Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) Blue meth válasza perge666 (#20350) üzenetére


Blue meth
senior tag

Ez nem vélemény, hanem tény :D egyébként minek akarnék venni? elmondtam h tökéletesen elégedett vagyok a 6s-emmel is.

Ja és nekem nem 1 éve van iphone-om, hanem több mint 4 éve, és már érezhető a különbség az akkori iOS-ek meg a mostani között is.
De ilyen elvakult fanboyokkal nehéz is bármit kezdeni :)

[ Szerkesztve ]

(#20352) PACSA75 válasza Blue meth (#20351) üzenetére


PACSA75
őstag

Nem is kell kezdeni semmit az "ilyen fanboyokkal", el kell mondania mindenkinek a saját véleményét, és akinek nem tetszik az bekaphatja. Egyébként egyet értek, androidról jöttem és nincsen már akkora szakadék a két rendszer között (ne feledjük hogy androidra hány gyártó csinál 1000 féle konfigurációval telefonokat, iOS re pedig csak egy), androidos készülékből kell egy erős hardver és probléma nélkül, lagok nélkül, bezártság nélkül gyönyörűen teszi a dolgát, féláron az iPhone hoz képest.
Ismerkedés céljából vettem ezt a készüléket, valamint a kompakt mérete miatt (és a nagyon szép design), de ilyen árban sosem leszek iPhone fan, max elismerem hogy fantasztikus a rendszer, az hogy 2 gb rammal és dual core os procival így működik egy telefon az példátlan, de mostmár elérhető áron erős hardverrel tudja ezt az android is. Tuti hogy ha váltok rendszert is cserélek majd, de nem zárkózom el egyik lehetőségtől sem soha többé. Mivel ilyen hosszú ideig magkapják a frissítéseket, érdemes a kifutó modelleket megvenni. Tehát ha most váltok, irány a droid, de két év múlva lesz nekem még iPhone x😁.

[ Szerkesztve ]

(#20353) lugosi válasza namenlos (#20346) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is írja, szintén Telenor. Igaz, hogy nekem Plus.

(#20354) perge666 válasza Blue meth (#20351) üzenetére


perge666
veterán

Oké mester. :R

(#20355) Crafter32 válasza robiii (#20321) üzenetére


Crafter32
őstag

Androidról jöttem én is. Ki akartam próbálni. Nekem is a 6s volt legszimpatikusabb. Nagyon jó az ára, szerintem gyors, sosem akad meg, elfogadható a kamera, van jack és borzasztóan gyönyörű a telefon. Viszont az IOS t nem tudtam megszokni és nagyon bánom, hogy megvettem. Én biztosan nem veszek többet Apple terméket.

Most pedig, hogy bejött a hideg gyakorlatilag szabad ég alatt a telefon hihetetlen módon lemerül magától pár perc alatt. Normál körülmények között akár másfélnap is megvan. Reggeltől másnap reggelig még maradt benne 40%, de most a hidegben borzalmas. Gyakorlatilag 15 perc alatt 50 százalékról nullára merül egy négy hónapos készülék.
Mindent összevetve egy jó dolog maradt a telefonban, hogy nagyon szép és pont jó a mérete.

(#20356) kisapa válasza Crafter32 (#20355) üzenetére


kisapa
senior tag

Ha ilyen gyorsan merül akkor vagy az aksi gyári hibás vagy valamit állandóan futtatsz.Nekem már több mint egy éves a telefonom de még mindig kibír több mint 1 napot. Mivel elég gyakran a szabadban dolgozom sokat van hidegben, mert a zsebemben tartom.

(#20357) Crafter32 válasza kisapa (#20356) üzenetére


Crafter32
őstag

Melegebb helyen nincs gond. A jelenlegi kinti hőmérsékletet nem bírja.

(#20358) lugosi válasza Crafter32 (#20355) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a hidegben merülés sajnos a 6s-ek (és úgy tudom a 6-ok) nyűgje úgy tudom. Én tegnap a másik telefonommal (Xr) fotózgattam odakint a hóesésben, és egy kb másfél órás túra alatt a táskám zsebében volt, és semmi gont nem volt vele. Tegnap reggel lett feltöltve, és éjjel se volt töltőn, ma is voltam kint kb 1 órát és 66%-on vagyok most.

(#20359) PACSA75 válasza lugosi (#20358) üzenetére


PACSA75
őstag

Szerintem valami széria hibás aksik csinálják ezt. Nekem a vadi új (egy hós) aksim, ami ráadásul utángyártott, ezt nem produkálja.

(#20360) lugosi válasza PACSA75 (#20359) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen lehet, hogy tól-ig szériában lévő telefonoknál jelentkezik. Én nem az elsők között vettem a 6s Plust se, úgy pár hónappal a megjelenés után. Annál se jelentkezik egyébként.

(#20361) PACSA75 válasza lugosi (#20360) üzenetére


PACSA75
őstag

Talán a kedvezményes akku csere is ezmiatt jött létre. Nem néztem utána, valószínűleg le van írva valahol miért is cserélik jóárasítva akksikat, azaz miért volt így 2018 év végéig.

(#20362) Rage47 válasza PACSA75 (#20361) üzenetére


Rage47
veterán

Azért cserélték jóárasítva az akksikat, mert napvilágra került, hogy az iOS lecsökkenti a telefon teljesítményét, ha rosszabb állapotban van az akksi. Azért csökkenti elvileg, hogy ne kapcsoljon ki a teló. Az más kérdés, hogy sok embernél így is kikapcsolt (nálam is). Az új akksival minden oké.

(#20363) Crafter32


Crafter32
őstag

Lesz egy kis felesleges pénzem, polcra kerül a 6s. Visszatérek majd androidra, de egyenlőre muszáj kínlódnom az IPhonenal.
Sajnálom, hogy így alakult, mert nagyon szép telefon lenne. A mai tepsik nem tetszenek ennyire.

(#20364) #77646080 válasza Crafter32 (#20363) üzenetére


#77646080
törölt tag

Megértem, hogy sajnálod, mert tényleg szépen sikerült modell. A mérete is optimális (szerintem). Viszont, ha nem jött be a rendszer vagy egyéb nyűgöt okoz, akkor érthető a váltás.

(#20365) PACSA75 válasza Crafter32 (#20363) üzenetére


PACSA75
őstag

Őszintén nem értelek miért nem cseréled ki az aksit, ennyit még megérne belefektetni. Nekem még egyszer sem kapcsolt ki, mondom ezt úgy hogy nem vagyok iPhone fan.

(#20366) lugosi válasza PACSA75 (#20365) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Korábban azt írta, hogy az ios az, amivel nem sikerült megbarátkoznia.

(#20367) giroud199 válasza PACSA75 (#20365) üzenetére


giroud199
aktív tag

Egy négy hónapos készüléken nehogy már akksit kelljen cserélni.... Mekkora blama már, a mai napig egy 110k s készülékről beszélünk...
Pff

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#20368) PACSA75 válasza giroud199 (#20367) üzenetére


PACSA75
őstag

Blama vagy sem, ha kikapcsol a hidegben, akkor az szar, és tuti gariban ki lehet cserélni. Mivel én és még páran ilyet nem tapasztaltunk, tuti szériahibás aksikról lehet szó.

Ha az iOS a gond, akkor váltani kell, ízlések és pofonok. Én is jobban csipázom az androidot, de van itt egy két jó dolog ami tetszik, a telefon mérete viszont tökéletes.

(#20369) Crafter32 válasza lugosi (#20366) üzenetére


Crafter32
őstag

Igen. Nem akarom kicserélni az aksit. Inkább ha úgy érzem eladom. Bár az utolsó telefonom amit eladtam eddig a Nokia N97 mini, amivel szintén nem tudtam megbarátkozni pedig nagy Nokia rajongó vagyok. Minden más telefont addig nyúztam míg az fel nem adta harcot. Nem szoktam cserélgetni a telefont ha nem muszáj.

20368#: A 6s alakja, formája és mérete ami engem is nagyon megfogott. Androidon nem nagyon van ilyen. Ami még nagyon tetszett a Sony XZ1c Snap835 -el.

Meglátjuk hogy viselkedik az aksi. Max a kocsiig szoktam menni gyalog ebben a hidegben. Majd kipróbálom egy hosszabb sétával.

[ Szerkesztve ]

(#20370) Maximum1 válasza Crafter32 (#20369) üzenetére


Maximum1
őstag

Enyém is merül ebben a hidegben, belüre szoktam tenni amennyire csak tudom a ruházatomban.
7 hónapos, 92% a kapacitása.
Hétvégén az erdőben voltam, brutál ahogy lemerült fél nap alatt, alapban nálam 2 napot megy.

(#20371) judas13 válasza #77646080 (#20301) üzenetére


judas13
addikt

:K :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#20372) PACSA75 válasza Crafter32 (#20369) üzenetére


PACSA75
őstag

Én is az XZ1 Compact ot szemeltem ki, ez az utolsó igazán kompakt androidos készülék, de mire ezt megunom, már talán túl régi lesz a Sony, de majd meglátjuk.
Nem értem miért szűnik meg a 4,6-4,7" es mobilok gyártása, hiszen minden fórumon azt látom hogy lenne rá igény.

(#20373) csaba1203 válasza PACSA75 (#20372) üzenetére


csaba1203
addikt

Sajnos jön az új divathullám az összehajtós telefonok.Ugyebár fizikálisan utolérték a tableteket a mai tepsik.Nincs tovább jöhet az új őrület. :D

(#20374) #77646080 válasza PACSA75 (#20372) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem értem miért szűnik meg a 4,6-4,7" es mobilok gyártása, hiszen minden fórumon azt látom hogy lenne rá igény.

Sajnos, ez úgy működik, hogy a felhasználók egy részének valóban lenne rá igénye, de a gyártók szerint pedig erre nincs kereslet. Azaz a gyártók keresztül néznek a potenciális vásárlóikon és le se tojják őket. :( Gerjesztik az igényt, amire szerintük szükség van, de az nem a valóság. A valóság az, hogy az emberek egy részének kell(ene) 4,5 - 5 hüvelykes, korrekt hardverrel szerelt eszköz.

(#20375) Rage47 válasza PACSA75 (#20372) üzenetére


Rage47
veterán

Mikor azt látják, hogy az emberek inkább a Plus-os telefonokat veszik, akkor rájönnek, hogy jobban járnak, ha csak nagy telefonokat gyártanak.

(#20376) gabee82.0


gabee82.0
tag

Sziasztok!
Az alábbi problémában kérném a segítségeteket:
A telefon a mai napon szervizbe került. Tegnap megcsináltam a gyári visszaállítást, mindent töröltem róla biztonsági mentés után.
Hogyan tudnám így elérni a jegyzeteimet ami a telefonon volt? Icloud ba nem találom....
Köszönöm!

Nem a probléma a probléma! A probléma a hozzáállásod a problémához!

(#20377) Diokhan válasza gabee82.0 (#20376) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha a google jegyzeteidről van szó, akkor a google oldalon. Ha a telefonon tároltad őket, akkor már sehogy, majd csak akkor, amikor vissza került rá a biztonsági mentés.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20378) Crafter32


Crafter32
őstag

Akkor nem vagyok egyedül a merüléssel sajnos.

Kicsi telefon márpedig kell. Még mindig rengeteg Samsung A3 lehet látni 2015-2017 es modelleket és nem tudják mire cserélni.

(#20379) Rocky975 válasza Crafter32 (#20378) üzenetére


Rocky975
senior tag

Volt egy széria akksi ami ilyen volt. Én kaptam is új telefont ez miatt. A mostani 6s nem csinálja. Tehát új akksi és megszűnik a probléma.

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#20380) #77646080 válasza Rocky975 (#20379) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosan így van.

(#20381) felali


felali
tag

Sziasztok!Valaki használja az NFC fizetést(boon)megosztaná a tapasztalatait?

(#20382) Rage47 válasza felali (#20381) üzenetére


Rage47
veterán

Én már nem boonozok mert havidíjas. Helyette Monzo, de ahhoz kell egy UK ismerős címe.
Amúgy úgy működik, mint a reklámban. 2x home gomb, touchid, és megy a fizetés. Nem kell hozzá net sem, mert óráról is megy pl. ha nem vagyok a telefonom közelében.

(#20383) felali válasza Rage47 (#20382) üzenetére


felali
tag

Köszi de az nálam nem alternatíva.

(#20384) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok!

Nemrég kaptam egy ilyen telefont, külsőleg teljesen újszerű, tényleg nincs egy pötty sem rajta,mintha most bontottam volna ki. Viszont az akku 81%-os,az én telefonhasználatom mellett 2 napig bírja. A kérdésem az lenne felétek hogy mikor érdemes az akkut cserélni? Százalékot nézzek vagy üzemidőt? Van esélye a felpúposodásra?
Köszi előre is.

Jani

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#20385) perge666 válasza realpopek (#20384) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem üzemidőt nézd.
2 nap az nagyon jó,bár nem tudom mire használod.

(#20386) realpopek válasza perge666 (#20385) üzenetére


realpopek
tag

Szia,

Köszi a gyors választ, normál telefonálásra, napi 5-6 hívás, 3-4- alkalommal hazanézek IP kamerán, ennyi. Esetleg mobil neten elolvasom a leveleimet, de ez ritkán van,mivel napközben gép előtt dolgozok.

Jani

[ Szerkesztve ]

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#20387) perge666 válasza realpopek (#20386) üzenetére


perge666
veterán

Nincsenek nagy igényeid telefonhasználat terén úgy látom.
Új akkuval lehet növekedne az üzemidőd 4-5 napra is......

(#20388) realpopek válasza perge666 (#20387) üzenetére


realpopek
tag

Ja hát a telefon az telefon, netre gépet használok, vagy tabletet. Ha úton vagyok akkor szoktam rajta netezni, GPS meg ilyenek. De átlag napi használat az szinte csak tényleg telefonálás.
Amúgy nagyon tetszik az IOS, eddig csak Androidom volt, ahhoz képest nagyon gyors, és egyszerű.

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#20389) #77646080 válasza realpopek (#20388) üzenetére


#77646080
törölt tag

Amúgy nagyon tetszik az IOS, eddig csak Androidom volt, ahhoz képest nagyon gyors, és egyszerű.

Egyetértek, nekem is bevált az iOS. Már kíváncsi voltam rá, így cirka 8 év droid után és nem bántam meg. Sokkal kevesebbet nyomkodom a telefont, mióta Apple-re váltottam. Nyugisabb az egész. :) Így nekem is meg szokott lenni a 2 nap a 6s-sel, persze, ha navigálok vagy belemerülök a Spoti-ba, akkor nem, de ez nem is baj.

(#20390) realpopek válasza #77646080 (#20389) üzenetére


realpopek
tag

Bevallom "ellenálló voltam" nem gondoltam hogy az IOS ennyire más. A fiamnak megvettem már rég az I5-től a telefonokat, Ő pedig mindig áradozott hogy mennyire jobb, gyorsabb mint az android. Gondoltam csak divatból mondja az almás logó miatt. Túl soknak tartottam az ár különbséget a készülékek között,nem is beszélve amikor laptopot kapott(macbook pro)ez pedig ég és föld. Szóval erre vett nekem most egy 6S telót amitől én is "megtértem". Szóval........ :C :C :C :C

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#20391) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Vásároltam egy ilyet meg egy ilyet. Valamiért első két alkalommal feltöltötte a telefonom( mondjuk elég lassan). Harmadjára viszont látszólag töltött gyakorlatilag pedig nem. Működnie kellene vagy csak eleinte szerencsém volt?

(#20392) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!
Kijelző csere esetén 6S-nél is ugrik az ujjlenyomat, mint az 5S-nél?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20393) shteer válasza Diokhan (#20392) üzenetére


shteer
titán

A touch id az alaplappal párosított, nem a kijelzővel

..szerintem jónak tűnik

(#20394) Diokhan válasza shteer (#20393) üzenetére


Diokhan
addikt

Én azt tudom, de az 5S-nek a kijelzővel együtt a Home gombot is cserélik, mivel külön nem cserélhető, ami ugyebár azt eredményezi, hogy utána nem működik a TouchID. Erre voltam kiváncsi.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20395) perge666 válasza Diokhan (#20394) üzenetére


perge666
veterán

Ez butaság.
A kijelzőnek semmi köze a Touch ID-hez......

(#20396) Diokhan válasza perge666 (#20395) üzenetére


Diokhan
addikt

Az 5S esetén igenis van, mert egybe van építve a kijelzővel és csak együtt cserélhető. Ezután pedig mivel az alaplap és a Home gomb párosítva van, nem működik. A kérdésem az volt, hogy a 6S esetében is így van-e.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20397) shteer válasza Diokhan (#20396) üzenetére


shteer
titán

Nem, a 6S esetében sincs így - az eredeti home gombot kell visszaépíteni a cserélt kijelző mellé és működőképes marad a touch id

..szerintem jónak tűnik

(#20398) perge666 válasza Diokhan (#20396) üzenetére


perge666
veterán

(#20399) Diokhan válasza perge666 (#20398) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi erre voltam kiváncsi!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20400) perge666 válasza Diokhan (#20399) üzenetére


perge666
veterán

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.