Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Bence_


Bence_
tag

Sziasztok!
Ha ezt a procit egy olyan gépbe teszem amiben van videókártya akkor fog javulni a teljesítmény, vagy tök 8 neki?
Köszönöm.

(#202) Petykemano válasza Bence_ (#201) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát ez sokmindentől függhet.
Ha előtte erős videokártyához topa procit használtál, akkor az erősebb cputól javulhat a teljesítmény.
Ha arra gondoltál, hogy az igp erősíti -e a dgpu-t, akkor nem.
Viszont ha a procid eddig kihajtotta a gput, aminek VRAM mennyisége nem túl magas (4GB v kevesebb),been az alaplapod csak PCIe3-as, akkor akár csökkenhet is, mivel a Cézanne csak 8x PCiE sávval.rendelkezik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#203) hokuszpk válasza Bence_ (#201) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha arragondolsz, hogy eddig hasznaltad a cpu + igp -t, es innentol kezdve csak a cpu reszet hasznalod, akkor mennyivel no igy a cpu teljesitmenye, no ezesetben nagy ugrasra neszamits, annyira nemfogja vissza az igp.
Viszont ha eddig igp-t hasznaltal es most egy normalisabb vga melle teszed ( 6500 nem er, a Cezanne csak pcie3 vezerlovel van megaldva ) akkor a jatekok joval folyamatosabban fognak docogni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#204) Bence_


Bence_
tag

Köszönöm a választ, Ryzen 5 2600 van most és egy Rx570
Akkor minden marad.

(#205) hokuszpk válasza Bence_ (#204) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ebben a komboban a 2600 -> 5600G csere ott segitene ahol cpulimit van, azaz a minfps szamaid novekedesnek indulnanak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#206) Bence_ válasza hokuszpk (#205) üzenetére


Bence_
tag

Játék közben a videokártya 98% akkor a cpu ilyen 20-25% között mozog. Ez menne lejjebb?

(#207) hokuszpk válasza Bence_ (#206) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke, a 98% nagyon nemtud feljebbmenni, de ha van ahol beesik mondjuk 70%-ra, ott is meglehetne a 98.
es jatekfuggo is lehet, mert olyan okos a windows taskmanager, hogy a 25% nala ugy is kijohet, hogy 1 mag megy 100% -on, a tobbi meg egyenlo aranyban malmozik. foleg a regebbi jatekoknal, ahol még az 1 szalas ero szamit; na azokban lenne javulas.

* ha még nemtetted meg, kapcsold at szalankenti ( logikai processzorok ) megjelenitesre, vagy valami massal monitorozd. ( hwinfo64 ajanlott. )

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#208) Bence_ válasza hokuszpk (#207) üzenetére


Bence_
tag

Szia!
Így nézem a procit, szerencsére jól kezeli a windows.

Játék közben kb ilyen a terhelés.

(#209) Dhampir válasza Fred23 (#80) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint nem az AMD-nek van a legjobb linuxos támogatása?

(#184) Dave™

Vajon azóta van más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#210) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

hokuszpk (#207)

Szia, te az APU-t használod megjelenítésre?
Csak mert ez alapján a screenshot alapján szerintem 512MB VRAM-ot használ az iGPU.

Bocs, ha tévedek... :R

[ Szerkesztve ]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#211) hokuszpk válasza Steve Jr. (#210) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

amikor megvettem az 5700G -t, még dühöngött a bányászláz, és az volt a terv, hogy majd jól eladom a Vega56 zsugát ( 220+ eft körül mentek akkor ) az árából visszajön a proci ( 115eft körül vettem ), a maradékot meg elsörözöm. De sosem jutottam el idáig, az ezeréves tvkártyáim ( miro pctv , terratec cynergy 400 ) random képhibákat produkáltak a vega8 mellett ; ami a 3800XT / Vega56 páros alatt nemvolt ; és ugyan meccsnézés közben nemzavart, de a "digizzünk családi vhs kazettákat" projectben nem megengedett. ( még fut a project, de mostmár inkább a "fejlődött a technika, próbáljuk meg a felvételt kitisztítani és felskálázni módban perpill a Topaz Video Ai segedelmével )

összefoglalom : a screenshot idején lehet, hogy ezvolt a helyzet, de elég valószinűtlen, mert idő hiányában ezt a matekot hamar feladtam és ment vissza a Vega56. ( ami a mai napig megvan )

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#212) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Hokuszpk #211 --> Ja, O.K.

Egyébként én még a jó öreg 2400G-t nyűzöm.

DDR4 esetén szerintem1-2 fps eltérést lehet elérni újabb procikkal. (legfeljebb az fps drop kisebb)

Szerintem már a 2400G-t is limitálja a 3200-as ram amit használok...

[ Szerkesztve ]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#213) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Sziasztok,

most cseréltem otthon egy gépben a Ryzen 2600-ot 5500-ra (jó áron volt használtan), ami feltűnt a csere után, hogy terhelve 80-85 fokot is eléri az 5500. Ha jól emlékszek a 2600 nem volt ilyen forrófejű, bár nem én használom a gépet. A körülmények ugyanazok, gyári hűtő, MX4 paszta, jól szellőző ház.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#214) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Professional LINUX Gamer GROUNDED-el szívatja magát Húsvét Alkalmából! !rpdono !raveos !linuxgaming

[link] + all [link] akit érdekel.

(#215) szedis81


szedis81
csendes tag

sziasztok

hol tudok állítani GPU memória méretet?

van egy 2560*1080-as monitorom és szerintem kevés lehet az 512MB
de nem találom az alaplapomon ...
BIOSban?
ASROCK B450Mpro4
[link]
vagy Drivebern (Catalystban van?)

előre is köszi a segítséget :R

(#216) _DiEGO_ válasza szedis81 (#215) üzenetére


_DiEGO_
őstag

BIOS-ban... De nekem ASUS van, így hiába linkelnék képet :U

De akár 4GB-ot is lehet adni neki !

(#217) Gausz válasza szedis81 (#215) üzenetére


Gausz
aktív tag

Úgy tudom, hogy nem tudsz max méretet beállítani, csak minimumot. Tehát 512MB-t fixen lefoglal a RAM-ból, de ha kell, akkor többet is tud, de azon már veszekszik az op.rendszerrel.

(#218) _DiEGO_ válasza Gausz (#217) üzenetére


_DiEGO_
őstag

De, belehet, tegnap csináltam is egy képet: [link]
Ki is raktam, csak valakinek nem tetszett és törölte azt a hsz-em. Talán a berakott kép miatt :F
Most linkelve tettem be! Remélem nem bántja senki csőrét így.

(#219) nihil


nihil
tag

Eléggé kézenfekvő lett volna a korábbi G procikhoz viszonyított grafikus teljesítményét tesztelni...

TEL: +36702870876 ### Köszönjük a minőségi fbukos számtech csoportoknak, hogy az elmúlt években felduzzasztották a PH-t, minőségi, hozzáértő, gerinces emberekkel. ### B+, 2 napos profil felháborodott, hogy megbízhatóságbeli kétségeim vannak irányában ^^ Van még új a nap alatt... :D

(#220) szedis81 válasza _DiEGO_ (#218) üzenetére


szedis81
csendes tag

Köszi, keresem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.