Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Galahed válasza Lord Soth (#792) üzenetére


Galahed
senior tag

Az iPhone kijelzője messze nem jobb min a Samsung-é. (már ami a technológiát illeti.)
Az iPhone "ereje" nem ebben rejlik. Megveszed és használod, minden kézre áll , jól ki van találva. Ellentétben a többi op. rendszerrel. A symbian még csak-csak de a windows az néha rémálom... Az Android is egész jó, komoly ellenfele lehet az iPhone-nak. A BB -t az magasabb szintű nem mezei usernek való, nem is nekik szánták.
Az iPhone .ban a kötöttséget nem szeretem, csak igy csak úgy lehet ezt-azt megoldani, néha kompromisszumos, de aki belefárad az állandó ROM-cserékbe és használható készüléket akar (mint én :D ) annak jó választás.

(#802) Viktor0610 válasza Galahed (#801) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, milyen "belefárad az állandó ROM-cserékbe" dologról beszélsz.
Én nagyon jól elvoltam/-vagyok a WM-rendszerű PDA-im gyári ROM-verzióival.

Bocs, ez itt off.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#803) Champipi válasza Galahed (#801) üzenetére


Champipi
senior tag

Az ikonok is szép nagy színesek, megdizájnolva, ráadásul fekete háttéren mindig olyan élénknek tűnnek a színek és szerintem ez is hozzáad ahhoz, hogy az iphone kijelzője olyan fincsi legyen.

Amúgy még csak nem is amoled, ha jól tudom. Mi lesz itt, ha amoledesítik egyszer? :K

(#804) Lord Soth válasza Galahed (#801) üzenetére


Lord Soth
tag

Hát ez az! Sok helyen ezt hallani. Én nem vagyok igazi szakértője a témának, mint itt néhányan, csak józanul gondolkodva arra jutottam nincs valami rendjén ezzel az állítással.

Örülök, hogy nem csak én látom így. :)

(#805) alma_fan


alma_fan
csendes tag

Nem tudom de az én HTC Touch Diomond 2 -m romjával semmi baj nincs, szép a kijelzője, sokminden elfér rajta, és nincs vele baj. Minden megszokás kérdése. És nem értem mi a jó abban, hogy minden kézre áll. Azért azt elmagyarázhatná valamelyik tulaj, hogy ugyan hogy a nyavalyába állhat készen egy telefonba minden kézre, már az összes funkció egy időben. Szerintem ez úgy hülyeség, ahogy van. De kövezzetek meg nyugodtan. De nekem nem lesz IPhone-om, pedig lehetne, de ez ilyen hirtelen nagyot durran dolog, de nem tart sokáig.

[link]

[ Szerkesztve ]

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity. (Dennis M. Ritchie). Tékozló Homár olvass és megvilágosodsz, Windows 7& Ubuntu

(#806) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok! Bementem a T-pontba, hogy vegyek egy 16gb-os GS-t dominosan. Eddig ugy tudtam, hogy 20e ft osszegert leveszik rola a sim lockot. Epp elojegyeztettem volna,mert nem volt nekik a helyszinen, mikor megerosites keppen rakerdeztem erre a fuggetlenites dologra es azt mondta az ugyfelszolgalatos, hogy iphone-nal ezt nem lehet megcsinalni.

Most akkor mi az igazsag? Megcsinaljak huszert es a csaj volt tudatlan, vagy nem? Van itt olyan koztetek aki dominosan vette es a fuggetlenitesert kifizette a 20 rongyot es megcsinaltak?

[ Szerkesztve ]

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#807) C^^ válasza verser233 (#806) üzenetére


C^^
őstag

Meg kell, hogy csinálják, itt a fórumon is van több ember, akinek így van függetlenítve, és az Apple oldalán is egyértelműen fel van tüntetve, hogy itthon ez lehetséges.

Szerintem nyugodtan hivatkozz erre a táblázatra.

(#808) verser233 válasza C^^ (#807) üzenetére


verser233
senior tag

Köszi szépen! :R

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#809) verser233 válasza C^^ (#807) üzenetére


verser233
senior tag

Szia!

Az iphone-nal kapcsolatosan még annyit kérdeznék, hogy azt esetleg tudod-e, hogy ha kérem a kifüggetlenítést akkor az mennyi idő? pár perc csak, vagy ott kell hagyni, vagy egyáltalán hogyan megy ez...

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#810) C^^ válasza verser233 (#809) üzenetére


C^^
őstag

Serial Number alapján függetlenítik, tehát nem kell ott hagynod. Biztos van némi átfutási idő, de szerintem nem sok. Annyi, hogy megcsinálják, hazaviszed, iTunes-ban rányomsz a Restore-ra, és a végén kapsz egy ilyet.

(#811) Galahed válasza alma_fan (#805) üzenetére


Galahed
senior tag

Persze mások vagyunk, kinek mi jön be.

Az én meglátásom szerint, a touch kategóriában jelenleg az iPhone elsöprően vezet a kapacitiv kijelzőjével. Ok, van még a piacon ilyen pl BB Storm, vagy i8910 stb... Párosul hozzá egy szép operációs rendszer, gyönyörűen megrajzolt képernyővel, a hülyék számára is egyértelmű szép nagy menükkel, azaz sok ész nem kell hozzá. De működik minden, teszi a dolgát mindezt villámgyorsan (3GS)
Eddig használtam Omniát, utána HD-t, Xperiát, szal nem kell bemutatni a win operációs rendszert, amit ilyen olyan felületekkel takarnak el a felhasználó elöl. Ha kilépek ezekről a "bájos" felületekről (TF3D, SPB Mobile shell stb) akkor ott a fekete fehér kisbetüs valóság (Win 6.1). Ha meg kergetem a 6.5-ös ROM-okat akkor tutti nem műxik valami úgy ahogy kéne... Szóval nekem elég lenne egy iPhone, ami teszi a dolgát, kommunikációra bőven jó.
Ha meg programozni, rendszert menedzselni van kedvem azt nem fogom a telóról elvégezni.
Mondom ezt úgy hogy kb 10 éve Windows, Novell, SuN Soláris rendszergazdaként van némi rálátásom a különbőző op. rendszerekre. Persze én is tévedhetek, de a fórum azért fórum, hogy az ember leirja a saját véleményét...

(#812) verser233 válasza C^^ (#807) üzenetére


verser233
senior tag

Köszi!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#813) Poci3


Poci3
tag

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy GS-t ezért lenne fontos, hogy gyors választ adjatok!

Van-e gyárilag olyan funkció a telóban, hogy a nemfogadott hívások, sms-ek, e-mailek esetében sípolással figyelmeztett az eseményekre (így nem kell folyamatosan nézegetni, ellenőrízgetni a telót). Ha van, akkor be lehet-e állítani, hogy addig csipogjon, amíg én ki nem kapcsolom?

Na nincs ilyen beépített funkció, akkor tud-e valaki progit, ami tudja ezt?

Nagyon köszi a választ!

(#814) hanee válasza Poci3 (#813) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Ha jól értettem a kérdésedet, akkor azt kérdezed, hogy figyelmeztet-e hanggal ha jött egy üzenet / e-mail, esemény a naptárban?
A válasz igen, ehhez nem program kell, hanem az alap beállításoknál lehet megadni, hogy legyen-e hang, vagy sem. Én pl. e-mailnél levettem a hangját mert éjjel ne csipogjon nekem :)

hanee

(#815) vtechun válasza hanee (#814) üzenetére


vtechun
veterán

én úgy értettem, hogy folyamatosan sipoljon addig míg meg nem nézi.

(#816) hanee válasza vtechun (#815) üzenetére


hanee
senior tag

Hát ilyet alapból biztosan nem tud, de nem értem, ez minek? Nem hallod meg ha hívnak?

hanee

(#817) Karma válasza hanee (#816) üzenetére


Karma
félisten

Van olyan, hogy nem veszi észre az ember, nem tudom mi olyan elképzelhetetlen benne :U Egyébként nem folyamatos sípolást kell elképzelni, hanem mondjuk hogy 5 percenként csipogjon újra. Nem is tudom, melyik telefonom tudott utoljára ilyet, de az biztos, hogy az Apple ilyet nem rakott bele eddig, és ha van is erre eszköz, az nem az App Store-ban lesz.

“All nothings are not equal.”

(#818) Galahed válasza Karma (#817) üzenetére


Galahed
senior tag

elméletileg van, de sohasem probáltam.

En is ebben a cipőben járok, nemrég előjegyeztem egy 3GS-t, vadászom hozzá a progikat.

Találtam is, ez elvileg tudja:

Intelliscreen.

"Customizable Alert Reminders - Don't forget about a missed call, unread email, unread SMS, or repeating Calendar Alerts"

itt lehet róla olvasni:

http://www.intelliborn.com/products.html

(#819) Poci3 válasza hanee (#814) üzenetére


Poci3
tag

Igen ez volt a kérdés. Pontosabban az, hogy a nemfogadott hívások, az sms és az e-maikek-ről FOLYAMATOSAN van-e hangjelzés addig, amíg le nem állítom?

(#820) vtechun válasza Karma (#817) üzenetére


vtechun
veterán

van aki nem is használja telefonálásra, gondolom ezért oly nehéz elképzelni :)

(#821) Poci3 válasza vtechun (#815) üzenetére


Poci3
tag

Pontosan! Nos?

(#822) Karma válasza Poci3 (#821) üzenetére


Karma
félisten

Én nem tudok ilyenről, de az is biztos, hogy nem szívesen utaznék egy légtérben Veled, ha így sípol a telefonod :U Mindenesetre megnézem, a Cydiában van-e valami ehhez hasonló.

“All nothings are not equal.”

(#823) Galahed válasza Karma (#822) üzenetére


Galahed
senior tag

keress rá az intelliscreen-re, az lesz az.

(#824) Poci3 válasza Galahed (#818) üzenetére


Poci3
tag

A leírtak alapján ez az, le is töltöm! Köszi!

(#825) Karma válasza Galahed (#823) üzenetére


Karma
félisten

Tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#826) Poci3 válasza Poci3 (#824) üzenetére


Poci3
tag

Gáz, mert ezt a progit nem lehet állítólag olyan egyszerűen telepíteni, mármint az okosított verzáját. Nincs valami más, egyszerűbb?

(#827) vtechun válasza Poci3 (#826) üzenetére


vtechun
veterán

Nem hiszem el, hogy egy ilyen alap dolgot nem lehet egyszerűen megoldani. Felkeltette az érdeklődésemet a probléma, és 2 perc alatt raktam az én Androidos telómra erre tökéletes progit. Ezt.

(#828) Csapi007 válasza vtechun (#827) üzenetére


Csapi007
veterán

Persze mert az Androidot így fejlesztették, hogy bárki bármit belrakhasson.

Viszont egy zárt oprendszerbe sokkal nehezebb ilyen mély szintű rendszerdolgokat integrálni.

"Csak úgy mondom"

(#829) Poci3 válasza vtechun (#827) üzenetére


Poci3
tag

Hát akkor 2 perc alatt találj ilyet az IPhonra, akkor nagy leszel! Nekem se okozott problémát a Symbianra a progi, de az IPhonra eddig nem találtam...

(#830) #18001664


#18001664
törölt tag

sziasztok!
Nekem rngeteg mobilom volt már,volt köztük egy 1gen iPhone és egy 3G is.Most egy LG Arena-m van (bocsi az OFFért) ami nagy ellenfele az iPhone-nak.
Gondolkodom rajta hogy el kéne cserélni egy 3G iPhone-ra megint de én csak az alakja miatt akarnám visszacserélni meg a kezelhetösége miatt.
Annyira megszoktam az iPhone kezelését hogy még az LG-n is azokat próbálom csinálni : pl törlés (képernyön balról jobbra huzás) aztán rá kell jönnöm hogy itt nem megy :D
Na lényeg a lényeg...Ha azt mondják hogy 2 telót választhatok akkor vagy LG Arena vagy iPhone.

(#831) vtechun válasza Csapi007 (#828) üzenetére


vtechun
veterán

de ez egy teljesen hasznos szolgáltatás lenne, a sok szenny helyett ilyesmit is nyugodtan engedhetnének...

(#832) joey04


joey04
titán

hát aki GS-t vett megszívta, mert már el is avult.
itt az új iPhone 3GI!
[link] :))

"The new 3GI is as light as air," said Apple senior vice president Philip Schiller, reaching inside an empty display case, apparently to remove the mobile device. "See how thin that is? It's like it's not even there."

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#833) Galahed válasza joey04 (#832) üzenetére


Galahed
senior tag

viccnek jó... :)) aki nagyon akarja az látja... :DD

(#834) Poci3 válasza joey04 (#832) üzenetére


Poci3
tag

http://nonstopmobil.hu/humor-az-apple-bemutatta-az-iphone-3gi-t-20090730.html

"I" mint Invisible :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#835) Peat;) válasza Lord Soth (#792) üzenetére


Peat;)
veterán

Azért valamit tisztázzunk, az applenak a kijelzőhöz én úgy tudom nem sok köze van, ahogy a gpuhoz és a cpuhoz sem pl. Az apple megtervezte a telefont és leginkább a software oldalon domborít. Az alkatrészeket beszállítóktól rendeli meg és szerelteti össze ki tudja hol. Az apple kijelzője valószínű mások számára is elérhető. Most valószínű a microsoft által felhasznált amoled kijelző fog tetszeni sokaknak a zune új változatában.
(Egyébként valószínű hogy Magyarországon is nyit egy gyártóüzemet a Samsung kijelzőbeszállítója, ha már i8910.) Fizikálisan a gépeket magyarul nem a gyártó technikai tudása határozza meg legtöbbször, hanem az hogy melyik beszállítóval milyen adott technológiában állapodtak meg. Samsungnak pl van jó processzora de legtöbbször nem azt használja fel. A fene igazodik ki rajtuk. De jó ha sok külsős beszállító van, mert így bárikor jöhet egy új szereplő, nem kell gyárakat felhúzni, csak tervezni és valami újat kitalálni, mint tette maga az apple is.

[ Szerkesztve ]

(#836) tomcsi válasza Galahed (#818) üzenetére


tomcsi
senior tag

nem kell előjegyezni..ma bementem az Arénában található T-Pontba és a kezembe kaptam a 32Gb-os fehéret és volt nekik még több is, fekete is pl..

(#837) Poci3 válasza tomcsi (#836) üzenetére


Poci3
tag

Ezt azért nehéz elhinni mert akkor minek a lista? Vagy az is lehet, azoknak félre van már rakva?! :C

(#838) tomcsi


tomcsi
senior tag

Gyors kérdés..ek..:)

Itunes használatához kell internet? Mi modon tudom a meglévő mp3-akat felrakosgatni, nem feltétlenül van minden egy albumról és van amiböl csak 1-1 zene lenne...

Másik Szifonon láttam, hogy lehetne rá magyarosítást intézni. Azt én magamnak netudom valahonnan leszedni, felrakni? Vagy ezt csak ők "árulják"..

Másik néztem ezt a Cydia nevezetű dolgot, ez hogy müködik?

És a legfontosabb megyek külföldre és vinném az Iphone-t is. Viszont nem akarom, hogy roaming adatforgalmazás legyen. Ezt hol tudom kikapcsolni? Valamint hol tudom beállítani, hogy manuálisan keressen hálózatot ne automatikusan..

(#839) tomcsi válasza Poci3 (#837) üzenetére


tomcsi
senior tag

Ha nem hiszed nem hiszed..megkérdeztem, hogy van-e Iphone és a srác mondta, hogy milyen kell. 32Gb, 16Gb, fehér vagy fekete..

Lehet azért kaptam egyből mindenféle várakozás és egyebek nélkül mert Platina kártyás vagyok?

(#840) C^^ válasza tomcsi (#838) üzenetére


C^^
őstag

"Itunes használatához kell internet?"
Nem feltétlen.

"Mi modon tudom a meglévő mp3-akat felrakosgatni, nem feltétlenül van minden egy albumról és van amiböl csak 1-1 zene lenne..."
iTunes-ban bepipálod a "Manually manage music and videos"-t, és áthúzod azokat a számokat, amiket szeretnél. Vagy csinálsz playlistet, és beállítod a Music fülön, hogy melyik playlisteket rakja át szinkronizálásnál.

"Másik Szifonon láttam, hogy lehetne rá magyarosítást intézni. Azt én magamnak netudom valahonnan leszedni, felrakni? Vagy ezt csak ők "árulják".."
Teljesen ingyenes, és Jailbreak kell hozzá, ez viszont itt tiltott téma. Olvasgasd a Szifont.

"És a legfontosabb megyek külföldre és vinném az Iphone-t is. Viszont nem akarom, hogy roaming adatforgalmazás legyen. Ezt hol tudom kikapcsolni?"
Settings/General/Network/Data Roaming

"Valamint hol tudom beállítani, hogy manuálisan keressen hálózatot ne automatikusan.."
Settings/Carrier

Egyébként szerintem ezek a kérdések jöhettek volna a szakmai topicba is.

[ Szerkesztve ]

(#841) tomcsi válasza C^^ (#840) üzenetére


tomcsi
senior tag

Egy linket légyszi a szakmaihoz..

Köszi a válaszokat..

(#842) tomcsi válasza tomcsi (#841) üzenetére


tomcsi
senior tag

megvan.. :K

(#843) Galahed válasza tomcsi (#836) üzenetére


Galahed
senior tag

Gratula hozzá. Én ezért nem utazok fel vidékről. Lehet mire megkapom, Te már meg is unod. :D
Ráadásul itt (vidéki nagyváros) közönséges halandó még csak várólistára sem kerülhet fel. Először csak céges és vállalati ügyfelek.... :(((

(#844) joey04


joey04
titán

EISA díjat kapott a 3GS!
European Smartphone award
[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#845) vtechun válasza Galahed (#843) üzenetére


vtechun
veterán

vidéken is vannak t-pontok, szerintem szinte minden megyeszékhelyen... az meg csak akad a közeledben.,,

[ Szerkesztve ]

(#846) Galahed válasza vtechun (#845) üzenetére


Galahed
senior tag

Van persze kiemelt t-pont -iPhone forgalmazó, ma bent is voltam 10:30-kor. Nincs 3GS- semmilyen. De tudtam rendelni a webshop-ból 11:50-kor, volt még 29 darab (3GS fekete 16GB-s)

[ Szerkesztve ]

(#847) zoli62 válasza tomcsi80 (#800) üzenetére


zoli62
addikt

Ma ez az egyik idegesítű feature az Iphone-banm hogy nem dob fel a Safari egy ablakot, hogy én milyen hozzáférési pontot szeretnék választani.

(#848) Poci3


Poci3
tag

Sziasztok okosok!

Sikerült végre tegnap 10.20-kor végre megvennem a telcsit . Lenne egy-két kérdésem, légyszi segítsetek:
1. Hogyan lehet beállítani, hogy a hívó fél képe teljes képernyős legyen. Jelenleg nekem csak egy kis kép jelenik meg a telefonszámmal. Nagyon hülyén néz ki, mert az alap háttérképem a barátnőm képe és mindig azt hiszem, hogy ő hív…

2. Van-e olyan progi, amivel nem egy óra míg be-ki kapcsolom a Bluetooth-t? Nagyon körülményes ha a kocsiban gyorsan be akarom kapcolni.

3. Hogyan (hol) lehet letiltani, hogy a telcsi ne másszon fel a Netre? Én csak wifit akarok használni, nem akarok fizetni a forgalomért.

4. Tudjátok mi az a „TTY” a Beállítások/Telefon/Hívások menüpontban van. Amíg nem kapcsoltam be, addig csak én tudtam telefonálni, de engem nem lehetett hívni! „A szám pillanatnyilag nem elérhető” volt a másik oldalon.

5. Az utolsó, de egyik legfontosabb kérdésem (már korábban kérdeztem): melyik az az ELÉRHETŐ program, ami a NEM FOGADOTT hívások, SMS-ek, e-mailek után időnként csipogással figyelmeztet az eseményre?

6. Hogyan lehet beállítani SAJÁT csengőhangot a telcsin? Nekem csak a gyári hangok jelennek meg, nem lehet kiválasztani a többi feltöltött hangokból semmit.

Előre is nagyon köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#849) Csapi007 válasza Poci3 (#848) üzenetére


Csapi007
veterán

Elég egy topikban megkérdezni. Úgyis ugyanazok az emberek járnak ide is meg oda is.

"Csak úgy mondom"

(#850) ezek válasza Poci3 (#848) üzenetére


ezek
tag

1. A képgalériából kell beállítanod (a képet tudod nagyítani mozgatni...). Ha úgy szinkronizálod át számítógépről, akkor csak kisméretű kép lesz. (lehet, hogy van egyszerűbb megoldás is...)

2. Nem tudok róla (JB-el van...)

3. Adj meg rossz adatokat a beállításoknál. Próbaképp indítsd el pl. az időjárás progit (wifi off persze). Ha nem tud frissíteni akkor ok.

5. Missed call nevű program van az Appstore-ban, de az fizetős (nem használtam). Az sms-ek esetében egyébként beállítható alapból is az ismétlődő figyelmeztetés (összesen 3x jelez).

6. Google-ba: iphone ringtone. Lesz jó pár megoldás. Vannak konvertáló programok erre a célra, és weboldalak is. A kész csengőhangot aztán iTunes-hoz kell adni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.