Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) iMaverick válasza Enszuke (#101) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát én nem tudom, biztos bennem van a hiba! ;]

Egy teszt atom es p3 procival. Ugy tudom, a brazos kb olyan gyors, mint az atom.

Ezt akárhogy nézem, itt az Atom-ot a P3-mal veszed egy kalap alá. A második mondatban meg az Atom = Brazos sebesség...

Egy korábbi hozzászólásodban meg olyat írtál, hogy Neked már nem elég a P3-on megszokott sebesség. És közben vastagon a Brazos sebességéről volt szó.

A regi c2d rendszered fogyasztasabol par dolgot kifelejtesz

Erre meg annyit, hogy a HDD-k inkább 7-8w-ot esznek, azt is akkor ha folyamatosan írsz-olvasol rá. A DVD meghajtó is leginkább menet közben fogyaszt, a sima áramfelvétele nem hiszem, hogy 1-2W-nál több lenne. A VGA kártya ül.

Szóval ez a téma ott csúszik el, hogy ha az új rendszerbe is bepakolod ezeket, akkor nem értem, ez hogy merül fel? A vidkarit húzzuk ki: még mindíg 55-60W-nál tartok... Ez hol kevesebb, mint a Brazos 33-36W-ja?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#103) SentryGun


SentryGun
aktív tag

A cikkhez: Backup proginak mit használsz?
Illetve, ki milyen backup progit ajánlana, ami jól használható, nincs tele sok felesleges dologgal? System backup, növekményes fileszinkronizáció, stb.

(#105) hcl válasza SentryGun (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cobian Backup (Cobian BlackMoon). Amiket leírtál, azt tudja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) ViZion válasza SentryGun (#103) üzenetére


ViZion
félisten

Vettem egy Transcend 25M3 750 GB-os külső merevlemezt, ennek van egy nagyszerű(nek tűnő) progija, Transcend Elite. Egyszerűen beállítható, időzítések, stb... De szinte minden mappánál hibát ír, miszerint a forrás írásvédett. Rendszergizdaként futtatva is kihagyott fileokat. Eleve nem értem, ha írásvédett a file, attól még másolható, nem? Nem... OMG.
Szóval én a total commanderre bíztam :) majd keresek vmi automatikusat, bár a fotókat, munkáimat havonta egyszer másolni nem akkora feladat, lehet marad a TC.

Többieknek: mindenkinek igaza van... :D
Ahogy írtam is a cikk elején, nincs tökéletes megoldás. Nekem ez megfelel, de máshol, ahol HD filmeket néznek 3 TV-n, és közben letöltenek/feltöltenek, már kevés lenne a lan. Nem vagyok filmb.. filmbarát, a ~200 GB filmnek + 100 GB zenének, meg a többi vackaimnak elég bőven a 2 sata kínálta lehetőség -másnak ez nevetségesen kevés lenne...
Backup is ilyen dolog: nálam elég havonta, fotókat, munkákat dátum szerint mentem, így csak X mappát kell kopizni. Másnál nagyobb a "pörgés" esetleg adatbázisok, céges adatok, etc. vannak, ott naponta automatikus backup kell(ene).

Teljesen felesleges a saját igényeinket általános igazságként másra erőltetni.
Kicsit off-ként: amikor megkérdezik milyen a jó gép, laptop, mit vegyenek, mert X ezt ajánlotta Y meg azt... Ez olyan, mint az autó. Lehet, hogy a Veyron a legjobb, de ha földesúton jársz vele naponta, akkor is azt vennéd??? És van rá pénzed? Lenne lehetőséged kihasználni a végsebességét? :D

Köszönöm, hogy olvastátok :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#107) alamuszi válasza ViZion (#106) üzenetére


alamuszi
senior tag

+ 1

Teljesen igazad van, nekem is lesz egyszer egy ilyenem, mikor kijöttek az első VIA Eden-ek (2002- 2003), már akkar is nagyon tettszettek.

Köszi a tesztet.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#108) Rhino666 válasza Enszuke (#68) üzenetére


Rhino666
őstag

A főgépem Intel, de HTPC-nek csakis AMD-t szabad jelen helyzetben. :K

Szerk: Úgy látom, már elegen leírták hogy miért. :))

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#109) iMaverick válasza Rhino666 (#108) üzenetére


iMaverick
addikt

Csak az a baj, hogy nem tudod neki megmagyarázni. Így meg meddő vita... Próbáltam-próbáltam, aztán teleszaladt a .... Hagyjuk! Nincs annyi szabad időm, amennyi kellene...

szerk: mellesleg teljesen egyet értek veled! Nálam is így van! Egy nagy teljesítményű, de nagy fogyasztású Intel 4 magos "munkára" (itt most inkább játékról beszélünk"), és egy kis teljesítményű (P3 Lol) és kis fogyasztású AMD filmre-letöltésre.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#111) Abu85 válasza Enszuke (#110) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Talán azért mert nem fogyaszt többet semmivel sem, nem is drágább, és a VGA-t is megspórolod. Multimédiában pedig nyilván nem kérdés, hogy ki van előrébb. Ezt akarják veled megértetni, hogy a HTPC-be multimédiás képességek kellenek, lehetőleg VGA nélkül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#112) Rhino666 válasza Enszuke (#110) üzenetére


Rhino666
őstag

Maximalista vagyok, az Atom teljesítménye nem elég, a 775 meg túl sok áramot pazarol. :K

HTPC-be VGA?! :F Na innentől nincs hitele semminek amit mondasz... :U Plusz költség, plusz hő, plusz zajforrás, plusz fogyasztás... :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#114) ViZion válasza Enszuke (#113) üzenetére


ViZion
félisten

Ehhez annyit, h a foglamakat tisztázzuk. A HTPC kategória alapvetően egy filmnézős gép, ideális esetben mozgó alkatrész nélküli, kis méretű, passzív hűtéssel, etc.
Akár merevlemez nélkül, mert a hálózatról kapja a tartalmat, OS (ami HTPC-nél inkább médiacenterre hajaz, mint "hagyományos" OS-re) meg egy pendrájvon elfér. Lényeg a kis hely, kis fogyasztás. Az, hogy egy nagyobb gép is képes HD videók lejátszására, még nem teszi HTPC-vé, ezért is néznek furán, hogy "kitolod" a kategóriát diszkrét VGA-val, és erős konfiggal.

Jónéhány proci képes lekapcsolni magokat, szoftveresen is lehet állítgatni, profilba rendezni a frekiket, így akár "netezős" és "játszós" beállítást is lehet csinálni AMD cpu-val és vga-val is (gondolom Intelnek is van ilyesmi), mégsem lesz HTPC ettől még ezekből...
Ezért is felesleges a vitát folytatnotok, mert másról beszéltek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#115) Rhino666 válasza Enszuke (#113) üzenetére


Rhino666
őstag

Miért kell a HTPC mellé mégegy gép?? :Y Talán mert nem fogok LCD TV-n egér és billentyűzet nélkül programozni meg játszani... :W

Szerintem neked fogalmad sincs mi az a HTPC és mire való ha ilyeneket mondasz. Javaslom, nézz utána a célhardver fogalmának. :K

BTW az enyém (Brazos) 24/7 megy, letöltős, filmnézős, szerveres és átlagban 30W alatt fogyaszt. Aki ezt meglövi, az vagy hazudik, vagy fogalma sincs hogy miről beszél. :U

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#116) iMaverick


iMaverick
addikt

Látom beindult a topic! :DD

Enszuke: ezek szerint nem csak én vagyok writeonly...

Egyébként még mindíg nem értem, milyen codec-ről beszélsz? Megint azt a tetves webm-ről van szó? Hol használják, hogy ennyire fontos lenne? A HTPC-nél a lényeg, hogy a VGA gyorsítsa a videólejátszást és a Flash tartalmakat... Most itt tartunk. A jövőt meg ki ismeri? Lehet 3-4-5 év múlva már a HTML5 (vagy 6? :DD ) lesz az alap. Majd meglátjuk mi újság lesz akkor.

Az ár. Már megint ezen lovagolunk. Na tisztázzunk valamit ezzel a Corei3-mal kapcsolatban! Nem vitatom a teljesítményt és a fogyasztás is rendben van (a tesztek szerint, bár amíg nem látom a saját szememmel, addig mindig is fogok ebben kételkedni). ÉN NEM VENNÉK HERÉLT CELERON-T! Ennyi! Úgyis mindig teljesítménnyel jössz nekem, akkor nehogy már Celeron-t vegyek fele, meg harmad annyi cache-sel... Persze-persze a Celeroncs még így is megeszi a Brazos-t reggelire, de kérdem én: Kit érdekel?

Ha benézel a Brazos-os topicba, ott írják a kollégák, hogy az Intel integrált VGA-ja nem tudja a 24p-t... Nem tudom, nem néztem utána, de ha ez igaz, akkor eléggé cinkes, mert a mostani Bluray-es filmek mind 24p-sek, így aki tényleg HTPC-nek használja a masinát, rögtön vehet bele egy egyszerű VGA-t (min. 7-10eFt) és így sem az ár, sem a fogyasztás nem lesz "ocsóbb".

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#117) ViZion válasza iMaverick (#116) üzenetére


ViZion
félisten

Codec??? Az meg mi? ;]
Még XP-s időkben elkezdtem normális videólejátszó progikat használni, ezeket max. frissíteni kell, cserébe lesajnálom a kodekpakkokat, meg az ilyen vackokat, amik inkább csak ártottak. :F ÁÁÁ, Codec az ami miatt pl. win mediaplayer semmit nem játszik le? Nem baj. Nem kell... :D

Komolyan: KMPlayer. VLC, stb... amit ezek nem játszottak le az 1. sérült file, 2. havertól valami project file, amit nem véglegesített tévedésből :) 3. valami perverz videób. a jövőben esetleg elterjedő, ma még csak földalatti orosz atombunkerben fejlesztési stádiumban lévő, és ezért hetente változó kodekkel mentette, mert ez a jövő... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#118) iMaverick válasza ViZion (#117) üzenetére


iMaverick
addikt

:C

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#120) Rhino666 válasza Enszuke (#119) üzenetére


Rhino666
őstag

Ácsi. Most a HTPC-kről van szó. Nekem a szubnotim is Fusion.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#121) ViZion válasza Enszuke (#119) üzenetére


ViZion
félisten

Nem akarom ezt a parttalan vitát. Asimov óta tudjuk, hogy az Ember meghatározása is újradefiniálható.
"A gep nem az alkatreszektol, hanem a felhasznalas modjatol lesz htpc."
Tehát a Veyron+eke=traktor? Lóerő megvan, kicsit a kerekei kisebbek, de azért húz... ;]
Maradjunk annyiban, hogy lehet HTPC-ként üzemeltetni, de nem az.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#123) Abu85 válasza Enszuke (#113) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HTPC lényege, hogy pici legyen, keveset fogyasszon, és lehetőleg passzívan működjön. Erre csak a Brazos alkalmas jelenleg. Az, hogy veszel egy Sandy Bridge-et és mellé egy VGA-t az már nem HTPC. Egyszerűen a mai igények mellett ez nem fér bele. Mellesleg Llano APU-t is vehetsz, és akkor szintén megspóroltad a VGA-t, de a passzív működésnek, mind a Sandy mind pedig a Llano mellett lőttek. Ráadásul a fogyasztás is a Brazos fölött lesz. A Sandy Bridge esetében még az extra VGA is enni fog.

Miért fordulna elő később? A Flash Player 10.2 fejlődött fel a Brazoshoz. Gondolom a flash nem fog visszafejlődni, csak előre, vagyis az IGP-s gyorsítás még több helyzetben lesz kihasználva, és a Brazosban a tudás szempontjából a legjobb IGP van, minden gyártófüggetlen szabványt támogat amit ma lehet. Támogatni fogja a Flash 11-et, és a Silverlight 5-öt, sőt még a WebGL 1.0.1-et. Mindegyik új szabvány, tervben sem voltak a véglegesítések, mikor a Brazos megszületett, de az AMD annyira túltervezte az IGP-t, hogy nem gond a támogatás. Mire nem elég a H.264? Egyelőre a legjobb kodek az internetes videókra. A VP8 minőségileg el van maradva tőle. Ami viszont lényeges, hogy a videóportálok elsődlegesen a Flashre épülnek, azt pedig a Brazos kezeli. A Youtube-on megy a kísérletezés, hogy átállnak HTML5-re, de nem igazán megy. Túl sokat tud a Flash. Egyébként a HTML5 sem gond a Brazosnak, mert az IGP erre is fel van készítve, már most van minden ilyen tartalomra driver, ami kezeli a helyzetet.

Milyen az internetezés? Már párszor leírtam, hogy a Fusion projekt alapja, hogy a lehető legtöbb tartalmat az IGP-n futtasd le. Ebbe beletartozik a Brazos platform is. Ami gyorsítható jelenleg az Interneten, az az IGP-n lesz számítva. Mivel jönnek az új szabványok, amik még több felület kezelését adják át az IGP-nek, nem aggódnék azon, hogy milyen az internetezés a Brazoson. De ha kíváncsi vagy rá, akkor az egyszerű válasz, hogy nagyon energiahatékony, illetve pár tartalom mellett jelentősen gyorsabb is, az IGP-s gyorsításból kifolyólag, mint mondjuk egy LGA775-ö5 procin, amit nem kevésszer hoztál fel.
Az analog tv tuneres time shift gondolod akkora igény manapság egy HTPC-ben? Tudod mi az igény a HTPC-ben, hogy natívan meg tudj nézni egy Blu-ray filmet. Erre a Sandy Bridge önmagában nem képes, mert a rendszer 40-41 másodpercenként megdupláz egy képkockát, hogy a hang ne csússzon el a film végére. Talán hallgatni kellene azokra akik azt mondják, hogy HTPC-be most AMD való. Azért mondják, mert az Intel nem tudja például a fenti problémát megoldani, amit a konkurensek lassan fél évtizede bevezettek, az Ivy Bridge-re van kósza ígéret, hogy talán meg lesz oldva, és a képkockák duplázása nélkül sem fog elcsúszni a hang.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#124) iMaverick válasza Enszuke (#119) üzenetére


iMaverick
addikt

A fogyasztas meg a diszkret gamer vga-val is alacsonyabb, mint a Te 36W-od.

Na most fejezzük be ezt a témát...

szerk: most jön az, hogy a Sandy Bridge nem fogyasztja az áramot, hanem visszatáplálja a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#126) hcl válasza Enszuke (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért nem teszi dobozba? (Rácsosba pl.).
Venti meg már csak azért is kell, mert szép dolog a passzív lap (ház, gép), csak mivel nincs légáramlás, nem jó hosszú távon a dolog az alkatrészeknek.
Egy visszavett venti max. sznobságból zavar :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) Abu85 válasza Enszuke (#125) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Anyám borogass. Én is fogtam/ültem már passzív Brazos mellett. 60-70 fokig megy fel a hőmérséklete. Ez a terhelés melletti üzemi hőfok a mai chipeknél.

Aha. A Brazos platform 18 watt TDP, míg a Sandy Bridgeből a legkisebb verzió is 35 wattos, és a vezérlő fogyasztása is bőven több, mint a Brazos esetében, hiszen sokkal több egység van benne. Ha ezt még megspékeled egy dedikált GPU-val, akkor mégis hogyan fogyaszt kevesebbet egy 35 wattra hitelesített processzor egy 18 wattos APU-nál.

A referenciaplatform adataiből Brazosnál maximum 25 wattos disszipációval kell számolni. A Sandy Bridge esetében legjobb esetben is 65 wattal. És akkor ugye ne feledjük, hogy a T-s procik ára jelentősen magasabb, mint a hagyományos 65 wattos verzióké. Csak logikus gondolkodás kell ehhez.

Látod ez a baj, hogy monitorról nézel filmet. Én TV-n nézek filmet natívban, mert megtehetem. :) Aki HTPC-t vesz, így akarja csinálni, és nem azért mert megteheti, hanem azért mert ez az igénye. Ezért épít HTPC-t.

Bullshit. A Flash 10.2 előtt is működött a Youtube, a Flash 10.2 csak annyit csinált, hogy a Full HD-s videók folyamatosan mennek. Ja és a rendszer két és fél hónappal a Brazos megjelenése után kész volt. Azóta kifogástalan minden, mivel a driver a Flash 10.2-re már februárban megjelent.

Ezen a gyorsabb net segít. A PH-n nincs semmi olyan, ami az Atomnak rossz, maximum a flashreklámok, de ügyelünk rá, hogy kevés legyen. Persze a Flash 11-től ezt is gyorsítja a Brazos.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#129) iMaverick válasza Enszuke (#125) üzenetére


iMaverick
addikt

Most még nekem is a kisventis változat van, de le fogom cserélni egy Ötzi passzív bordára...

Ez a codec probléma az én szememmel nézve elő sem jött, hiszen most vettem 2 hónapja...

A PH-nak voltak komoly belassulásai, de az a 4 magos Intel-en is lassú volt. :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#130) iMaverick válasza hcl (#126) üzenetére


iMaverick
addikt

A kis Brazos-omnál elő sem jön ez a venti probléma, mert tettek a tápegységbe egy normál 12cm-es légkavarót... Persze paneltáppal már gondban lennék. (Illetve nem, mert kicsontoznám a mostani tápegységet a dobozkájából és csak a ventit hagynám benne. Persze az áramot az alaplapról kapná!)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#131) Abu85 válasza Enszuke (#128) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A lapka 60-70 fokos. A hűtőborda kevesebb. De ez minden passzív eszköznél így van. notiban még 90 fokot is mérhetsz. Ezek üzemi hőfokok.

Jóval kevesebbet enne akkor is. A platform dizájnja jelenti az előnyt. A lapka fogyasztása ilyen esetben általában hasonló az SB, a Llano és a Zacate esetében, de a platformé már nem. Itt az SB-hez és a Llanohoz jóval többet fogyasztó alkatrészek és vezérlőhíd kell, nem beszélve, hogy a táp sem lehet 60 wattos megoldás. Ezzel lényegében a konnektorból felvett fogyasztásban a Brazosnak utcahossznyi előnye van. Ezzel lényegében csak az Atom tud versenyezni. Ez a rendszer is ott van CPU fogyasztásban, de a platformdizájn már Brazos szintű, vagyis a konnektorból származó fogyasztás jelentősen jobb egy 60 wattos minitáppal.

24p-ben 23,976 Hz-en nézek Blu-ray filmet, így nem látom a hibát, de amúgy nyilván látnám, hiszen a 24 Hz-es mód azt jelenti, hogy 40-41 másodpercenként meg kell duplázni egy képkockát, amivel 80 ms-ig nem változik a kép. Ez egy jól érzékelhető akadás. Talán figyelni kellene a többi fórumtársadra, hogy miért is nem építenek Intel IGP-re HTPC-t.

Nagyon rossz a memóriád. A PH teszt a Brazosról február második felében volt, vagyis a megjelenés után másfél hónappal. Nem tudom, hogy melyik teszt írt Brazos cikket a megjelenés előtt másfél hónappal. Egyébként akkor már volt driver, és a Flash 10.2-re március elején állt át teljesen a Youtube. De február 12-e óta elérhető volt egy beta felület, amivel már nem volt gondja a Brazosnak. Március elejétől ez a felület állt működésbe és még most is ez a stage video pipeline megy.

Eredetileg Atomon sem kellene lassúnak lennie. Nem hiszem, hogy a hardverrel van gond. Figyelünk arra, hogy netbookokon is megfelelő legyen az élmény. Ezt ki is értékeljük.

(#129) iMaverick: Természetesen vezetünk be új kódokat, és ezek nem mindig gyorsak, de idővel javítjuk ezeket. Azért az elmúlt időszakban nagyon átalakult a portal, stilisztikailag, és a belső funkciókban is. Ezek az időszakok nem voltak zökkenőmentesek, de végül jó lett az eredmény szerintem. A lassulásokért pedig elnézést kérünk. :B Igyekszünk úgy bevezetni dolgokat, hogy az ne hasson negatívan a teljesítményre. Ez azért nem könnyű. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#133) Abu85 válasza Enszuke (#132) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Te meg olvasd el mit írtam a platformdizájnról. :)

Elárulom, hogy a Brazos platform 2011. január 4-én jelent meg hivatalosan, a termékeket pedig január 20-tól szállítják, vagyis a kereskedelmi start után egy hónappal volt tesztünk. Az, hogy ki kapott megjelenés előtt ES példányt nem tudom, de a hivatalos kereskedelmi start 2011. január 20. Valószínűleg ezért kevered az időpontokat, mert egy ES teszthez viszonyítasz.

Nem jelent igent. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#135) Abu85 válasza Enszuke (#134) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És szerinted egy Tagan 880 wattos táp vesztesége nem jelentősen nagyobb egy Brazoson? Eleve az a 25 wattos fogyasztás az ilyen táp bekapcsolási határa. A hatásfok amit elér, az a lehető legrosszabb. Ha 60 wattos táppal mérnék, akkor feleannyit is fogyasztana. Tudod platformdizájn, de nem írom le újra.

A PH azért nem tér át ilyen mérésre, mert mi a teljes platformdizájn fogyasztására vagyunk kíváncsiak nem arra, hogy csak a rendszer egy apró eleme mennyit fogyaszt. A felhasználónak az számít, hogy a konnektorból mennyit eszik a rendszer.
Aki úgy mér ahogy leírtad, az kihagy minden olyan elemet a rendszerből ami még fogyaszt, az alaplap összes komponense, a vezérlőhíd és a többi extra vezérlőlapka.
És igen, ha ezt így kihagyod, akkor az Atom, a Brazos, a Llano, a Sandy Bridge, és a VIA új termékei is hasonlóan alacsony fogyasztást fognak produkálni, mert a lapkaszintű energiagazdálkodás nem nagy kunszt manapság. A platformszintű, na az nehéz, és ezért raknak Brazost és Atomot a netbookokba, mert ebből a szempontból a Llano és a Sandy Bridge le van maradva, mint a borra való, de az utóbbi termékeknél nem is ez volt a cél.

Jó én meg találtam már az Ivy Bridge-ről is tesztet. Szerinted mennyire lényeges, amikor a termék 2012 áprilisban jön. Ezek ES megoldások nem kereskedelmik. A kereskedelmi termékekre a tesztengedély január 4 után volt.

Most szerinted én ezt honnan tudjam? Sose volt Ionom. Atomom volt, meg Brazosom, de a Core 2 Quadomhoz képest nem vettem észre eltérést az internetezés területén a PH fórumán.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#136) Rhino666 válasza Enszuke (#134) üzenetére


Rhino666
őstag

Egy HTPC nem netböngészésre való, tehát eléggé irreleváns vizekre eveztünk. Bár egész végig meddő volt a vita, mert akinek nincs HTPC-je, mer szerinte az egy nagy hülyeség, az nem tudom milyen alapon magyarázza hogy miből érdemes HTPC-t építeni. :F

Tapasztalt embereket próbálsz meggyőzni olyasmiről amivel kapcsolatban nincs is szeméyles tapasztaltod.

PS: Egyébként szinte akármelyik Intel chipset (még az Atomosok is) alapból többet fogyaszt, mint egy egész Fusion rendszer terhelés alatt, szóval ezt a fogyasztásos dolgot eléggé félrenézted. :F

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#138) Abu85 válasza Enszuke (#137) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hagyjuk. Ugyanazt szajkózod folyamatosan, amikor leírtam, hogy az amit az Xbitlabs csinál mekkora baromság. Egyrészt a szempont a konnektorból felvett teljesítmény, másrészt a tesztben Gigabyte E350N-USB3 alaplapot használtak, ami ezért fontos: this mainboard wasn’t designed with power-efficiency in mind, and its power consumption is significantly higher than it could have been, had the developers really paid special attention to this aspect. One of the good examples could be the recently reviewed MSI E350IS-E45 mainboard, which power consumption in idle mode was only 7.3 W. It means that good AMD Brazos mainboards can in fact beat Core i3-2100T in idle mode when it comes to energy-efficiency.

Ugyanez igaz a többi rendszerre is. Egyszerűen a platformdizájnja az Atomnak és a Brazosnak előtte van a Llano APU-nak és a Sandy Bridge-nek. Hiába mér tápon belül 1-2 wattos különbségeket a teljes dizájn tápon kívül, a konnektorból sokkal kevesebbel is beéri.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#140) Abu85 válasza Enszuke (#139) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

OMG, ez mégis mióta nagy lap? [link] - ennél csak többet fogyasztó, és nagyobb megoldások vannak.

Mérd ki egy 60 wattos minitáppal és csodálkozz. :)
Amúgy az arányokat nem értem, hogy honnan jönnek, bár az eddigi hsz-eid láttán nem csodálkozok rajta. Hallgass a többiekre tapasztalatára szvsz. Nem véletlenül írnak ennyien neked, hogy nem érted a HTPC lényegét.
Esetleg nézd meg, hogy az Intel 35 wattot ad meg az SB TDP-jére, míg az AMD 18-at a Zacate-ra. Ezek nem viccből kimért adatok, hiszen a hűtést erre kell tervezni. Ha az általad felvázolt 20-40 arány lenne meg, akkor az Intel 10 wattot írna az i3-2100T-re.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#141) iMaverick válasza Enszuke (#139) üzenetére


iMaverick
addikt

Sarkitva: a tap utan 20W-ot fogyaszto rendszer kevesebbet fogyaszt a konektorbol, mint a tap utan 40W-ot fogyaszto?

Sarkítva, de én is úgy tudom, hogy ez így van. Ha nem így lenne, akkor mi értelme lenne a kis fogyasztású géphez kis teljesítményű táp? Te magad is paneltápot ajánlottál nekem a Brazos-hoz... :F

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#143) Abu85 válasza Enszuke (#142) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kuul látom. Ezt is elolvastam. Unfortunately it is difficult to ascertain exactly how much of the energy draw is generated by the processor alone, as the amount of power pulled from the AUX12V connector depends on how power regulation has been implemented by the manufacturer. In this case Zotac has used a 4+1+1 power phase design which relies significantly less on the AUX12V connector than the Asus P8H67-M EVO and Intel DH67BL boards. - és erről van szó, amikor a platformdizájnról beszélek. :)

A TDP fogyasztási osztály az egy olyan érték, ami azt határozza meg, hogy a processzor egy hitelesített teszt alatt nem megy a közölt paraméter fölé. Természetesen ez azt is jelenti, hogy lehet olyan terhelés, amivel fölé megy, de nem jellemző. Ez azonban nem jelenti, hogy a 65 wattos TDP osztályba sorolt processzor 20 wattot fogyaszt. 4-5 wattos eltérés lehet maximum a termek között, de ekkor még sokat mondtam. Ha jó a thermikus karakterisztika, akkor a lapka megy a mobil piacra. Olyan nincs, hogy 65 wattot ír rá az Intel, de valójában 20 wattot fogyaszt. Ez kimeríti a bődületes baromság fogalmát is.

Nem, pont arról van szó, hogy nem lesz előnye az Intelnek. Ez a TDP keretből adódik. Ha az Intelnek előnye lenne, akkor nem 35 watt lenne a TDP keret, hanem 18 watt alatti. Ezt kellene megérteni, de úgy látom, hogy ez nem megy. Pedig fentebb nem kevesen próbálkoztak elmagyarázni. Élj tovább boldogan az álomvilágodban, és tekintsd az Intel mérnökeit a világ leghülyébb embereinek, akik képtelenek jól meghatározni egy termék TDP keretét. Én továbbra is úgy gondolom, hogy olyan emberek dolgoznak annál a cégnél, akik tudják, hogy milyen TDP paraméternek felel meg az adott processzor. Ebből a szempontból nonszensz, hogy egy 18 wattos TDP osztályba sorolt termék többet fogyaszt egy 35 wattosnál. Ez már a számokból kiderül, hogy baromság, ha nem fogyaszt többet, akkor nem lenne a 35 wattos osztályba sorolva. Van az Intelnek 17 wattos osztálya is, nem kevés ULV Sandy Bridge kerül oda.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#145) Abu85 válasza Enszuke (#144) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a HTPC-t nézzük, akkor az Intel IGP semmilyen formában nem rúg labdába, mert alapvető igény ezeknél a gépeknél a 23,976 Hz-es lejátszási mód támogatása. Erre korábban többször rávilágítottak a többiek.

Nem bénák, csak csak ha valamire kalibrálnak egy lapkát, akkor az annyi. Azért írják rá a TDP osztályt, mert azt a szintet közelíti, de biztos nincs alatta 4-5 wattnál többel. Ha alatta van, akkor megy a termék a mobil termékbe, mert oda is eladható, és több olyan termék van, ami nem jó mobil lapkának, mint olyan, ami jó.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#147) Abu85 válasza Enszuke (#146) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elárulok egy titkot. Az, hogy te nem látod kurvára nem érdekli azokat akik HTPC-t építenek. Ők azért rakják össze ezeket a gépeket, hogy natívan megnézzék a Blu-ray filmeket a tévén, és nem akarnak 80 ms-os időközt soha két képkocka között. Már a 40 ms-tól is kivan sok ember, de egyelőre ennyit lehet elérni. Persze nyilván a itt sok függ a lejátszótól. A Fusion mellett megoldható az IGP-s OpenCL, és már vannak lejátszók amik tartalmaznak ehhez valamilyen smoothness algoritmust.
Képzeld el, hogy néztem, és 40-41 másodpercenként lesz akadás. Ehhez annyit kell csinálni, hogy a 23,976 Hz helyett 24 Hz-et kérek a driverből. Amit írtam azt azért írtam, mert 23,976 Hz-en nézem a Blu-ray filmet, pontosan azért hogy ne akadjon meg időközönként. :) De az én igényeim nem reprezentatívak, én még a Blu-ray-ra is skálázok smoothness és sharpness algoritmust OpenCL-ben. Eltorzultan és mániákusan a minőség híve vagyok. Sokan megelégednek a 23,976 Hz-cel is, és nem kell nekik OpenCL-es képminőség-javítás.

Aki HTPC-t vesz annak alapvető igény. Aki nem fog natív módban Blu-rayt nézni, annak nyilván nem számít.

2008-ból nem akaszt tesztet linkelni? ;] Egyébként nem értem, hogy ez a teszt hogy jön ide. Ezeknek a termékeknek az IGP-je a 4500-as GMA sorozat lehet, aminek 2011-ben a képességei a viccszintet sem ütik meg. Ami erős kompromisszumokkal IGP-nek tekinthető az a HD Graphics sorozat az Inteltől. Természetesen ez is nagyon messze van attól a szinttől, amit egy GeForce vagy egy Radeon nyújt, de nyilvánvaló haladás a GMA-khoz képest.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#149) Abu85 válasza Enszuke (#148) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézzük is meg ezt. Az E3200 és az E3300 között van kemény 1,2 watt különbség. Az E1600-at nem tudjuk hova mérni, mert nincs azonos termékskála belőle. Az E-5200 és az E 2220-at szintén nem tudjuk hova tenni.

Ezek alapján van két termék, ami egy családba tartozik és összehasonlítható, és bizony még az az 5 wattos eltérés sok, amit mondtam, mivel 1,2 watt van kimérve. Köszi a megerősítést. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#150) iMaverick


iMaverick
addikt

Mondom én, hogy azon az oldalon össze-vissza írogatnak. A lap alján a diagram címe: CPU áram fogyasztás, terhelve... Alatta a szöveg: It turned out that the minimal power consumption of the new Celeron processors is about 20 W,

Most akkor nem pont az IDLE-s fogyasztásról van szó?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.