Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Victorio


Victorio
aktív tag

Egy olyan proci tesztjében ahol a beépített grafika a lényeg, miért nincs épp ez a rész rendesen kivesézve?
Kéne egy összehasonlítás a régebbi típusokkal, az ellenlábas hasonló árkategóriás megoldásaival, meg pár low-end videokártyával. Esetleg eltérő sebességű és méretű memóriákkal.
És akkor még nem is beszéltem a beépített hardveres video(de)kódolások ismertetéséről és tesztjéről.
Ez a teszt így, hogy saját magával van összehasonlítva egy pár semmitmondó adattal egy kalap tőzeget nem ér.

[ Szerkesztve ]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#102) tasiadam válasza sb (#100) üzenetére


tasiadam
veterán

Az egy meme, GT1010 pedig nem kapható. Pedig a GT1010 az, amire szüksége van az embereknek. VP9 van, képet ad és kb ennyi. Erő az ilyenkor fölösleges, Vega3 ereje és kész.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#103) elder troll válasza Victorio (#101) üzenetére


elder troll
senior tag

Mótvá' ;]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11 ;]

(#105) tasiadam válasza #32839680 (#104) üzenetére


tasiadam
veterán

Azhogy fele ennyiert kap az ember vp9-et. Vagy 1200as tokba celeront

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#106) Yany válasza #32839680 (#104) üzenetére


Yany
addikt

Az az igazság, hogy egy normális NVENC-képes kártya kéne a legalsó szegmensben (akár sima 1050-es teljesítménnyel) és akkor az 5xxxG processzorok értelmüket vesztenék még transzkódolós környezetben is, mert egy kis LP Geforce 3030 (mondjuk) + 1x400F párossal kész (lenne) a tökéletes plex szerver + nas + házi kiszolgáló és/vagy htpc.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#107) Z10N válasza Dilikutya (#76) üzenetére


Z10N
veterán

"A cikk szerint ez az IGP valahol a Geforce 1050 (nem említik, de piros oldalról kb. RX470/570) szintjén van, az azért nem egy vállalhatatlan."
LOL 1050, meg RX470/570 :DDD
Max GT1030 lesz az, meg RX550 (tuningolva) :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#108) #52931072 válasza Yany (#106) üzenetére


#52931072
törölt tag

Na ja, csak valszeg mindkét gyártó pont azért készít apukat, hogy egyrészt ne kelljen belépő dedikált vga fejlesztéssel bajlódni, másrészt kiszorítják a konkurencia ilyen gyártmányait, a saját procik mellől. Egyik oldal sem töri magát belépő vga vagy igp oldalon av1 támogatást beépíteni, még.

[ Szerkesztve ]

(#109) PuMbA válasza #52931072 (#108) üzenetére


PuMbA
titán

Ez igaz, de egy 5600G röhögve elviszi a YouTube 4K AV1-et, szóval nem sürgős. Nézz proceszorhasználatot és rájössz, hogy nem ördöngösség.

[ Szerkesztve ]

(#110) GeryFlash válasza elder troll (#95) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jesszusom, ezeknek is duplara nott az aruk? De miert? A 14-16nm-es gyartosorokra valo oriasi kereslet miatt vagy mert ezezekkel olyan jol lehet banyaszni :W

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#111) GeryFlash válasza elder troll (#103) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD :DDD :DDD

De ez komolyan hogy gondoltak :F

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#112) elfelejtette válasza Z10N (#107) üzenetére


elfelejtette
veterán

A #23-as hsz-t láttad?
5600G: 7 CU, 1.900GHz: 1.702 TFlops
5700G: 8 CU, 2.000GHz: 2.048 TFlops
GTX1050: 1.862 TFlops
GTX1050Ti: 2.138 TFlops

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#113) arty válasza Yany (#106) üzenetére


arty
veterán

(plex) szerverbe 6 mag és dedikált vga igény?!
ha valahova nagyon nem hiányzik, na az pont ez szerintem :D

valójában egy "újabb 200GE" kellene (modern gpu-val)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#114) Yany válasza arty (#113) üzenetére


Yany
addikt

A kulcsszó a transcoding.

De amúgy persze, alapesetben a Plex az egy sima file share DLNA-n, amihez nem csak GPU, de CPU sem kell nagyon. Meg amúgy említem a "házi szerver" kifejezést, ami szándékosan gumi, mindenki arra használja, amire akarja. Nekem a fejlesztéshez kelleni fog backendként + Wreckfest szerót akarok rá, ilyesmik. Másnak másra. De a mostani atomom már attól összefossa magát, ha RDP-vel rámegyek és kinyitnék egy browser ablakot. Fél óra és megoldja. Hipp-hopp (D525TUD).

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#115) Kansas válasza elfelejtette (#112) üzenetére


Kansas
addikt

Nem az IGP ereje a gond, a RAM fogja vissza...

5600G/5700G: DDR4, 3200MT/s x 64bit = 25,6GB/s /channel, így dual-ban is "csak" 51.2 GB/s
GTX1050: GDDR5, 7000MT/s x 96bit = 84GB/s
GTX1050Ti/RX560: GDDR5, 7000MT/s x 128bit = 112GB/s

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#116) gbors válasza Kansas (#115) üzenetére


gbors
nagyúr

Súlyosbításként a Vega 7-ben elvileg 8 ROP van, szemben a GP107 32 ROP-jával. De még ha 16 lenne, akkor is nagyon handicappes.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#117) sb válasza tasiadam (#102) üzenetére


sb
veterán

Azért a kettő között is van élet. Mármint 710 és mondjuk 1650.
Legalábbis jó lenne, de évek óta nincs semmi...

@morgyi, Yany
Ez valószínűtlen. A korábbi gyengébb kártyák is alig jöttek, átnevezések vannak X éve a 75W alatti kategóriákban kb. Meg lassan már ez is kikopik.

1030-al bár nem átlagigény, de nekem pl. az encode hiányzott volna. Most a remote időkben nem volt rossz, hogy egy ezeréves QuickSync-es Intel sz*r is tudott felvenni akár több stream-et is. egyszerre 0 cpu használattal.

Mondjuk transcode-ra nekem a Vega3 is bőven elég volt. Oda egy 1050 erejű cucc, főleg mai árazással lehet, hogy felesleges lenne.

@arty
Kb. az kellene.
Nálam 200GE-n Win10, Emby, Xpenology, torrent, ftp, meg még pár hülyeség fut és alig van terhelve így is.
Én is azért szemeztem a 4300G-vel a 200GE helyére mert talán kevesebbet enne. :D Amúgy meg tök felesleges lenne.

@Kansas
Ennyire read only? Ránéztetek a teszt videókra?
Igen megvannak a limitek, én is írtam fentebb. De ettől még akik a "1030-at jó ha elkapja" mondatokkal köszönnek be azoknak fingjuk nincs róla reálisan hova tegyék.

Ram sávszélesség: fentebb írtam, a 3000-es Ballistix-et 4400-4733-on próbáltam.
66-69GB/s

Az már nincs olyan k*va messze a 84-től. De a 112-től sem. És közben optimalizálják folyamatosan a sávszélesség használatot is. Folyamatosan javultak a diszkrét gpu-t is. Ebben is lehet különbség akár. Pl. én ezért várnék már a Vega-ról felfelé lépést. Anno a Navi ebben is jelentősen előrelépett.

[ Szerkesztve ]

(#118) gbors válasza sb (#117) üzenetére


gbors
nagyúr

Az már nincs olyan k*va messze a 84-től. De a 112-től sem.

Feltolhatod 112-re is, ha a pixeles tudás ennyire gyenge, nem fog jelentősen gyorsulni, ld. #116.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#119) Aprósólyom válasza elder troll (#90) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Játékra" a 5300G lesz érdekes megjelenést követően"
Azt sajnos várhatjuk. Javaslom az AMD weblapját... Minden APU ami 5600G-nél kisebb, az "OEM Only". Szóval, hacsak nem veszel nagyon drága Brand gépet, akkor várhatod míg kikerül a használt piacra vagy egy idő után az AMD kiszolgálja a kiskereskedelmi igényeket.
Egyedül a Ryzen Pro szériánál nem látok ilyen kikötést. Ami megtalálható árufigyelő oldalak szerint, azoknak nem a legjobb az ár/érték arányuk.

Jevons paradox

(#120) Kansas válasza sb (#117) üzenetére


Kansas
addikt

Tán neked válaszoltam, vagy mi? Akinek válaszoltam, az a 1050-hez meg 1050Ti-hez hasonlítgatta, nem a 1030-hoz...
A tesztvideókra meg természetesen ránéztem, kb az RX550 szintjét hozza... és?

A 66GB/s az a 112-nek nem egész 59%-a, a 69 se éri el a 62%-ot, az k*va messze van.
OK, a 84-től már nem, de nem a másfélszeres sebességre húzott RAM-mal kéne jönni, az az emberek 95+%-ának elérhetetlen, ha meg megveszi a 4000+-os RAM-ot az meg rohadtul gazdaságtalan. Annyiból már akár VGA-t is vehetne...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#121) Z10N válasza elfelejtette (#112) üzenetére


Z10N
veterán

El is olvastad a #23-t?

Semmit sem er a TFLOPS, ha nincs alatta memsavszel, azaz nincs mivel etetni a GPU-t. Illetve a vega-ban meg mindig 8 ROP van (kevesebb TMU is), azaz ki sem birja magabol pumpalni a pixeleket.

A #82-t lattad?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#122) paperboy válasza elder troll (#90) üzenetére


paperboy
senior tag

Van egy sanda gyanúm, hogy itthon az indulója inkább 150e forint körül lesz...

(#123) Dilikutya válasza paperboy (#122) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mivel a CPU rész nagyjából 5% körüli lemaradásban van az 5600X-hez képest, olcsóbb aligha lesz nála.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#124) lemusz válasza Dilikutya (#123) üzenetére


lemusz
addikt

Jó az 15%nak is. És ebben még nincsenek is benne az esport címek, amikben durvábban kijön az L3 cache miatti különbség.

(#125) tisztelturam válasza Habib[HUN] (#88) üzenetére


tisztelturam
tag

Ha az AMD-n múlik soha nem lesz olyan.Ez is lehetne már sokkal erősebb csak nem tudom ,hogy egy apus procit miért csira 65wattal adnak ki...125 watt ma már egy értelmes proci...nos ha csak az apu kapna még 60 wattot lazán jönne már most ddr5 nélkül is az 1050 körüli szint.. De ki tudja mi jár ilyenkor az amd fejében hogy ezt nem lépik meg..

(#126) #52931072 válasza tisztelturam (#125) üzenetére


#52931072
törölt tag

A covid meg bányászkodás előtt találták ki, hogy a combosabb procit vásárlók úgyis izmos vga kártyát pakolnak a gépbe, fölösleges ennél erősebb igp a prociba. Ma már egy kicsit más a szitu, de azért szerintem ez még mindig nagyjából igaz. Valszeg kb ennyi fér a tokozásra, mellesleg az intel sem erölködik ilyesmin. Ja meg a tdp keret stb. (Szerintem)

(#127) tisztelturam válasza #52931072 (#126) üzenetére


tisztelturam
tag

Nem hiszem hogy pl egy 1050/1050ti (vegyük ezt a gaming legaljának) erő sokaknak felesleges lenne a prociba. VGA meghibásodás/eladás esetében hidd el nagyon jól tud majd jönni, föleg hogy egy ilyennel már nem kell a játákok 90%át csutka lowon játszani majd hanem már sok game mediumon is eldöcög majd és nem 720pbe megy ilyenekbe

(#128) Kansas válasza tisztelturam (#127) üzenetére


Kansas
addikt

2060-as erő se lenne felesleges sokaknak, de az APU-kat nem ez alapján tervezik...
Nem fognak kiadni 150W-os procit csak mert pár ember ITX-konzolt akar építeni - az Intel legutóbbi hasonló próbálkozása(Vega M-es procik, állítólag 1060 fölötti szintet tudtak) is szépen hasra esett, alighanem tanultak az esetből.
De ha neked az kell, próbálj meg egyet beszerezni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#129) slmSIG


slmSIG
tag

3400G alapjáraton, tehát ... :
VEGA11@1400Mhz : 1.975TFLOPS
Ár-érték arányban verhetetlen.
Ezek szerint ez a csúcs jelenleg, amit APU -ban el tudtak érni?
Hiányolom az összevetést a 3400G-vel pláne, hogy eddig a játék-tesztekben a 4750G sem fogta be.
Máshol ugyan láttam tesztet, azok szerint az 5600G ami egy szinten van játékokban a 3400G -vel, viszont pár fokkal melegebb. Ez viszont nem előrelépés, hanem topogás egyhelyben.

[ Szerkesztve ]

(#130) Kansas válasza slmSIG (#129) üzenetére


Kansas
addikt

Olyan szempontból előrelépés, hogy van végre 6 és 8-magos AMD CPU-ból is IGP-s.
Igazából az se lenne egy rossz hozzáállás, hogy az Intel mintájára minden AMD CPU-ba beletennének egy Vega3-szintű IGP-t, csak azért, hogy aki nem játékra veszi, annak ne legyen szüksége dVGA-ra. Lefogadom, hogy emiatt estek el némi OEM eladástól is...
Abban nem vagyok biztos, hogy az AMD-nek egyáltalán szándékában állt előre lépni IGP-erőben az eddigiekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#131) Balázs Z. válasza tisztelturam (#125) üzenetére


Balázs Z.
tag

"125 watt ma már egy értelmes proci" :Y

Az egész világ az energiafogyasztás mérséklésére törekszik minden területen, te meg kevesled a wattokat...? Az intel nem menősködésből adja ám ki 125+ watt fogyasztással a termékeit, hanem mert egyelőre nem képes mérsékelni azt. A magas fogyasztás minden tekintetben hátrány.

(#132) Kansas válasza Balázs Z. (#131) üzenetére


Kansas
addikt

"A magas fogyasztás minden tekintetben hátrány."
Akkor nem, ha el tudod hitetni a vásárlóiddal, hogy igazából menőség. A böhöm hűtések is mennyivel menőbbnek néznek ki, mint a kis kompakt cuccok, nemde? Az igazi menő nem fér el ITX házban... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#133) Robitrix válasza Balázs Z. (#131) üzenetére


Robitrix
senior tag

Valamilyen szintig csökkenthető a teljesítmény/áramfogyasztás arány, de azért nem fognak hipp-hopp 10-15 wattból threadripper teljesítményt kihozni. :) Legalább is nem a következő 5-10 évben. Ehhez valami alapvető technológiai változás kell. Mondjuk a szilicium helyett átállni valami más félvezetőre. vagy az félvezető technika helyet valami alapvetően másra.

(#134) Darmol válasza Kansas (#128) üzenetére


Darmol
senior tag

Magával a technológiával nem feltétlenül estek hasra, inkább a vásárlóikat ejtették pofára. Addig a néhány hétig (igen költői túlzás, de azért a valóságtól sem túlságosan elrugaszkodott) amíg volt Inteles terméktámogatás, nagyjából jókat lehetett hallani.
Egyébként gondolj bele, hogy a mai helyzetben teljesen más lenne a hozzáállás a cucchoz, mint 3 éve. Lehet dupla részvényárfolyamokkal hasítana a cég.
És most arra gondolok, hogy nem feltétlen csak 4GB és nem feltétlen csak HBM variáns lenne a piacon.
De manapság az 500 dodós MSRP is eléggé máshogy hangzik ilyen cuccért.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#135) arty válasza Yany (#114) üzenetére


arty
veterán

azt tudja a 200GE is [link] , egy ujabb gpuban nyilván ez is mégjobb lenne/lehetne ;) (ha a plex csak nvenc-et támogat, akkor meg náluk kell kopogtatni...)

jaok, nem számoltam a spec igényekkel :) nekem a mai napig egy Llano a htpc, a nas-om pedig egy 1-magos gagyi ARM-os "gép" :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#136) slmSIG válasza Kansas (#130) üzenetére


slmSIG
tag

"..van végre 6 és 8-magos.."
Ja, ez igaz.

"..az AMD-nek egyáltalán szándékában állt előre lépni IGP-erőben .."
Én is gondoltam ilyesmire, féltik a saját dVGA piacukat is talán, pedig szerintem felesleges.

(#137) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Kapható, árban ugyanaz, mint az 5600x
[link]

(#138) AxBattler válasza zotyesz66 (#137) üzenetére


AxBattler
félisten

5600G - 111k HUF
5700G - 153k HUF

Okkkééé... akkor marad az apró. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#139) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Király cucc, jó lenne ha végre a plex is támogatná

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#140) PuMbA válasza AxBattler (#138) üzenetére


PuMbA
titán

5700G-nek nem igazán látszik az értelme. Anandtech tesztben jól látszik, hogy a fogyasztási keret miatt 5600G szint, szinte ugyanaz a kettő. 40k többletet nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#141) AxBattler válasza PuMbA (#140) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm... ahogy nézem, inkább az 5300G lesz a nyerő, megfelelő áron.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#142) beef válasza AxBattler (#138) üzenetére


beef
őstag

Akkor egy Ryzen 4650G jobban megéri annak, akinek GPU erő kell.

(#143) AxBattler válasza beef (#142) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, végül is 111k HUF helyett 101k HUF... epic win.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#144) tisztelturam válasza Kansas (#128) üzenetére


tisztelturam
tag

Tudtommal az teljesen más volt mivel azt nem tudtad csak ugy megvenni bár,milyen alaplapba... az egy más kaszt miért kevered ide?
Érdekes sima procikat tudnak 125 watt az újabbakat meg majd sokkal efelett csinálni? Csak APU-s verzióba büdös?

(#145) S_x96x_S válasza AxBattler (#138) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>5600G - 111k HUF
>5700G - 153k HUF
>Okkkééé... akkor marad az apró.

A.l.z.a -nál
5600G ~100K
5700G ~ 138K

de ezek még mindig magasak ... :O

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#146) Habib[HUN] válasza S_x96x_S (#145) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ha olcsóbban adnák, akkor kannibalizálná az 5600x piacát. Így ez nem hiszem hogy jelentősen olcsóbb lesz.

(#147) S_x96x_S válasza Habib[HUN] (#146) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> akkor kannibalizálná az 5600x piacát.

talán majd az Intel megpróbálja kannibalizálni ..
és "hátha" lesz egy ici-pici pinduri kis árverseny ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#148) Joci10 válasza Z10N (#121) üzenetére


Joci10
őstag

És te nézted az #57-et? Mert nem úgy tűnik. Ott nem elméletek vannak, hanem a tények. És a 1030-tól egyértelműen erősebb. Igaz, a 1050-től meg egyértelműen gyengébb. De messze nem "Max GT1030 lesz az, meg RX550 (tuningolva)", ahogy írtad, mert inkább RX 560 (tuningolva). :)

(#149) Kansas válasza tisztelturam (#144) üzenetére


Kansas
addikt

"Érdekes sima procikat tudnak 125 watt az újabbakat meg majd sokkal efelett csinálni?"
Nem csinálnak, az AMD-nél 105W a teteje, és azt be is tartja túlnyomó részt. Nem úgy, mint az Intel.
Az hogy az Intel 125W-os procikat is csinál, de még azt se tudja tartani, az nem azért van, mert szeretnének, hanem azért mert a jelenlegi gyártástech-jükkel nem megy lejjebb ezen a teljesítményszinten.
Meglátod, mihelyt beindul az újabb gyártástech, nekik se lesz eszük ágában se 100W fölé menni - azzal ugyanis üzletet lehet bukni, ha nem férnek bele az OEM-ek normál design-jaiba és vagy gyengébb procival kell szerelni a gépeket vagy drágább hűtéssel.

Magas TDP-jű procikat max. HEDT-ben találsz asztali vonalon, de azok más felhasználásra, ahhoz illő áron vannak.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#150) lenox válasza Yany (#106) üzenetére


lenox
veterán

T600? Hatha lesz belole consumer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.