Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yany


Yany
addikt

Már 2 hete a vámosoknál vesztegel az én példányom. A Giga B550I lapom már alig várja, hogy megetessem vele. Plex + NAS + házi kiszolgáló lesz fejlesztéshez. Jelenlegi elérhetőséggel és árral egy 11400F + valami 1050-es GPU-val is legalább ilyen jó gépet össze lehet rakni.

szerk.: Amúgy ha nem hoztátok volna ki ilyen gyorsan a cikket, felajánlottam volna tesztelésre, de gyorsak voltatok, köszi a cikket. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2) Kansas


Kansas
addikt

Csak nekem hiányzik ebből a tesztből egy 5600X?
Vagy az AMD kikötötte, hogy nem lehet benne?

Egyébként nem rossz ez, de kicsit sokallom az árát, különösen úgy, hogy a fele L3 cache-t és a PCIe v4-et kispórolták belőle...nem értem, miért a PCIe-vel akar az AMD differenciálni, hol a sávok számával, hol a verzióval... :F
Úgy nézem, erre se vezet upgrade út a 3600-amról... esetleg a Ryzen 3 5300G-re építek egy mini-PC-t, ha az ára elfogadható lesz... amit kétlek ezek után...
Egy 30e környéki/alatti APU kéne, amit ITX-es netezős gépekbe lehet rakni, és nem fekszik ki egy magasabb bitrátájú H.265-től se...

Más: az RDNA-s IGP-k majd csak AM5-be érkeznek ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#3) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Láthatnék egy összehasonlítást gtx 1050tivel játékok alatt, mert az is már százezer forint fölött van már, ez az integrált meg már lehet jobban megérné?

(#4) Robitrix


Robitrix
senior tag

Az a helyzet, hogy a CPU rész végül is remek. Csak az a beépített PPU. nem igazán sikerült túl lépni a VEGA 8 és a VEGA 11 teljesítményén egy VEGA 7-tel. a VGA prociknál a szám az a CU a feldolgozó egységek számát jelenti. Alaposan beásta magát a VEGA az amd procikhoz, mint ahogy erősen beásta magát az intelekhez a Intel HD graphics 620/630... :) Nyilván egy erős CPU magok mellett egy erősebb grafika már erősen megnövelné az egész proci fogyasztását és melegedését. Ok, hogy egyenlőre nem sürgeti semmi az AMD- beépített grafika tekintetében, hiszen az intel 620/630-as gyengébb, mint a VEGA 8 a legújabb Intel HD graphic 750 meg erősebb, mint a 8-as VEGA, de még mindig gyengébb, mint a VEGA 11-es... Szivesen vettem volna az AMD-túl, hogy mondjuk felmegy egy VEGA 12-14-re megemelve a feldolgozó egységek számát valamennyivel így a grafikai teljesítményt is. Még akkor is ha ehhez mondjuk úgy 10 wattal meg kell tolni az egész proci TDP keretét. Létszik, hogy görcsösen igyekeznek tartani a 65 wattos TDP keretet ezt még azon az áron is, hogy inkább csökkentik a grafika teljesítményét. Nem dölt volna össze a világ mondjuk egy erősebb grafikával felszerelt 95 watt TDP keretes procival se...

(#5) zotyesz66


zotyesz66
őstag

És milyen órajeleken megy az a Vega 7?
Volt nekem egy 2400G-m, elég jól elvoltam vele, de azért egy kicsivel erősebb jobb lenne. Most van egy Vega56, de nem igazán használom ki.

[ Szerkesztve ]

(#6) gbors


gbors
nagyúr

Köszi a tesztet. Szerintem már harmadszor sokkolódom rajta, hogy képesek voltak az 5600-hoz egy Vega IGP-t társítani, aztán mindig elfelejtem :DDD Nem baj, várom türelmesen az RDNA-s IGP-t, egyszer majd csak lesz olyan is...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7) Yany


Yany
addikt

A HU tesztben vannak fasza összevetések más procikkal is: [5600G review @ HU]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Csak én gondolom úgy, hogy mocsokmód túl van árazva?
2011-ben az AMD A8 3850 31ezer Ft volt...
Na most infláció ide, bányászat, és drága VGA árak oda, de basszus... ez több mint 3X-os ár. És lényegében a kor követelményeit nézve, kb pont ugyanazt kapjuk most, mint 10 éve egy FM1-es APU-tól...

(#9) PuMbA válasza bacsis (#8) üzenetére


PuMbA
titán

Azért az az A8 proci szinten gyenge volt az Intelhez képest. Ez meg Zen 3, tehát csak proci szinten is versenyképes velük jelenleg. A többi pedig annak tudható be amit leírtál: infláció, chipgyártás nehézségei, huf árfolyam.

[ Szerkesztve ]

(#10) elder troll


elder troll
senior tag

A jelenlegi vga ínséges időszakban kifejezetten érdekes lett volna az IGP teljesítmény összehasonlítása. Ehelyett kapunk pár számot, amit viszonyítani sem lehet más igp-hez vagy kisebb dedikált kártyához, a játékok beállításairól szintén nincs infó.
2200G és 3200G-vel 60 fps körül futtatható a FH4 levett grafikával, a tesztben 42-48 fps látható. Ebből azt tudom leszűrni, hogy "high" beállításokkal próbálkozhatott a tesztelő.

#8 bacsis
Dumagép mikor jössz az fm1-es félkonfigért a 10 éves szülinapi teszt miatt?
Kell esetleg am4 is mellé? 2200G-s gépet tudok adni mellé tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ahogy már korábban is írták, ebből a tesztből nagyon hiányzik az 5600X. :K Kiegészíteném, hogy szerintem az előző generáció is, mivel a pro procikat meg lehet venni, szóval egy Ryzen 5 Pro 4650G jó lett volna, mind procierő, mind IGP összehasonlítás miatt. Ráadásul egész használható ára van, kb. 75K.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) #52931072 válasza bacsis (#8) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nem kell annyira visszamenni, az a8 7670-et is 30 körül adták 15-ben. A jelenlegi kínálatban sokkal izmosabb proci ez, mint anno, plussz hiány van amd apu-ból. Amikor egy fing 1050ti 100 fölött kóstált kifejezetten korrekt ár lesz ez, ha lesz.

PuMbA
Ár-teljesítmény viszonyban király vétel volt akkoriban, az igp meg az intel hd grafingszhoz viszonyítva sirály volt.

(#13) Petykemano


Petykemano
veterán

legolcsóbb zen3 cpu.
Nem rossz. Ha belemenne az alaplapomba, akkor lehet, váltanék is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#14) gbors válasza #52931072 (#12) üzenetére


gbors
nagyúr

Csak az a baj, hogy a fing 1050 Ti (ami a szinte hihetetlenül jutányos 70-ért ;] is hozzáférhető) ennél az IGP-nél 50-70%-kal gyorsabb. Az 1650 (ami ténylegesen 100 körül indul) meg a duplája. Sztem ez így csak arra jó, hogy a CPU mellett ad képet - ha nem akarsz játszani 4-5 évnél újabb dolgokkal, akkor jó, ill. ha két VGA között kell egy megjelenítő, akkor is. Másra nem igazán.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15) bobalazs válasza gbors (#14) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na erre voltam kiváncsi. Végre valaki összehasonlította a igpu teljesítményét a 1050tivel. Egyébként 100k az a mocsok vga.

(#17) opr


opr
veterán

Ezert jo, amikor verseny van, mert par ev eltelik es ~9900k teljesitmenyt kapunk ujonnan 259 euroert. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) gbors válasza #32839680 (#16) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor azt is bátran feldughatják :) Igazából az RDNA1 nyers teljesítményben akár jó is lehetne, viszont az IGP-hez nagyon fog kelleni az RDNA2 cache-elése.

#15 bobalazs: Van annyiért, de van olcsóbban is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) Skynet258 válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem is 4650G van és én is örültem volna ha belekerül az összehasonlításba... Nem baj, hamarosan szerintem lesz Youtube-on korrekt összehasonlítás és akkor kiderül mekkora a diffi köztük. :K

https://geekpulse.hu

(#21) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes, hogy a i9-10900K még mindig hiányzik a tesztből!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) beef válasza Yany (#7) üzenetére


beef
őstag

Itt a korábbi G-s procikkal is összehasonlítják (igaz csak 3D mark): https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_5700g_and_ryzen_5_5600g_review,21.html

(#23) sb válasza Robitrix (#4) üzenetére


sb
veterán

Nem a TDP miatt nem nő a CU-k száma. A memória sávszélesség limitálja még mindig erősen, így kb. felesleges lenne többet belerakni.

Azért ez a Vega is fejlődött kicsit, az órajelek is folyamatosan emelkednek és a másik "trükk" a ram OC amit a Renoir is nagyon jól bírt. Azzal azért elég rendesen lehet még csavarni egyet a teljesítményen. Szóval aki a korábbi 8-11 CU-hoz hasonlítja ezt azért figyelembe kell vennie. Nem lesz gyengébb, hiába 7-8 CU-val operálnak.

Nyers erőre:
2200G: 8 CU, 1.100GHz: 1.126 TFlops
2400G: 11 CU, 1.240GHz: 1.746 TFlops
5600G: 7 CU, 1.900GHz: 1.702 TFlops
5700G: 8 CU, 2.000GHz: 2.048 TFlops

2.2-2.3GHz-es GPU OC +10-15%. És nyilván csillió forintos ram felesleges mellé, de ha van olcsó alternatíva OC-vel (és van) akkor az még +25-35% simán, 4.4-4.8GHz (esetleg ezek már 5.0-5.2 körül is elbírják) ram mellett.

@gbors
Erről másik topicban már filozofáltunk, nyilván sok mástól is függ, de azért a fenti nyers számokkal már annyira nagyon messze nincs a Vega sem. 2.2-2.3GFlops és 65-70GB/s ram sávszélesség elérhető.
Architektúrára pedig szerintem van némi előnye a Pascalhoz képest.

1050Ti: 2.138 TFlops, 112.1 GB/s
1050: 1.862 TFlops, 112.1 GB/s

A CPU rész meg baromi erős. A német webshopokban most megjelent 340 EUR ár nyilván erős, gondolom majd finomodik. :D

De ezen felül olcsó procit kár szerintem várni. A kisebb cache-t érintő pár helyen kívül Zen3 teljesítmény. Főleg játékban gyengébb, de kb. a Zen2 és Zen3 közé áll be.

Gyk. a 5600G is overkill szinte mindenre átlagfelhasználásra.
De még egy 5300G is brutál erős. A 200GE helyére otthoni szerverhez néztem én is, de kb. egy 2600X szintet hoz multiban, singelben meg legalább 30%-kal erősebb. Ilyen procikról Zen1 előtt csak álmodoztunk erős desktopban is. Most meg 35-45W-os otthoni p*csölős/netezős gépbe kerülnének... 25-35k-ért. :D Ez nem fog menni sajnos.

szerk: Az 5600X igencsak hiányzik a tesztből.

[ Szerkesztve ]

(#24) 8th válasza bacsis (#8) üzenetére


8th
addikt

Hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem is.

[ Szerkesztve ]

(#25) sb válasza Skynet258 (#19) üzenetére


sb
veterán

Kb. a sima 3600 szintjén van a 4650G.

(#26) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Na de hol hagyta ANYU-t? :U

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#27) paprobert válasza bacsis (#8) üzenetére


paprobert
senior tag

Hát igen, az FX AMD APU-k idején, még a "túlárazott Intelnél" is csak 180 dollár volt a mindenre elég CPU.

Az 5600G IGP-ben most többet ad, mint az akkori Intel felhozatal a saját korában. Viszont a 8 magos konzolokat alapnak tekintve, CPU-ban kevesebbet fog adni, ha ezt most megveszed.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#28) Petykemano válasza sb (#23) üzenetére


Petykemano
veterán

Jövőre talán a Monet (pletykák szerint zen3 12nm-en)
illetve a másik, ami lázba tartja a pletykanépet az a Cyan Skillfish, ami egyesek szerint vágott PS5 IGP-vel, mások szerint az Samsung RDNA-s SoC-ja.
Illetve még lecsöppenhet valami forgács a SteamDeckből.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#29) Beerheart


Beerheart
csendes tag

Értem én, hogy játékokban kisebb felbontás mellett jobban kijönnek a CPU-k közötti különbségek, de szerintem lenne létjogosultsága a nagyobb felbontásoknak is. Például a tesztben elérhető játékos eredmények alapján gondolhatja valaki, hogy érdemes 3700X-ről 11900K-ra váltania. Ha az illető azonban a grafikus kártyája okán 4K-ban játszana, akkor lehet, hogy pénzkidobás volt számára az áttérés, mert pár fps-re apadt az előny. De ez nem derül ki (ha csak át nem siklottam e felett a cikkben).

The system can not detect parking spaces made after detecting or before detecting; --- Renault

(#30) sb válasza Kansas (#2) üzenetére


sb
veterán

A PCIe 4.0 a legfájóbb hiány.

3600-ról nyilván van előrelépés, de onnan ha nem a single teljesítmény hiányzik nagyon, akkor az 5600X sem túl nagy előrelépés.
Szvsz onnan vagy a 5800X, vagy a ha nem kell a dvga akkor az 5700G lehet kézzelfogható előrelépés. 3600->5600G meg inkább csak akkor lehet jó ha az igpu felől megéri a váltás.

Egy 30e környéki/alatti APU kéne, amit ITX-es netezős gépekbe lehet rakni, és nem fekszik ki egy magasabb bitrátájú H.265-től se...

200GE. Vega3. :D

(#32) gbors válasza #32839680 (#20) üzenetére


gbors
nagyúr

OK :) Nem követem a roadmapeket, lehet bátran hülyére venni :DDD
A platform most nekem nem túl izgalmas, mert a következő cserénél menni fog minden.

#23 sb : az egy dolog, hogy elméletben mit tud a Vega, gyakorlatban viszont nézd meg, hol van ez az IGP az 1060 3GB-hoz képest. Ahhoz képest az 1050 Ti 60-70%.
És ja, nekem sem kellene az 5600G CPU-ban - elég lenne az 5300G egy brutál IGP-vel. Adnék érte annyit, amennyi az 5600G MSRP-je.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#33) tibaimp válasza gbors (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

" elég lenne az 5300G egy brutál IGP-vel." --- +1!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Én lassan 3 hónapja nyúzom a 4750G-t, az előző 5600x-hez képest prociban visszalépés volt egy hangyányit, hiába a több szál.
Bár spec alapján GPU-ban még talán mindig jobban állok...

V6

(#36) Yeffy


Yeffy
veterán

nem rossz, a PCIe 4.0-ert es az arert egyelore valoban kar, a tesztbol meg en is hianyolom az 5600X-et.
tenyleg kidobhatnanak mar RDNA2-es APU-kat is, nem tudom, mikor tervezik.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37) sb válasza gbors (#32) üzenetére


sb
veterán

A 1060 jóval erősebb a 1050-eseknél is, most hogy jutottunk el idáig? Nyilván annak a közelében sem lesz...

A sima 1050-et viszont már behozza, ahol kell a compute ott le is nyomja néhol. Aprós szépséghiba, hogy nem a compute-igényes legújabb AAA címek az igazi terepük egyiküknek sem. :D

Én annyit akartam érzékeltetni, hogy az "ad képet"-től rohadt messze van. Aki meg elvan egy 1050-el - vagy manapság 710/1030-al, ahogy divat :D - annak még ez is jó, sőt jobb lesz gamingre is. Én is ezt nézegettem sokáig, nekem is meglepetés volt, hogy inkább a 1050 nyakára mászik mint a 1030 szintjén mozog ahol jobban kell a kraft.

A mai árakon meg amúgy kb. 1050 szintjén sincs létjogosultsága az összehasonlításnak. A 1060 meg más liga.

Az nyilvánvaló, hogy egy RDNA sokkal jobb lenne. De akkor ott tartanánk, hogy nem csak a cpu részre mondod, hogy elég a fele is. :D

(#38) bozont


bozont
veterán

FSR teszt várható valamikor APU-kal? Érdekes lenne látni mennyi pluszt hoz.

(#39) Skynet258 válasza sb (#25) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen, én pont 3600-ról váltottam a 4650G-re, prociban ez nekem elég is - igazából a GPU-ra lettem volna kíváncsi, de ez alapján maradok a seggemen... Még az 5700G-re sem érdemes váltanom, ha csak a GPU erejét nézem.

https://geekpulse.hu

(#40) gbors válasza sb (#37) üzenetére


gbors
nagyúr

Úgy jutottunk el idáig, hogy direkt összehasonlítás az 1060-nal van, ami jellemzően 2.5x gyorsabb nála. Az 1050Ti kb. 2/3-a az 1060 3G-nek, tehát olyan 60%-kal lehet az IGP előtt. Ebből következően az 1050-et sem hozza be, inkább az RX 550 szintjén van (a HUB teszt ezt is mutatja).

Igen, az 1030-nál jobb, de az pont az a szint, amit írtam - ad képet és 5 évnél öregebb (vagy non-AAA) játékok elmennek vele.

Én annyira nem vagyok optimista az RDNA-s IGP-kkel, hogy még lassabbat is akarjak. Ha az 1650-et elérik (az jelenleg nekem elég, de 2 év múlva már nem biztos, hogy az lesz), azon is meg leszek lepve. Az az 5600G-hez képest duplázás (meg még egy kicsi) lenne.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41) K0vasz


K0vasz
aktív tag

gondoltam, hogy ha így maradnak a dolgok vga fronton, akkor megvárom, amíg az APU-k beérik teljesítményben a valamirevaló (pár éves) dGPU-kat, dehát ez így nagyon harmatos... ez gyk. fullHD@low-medium szint, ami talán az 5 éves GTX1030 szintje

(#42) DanielLong


DanielLong
senior tag

Kedves tesztelők, ha esetleg lenne kapacitás, csináljatok pár mérést dual rank memóriákkal is vagy pedig használjátok mind a 4 modult a megadott Adata kitből. Bizonyítottan sokat jelent ez a Zen3-nak, akár egy külön elemzést is szentelhetnétek neki. :R

(#43) Kansas válasza sb (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Vennék én 200GE-t, de akár 3000G-t is... hol kapni újonnan?
Még használtan se nagyon látok eladót, vagy ha igen, irreálisan felfújt, újkori feletti áron. Kösz, de annyira nem vagyok madár, bármi is az avatárom...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) tasiadam


tasiadam
veterán

No akkor ez a 5600G tudja azt mint a 5600X? Mert a tesztben nincs benne, de altalaban azt hozza az 5600X amit az 5800X. Jatekokban, persze ha nem igenyel 6+ magot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#45) arty


arty
veterán

ébresszetek fel, ha 60k körül lesz az 5600 .... (nemG, nemX)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#46) akaido válasza Cickánykoma (#26) üzenetére


akaido
addikt

APU, kezdődik? :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47) PuMbA válasza tasiadam (#44) üzenetére


PuMbA
titán

Nem hozza azt, hiszen például az L3 cache fele akkora, hogy elférjen az iGPU. Nézz YouTube-on Hardware Unboxed tesztet, ott meglátod, hogy mennyivel rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#48) AxBattler válasza bobalazs (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

AMD Ryzen 5 5600G APU Review & Benchmarks: $260 CPU + GPU
A videó alapján max. a GDDR5-ös GT1030-at tudja befogni az IGP-je, szóval csodát nem kell várni... szerintem ár/érték arányban a 2400G, és 3400G kihozta ebből az architektúrából a maximumot grafikus teljesítmény terén.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) tasiadam válasza AxBattler (#48) üzenetére


tasiadam
veterán

A dedikalt memoria hianya a fajdalmas a veganak, nem a gpu magok szama es orajele. Ha kapna dedikaltan valamennyit, isteni lenne.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#50) lemusz


lemusz
addikt

Sokan mondták hogy 5600X fölé fog jönni árban, de csak jól érzetem én hogy alá kell jönnie. Hardware unboxed videóját néztem most meg a játékok alatti teljesítményről, durva hogy dvga mellett mennyivel az 5600X alatt van, rengeteget számít ezek szerint AMD-nél az L3 cache mérete (16 vs 32MB).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.