Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok az utolsó pár hsz-t olvasva úgy nézem ha most vennék órát akkor nem feltétlen éri meg az Ultra2. Akksival kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy mennyit bír kb a sima Ultra ha éjszaka nem használnám? Nem szeretnék órában aludni, nagyon max ritkán kipróbálás miatt! De elsősorban nekem napközben kellene! Köszi :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#802) Gubu0101 válasza gretzky77 (#801) üzenetére


Gubu0101
veterán

4 napot kb siman.Reggel vettem le toltorol 6 kor most 92%-on van.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#803) s.Oliv3r válasza gretzky77 (#801) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

3-4napot simán.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#804) Adee_91 válasza gretzky77 (#801) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Nálam 4-5 nap éjszaka kikapcsolva,AOD nélkül.

(#805) icecave válasza Adee_91 (#804) üzenetére


icecave
nagyúr

Feltételezem abban edzés sincs. Bár a fene tudja, nálam hozza, amit írtam régebben is: 2 nap, AOD úgy 16 órát van bekapcsolva, napi egy edzés (1+ óra, egyik GPS-es, másik sima). Így van a második nap végére 20-30% között.

[ Szerkesztve ]

(#806) Adee_91 válasza icecave (#805) üzenetére


Adee_91
aktív tag

2 naponta futok 45 percet. Olyankor mindent mér és az AOD is aktív.

(#807) s.Oliv3r válasza icecave (#805) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nekem csak az AOD van kilőve, mindent IS mér egész nap. Elég aktív vagyok, és csak fürdéshez veszem le - így van a 2. nap végén 40% körül. :R

BTW az alvás monitorozás elég sokat kivesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#808) icecave válasza s.Oliv3r (#807) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem autosleep van, 5-10%ot vesz ki az alvás monitorozás/éjszaka, de inkább az 5-höz van közel, mint a 10-hez.

[ Szerkesztve ]

(#809) s.Oliv3r válasza icecave (#808) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nekem is autosleep van rajta, a sima alvás fókuszt nem is használom :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#810) Aszpirin válasza gretzky77 (#801) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Teljesen attól függ, hogyan használod. Az Apple uge 36 órás akkumulátoridőt ígér, nálam ezt stabilan hozza is, úgy, hogy használom a főbb funkcióit. Az itt jelentett 4-5 nap szerintem vagy túlzás, vagy szinte semmit nem használ ilyenkor a funkcióiból (AoD kikapcsolva, testfunkciók monitorozása kikakpcsolva, nincs eSIM benne, nincs hívásfogadás az órán, nincs SMS-küldés nem használja a tulaja a GPS funkciókat, nincs tréning, nincs kézmozdulattra automatikus felébresztés, nincs alvásfigyelés, stb.) Ha arra használják, amire tervezték, ésszerűen kihasználva a funkcióit, amiért megvetted, és amik megkülönböztetik egy ötöd-tizedannyiba kerülő cucctól, akkor számomra teljesen elképzelhetetlen a 4 teljes napnyi (96 órányi) üzemidő, az 5 napról nem is beszélve.
Csak mielőtt bedőlnél ezeknek a dumáknak.
Ha hosszú akkuidő kell, akkor nem Apple-t kell venni, mert legalább ebben az egy fontos dologban az Apple NAGYON lemaradt szinte minden konkurensétől.
Teljesen fölösleges azárt drága Apple cuccokat venni, hogy az 4-5 napos üzemidőért nagyjából minden előnyét mellőzzök.
Szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#811) gretzky77 válasza Aszpirin (#810) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi a választ, de mint írtam én éjszaka nem használnám vagyis kikapcsolva pihenne éjszaka. Így gondolom a 4-5 "napot" úgy értelmezték, hogy 4x -5x mondjuk 12 óra ami a te elmondásod alapján is megugorható. Volt egy Apple Watch 7 nálam de nem sokáig, ott igazából a mérete volt ami nem jött be, egyszerűen kicsi volt és hülyén mutatott a csuklómon, ezért gondolkodom egy ultrán. :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#812) gretzky77 válasza gretzky77 (#811) üzenetére


gretzky77
veterán

Tudom ennyi erővel minden este tölthetném, de azért ezt mellőzném.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#813) zenit73 válasza gretzky77 (#812) üzenetére


zenit73
aktív tag

Nálam AOD nincs, kéz emelésre nem kapcsol be (majd én tapizom ha akarok valamit + elég hülyén néz ki amikor állandóan villog a képernyője), GPS nincs bekapcsolva (csak ha navigálok nagyon ritkán), telefonhoz 24/24-ben kapcsolódik, minden be van kapcsolva amit mérni tud, minden éjjel a karomon van, meg is szoktam reggelente nézni miket mért, üzeneteket szoktam nézni, telefonálni nem szoktam. 5*24 órát bír nálam, ma reggel 22%-on tettem töltőre, úgy, hogy szombat reggel töltöttem. Hétvégén ha otthon vagyok, általában nincs a karomon, ha úgy jön ki a lépés, hogy 5 munkanapot megy egy töltéssel, akkor általában 10-15% körül teszem töltőre. Amit feleslegesnek tartok, és merítené az akkut, azt kikapcsolom rajta.

Itt többször olvastam, hogy elég meleg (forró) töltésnél - nálam csak langyos. Nyáron gondolom melegebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#814) gretzky77 válasza zenit73 (#813) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi szépen :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#815) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Az 5 nap azért nagyon-nagyon ritka ez tény,és talán WatchOs9-el volt utoljára,de a 4 napot nálam stabilan hozza az én felhasználói szokásommal.(Nincs eSim,éjszakára kikapcsolva,AOD off,raise to wake on,minden értesítés be)
Továbbá az Intervals Pro kivételével csak a gyári appok vannak fenn,illetve további számomra felesleges feature-ök szintén kikapcsolva(zajszint,fall detection,crash detection,stb..) 2 naponta 45 perc futás,ilyenkor mindent mér,AOD on, zene végig megy Airpodsra.
Így hozza stabilan a 4 napot,a sima watch 2-t tudott ugyanígy.
Szerencsére nem csak az vehet ilyen órát,aki minden funkciót kihasznál…

(#816) zenit73 válasza Adee_91 (#815) üzenetére


zenit73
aktív tag

Ja, esim nálam sincs, viszont a zaj mérés be van kapcsolva, csak egy külsös app van telepítve. A sportolásod tökéletesen indokolja, hogy egy nappal kevesebbet tud mint az enyém, sőt, korrekt, hogy csak egy napot mínuszól.
Igen, több 100 lóerős autót se csak az vesz aki mindig mindenkit legyorsul és 200-al megy.

(#817) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Kicsit megijedtem, mert az enyém csak 2 napot bír ki úgy hogy éjszaka nincs a kezemen, csak mágneses tartóra teszem. Mondjuk, ha a kezemen van, akkor is ennyi. Olyan 20-30% közötti értékre merül le, attól függően mennyit dolgozott (jelzések, felvillanások, használtam stb)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#818) szpeti40 válasza Fritz Teufel (#817) üzenetére


szpeti40
addikt

Én sem tudtam 2 napnál többet összehozni az Ultrával, igaz minden be volt nyomva.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#819) gretzky77


gretzky77
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget meglett az Ultra, meglátjuk, hogy muzsikál! Amúgy egy szép markáns darab!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#820) Aszpirin válasza gretzky77 (#819) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Gratula, viseld egészséggel!

(#821) Fritz Teufel válasza gretzky77 (#819) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ugyan ilyen az enyém is :) Használd egészséggel!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#822) gretzky77


gretzky77
veterán

:R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#823) Krisz79 válasza gretzky77 (#819) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia!
Hol sikerült beszerezni?
Különben, Én is gratulálok!
Leírnátok, hogy mi az az AOD?
Illetve a másik kérdés, hogy a sima ultra egy szinben került piacra?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#824) s.Oliv3r válasza Krisz79 (#823) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Always on display , mindig bekapcsolt kijelző. Az ultra egy színben került piacra, titán.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#825) Krisz79 válasza s.Oliv3r (#824) üzenetére


Krisz79
őstag

Köszönöm!
Akkor csak a fotó és fénytörés miatt tűnt egyik-másik használt Ultra szine másnak itt a Hardveraprón.
(Amúgy 1 év alza garis már enne 200 körüli áron.)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#826) gretzky77 válasza Krisz79 (#823) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi, innen hardverapróról vettem 2023 augusztusi vásárlás, 2026.augusztusig garival, 220-ért. :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#827) Krisz79 válasza gretzky77 (#826) üzenetére


Krisz79
őstag

De jól hangzik, Gratulálok!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#828) s.Oliv3r válasza Krisz79 (#827) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Én 320 ért vettem augusztusban :DDD 2026 májusig alza garis, és 2025 júniusig apple care+os

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#829) Krisz79 válasza s.Oliv3r (#828) üzenetére


Krisz79
őstag

Akkor nem is értem az eladó hirdeti így:
"Alza vásárlás, 1 év alza garancia"
Az Apple gari meg lemaradt. :D.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#830) gretzky77 válasza Krisz79 (#829) üzenetére


gretzky77
veterán

Ha cégre lett vásárolva akkor 1 év!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#831) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Sziasztok!
Bejelentkezek egy 2-tes verzióval. Szuper a cucc. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#832) dud998 válasza HarleyCustom (#831) üzenetére


dud998
őstag

:C

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#833) Krisz79 válasza HarleyCustom (#831) üzenetére


Krisz79
őstag

Gratulálok, használd egészséggel.!
Én is keresem a 8-as utódját és megelégszek egy sima ultrálva, ha találnék itt..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#834) Aszpirin válasza Krisz79 (#833) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A sima ultrának ugyanaz a bele, mint a 8-asnak, csak a tokozásban tér el?

(#835) s.Oliv3r válasza Aszpirin (#834) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

szerintem a kijelző és a proci sem ugyanaz teljesen, de simán lehet hogy tévedek.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#836) icecave válasza s.Oliv3r (#835) üzenetére


icecave
nagyúr

(#837) s.Oliv3r válasza icecave (#836) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Akkor a proci ugyanaz. A kijelző - ház - akku más. :R + az egyik BT 5.0 a másik 5.3, illetve az ultrába több szenzor van. Hát ja... nem csak a tokozásban tér el :D

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#838) Gubu0101 válasza Krisz79 (#833) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha birsz varni durvan 3 hetet,akkor lehet lesz elado ultra :D ( ez nem hirdetes) :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#839) s.Oliv3r válasza Krisz79 (#833) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Van fent egy pár hardver aprón jó állapotban 2025-26-ig garival. De Gubué is jó lehet. :R

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#840) HarleyCustom válasza dud998 (#832) üzenetére


HarleyCustom
veterán

krisz79:

Köszi :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#841) Krisz79 válasza Gubu0101 (#838) üzenetére


Krisz79
őstag

ment pm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#842) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Sziasztok!
Azt vettem észre,hogy ha swipe-olok a számlapok között,akkor az idő mindig 10:09-et mutat egy pillanatra és utána frissül az aktuális időpontra.
Ez másnál is ilyen? Én nem emlékszem,hogy korábban ezt láttam volna.
Közben látom nem egyedi bug/feature: [link]

[ Szerkesztve ]

(#843) icecave válasza Adee_91 (#842) üzenetére


icecave
nagyúr

Nyilván ha minden nem aktív számlapot is mindig frissítene, pár óra alatt lemerülne. Szerintem teljesen normális, ha akkor frissít rá, amikor aktív lesz és elkezded használni.

(#844) Sasi001


Sasi001
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy ultra 2-t az egyik szíjat (gyári ocean) csak akkor tudom betolni ha kézzel benyomom a középső műanyag tüskét. Úgy, hogy simán betolnám a helyére nem megy. Érdemes ezzel foglalkozni?

(#845) Adee_91 válasza icecave (#843) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Nekem sincs igazából ezzel bajom,pláne ha akkuidőt spórol,csak ez eddig nem tűnt fel.
Az igaz,hogy egy jó ideje nem nagyon váltogatom a számlapot.

(#846) Adee_91 válasza Sasi001 (#844) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Gyári szíjnál ez semmiképp nem normális.
Gagyi utángyártottaknál találkoztam már többel is hasonló problémával.
Gondolom garis,én biztos élnék vele.

(#847) Sasi001 válasza Adee_91 (#846) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Gyári az órához kapott szíj. A felső rész simán becsúszik az alsó nem megy. Erőltetni nem akartam inkább benyomtam a középső műanyag tüskét kézzel.

(#848) Aszpirin válasza Adee_91 (#842) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Igen, nálam is ilyen :) Ez nem bug, egyszerűen nem frissítgetik a háttérben az összes telepített számlapot azért, hogy "hátha 1 mp múlva azt akarod használni". Nem is feature, ez ilyen, és teljesen elfogdható.

[ Szerkesztve ]

(#849) Aszpirin válasza Sasi001 (#844) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Igen, 45ezer egy ilyen szíj, csesszék csak meg, és adjanak egy tökéleteset azért a pénzért. Én tuti "foglalkoznék" vele.

(#850) Sasi001 válasza Aszpirin (#849) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Felhívtam az Apple support-ot mondván ez a legegyszerűbb hát nem. Közölték reklamáljak a telekom-nál ahol vettem. Felhivtam a Telekomot vigyem vissza az órával együtt kompletten és felküldik javításra. Na inkább hagytam az egészet. A Szíjjal van gond másik órába is úgy tudom berakni, hogy megnyomom a kis középső műanyagot, azután tudom tovább csúsztatni. Ennél az egy szíjnál macerásabb lesz a csere. Kb 2ms. 😀

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.