Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Talán csak egyetlen zavaró hiányossága van a 7650-nek, a 4 megás fix memóriája, melyből 3,6 mega használható fel. A régi jó tanács alapján kerülendő a teljes megtöltése, mert a szoftver is eme pici helyen végzi el a felhasználó diktálta műveleteket. Ha dugig van a négy mega, nem tud dolgozni. Ezért szabadon hagytam kb. 1 megát.

Jelenleg 48 képet (általában 5-10 Kb méretűek) pl.: tartalmaz a képek mappa.

19 midi van benne, a legnagyobb 70Kb. Köztük a Jurassic park zenéje, amit az írásban linkeltem a mididb-ről.

Java és Symbian szoftverekből 18 darabot tartottam meg.
Ezek közt van két kisméretű angol-magyar és magyar-angol java szótár, Aknakereső (sis) játék (pont olyan, mint a Windows eredeti), egy üzemmód kezelő (sis), egy tudományos számológép (sis), egy iránytű (jar), a bill.zár program (sis), a két kisebb méretű planetárium program: PicoSky és uSolun (jar), kettő zseblámpa program (jar és sis), egy stopper (jar), plusz van egy teendő karbantartó alkalmazás, Handy Day (sis), illetve fájl kezelő (sis), meg a kis színséma bővítő, a PaletteExtender. Amit még nem használtam, a névjegykártya-küldő (sis), a Reversi nevű (sis) játék (fogalmam sincs, hogy mi a logikája), OperaMini3 (nem tudtam beállítani a gprs wapot, nem csatlakozik).
Jelenleg ennyi kép, midi és alkalmazás osztozik a Symbiannal együtt a 4 megán.

Éltes kora és kicsi belső memóriája ellenére meglepően gyors és sok mindenre használható a 7650. Plusz még nem fagyott le! Pedig sok-sok alkalmazást zúdítottam rá, mire kialakult a mostani válogatás.

Igazi logikai feladvány a kicsiny memória okos kihasználása. :) Van egy előnye, hogy csak a fontos alkalmazások maradnak meg és a hóbortból feltelepítettek hamar törlésre kerülnek. :K Így igazi munkaeszköz marad a Nokia első okostelefonja. Bármennyire játékszer kinézetű, valami nagy, műanyag "izé", valódi (régi) csúcsmodell.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.