Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsom!


Zsom!
tag

Jó étvágyat!

A Milka különlegességei nagyon finomak. :K
De szerintem a sima tejcsokis Boci jobb mint a Milka tejcsokisa. :K

(#2) morhange


morhange
tag

Én mióta ettem igazi svájci csokikat nem ízlenek már annyira az itt kapható népszerűbb csokik :D (persze attól még megeszem őket ha van :) )

(#3) Csemike válasza morhange (#2) üzenetére


Csemike
csendes tag

A Toblerone svájci? :D Mert az nagyon finom... De a Milka se kutya!

(#4) morhange válasza Csemike (#3) üzenetére


morhange
tag

Hát azt nem tudom, olyat még nem ettem :)

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Bizonyára finom ez a sok ránk erőszakolt csoki. Van ám mentholos is, egyed csak haver!

Én visszasírom a szerencsi mogyoróst. Az tényleg csoki volt. Meg a Korfu szelet, a frutti...
Kár, hogy a régi jó dolgokból nem maradt már semmi...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) #65675776


#65675776
törölt tag

A csokoládé egyébként is 75%-nál kezdődik...

[ Szerkesztve ]

(#7) Csemike válasza #65675776 (#6) üzenetére


Csemike
csendes tag

Kinek honnantól csokoládé... :D

Én csak azt sajnálom, hogy a papír+alu csomagolást végérvényesen felváltotta a műanyag.

(#8) k. válasza Vakegérke (#5) üzenetére


k.
őstag

Nem szeretem ezeket a jaj bezzeg régen típusú dolgokat. Régen mindig jobb volt-alapszabály, minden ember ezt mondja mindíg- régen ebben, abban volt anyag éskülönben is. Ezek is finom csokik, max neked nem ízlenek.

(#9) keIdor válasza Vakegérke (#5) üzenetére


keIdor
titán

Neked pisztolyt tartanak a fejedhez a boltban, hogy vedd meg, mi?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) Vakegérke válasza k. (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Más kor, más ízlések.
Kóstoltál már igazi szerencsi mogyoróst? Bizonyára nem. Nincs összehasonlítási alapod. Ha lenne, szabadon választhatnál. Így viszont marad az, amit eléd tesznek.

Keldor papa: Dehogy, és ez a jó. Megtehetem, hogy nem veszem meg. Csak hiányoznak a régi jó ízek.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) gabor85 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


gabor85
őstag

Mivel te idősebb vagy, neked a tapasztalatod is nagyobb, te tudsz hasonlítani. Nagyon sokat közülünk nem, fiatal korunknál fogva.
Evvan:)

(#12) #65675776 válasza Csemike (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet a Milka és hasonló gyártóknál felváltotta, de az értelmesebb csokik ma is papír+alu csomagolásban vannak.

(#13) lorenzen válasza Vakegérke (#5) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Van ám mentholos is, egyed csak haver!
Van, de nagyon drágák az ehető mentolos csokoládék.

A Milka nagyon finom csokoládékat csinál, de a megfizethető kategóriában Lindt a csúcs.

(#11) gabor85 :
Az emlékek is megszépülnek. Az akkori legfinomabb magyar csokoládé, ma már nem lenne annyira finom.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#14) #72042496 válasza #65675776 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a pálinka. :D

Szerintem is finom a Milka, de messze nem annyira, mint a svájci vagy belga csokik. Azért kár, hogy ezt is csak ésszel érdemes enni, különben bitang segget növeszt tőle az ember, míg a pénztárcát erősen fogyasztja.

[ Szerkesztve ]

(#15) k. válasza Vakegérke (#10) üzenetére


k.
őstag

Nem kóstoltam, ebben igazad van. Viszont úgy gondolom, néha -máskor is észrevettem- nagyon úgy gondolod, hogy te több vagy azért, mert nem veszed meg/nem élsz ezekkel a dolgokkal, bezzeg a "büdös"(nem szószerint venni) fogyasztói társadalomban élők, akik folyamatosan ilyeneket vesznek/használnak, mennyire tudatlanok.

Nem rosszindulatból írtam, csak felvetődött bennem.

(#16) gabor85


gabor85
őstag

Gugliztam kicsit:

;]

(#17) Gergő_ válasza k. (#8) üzenetére


Gergő_
őstag

Azé' volt jobb régön, mert nem volt ennyi hidrogénezett növényi zsír a csokiban. Egy kicsit persze megváltozott az állaga a felolvadások miatt, de az íze más volt, éreztem a kakaót az olcsóbb csokoládékban is bakker. :(

@Csemike

A Toblerone az nagyon svájci, nézd csak meg jobban a csomagolását, Toblerone of Switzerland!
Az egyik kedvencem, a fekete(ét) és az aranyszínű(mézes) a legfinomabb talán. [link]

(#18) Csemike válasza Gergő_ (#17) üzenetére


Csemike
csendes tag

Néddmár, a csokitudor, nélküle nincs csokoládés totyik. :P :D

(#19) Gergő_ válasza Csemike (#18) üzenetére


Gergő_
őstag

:DD

(#20) RootRulez


RootRulez
félisten

Na meg lesznek kóstolva! Jó étvágyat hozzá mindenkinek!

═════════════════════════════════════════

(#21) Vakegérke válasza k. (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vagyok több, legfeljebb többet tapasztaltam, lásd például a mogyorós csokik terén.
Én még tiszta kajákat ettem, nyoma sem volt az E-akármennyi ízfokozóknak, tartósítóknak.
Nem volt spanyol paradicsom, magyart ettünk, mint ahogy a zöldpaprika is az volt. Miként tudnám elmondani, hogy milyen volt az akkori lecsó íze? Sehogy.
Én is kíváncsian kóstoltam meg a Coca, majd Pepsi kólát, aztán annyi is, egyik sem lett a kedvencem. Megmaradok a tejnél, habár amit ma tejként vásárolok, azon a tehenek jót röhögnek.

Ma már nyoma sincs a szegedi cipónak, cserkész kolbásznak. Amit pedig debreceni néven sóznának a nyakamba, abból nem kérek.

Vesszük amit kapunk, nincs tovább. Itt a bibi.
Ha van választási lehetőségem, akkor magyar dolgot vásárolok. Ettől érezném magam többnek? Inkább csak hiányolom a régi ízeket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog


:))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23) máyköl


máyköl
veterán

Ma vettem 2 csokis-kekszeset.
A robbanócukorkás még nagyon jó, de a mézes valami rémálom... :O

(#24) maláj válasza Algieba (#22) üzenetére


maláj
őstag

na ez a nem mindegy :DDD

(#25) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha december elején veszem meg, hónap közepére elfogy. Lehetetlen ellenállni a Milka szaloncukornak álcázott csoki bonbonjainak. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kirakták a boltban a téli limitált szériát, amit a sí világbajnokságra adott ki a Milka. Megkóstoltam a tejkrémest rizses ropogóval és szilvakrémmel. Uuuh... :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#27) Vakegérke válasza Algieba (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

A tejkrémest jó lehet, de a szilvakrém nálam valahogy nem passzol a csokihoz. Értsd úgy, hogy például a töltött csokiból sem eszem meg a gyümölcsöst, csak a mogyoró-, vagy kávékrémest.
Szóval a szilvakrémes nálam is uuuh, csak más előjellel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) szumoo


szumoo
senior tag

Épp ma vettem egy joghurtos milka-t. :) Egész finom volt, és a többit majd következő héten kóstolgatom meg.

Erről eszembe jutott, hogy míg lehetett kapni a túrós bocicsokit, szinte csak azt vettem. Szerintem akkor az egyik legjobb ízű csoki volt. Kár érte...

A nyúlon túl?

(#29) szumoo


szumoo
senior tag

Ma kóstoltam ezt a tejes-mézes fajtát, és engem nem nagyon győzött meg. :(

A nyúlon túl?

(#30) Algieba válasza szumoo (#29) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kóstold meg a téli hármasból a mandulásat. Az nagyon finom. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#31) szumoo válasza Algieba (#30) üzenetére


szumoo
senior tag

Tényleg egész finom. :)

A nyúlon túl?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.