Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) zipcss válasza s.Oliv3r (#498) üzenetére


zipcss
tag

ezek amugy kinabol jonnek? vam/afa miatt kerdezem :)
rakerestem a felhasznalora, elvileg 'from china'
(regen rendeltem mar, nezzetek el nekem, ha hulyeseget kerdeztem :R )

(#502) Aszpirin válasza zipcss (#501) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Kínából jönnek, és elvileg ők intézik a vámot stb, legalábbis a trackingben ez látszik:

[ Szerkesztve ]

(#503) s.Oliv3r válasza zipcss (#501) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

kínából igen, de az ebay és az ali express is az árában foglalja már a vámot :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#504) zipcss válasza s.Oliv3r (#503) üzenetére


zipcss
tag

szuper, koszonom nektek. Este rarepulok :)

(#505) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy kikapcsolt telefonnál (i13), nem küldi el az üzenetet az Apple Watch Ultra (Telekom MultiSIM). Térerő, WI-FI van.
iMessage kikapcsolva/bekapcsolva, telefonszámok, e-mail cím hozzáadva/eltávolítva stb.
Valami ötlet, beállítás, amit ki hagyhattam?
Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#506) Luser2000 válasza Buckey (#505) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!
Csunáltam egy próbát, én is Telekomos vagyok. Kikapcsoltam a telefont, az óráról küldtem egy üzenetet. Az “sajnos” csak í-meszidzsként, de elment. Próbáltam egy másik számra is küldeni, de azt nem tudom, hogy megkapták-e (az SMS volt), hibát nem jelzett a küldéskor.

Önálló hívás megy?

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#507) Aszpirin válasza Buckey (#505) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Idézek a hivatalos leírásból:
Ha SMS-eket, MMS-eket, illetve push-értesítéseket szeretne fogadni külső fejlesztésű alkalmazásoktól mobilhálózati kapcsolatot támogató Apple Watchon, a párosított iPhone-nak bekapcsolva kell lennie, és csatlakoznia kell Wi-Fi- vagy mobilhálózathoz, viszont nem kell a közelben lennie. Ahhoz, hogy használni tudja az Üzenetek alkalmazást az óráján, be kell jelentkeznie az iMessage-be az iPhone-ján.

Forrás: [link]

Lehet, hogy ez a küldésre is igaz?

[ Szerkesztve ]

(#508) Buckey válasza Luser2000 (#506) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Nekem sehogy, semmi nem megy el. Az önálló hívás működik.
[#507Aszpirin] , megpróbáltam úgy is, hogy az óra és a telefon is mobilhálózaton van, nincs bluetooth kapcsolat, de úgy sem működik.

(#509) Luser2000 válasza Buckey (#508) üzenetére


Luser2000
addikt

Hívd fel az Ügyfélszolgálatot, lehet kell egy szolgáltatás újraindítás.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#510) Buckey válasza Luser2000 (#509) üzenetére


Buckey
senior tag

Rendben, megpróbálom.
Köszönöm! :R

(#511) Buckey válasza Luser2000 (#509) üzenetére


Buckey
senior tag

Hiba bejelentve, majd jelentkezem, ha lesz valami.
Addig is köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#512) Gubu0101 válasza Buckey (#508) üzenetére


Gubu0101
veterán

Sima sms-t akarsz kuldeni?Azt nem birsz,telefon nelkul fogadni se,csak hivast.(en igy tudom).Ami multi sim van neked,az egy technikai telefonszammal rendelkezik,amire a hivasok az eredeti telefonszamrol at vannak iranyitva.Mondjuk lehet az smst azt megkapod,de valaszolni mar nem tudsz ra 🤔

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#513) Buckey válasza Gubu0101 (#512) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, csak SMS-t szerettem volna küldeni telefon nélkül. Mivel van két MultiSIM-em, az egyik az órában (eSIM), a másik egy másik telefonban (fizikai SIM, androidos telefon), így nekem logikusnak tűnt, hogy az óráról is tudok SMS-t küldeni, nem csak a fő SIM-es meg a MultiSIM-es telefonról. Tudom, SMS-t fogadni csak a fő SIM tud, de küldeni tudok a MultiSIM-es telefonról is. Csak éppen az óráról nem, sem WIFI-n sem mobilhálózaton keresztül (bluetooth-on természetesen működik).

(#514) Gubu0101 válasza Buckey (#513) üzenetére


Gubu0101
veterán

Persze,mert bluetooth-on kb olyan mintha kozvetlen a telefonrol kuldened.En most kiprobalni se birom,mert nincs meg qr kod a multisimhez az orara :(

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#515) zipcss válasza s.Oliv3r (#503) üzenetére


zipcss
tag

meg egy gyors kerdes, rendelestol szamitva milyen gyorsan jott meg nektek ? :)

(#516) Buckey válasza Gubu0101 (#514) üzenetére


Buckey
senior tag

Ezt tudtam, hogy a bluetooth kapcsolat egyenlő a telefonnal.
Hát, sajnálom, hogy nem tudod kipróbálni. De Telekomnál egy QR kód nem egy eSIM? Vagy többször is fel lehet használni?

(#517) Gubu0101 válasza Buckey (#516) üzenetére


Gubu0101
veterán

Egyszer birod csak.Ha mondjuk torlod az orarol vagy a telefonrol,akkor ujat kell generaltatni.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#518) Buckey válasza Gubu0101 (#517) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is így tudtam.

(#519) Aszpirin válasza Gubu0101 (#512) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Kipróbáltam. Ha a telefon legalább mobilneten van, és iMessage-en elérhető a számával (nem az órában lévő multisim technikai számával, a “rendes” számmal), akkor megy az üzenetküldés óráról a telefontól távolról is. Úgy próbáltam ki, hogy a telefonon kikapcsoltam a bluetooth-ot es a wifi-t is kikapcsoltam a telefonon (nem a vezérlőköontban, hanem a beallításokban). Az óra is azt mutatta, hogy nincs kapcsolat a telefonnal. Édesanyám teljesen buta telefonja megkapta az SMS-t, de nem azonnal, várni kellett 1-2 percet.

[ Szerkesztve ]

(#520) Buckey válasza Aszpirin (#519) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is megcsináltam amit te, de még mindig nem küldi el az SMS-t.
Nem kísérletezem többet, megvárom, mire jutnak a szakik a Telekomnál.

(#521) s.Oliv3r válasza zipcss (#515) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

két hét :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#522) Aszpirin válasza zipcss (#515) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én október 5.-én rendeltem meg. Még nem jött meg. Elvileg úton van, de 10 napja nincs változás a követésben, ami szerint Hollandiában dekkol.
A vicc, hogy ha egy hónap múlva sincs itt, akkor sem szólhatok semmit, mert a Ebay szerint dec 5.-ig kell megérkezzen :)

[ Szerkesztve ]

(#523) zipcss válasza Aszpirin (#522) üzenetére


zipcss
tag

kivancsi leszek :)
regi ebayes korszakban nekem is volt, hogy a nyomkoveto beakadt, de mar reg a kezemben volt a csomag :). bizom benne, hogy neked is ez lesz.
koszi suhico neked is :R

(#524) s.Oliv3r válasza Aszpirin (#522) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nekem ugyanez volt, aztán egyik napról a másikra megjött. Szerintem neked is meg fog a jövőhéten :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#525) Aszpirin válasza s.Oliv3r (#524) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én meg azt remélem, hogy még a héten :)

(#526) szpeti40 válasza Aszpirin (#522) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem is ugyan ezt írja okt 5.-ei rendelésre. Szerintem mozog csak nem frissítik a nyomkövetést.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#527) Gubu0101 válasza Aszpirin (#519) üzenetére


Gubu0101
veterán

Aha.Hat most en nem birtam kiprobalni,amugy sose kuldtem sms-t orarol igy.Olvastam ezt az sms kuldosdit valamelyik topikban,de ezek szerint,akkor mukodik :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#528) mattheus


mattheus
őstag

Elnézést a láma kérdésért, de valaki meg tudná nekem mondani, hogy az első generációs wayfinder watch face ugyanúgy elérhető ultra 2 esetében is?

Nincs még meg az órám (erősen agyalok rajta), de az nekem jobban tetszik mint a Modular számlap. Melyik appot ajánlanátok további opciókra?

[ Szerkesztve ]

(#529) s.Oliv3r válasza Aszpirin (#525) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Igen, bocs. Nagyon vasárnapi hangulatom van. :DD

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#530) s.Oliv3r válasza mattheus (#528) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Igen elérhető :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#531) Aszpirin válasza Gubu0101 (#527) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A diktálás egészen elképesztően jól működik magyar nyelven is, ezért nem kell tartani az SMS küldéstől. Nagyon gyorsan meg lehet szokni :D

(#532) Aszpirin válasza mattheus (#528) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szia!

Sajnos még mindig nem tudok eligazodni a számlapok rengetegében, ráadásul nagyon idegesítő, hogy bpl. a pulzusszámot nem lehet kirakni a számlapra (úgy, hogy mutassa is az aktuálisat - Garminnál ez teljesen alap dolog) - de amásodik kérdésedre tudom a választ: ha jó GPS trackinget szeretnél vaóban használható térképekkel és navigációval, akkor a WorkOutdoors app gyakorlatilag elengedhetetlen.

Szerk.: Nem tudom, hogy uganaz-e, mint az első generációs, de Wayfinder (magyarul Útjelző) néven van elérhető számlap az Ultra2-re is.

[ Szerkesztve ]

(#533) s.Oliv3r válasza Aszpirin (#531) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nekem az a problémám vele, hogy sokszor azt írja ki, nem elérhető. :(

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#534) Aszpirin válasza s.Oliv3r (#524) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Na, fejlemény, de nem pozitív: ma délelőtt 10:35-kor "Delivered" lett, de én semmit nem kaptam. Nem voltam ugyan itthon, de sem a postaládában, sem a környékén, sem a kerítésen átdobva nem találtam. du. 1-kor jöttem haza, a szomszédok sem tudnak róla semmit, a szomszéd itthon volt. Egyelőre küldtem üzenetet witfast-nak, hogy nem kaptam meg, tud-e segíteni, hogy itthon ki kell(ene) kihozza...

(#535) szpeti40 válasza Aszpirin (#534) üzenetére


szpeti40
addikt

Az azt jeleni szerintem, hogy a magyar postánál van a csomagod.

https://parcelsapp.com/-on látszik nekem, hogy ma lett odaadva a postásnak kézbesítésre. Itt jobb oldalt mutatja a MPL-es csomagszámodat is, nekem UT......
A Posta nyomkövetés hozza is.
Nekem még in transit mondjuk a csomagstátusz, nem váltott át.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#536) Aszpirin válasza szpeti40 (#535) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szia! Köszi, a feladó is válaszolt, és meg is adta az UT...NL csomagszámot. Valóban a magyar postánál van, nálam az állapota "Sikeresen kézbesítve" és a postahivatalunk... felhívtam a postát, nem tudtak segíteni, a képzbesítő (már) nem volt ott, és a csomag sem. Valószínűleg hamarosan megkapom, és a postásnál van, csak valaki valamit előre könyvelt :)

[ Szerkesztve ]

(#537) Buckey


Buckey
senior tag

Megjött a válasz a Telekomtól, mivel az Apple Watch Ultrám tegnap nem küldte el az SMS-eket. Természetesen nem találtak hibát. Ma kipróbáltam, működött.
Mindegy, a lényeg, hogy jó lett. :C
Köszönöm a segítséget mégegyszer!

(#538) BeastMode


BeastMode
őstag

Sziasztok!
Ultra2-re melyik a legjobb tok / üveg?
Nézegetem a Spigen Thin Fit 360-at, de sokan azt írják róla, hogy az üveg nagyon hamar karcolódik rajta…

(#539) szpeti40 válasza Aszpirin (#536) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem benne is volt most a postaládában :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#540) Aszpirin válasza Buckey (#537) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jó olvasni, hogy megoldódott. Valami biztosan volt, csak nem "találták" :)

(#541) s.Oliv3r válasza szpeti40 (#539) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Na és hogy tetszik? :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#542) Gubu0101 válasza BeastMode (#538) üzenetére


Gubu0101
veterán

Spigen Glass EZ Fit 2-ot vettem az ultrara,ezt ajanlottak itt.Eddig karc mentes pedig kapja rendesen :D Van hozza keret is,igy nagyon konnyu felrakni es 2db van a csomagban.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#543) BeastMode válasza Gubu0101 (#542) üzenetére


BeastMode
őstag

Áhhh, az pont olyan, mint ami a telómon is van, szóval tuti jó:C köszi!
Már csak tokot kéne akkor találni rá :DD

(#544) szpeti40 válasza s.Oliv3r (#541) üzenetére


szpeti40
addikt

Tényleg nagyon szuper, az eredeti alpesi szíjjal tudom összehasonlítani, én a 3-as pakkot vettem a minimális felár miatt az 1db-hoz képest. Szerintem egy kicsit puhább anyagból van, valamint a kampó egy kicsit vékonyabb, ezért könnyebben jár első perctől fogva. Holnap felrakom és kiderül jobban :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#545) Aszpirin válasza BeastMode (#543) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Azért nézd meg azt a kalapácsos videót, mielőtt tokot veszel az ultrára... (linkeltem már itt nemrég)
Megdöbbentő....
Titán és zafír, szóval nem bizos, hogy érdemes ezeket tokkal/üveggel fedni...

[ Szerkesztve ]

(#546) Aszpirin válasza szpeti40 (#544) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én két, az eredeti színeket majmoló alpesit rendeltem az ebayről (ezek, amik elvileg már itt vannak a postásnál), az olivát, meg a kéet.
Ezenkívül Amazonról is rendeltem egy hármas pakkot (alpesi+terep+óceán), de azok színben nem azonosak hasonlítanak az eredetiekkel, és egyébben is kicsit eltérnek (alpesi pánt koromfekete, fényes akasztóval, tereppánt sötétszürke, de más konstrukciója van, mint az eredetinek (nem visszahajlós, bújtató van rajta), és a fekete "szilikon" pántnak nem mindkét bújtatója fém.

(#547) szpeti40 válasza s.Oliv3r (#541) üzenetére


szpeti40
addikt

Jah és köszi az ajánlást :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#548) szpeti40 válasza Aszpirin (#546) üzenetére


szpeti40
addikt

Az oliva nekem is baromira tetszik. Én végül egy midnight blue óceán - fekete/szürke alpesi és a narancssárga végű terep pántot vettem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#549) Gubu0101 válasza BeastMode (#543) üzenetére


Gubu0101
veterán

Spigen rugged armor black-et vettem.En inkabb biztosra megyek. :D Nincs mit ;)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#550) zipcss válasza szpeti40 (#548) üzenetére


zipcss
tag

olivat rendeltem en is :) kivancsi leszek ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.