Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Szépen összeszedett cikk, gratula. :R

(#2) dabadab


dabadab
titán

Ez jól néz ki, kár, hogy az AMD linuxos támogatása olyan, amilyen... :(

Mindenesetre már a ház miatt érdemes volt megnézni a cikket, megyek is és veszek egyet az ionos HTPC-mnek :)

DRM is theft

(#3) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Tetszik. A ház is. Lehet ebbe slim optikai drive-ot tenni?

(#4) z00li


z00li
senior tag

Remek cikk lett. Grat. :R

"Az előbb felsorolt területeken pedig érezhetően hozza az előző generációs 785G+Athlon II x2 teljesítményét, sőt néha gyorsabb is (pl. Shader-intenzív megjelenítés)." Egy összehasonlító tesztet nincs kedved készíteni (néhány tesztprogival megspékelve)? :F

zotyesz66: nem :N

[ Szerkesztve ]

(#5) hack69 válasza dabadab (#2) üzenetére


hack69
aktív tag

A fusion állítólag kivétel lesz, bár nem értek hozzá.

(#6) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

jó cikk! :) esetleg XMBC-t nem indítanál rajta, hogy az mennyire kompatibilis a Brazos-sal? köszi :)

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#7) adorjant válasza z00li (#4) üzenetére


adorjant
senior tag

Egy összehasonlítás engem is érdekelne,bár igazából,ha hétköznapi használatban nem érez nagy különbséget,az már túlságosan rosszat nem jelent :)

(#8) dabadab válasza hack69 (#5) üzenetére


dabadab
titán

A Fusiont is ugyanaz a Catalyst hajtja meg, mint a többit (már csak azért is, mert ugyanaz az UVD3 van benne), és persze ugyanúgy bugos, idézném a Phoronix két héttel ezelőtti E350 tesztjét: "AMD recently opened up the XvBA interface, but no major media applications have yet adopted the API that is exclusive to AMD hardware and the proprietary driver. There is the VA-API front-end to XvBA as the common solution right now, but even still with the latest Catalyst drivers the XvBA/video implementation can be buggy depending upon several factors. Overall, AMD still has a ways to go to catch up to the NVIDIA Linux playback experience when using VDPAU."

Pedig jó lenne, ha összekapnák magukat, mert amúgy remek HTPC platform lehetne, a techreport paneltáppal 23W max. fogyasztást mért a konnektornál :K

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó cikk, jó gép! Mennyivel fogyaszt kevesebbet, mint a Athlon X2?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) dabadab válasza Victoryus (#9) üzenetére


dabadab
titán

A komplett gép fogyasztása (SSD-vel, tápveszteséggel, mindennel együtt) 30 W alatt van full terhelésen is, idle-ben meg a fele (sem).

DRM is theft

(#11) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Már a múltkor is tetszett az írás, jó felépítményű PC-re tettél szert, a jövőben én is fogok egy ilyet építeni!:)
Üdv! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#12) z00li válasza adorjant (#7) üzenetére


z00li
senior tag

Most vettem észre a cikk végén van egy árulkodó sor, miszerint lesz folytatás:
"A következő részről egyelőre ennyit: Hővédelem és energiamenedzsment Brazos módra"
Hátha kapunk még teszteket a kis gépről. :D

(#13) noisia


noisia
aktív tag

Komolyan elgondolkodtam, hogy a jövőben építek egy ilyen gépet.
Ha tényleg ennyit fogyaszt, ilyen halk, jó a teljesítménye (és hiszek a cikkírónak :) ), akkor 55k egy teljesen megköthető kompromisszum.
Ha csak egy kicsit netezni akarok, vagy megnézni 1-2 sorozatrészt kaja közben, arra felesleges lenne majd bekapcsolnom az energiazabáló, (ehhez képest) hangos nagyvasat.
Egy hálózati adattár két gép közé iktatásával pedig megoldott lenne mindkét gép számára az adatelérés.

HMMM .... :DD :K

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én ugy vettem észre,hogy a 2.5" merevlemezem pont ugyanannyit fogyaszt mint a Kingston ssd megjatoja,igy nem teljesen igaz,hogy ezzel tovább csökkent a fogyasztás.
Persze ez nem mérvado kb 1-3 watt. :)
Jo kis gépet hoztál össze! :C

(#15) canniball


canniball
nagyúr

Némi javítanivaló:
- az első oldalon a paneltáp linkjét javítani kéne (maradt egy kis kriksz-kraksz alatta)
- első oldal: "Samsung HDD 2.5" 150GB 7200 RPM hdd" vs. második oldal: "Seagate Momentus 7200.2 160GB"
- rossz helyen van a gép: az én íróasztalomon kéne lennie! :D

dabadab&litvitcsak.a!
XMBC AMD-re.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16) GIJoe


GIJoe
addikt

Remek írás! :R

Valószínűleg nekem is ilyet kell építenem, csak venti-mentes kivitelben HDC-I2/E-240-el...

(#17) stratova válasza canniball (#15) üzenetére


stratova
veterán

Nem ér! Én akartam linkelni, de gyorsabb voltál :D

Ga:Egész baráti áron összeszedegetted ezt a konfigot, tetszetős nagyon. A házat sem láttam még, ezután megnézem mit kínál még ez a gyártó. Köszönjük a cikket jó lett :R

(#18) dabadab válasza canniball (#15) üzenetére


dabadab
titán

"XMBC AMD-re."

Itt is ilyeneket írnak, hogy "HP@L4.1 / AP@L3 max". Érnie kell még ennek.

DRM is theft

(#19) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Azzal hogy leszerelted a kis 4centis alap hűtőt és raktál helyette nagyobb 12centiset, nem melegedett túlságosan a gép? Mert azért a nagy hűtő az nem a procit hűtötte közvetlenül, nem? Engem is a kis venti zavar és azt szeretném cserélni. Csak olyan kicsi a hely, hogy alig férne oda más a helyére. Köszi

(#20) canniball válasza GIJoe (#16) üzenetére


canniball
nagyúr

Az hogy a lap passzív nem feltétlenül jelenti azt hogy venti nélkül lehet járatni, érdemes lehet belenézni a mánüelbe is!

stratova!
Had legyen már néha nekem is egy kis sikerélményem. :)

dabadab!
Tudod ebből mit értek... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Pl szerintetek egy [ilyen] az elég lenne a rendszer hűtésére? És akkor levehetném a 4centist? Köszi

(#22) madgie válasza dabadab (#18) üzenetére


madgie
titán

Egy hónapja van meg nekem, minden filmet elvitt eddig lazán. Igaz, nem néztem meg külön, van-e köztük L5.1-es :D

(#23) vinibali


vinibali
őstag

nagyon jó cikk lett! ha nem olvastam volna végig megemlítettem volna az ssd lehetőségét, de így tárgytalan a dolog még1x gratulálok :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#24) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem tudom emberek. De nekem ez tetszik.

Miért van egy olyan érzésem, hogy ez és ehhez hasonló eszközök le fogják váltani az asztali DVD lejátszókat és a "letöltős" / netezős gépeket és az egészet egybefogva lehet majd használni?

[ Szerkesztve ]

(#25) nonoka74


nonoka74
tag

Nekem is tetszik!gratula a masinának!

(#26) Enton


Enton
addikt

Nagyon pöpec lett árban meg ott van mint egy mostani x2 használtgép.
Attól meg jóval kissebb, kevesebbet eszik és praktikusabb.
Várható volt mihelyst elterjednek ezek a lapok hogy sok lesz itt a felhasználó.
Ekkora fogyasztás mellet ilyen mérettel. :C

(#24) Vasinger!:

Hozzácsapsz még egy ilyet szépen debobozolod igényesen bekábelezed és máris a bluray meghajtókat is leválthatod vele nem csak a DVD-ket.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#27) Enton válasza Enton (#26) üzenetére


Enton
addikt

Az ilyet-hez itt a link az előbb lemaradt:

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28) Vasinger! válasza Enton (#26) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valóban, nem jól fogalmaztam. Asztali lejátszókra gondoltam összességében. És ebben már a DVD felvevő is benne van...

(#29) xdx@


xdx@
aktív tag

Jó volt olvasni most egy ilyen tesztet, igényes. :R

(#30) mexicanraven válasza Vasinger! (#24) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Minek legyen 5 eszközöm, ha azt 1 is tökéletesen kiváltja? :))

when the sun shines, we'll shine together

(#31) attila199207


attila199207
tag

Jó cikk gratula :C :C
ment a pü.

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

tyű ez nagyon jó, megfontolandó építeni egy ilyet otthonra :D

(#33) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nagyon jó kis PC. (a szó szoros értelmében!) :DDD És persze jó cikk! :R

PS4

(#34) Duree


Duree
veterán

remek igényes cikk,persze a kis gép összerakása is remek munka,Csak gratulálni tudok hozzá

duree54

(#35) superecneB


superecneB
őstag

Esetleg ha lenne kedved megnézhetnél egy két FPS értéket is, mert engem az egyetlen dolog ami visszatart az ilyen vagy hasonló platformra váltástól, hogy a játékok amikkel játszom nem futnak rajta olyan jól mint most szal pl lehet 20-30fps-sel singleben el lehet bohóckodni hl2ben, de mondjuk sourceban csak kéne az a fix 100 fps. Szóval az érdekelne hogy ilyen szinten mennyire tud sokat egy ilyen gép?

(#36) dízelracer


dízelracer
senior tag

Grat. :R Részletes, jól megfogalmazott írás. Címlapra vele.

superceneB: engem is érdekelne, hogy a régebbi játékok (UT2004, DoD:Source, CoD2 stb...) hogyan futhatnak rajta. Irodába de jó lenne egy ilyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) hohoo válasza dabadab (#18) üzenetére


hohoo
senior tag

Az l4.1 felettinek még most sincs semmi értelme, szal nem baj.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#38) neorow1 válasza dízelracer (#36) üzenetére


neorow1
senior tag

COD2 engem is érdekelne, xboxot eladtam, nincs rendes PC-m.

Jövő héten én is rendelek egy ilyen lapot 4GB kingmax-al. Dobok bele egy 500-as samu F3-at, oszt' majd lesz valami :). Vajon ebbe bele lehet rakni mondjuk egy, low-profile 9600GT-t ha 150W-os a táp?

(#39) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Nekem WoW-ra is kéne, az az egy, amivel még játszom. Meg persze HTPC.

(#40) devast válasza hohoo (#37) üzenetére


devast
addikt

Neked. Nekem viszont a htpc-m egyben nas is, 5db vinyóval szoftveres raidbe kötve. És az l5.0/l5.1 csontra fagyasztja az egész rendszeremet. Reset/áramszünet szoftveres raidemet kinyírhatja, ezért van mögötte szünetmentes, viszont az ati hüjesége ellen egyelőre csak úgy tudok védekezni, hogy nem használom médialejátszásra. Mellesleg vaapi/xvba implementáció úgy szar ahogy van. vdpau sokkal többet tud, és stabil.

Röviden: ha valaki brazos-t akar htpc-nek használni, kizárólag windows-t tegyen rá.

[ Szerkesztve ]

(#41) Darren82


Darren82
tag

Hali!
32bites Home premium,esetleg professional volt?

(#42) superecneB válasza neorow1 (#38) üzenetére


superecneB
őstag

Én csak a Galaxy LP változatát ismerem a 9600GTből de annak szüksége van a kiegészítő PCI-Express csatira, tehát valószínű hogy nem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#43) dabadab válasza madgie (#22) üzenetére


dabadab
titán

Linux van rajta?

DRM is theft

(#44) Vladi válasza dabadab (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nemrég döngették a mellüket, hogy mostmár a szoftver szuport...
Nem hülyeség, hogy fogjon az AMD egy xbmc-t meg a linux disztrót alapnak és hegessze meg működőre média os-nek kifejezetten brazosra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45) schawo


schawo
titán

Köszi a cikket, nagyon jól sikerült. Pont egy ilyen összeállításán gondolkodtam, sokat segítettél. :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) Csicsóka válasza dabadab (#18) üzenetére


Csicsóka
őstag

Érnie kell, de ezen a vason szerencsére hibátlanul megy. Tesztelték, és azóta is nagy az öröm. Részletek: itt,és itt.

(#47) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást és a képeket :R
Jó kis gép, tetszik :)

Dave666

(#48) Ga


Ga
tag

Köszönöm a pozittiv és konstruktiv visszajelzéseket.

Gyorsban megpróbálok válaszolni a kérdésekre:

#4,#35: összehasonlitó teszteredményekről is lesz elvileg cikk a napokban, viszont nem az én tollamból. Annyit elmondhatok, hogy a 785G hamarabb kifeküdt, ha shader alapú postprocess-t használtam mplayer-hc alatt. CIV4, illetve egy 3D-s tower defense game (Defense Grid) alatt is jobban muzsikál a Brazos, annyira, hogy emelni tudtam a graf részletességet is. HL2:EP2-ben is még épp használhatónak tűnt, pedig korábban a 785G láthatóan nem birta. Minden persze 1360x768-ban...

#6: XMBC-t nem próbáltam, de mások már igen, ld erre

#19: A hűtéses témát folytatni fogom (ld befejező sor), tanulságos volt több szempontból. Hosszú téma lesz...

Ami még meglepő volt próbálgatás közben, hogy pl. egy Unigine bench mellett (70-80% cpu) egy másik ablakban egy 720p-s hd movie is simán elfutott...

Üdv,
Ga

(#49) mszl


mszl
aktív tag

Szia!

Tudnál mérni felvett teljesítményt egy kis egyszerű konnektorba dugható fogyasztásmérővel?? (Gigabyte D525 1db WD 320 GB 2,5" HDD és WD 3,5" 1 TB SAMSUNG HDD -vel 40-43 W körül mozgott a fogyasztás mérő)
Összehasonlításképpen megnéznél egy Youtube-os videót?
[link]

Big Buck Bunny 1080 HD-ben böngészőben és letöltve valamilyen média lejátszó programmal? (pl. BSPlayer)

Nekem egy GIGABYTE D525 Atom procis gépem van és ez a videó kicsit szaggat rajta 1080HD-ben proci teljesítmény is 90% körül mozog WIN7-el, amúgy minden videó folymatos, csak az MKV és 1080 felbontásúaknál akad, vagy ugrik.

Jó lenne egy összehasonlító teszt az AMD 350 és az ATOM D525-ről, mert úgy gondolom, hogy ebben a szegmensben fogyasztásilag és teljesítményben is ez a két leghasználhatóbb proci!!!
Gondolkozom beszerezni egy BRAZOS alaplapot így hát jól jönne egy kis párbaj, hogy eldönthetném hogy érdemes-e belevágni, nekem csak a 1080HD video lejátszásokkal van bajom amúgy mindenre tökéletes otthoni irodai felhasználásnál.

Nagyon tuti az a kis házikó!!!!! Hol vetted a házikót a külső táppal ennyiért???

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#50) attila199207 válasza mszl (#49) üzenetére


attila199207
tag

Már készül erről a cikk:)

(#51) vegyszer válasza bittehilfmir (#19) üzenetére


vegyszer
addikt

én levettem a gyári 4 cm-es ventit
ás egy Sharkoon Silent Eagle 1000 -t raktam fel helyette az LC power 1320 házba.
ugyan kellett vagy 20 gyorskötöző, mire kinézett valahogy a hár belűröl, de egy csapásra a proci hőmérséklete 20°C fölötti értékkel csökkentek, mind alapon, mind terhelve, mind a magok, de ami fontos, a vinyó is...
4 cm-es
[link]
8 cm-es (ekkor még a ARCTIC F PWM 8 cm-es) de a slient edge mellett 3-5°C al melegebb a helytet a vigyónál, a többi kevesebbel nő meg, de jóval csendesebb is.
[link]

de hogy mely házba mi fér be, az nagyon nagyon egyedi. nekem is kb 8 mm-en múlik, és belemegy, de csak ez számít
:DDD

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#52) neorow1 válasza superecneB (#42) üzenetére


neorow1
senior tag

Én egy ilyenre gondoltam, ugyan kell neki külső táp, de molex csatis, így gondoltam megoldható. Csak még nem találtam olyan mini-itx házat amiben van bővítőkártyának nyílás.
Lehet vágni kell? :D

[ Szerkesztve ]

(#53) D1Rect válasza mszl (#49) üzenetére


D1Rect
félisten

YT-ról végignéztem a Big Buck Bunny-t 1080p-ben.
Teljesen hibátlan volt.

(#54) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A ház tartozéka továbbá egy külső ACDC tápegység, amely papíron mindössze 60W leadására képes, viszont pont elegendő akár a legerősebb Brazos meghajtására is, nem is beszélve, hogy biztosan előbb mondja fel a szolgálatot a paneltáphoz képest - pl. túlterhelés esetén.

ezt nem értem. akkor most két tápos? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55) zhagyma


zhagyma
őstag

Gartulálok! :R Nagyon ügyesen kialakított célirányos konfgot sikerült összehoznod. Élvezet volt követni a gondolatmenetet az írásodban. A "hűtés részprojekt" eredményeire, tanulságaira nagyon kíváncsi vagyok.

(#56) bittehilfmir válasza vegyszer (#51) üzenetére


bittehilfmir
tag

Köszi a választ. Sajna nekem nem oldotta meg, mert egy [ilyen] házam van, ebbe pedig nem fér bele rendesen a 12centis venti, amit vettem. Az a baj, hogy az alaplap fölött rögtön ott van a táp, ezért nem tudok ventit rakni fölé. Oldalról fújattam, de az pedig nem igazán oldotta meg, mert 75fokig felment a proci terhelés alatt.

(#57) dabadab válasza Mr.Csizmás (#54) üzenetére


dabadab
titán

"ezt nem értem. akkor most két tápos? :F"

Pont ugy mukodik, mint pl. a laptopok: van egy kulso teglatap, ami a 230 V-os valtoarambol csinal egyenaramot (ami altalaban olyan 20V kornyeken van), meg van a gepben bent egy feszultsegszabalyzo, ami a bejovo egyenarambol legyartja a 12V, 5V, 3,3V agakat, ez a paneltap (de pl. az en Zotac alaplapomnal ezt az alaplapra integraltak).

DRM is theft

(#58) nandon


nandon
tag

A kicsi házikó nagyon bejön, az ára sem vészes!
A cikket mindjárt elolvasom...

RISC86 Power

(#59) Mr.Csizmás válasza dabadab (#57) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jaaaa, értem már. köszönöm.

2-3 minigép összerakása lesz nekem a következő hónapban valószínűleg, és ezt a házat szemeltem ki...azért érdekelt. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#60) canniball válasza neorow1 (#52) üzenetére


canniball
nagyúr

"Csak még nem találtam olyan mini-itx házat amiben van bővítőkártyának nyílás."
Akkor rosszul kerested; az enyémben pl. kettő is van...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61) dízelracer válasza canniball (#60) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ez pofás kis házikó. :K

(#62) vegyszer válasza bittehilfmir (#56) üzenetére


vegyszer
addikt

nekem valószínűleg pont azért adott ilyen látványos eredményt, mert a légtere igen kicsi a háznak, és a levegő pont az apallapra merőlegesen megy be, míg Nálad keresztbe fújja el felette a venti, és a táp meg szívja el ... effektíve a hűtés hatékonysága elveszik a házadban... :( :(

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#63) nandon


nandon
tag

Jó lett a gép és az írás is, gratula!
Várom a folytatást!

Érdekes lenne egy mini összehasonlító teszt is Brazos vs. K10,5

RISC86 Power

(#64) dabadab válasza mszl (#49) üzenetére


dabadab
titán

"Tudnál mérni felvett teljesítményt egy kis egyszerű konnektorba dugható fogyasztásmérővel??"

A techreport mert (az adatoknal a "brick PSU" a paneltapos eredmeny, a sima meg a rendes PC-s tappal mert - jol latszik, hogy a sima PC-s tap vesztesege tobb, mint a leadott teljesitmenye(!)), az E350 kevesebbet evett, mint a D525.
(Egyebkent a task energy tok erdekes tablazat, abbol azert jol latszik, hogy egy i7-hez kepest ezek a CPU-k joval lassabbak, mint amenyire kevesebbet fogyasztanak.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#65) harry válasza dabadab (#8) üzenetére


harry
veterán

Bocs, még nem ástam magam jobban a témába, de mennyire gány a linux támogatottság? Első sorban ugye a HD videó lejátszás erőforrásigényeire gondolok, nem tudom, ezt natívan támogatja-e különösebb driverek nélkül, vagy mindenképp kell catalyst, és, hogy az mennyire használható?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#66) dabadab válasza harry (#65) üzenetére


dabadab
titán

Na, jol nezek ki, egy kicsit fikazom az AMD-t es ettol mindenki azt hiszi, hogy nagyon kepben vagyok :DDD

Igazabol erdemesebb a Brazos-usereket kerdezni (itt a topikban is linkeltek par linuxos XBMC user tapasztalatait - nekik nem igazan volt gondjuk), en csak messzirol fanyalgok :)
Catalyst mindenkeppen kell, ez fix.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#67) nónéjm válasza litvitcsak.a (#6) üzenetére


nónéjm
tag

Köszönöm szépen a cikket! :)

(#68) litvitcsak.a válasza canniball (#15) üzenetére


litvitcsak.a
tag

persze, persze... de ez nem jelenti, hogy működik is. Ezért lenne jó első kézből egy teszt...

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#69) canniball válasza litvitcsak.a (#68) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem véletlenül abból a topikból linkeltem: ha tovább olvasod megkapod a választ...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70) neorow1 válasza canniball (#60) üzenetére


neorow1
senior tag

Nem is rossz, köszi!

(#71) lapa válasza dabadab (#66) üzenetére


lapa
veterán

erről annyit még, hogy nekem pl stock ubu 10.10 meg könyv szerinti vdpau + mplayer legfrisebb izélés ugyan beizzítja a vdpaut, de minden mást (pl divx-et) fullscreenben vibrálva ad elő. elég ciki, hogy a vdpau-s notin a "rendszeridegen" vlc-n kell nyomulni, amin semmise ott és úgy van, mint az smplayeren.

persze lehetne az mplayerben valam profilokat hekkelni, elmagyarázni neki hogy az avi az más -vo meg mittomén, de hát köszönöm szépen, heggesztheti az ember naphosszat.

szóval ennyit az ati vs nvidia "melyik nagyobb rakás szar" témában. persze a vdpau eddig minden filmet vitt, szóval ez megint az érem másik oldala.

(#72) devast válasza lapa (#71) üzenetére


devast
addikt

xbmc-nek rohadt jó a vdpau-s támogatása, és egy htpc-nek tökéletes. Távirányítás androidos telefonnal szép felület stb... Csak hát jelenlegi állapotban az ati driver miatt számomra használhatatlan. ps: lassan egy éve várok arra, hogy végre normálisan működjön, de már lelkileg letettem róla, hogy ez valaha is működni fog...

[ Szerkesztve ]

(#73) harry válasza devast (#72) üzenetére


harry
veterán

Nem tudom mik az előzmények, de ezt nézted esetleg? [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#74) lapa válasza devast (#72) üzenetére


lapa
veterán

tévézésre vdr-t használunk, de videóra valahogy megmaradtunk a klasszikus megoldásnál. nyilván ez főként annak köszönhető, hogy nem fektettem különösebb energiákat a vdr belakásába (sub méret, skálázás, 10 mp-enként tekerés gombjai / elérhetősége).

(#75) devast válasza harry (#73) üzenetére


devast
addikt

Kb hetente fordítok új xbmc-t git-ről, nem egy fél éves live verzió fog megmenteni, elhiheted... Nem az a baj, hogy nem megy, mert megy. Csak a videóim 1/3-ánál(h264 L5.0/L5.1) csontra fagy az egész. Mellesleg mint mondtam, ez már nem lejátszó specifikus. Hivatalosan is ennyit tud az ati drivere videólejátszásban linux alatt. 24p sem megy nálam pl. Ha 24hz-re állítom kegyetlenül nekiáll akadni.

Idézve a linkről:
Its confirmed to work with almost all hd movies (HP@L4.1 / AP@L3 max - xvba limitation) on ati cards (probably uvd2 is required - ie hd 4xxx)
Ez a problémám. high profile 4.1-ig müxik, 5.0 meg 5.1 nem.

[ Szerkesztve ]

(#76) lapa válasza devast (#75) üzenetére


lapa
veterán

ja hát szerettem én is mikor eladták nekem az uvd-s 780g-t színes-szagos dobozban, aztán annyiban is maradt a dolog részükről.

persze amekkora állat vagyok közvetlen ezután ugyanezt eljáccotta velem a paraszt intel a 4500mhd hd gyorsítás kapcsán. az is csak majdnem van.

(#77) dabadab válasza lapa (#71) üzenetére


dabadab
titán

Nálam semmi gond nem volt a vdpauval, az ionos HTPC-k közül az egyiken 9.04-es XBMC van, a másikat kiváncsiságból most update-eltem a frissen kijött 10.1-re, mindegyik gond meg hekkelés nélkül megy, az asztali gépen GeF210 van Debian testinggel, azon is simán megy minden VDPAU-val - ezek után meglep, hogy nálad gondok vannak.

DRM is theft

(#78) lapa válasza dabadab (#77) üzenetére


lapa
veterán

nemtom, télleg csak azt tudom mondani, hogy stock telepítés. majd megnézem vdr-ben, nemtom az használja-e a vdpaut, illetve hogy ott is előjön-e a bénázás divx vagy más low-res esetén. nem egy hűde kritikus pont, amíg a 720 megy izomból is nem létkérdés.

(#79) Csicsóka válasza lapa (#78) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én DVB-t TV-zésre is PVR-es XBMC-t használok innen. Tvheadend streeameli a hálózatba a csatornákat. Jobban szeretem mint a vdr-t, mert ezt egy web böngészőből is lehet macerálni. Nvidiás laptopon gond nélkül megy a vdpau. HD adások és minden más full HD film tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#80) PH-User


PH-User
addikt

Helytálló, ha azt írom, hogy ennek a cuccnak a legnagyobb előnye az, hogy alig fogyaszt?
Teljesítmény a médiára bőven elég, de ha kicsit játszani is akar az ember, akkor már gyenguska. Gondolkodtam, hogy barátnőm gépét le kellene váltani egy ilyenre, de ő azért még játszogat és nagy (FullHD) monitorja van, amihez azért kell VGA...
Látom, azért van PCI-E portja. Hmm..

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#81) ddekany


ddekany
veterán

Na igen... amit az ember magának összebarkácsol, rendszeresen tönkreveri a boltban készen kapható cuccokat. Így, hogy pont belefér a slipstream és jó helyre is fúj... mák, de most már tudjuk. Gyárilag soha de soha nem fog létezni ilyen, mert túl hatékony és kézenfekvő.

(#82) lapa válasza Csicsóka (#79) üzenetére


lapa
veterán

megmondom a frankót tettem kísérleteket korábban sokféle dologgal (spec xbmc-vel pont nem), de ez a vdr nekem nagyon tetszik. villámgyors a csatornaváltás (ilyet még wines driverrel + terratec saját szoftjával se láttam), a stream élből műx, a szerveren és klienseken a konfiguráció gyak zéró, és az egész tekerősdi-felvevősdi is rendesen műx. innentől nekem ez lejátszott meccs egy jó ideig. most kipróbáltam, nem megy a vdpau azaz a hd film általában vdr alatt, majd egyszer megnézem mit kell rajta varázsolni.

nálunk azért sem téma a beépített media player, mert a kliensek mind notik, ott meg nem nagyobb erőfeszítés egy file managgerben egérrel klikkolni, mint a vdr / xbmc / xyz menüben gombookal.

(#83) Findzs


Findzs
addikt

nagyon remek, összeszedett bemutató grat hozzá :C

egy dolgot nem értek:
"HD-ready felbontású, minimális vastagságú"
miért kell minimális vastagságú tv hozzá ? először arra gondoltam biztos rá akarod tenni a tv hátuljára, de aztán írtad a hosszú hdmi kábelt hogy bárhová elhelyezhető legyen a gép

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#84) Ga válasza Findzs (#83) üzenetére


Ga
tag

Csak azért, hogy ne lógjon le a falról. :)
Nomeg a minimális vastagság általában alacsony hőleadást jelez, ami általában csökkentett fogyasztást jelent...

(#85) harry válasza Ga (#84) üzenetére


harry
veterán

Vagy csak design elem / vevőcsalogató, és nem jelent semmit... fogyasztási értékeket általában azért fel szokták tüntetni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#86) Bada Bing


Bada Bing
tag

Rég olvastam ennyire releváns, klassz cikket, nagyon tetszik. Azt még leírná valaki, hogy a mostani driverekkel/flashsel képes-e a rendszer 1080p-s Youtube videókat lejátszani? (D1rect írta, hogy neki ment, de fogalmam sincs ezt milyen rendszerrel próbálta)

(#87) Ga válasza Bada Bing (#86) üzenetére


Ga
tag

Örülök, hogy tetszett.
Ha youtube-ra gondolsz, 1080p-t kb 20-25% CPU-val tudja lejátszani hw acceleration mellett.
A szükséges hozzávalók: 11.3 catalyst, illetve 10.3 beta flash player.
A hw-es gyorsitást automatikusan úgy tudod bebillenteni, hogy a megnyitás után azonnal full screenre rakod a videót. Valamiért az IE alatti felület hw gyorsitása még nem megy.

Ami még hozzá tartozik, hogy mindez 1280-as órajelen (azaz nem full kakaón...) ::)
Próbaként megnéztem 800 MHz-en is, ott felment már 35-40%-ra is a CPU...

Mielőtt jönnek a kérdések, természetesen a videó buffer feltöltése CPU-t eszik továbbra is, igy az kb 50%-kal megemeli a CPU felhasználást (nálam, 12-14MBps esetén), azaz amig nem ér le az egész, addig 60-70% körül eszik, de a videólejátszást nem érinti - azaz jó eséllyel külön azálon megy

[ Szerkesztve ]

(#88) ddekany válasza Ga (#87) üzenetére


ddekany
veterán

"Mielőtt jönnek a kérdések, természetesen a videó buffer feltöltése CPU-t eszik továbbra is"

Amúgy miért? Nyilván előre nem tömörít ki semmit, különben borzalmas mennyiségű RAM fogyna... szóval mivel kínozza a CPU-t?

(#89) Ga válasza ddekany (#88) üzenetére


Ga
tag

A videó buffer alatt a flash diszk/memória gyorstótárat értem, amit a youtube flash player menedzsel lejátszás közben, és a kiszolgáló leterheltsége, illetve az aktuális hálózati kapcsolat sebességétől függően tölt fel néhány perc alatt. (magyarul: a halvány piros csik a lejátszásnál).
Ennek feltöltéséig jelentős CPU erőforrást eszik, amit valószinűleg a lejátszó protokoll-implementációja (http/egyéb), hibajavitása, diszk- és hálózatkezelése okoz. Mivel a Gb ethernet csatolón mindez max 1-2%-os terhelést jelent, a nativ hálózati forgalomból eredő CPU-terhelés önmagában nem jelentős.
Az letöltések IE9 alatt szintén hasonló jelenséget produkálnak, pl. az amd site-ról egy demó videó letöltése szintén 30-40%-ra tolja a Brazos CPU-t. Az amd kiszolgálójáról 1,5MB/sec-et is simán el lehet érni http letöltéssel, lassabb letöltés esetén kisebb CPU terhelés.

Lényeg: ha akadozik a flash lejátszás, érdemes megvárni a letöltés végét, és azt követően továbbinditani. (több egyidejű flash ablak esetén a jelenség hatványozottan előjöhet.)

(#90) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Egy ilyen energiatakarékos kis masinára nekem is fáj a fogam...

(#91) adorjant


adorjant
senior tag

Egy fogyasztásmérést nagyon várnék :B :R

(#92) ViZion


ViZion
félisten

Jó cikk lett, grat. Ilyen fain házat hol lehet kapni? NAS építésére érdemes "Brazilost" választani?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#93) balnan válasza z00li (#12) üzenetére


balnan
csendes tag

Engem is nagyon érdekelne a folytatás, mert én ugyanebbe a dobozba szeretnék egy ASUS F1A75I Deluxe alaplapot AMD A8-3550 APU-val, 1.8" 64GB Sata6 Micron Real SSD c400 -el és 8GB Corsair Venegance PC3-1500 (1866MHz) el. Vagy ez csak egy naív álom ebbe a dobozba?

(#94) Ga válasza balnan (#93) üzenetére


Ga
tag

Szia,

az A8-3550 65W TDP-s, így jó eséllyel beleférhet a 90W-os külső táp limitjébe (a paneltáp 120W-ot bír).
1,8-as SSD felesleges, 2,5-ös bőven megteszi, persze ha olcsóbb.
A hűtéssel lehetsz gondban, mivel max 4cm magas fér el (borda+venti!), így a zajtalanság már nem biztos, hogy meglesz.

Üdv,
Ga

(#95) Bandus99


Bandus99
őstag

Szia
Kivancsiskodom hol vasaroltad a hazikot ahol halozati adapter is jart hozza es kivancsi lennek mennyiert.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#96) Bandus99


Bandus99
őstag

dupla sorry

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#97) Ga válasza Bandus99 (#95) üzenetére


Ga
tag

Szia,

házikó
Amikor vettem, volt hozzá táp, viszont drágább is volt (ld cikk).

Ga

(#98) Max78


Max78
csendes tag

Sziasztok!
Én is egy ilyen mini pc építésére adom a fejemet.
A ház: lc 1380mbi
Alaplap: asrock e350m1/usb3
Memoria: kingmax 4gb ddr3 1333mhz
SSD: agility ocz sata 3 60gb

Mivel elég láma vagyok a kérdésben ezért kérném ki a véleményeteket, tapasztalataitokat és javaslataitokat az egyes komponensekkel kapcsolatban. Kérdés lenne még az is hogy ebbe az alaplapba lehet dvb-c tuner kártyát integrálni, ha igen mit ajánlotok (digi tv), ha nem akkor milyen usb-s tunert ajánlotok?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.