Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#262) Amos17


Amos17
tag

Én megértem, hogy sok embernek bejön a kis méretű telefon a könnyebb használhatósága miatt, főleg úgy, hogy egy csúcs hardver van benne ami által, a jelenlegi op rendszerrel megtámogatva, akár 2-3 évig is jól használható lesz.
De akkor sem fogom megérteni, hogy 2016-ban a világ egyik legnagyobb mobilgyártója miért nem tudott egy jobb screen to body ratio.val rendelkező mobilt összerakni mert ez így, szvsz jelen formában nagyon gáz. Ugyanekkora méret mellett 4,3" vagy akár egy 4,5" kijelzőt is el tudtam volna képzelni. A technológia adott így ezek szerint csak az akarat hiányzott.
Másrészről, ha objektívan nézzük iphone-ok között talán ez a legtúlárazottabb modell.
Gondoljunk csak bele:
Új design? Nincs, de van egy lassan 3 éves design (copy-paste)
Új fajta kijelző? Nincs, de van egy lassan 3 éves kijelző technológia (raktár kisöprés).
Innovatív, új fejlesztés? Nincs (habár a Touch rendelkezésre áll házon belül)
De mit kapunk?
Új proci? Igen, napjaink leggyorsabb processzora,
Új kamera? Igen, napjaink top 5-ben lévő mobilkameráját.
Most őszintén? Megér ennyit pénzt ez? Szerintem nem. Úgy, hogy a többi modellen is extrém haszonkulcsot használnak, még úgy sem. Például a sima 6-os előállítása USD 200 azaz kb 55e Ft [link]. Akkor ennél a telefonnál, ahol a méretcsökkenés miatt, a készülékház előállítása olcsóbb és a raktárban porosodó korábbi kijelzőpaneleket felhasználva mennyi lesz? USD 150? 41e Ft? És ezért elkérnek 160e Ft-ot?
Ha nagyobb kijelzőt dobtak volna bele + Force touch akkor azt mondom, hogy simán best buy lenne, de így egyáltalán nem éri meg... semmiféle szempontból... Szerintem ekkora kijelző mellett nagyon kényelmetlen tartalomfogyasztásra használni így marad a telefonálás meg sms, arra meg egy 3210-es nokia is elég, vagy bármi más...

Offtopik: akik nem tudnak "nagy" telefont használni azoknak üzenem: Gyakorolni, Gyakorolni, Gyakorolni! Anno Motorila Defy => S3 váltásnál az első 2 hétben nehéz volt de utána ráérez az ember és simán tudja majd egy kézzel is használni a 5" körüli telefonokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.