Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Gubu0101 válasza dud998 (#450) üzenetére


Gubu0101
veterán

Okes.Remelem pentekig megerkezik.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#452) Aszpirin válasza dud998 (#448) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én a boltban próbálgattam az eredeti alpesit, mert nagyon tetszik, méretre tökéletes volt nekem az M-es és az L-es is (16 cm-es kerületű csuklóm van), de problémáim voltak a fel- és levétellel: akadtak a "huplik", levételkor jobban, szóval végül inkább a kevésbé tetsző, de probléma nélkül használható terepszíjat vettem.

Aztán itt írta egy fórumtárs, hogy gyorsan megszokhatók, és a "huplik" sem akadnak egy idő után, ezért rendeltem Kínából ( :D) két alpesit is, éppp úton vannak... toredékáron, de kísérletezni jó lesznek. Én egyébként - bármilyen jók is legyenek, a gyári szíjak itthoni 45ezres árát borzasztóan sokallom. Úgyhogy gyárinak szerintem marad ez az egyetlen terepszíj, ami vele jött, a többi "utángyártott" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#453) dud998 válasza Aszpirin (#452) üzenetére


dud998
őstag

:DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#454) icecave válasza Aszpirin (#447) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem, magának szabályozza, ahogy iPhone-on is. Szerintem meg túl világos mindkettőn, fele akkora fényerőn is elég lenne nekem sokszor.

(#455) Aszpirin válasza icecave (#454) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Gondolom ezd-nél lehet állítani a fényerőt a koronával egyéni látástól függ. Nekem sajnos világosabb kell legyen, hogy jól lássam, így erőlködaoök...
Az iPhone-on is lehet állítani a fényerőn akkor is, ha az automatikus fényerőszabályozás be van kapcsolva. Itt meg úgy látom, ki sem lehet kapcsolni azt. :(

(#456) zenit73 válasza dud998 (#448) üzenetére


zenit73
aktív tag

Nem lesz vele gondod, egy hétig használtam ezzel a szíjjal, meg is szoktam a mozdulatokat ennyi idő alatt, gyorsan megy minden, kényelemmel sincs gond, arra vigyázz, hogy levételnél fogd a kapcsot, hogy ne csapjon bele a képernyőbe.

Utána megjött a gyári terep pánt, azt használtam egy hétig, ezután vissza az alpesi - ezt jobban szeretem, szerintem szebb is, komolyabban is néz ki, férfiasabb is, 3 titán alkatrésze van (ezért számomra értékesebb is).

(#457) dud998 válasza zenit73 (#456) üzenetére


dud998
őstag

Igen a kijelzőnél vigyázok, még most nem megy pikk-pakk de bejáratódik. Idáig a Terep volt a favorit nekem is, de osztom a véleményed, hogy komolyabb és értékesebb az Alpesi. Nem mellesleg ennek az anyagát nem fogja megenni a tépőzár. Az egy éves Terep pánton azért már látszik. Máshol semmi baja, meg mosógépben szoktam mosni és nagyon szép most is. :R

Amúgy van titán kerettel ellátott védőüveg is a Spigen-nél. Akár fekete színben is: [link]

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#458) Aszpirin válasza Aszpirin (#455) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Huhh, most látom, a tegnap este nagyon mellégépeltem, na mindegy, talán érthető volt :)

(#459) Aszpirin válasza dud998 (#457) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Honnan tudod, hogy az alpesi pántnak meg a huplijai nem dörzsölődnek ki (a pántcsatlakozón a rész egyértelműen szűk ezeknek a hupliknak”.

[ Szerkesztve ]

(#460) dud998 válasza Aszpirin (#459) üzenetére


dud998
őstag

Láttam régebbi narancs színűt és azon nem volt semmi probléma. Remélem ezen sem lesz. De ha mégis, szerintem kevésbé roncsol ez a megoldás mint a tépőzár. Majd kiderül. 😉😃

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#461) s.Oliv3r válasza dud998 (#460) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Szerintem is az alpesi pánt a menőbb, mondjuk nekem nem eredeti van, viszont elég jó minőségű utángyártott. Vettem is gyorsan kéket, olivát, zöldet, meg egy narancsot :D Gyári terep sem rossz, az is kényelmes, de igen... szerintem sem túl időtálló.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#462) dud998 válasza s.Oliv3r (#461) üzenetére


dud998
őstag

Na az jól hangzik. Kíváncsi vagyok amúgy ezek az utángyártottak hogy fogják bírni. Eredeti vs utángyártott. 😃
Series 3 óta van Apple Watch-om, de szerény véleményem szerint egyre jobban romlik a szíjak minősége, miközben egyre drágábbak. 😔

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#463) s.Oliv3r válasza dud998 (#462) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Akárhogy is bírják, én 45ért, de még 20ért se fogok szíjat venni :D :C

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#464) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Előre is elnézést, csak időnként van alkalmam beleolvasni a topicba, így lehet már többen is írtatok róla. Mégis rákérdezek:

Váltott valaki U1-ről U2-re?
Pár mondatban a tapasztalatokat, érveket, indokokat megosztaná velem?

Köszi szépen előre is!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#465) s.Oliv3r válasza Luser2000 (#464) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Akitől én vettem, Ő U2-re váltott. Aszondja' talán egy picivel gyorsabb , de egyáltalán nem éri meg. Csomó youtube-er ezen a véleményen van amúgy..... sőt, sokan meg is botránkoztak ezen a semmilyen fejlesztésen amit idén kiadtak (nem csak watch téren). :W Én élőben néztem két híresebb külföldi tech srác Wonderlust2023 közvetítését, mindkettő fogta a fejét, és kínjában mosolygott, hogy ilyen nincs.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#466) Gubu0101 válasza s.Oliv3r (#465) üzenetére


Gubu0101
veterán

Belso tarhelyet noveltek 32-rol 64-re.1 generaciot nem erdemes valtani,talan az U1-et majd 3-4 ev mulva.Mondjuk testhomerseklet meresnek orulnek ha lenne.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#467) dud998 válasza Luser2000 (#464) üzenetére


dud998
őstag

Igazából csak kapott egy újabb procit ami kicsit gyorsabb és egy kicsit takarékosabb, valamint 2000-ről 3000 nitre növelték a fényerőt, ami tök felesleges. Ha 2000 nittel nem látod a kijelzőt, akkor ott már baj van. :DDD Szerintem felesleges váltani U2-re. Én se fogok az U1-ről a fentebb említett okok miatt, nem éri meg. ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#468) dud998 válasza s.Oliv3r (#463) üzenetére


dud998
őstag

:)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#469) s.Oliv3r válasza dud998 (#467) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Így vagyok ezzel én is, majd váltok 16 pro-ra, meg Ultra3-ra, ha érdemes. Btw én annyira várom az i16pro-t hogy azt elmondani nem tudom :C Pont tavaly rinyáltam minden havernak amikor átjöttem almázni droidról, hogy minden szupi...de rohadt nehéz a telefon, viszont kicsit a kijelzője.. Milyen jó lenne ha könnyítenének rajta, de picit nagyobb lenne a kijelző... mondjuk 6.3. Ezt amúgy itt, a fórumon is hangoztattam.
Erre mit ad isten gyerekek... idén könnyítenek...jövőre meg növelnek 6.3 colra :D De ez még semmi... pár hónapja magyarázom programozó haveromnak, de jó lenne ha végre lenne itt is olyan hogy 80%-nál leálló töltés, nem kéne shortcut-okat írnom rá.... erre most behozták ezt is :D szóval ha bármi ötletetek van, írjátok meg nekem és imába foglalom :D :D

Gubu: szerintem már van ilyen funkció, a csuklóhőmérséklet. Vagy nem erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#470) dud998 válasza s.Oliv3r (#469) üzenetére


dud998
őstag

Nekem februárban lesz két éves a 13 Prom, de teljesen hibátlan még mindig. Nincs értelme lecserélnem. Bevallom hogy egy sima 15-ön elgondolkoztam, de letettem róla. Pénzkidobás lenne a csere. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#471) s.Oliv3r válasza dud998 (#470) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Ez a helyes gondolkozás :R Ha a 16 pro marad 6,1 colos..én sem fogok váltani.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#472) Aszpirin válasza Luser2000 (#464) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem U1-ről váltottam, nekem U2 az első . A gyorsbb processzor nem tudom, hol jöhet elő, talán térképrajzolásnál, mert ott az U2 is elég lassú (WorkOutDoors)
2 és fél napot bírja egy töltéssel az én használatomban.
64 GB háttértár van benne, amiből kb 53 GB jelenleg szabad, és nem is nagyon tudom, mivel töltsem meg. Talán majd offline zenével, esetleg offline térképszegmensekkel, de a Garminon 32GB-ba is Bőven belefért egész európa topotérképe és a magyar Turistautak.hu térképe, és még rengeteg szabad hely is maradt.

Az U1 specifikációit nézve, nem látom miért érné meg az U2-re váltani, sőt,az U1 jelenlegi akciós ára mellett - a mostani tapasztalatommal - már én is U1-et vennék.

[ Szerkesztve ]

(#473) dud998 válasza Aszpirin (#472) üzenetére


dud998
őstag

+1. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#474) dud998 válasza s.Oliv3r (#471) üzenetére


dud998
őstag

:R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#475) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Workoutdoors app-ban mekkora térképet lehet letölteni az órára? Van korlát?

(#476) Aszpirin válasza eddie1978 (#475) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem tudom teljesen pontosan, de egyszerre egy kb 50x50 km-es szelet még megy, annál nagyobbal már "too many tiles to process" hibaüzenetet ad.
A műveletet viszont lehet ismételgetni, szóval türelemmel egész nagy terültet le lehet tölteni... de pl. teljes Magyarországhoz is jókora türelem kell...

[ Szerkesztve ]

(#477) Aszpirin válasza Aszpirin (#476) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Úgy tűnik, nincs korlát, csak ez, hogy egyszerre max 200 csempe ("tile"), ami négyzetes terület esetén kb 50km x 50 km. Ez így kb 20-30 MB méretű lesz, tehát ha ismételgeted, rengeteget le lehet belőük tölteni.
Ami viszont nagyon ócska, az a letöltött térképszelvények kezelése: sehol nem lehet megnézni, mi van már letöltve (legalábbis még nem találtam meg), és törölni is csak mindent vagy semmit lehet.
Másik vacakság, hogy a letöltés közben az órán futnia kell (előtérben) a WorkOutDoors appnak, különben el sem indul, vagy leáll a letöltés a telefonról az órára. A telefonra egy-egy ilyen szelet pillanatok alatt lejön, az órára való áttöltés már hosszadalmasabb, akár egy percig is eltarthat, de általában kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#478) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Köszönöm, hogy megnézted!

(#479) Luser2000


Luser2000
addikt

Megnéztem a következő frissítés tartalmát és úgy látom, hogy a dupla koppos műveletek az Ultra2 verzióra jönnek ki (ami persze nem zárja ki azt, hogy mondjuk hónapok múlva nem jönne ki az Ultrare is). Lehet ez is egy "különbség tényező" lesz?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#480) dud998 válasza Luser2000 (#479) üzenetére


dud998
őstag

Általában ezeket az új dolgokat az új szériákra limitálják, amolyan ösztönzésképpen a vásárlásra/váltásra. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#481) Fritz Teufel válasza Luser2000 (#479) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

dud998 kolléga jól mondja, ez csak az Ultra 2 és a Series 9 kiváltsága lesz.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#482) dud998 válasza Fritz Teufel (#481) üzenetére


dud998
őstag

Lásd még például az akkutöltés 80%-ig csak a 15-ös szériánál. Pedig ez tisztán szoftver. Vagy hogy a 14 Pro széria nem állítható 24MP-re ami szintén szoftveres. 😔
Na de nem tegnap előtt lettem Apple felhasználó, én megbékéltem az üzletpolitikájukkal. Vannak nagyobb gondok is a Világon, sajnos.

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#483) Fritz Teufel válasza dud998 (#482) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Attól tartok, ebből nem lesz vita, teljesen igazad van :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#484) dud998 válasza Fritz Teufel (#483) üzenetére


dud998
őstag

😂

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#485) Aszpirin válasza s.Oliv3r (#469) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nos, az iPhone topikot olvasgatva az elmúlt időkben, eléggé megosztó ez a 80%-os töltés feature.

(#486) Kobe


Kobe
veterán

awu2-n találtam ma egy számomra ismeretlen funkciót. Persze lehet hogy csak egy hasznos bug volt
A koronával görgetve lehetett a képernyő fényerejét állitani, de sokkal több fokozatban mint ami a beállitások között van
azóta nem tudtam előcsalni
milyen érintésre működik pontosan igy ?

(#487) icecave válasza Kobe (#486) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha theatre módban van, és nem mutat semmit a kijelző akkor a koronát tekerve fokozatosan látható lesz a számlap. Ha ki van kapcsolva az AOD, szerintem akkor is lehet így.

(#488) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nem tudom, hogy ismert-e ez a márka, de mostanában találtam:
BHCase Apple Watch Ultra szíjak

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#489) dud998 válasza Fritz Teufel (#488) üzenetére


dud998
őstag

Én már jártam ezen az oldalon, de még nem vásároltam tőlük. Így kép alapján jónak tűnik, a fém csatlakozó minősége és kidolgozása a kérdés. Mert az sajnos csak a gyárinál patent. A Hirsch-nél sem tökéletes, mert van egy kis hézag, a 100 ezer forintos titán Nomad szíjnál meg mozog is nagyon, plusz csúnya a kidolgozás. Pedig azért ennyiért mást várna az ember. 😔

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#490) s.Oliv3r válasza Fritz Teufel (#488) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Ezek is Kínából (ali baba, eBay) rendelik… 1500 Ft-ért. Korábban írtam megbízható eBay felhasználót aki elég olcsón, jó minőséget kínál. 14500 eladása van, 99% pozitív. witfast a neve.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#491) zipcss válasza s.Oliv3r (#490) üzenetére


zipcss
tag

gyors kerdes: honnan szoktatok utangyartott szijat rendelni ? amazonrol tapasztalat? :) :))

(#492) s.Oliv3r válasza zipcss (#491) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Amazonról nincs tapasztalat, de ebayen a witfast felhasználó elég korrekt szíjakat árul, nekem az összes onnan van. Nem rég megint rendeltem, az új Ultra 2-es színeket, de náluk még nem volt, ezért mástól intéztem. Majd írom a tapasztalatokat. :R

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#493) zipcss válasza s.Oliv3r (#492) üzenetére


zipcss
tag

ra is nezek, nagyon koszi :R . beprobalok egy amazonost, leirom, majd en is a tapasztalatomat :)

(#494) s.Oliv3r válasza zipcss (#493) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Csináltam egy képet is. [kép]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#495) Aszpirin válasza s.Oliv3r (#492) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én már 16 napja várom a witfast-tól rendelt óraszíjak megérkezését, első héten gyakorlatilag minden nap volt valami tracking jelzés, de most már múlt péntek óta semmi, utolsó jelzés Hollandiából volt (hogy oda megérkezett).
Remélem valahogy Magyarországig is eljut a csomag....

[ Szerkesztve ]

(#496) Gubu0101 válasza zipcss (#491) üzenetére


Gubu0101
veterán

En most shein-rol rendeltem egyet proba keppen 5€.Meg varom,hogy megerkezzen.Csak az a baj,hogy utazok el es mire megjon nem leszek mar itthon.Szoktak masok is onnan rendelni,azt mondjak rendben vannak.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#497) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Ti láttátok már a kalapácsos videót? Nagyon durva :D

(#498) s.Oliv3r válasza Aszpirin (#495) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Megjön nyugi :) nekem is minden megjött eddig. Ebay tracking kicsit gagyi szerintem, alihoz képest pl.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#499) s.Oliv3r válasza Aszpirin (#497) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

durva, hogy mit kibír :D

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#500) zipcss válasza s.Oliv3r (#494) üzenetére


zipcss
tag

jol neznek ki nagyon :) :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.