Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1184) kesztió válasza pető bá' (#1183) üzenetére


kesztió
aktív tag

Na, megkövetek mindenkit, akit esetleg megtbántottam, és jelentem, hogy mégis csak érdekelne az Android Auto (egy kis trükkel, természetesen, lásd majd lejjebb).

A gond az, hogy a konkrét implementálási koncepciót továbbra sem értem.

– Van ugye a fejegység, ami általában tud AA-t, de az enyém nem olyan, „csak” natív Androidos (Android 10).
– És van a telefon.

Az én paraszti szoftvermérnök logikámmal akkor kellene
– egy fogadó (szerver) alkalmazás, ami a fejegységen fut és fogadja a telefonról a megjelenítésre váró információt és
– egy kliens alkalmazás, ami a telefonon futó szoftverek vizuális megjelenítését átirányítja a fejegységre.

A Google Play-ből ezt az egy alkalmazést lehet letölteni:
Android Auto – Apps on Google Play

Nos, a fenti alkalmazés a szerver, a kliens, vagy mindkettő? Én ugyanis azt olvastam, hogy az androidos fejegységet úgy lehet AA fogadóvá átalakítani, hogy a fenti alkalmazást fejlesztői beállításba kell tenni (developer options), és akkor megjelenik egy olyan menüpont, hogy Start Head unit server.
Ha ez az egyedüli mód arra, hogy a fejegységem AA fogadóvá változzon, eléggé gáz, mert minden újraindításnál kézzel kell elindítani a Head unit server-t, magyarul taknyolni kell Taskerben, hogy valahogy automatizáljam ezt a cuccot (ha egyáltalán meg lehet csinálni). Nem hiszem, hogy nincs erre könnyebb módszer, pl. nincs olyan, hogy a fejegységnek azt mondom, hogy mostantól AA fogadó akkor is, ha vénasszonyok potyognak az égből.

Nos, hogy is van ez a dolog?

(Megj. a trükköm az, hogy egy Headunit Reloaded Emulator HUR alkamazással megoldható, hogy az Android Auto kliens és fogadó UGYANAZON a rendszeren fusson. Tehát a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.)

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.