Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) lugosi válasza eladogeppc (#11599) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Számodra ami szakszerűen javított az már kókány ?"

Arra mi a garancia hogy te otthon szakszerűen javítasz?

"Autót szalonból veszel mindig ? Szak szervizben javíttatod az autódat ???"

Személyfüggő, én például így szoktam. De hogy jön ez ide? Hogy jön egy új autó árához képest árban fogyóeszköznek tűnő telefon ára ide? Kicsit kezded nagyon fals irányba elvinni szerintem ezt a beszélgetést.

"Tehát egy levert gyári házban lévő készülék többet ér ?
Remélem hallod amit mondasz."

Mondta ezt?

[ Szerkesztve ]

(#11602) eladogeppc válasza lugosi (#11601) üzenetére


eladogeppc
veterán

Részemről a vitákat lezártnak tekintem.
Úgy gondolom korrekten jártam el, hogy kiírtam a ház cseréjét a hirdetésemben, és ettől a telefon minőségéből, használhatóságából semmit nem von le az hogy eredeti/nem eredeti házban van egy készülék. Aki kicsit is ért a CNC dolgokhoz, az pontosan tudhatja, hogy a mai világban pontosan lemásolni egy adott házat nem nagy kunszt.
Az, hogy én hogyan javítok/szerelek, illetve a kezeim közül kikerült készülékek állapota, használhatósága milyen, azt a pontjaim mutatják a nevem mellett.
Én szart soha nem adtam el, és ha tudtam esetleg egy készülék hibájáról, azt mindig korrekten megmondtam a vevőimnek. Én garantáltan nem kókány munkát végzek.
Nekem nincsen napi 10-20 telefon a kezeim között, de mégis nagy számban javítottam az éveim során készülékeket mind szoftveresen, mind hardveresen. Mint az egyik blogomban is írtam, besegítettem egy külső cégnek, de mára már azt leadtam az ott olvasható indokaim miatt.
Többnyire androidos vonalon meneteltem, de meg kellett tapasztalnom a másik oldalt is.
Az, hogy nem tudom miért karikázik egy készülék, az nem jelenti azt, hogy nem tudom mi az ikon.
Ezek az Apple készülékek picit másak mint androidos társaik, sok menü kicsit logikátlan a másik oldalhoz képest. Ettől nem rosszabb, hanem más.

Ismerek sok GSM boltot, szervizt - TMX / Cordon - ahol sajnos nem minden esetben a minőségre törekednek, és szinte lótúró pénzért hajtják az embereket.

Köszönöm hogy mindenki hozzászólt, én addig is örömmel használom az általam átgányolt ótvar telefont aminek se a Wifije, se a Bluetootha nem működik, mert leszakadtak az antennáim.

Bocsánat a hosszú írásért, további szép napot és boldog Gábor napot akit érint !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#11603) galuska95 válasza eladogeppc (#11602) üzenetére


galuska95
aktív tag

nem azzal van a baj, hogy a ház nem ugyanolyan mint az ami rajta votl eredetileg, valszeg századmm pontos, de otthon te nem tudod visszarakni pöpecül a dolgokat, a csavarokat se nyomatékkulccsal húzod meg, így nem lesz olyan mint az eredeti....
nem azt mondom, hogy baja lesz, de nagyobb eséllyel hibásodik meg, mint a gyárban összerakott..

(#11604) eladogeppc válasza galuska95 (#11603) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én nem tudom melyik szalagkábellel van neked a bajod. És hogy egy házban mekkora nyomatékkal van meghúzva egy csavar, alumínium esetén túl sokat nem jelent - mobil esetében.
2 lehetőség van. Túlhúzod, és akkor átszakad a menet vagy nem húzod meg rendesen és akkor kieshet.
Igen, én nem Apple gépsor vagyok. De hidd el, hogy se nem ferdén, se nem feszülve van összerakva.
És mint utaltam korábban a gyártás pontosságára, haverom/kollégám harmadik iPhone-ja volt rendben.
Ezek után nem is értem mi lehet a baj. A ragasztásokat szépen meg lehet csinálni, idegbeteg ember ne is kezdjen bele.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#11605) csababarca


csababarca
őstag

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy azt írja a teló minden kábelre egy idő után, hogy a tartozék nem támogatott?
Vettem egy native union kábelt, istyle-ban, majd pár hónap múlva nem töltötte a telót, mondván nem támogatott. Vettem egy sima kábelt, azzal két hétig jó volt, majd most pár napja arra is kiírja hogy nem támogatott...de azért még tölti.
Próbáltam már eredetivel is újra (az enyém tönkrement), de arra is ha sokáig rajta volt, egy idő után kiírta ugyanezt.
Valami szoftveres probléma lehet? Vagy esetleg a bemenet sérült?

Kitisztítottam már óvatosan a dugaljt is, de ugyanez. :((

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#11606) jazzkifli válasza csababarca (#11605) üzenetére


jazzkifli
tag

Nekem is írt már ilyet, de csakis az eredeti töltő kábellel és az eredeti headsettel használva...
Ettől függetlenül mindkét cucc működik szépen a telefonnal.

Aláírás

(#11607) Little Hulk


Little Hulk
tag

Sziasztok!

Èrdeklődnèk, hogy mik a tapasztalatok a 10.3-al, èrdemes-e frissíteni?

(#11608) szezso15 válasza Little Hulk (#11607) üzenetére


szezso15
addikt

Nálam fenn van mióta kijött, negatív változást nem vettem észre, némileg gyorsítottak az animációkon, jót tesz a sebességérzetnek. :) Meg a 16GB-os telefonomon ~350MB-tal több lett az elérhető tárhely (vagyis a kapacitás).

*Hajrá Loki!* i15+

(#11609) Little Hulk válasza szezso15 (#11608) üzenetére


Little Hulk
tag

Köszi a választ, akkor frissítek èn is!

(#11610) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok! van egy iphone 6-om, amin a napokban kellett visszaragasztani a kijelzőt a kijelzőkeretre, mert már vált le. A ragasztás jól sikerült, de miután visszakaptam a telefont, észleltem, hogy a wifit nem lehet bekapcsolni( kiszürkült). Ebből kifolyólag a bluetooth se műküdik, bár azt be lehet kapcsolni, illetve az airdrop sem. A szerelés folyamatát én is nyomon követtem, a kijelzőn kívül nem lett hozzányúlva, viszont otthon felnyitottam én is, és a szalagkábeleket takaró fém nem a megfeleő csavarokkal volt rögzítve, úgy tűnt, hogy szorul, ezért visszacsavartam minden csavart a helyére, de még most sem működik se a wifi, se a bluetooth és az airdrop sem. Esetleg valami ötlet erre a szürke wifire, a drága szervizen kívül, ami megoldaná ezt?

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#11611) trobi28 válasza realpopek (#11610) üzenetére


trobi28
addikt

Menj vissza a drága szervizbe és mond, hogy oldják meg a dolgot :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#11612) -Ben- válasza realpopek (#11610) üzenetére


-Ben-
veterán

Ott barmoltak el valamit... Vidd vissza.

(#11613) yuyizi


yuyizi
tag

Sziasztok !
Valakinél előfordult már, hogy a kijelző alatt a ragasztás felengedett és konkrétan már alá lehet látni? Ha igen, lehet ezzel valamit csinálni? Szervizben javítható?
Előre is köszi !

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#11614) -Ben- válasza yuyizi (#11613) üzenetére


-Ben-
veterán

Igen, de ragasztható. Vidd el egy szervizbe...

(#11615) csababarca


csababarca
őstag

http://www.ebay.com/itm/OEM-Back-Rear-Housing-Battery-Door-For-iPhone-6-Replacement-to-iPhone-7-4-7-/272564892473?var=571670966426&hash=item3f76223339:m:mSeJLgW3sdmdj2yOiJu-cDw

ilyennel valakinek van tapasztalata?
nagyon le van használva a hátlapom, karcok, leppatogzások, jack dugónál deformált is.
gondolkozom,hogy egy matt feketét berendelnék ebből, úgyis nagy vágyam.

de franc se tudja, milyen a minősége ennek.
de itthon hátlap cserét nem találok 25nél olcsóbban. :F

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#11616) Payphone válasza csababarca (#11615) üzenetére


Payphone
tag

en maradneka gyari hatlapnal.... azt is lehet kapni ebayon es eleg jo minőségű

(#11617) -Ben- válasza Payphone (#11616) üzenetére


-Ben-
veterán

... és honnan tudod, hogy az a hátlap valóban gyári? :) Ráadásul ebay -ről..?

(#11618) amoledus válasza Payphone (#11616) üzenetére


amoledus
aktív tag

Szervizesként nem győzöm hangsúlyozni....nincs ilyen ,hogy eredeti hátlap ebay-ről! Az apple és mások is szigorúan darabszámra gyártatnak amik sorszámozva vannak ,nem hasraütésre aztán a maradékot elszórják ebayen nem kioktatásból írom de hibásan tudod ,és agyf@szt kapok mikor ilyen írások miatt jön egy vevő és "hátlapot" 3500ért vagy gyári kijelzőt kér 15ezerért mert ebay meg olvasta stb. És persze én vagyok a szemét mikor azt mondom ,hogy nem lehet mindent fillérekert ingyen beszereléssel megkapni.....

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#11619) -Ben- válasza amoledus (#11618) üzenetére


-Ben-
veterán

Ugyan... :D Van aki hisz a mesékben és azt gondolja, hogy a 3000 ft-os aksi, amit gyárinak árulnak az gyári is... :DDD

(#11620) lugosi válasza -Ben- (#11619) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gyárinak gyári, mert nem a fán terem hanem gyárban készül, csak nem valószínű hogy ott ahol az Apple gyártat. 😉

(#11621) Payphone válasza lugosi (#11620) üzenetére


Payphone
tag

A gyári alatt azt ertettem h minőségi... En ismerősöknek szoktam iphone termékeket javítani....és amit eddig rendeltem elő vagy hatlapokat mindegyik minőségi volt, és nem lehett különbséget észre venni. Szinben és anyaghasználatban is teljesen ugyan az... Meretbeli különbség sincs minden csavar és komponens tökéletesen bele ilett.. Eddig egyetlen 1x nyúltam mellé.... egy iphone 4s előlapja elég érdekes színsákálával büszkélkedhett. De ez az egyetlen ami tenyleg rossz volt. Eddig minden amit 5 vay 6-os szériáhz rendeltem az jó volt. Sőt... kamera és aku csere is volt mar... Volt olyan is össze hasolítottam az aku ciklusat egy utan gyartott és egy apple aksinak és kopp ugyan az volt.

Én úgy gondolom hogy ki lehet fogni Ebay-ről a minőségi darabokat megfelelő áron :)

(#11622) amoledus válasza -Ben- (#11619) üzenetére


amoledus
aktív tag

Igen :D Sokan abban a hitben is élnek,hogy az ebayes alkatreszek 1-1ben gyári méretekkel paraméterekkel rendelkeznek csak 2-3xolcsóbbak, az ebayes vállalkozások nonprofit szervezetek,és az apple a fejlesztések teljes dokumentációját odaadja az ebayes eladóknak,hogy pontosan ugyanazt legyártsák..... :DD :D

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#11623) amoledus válasza Payphone (#11621) üzenetére


amoledus
aktív tag

Minden "ismerősöknek javítok" kiskereskedő "szerviz" emberke ezt mondja.... , csak egy hivatalos cég nem teheti meg azt,hogy 3hét múlva visszahozzák az ebayes kijelzőt mert becsíkoz vibrlál nem érzékel stb.

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#11624) sanyi15


sanyi15
csendes tag

Iphone telefonhoz eredeti alkatrészt sehol nem lehet kapni, ha csak nem bontottat veszel, vagy a javítást az APR-ben csináltatod.

A szervizesek is ugyan olyan utángyártott alkatrészeket raknak a telefonba, mint ebayen vannak. Egyetlen különbség, a minőség. Vannak OEM és hasonló megjelölések.

Úgy tudom az Apple-től a gyártási licence megvásárolható, ez alapján, szinte 100%-ban megegyező minőségű terméket tudnak előállítani.

Nekem főleg akkumulátorral kapcsolatban van tapasztalatom. Az ebayes 1-2 ezer forintos akksik használhatatlanok, a licence alapján gyártott akkuk 3-5 ezer körül mozognak, hozzák a gyári értékeket.

Sose fogom megérteni, ha valaki vesz egy minőségi, elég drága telefont, miért a legolcsóbb vackokat teszi bele. Szánjon rá kicsivel többet és meg fog térülni.
A GSM szervizekben az akkucsere, hátlap csere valóban irreális áron van, jó kis haszonnal, de na.. nekik is meg kell élni :)

(#11625) amoledus válasza sanyi15 (#11624) üzenetére


amoledus
aktív tag

A vicc az ,hogy sokan azért vesznek drága telefont,hogy legyen mivel felvágniuk ,ha már otthon vajas kenyeren élnek,lerohad a cipőjük akkor is meg kell legyen a dicsekvés....ez is csak nálunk van , kimész külföldre az ottaniak addig nem vesznek csúcs telefon/tablet stb. terméket amíg nincs "felesleges" pénzük erre ,és csodálkozunk ,hogy itthon a 200ezres telefonba is 12ezres kijelzőt akarnak rakni persze ingyen szereléssel ,azon szoktam nevetni,hogy az ilyen emberek ált 2x fizetnek először a legolcsóbbért ami rövid idő alatt tönkremegy, aztán pedig vagy hivatalos szerviznek vagy más szerviznek rendes bontott vagy minőségi alkatrészért .

(múltnap 5"es (ebay "utángyártott") kijelzőt akartak beszereltetni Sony Z3-ba pedig gyárilag 5,2" 1500munkadíjért!)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#11626) Payphone válasza amoledus (#11625) üzenetére


Payphone
tag

Kihangsúlyoztam azt is h "ki lehet fogni' jo darabokat... Mint mondtam en is kaptam mar használhatatlan alkatreszt ebayről... Nekem az a szemelyes velemenyem hogy ott is lehet normális dolgoakt kapni. Amúgy meg azt sem ertem h miert baj az a sporolni akar valaki a szerelésen. Van aki nem felvágásból akar iphonet.. hanem azert mert tenyleg egy normálisan használható telefon. Most ha valaki össze gyüjtő a kis pénzét és vesz 80-120-ért használtan egy iphonet, annak igen is sokba kerül egy 25 ezer forintos kijelző csere. Nem mondom hogy az az opcio hogy ebayről kell megrendelni egyből, de meg mindig úgy gondolom h ki lehet fogni jo darabokat, és ha konyitasz kicsit hozzá akkor tökéletes végeredmenyt kaphatsz

(#11627) amoledus válasza Payphone (#11626) üzenetére


amoledus
aktív tag

Jolvan :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#11628) csababarca


csababarca
őstag

kicsi lavinát indítottam el, egyébként ha nem két és fél éves telóról beszélnénk, akkor nem gondolkoznék ebayes megoldáson...de valahogy nem fűlik a fogam egy 25ezres hátlap cseréhez, azért a teló mostani értékéhez mérve az sok, és nem szívesen áldozok rá ennyit.
akkor inkább marad ilyen kis ütött kopott. :)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#11629) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok sajna i6 nak ugy néz ki beszart a wi-fi je gari nincs ra csak biztosítás valaki tud ez ügybe segíteni t mobilos a teló amúgy valaki járt hasonló cipőben??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#11630) -Ben- válasza takessz (#11629) üzenetére


-Ben-
veterán

Gondolom a telekomnál van a biztosítás is. Be kell vinni (lehet, hogy a vásárlásnál kapott számla is kell, de ha nincs meg, letölthető a telekom weboldaláról is)

[ Szerkesztve ]

(#11631) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok!
Meddig lehet még kb életképes ez a modell? Nokia Lumia 625-öt váltana szóval nekem mindenképp előrelépés lenne, de inkább gyűjtögetek még ha 2 éven belül használhatatlanra butulna. ( 80-ért tudnék egy refurbished 16 gigásat venni )
Köszönöm és kellemes húsvéti ünnepeket!

(#11632) amoledus válasza FRayal (#11631) üzenetére


amoledus
aktív tag

80ert megeri ,nyugodtan megveheted :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#11633) mobiltom


mobiltom
tag

Sziasztok! Most újítottam be ilyen telefonra,és az lenne a kérdésem hogy van olyan alkalmazás erre mint androidon a noled alklmazás? Ami kikapcsolt kijelzőnél ledek jeleznek ha értesítés érkezik.

(#11634) -secret- válasza mobiltom (#11633) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:N

(#11635) mobiltom válasza -secret- (#11634) üzenetére


mobiltom
tag

Erre gondolok: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify

(#11636) -Ben- válasza mobiltom (#11633) üzenetére


-Ben-
veterán

Jó vicc.... iOS -en ilyen? :D Szerintem soha. :U

(#11637) kisapa válasza mobiltom (#11633) üzenetére


kisapa
senior tag

Erre való a push üzenet. :D

(#11638) mobiltom


mobiltom
tag

Miért nem tudok diktálni a telefonnal? Pl.messenger,vagy sima üzenet?

(#11639) mobiltom


mobiltom
tag

A telefonálásnál hallanak,videó felvételnél van hang.Csak a Siri,és a diktafon funkció nem működik!

(#11640) lugosi válasza mobiltom (#11638) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Beállítások / általános / billentyűzetek / diktálás engedélyezése be van kapcsolva?

(#11641) mobiltom válasza lugosi (#11640) üzenetére


mobiltom
tag

Igen be van.Egy mikrofonhoz tartozik a diktafon és a telefon-videó rögzítés?

(#11642) mobiltom


mobiltom
tag

Megvan a hiba. Fejhallgatón keresztül hibátlanul működik . Úgyhogy biztos mikrofon.

(#11643) lugosi válasza mobiltom (#11642) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Furcsa így a hiba, de nem jelenti azt hogy ne így lenne.

(#11644) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
van valamilyen ingyenes app amivel lehet nyomtatni? Samsung 2020 nyomtatö van az asus router usb re dugva. Nem airprint kompatibilis. Valami jó app kellene.

üdv

(#11645) BrianDK


BrianDK
tag

Sziasztok! Tapasztaltam egy jelenséget és szeretném kérni a segítségeteket. Tavaly szeptember óta használok iPhone-t, akkor 5S-sel kezdtem, de mivel a párom "kinézte a kezemből", újítottam egy 6-ost, ő pedig megkapta az 5S-t. Nagyjából egy hónapja használom a 6-ost, nagyon elégedett vagyok. Egy kedves barátomtól vettem meg, aki kapott egy céges 7-est, szóval ismerem a készülék előéletét. Tudom, hogy gondos gazdája volt. A hétvégén észrevettem, hogy a WIFI gyakran eldobja a jelet. Ott ülök a Routertől 1 méterre és nincs WIFI jel, de amikor belépek a beállításokba, akkor ott van az otthoni hálózat. Csatlakozom, kéri a jelszót, beütöm, de mondjuk egy 5 perc után újra leszakad és kezdődik elölről a procedúra, mialatt mind az 5S, mind a lakásban található X számú eszköz (PS, Androidos telefonok, Laptopok) tartja a wifit.
Később lezárt kijelző mellett rá-rá néztem, és mindig be volt kapcsolva.
Reggel már nem szakadt le egyáltalán.

Legfőképp azért bosszantó, mert mondjuk játék közben szakad le...

iPhone 7, Redmi Note 9

(#11646) amoledus válasza BrianDK (#11645) üzenetére


amoledus
aktív tag

Nem újdonság a wifi IC adta meg magát ,azt kell cserélni , viszont ha minimálisan hajlott a házad akkor azt is reparálni kell , különben sorra pattannak el a forrasztások az alaplapon ha feszül :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#11647) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Kollégám most kapott egy ilyen telefont.
Saját zenét tudna valahogy rámásolni?Csengőhangnak be tudná állítani?
Köszönöm!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#11648) -Ben- válasza Doggy dog (#11647) üzenetére


-Ben-
veterán

iTunes, SynciOS. Utóbbival a csengőhang is gyerekjáték.

(#11649) Doggy dog válasza -Ben- (#11648) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Utóbbiról tudsz egy kis leírást,hogyan kell használni?
Gépre kell telepíteni?
Ilyenek.Bocsi,totál nem vagyok jártas Ios-ben.

szerk:
-secret-  így menni fog!
Köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#11650) -secret- válasza Doggy dog (#11649) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem adja magát telepítés után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.