Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Nagyjából átfutottam, amiket írtatok.

Az allergia pszichoszomatikus betegség. Javarészt hipnoterápiásan, vagy NLP segítségével - megfelelő terapeutánál - ki lehet kezelni. A gyógyszerek csak tünetenyhítőek. Nem csak azért mondom, mert ez az egyik szakterületem, hanem azért is, mert engem is ezzel kezeltek.

Érdemes egyébként eljárni hegyekbe, és úszni rendszeresen. Mindkettőnek preventív hatása van. Főleg, ha téli időszakokban is rendszeresen csinálja valaki.

Általában nem a pollen, vagy a por az igazi allergén, hanem keveredik ez a szmoggal, és minden egyéb kémiai vegyszerrel, tartósítószerekkel az ember testében, s valójában ettől okoz immunválaszt egy amúgy semleges dolog. A kialakuló allergiában a helytelen táplálkozás ugyanúgy szerepet játszik, mint az egészségtelen levegő. A betonpor sem tesz jót, ami a panelekben száll. A porban egyébként az atkák ürüléke jelenti az allergént. Ugyanakkor különféle gombaspórákat tartalmaz, amik szintén okozhatnak allergiás tüneteket olyan helyzetben, ahol kicsit gyengébb az immunrendszer. A C vitamin rendszeres szedése is igen jót tesz neki.

Másik, írt itt valaki orrvérzésről, és bőrbetegségekről. Ez utóbbiak 99%-ban szintén pszichoszomatikus eredetű betegségek.
Az orrvérzésre vannak alternatív módszerek, de ha genetikai eredetű vérérfali gyengeségről van szó, és nem gyerekkori érzelmi hatások eredménye, akkor nem kezelhető túl nagy hatékonysággal.

Szerintem, akinek elege van az évente ismétlődő szenvedésből, menjen el egy terapeutához. Ismerek párat, akiket jó szívvel tudok ajánlani!

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.