Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) mondomén válasza knyitogato (#1349) üzenetére


mondomén
őstag

Gmail app vagy a gyári mail app? Gyárival nem megy már a push gmail-es cím esetén (google letiltotta), csak a saját gmail alkalmazásuk pushol. Gyárinál fetch van, azt a beállítások-mail részen tudod módosítani.

(#1352) Riverdancer


Riverdancer
csendes tag

Sziasztok!

Nem feltétlenül vág ide, de azt hiszem, hogy ez a legsűrűbben járatott Apple fórum mostanság. Kütyü vásárlás előtt állok, és úgy néz ki, hogy az iPad mini retina lesz az. Az volna a kérdésem, hogy az Apple termékek zenelejátszója mennyire jó minőségű? Mert azt tudom, hogy a Sony mobilok Walkman lejátszója nagyon jó (Anyám Sony Sola-ja sokkal jobb hangminőséget ad, mint az én Lumiám, ugyan azzal a fejhallgatóval.). Szóval az Apple fel tudja venni a versenyt a Walkmannal meg a BeastAudioval (HTC)?

Köszi!

(#1353) nord_ válasza Riverdancer (#1352) üzenetére


nord_
veterán

Naná. Két dolog kell hozzá: kiváló fejhallgató és az ekvalézer kikapcsolása.

(#1355) Szeko2 válasza cantu99 (#1354) üzenetére


Szeko2
tag

Én kitöltöttem, bár ebből nekem inkább a szállodai/hotel téma jött le, a mobilalkalmazások kevésbé... :-)

Mindenesetre sok sikert a szakdolidhoz!!

[ Szerkesztve ]

(#1356) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Hátha érdekel valakit:
Szombat óta megvan a telefon, eddig nagyon tetszik, az akku többet bír, mint a 4s akkuja (bár az már 2 éves volt), eleinte zavart, hogy könnyebb és vékonyabb, de így egy masszívabb tokkal is kényelmesen elfér a zsebemben. Ujjlenyomat olvasó nagyon jól működik, gyors, kényelmes.

(#1357) Landon válasza Szeko2 (#1355) üzenetére


Landon
őstag

Én is kitöltöttem de számomra is inkább a szállodai/turizmus része jött le. Ill. a kérdésnél ahol azt kérdezi, hogy mennyire zavar a negatív info egy adott helyről, ott a megadott 'skála'/lehetőségek abszolút nem odaillő/logikus. Csak a felette lévő kérdéshez passzol, hogy ha pozitív hozzászólás van róla az befolyásol e. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1358) Kommy válasza zsolidodd (#1356) üzenetére


Kommy
veterán

Ezek szerint 4S-ről váltottál, milyen színű az 5S-ed, én is gondolkodok a váltáson de még nem döntöttem el, hogy tényleg akarok e váltani.
Használatban mennyire észrevehető a különbség a 4S-hez képest?

(#1359) brp88k


brp88k
tag

Sziasztok!

Be- és kimenő hívások rögzítésére (mindkét felet jó minőségben) melyik appot ajánljátok?

iPhone 5, Korábban: Galaxy Note II, Galaxy SIII, Galaxy SII, Galaxy Ace

(#1360) Kommy válasza brp88k (#1359) üzenetére


Kommy
veterán

nincs és nem is lesz hacsak nem az Apple csinálja meg ezt alapszinten.

(#1361) brp88k


brp88k
tag

Ezek a Call Recorderek nem is működnek?

iPhone 5, Korábban: Galaxy Note II, Galaxy SIII, Galaxy SII, Galaxy Ace

(#1362) randras válasza Kommy (#1360) üzenetére


randras
veterán

Nem fogja, mivel mindenféle európai/nemzetközi törvény tiltja. Csak nekik szabad. ;] :(

(#1363) legiaap


legiaap
nagyúr

Na erre a hétre is jut egy kis lehúzás.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1364) erdoke válasza brp88k (#1361) üzenetére


erdoke
titán

A legtöbb országban csak úgy rögzíthetsz beszélgetést, ha előtte felhívod rá a másik fél figyelmét. Itthon is...

A legjobb aláírás a héten

(#1365) Landon válasza legiaap (#1363) üzenetére


Landon
őstag

Galaxy S3/4?! Hagyjuk már a hülyeséget... :)

Ma nekem is megérkezett a "drágaszág". Holnap megy is fóliázásra meg megveszem hozzá a Slim ArmorS-t.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1366) legiaap válasza Landon (#1365) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én semmi problémát nem tapasztaltam eddig kezelése során, szóval nem teljesen értem ezt a dolgot.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1367) Landon válasza legiaap (#1366) üzenetére


Landon
őstag

Előző hsz-em kissé félreérthető volt, nem neked volt címezve hanem a cikknek. :)

Így van, én sem tapasztaltam semmi problémát még az iPhone4-esemmel sem pedig majd 3 évig nyúztam. Akkor egy 5S-nél miért lenne probléma... Csak megint kellett valami hiszti.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1368) #18001664 válasza legiaap (#1363) üzenetére


#18001664
törölt tag

Szeretem az iOS eszközöket, de van egy kis igazság benne!
Én az iPhone 5 után a Lumia 1020 kijelzőjét is jobbnak, fejlettebbek érzem. Eleve érzékeli a kesztyűt és a körmöt ( nők nagy örömére ) is. Betekintési szög is kiváló, színek szintén.
UP természetesen az iPhone-nak!

(#1369) legiaap válasza #18001664 (#1368) üzenetére


legiaap
nagyúr

A kesztyűben való kezelésről csak annyit: két telefont használok. HTC Radar meg egy 5S és mind a kettőt, de még a párom 5-ös almáját is simán vezérlem kesztyűben. Szóval ez nem egy nagy ficsőr a Nokiától.

(#1370) randras: Mint ahogy én is. Persze ne egy durung 5 cm vastag kötött vagy melóz kesztyűre gondolj, hanem egy sima normál kesztyűre.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1370) randras válasza legiaap (#1369) üzenetére


randras
veterán

Speciális kesztyű nélkül gondolta.

(#1371) zsolidodd válasza Kommy (#1358) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Feketét vettem.
Megmondom őszintén, ha nem most járt volna le az előfizetésem, nem kapok ilyen jó kedvezményeket, és nem tudom ilyen könnyen és jó áron eladni a 4s-t, akkor én sem vettem volna, de most minden összejött.
A hosszabb kijelző érezhető, főleg fektetve gépelésnél, sebesség egyértelmű (4s is gyors volt, de ez valahogy még gyorsabb). Ami feltűnően jobb, az a kamera. Kb. 0 fénynél teljesen jó, színhű képet csinált, legalábbis a 4s-hez képest (bár nincs sok közöm a fotózáshoz). Ujjlenyomatolvasót nagyon szeretem.

(#1372) Xero válasza legiaap (#1369) üzenetére


Xero
nagyúr

Próbáld meg síkesztyűben. Ez az egy feature ami nagyon hiányzik.
Többször emlegettem, de elég komikus, amikor orral, vagy nyelvvel kell hívást fogadni, hiszen -20-30 fokban nem akarózik lerántani a kesztyűt, ráadásul elég macerás is.

Arról nem is szólva, hogy nagy terepeken, sokszor egyszerűbb lenne a terep app-ját előkapni és azon navigálni a térkép böngészés helyett. Mellette rendszeresen futtatok trackelő programokat, hogy lássam mit mentünk aznap, annak is jobb lenne a kezelése.

(#1373) 33as válasza Xero (#1372) üzenetére


33as
senior tag

"nyelvvel kell hívást"

He-He........ ez jó én is így szoktam! ;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#1374) greggggg válasza 33as (#1373) üzenetére


greggggg
aktív tag

:DD

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#1375) legiaap


legiaap
nagyúr

Bakker hova csöppentem én...:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1376) Landon válasza legiaap (#1375) üzenetére


Landon
őstag

Ma fel rakattam én is a fóliát de nem vagyok maradéktalanul elégedett pláne, hogy fizettem is érte. Szépen felrakták de nem egy szösz és porszem is alá került. Ezekből igazán egy szösz látszik nagyon a többi oké de már nem tudok vele mit csinálni. Ezért tuti nem szedem le a fóliát, Olvastam, hogy nálad is aláment egy szösz mindkét felrakásnál. Neked hová mászott be? :D

Egyébként fólia alatt szösz/porszem gondolom nem tudja karcolni a kijelzőt mert teljesen oda szorítja a fólia?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1377) adise válasza Landon (#1376) üzenetére


adise
őstag

Miért nem raktad fel te? Vagy legalább a kontár munkáért nem kellett volna fizetned. Biztos vagyok benne, hogy szösszel és homokkal alatta te is megtudtad volna csinálni.

(#1378) randras válasza legiaap (#1369) üzenetére


randras
veterán

Az iPhone kijelző nem érzékel hagyományos kesztyűben, valószínűleg rosszul fogod, ha neked megy vele. :P

(#1379) Landon válasza adise (#1377) üzenetére


Landon
őstag

Ez igaz de azért annyira nem vészes a dolog, szépen lett felrakva csak sajnos alákerült pár szösz/porszem. Én is csak akkor vettem észre amikor itthon lámpával megnéztem. Amikor én rakom fel akkor még ferde is szokott lenni. :D De a legközelebbi fóliázást azt hiszem én fogom végezni. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1380) #18001664 válasza Landon (#1376) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én mindig magam szoktam fóliázni...általában kicsit bepárásítom a fóliát, és igy már lehet kicsit igazítani...a pára meg eltűnik alóla.
Persze nem minden esetben van erre szükség.
Meg sajnos így is előfordulhat 1-2 szösz.

(#1381) legiaap válasza Landon (#1376) üzenetére


legiaap
nagyúr

Elsőre felment a fólia nálam. Nem próbálkoztam kétszer. A jobb alsó saroktól nem messze van a szösz. Kárt nem tud okozni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1382) greggggg válasza legiaap (#1381) üzenetére


greggggg
aktív tag

nekem 1 pici porszem de úgy néz ki mintha pixelhiba lenne szal mimikri a jelenség.

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#1383) Landon


Landon
őstag

Sajnos nálam pont a kijelzőre sikerült a szösznek és a porszemeknek is mennie. Pedig ránézésre tényleg nagyon szépen van felrakva. Ez van. Karcolni akkor ezek nem tudnak, igaz? :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1384) Szeko2 válasza Landon (#1383) üzenetére


Szeko2
tag

Szinte biztos, hogy nem karcol, hacsak nem gyémántból van az a porszemcse :-)

Egyébként boldog lehetsz, hogy már megkaptad a készüléket, az itteni (zalaegerszegi) T-s boltokba még mindig nem érkezett egyetlen példány sem az iPhone 5s-ből, most éppen azt mondták, hogy valószínűleg csak hetek múlva lesz.... :-(

(#1385) Landon válasza Szeko2 (#1384) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm! :)

Miért nem online rendelted? :) Biztos vagyok benne, hogy Zalán is van átvevő pont. Ha 16-ost szeretnél próbáld meg online rendelni hátha van még.

Egy kis info azoknak akik még a fóliázás előtt állnak: én most kb 1 órát szarakodtam, hogy kiszedjem a fólia alól a szöszöket, de azt hiszem inkább csak rontottam a dologgal talán (bár látszólag rosszabb nem lett), viszont már értem miért: a szöszöket/porszemeket ha túl sokáig rajta hagyod a fóliát a telón már nem tudod kiszedni mert a fólia szó szerint magába abzorbálja őket és nem fog segíteni a celluksz, a fóliát felemelve látszik is, hogy picit 'púpos' ezeken a helyeken (buborékot nem hagy csak látszik, hogy a kis szösz megtöri a fólia felületét). Viszont azt is észrevettem, hogy ami a művelet közt alá ment por/szösz azokat rém egyszerűen ki lehet szedni sima cellukszal. A lényeg az, hogy ne féljen senki a cellukszot aktívan használni mert nem teszi tönkre a fóliát viszont mindent kiszed alóla. Ha valaki attól tart esetleg, hogy lenyomatot hagy: nem hagy. A fóliát érintetlenül hagyja teljesen, persze ne valami ezer éves vacak cellukszot használjunk. Bátran használva és nem 'lassúzva' ki lehet minden vackot szedni a fólia alól addíg ameddig véglegesen rajta nem hagyjátok egy kb. órát, ill nem kezditek el nyomkodni a telót. Szóval csak bátran a fóliával. :) Ha lenne még egy én is újracsinálnám magam, de előbb dobom ki ezt a kukába és nem teszek rá semmit minthogy vegyek még egy csomag fóliát 4+K-ért. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1386) Szeko2 válasza Landon (#1385) üzenetére


Szeko2
tag

Én rendeltem volna online, de (tudomásom szerint) csak a megjelenésének napján lehetett rendelni, akkor is csak néhány órán keresztül.
Azóta:
- sem az Apple.hu oldalon (nincs raktáron, várható szállítási idő 2-3 hét)
- sem pedig a T-mobile oldalán (jelenleg nem elérhető)

nem rendelhető meg az 5S. Semmilyen színben, semmilyen tárhellyel.

:-(

(#1387) 206 cc válasza Szeko2 (#1386) üzenetére


206 cc
senior tag

Srácok akinek most 5S van,mik a tapasztalatok a feketével?Nem tudok dönteni a színt illetően. :F :F

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1388) Landon válasza 206 cc (#1387) üzenetére


Landon
őstag

Nekem tetszik a fekete. Az egyetlen dolog ami annyira nem tetszik rajta az az, hogy a home gomb körül lévő 'gyűrű' is fekete és nem ezüst vagy valami más ami kissé elüt.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1389) legiaap válasza Landon (#1385) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én azt az tanácsot kaptam, hogy párás környezetben kell feltenni.
A következő fóliát a fürdőben fogom majd feltolni. Kíváncsi vagyok milyen eredménnyel.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1390) erdoke válasza 206 cc (#1387) üzenetére


erdoke
titán

Nincs fekete 5S, csak szürke...

A legjobb aláírás a héten

(#1391) Landon válasza legiaap (#1389) üzenetére


Landon
őstag

Én meg ebben a pillanatban fogtam és egyszerűen leszedtem... Rohadtul idegesített, hogy kis milló szösz aláment. Nem ezért van telefonom. :) Vigyázni vigyázok rá attól nem tartok csak a zsebembe féltem a kosztól de ez van. Engem rettenetesen zavar a szösz a fólia alatt (Apple OCD :D ) így inkább ne is legyen.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1392) Szeko2 válasza Landon (#1391) üzenetére


Szeko2
tag

A 4S-emet fólia nélkül használom, zsebben hordom, de 1-2 MINIMÁLIS karcolástól eltekintve eddig nem sérült meg az üveg.
Inkább zsírosodik némileg (eléggé izzad a kezem), de arra meg van szemüvegtörlőm, heti 1-2x megpucolom.
Ha meg megsérül, megsérül... végül is a telefon van értem, nem pedig fordítva :-)

(#1393) 206 cc válasza erdoke (#1390) üzenetére


206 cc
senior tag

Ok.. :R :R :R
Szóval a Space Gray-re gondolok....ha jól írom?! :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1394) Landon válasza 206 cc (#1393) üzenetére


Landon
őstag

Pontosan mire vagy kivancsi? Nekem tetszik de velemenyem szerint nem az a "extra vagans" kirivo kinezete van mint az ezustnek (feher es ezust). A space grey egy picit hogy ugy mondjam egyhangubb es mint mondtam a touch id korul levo gyuru is fekete igy az egesz picit "egybefolyik". Viszont ennel fogva ilyen kisse elegansabb, "men in black"-es erzetet ad legalabb is nekem.
A szurke femlap nekem sokkal jobban tetszik mint az 5-os sotetebb fem lapja.

Ennyit tudtam irni rola, de igazabol ugy is elobe latod csak, hogy tetszik e vagy sem. :)

A fenykepezo resze brutalis ennek a telefonnak. Ha valaki hat en magasrol teszek a kepkeszitesre es fenykepezni sem szeretek de ezzel fogok az biztos! Egyszeruen elvezet vele fenykepezni.

Szeko2: Igy van. :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1395) 206 cc válasza Landon (#1394) üzenetére


206 cc
senior tag

Tudom,hogy még rövid ideje van piacon,de akinek esetleg volt 5-is az mit gondol ez jobb kivitelezés??Nem fog kopni lepattogni a szélein a festés??
Írták hogy az 5-nél gyakran előfordult a kopás az éleken.....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1396) Landon válasza 206 cc (#1395) üzenetére


Landon
őstag

5s-nel ez allitolag nem problema mivel nem festett a szele.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1397) nord_ válasza Szeko2 (#1386) üzenetére


nord_
veterán

Beállítod a készletértesítőt...

(#1398) legiaap válasza 206 cc (#1395) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én nem bízok abban, hogy nem fog kopni ezért tokban hordom.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1399) Szeko2 válasza nord_ (#1397) üzenetére


Szeko2
tag

Igen, azon már rég túl vagyok, ennyit tudtam tenni a cél érdekében.
Október 25-én reggel 9-kor beállítottam a készülékértesítőt, azóta várok némi válaszra...

(#1400) zsolidodd válasza Szeko2 (#1392) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Nekem lett rajta 1-2 nagyobb is. Egy ideig elviselem a fóliát, azt mindig leszedem, mert kb. lehetetlen normálisan feltenni. Ellenben iPadre simán feltettem, kb. fél éve 0 szösszel, buborékmentesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.