Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Aprósólyom válasza AxBattler (#141) üzenetére


Aprósólyom
addikt

És mikor lesz 5300G? AMD oldala szerint: OEM only. Van arra vonatkozó bármilyen infó vagy pletyka, hogy mikorra várható kiskereskedelmi forgalomba?

Jevons paradox

(#152) AxBattler válasza Aprósólyom (#151) üzenetére


AxBattler
félisten

Erről nem hallottam, de figyeld az ebay-t. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#153) Yany válasza Aprósólyom (#151) üzenetére


Yany
addikt

OEM gépekből már most is értékesítik külön magánszemélyek, itt egy pl. Nyilván busás felárral és erre még áfa rámegy.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#154) Z10N válasza Yany (#153) üzenetére


Z10N
veterán

Tobbe kerul, mint az 5600G :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#155) slmSIG válasza Z10N (#154) üzenetére


slmSIG
tag

eBay -en volt, a Leet szerint 40-50K ft .ért, ahhoz képest most 80-90K ft.

[link] <--Leet
[link] <--eBay

(#156) zsid válasza S_x96x_S (#145) üzenetére


zsid
senior tag

Csak összevetésként:
Svájcban átszámítva 91750Ft és 124650Ft, de itt az áfa jóval alacsonyabb (az 5600X 3000Ft-tal drágább, mint a G).

Otthon szerintem később sem fog az áruk jelentősen leesni az áruk Alza mostani árai alá.

<tRucKdriFteR>

(#157) Fred23 válasza gbors (#116) üzenetére


Fred23
nagyúr

Éppen Vega11-et tesztelek Win11 alatt, neki 16 ROP-ot ír a GPU-Z:

(#158) Fred23 válasza Fred23 (#157) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hmm, valamelyik biztosan téved:

[ Szerkesztve ]

(#159) AxBattler


AxBattler
félisten

5300G test (InWin Chopin), not bad.

#160 Polllen
3200G-vel is megfelelne, de ilyen ITX méretben, 3200Mhz-es RAM-al, elég durva a felára a teljes csomagnak. Nálam a Deskmini X300 okoz álmatlanságot... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#160) Polllen válasza AxBattler (#159) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erősen gondolkozom, hogy egy ilyen kis gépet rakok össze következőre.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#161) Fred23 válasza AxBattler (#159) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet egyáltalán majd kapni 5300G-t földi halandónak? Ha igen, mennyiért?
A videóban látott tesztek alapján kábé ott van, ahol a 3400G. Ha mindegyiket húzzuk, IGP-ben a 3400G nyer, CPU-ban pedig az 5300G.

(#162) Z10N válasza Fred23 (#161) üzenetére


Z10N
veterán

Mar mutattak. Dragabb, mint az 5600G :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#163) Fred23 válasza Z10N (#162) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ne már, Alzánál 100k az 5600G! :D
Az 5300G reális ára szerintem 50k körül lenne.

(#164) AxBattler válasza Fred23 (#161) üzenetére


AxBattler
félisten

Apróról, Ebay-ről, Aliról...

#163 Fred23
Úgy. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#165) Z10N válasza Fred23 (#163) üzenetére


Z10N
veterán

Nem realis erte. A 2200G $99 volt 8CU. Ez meg 6CU.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#166) Kansas válasza Z10N (#165) üzenetére


Kansas
addikt

Ne kezdd már megint a számháborúsdit, nem kilóra mérik...!
Már a 4xxx-es laptop és desktop APU-k óta tudjuk, hogy az új 6CUs IGP-k gyorsabbak mint a korábbi 8CU-sak, és a mostani 8CUs IGP-k gyorsabbak, mint a korábbi 11CU-sak.
Jelentősen magasabb órajelen járnak, darab-darab alapon baromság a 2(!) generációval korábbi APU-khoz mérni őket.
Ezek Zen3-as CPU-k, amik a Renoir-ban megjelent IGP-ket örökölték meg. A 3400G az Zen+ CPU-magokat tartalmazott, zongorázni lehet a teljesítménykülönbséget a kettő közt...

Ezzel együtt a mostani árak valóban nem reálisak, saccra az 5300G-nek úgy 40-50e körül, az 5600G-nak úgy 65-75e körül kéne lennie, az 5700G mehetne 100-120e környékére.
Ugyanazért drágábbak ennél, amiért minden más is: mert nem tudnak eleget gyártani belőlük; mert amit gyártanak, azt is az ebay-es scalperek vásárolják fel; mert sok hülye és/vagy kényszerheyzetben levő ember ennyiért is megveszi.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#167) tasiadam válasza Z10N (#165) üzenetére


tasiadam
veterán

Órajelben nem kicsit magasabb a kevesebb CU-s, fogyasztása sem sokkal másabb, ha nem alacsonyabb, a gyártása meg már rég ki van reszelve. És nem 12-14nm-en készülnek ezek a vega-k hanem 7-en, ha az emlékezetem nem csal. Asszem a 4000-esek óta ez van. Ott is volt 2 fajta, főleg a laptopoknál, ami 12-14nm-es volt, meg 7.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#168) Yutani válasza Z10N (#165) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy 5300G nem lehetne drágább egy i3-10300 procinál, ami most 60k körül kapható kiskerben.

Az 5600G nem lehetne drágább egy i5 11400-nál, ami 82k körül kapható kiskerben.

(Ezt órajel és cache alapján állítom.)

#tarcsad

(#169) tasiadam válasza Yutani (#168) üzenetére


tasiadam
veterán

nem lehetne, de a TSMC szabja az arat joforman :D Ha nem ken osztozkodni, akkor menne olcsobban, de mivel verekednek a nodeokért, ezért drága is marad. Plusz minden is prio a cpu-hoz képest.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#170) Yutani válasza tasiadam (#169) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ugyanakkor az AMD egy CPU piaci szereplő, aki az Intellel versenyez elvileg. Hangsúlyozom, elvileg, mert most mindent annyiért adnak, amennyiért akarnak, még a CPU-t is. Nem tudnak annyit gyártani, amennyi igény van a termékekre, ezért tarthatják magasan az árat, úgyis elfogy. Ez érthető, de ugyanakkor veszélyes is, mert aki eddig náluk találta meg a megfelelő ár/érték arányú terméket, az átmehet a másik gyártóhoz. Például ha én most akarnék új platformra menni, esélyes, hogy az Intel lenne a befutó. Még úgy is, hogy esetleg 14nm terméket vennék a 7nm helyett, mert azért én ezt is figyelem, de a userek nagy részét ez pont nem érdekli, csak az, hogy milyen teljesítényt kapsz a pénzedért. Vagy a rászánt pénzért egyáltalán kapsz-e valamit mindkét gyártótól, vagy csak az egyiktől. Főleg, ha az egyiknek nincs iGP a CPU-jában, és neked csak annyi kell, hogy legyen kép.

#tarcsad

(#171) tasiadam válasza Yutani (#170) üzenetére


tasiadam
veterán

szinte kizártnak tartom, hogy ők direkt tolják fel az árakat, mert nem véletlen viszik az intelt. Elfogy? Több intelt fogy mint AMD. Plusz az AMD a steam szerint kevesebb kártyát adott el a 6000 szériábol, mint nvidia csak a 3090ből. 380MSRP a 6600? Egy meme.
kis tulzással olcsóbb egy kicsit gyengébb/ugyan olyan erős intel+lap kombót összerakni, mint egy AMd procit venni. 5600x még mindig 1 vicc 105 ezerért, miközben hasonló játék fps-t kapok 10700tól, vagy 11600tól. Ha meg több mag kell melóra, ott a 10700. A 3700x még a 10700tól is van, hogy drágább. Biztosan azért drága a 3700x is, mert nagyon kelendő és nem azért, mert drága a gyártása.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#172) DudeHUN válasza tasiadam (#171) üzenetére


DudeHUN
senior tag

CPU szinten jelenleg, amit az AMD legyárt az elfogy. Most már legalább nem azonnal, mint eddig. Nincs elég kapacitásuk, hogy kielégítsék a piacot. Ezért és mert az emberek meg is veszik nem esik az áruk.
Az Intel jelenleg ár/teljesítményben jobb választás, ha csak a processzort nézzük.
De lappal együtt számolva már nem. Főleg, hogy combosabb lap kell hozzájuk.

Gamer for Life

(#173) tasiadam válasza DudeHUN (#172) üzenetére


tasiadam
veterán

b560-al lemennek. K-s is akkor igényli, ha nagyon húzni akarod. Bár nem úr az, aki nem pocsékol. b450ben sem húznék 5950-et.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#174) zsid válasza tasiadam (#173) üzenetére


zsid
senior tag

A B560-nál sem mindegy, hogy mihez veszed. A HU B560 tesztjeiben azért előjött néhány esetben, hogy az olcsóbb B560 lapok már egy 10600K alatt is képesek lefonnyadni, egy normális B560 meg nem olcsó.

Most nézem a mezei 10700 drágább, mint a 10700KF :F

<tRucKdriFteR>

(#175) ralfee106


ralfee106
tag

meg tudnék barátkozni azzal, ha 65 helyett 95 (esetleg 125) wattot fogyasztanának ezeak az apuk, ha az igpu hozná a 1050TI teljesítményét..... lehet az is, hogy azért nem engedik 65w-nál feljebb mert akkor boxban árulva komolyabb gyári hűtés kéne rá, mert azert valljuk be ezeak a wraith gyári amd hűtők a szódával épphogy elmegy kategória még 65w-ra is...

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#176) Fücsök007 válasza gbors (#40) üzenetére


Fücsök007
őstag

A következő Rembrandt széria brutál jó lesz ha megfelelő ddr5-ös memóriakit-et raknak mellé. Persze még nem tudni melyik hónapban vetik be, de szerintem tavasz vége nyár eleje lehet reális. Addigra az olcsóbb Alder Lake procik is a piacon lesznek mint kounkurencia, lesz végre verseny. :))

(#177) Z10N válasza Kansas (#166) üzenetére


Z10N
veterán

"Ne kezdd már megint a számháborúsdit, nem kilóra mérik...!"
Hozzad mar megint ki szolt?! Mar megint kezded?!

De, az AMD kilora meri es azert is fizetsz.

A tobbi meg nem erdekel, mert fejlodni kell, jelen esetbe visszafele fejlodnek. Nem erdekel az orajel, azt majd beallitja mindenki maganak. A CU-ban ott vannak a regiszterek is nagyokos.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#178) Z10N válasza tasiadam (#167) üzenetére


Z10N
veterán

"Órajelben nem kicsit magasabb a kevesebb CU-s"
Nem tud erdekelni. Ezt nevezik fejlodesnek. A kevesebb CU viszont sporolas es spurkodas.

"fogyasztása sem sokkal másabb, ha nem alacsonyabb"
Megint nem erdekel. Ugy hivjak fejlodes. Ezt mar elvarom.

"a gyártása meg már rég ki van reszelve."
Igen, az elobb emlitett vagdosas es sporolas.

"És nem 12-14nm-en készülnek ezek a vega-k hanem 7-en, ha az emlékezetem nem csal."
Senkit sem erdekel. Ezt hivjak fejlodesnek. Egyebkent meg megfizeted igy is.

"Asszem a 4000-esek óta ez van. Ott is volt 2 fajta, főleg a laptopoknál, ami 12-14nm-es volt, meg 7.
Nem relevans...

CU-ban felfele kene lepkedni. Erre leepites zajlik, de aki ennek orul az vak vagy fanboy. Mondom ezt ugy, hogy a htpc-ben 2200G van.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#179) Z10N válasza Yutani (#168) üzenetére


Z10N
veterán

Az AMD-t mindig onmagahoz hasonlitom. Majd utana jon a konkurencia. De ha mar a konkurencia jobb ar/ertek aranyban (zoldek/kekek) akkor ott nagy baj van. Elpofatlanodtak.

Tovabbra sem adnek erte $99-nel tobbet. Sot inkabb kevesebbet, mert csak 6CU-s.

Ui: Es valoszinuleg az OEM-ek is ennyi korul kapjak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#180) Darmol válasza tasiadam (#171) üzenetére


Darmol
senior tag

"kis tulzással"
Mivel ez úgy kb. a 10400F és az alatti kategóriában, és ott is csak bizonyos feltételek mellett érvényes, nem olyan kicsi az a túlzás. :P

A vérem piros. A sznoboké kék. Zöld a szörnyeké. avagy "Én annyira nagyon irigyellek téged, hogy beszélhetsz velem."

(#181) Kansas válasza Z10N (#177) üzenetére


Kansas
addikt

Nézd, felőlem pont annyira lehetsz bunkó, amennyire akarsz, teszek rá, ezzel nem tántorítasz el attól, hogy a hülyeségeidre reagáljak...
Értem én, hogy neked több is kéne, meg gyorsabb is kéne, de az is olcsóbban, csak ez nem így működik. Akkor se, ha téged nem érdekel, hogy működik. Nem a te igényeid kiszolgálására van berendezkedve a tech-iparág, a Nap se a te hátsódból süt.

Nem fognak neked dVGA-kkal konkuráló erejű IGP-t adni, pláne nem gombokért(GT1030-at, helyenként az RX550-et így is túlteljesítik). Láthatólag nagyjából meg van határozva, hogy körülbelül a régi Vega11/új Vega 8 erejű IGP-t fognak maximum adni bármely proci mellé, és ha ez frekiből megvan, akkor CU-t vágni fognak, mert az emberek többsége(~99,9%-a) nem fog többet fizetni egy ennél is erősebb IGP-ért(se árban, se fogyasztásban). Nem véletlen, hogy az Intel is olyan IGP-t ad, amilyet(és ha erősebb grafika kell, akkor adnak dVGA-t nem sokára), igazából már ezek a Vegák is túlteljesítik a szükségleteket.
Eleve az is hibás elgondolás vsz. az AMD részéről, hogy minél erősebb CPU-rész, annál erősebb az IGP - aki nem akar vagy nem tud dVGA-t venni, az prociból se fogja tudni/akarni megvenni a legerősebbet, gondolom a te HTPC-dben se véletlenül van 2200G és nem 3400G, Ryzen 5-be kéne a legerősebb IGP, a felett pedig elég lenne egy Vega 3 IGP is bőven, illetve kéne Ryzen 3 alá is valami filléres APU(200GE utód) mihamarabb...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#182) AxBattler


AxBattler
félisten

Édes Istenem. Most nézem, van aki már úgy hirdeti a 3400G-jét, hogy az IGP benne hozza kb. a GTX1050/Ti szintjét... :O

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#183) Polllen válasza AxBattler (#182) üzenetére


Polllen
nagyúr

A TFLOPS-k összeméregetése már csak idevezet...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#184) Dave™


Dave™
nagyúr

"Tetszett"

Kérdés: milyen alternatívája van? Ha valaki nem rendelkezik VGA-val és nem játszik (vagy csak nagyon casual szinten), akkor mit tud venni helyette? 5600X + akármilyen alap VGA jóval drágább és a VGA közel használhatatlan lesz azon túl, hogy van képe. Intelnél meg az iGPU is jóval gyengébb lusz a CPU is lassabb, akkor mi az ajánlott helyette? Szerintem már csak azért is ajánlott, mert jelenleg nincs semmi más alternatíva ezen az áron, ilyen APU kombinációban, ilyen teljesítménnyel.

(#185) arabus válasza Dave™ (#184) üzenetére


arabus
addikt

Bármi más alternatíva lehet ha nem játszik. Az korántsem igaz hogy ez gyorsabb egy Intelnél csak a gpu de az is csak éppen. Platform szintén meg egy fabatkát ér az egész mert sem a proci sem a gpu önmagában nem való semmire. Dvga felejtős mert kiherélték a pcie buszt úgyhogy aki ilyet vesz annak no upgrade. Korántsem ez a cucc a spanyol viasz ilyen drágán.Nem beszélve az elavult kotla gpu benne, még ha alap szintén is de ideje lett volna az rt támogatásnak is. Ez így már negyedik bőr lehúzás a 2200g-ről a reális ár érte 36-40 nem száz, ezt kapzsiságnak nevezik.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#186) Kansas válasza arabus (#185) üzenetére


Kansas
addikt

RT támogatást IGP teljesítményszinten el kell felejteni, esélytelen, hogy használható fps-t hozzon még szénné FSR-ezve is(és úgy még ronda is). Nem véletlen, hogy az NV se adott RT-t a 16xx szériához, az IGP-k pedig még egy ideig nem fogják elérni a 1660S/Ti szintjét(talán majd DDR5 VRAM-mal megközelítik, de fogadást arra se kötnék). Többek szerint még a 2060-ban is elég véleményes az RT szerepe, ugyanezért.

"Ez így már negyedik bőr lehúzás a 2200g-ről" - nem igazán, az 5300G is a 3400G szintje fölött van CPU-ban(nem is kevéssel, Zen+ vs. Zen3), az IGP-je is alig gyengébb. Az 5600G/5700G pedig nagyon nem az a játszótér, mint akármelyik eddigi APU.

"Korántsem ez a cucc a spanyol viasz ilyen drágán" - ez viszont kétségtelen. Olcsóbban se lenne az.

Egyébként meg #130

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#187) Dave™ válasza arabus (#185) üzenetére


Dave™
nagyúr

De mi az a bármi? Konkrétan, sorolj fel párat. Egyedül az i5-11600K ami valamennyire az lehet, egy sokkal gyengébb GPU-val, és egy hasonló teljesítményű CPU-val, ami SOKKAL többet fogyaszt, mindezt hasonló áron. Mi más van még? Mert ha VGA-t kell mellé venni, akkor van 20-ért GT710, ami viccnek is rossz, GT1030 30+ -ért ami pl. nem tud hardveresen tömöríteni, más pedig semmi. A beépített GPU legalább hozza a GT1030 teljesítményét és még encode-ra is használható, tehát hiába öregecske, százszor jobb alternatíva minden GTX alatti GPU-val szemben annak, aki nem játszik (vagy csak casual szinten és megelégedne egy GT1030 szinttel).

(#188) Polllen válasza Dave™ (#187) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én rendszeresen BF5-zök és régebben Apex Legends-ztem 3400G-vel is. Előtte meg RX570-nel. Lejjebb vettem a felbontást és ugyanúgy megy a headshot. Nyilván én a kivétel vagyok, hogy nem csak casual játékra használom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#189) Sundesz válasza arabus (#185) üzenetére


Sundesz
őstag

Érdekes, hogy most a DVGA felejtős lett a PCIe 3.0 miatt, de amíg az Intelnél az előző generációig az volt a csúcs az nem számított? CPU szinten egy Ryzen 3600XT, az sem olyan gyenge azért, az iGPU megalsó hangon 2x jobb mint az Intel UHD. Amúgy szerintem is drága, de ha megnézed boltból jelenleg milyen APU-t lehet venni (3200G 60 ezer Ft), akkor nincs rossz ára.

Hörcsög Powa'

(#190) Fücsök007 válasza Dave™ (#187) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nos az Intel féle DG2 architektúra erre is reagálni fog jövő tavasszal. Addig sajnos normális árú videókártya nem lesz, mivel megveszik túlárazva is nyugaton. :(

(#191) zsintai1987 válasza Sundesz (#189) üzenetére


zsintai1987
tag

Hogy merészeled szidni az Intel prociban lévő grafikus lassítót, bocsánat gyorsítót? Fuu ez itt eretnekség :DD

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#192) gbors válasza Sundesz (#189) üzenetére


gbors
nagyúr

Nyilván nem felejtős a DVGA a PCIE 3.0 miatt, de azért az némileg fura, hogy az AMD pont most adott ki egy (újabb) olyan kártyát, ami csak 8 sávval rendelkezik, és ezért nem árt hozzá a 4.0. Nem dráma, de felesleges bénázás.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#193) Sundesz válasza gbors (#192) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem tudom miért erőltetik az x8-as kártyákat, olyat nyilván nem raknék bele. Szerencsére az Nvidiának eddig nem jutott eszébe ilyen. Legalább itt az APU nem herélt úgy, mint ahogy a 2200G volt 12 PCIe sávval.

Hörcsög Powa'

(#194) zsid válasza Sundesz (#193) üzenetére


zsid
senior tag

"Nem tudom miért erőltetik az x8-as kártyákat"

Kevesebb vezetékelés miatt olcsóbb előállítás? (csak tippelek) A 4.0 x8 az ugyanaz a sávszél, mint a 3.0 x16, ahhoz a teljesítményhez bőven elég. Ha meg 3.0 sínbe rakod akkor sincs gáz, 0-3%kal lassabb, elhanyagolható. Most hogy az AMD meglépte lehet az Nvidia is meglépi és jön majd a PCI-E 4.0 x1-es GT3030 :DDD :DDD

<tRucKdriFteR>

(#195) Petykemano válasza gbors (#192) üzenetére


Petykemano
veterán

Talán praktikusabb lett volna inkább 8x pcie4, mint 16x pcie3. Mobilban úgyis csak 8 sávot engedélyeznek, nem?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#196) gbors válasza Petykemano (#195) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor meg a PCIE3-as kártyákkal van gond (azt most meg nem mondom, melyik generációig van ez). De sztem szimplán nem kellene ennyire szarrágónak lenni.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#197) orbano


orbano
félisten

Az valami vicc, hogy a 3400G nincs benne a tesztben? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#198) Fred23 válasza orbano (#197) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sok sebből vérzik ez a teszt. :(
Már a 3000 MHz-es memóriákat rossz volt nézni. Ez kellett tippre az összehasonlíthatósághoz, de a 3400G és 4700G azért kimaradt.

(#199) Corbie


Corbie
csendes tag

Sziasztok!
Pls segítsetek! A gyereknek kéne összetennem egy gépet, de még nem döntöttem el AMD vagy Intel irányba menjek el.
AMD Ryzen5 5600G vs Intel I5 11600K.
Egyelőre nem teszek bele VGA-t mert vicc árak vannak, baromira túlárazott minden de kénytelen vagyok hozzányúlni a gépéhez mert már az övé tényleg egy f.s. 32GB ramot mképpen fog kapni.
Játék nála:
Fortnite, Wot, Minecraft, Rocket league..stb. Forzát akart karira de mondtam hogy az ő gépén nem fog elmenni (I7 2600 + HD7790 )
Vagy ha a fentiektől jobb gondolatotok van ár/érték arányban légyszi írjátok meg!
Előre is köszönök minden tanácsot! :R

(#200) Petykemano válasza Corbie (#199) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát szerintém erre nehéz érdemben okosat mondani.
Szerintem nem fog beomlani a bánya
Nincs a piacon kifejezetten erős igp. Ha most kell, akkor ebből a szempontból szerintem az 5600G most jobb választás. Később viszont problémás lehet, mert ha jól tudom, csak 8x pcie3 sávot tud. Tehát akármilyen vga-t nem fog tudni kiszolgálni. Mondjuk ilyen árak mellett örülhetsz, ha egy navi24-et v 3050-t bele tudsz tenni 150e-ért.
Tehát amikor vga-t választod majd, akkor figyelembe kell venni, hogy csak 8x pcie. Ez jelenleg nem gond, ha a vga legalább 8gb.rammal rendelkezik.

Sajnos bármélyiket veszed, egyik foglalatba se lesz jövőre v utána csereszavatos erősebb IGP. Az amdtől a Rembrandt ígéretes, de AM5+DDR5, emiatt teljesen más liga lehet árban.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.