Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) sum-blink válasza lugosi (#12000) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Ja, köszi értem, rákeresek.

Húzom az időt, míg lehet, mert mindenhol azt olvastam, hogy belassul tőle a telefon, ami egy üzleti döntés.

(#12002) hacki87 válasza sum-blink (#12001) üzenetére


hacki87
senior tag

Nálunk a gyári rendszer van a telefonon amivel kijött. Az i4/i4s döglöttsége miatt nem frissítettük nehogy úgy járjon ez is mint az anno.

(#12003) sum-blink válasza hacki87 (#12002) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszi. A 4s gondolom régebbivel jött ki.

Az enyémen 10.3.3. van így vettem. Többen azt tanácsolták ne piszkáljam, jó ha ez marad. :F

(#12004) hacki87 válasza sum-blink (#12003) üzenetére


hacki87
senior tag

Az i6 9.2.1-gyel jött a telekomtól. A 4-es iphone-t azt hiszem 7.x.x vettük de az számomra olyan halott volt anno mint egy olcsó droid, de menyasszonyom úgy is szerette, anyunak volt egy i4S amit 8.x.x. kapott az kicsit jobb volt de nekem az is halott volt. Így inkább nem frissítettük az i6-ot.

(#12005) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Érdemes a telefonon is frissen tartani a rendszert: [link]

Olyan elavult rendszerekről beszéltek, hogy lassan kérdőjeles lesz bizonyos appok futtatása is, emellett egy csomó új funkcióból is kimaradtok.

(#12006) nagyfejü válasza lugosi (#12005) üzenetére


nagyfejü
őstag

És ha ez is csak kamu?

(#12007) lugosi válasza nagyfejü (#12006) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mármint mi? A sebezhetőségek? Nem tűnik annak. De ha találsz olyan forrást, amiben cáfolják őket, akkor linkeld be.

(#12008) Raggie


Raggie
őstag

Én arra leszek kiváncsi, hogy a márciusi kikapcsolható lassulásos frissítés és a 10.3.3 sebessége hogy fog viszonyulni egymáshoz. Mert az volna a jó, ha nem vagy csak minimálisan lenne lassabb. Akkor merném javasolni az addig való felfrissítést és a lassítás kikapcsolását. :)
Remélem lesznek ilyen tesztek net szerte.

Clint Eastwood FTW

(#12009) #92063744 válasza Raggie (#12008) üzenetére


#92063744
törölt tag

Nekem már 11.3 PB van rajta, ami jól használható, semmi idegesítő lassulás, stb.

Lényeges változást egy új akkumulátor hoz, saját példám alapján mondom. Sokkal gyorsabb lett a telefon az új teleptől.

[ Szerkesztve ]

(#12010) Raggie válasza #92063744 (#12009) üzenetére


Raggie
őstag

Azt értem. A mi esetünkben páromnak most pár hónapos vadonat új az i6-osa. Jelenleg 10.3.3 van rajta asszem és én is azt mondtam neki semmi esetre se frissítsen.
Ha majd kijön a "kikapcsolható lassításos" márciusi ápdét és olyan review-k lesznek sorjában a neten, hogy i6 kikapcsolt lassulással nem sokkal lassab, akkor majd mondom neki, hogy odáig gyors egymásutánban firssítsen fel! De addig nem.

Ő a telefonjával amúgy sem fizet, nem tárol benne jelszavakat, nem megy fel netbankra stb. Szóval a Spectre/Meltdown nem akkora nagy veszély számára.

Clint Eastwood FTW

(#12011) sum-blink válasza lugosi (#12005) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Őszintén szólva csak alap appokat használok, arra tökéletes, stabli. Néha a Messenger belassul mondjuk 20-ból 1-szer, amit Windows Phone után észre se veszek.

Én pont arról olvastam/ hallottam sokat, hogy a belassítás tudatos marketing döntés az erőszakos frissítések után "régi" iPhone-okon és nem érdemes frissíteni, mert belassul, de már nem tudom mi az igazság. :F

(Appok miatt nem frissítenék az tuti.)

(#12012) #92063744 válasza sum-blink (#12011) üzenetére


#92063744
törölt tag

Írnak itt mindent. Telik az idő, fejlődnek a szoftverek, oprendszerek. A több tudás pedig több hardvert igényel, így értelemszerű, hogy az öreg vasak idővel már vért izzadnak.

Az akkumulátor elhasználódása miatti lassítás is jogos és tudatos döntés volt, leszámítva a sumákolást magáról a lassításról. Ez igaz. Szerencsére kibukott, így az Apple is intézkedett, és született egy mindenki számára elfogadható megoldás az öregedő telepekre.

(#12013) sum-blink válasza #92063744 (#12012) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Na igen csak ha frissítek nincs visszaút. Maradok ezen míg lehet, csak nem tudom ki merjem-e kapcsolni az értesítést, ahogy lejjebb írták.

https://szifon.com/2017/12/03/gyakori-kerdesek-az-ota-frissites-letiltasa-az-ios-ben/

[ Szerkesztve ]

(#12014) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy vettem egy 6-os készüléket és folyton eldobálja a hálózatot. Van hogy megy pár órát, utána megint keresés majd nincs szolgáltatás. Valaki találkozott e már a problémával? Az alap oprendszeres dolgokat már próbáltam (repüzemmód, ne zavarjanak, hálózati alapbeállítás) Ezek megint csak időlegesek, majd megint ugyanúgy kezdődik elölről.
Valaki valami megoldás?

Tel.: 3630három343638

(#12015) giroud199


giroud199
aktív tag

Sziasztok, tudom láma kérdés, de az Apple még aláírja az i6ra az ios 11elotti verziókat? Köszi 😊

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#12016) -secret- válasza giroud199 (#12015) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:N

(#12017) nagyfejü válasza #92063744 (#12012) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Ugy látom te szakérted a dolgokat. Akkor lennél szives válaszolni nekem tudatlannak???

- Mit neveznek elhasználodott akkumulátornak? Az enyém kibir 2 napot. Az elhasználódott? Csak mert tetü lassu a telefon.

- Ha felrakom a frissitést 2 -3 napig szuper gyors a teló , utána belassul! Ha szar az akksi miért nem azonnal lassul be??

- Ha annyira korrekt lenne az apple akkor engedné visszarakni a régi , jól müködö firmeket!!
De nem engedi !!!

Érdekes módon a sokat szidott microsoft megengedi hogy felrakd a 10 est és ha nem tetszik vissza akár az xp t is!!!!!! Ez is 1 felfogás.

" született egy mindenki számára elfogadható megoldás az öregedő telepekre " És ezzel is ki jár jól?????????
Az összes eddigi eladott telefonban ha kicserélik az akksikat , ki jár jól vele?????????

[ Szerkesztve ]

(#12018) wmati


wmati
addikt

Sziasztok

Erre van valakinek valami ötlete ? Watch series 3, képen a Tevékenység alkalmazás látható kb ennyit csinál csak. Rendesen működőt amíg ki nem próbáltam a beta ios-t, értelem szerűen a public van már fent.

(#12019) #92063744 válasza wmati (#12018) üzenetére


#92063744
törölt tag

A Beta iOS meg is válaszolta a problémát.

(#12020) wmati válasza #92063744 (#12019) üzenetére


wmati
addikt

De már a public ios van rajta...

(#12021) dreamer125 válasza #92063744 (#12009) üzenetére


dreamer125
csendes tag

Szia!

Hol lehet megbízható jó minőségű akkumlátort venni, rendelni?

Köszi

(#12022) #92063744 válasza dreamer125 (#12021) üzenetére


#92063744
törölt tag

Szia!

A Nohon nekem (is) nagyon bevált, az Alin van hivatalos üzletük.

(#12023) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Sziasztok,
Szereztem egy 6ost és sztem gagyi kínai kijelző van benne (gyárilag fehérnek kéne lennie de fekete színű a teló) ami nem is annyira izgat mert tudok jóáron gyári bontottat. Ami jobban izgat, hogy a touch id sem megy és azt mondta nekem egy fórumtárs hogy azt már nem is lehet megcsináltatni csaka gyári home gomb az amivel megy a touch id tehát ha kicseérltetema gombot se fog menni. Kérdésem, hogy ez valóban így van? Ha igen miért kínálnak egyes oldalak home gomb cserével touch id javítást is? pl icentrum.

Dikk egy százas...

(#12024) Tibee86 válasza TechRobot (#12023) üzenetére


Tibee86
veterán

(#12025) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy használt i6-ot. Gyorsan merül és 40-50% környékén ki is kapcsol. Azt jelzi, hogy lemerült és nem kapcsolható vissza. Ha töltőre dugtam, majd lehuztam, volt h valameddig még tovább volt használható attol ahany %-on allt kikapcsolaskor, de csak par percet. Illetve szintén 40-50% környéken van h megáll a % es nem igazan merül. Ilyenkor ujrainditom es most pl. igy engedett 20%-ig lemenni, csak akkor kapcsolt ki. Batterycare hol 1100, hol 1200 de van h 1400 mah lat az 1815mah-bol. Ez akkuhiba lehet, vagy más meghibasodasra utal, mik a tapasztalatok? köszönöm

(#12026) -secret- válasza cicaslany86 (#12025) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen, akksicsere!

(#12027) Giovan!


Giovan!
addikt

Sziasztok, egy zsír új Iphone 6-osra érdemes feltenni az ios11-et? Az új aksival rendelkező készülékek is belassulnak, vagy az csak a régebbieket érinti? Mármint a biztonsági problémák orvoslása miatt valószínüleg ígyis-úgyis fel fogom rakni, csak szeretnék kicsit megnyugodni előtte :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#12028) #92063744 válasza Giovan! (#12027) üzenetére


#92063744
törölt tag

Rárakhatod, de boldogabb lesz az életed, ha nem 11 fut rajta. Nem a sebesség a legnagyobb gond, hanem az, hogy egy bughalmaz.

Aksicserével lényegesen gyorsabb lesz, sőt, az iOS 10 utolsó alverzióiban is van már lassítás, ha öreg a telep.

(#12029) Giovan! válasza #92063744 (#12028) üzenetére


Giovan!
addikt

Értem, köszönöm szépen a válaszod. A telep szerencséje teljesen új gyári, szóval azzal nincs gond. Viszont akkor lehet várok még pár hetet a frissítéssel, max kiveszem a bankkártya társítást az Apple ID-ból.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#12030) lugosi válasza #92063744 (#12028) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a "bughalmaz" pl nálam és másoknál is hibátlanul üzemel, csak szólok. :)

(#12031) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Ha már valaki előttem kendácsolta a telót és a töltő melletti csavar fejét hazavágta, valakinek van valami ötlete, hogyan lehet kiszedni?

Dikk egy százas...

(#12032) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

11.2.5 óta (most .6 van) a 6S Plus nagyon nehezen talál wifi sebességet. Lassan, kb. fél-egy perc is szokott kelleni, hogy oldalakat betöltsön vagy youtube videókat elindítson a régi, jól megszokott sebességgel.

Tapasztal valaki hasonló problémát?

Semmi más nem változott a környezetemben, csak az IOS verziószáma. (A 4G is hasít)

Köszi,
Szép napot

[ Szerkesztve ]

(#12033) #92063744 válasza lugosi (#12030) üzenetére


#92063744
törölt tag

- Ha szerkeszteni akarok egy fotót, nagyon sokszor a kép helyett egy nagy feketeséget ad be. Azt aztán szerkesztgethetem. Multitaskból is ki kell lőni az appot, majd újra megnyitni az egészet, és talán...

- A Mail app még sosem volt ilyen gyökér. Egyszerűen vicc. 20 levelet nyitottam meg egyesével, majd helyeztem át mappákba, mint mindig. 4 különböző mailfiókból (Gmail, Outlook, Yahoo, és persze a saját gyerekük, az iCloud). Végeztem, kilövöm multitaskból is, és hirtelen újra felbukkan a 20 értesítés. Böngészőben megnéztem, nem csinált semmit... mindezt full 4G mellett.Nem egyszer játszotta el. Azóta Sparkot használok.

- Az App Store szép lett, de kivették azt a tök felesleges funkciót, hogy csak a legújabb appverzióhoz tartozó véleményeket mutassa, ha azt kérem. Á, ugyan, semmi értelme nem volt, inkább mutatják az olykor 5-6 éves értékeléseket elsőként, abból marha sokat megtud az ember.

- Az "Általános" menüpont, valamint a "Szoftverfrissítés" almenü mellett is ott a piros egyes, mintha lenne elérhető update. Megnyitva persze közli, hogy a legfrissebb verzió van fent. Értem.

A világért nem váltanám le az iOS-t, de vannak vele problémák. Nem ok nélkül tartják az eddigi legpocsékabb verziónak. Ha az iOS 12 tényleg a stabilitásra fog törekedni, az is egyfajta beismerése lesz annak, hogy a 11-et totálisan elcseszték.

Ezek csak azok voltak, amelyek hirtelen eszembe jutottak. Vannak még bőven, pedig szeretem az i6-om.

(#12034) lugosi válasza #92063744 (#12033) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A fotók szerkesztésénél én még nem találkoztam ezzel, nem lehet hardveres hiba? Video részre gondolok.

A mailnél lehet, hogy nem kéne kilőni a taszkot, sőt szerintem igazából semmilyen appnál nem kell, akár azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nem kifejezetten tanácsos.

Az app store átalakítása nekem se tetszik, sokminden kikerült amit használtam én is. Azóta alig látogatom, míg előtte rendszeresen nézegettem az újdonságokat, a változás óta szinte soha. Szerintem nagy öngól lett az app store átalakítása. Ez viszont nem bug sajnos (sajnos = a bug javítható), hanem koncepcióbeli változás.

A szoftverfrissítés bugot olvastam már másnál is, én nem találkoztam vele.

(#12035) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Sziasztok
Uraim egy kérdés lenne. A páromnak lett egy 6s és csengőhangoat hogy tud rátenni? Én droidos vagyok így full hülye vagyok hozzá 😃

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12036) -secret- válasza kbyte1024 (#12035) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

M4r-be kell importálni max fél perc és csak rá kell tenni mint egy sima mp3-at. Itt könnyen meg tudod csinálni. (Youtube a barátod.)

(#12037) kbyte1024 válasza -secret- (#12036) üzenetére


kbyte1024
addikt

Köszönöm!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12038) #92063744


#92063744
törölt tag

OFF: már több gyári, elhasználódott iPhone akkumulátor is pihen a szerelős dobozomban, de nem tudom, mit kezdjek velük. Kukába nem akarom dobni, a nagyobb áruházak elemgyűjtőibe behajíthatom? :B

(#12039) -secret- válasza #92063744 (#12038) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Persze.

(#12040) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok! :)

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy találtam a közelemben egy eladó független iPhone 6-ot, ami nem talál hálózatot. Leírás alapján a simet érzékeli, csak hálózat nincs.
A kérdés az lenne, hogy egy ilyen telefont mennyire lehet használni a hétköznapokban?
Mármint ugye van ez az aktiválás. Ezt csak egyszer kell megcsinálni mikor legelőször bekapcsolják a telefont vagy ha mondjuk az előző tulaj kilép az icloudjából, alaphelyzetbe állítja a telefont akkor is meg kell csinálni? Esetleg ez megoldható úgy is, hogy hálózat nincs, de a simet érzékeli?
És a telefonáláson kívül van egyéb hátránya ilyen hibával?

Előre is köszönöm és bocsánat a sok noob kérdésért, nem volt még iPhone-om :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#12041) -secret- válasza hentes555 (#12040) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mindenképp kell hálózat.

(#12042) hentes555 válasza -secret- (#12041) üzenetére


hentes555
senior tag

És úgy meg lehet oldani altiválás nélkül, hogy kitöröljük az összes letöltött alkalmazást, kijelentkezünk az icloudjából és akkor nem kell gyári visszaállítás aktiválással?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#12043) -secret- válasza hentes555 (#12042) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Wifi is jó az aktiválásra, sőt azt hiszem wifi kell nem mobilnet.

(#12044) hentes555 válasza -secret- (#12043) üzenetére


hentes555
senior tag

Igen, de hiába van wifi, ha mobilhálózat (nem mobilinternet) is kell neki az aktiváláshoz, ahogy írtad előbb, ami pedig nincsen, csak felismeri a simet, de hálózatot nem talál :(
Vagy félreértettem, és akkor így is lehet, hogy mobilhálózatra nem megy fel, de van neki wifi és sim betéve, amit felismer? :U

Ezért kérdeztem, hogy a leírt módszerrel működhet-e a dolog, hogy ne kelljen aktiválni.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#12045) lugosi válasza hentes555 (#12040) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az előző tulaj lépjen ki az icloudjából, és utána aktiváld. Igen, visszaállítás után aktiválni kell.
Ha nem talál hálózatot nem lehet, hogy hibás, vagy letiltott? A régi tulaj simjével van hálózat?

(#12046) swoody


swoody
senior tag

11.3 - bő 3 óra alatt 3 újraindulás....

(#12047) Giovan! válasza swoody (#12046) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem atomstabil. Nincs esetleg elhasználódva az aksid?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#12048) swoody válasza Giovan! (#12047) üzenetére


swoody
senior tag

100%-on és az elhasználódás 92%, viszont gyorsabb lett első érzetre.

[ Szerkesztve ]

(#12049) Giovan! válasza swoody (#12048) üzenetére


Giovan!
addikt

A 92 nem hangzik túl vészesnek, de igazából a battery health még béta állapotban van, és állítólag többeknél is felülméri az akksi állapotát, de mivel ezt nem lehet ellenőrizni, így senki sem tud biztosat mondani.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#12050) T_Stark


T_Stark
őstag

Egész jól bírja az aksim.
1 évesen vettem, nálam van durván 2 éve a telefon, szóval nagyjából 3 éves, és 98%-ot ír rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.