Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Kobe válasza Gubu0101 (#600) üzenetére


Kobe
veterán

Nem, fizikai kartyakat sem kezeli, mind a ketto fizikai kattya es egyiket sem vitte
ez valami tarca app bug, apple supporton is sok bejegyzes van rola

(#602) Gubu0101 válasza Kobe (#601) üzenetére


Gubu0101
veterán

Meg jo,hogy a nagy kiserletezesem kozben nem szivtam meg :D Na,akkor meg van valoszinu a hiba.Remelhetoleg javitjak minnel hamarabb.En kb az elmult 1 evben 2x fizettem oraval.Mar ugy meg szoktam,hogy minden nap telefonnal fizetek,hogy automatikusan veszem elo a zsebol,az ora meg eszemben sincs :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#603) BeastMode


BeastMode
őstag

Látom, hogy páran írtátok eBay-en WitFastot.
Nézegetem nála a Titanium szíjat.
Milyen minőséget képvisel? Merjem megrendelni?
Mennyi idő alatt érkezik meg kb?
Köszi!

(#604) s.Oliv3r válasza Aszpirin (#598) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nálam ugyanez... kaptam sms-t és ment. Erste - AW Ultra 1

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#605) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Valakinek esetleg van tapasztalata ezzel a szíjjal? [link]
Kérdés,hogy ez is sima alis/ebay-es kínai szíj lehet többszörös áron,vagy ténylegesen magasabb minőséget képvisel.
Fém szíjat keresek ultra-hoz,hozzá passzoló színben.
A Nomad nekem nem éri meg az árát,évente pár alkalommal lenne csak viselve,alapból jól elvagyok a gyári szíjakkal.

(#606) Aszpirin válasza BeastMode (#603) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A fémszíjról nem tudo nilatkozni, de az alpesi szíjai egész jó minőségűeknek tűnnek.
15-20 nap, inkább 15.

(#607) s.Oliv3r válasza Adee_91 (#605) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Szerintem ez gagyi :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#608) Kobe válasza Adee_91 (#605) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem ugy tunik, ez olyan mint a Kunsag / Hortobagy kes amit facebookon tolnak ezerrel reklamban, 1500as aliexpresses kest toljak 15-20ezerert felaras akcioban….
kb a femszijrol is hasonlo benyomaskm volt elsore

(#609) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

WitFasttól rendeltem én is szíjakat szilikonban narancssárgát meg feketéket (munka miatt), illetve a gyári tereppánthoz hasonlót (kiköpött mása) illetve abból is egy feketét. Megéri! A gyári szíj ára bicskanyitogató…
Köszönöm, hogy ajánlottátok! :R
Rendelési - érkezési idő: október 15. - november 2.

(#610) s.Oliv3r válasza idegbeteg18 (#609) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Szupi , örülök. :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#611) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Engem is alkapott kissé a szíj-láz, ma érkeztek meg az Amazonról rendelt szíjak:

Ez ugye szállítással együtt kb 4500 forintra jön ki per darab, szóval az eredeti egytizede.

Amit rögtön látni, hogy báz ezeket is alpesinek, terepsíjnak és óceánszíjnak nevezik, sem színben, sem megoldásban (fazon, geometria) nem hasonlítanak az eredetiekhez, vagyis legalább őszintén nem alkarják majmolni az eredetieket (ellentétben a witfast-éival).

Az anyagbeli különbségek:
- az alpesi igen ordiráré nylon, talán a képen is látszik, igen gagyinak néz ki az eredeti mellett
- a tereppánt mehleőpően jó, lágy és rugalmas, minőségi anyagnak tűnik
- az óveánpánt anyaga kemény szilikon-gumi, keményebb, mint az eredeti

A megoldásbeli különbségek:
- az alpesi pánt nem az óracsatlakozásznnál "fordul vissza", hanem az óracsatlakozástól van egy szíjrész, ahhoz aminek a végén van egy fémelem, és abban vordul meg a másik oldali szíjfél. Az akasztóhorog is szimpla, az eredeti rávarrotthoz képest rá van szprítva a szíjvégre.
- az óceán szíjon csak egy fém befűző található a kettő helyett, a szjvégi befűző helyett a szíj végén, azzal egybeöntve van egy gumi befűzó (szerintem ez lesz ami miatt rövid időn belül megadja magát s zíj, mert ez el fog szakadni, és akkor annyi....)

Használat, egyebek:
- az alpesi első ránézésre is fejeltős, de -bár a megoldása segítene a felvételben, ha ugyanolyan lágy anyagbó lenne, mint az eredeti, így viszont a huplik olyan kemények, hogy rémálom áthúzni a fém bújtatón. Nem is néz ki jól, mert a "félúton" visszatérő szíj nem tud kis ívben visszatérni, egész egyszerűen neház felvenni és ronda így. Nálam ez a szíj kuka.

- a terepszíj mindenben az ellentettje az alpesinek. Még ez eredetinél is könnyebb feltenni és levenni, nagyon kényelmes is, és aextra bújtató meg a nemvisszatérő megoldás elegánsabbá is teszi - illetve tenné száomra, ha nem lenne narancssárgából a tépő-foganytúja - így nem annyira jün be, de ezt teljesen megéri az árát, és biztosan használni is fogom.

- a fekete óceán szíj érdekes módon bejött. Első alkalommal kíbnszenvedés felvenni, amíg az ember rájön a technikájára, harmadszorra már azonnal megy. A fém szíjvég-bújtató ugyanúgy minden szerszám nélkül átrahkató máshová, mint az eredetinél.Levenni az órát a három közül ezzel a szíjjal a legkönnyebb. Megepően knyelmes is, bár ez szubjektív... Az órához csatlakozó rész méretprecizitása nagyon kínai :) és kissé bumfordi is, de ennek ellenére most ezt fogom hozrdani pár napig... ha a bőröm elviseli, akkor ez vizes helyekre (fürdéshez, úszáshoz, nyaraláshoz) töjéletes lesz.

Összességében: a három szíj áráért kap az ember egy fullgagyit (alpesi), egy majdnem gyári minőségűt (terep), és egy jól használható, de valószínűleg kicsit sem tartósat.

[ Szerkesztve ]

(#612) szpeti40 válasza Aszpirin (#611) üzenetére


szpeti40
addikt

A witfast-os rendelésből nekem a terep pánt jött be a legjobban, az óceán meg nagyon nem, felrakásnál tényleg játszani kell vele kicsit az elején. Bár nekem a kezem a szilikon szíjjaknak amúgy sem barátja.
A terep pántot viszont nagyon tudom ajánlani! De ahogy a képen látszik, nekem nem 100%-ban pontosan illeszkedik az óraházba sajnos, tud pár tized mm-t mozogni, ezért értesítés rezgésnél néza zörög.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#613) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Ma furcsa dolgot produkált az óra.
Egyszer csak ránézek napközben és jelkódot kért.
Nem lazult ki a szíj és nincs tetoválásom sem.
Beírtam a jelkódot,ezután megjelent a telefonon egy értesítés,hogy egy új eszköz jelentkezett be a Facetime és iMessage szolgáltatásába… :F
Ez vajon mi lehetett? :U

(#614) Aszpirin válasza Adee_91 (#613) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Esetleg automatikus WatchOS update?

(#615) Adee_91 válasza Aszpirin (#614) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Nem. Ki van kapcsolva az auto update és 10.1 fenn van már megjelenés óta.

(#616) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Alakul a molekula :DDD most várok még kb 10re.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#617) dud998 válasza s.Oliv3r (#616) üzenetére


dud998
őstag

Kicsire nem adunk! 😂

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#618) szpeti40 válasza s.Oliv3r (#616) üzenetére


szpeti40
addikt

Neked nem szóltak, hogy egy szíjjat lehet többször is használni, nem kell mindig újjat venni? ;]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#619) s.Oliv3r válasza dud998 (#617) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

de nem ám :D

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#620) s.Oliv3r válasza szpeti40 (#618) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

dee szóltak :D igazából csak próbálom megtalálni a legjobb utángyártottat.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#621) dud998 válasza szpeti40 (#618) üzenetére


dud998
őstag

😂

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#622) Kobe válasza s.Oliv3r (#620) üzenetére


Kobe
veterán

hát fénykép alapján nem ezek lesznek azok.....az a színhiányos narancssárga.... :(

(#623) szpeti40 válasza Kobe (#622) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem a narancssárga alpesi szíj nagyon tetszik, van is egy gyárim belőle, de napi hordás mellett olyan hamar koszolódik. Nagy kár érte :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#624) Kobe válasza szpeti40 (#623) üzenetére


Kobe
veterán

én nem pont a koszolódásra gondoltam, hanem hogy fotón keresztül is messziről üvölt a narancssárga szilikonnak pl az élénk narancssárga helyett olyan színe van mint az egyhetes állott lidl-ös baracknak :(

(#625) szpeti40 válasza Kobe (#624) üzenetére


szpeti40
addikt

Mostmár látom :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#626) Aszpirin válasza szpeti40 (#625) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nos, nagyjából 36 óra folyamatos hordás után úgy tűnik, a bőröm meglepően jól viseli a fekete amazonos kínai szilikon szíjat. Ha leveszem, persze csíkos benyomódásokat hagy a bőrömön, amiknek kell egy kis idő, hogy letűnjenek a bőr rugalmassága miatt, de nem viszket egyelőre, és meglepően kényelmes, miközben atomstabil. Szeintem jó is álla robusztussága az amúgy is robusztus kinézetű órához a "finomkodó" alpesi és terepszíjakhoz képest, és a fekete szín is jobban tetszik, mint az eredetiek. Megkedveltem, szóval jelenleg úgy néz ki, ezt fogom hordani, ameddig bírja...

(#627) s.Oliv3r válasza Kobe (#622) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Az óceán szíjakkal nem vagyok megelégedve, eleve nem olyan szélesek mint a gyári, és ahogy mondod a narancs színe is fakóbb. Az alpesibe megtaláltam a jó gyártót, terep pántot még keresek.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#628) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Az ugy normalis,hogy ha a messengeren (Facebook) hivnak es rajtam az ora,akkor nem kapok semmi jelzest :F Ranezek a telora es akkor latom,hogy volt egy nemfogadott hivas.De meg a telo se jelez :D Ora nelkul minden ok.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#629) icecave válasza Gubu0101 (#628) üzenetére


icecave
nagyúr

Normális, Messenger sosem jelezte órán, ha hívnak. Ahogy pl. Viber sem.

(#630) Gubu0101 válasza icecave (#629) üzenetére


Gubu0101
veterán

:R Fonokom feszt azon hiv,mar el mondtam neki 100x hogy ne,mert azt nem veszem eszre,nem kapok jelzest. :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#631) icecave válasza Gubu0101 (#630) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem annyi, hogy AirPods viszont bemondja, ha hívnak Messengeren. Nyilván ez csak akkor opció, ha benne van az ember fülében, de nem mindenki használja egész nap.

(#632) Gubu0101 válasza icecave (#631) üzenetére


Gubu0101
veterán

Airpodsom meg nincs :D Az mar legalabb valamit jelez.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#633) szpeti40 válasza s.Oliv3r (#627) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem a witfast-os terep pánt nagyon jó, igaz a gyárit még nem tapogattam, hogy az milyen.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#634) szpeti40 válasza Aszpirin (#626) üzenetére


szpeti40
addikt

Milyen szilikon szíjjat vettél?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#635) Aszpirin válasza szpeti40 (#634) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Olvass pár hozzászólást vissza, ott van link, fotó, minden :)

(#636) szpeti40 válasza Aszpirin (#635) üzenetére


szpeti40
addikt

Ahh tényleg, pedig olvastam is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#637) s.Oliv3r válasza szpeti40 (#633) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nagyon jó minőségű igen, de az a baj vele hogy keskeny.. nincs olyan széles mint a gyári terep pánt.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#638) s.Oliv3r válasza s.Oliv3r (#637) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Van 10.1.1 frissítés :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#639) Kobe


Kobe
veterán

A masodik 3 in 1 docking stationt kuldom vissza alzaba
az egyik nem tudta tolteni az orat, ha rajta van a rugged armor ( [link] )

a masik meg nem tudja tolteni az iphone 13 prot, valoszniu tulmelegszik a tolto es lekapcsol ( [link] )
( az ugyanilyen kinezetu noname rebrandelt aliexpresses drop shipment meg persze siman tolt 3 keszuleket)

Felhuztam az agyam es rendeltem egy cryoboostos ESR stationt, ( [link] ) ha sz sem viszi a harmat egyszerre, komolyan tokonszurom magam

(#640) Fritz Teufel válasza Kobe (#639) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez frankó lesz, meglátod! ;-)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#641) dud998 válasza Kobe (#639) üzenetére


dud998
őstag

Nekem az van nyár óta használom és hibátlan (3in1). 😉
13 Pro, U1 és AirPods Pro 2-t töltök vele. Akár egyszerre is. 🤘🏻

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#642) Fritz Teufel válasza Kobe (#639) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Jut eszembe! Remélem kuponkódot használtál (-30%)?!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#643) Kobe válasza Fritz Teufel (#642) üzenetére


Kobe
veterán

most 15% van csak ami működik is

(#644) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Ezert jo az uveg folia :DDD Meg jo,hogy 2db van a csomagban,hetvegen cserelhetem.A bal felso sarka is elrepedt az uvegnek es kozepen vegig keresztben.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#645) Aszpirin válasza Gubu0101 (#644) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Biztos vagy benne, hogy ez az óraüvegen is bekövetkezett volna? Mert az zafír, míg az üvegfólia az ugye normál üveg. Csak kérdem.

(#646) Gubu0101 válasza Aszpirin (#645) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem akarom kiprobalni :D Azt se tudom mi torte be,csak delelott vettem eszre kozepen a repedest a sarka meg tegnap elott reccsent meg kb.Vloszinu vasnak utottem neki,mert vasgerendekal dolgozunk.Biztos tobbet kibir,mint az uvegfolia. :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#647) Wito


Wito
csendes újonc

Sziasztok
Jelenleg egy Garmin Epix 2-t használok megjelenése óta, adatokat a Garmin saját Connect alkalmazásában gyűjtve.
Lehet cserélnék órát Ultra 2-re, kérdés, hogy minden a Connect alkalmazásban eddig létező adat rögzülne tovább ha az egészség alkalmazás és a Connect össze van kapcsolva?

(#648) szpeti40 válasza Wito (#647) üzenetére


szpeti40
addikt

Az egészség appban igen, a connectben nem, oda csak Garmin eszközből jut adat.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#649) Aszpirin válasza Wito (#647) üzenetére


Aszpirin
senior tag

NEM. Ezzel én is megszívtam. A Connect alkalmazást onnantól elfelejtheted, ugyanis csak a Connect -» Egészség irányba működik ez a kapcsolat, fordítva nem.
De lehet, hogy eljutsz odáig, hogy mondjuk WorkOutDoors-t használsz, hogy kb ugyanaz a fílinged legyen, mint a Garminon. Majd innen eljutsz a Straváig. Oké, van Strava, azt össze lehet kötni a Connect-tel, átszippantja a Connectből (csak) az utolsó 3 hónap edzéseit, de a Stravából sem megy "visszafelé" semmi a connectbe.
Ergo: Connectbe CSAK Garmin kütyüvel tudsz "injektálni" (vagy kézzel töltögeted fel a .fit fájlokat, amit valahogy kinyersz. Ezért én átálltam a Stravára, ahonnan a WorkOutDoors nevű alkalmazásból nyomom át az óráról az adatokat. Csakhogy az elmúlt sok-sok év edzéseit mégsem kellene veszendőbe hagyni, nem? Ezért előbb lekértem a Connect-ből az ÖSSZES adatot, majd nekiláttam az edzésfájlokat kézzel importálgatni. És itt jön a következő zuhany: a Strava napi 100 edzést enged importálni, ha előfizető vagy, napi 25-öt, ha nem vagy előfizető. Én előfizettem, és így is hetekig tarott mindent beimportálni, de még nincs vége, ugyanis az importkor csak a legritkább esetben ismeri fel helyesen az edzéstípust, minden történelmi edzésen ezt kézzel kell újra beállítani.... na itt adtam fel.

Az én javaslatom: ha fontos a Connect alkalmazás, felejtsd el az Apple-t, maradj a Garminnál. Komolyan mondom. Az Apple nagyszerű okosórákat gyárt, de sport célokra SOKKAL jobb a Garmin. Az Apple órái olyanok, mint valami miniatűr iPhone-ok, egy-két szenzorral megspékelve. Sokat tudnak, de kb semmit sem jól, kivéve az ApplePay-t meg az iPhone-tükrözést. Legalábbis a Garmin-világból érkezbve én így látom

Csak meg szeretnélek kímélni a csalódástól. Én kicsit megbántam, hogy Ultra2-t vettem a Fenix 6 Pro után.... Epix 2-t kellett volna :( Minden, amit a Garmin csinál, jobban csinálja, mint az Apple. Nyilván van egy rakat dolog azonban, amit az Apple csinál, a Garmin pedig nem.

Szóval a kérdés inkább: miért váltanál egy Epix 2-ről Ultra 2-re? Van valami ficsörje az Ultrának, amit nem tud az Epix 2 és vonzó számodra?

[ Szerkesztve ]

(#650) szpeti40


szpeti40
addikt

Van itt valakinek witfast-os leather link vagy bármilyen bőr szíjja? Milyen minőségű?
Google-ös képek alapján nem néz ki olyan rosszul az Ultrával sem:

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.