Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) smc válasza EVL2 (#550) üzenetére


smc
addikt

Ezt azért ajánlom mindenki figyelmébe aki csalódott a ryzenben.
Tegyük mellé a BF1-ben mért értékeket és a 0day biosokat. 7700K és 1700 közül én ma már a ryzent venném. Persze aki régi multi játékokkal nyomja, annak nem ezt kell választani, de majd a nyáron kiderül mit is alkottak.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#552) Formaster válasza schawo (#549) üzenetére


Formaster
addikt

Ez jó hír, viszont mégjobb lenne, ha magasabb lenne, ha már kevesebb mag dolgozik. Ezt a bűvös 4 Ghz-et kéne megugrani legalább 4.5-re és akkor komoly vetélytársa lenne a 7600-7700K-nak gamekben. Sajnos a legtöbb game-nek elég a 4/8 szál, de kérik a magas órajelet.

(#550) EVL2 Azért ennyire ne légy borúlátó, elég nagy az a réteg aki videót vág, a youtuberek pl nagyon nagy számot tesznek ki és aki tényleg pénzt is keres vele, az nem egy régi workstationt fog erre venni, hanem egy új ryzent.

Viszont ha van esze az AMD-nek akkor a második félévre annak a 6mag/12 szálnak felviszi a teljesítményét min 4.5Ghz-re, mert addigra már az Intel is villantja az új generációt és máshogy nem lesz esélye. Szerintem van még valami az AMD tarsolyában, de ha nincs, akkor ez így gyengusz lesz. Egyébként bárki bármit mond, architektúra ide vagy oda, ez nekem egy faceliftes Bulldozernek tűnik. :R

[ Szerkesztve ]

(#553) smc válasza Formaster (#552) üzenetére


smc
addikt

Ha 1 évre tervezel akkor természetesen 7600-7000. :)
Remélhetőleg az intel még egy generációt belerak abba a foglalatba.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#554) schawo válasza Formaster (#552) üzenetére


schawo
titán

a 4/8-ak csak nyáron, 4-6 hónap múlva, jönnek, arról semmi biztosat nem tudni, nyilván azok magasabb órajelen érkeznek, és jobban tuningolhatók letesznek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#555) EVL2 válasza smc (#551) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nem kételkedem ebben. az is biztos hogy az AMD-nek nagyon nehéz dolga volt visszatérnie egy az intel által uralt mezőnybe. Egyértelmű hogy hatalmas hendikeppel indult mivel minden mai dolgot az intel-re fejlesztettek eddig. Nem is csoda hogy egyenlőre itt tart a dolog. Ezért van az hogy még merek reménykedni egy kicsit a későbbi feltámadásban.
Félek hogy az 1700X vagy az 17000 esetleg a már talán egyértelműen gamereknek szánt 1600X sem fog sokkal jobban teljesíteni a jelen játékok alatt. Sőt szinte biztos vagyok benne. Remélhetőleg a jővőbeli játékok terén már ütőképesek lesznek, de ez a mostani eladásokat minimálisan fogja befolyásolni.

(#556) Formaster válasza schawo (#554) üzenetére


Formaster
addikt

Ebben bízok, ha ezt nem sikerült elérni akkor csalódott leszek. Főleg azért mert kb ősszel szeretnék (30. szülinap ;] ) új rendszert építeni és egyenlőre nem találtam meg az igényeimet lefedő processzort. A favorit játékom 2 szálat eszik de akár 5Ghz-et is bekajálna, ugyanakkor szoktam videót is vágni/renderelni, szóval a sok magból is profitálnék. Én lennék a legboldogabb, ha találnék erre végre egy alkalmas procit és 7 év után dobhatnám a 4 mag 8 szál i7-et. Szívesen látnék egy 6 mag 12 szálas okoskát a gépházban, ha az hozna legalább 4.5Ghz-et, akár tuningal. És pont tojnék rá, hogy az kék vagy piros, csak kiszolgálja az igényeim.

(#557) schawo válasza Formaster (#556) üzenetére


schawo
titán

Bocs, de az első generációs i7 órajel értéke és a mostaniak órajel értéke között sok összefüggés nincs. Ami egy 8xx-nél 5 GHz ugyanaz a teljesítmény egy Lakenél, Ryzennél 3-3,5.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#558) BiP válasza Formaster (#556) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. Egy újabb generációs i7 vagy Ryzen már gyorsabb annyival, hogy 1GHz-cel kevesebből is hozza ugyanazt.
Mire kijönnek a 6magos 1600x-ek, addigra lehet, hogy javul annyit a kihozatal, esetleg lesz újabb revision, ami alapján már több lesz benne a tuningpotenciál, mint a mostani teszt/korai példányokban.
No meg az alaplapok is stabilabbak lesznek addigra, ami szintén javíthat némileg a tuningon.

Mellesleg a 7700K is nehezen tuningolható az elszúrt pasztázás miatt :)

(#559) Formaster válasza schawo (#557) üzenetére


Formaster
addikt

Azért ez így kissé nem igaz. 4.3Ghz-en járatva az i7-880 cinebenchben 10 pont lemaradásban van a 3770k-tól pl. Persze ez csak szintetikus teszt, de kétlem h teljesítményben csak egy modern 3-3.5ghz-et hozna.

(#560) schawo válasza Formaster (#559) üzenetére


schawo
titán

A 880 és 3770 között három generáció van, 880 és 7700 között hét. És már akkor is csak 4.2-n hozott 3.5-et. Az 5 vs 3-3,5 továbbra is állja a helyét.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#561) BiP válasza schawo (#560) üzenetére


BiP
nagyúr

ráadásul nem 3, hanem csak 2 generációval újabb a 3770k, és így is ugyanazt hozza a 3.9-es 3770k, mint a 4.3-ra tuningolt 880.
Ha azt nézem, hogy a 7700k már 6 generációval újabb, simán lehet az, hogy 1ghz-cel kevesebbel hozza ugyanazt. De akár a teoretikus 5ghz 880 vs. 3.5 7700k szerintem is megállná a helyét.
Végülis vannak bench-ek neten, lehet arányosítani.

szerk:
Gyors számolás:)
Itt van egy legitreview lista. Jól látszik, hogy generációnként kúsznak fel a számok. Igaz, növekszik némileg az órajel is, de a pontszámnövekedés mértéke nagyobb.

Ill. másik review.
[link]: 7700K 4.9 OC-n 1078, 4.5Turbo-n 993. (visszaszámolva 990-re jön ki, tehát az arányok jók).
Ugyanitt 6700k def. 911, 4790K 805. tehát azért jócskán van fejlődés.
880-ról csak egy értéket találtam így hirtelen.
669pont 4214MHz-en.
5GHz-re kalkulálva 793 pont. 20-30 pont eltérések vannak a 2 review között, így ha a lenti képből számolunk i7-880 4.3GHz-en 708, akkor ez 5GHz-en 823. Valahol ekörül.

Ezt egy i7-7700k 3-6 - 3.7GHz-ből hozza átszámolva.
A 4.3-ra tuningolt i7-880-as eredményt meg 3.1-3.2GHz-ből hozza.

[ Szerkesztve ]

(#562) Formaster válasza schawo (#560) üzenetére


Formaster
addikt

Oké, kicsit utánanéztem lehet ebben valami :R Megfontolandó a váltás, de a DDR3 ramoktól jelen pillanatban nem válnék meg, így valszeg haswell lesz a következő jelölt, hacsak nem találok Skylake-hez DDR3-as lapot, mert a ramok 1.35V-osak, tehát még pont jók lennének.

szerk: vagy jól látom hogy a Z170 boardokba lehet rakni ddr3/4-et egyaránt? :U

szerk2: most nézem akár kaby lake-et is tudnék használni a jelenlegi 1.35V ramjaimmal. Ez átmeneti megoldás lenne, amíg kissé le nem esnek a ram árak. :R

[ Szerkesztve ]

(#563) BiP válasza Formaster (#562) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem mindegyikbe, de Z170-ből léteznek DDR3-as lapok.
Asrocknak a Z170 Pro4/D3, Asusnál pl. Z170-P D3.

Én egyébként pont ebben a cipőben voltam, csak én Haswellről váltok épp, de mivel a Z170-ből a DDR3-as lapok eléggé kurtítottak, inkább a memóriaváltást is bevállaltam, pedig 2400-as ddr3-jaim vannak.
Pont szerdán vettem alaplapot és memóriát (ez tényleg drága volt, viszont a ddr3-as is remélhetőleg jobb áron majd tudom eladni, mint régen, tehát a váltás költsége kvázi ugyanannyi), tegnap meg a procit.
Hosszútávon jobb lesz így. És ebbe a Z170-be rakhatok Skylake-et, Kaby Lake-et, ahogy tetszik, tehát nem egy lezárt platformra váltok. Így majd egy esetleges Ryzen váltásnál már a memóriával nem kell majd szórakoznom.)

[ Szerkesztve ]

(#564) schawo válasza BiP (#561) üzenetére


schawo
titán

nehalem 45 tock
gulftown 32 tick
sandy bridge 32 tock
ivy birdge 22 tick

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#565) Formaster válasza BiP (#563) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, én is ezt találtam. Fontolóra veszem, hogy kiárulom a jelenlegi konfigom és komplette váltok. Igazság szerint valóban ideje lenne már. Csak nyugatgatom magam a CB értékekkel ;] Bár egyenlőre nem érzem nagy hiányát az új generációnak, nem vagyok HC gamer sem és videót is viszonlag ritkán vágok, bár most jön a jó idő nyilván több footage lesz. Meglátjuk... kicsit várok még, hogy mi lesz intel részről ősszel. :R

(#566) BiP válasza schawo (#564) üzenetére


BiP
nagyúr

Oké, architektúrában lehet, hogy 3 generáció, én a s1366-os gulftown-t (i7 9xx) nem vettem bele.
Én egyszerűbben gondolkodtam, 1.gen i (880) -> 2. gen i sandy 2xxx -> ivy 3xxx

[ Szerkesztve ]

(#567) Sinisi válasza Formaster (#562) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam is okoz némi visszatartást, hogy a proci cserével cserélni kellene a ramot, a lapot, és mivel régi a vga-m ezért azt is. Szóval ez egy komplett gépcsere lenne (a hűtés és a táp kivételével)

(#568) , válasza BiP (#563) üzenetére


,
addikt

Bármelyik chipsetből vannak DDR3-as alaplapok, tehát akár H110-ből is.

(#569) Formaster válasza Sinisi (#567) üzenetére


Formaster
addikt

Annak az egynek én is örülök h hűtőt nem kéne kukázzam, ha 115x platformon maradok. Viszon... Hiába kérdeztem a be quiet-et ők nem nyújtanak alkatrészt a hűtőkhöz, ellentétben mondjuk a Noctuával. :W Szóval nem adnának még pénzért sem AM4 leszorítót hozzá, azt írták vegyek tőlük egy új modellt. Hát meg a hátam is pikkelyes nem? :C

(#568) Scorp2011 azért túlzás h bármelyik. Z170-ben csak ez a pár nevetséges lap kapott DDR3 támogatást, ebben egyikbe se tennék 6700K körüli procit. Z270 meg már nem is támogatott. Szóval meg is van miért tartja annyira az árát a Haswell... Viszont arra meg már nem építenék asszem lassan az is le lesz lemaradva.

[ Szerkesztve ]

(#570) , válasza Formaster (#569) üzenetére


,
addikt

Leírnád nekem, hogy miért lenne túlzás az, hogy bármelyik chipsetből (H110, H170, B150, Z170) van DDR3-mas alaplap is? Mi ebben a túlzás?
Illetve az is érdekelne, hogy mitől válik számodra nevetségessé egy alaplap? Mi az, amit nem tud, és emiatt számodra nevetségessé válik?

(#571) Formaster válasza , (#570) üzenetére


Formaster
addikt

Ha ideges vagy egyél egy snickerst. Legyen benne tuningpotenciál, ha már egy 7700K alá akarom tenni. Amúgy ha ennyire okos vagy világosíts már fel hogy mely z170/270 lapok támogatják a DDR3-at mert akkor olyat vennék. Köszi

(#572) #48613632 válasza Formaster (#552) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tessék, der8auer megcsinálta ;) Info a facebookon

szerk:
verification link

[ Szerkesztve ]

(#573) Góliát válasza #48613632 (#572) üzenetére


Góliát
senior tag

Az szép, gratula neki!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#574) #48613632 válasza Góliát (#573) üzenetére


#48613632
törölt tag

szép bizony. :K :R ráadásul minden mag stabil.

(#575) schawo válasza #48613632 (#572) üzenetére


schawo
titán

A feszültésgmérő túlcsordult :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#576) , válasza Formaster (#571) üzenetére


,
addikt

Én nyugodt vagyok. Fölmész a számodra szimpatikus gyártó oldalára, és kiválasztod a számodra szimpatikus alaplapot. A DDR3-mas lapok nevében benne lesz a DDR3 vagy röviden a D3 megnevezés, így már ránézésre is tudni fogod, hogy melyik alaplap milyen RAM-ot támogat. (Ahol nincs se DDR3, se D3 megnevezés, az a DDR4-es.)
Z270-es DDR3-mas alaplap jelenleg nincs, és lehet, hogy nem is lesz. (Kaby Lake ugyanúgy támogatja a DDR3L-es RAM-okat, tudtommal a chipset is tudja, így csak az alaplapgyártókon múlna a dolog, szóval nem kizárt, hogy jönnek majd ilyen alaplapok is, bár ennek ellenkezőjén se lepődnék meg.)

Tuningról nem tudok nyilatkozni, én most jelenleg egy Gigabyte GA-Z170-HD3 DDR3-at használok DDR3 RAM-mal, illetve egy Asrock B150M-HDS-t DDR4 RAM-mal. Mindkettő esetében egy i7-6700 van.

(#577) #48613632 válasza schawo (#575) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, azt néztem én is, hogy mi az a 0.xxxV :DD De arra gondoltam, hogy a CPU-Z detektálása nem pontos, az új proci típus miatt ... de igazad lehet, tényleg inkább valami overflow lehet :C

[ Szerkesztve ]

(#578) Komplikato válasza #48613632 (#577) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha jól emlékszem 1.93V volt. Másrészt ez a "nyolc mag stabil" ott bűzlik, hogy nitróval meddig lehet folyamatosan üzemeltetni a gépet? Kb. egy egy teszt lefutásáig?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#579) Formaster válasza Komplikato (#578) üzenetére


Formaster
addikt

Nagyon nem mindegy h bench stable vagy 24/7 stable ;]

(#580) schawo válasza Komplikato (#578) üzenetére


schawo
titán

A nitrogénes órajelek nincsenek semmilyen összefüggésben a valós használat alatt elérhetőkkel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#581) tatabike


tatabike
őstag

Na most akkor valaki homályosítson fel, bejött ez a Ryzen, vagy nem? Az lett, amit ígértek, vagy nem? Mert mindenhol vagy az egekig magasztalják, vagy sírnak, hogy megint bukta lett. Én már nem igazodok el. Van ahol azt írják, milyen jó, végre játékra is oké, máshol meg azt, hogy milyen sz@r, megint nem jó játékra... :F

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#582) , válasza tatabike (#581) üzenetére


,
addikt

Erősen megosztó egy processzor lett, az biztos. Nagyon sok vitát fog még generálni, abban is biztos vagyok.

(#583) schawo válasza tatabike (#581) üzenetére


schawo
titán

Bizonyos szempontból jobb lett, mint ígérték, más szempontból kicsit gyengébb lett, mint ígérték. Oszd be. Jobban kiszolgálja az üzleti felhasználókat, mint a játékosokat. De játékra távolról sem használhatatlan, csak nem világcsúcs.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#584) BiP válasza tatabike (#581) üzenetére


BiP
nagyúr

A másik topikban nagyon szépen összefoglalta joysefke: [link]

(#585) tatabike válasza BiP (#584) üzenetére


tatabike
őstag

Kösz a választ, meg a többieknek is. Szerintem még várni kell, mi sül ki ebből igazából, sok a bizonytalan rész.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#586) rantotthusi


rantotthusi
tag

Uj rekord srácok 1800x 5,36 ghz en a cinebench r15 ben letolta az intelt is!!! Mig egy másik tuner 5,8ghz ig huzta bár arrol nincs teszt de mindenképp biztato ez!!! Juhuuuu 😁😁😁😁

(#587) Depression válasza rantotthusi (#586) üzenetére


Depression
veterán

A folyékony nitrogénes hűtés miatt nincs ok a bizakodásra. Normál hűtésnél 4GHz-nél falnak mész, és nincs tovább egyelőre. Ami azért jó, merz a gyári hűtővel is el tudod érni a max-ot, és a legdrágább vízhűtés sem elég komolyabb tuningra.

A rekord sem valami válogatott példány, pár nappal megjelenés után ilyenekről szó sincs.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.