Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Lala6 válasza DonDennis (#649) üzenetére


Lala6
őstag

1-2 hónap múlva már lassan jönnek a karácsonyi akciók :) Októberben már táncolnak a télapók és villognak a karácsonyfák.

(#652) FefeeX válasza DonDennis (#649) üzenetére


FefeeX
veterán

Mivel egyelőre kevés van, hiánycikknek számít, ezért ezt az árak láttán ki is használja a tré... Szerintem 2 hónap, és beáll a régi 3G szintjére - eleinte legalábbis így lett beharangozva...

(#653) FefeeX


FefeeX
veterán

Kérdés:
milyen videót tud ez lejátszani? Mondjuk 4 órás vonat úton tudnék rajt divx filmet nézni, vagy azért ilyet ne várjak tőle? :)

(#654) Alex91 válasza FefeeX (#653) üzenetére


Alex91
félisten

Ha atkonvertalod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#655) FefeeX válasza Alex91 (#654) üzenetére


FefeeX
veterán

MOV-ba? Nem lesz csúnya/életlen/stb? Próbált valaki ilyet, vagy extrémek az igényeim? :D

(#656) iZed válasza FefeeX (#655) üzenetére


iZed
aktív tag

attol nem lesz eletlen egy video hogy .mov. azzal dolgozom, annal is a bitrata szamit. mov legjobb formatum:) remelem h abba vesz videot. vagy meg mindig a 3gp-nel tartunk?

(#657) macikos válasza FefeeX (#655) üzenetére


macikos
addikt

MP4-be kell konvertálni. MOV az lassú. A képminőség pedig nagyon jó.

(#658) Karma válasza iZed (#656) üzenetére


Karma
félisten

A MOV csak egy konténer, mint ahogy az MP4, az AVI, az OGM vagy az MKV. Egyébként az MKV a legflexibilisebb konténer, és még nyílt is.

Ha megnéznétek a tesztben linkelt tesztvideót, egyértelművé válna, hogy H.264 kódolással vesz fel videót, ami több mint korrekt kódolás.

“All nothings are not equal.”

(#659) iZed válasza Karma (#658) üzenetére


iZed
aktív tag

koszi videoszerkeszto vagyok. tehat movba vesz csak ennyit kerdeztem;)

(#660) Ulkesh válasza macikos (#657) üzenetére


Ulkesh
őstag

H.264-be kell konvertálni, azzal jobb minőség mellett valamivel kisebb lesz a méret, mint MP4 esetén.
Egyébként 640x480-as felbontásig kezeli az iPod alkalmazás a videókat, de nem tartom lehetetlennek, hogy a 3GS esetén feloldják ezt a korlátot is.

-----------

Aki 3GS-t úgy akar venni, hogy valaha is jailbreakelni és esetleg függetleníteni is karaja, az most vegyen. Ha a következő szállítmány 3.1-es rendszerrel érkezik, akkor elbúcsúzhat a jailbreak lehetőségétől. (Legalábbis a DevTeam szerint szinte lehetetlen lesz megtörni a védelmét.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#661) macikos válasza Ulkesh (#660) üzenetére


macikos
addikt

Az előbb Karma mit írt? Az MP4 csak a konténer. MP4-be kell konvertálni és igen, H.264-es kodekkel. A legtöbb program alapból ezt használja MP4-hez.

(#662) Atlantis válasza Ulkesh (#660) üzenetére


Atlantis
veterán

Ennyire közel van a 3.1 megjelenése, hogy már mostanában azzal állítanak össze szállítmányokat?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#663) Typhoon47 válasza Champipi (#650) üzenetére


Typhoon47
őstag

bullshit, ugyanilyet fog kapni egy hónap múlva is. meg még is milyen gáz lenne, nah, hagyjuk már :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#664) Karma válasza Atlantis (#662) üzenetére


Karma
félisten

Nem, nem tudni. De Ulkesh is azt mondta, hogy "Ha a következő szállítmány..." Kb. a Dev Team blogján is így volt szó róla.

“All nothings are not equal.”

(#665) csab2 válasza DonDennis (#649) üzenetére


csab2
veterán

Állítólag nem lesz akkora felhajtás mint tavaly.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#666) iZed válasza csab2 (#665) üzenetére


iZed
aktív tag

remelem is. nem akarok sokat sorbaallni:)

(#667) Ulkesh válasza macikos (#661) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Az előbb Karma mit írt? Az MP4 csak a konténer. MP4-be kell konvertálni és igen, H.264-es kodekkel."

Félreolvastad :D
A mov a konténer, az mp4 és h.264 az a kodek.

"A legtöbb program alapból ezt használja MP4-hez."

A legtöbb program mp4-et használ a mov-hoz, mert kisebb számítási kapacitás kell hozzá.

Egyébként a h.264 a bluray formátuma is és előszerettel használják az mkv konténerekben is.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#668) FefeeX válasza Ulkesh (#660) üzenetére


FefeeX
veterán

"úgy akar venni, hogy valaha is jailbreakelni..."
ez így nem igaz, mármint nem linkelem az egészet, de arra vonatkozik a válaszom. Szóval most is visszaalakítható 3.0-ra a 3.1-es, szóval kis guglizás meghozza az eredményét... Későőbb megveszed 3.1-el, rátolod a 3.0-át és szevasz... :)

(#669) Karma válasza Ulkesh (#667) üzenetére


Karma
félisten

Te érted félre, úgy az egészet.

Az MP4 egy konténer, a MOV módosított változata, amit az MPEG-4 Part 10 definiál. A bele rakható videoformátumok többek között az MPEG-4 ASP (definiálva a Part 2-ben, implementálja a DivX és társai, szerintem ezzel kevered) vagy az MPEG-4 AVC (Part 10, megegyezik a H.264-gyel). Lásd wiki.

FefeeX: Olvasgasd egy kicsit a Dev Team blogját, és nem írsz ilyet.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#670) C^^ válasza FefeeX (#668) üzenetére


C^^
őstag

lassú vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#671) Ulkesh válasza Karma (#669) üzenetére


Ulkesh
őstag

"A bele rakható videoformátumok többek között az MPEG-4 ASP (definiálva a Part 2-ben, implementálja a DivX és társai, szerintem ezzel kevered) "

Teljesen igazad van, valóban azzal kevertem:

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#672) joey04 válasza Ulkesh (#660) üzenetére


joey04
titán

a függetlenítés nem érdekel, de a jb remélem megoldott lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#673) Champipi


Champipi
senior tag

Bécsben kapok független iPhoe 3GS-t? Mondjuk a Shopping City Süd-ben? Melyik boltban?

Ha ott adják akkor, holnap indulok.

(#674) iZed válasza Champipi (#673) üzenetére


iZed
aktív tag

mit mondanak a bécsi forumok?:)

(#675) Champipi válasza iZed (#674) üzenetére


Champipi
senior tag

Azt én is szeretném tudni, de nem tudok se németül, se osztrákul, se svájciul :D

(#676) tomcsi80 válasza Champipi (#675) üzenetére


tomcsi80
csendes tag

én meg nem tudok angolul, se egyesültállamokbeliül, se ausztrálul... :DDD ;] :R

"When you 're playing a Championship, it's not a matter of life and death. It's much more than that!"

(#677) hanee


hanee
senior tag

Úristen mennyi bajotok van :D

(#678) iZed


iZed
aktív tag

grrr meg ket nappppp

addig kerdeznek parat azoktol akiknek van iPhone-juk, a kerdesek nem feltört telefonra vonatkoznak hanem a "full legal mostvettem Tmobiltol" verziora:

-van hivasszures?
-vannak profilok? azon a ketton kivul amit a kapcsolo csinal a tel oldalan, 3 lenne idealis, csorogjon; rezegjen; necsorogjon-nerezegjen de legyen bekapcsolva a telefon resze (ertsd: ne flight mod)
-tehetek bele masik T-s kartyat?
-ikon400 leszek, mire eleg az a 2gb? ho vegen mar szukoskodik vagy intenziv nethasznalat mellett is birja? nemigazan szoktam handhelden neetezni ezert nemvagom hogy milyen mereteket tud ez olteni.

megkoszonom ha vki megvalaszolja:) ja olyantol varnam aki biztosra tudja a valaszt mert van neki;)

(#679) Atlantis válasza iZed (#678) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezen kérdésekre jórészt találsz választ a szakmai topicban.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#680) iZed válasza Atlantis (#679) üzenetére


iZed
aktív tag

nekem igazabol mindre kene valasz nem a joreszere:( Te esetleg nem tudod rajuk?

(#681) Atlantis válasza iZed (#678) üzenetére


Atlantis
veterán

Nincsenek profilok, némítani lehet, de a rezgés marad akkor is. Hívásszűrő tudtommal nincs, nekem mondjuk nem volt még rá szükségem, de nem emlékszem erre utaló beállításra. Szerintem tehetsz bele másik T-kártyát, de aktiválni kell vele szifont és jól meglesznek. Azt nem tudom, van-e felső határa a használható kártyák számának, majd egy nálamnál régebbi, okosabb szifonos megmondja. 2GB meg nagyon sokmindenre elég, még sok is, ha valóban nem netezel sokat mobilon.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#682) Balatonsound válasza Atlantis (#681) üzenetére


Balatonsound
csendes tag

Külön be lehet állítani hogy némában rezegjen-e vagy sem.

(#683) Atlantis válasza Balatonsound (#682) üzenetére


Atlantis
veterán

Igaz. Félreolvastam a kérdést...

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#684) iZed válasza Atlantis (#681) üzenetére


iZed
aktív tag

koszonom a segitseget:)

(#685) csab2


csab2
veterán

Irigyellek ám iZed nagyon, azt ugye tudod? ;-)

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#686) DonDennis


DonDennis
senior tag

Szóval nem tudni semmi pontosat hogy ha elmegy ez a hihetetlenül magas árral indított 3gs pack ami most van Magyarországon mikor jön a következő jobb áru aminek az ára már nem ilyen magas lesz mivel az nem "hiány cikk" nek számít majd?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#687) iZed válasza DonDennis (#686) üzenetére


iZed
aktív tag

en majdnem biztosra veszem, hogy lejjebb megy a 3G es a 3GS ara is a kovetkezo szallitmany erkezesevel. de ugye ha vilagszinten hiany van akkor lehet hogy honapokig nem jon kamion. persze az is lehet hogy az egesz "hiany" dolog csak mestersegesen lett generalva hogy fenntartsak az erteket vagy az apple ujabb eladasi rekordot akar es ezert mondja h "addig vegyuk amig van". mondjuk annyira nemerdekel csak legyenma' pentek:)

(#688) gergobaby válasza DonDennis (#686) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Előre ezt sajnos senki sem tudja megmondani... Találgatások folnyak, de hivatalos információ nincsen ezzel kapcsolatban... Maximum reménykedhetünk ! :)

(#689) DonDennis válasza iZed (#687) üzenetére


DonDennis
senior tag

én is megvennem dee áááá baszakodás van a témobilos:D számlámmal:D elmacerálták remélem lesz még teló amire megcsinálják:D

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#690) FefeeX válasza gergobaby (#688) üzenetére


FefeeX
veterán

Reménykedem, hogy mire lejár a partner vagy mifene előfizum, lejjebb megy az ár (szept 20) -és megkapom hosszabbítással, emberi áron (anno 55öt írtak a régi szifonhoz 2 év hosszabbítással a csomagomhoz, 60ba vinném is az újat)

(#691) sien válasza FefeeX (#690) üzenetére


sien
aktív tag

továbbra sem értem a reményetek alapját, a 3g nek sem ment így le az ára, és az apple termékei hagyományosan tartják az árukat lecserélésig.

abba pedig gondolj bele, hogy milyen hatással lenne a t-com os ügyfelekre, akik 2 év szigorítottra megveszik, és a t-mobil meg 2 hónapra rá olcsóbban adná. a következő akciónál borítékolható lenne hogy a kezdeti kereslet drasztikusan csökkenne, mivel mindenki arra várna hogy árcsökkenjen.

[ Szerkesztve ]

(#692) Ulkesh válasza iZed (#680) üzenetére


Ulkesh
őstag

Jailbreak után van hívás- és sms szűrésre is lehetőség.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#693) FefeeX válasza sien (#691) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért ez nem teljesen így volt. Most nem tudok idézni, de az almások mondták anno pont, hogy a 3GS a jelenlegi 3G árban lesz majd kapható, míg azok ára lecsökken. Ez jelenleg sehol sem látható - ami magyarázható a fene nagy hiánnyal - és ne hidd hogy a kezdeti keresletet ez majd a következő szezonban annyira drasztikusan csökkenti, állítom hogy a legtöbb vásárlónak ez csak bagópénz, a havi keresetének max 10%-a és többet jelent neki hogy holnap kapja meg, mint hogy 20%-al olcsóbban...
De majd meglátjuk...

(#694) FefeeX válasza Ulkesh (#692) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez pontosan mit tesz? Mármint mit mond a teló annak, akit nem akarsz felvenni? Vagy hagyja hogy csörögjön neki, csak neked nem jelzi ki?

(#695) Alex91 válasza FefeeX (#693) üzenetére


Alex91
félisten

Az Apple arpolitikaja nem a PC iparban megszokott. Itt egy termek arat nem szoktak menet kozben learazni. Altalaban az uj felveszi a regi arat. Esetleg ilyenkor csokkentenek valamennyit az uj keszulek aran. Itthon altalaban modell valtasnal a meg keszleten levo regi eszkozoket szoktak kis kedvezmennyel akciozni. De altalaban ez csak par darab gepet jelent.

Nem hiszem, hogy par honap alatt csokkentenek itthon az iPhone arakat.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#696) FefeeX válasza Alex91 (#695) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért ez nem teljesen az alma dolga, az almától a tré valszeg az eredeti 3G 8giga árán kapja a 16gigást, de kihasználja azt hogy a sok ember megveszi (trénél ez elég átlagos dolog, elég magyar mentalitás egyébként) és majd utána igazítja el a dolgokat (mikor kiszórja a sima 3Gket...)
De ez mind feltételezés, pro és kontra, senki nem tudja egyelőre, hogy fognak történni a dolgok. Minden esetre a cuccoknak köze nincs az almabolthoz, így abból kiindulni sem nagyon lehet az árazással kapcsolatban.

(#697) Alex91 válasza FefeeX (#696) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk en se lattam a szerzodest, hogy az Apple mennyire szol bele a dolgokba :). De miert lenne jo fiu a T? Monopoliuma van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#698) sien válasza FefeeX (#696) üzenetére


sien
aktív tag

szerintem van köze az árazáshoz az applenek, legalábbis nehezen hiszem hogy az a cég aki az at&t-t iga alá tudta vonni, a t-mobilnak szabad kezet adna. igazad van hogy nincs bizonyosság, de szerintem durva hiszti lenne itt ha a t-mobil 3 hónap után leárazná, miközben egy csomó ember megvette előfizetéssel. de ezt a gondolatmenetet kifejtettem már lentebb. lehet hogy volt már arra példa hogy leáraztak előfizetéses akciós telefont, én nem emlékszem ilyesmire.

(#699) sien válasza FefeeX (#694) üzenetére


sien
aktív tag

programja válogatja, be lehet állítani hogy mikor legyen csak tiltva, hogy hangposta/foglalt jelzés/némacsörgés legyen, vagy szakítsa meg a hívást. de csak olyannal érdemes csinálni akit nagyon utálunk, mert hamar rá lehet jönni hogy tiltva van :)

(#700) FefeeX válasza sien (#698) üzenetére


FefeeX
veterán

Akciós? Hol itt az akció? Pont azt mondom, hogy a hivatalos bejelentés szerint (AT&T volt talán) a régit leárazzák, az új meg a helyére kerül, és itthon erről messze nincs szó, fölé tették az újat, és a régit nem bántották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.