Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) Dzsuri89 válasza ΞΔGLΞ (#5150) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Pont ezt akartam én is kérdezni. :)
A kijelzőn a Nillkin CP+Max fólia van, de nagyon sajnálom, hogy egy ideje átálltak a hangszórórácsos megoldásra. Sokkal jobb volt, amíg ki volt vágva a hangszórónál a lyuk. Tök jó, hogy védi a portól a hangszórót, csak ami bejut az a két rács között marad. Egy év után cseréltem le először a fóliát, hát… volt egy mennyiségű szösz. Lekaptam pár napja a fél éve felrakott fóliát, hátha a dzsuva miatt halkabb, de sajnos nem.

Azt próbáltam, hogy fogkefével és celux-szal megtisztítsam, de nem sokat számított.
Media Marktos vásárlást lehet közvetlen szavatossági igénnyel az Istyle-hoz vinni?

[ Szerkesztve ]

(#5152) Snoop27 válasza OCTAMD (#5149) üzenetére


Snoop27
őstag

Ez engem is érdekelne mert fent és alul is el vannak kissé tömődve s nincs ötletem mivel tudnám kitakaritani, tűvel nem esnék neki.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5154) TechN7ne válasza Dzsuri89 (#5151) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ,viheted :K

(#5155) Tiger. válasza Dzsuri89 (#5145) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én pont tegnap tisztittottam meg a racsokat gyurma ragasztóval, fasza lett.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5156) pepetech válasza Snoop27 (#5152) üzenetére


pepetech
őstag

Őszinte leszek veletek. Nekem is alul felül majdnem 2 éves retek volt. Fogkefére fújtam egy kevés féktisztítót ( EUROLUB FÉKTISZTÍTÓ 600ML. ) és alaposan megtakarítottam. Ugyan olyan hangos lett mint új korában. Azóta semmi féle fóliát nem engedek a telefon közelébe :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5157) TechN7ne válasza pepetech (#5156) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem most lesz 1 éves de patika állapot ,igaz legalább hetente áttörlöm tok nélkül és a kijelzőt meg naponta szoktam ,felső hangszórót meg az üvegfóliákhoz kapott matricával szoktam.
Teli keretes üvegfóliát használok ,viszont a hangszóró kivágás szabad - nem rácsozott.

Am köszi a tippet ,vannak piszkos régi iPhone ok a háztartásban ,kipróbálom ezt a féktisztítót.

[ Szerkesztve ]

(#5158) Tibee86 válasza pepetech (#5156) üzenetére


Tibee86
veterán

Sok szervizben ez a féktisztítós megoldás takarja a hangszóró cserét. :K

(#5159) Tiger. válasza Tibee86 (#5158) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem arra való az biztos.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5160) TechN7ne válasza Tibee86 (#5158) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pontosan mi a folyamat ,hagyjuk rajta ázni ,majd puha pamuttal felszívni?

(#5161) pepetech válasza TechN7ne (#5160) üzenetére


pepetech
őstag

Nem szabad rajta hagyni. A fogkefére vagy egy ecsetre ami rövidre van vágva hogy durvàbb legyen picit ráfújsz és sikamika. Nekem van műanyag nagyon ügyes fogpiszkálóm azzal megkapargqttqm az alsó jukakat óvatosan aztán újra sikamika. Nem tartott órákig a takarítás pár perc alatt készen volt nekem a felső hangszóró recsegését is megszüntette mert csak a dzsuvától recseget...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5162) Dzsuri89 válasza pepetech (#5161) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ha befogom az alsó hangszórókat akkor nálam is hallhatóan recseg a beszédhangszóró, de valszeg akkor tényleg a dzsuva vagy legrosszabb esetben halálán van a hangszóró. Szerintem a szavatossággal fogok első körben élni, aztán ha garin túl jelentkezik ilyen probléma megy az általad írt praktika.

(#5163) nikkor válasza pepetech (#5136) üzenetére


nikkor
aktív tag

Ez az! Erre volt szükségem. Ez még okosabb, mint az S7 saját billentyűzete volt anno.

Viszont nem értem, hogy főleg a messenger, de ritkábban a naptár is, időnként miért váltanak vissza a gyári billentyűzetre?

(#5164) pepetech válasza nikkor (#5163) üzenetére


pepetech
őstag

Sajnos erre még én sem jöttem rá. Én androidnál kattantam rá a gyári billentyűzetre. Meg is örvendtem, hogy elérhető ios-re is :).

Mondjuk a Messenger részt nem értem nekem ott mindig ez jelenik meg. Néha jelszavak beirásánál jön elő a gyári apple billentyűzet. Beállítottál mindent rendesen? A gboard lett a fő billentyűzet?

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5165) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Köszi a féktisztítós tippet! Tudtam én, hogy egyszer lekerül a polcról és kelleni fog. :DDD

Más: Eddig soha nem volt ilyen problémám, de ez a telefon az amivel hosszú perceket eltöltök mire levarázsolom róla a fóliát. Teljesen mindegy, hogy éppen melyik van raja(szilikon, nem szilikon, pitaka, egyéb) egész egyszerűen úgy kell le imádkozni róla. :W

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#5166) nikkor válasza pepetech (#5164) üzenetére


nikkor
aktív tag

Remélem, jól csináltam. Ha a messenger-ben hosszan rányomok a földgömbre, akkor a 3 billentyűzet közül ez jelenik meg kék háttérrel.

(#5167) TechN7ne válasza Ngtx (#5165) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezt most nem értem...

Nem tudod róla levenni a fóliát?
Ezt meg hogy csinálod ,mit használsz?

(#5168) pepetech válasza nikkor (#5166) üzenetére


pepetech
őstag

Beállítások/Általános/Billentyűzet/Billentyűzetek

Na innen törölj ki mindent csak a gboard maradjon és a probléma megszűnik :). Nekem is így van!

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5169) pepetech válasza Ngtx (#5165) üzenetére


pepetech
őstag

Gondolom olyan speciális réteg van a kijelzőn ami miatt jobban tapadnak rá. Bár én 100%-ig fólia ellenes vagyok. Havonta/fél évente cserélni amíg a gyári kijelző sokkal masszívabb anyagból van. Törés ellen pedig nem mindig a fólia a lényeg első és legfontosabb megtanulni rá vigyázni :D. Második egy minőségi tok. Mondjuk ha otthon vagyok vagy a meló helyemen az asztalomnál akkor mindig kiveszem a tokból. Jobb úgy fogni :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5170) Ngtx válasza TechN7ne (#5167) üzenetére


Ngtx
aktív tag

BOCSÁNAT! Tokról van szó és nem fóliáról.
Értem én, hogy tégla, de az X-ről kisujjal leszedtem erről meg két kézzel húzom és csak nem akar lejönni.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#5171) TechN7ne válasza Ngtx (#5170) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Attól függ milyen tokról van szó ,nálam a gyári szilikon és a bőr is ahogyan mondod ha kell kisujjal is lejön. :)
Nem használok kemény műanyag tokot ,csak puha és bélelt darabokkal vagyok teli.

(#5172) pepetech válasza Ngtx (#5170) üzenetére


pepetech
őstag

Így más a gyerek fekvése. Nekem 2 tokom van. van 1 műanyag ami annyira szoros, hogy legszívesebben törve akar lejönni róla. illetve vettem egy bélelt szilikon tokot az szépen lesiklik róla amióta megvan a szilikon azóta a műanyag a fiókban hever...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5173) Snoop27 válasza pepetech (#5172) üzenetére


Snoop27
őstag

Az a szoros valóban nagyon idegesitő, ha meg akarod tisztitani kinszenvedés lehámozni róla. Én pár hónapja tettem rá egy fekete skin-t s azóta tok nélkűl használom, zavart, hogy tokban nagyon széles a telefon.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5174) TechN7ne válasza pepetech (#5172) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én nagyon vigyázok rá ,már csak ezért sem rakom kemény tokba + az acél keretet is megkarcolná ,elértem ,hogy egy év alatt halszálkarc mentes minden része ,nagyon szeretem ezt a telefont ő rá vigyázok a legjobban az összes széria közt.

Majdnem az összeset tok nélkül használtam ,az utóbbi sima 12-t is amit már dobáltam is sokszor és az alumínium kerete be is horpadt ,nem szerettem mert túl kicsi volt és egyszerűen semmibe vettem ,nem adta meg azt az érzést ,hogy vigyázzak rá.

[ Szerkesztve ]

(#5175) Ngtx válasza Snoop27 (#5173) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Szabad tudni milyen skint tettél fel rá?

TechN7ne: Én is nagyon szeretem ezt a telefont, de néha azért vissza sírom az X méretét. :U ;]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#5176) TechN7ne válasza Ngtx (#5175) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

vissza sírom az X méretét.

Megvakulnék ,innen már csak feljebb méretben ,lejjebb semmiképp.

(#5177) tboldi válasza Ngtx (#5175) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg a XS Max méretét időnként, "sima" 11 Próm van most. Nem cserélünk? :D

[ Szerkesztve ]

(#5178) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most akkor leírja valaki végre, hogy mi a tököm ez a radírozó megoldás? :DDD

(#5179) pepetech válasza TechN7ne (#5174) üzenetére


pepetech
őstag

Jogos amit mondasz. Én úgy 4-5 éve adtam fel a kijelző védelmet. Ha amikor nem volt rajta hajszálkarc akkor sem tudtam eladni árba ha volt rajta akkor is annyiért adtam el. Na ekkor döntöttem úgy hogy nem fogok a jövőbeli tulajdonosnak vigyázni a telefonjára :). Így megkapom a tervezők által kitalált érzetet és nem műanyagot vagy valami rossz üveget tapogatok.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5180) Ngtx válasza pepetech (#5179) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Teljesen jogos és igazad is van! A végén még én is lekapom a tokot róla. :K

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#5181) kchris78 válasza pepetech (#5179) üzenetére


kchris78
veterán

én is ezt tenném de sajnos az a tapasztalatom az 1-2 éves telókkal hogy hiába hordom bortokban, ugy is keletkeznek rajta mikrokarcok pedig kb az Xr illetve regebbieken nemigen.. Bortok ugyanaz 6 eve legalabb, es a hasznalati szokasaim sem valtoztak azota... Lehet jobban birjak az ejtest de emiatt rugalmasabb kevesbe kemeny a kijelzo..

(#5182) pepetech válasza kchris78 (#5181) üzenetére


pepetech
őstag

a bedugós bőrtokok jók de a ki és bedugáskor a porszemek lerendezhetik a telefont. ezt már nagyon rég megtanultam. Az a baj, hogy van olyan porszem ami van olyan kemény hogy legyalulja a kijelzőt. és még az olyan tokokat sem szeretem amik kinyithatóak. Szóval marad a szilikon hátlap fólia nélkül :).

Legyünk azért öszinték is. 6 év alatt nem kevés dzsuva mehetett abba a tokba és lehet azért karcol ha karcol.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5183) kchris78 válasza pepetech (#5182) üzenetére


kchris78
veterán

Igen igazad van, nyitva tartom a szemem es ha olyan helyen jarok veszek is egy masikat, csak ritka ilyen meretben ilyen tok. Mondhatni nem ez a mainstream vonal eladásban :D.

(#5184) Snoop27 válasza Ngtx (#5175) üzenetére


Snoop27
őstag

Szia. Nekem [ez] van rajta lassan 3 hónapja s nagyon rendben van. Nem birtam megszokni a tokot, nekem nagyon széles volt tőle a telefon, ezzel teljesen más, s védi is a karctól.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5185) Eqinox


Eqinox
csendes tag

Üdv!

Segítséget kérnék, próbáltam visszaolvasni de nem találtam ilyen problémát eddig. :F

Van egy iPhone 11 Pro Max-om. Munkahelyi telefonként is használom, ami miatt elég sok hívást kapok naponta.
Tehát a készülékben van egy fizikai SIM (munkahelyi, flottás) és van egy ESIM (privát), mindkettő ugyanattól a szolgáltatótól.
Az problémám, hogy a hozzám befutó hívások több, mint felét nem fogadja a készülék :((( . A hívó félnek csak annyit mond be, hogy "A hívott szám nem elérhető, kérem ismételje meg hívását később." Én pedig csak egy sms-t kapok, hogy nem fogadott hívásom volt. Pedig a telefon itt van mellettem az asztalon bekapcsolva. Aztán ugyanaz a szám megint hív és a telefon kicsöng. :F Ezt mindkét SIM esetében megteszi, de van, hogy ugyanattól a féltől érkező hívásokat többször sem kapcsol csak sms-t kapok és sokadik próbálkozásra cseng csak ki. Pl.: ma is volt egy megkeresésem, egymás után négyszer jött sms és ötödjére csörgött ki.
Ez mitől lehet és hogyan tudom megszüntetni? :F

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#5186) tboldi válasza Eqinox (#5185) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem te vagy az egyetlen, az általános iPhone szakmai topikban számos hasonló eset volt már, a VoLTE kikapcsolása szokta megoldani a problémát.

(#5187) adorjant válasza Eqinox (#5185) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem pontosan így viselkedik, ugyanilyen felosztásban, egyszer elküldtem szervízbe, de visszaküldték ugyanúgy, hogy nem találtak hibát. :(
Próbáltam SIM cserét is, de nem változott semmi.
Néha több hívás nem fut be, néha kevesebb, és továbbra sem tudom semmihez sem kötni, csak a készülékhez...

(#5188) anita67 válasza TechN7ne (#5142) üzenetére


anita67
tag

Bevittem hivatalos márkaszervízbe, de elutasították a garanciás javítást, mert találtak a kijelző sarkán egy karcot, ami alig látható, de körömmel érezhető, talán 1 mm-es sincs. Hová lehet fordulni másodvéleményért, vagy hol lehet panasszal élni. Ahogy utólag hallottam, az iPhone nem arról híres, hogy bevállalja a(z ingyenes) garanciás javítást.

(#5189) anita67


anita67
tag

Valami gond volt az előző hozzászólásommal?? Valaki törölte....

Az iPhone márkaszervíz elutasította a garanciás javítását a telefonomnak. A kijelző sarkán egy alig látható, körömmel érezhető, 1 mm-nél kisebb karc látható, erre hivatkozva utasították el a garanciás javítást. A készüléken semmilyen más sérülés nem volt, első perctől tokkal és üvegfóliával volt használva. A kérdésem, hogy hová lehet fordulni másodvéleményért, valamint hová lehet panasszal fordulni ilyenkor? (utólag tudtam meg, hogy az iPhone márkaszervizek nem arról híresek, hogy bevállalnának egy drágább alkatrész cserét garanciában)

(#5190) tboldi válasza anita67 (#5189) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én látom mindkettőt, nem töröltem, és más moderátor/házigazda sem, miért is tettük volna? :)

[ Szerkesztve ]

(#5191) anita67 válasza tboldi (#5190) üzenetére


anita67
tag

Már én is látom, pedig az előbb többször is ráfrissítettem az oldalra, de nem találtam. A technika ördöge :)

(#5193) anita67 válasza #40993792 (#5192) üzenetére


anita67
tag

Köszönöm az infót, írtam a topikba.

(#5195) nikkor válasza pepetech (#5168) üzenetére


nikkor
aktív tag

Köszönöm az ötletet.
Így jól működik. :)

(#5196) totopad


totopad
senior tag

Másnál megy az Apple Music? Valamit elindit, valamire meg egyszerűen összeomlik.

(#5197) nikkor


nikkor
aktív tag

Mi az oka annak, hogy
1. Beszélgetés közben, ha eltávolítom a telefont az arcomtól, sötét marad a képernyő. Ilyenkor sokszor a főkapcsoló lenyomására sem reagál. Rossz a közelség érzékelő? Vagy zavarja az üvegfólia?
2. Ha a naptárban megnyitok egy bejegyzést (mondjuk, hogy átírjam), vagy újat nyitok, hiába jelenik meg a kurzor, sokszor a billentyűk lenyomására nem jelenik meg a karakter. Ilyenkor ha bezárom a bejegyzés ablakát és újra megnyitom, helyreáll a rend.
3. Amikor a Telenor sms-t küld arról, hogy elkészült az aktuális számlám, akkor rendszeresen egy ismerős névjegyével/nevével jelenik meg az sms, mintha ez az ismerős lenne a feladó.

[ Szerkesztve ]

(#5198) Ngtx válasza Snoop27 (#5184) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Köszi! Így elsőre nem vagyok benne biztos, hogy ezt elsőre sikerülne-e felrakni vagy?
Leszedni le lehet egyébként?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#5200) nikkor


nikkor
aktív tag

Az első problémát a Spigen üvegfólia okozta. Remélem, a Nillkin jól fog működni.
Sajnos, a kényszerített újraindítás sem segített a másik kettőn.
De azért köszönöm a segítségedet, Zsolt_72. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.