Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én sosem értettem, miért kell minden gamer terméknek rondának és/vagy giccsesnek lenni. Gamer fejhallgatók, billentyűzetek, egerek, házak... gyakorlatilag 95% vállalhatatlanul néz ki...
Most hogy egy szék miért nem elég, ha csak egyszerűen ergonómikus, és mitől lesz külön gamer... a színektől talán? :))

(#3) oriic válasza #20749568 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Végül azt kell, hogy mondjam, hogy mindenkinek saját magának kell eldönteni azt, hogy vajon megéri-e neki ennyi pénzt kiadni ezért a székért. Az ár, amit az oldalon találhatunk, közel 80e Ft."

Majd egyszer nekem is lesz. Ha sok pénzem lesz. :B

Cikkért köszönet. :R

Live-Die-Respawn

(#5) oriic válasza #20749568 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vannak jóval drágább ilyen székek is egyébként. :DDD

Live-Die-Respawn

(#6) sixpak


sixpak
nagyúr

Jááájjjj, 80ezer!!
Pont mostanában nézegetem én is a forgószékeket, de a 20ezer ft az az összeg, amit max rászánnék.
Be is mentem a Jysk-be, de ami tetszik és kényelmes, az már 35-40...úgyhogy marad a két egymásra rakott narancsos rekesz, pokróccal letakarva. :D

Amúgy a szék tetszik, ha lenne feketében és 30 ezer lenne, akkor bizisten vennék egyet.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7) Redneck


Redneck
veterán

Egészséges ülőalkalmatosság kell? Fitt-ball. Mindegyik hasonló széktől csak gyengülnek a hátizmok. Ez a Gamer szék egy nagyon egészségtelen cucc. A cikk viszont jó lett, elnézést kérek attól aki kiadott egy valag pénzt és a lelkébe tiportam!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) Redneck


Redneck
veterán

Mondjuk az tény hogy jó benne ülni, mert jól beállítva nem kell magad tartani. A gond csak az, hogy hosszabb távon rossz irányba viszi az egészséget.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9) tibaimp válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A felvetés jogos, és egyetértek.Én is vettem egy széket ettől a gyártótól, de tiszta feketét, nem bőr, hanem szövet. Teljesen rendben van, így még a színével is ki vagyok békülve.

Amúgy ajánlom én is bárkinek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Én ilyet vettem szinte napra pontosan egy éve, lévén sokat ülök gépnél kellett valami komolyabb.
Ez nézett ki a legdiszkrétebben a "gamingek" között, nehéz is volt találni és nálam óriási plusz hogy szövet.

Kényelmes és nagyon fasza, de az ülőfelületen már látszik hogy volt benne sokat ülve és meglepő módon a jobb oldali puha könyöklő kezd "kipukkadni". Ja és a macska szereti kaparni, szóval távoltartani tőle :DDD

Jónak jó, de hogy érte-e 85 ezret....háát nem szeretném mégegyszer kifizetni, de lehet mégis megtenném ha arról lenne szó :U

[ Szerkesztve ]

(#12) sixpak válasza #20749568 (#11) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm az ajánlást, nagyon kényelmes, masszív terméknek tűnik...de én még nem készültem fel egy ilyen mértékű kiadásra, előbb meg kell találnom a belső békémet és higgadtan, elfeledve a 200 eurós hazai átlagbéreket, rácsapni a buy gombra.
Kösz, még egyszer. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13) lionhearted válasza Redneck (#7) üzenetére


lionhearted
őstag

Azt ugye tudod, hogy a Fit-ball nem ajánlott mindennapi használatra? Ja persze, azt nem, mert az egészséges, minden más meg nem.

Tegnap még működött...

(#14) Viktor77


Viktor77
titán

Versenyautóülés egyhelyben kockuláshoz. Képzavar. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) Redneck válasza lionhearted (#13) üzenetére


Redneck
veterán

Bizonyára a Google a barátod, és az első találat miatt írod ezt. A bejegyzés bizonyos "Gouranga dász" tollából. Hiteles.

Az idegsebész professzor, és a funkcionális gerinctréninggel foglalkozó gyógytornász kollégáim pedig hiteltelenek.

Egy dolog biztos. Fárasztóbb, és megszokást igényel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17) UnA válasza lionhearted (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

Csatlakoznék Redneckhez, még nem láttam olyan esetet, ahol a labda problémát okozott volna (most tekintsünk el a nem rendeltetésszerű használattól :) ). Van néhány a régi munkahelyemen is, a hátfájósok nagyon szerették.

(#18) psyho85


psyho85
aktív tag

1.: kell venni egy rendes autóülést, bontottat, jó állapotút, kényelmeset.
2.: hegeszte(t)ni egy konzolt, amire rácsavarozod
3.: a konzolt rárakni egy kikukázott irodai szék aljára (görgők, csillag, gázrugó)

Így lett állítható derék- comb- és fejtámaszos ülésem, a fenti ár töredékéért, ami ugyan nem gémer, de azért kényelmes és bírja a strapát.

Egyébként valóban nagyon kell egy masszív, kényelmes ülés ha valaki sokat ül a gép előtt. Az ár annyi amennyi, mindenki annyiért vesz amennyiért tud/akar, a kinézet meg ízlés kérdése, azon pedig felesleges vitázni. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#19) lofagi válasza psyho85 (#18) üzenetére


lofagi
addikt

Pár képet nem tudnál posztolniá? Én szívesen megnézném. Jó ha az ember ilyen ügyes, vagy kreatív vagy vannak ismerősei. :D

Köszönöm a válaszokat. Ezt a fit-ballt is szívesen kipróbálnám, de valahogy nem tudom elképzelni,hogy hosszú használatba vennék, pont azért, mert a székben lehet azért tunyulni is, gondolom azon nem nagyon. :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#20) Dilikutya válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem gamer, nincs rajta RGB led. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) ribizly


ribizly
veterán

Köszönjük az írást! :R
Hiánypótló volt már, hogy valaki elővegye ezt a témát is.
Nekem mondjuk nem jött be annyira az AKRACING, mert nem sikerült belőle igazán kényelmes modellt találnom, így lett egy DXRacer Drifting széken. Tiszta fekete és szigorúan szövet borítású. Eddig kimondottan jól szolgál, már csak azért is, mert azóta nem fáj a hátam néhány óra game után.
Amúgy az a good ezekkel a székekkel, hogy persze vannak jó irodai székek már akár 20.000,-től, de azok hamar elkezdenek tönkremenni. Ha feljebb ugrunk egy kicsit, akkor azt vesszük észre, hogy egyre jobb és jobb székek jönnek szembe, de már valahol 60-70e-nél járunk. És akkor még nem is néztük azokat az irodai székeket, amik nem mennek kb soha tönkre (pl. Herman Miller), csak éppenséggel 200+e huf egy ilyen, de azt sem lehet egyet rendelni, csak többet.
Ezek mellett jelentek meg a nagyjából strapabíróbb, "gamer design"-os csodák, talán kicsit valóban túlárazva, de minőségükben sokszor bőven a 40-50e-s irodai székek fölé lőve.
Én azt mondom amúgy, hogy ha nincs bajod a mostani székeddel (nem recseg / ropog / nyikorog, nem fáj benne a hátad / derekad, akkor ne cseréld le. Viszont ha most vásárolsz új széket, akkor mindenképpen próbálj ki ilyet (elvileg a pixel-nél kint van egy rakat model, utána meg olcsóbban be lehet szerezni hardverapro-n ;) ), és utána legalább tudod, hogy szeretnél e ilyet vagy sem. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#22) psyho85 válasza lofagi (#19) üzenetére


psyho85
aktív tag

Itt egy régi hirdetésem (már nem él, azért merem linkelni). Ez egy egyszerű darab volt, kartámasz meg egyebek nélkül, az ülés volt dönthető meg a fejtámla fel/le, amúgy semmi extra, de már ez is sokkal jobb, mint egy olcsó irodai. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#23) Dilikutya válasza ribizly (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bármi minőségben a 40-50 ezres székek fölé mehet, ami 80 ezerbe kerül, de ugye nem is egy kategória. Jó nagy átverés ez a gamer szék, ugyanannyiért valószínűleg jobb széket kapsz, ami ugyanazt tudja, mivel semmi más funkciója nincs, mint hogy kényelmesen ülj benne. Viszont nem úgy néz ki, mint egy olcsó bazári versenyülés egy szakadt Renault 5-ben. Aki ilyet vesz, korábban nem is gondolt arra, hogy az ergonomikus irodai szék műfaja kb. az emberiséggel egyidős, és nem a takonyzöld gyártók találták fel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) zone


zone
őstag

Nekem egy ehhez hasonló van, csak teljes szövet: [link]
20 fontért vettem egy használt-bútor boltban :)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25) ribizly válasza Dilikutya (#23) üzenetére


ribizly
veterán

Ha tehettem volna olyan széket veszek, mint a cégnél van, de sajnos annyit már végképp nem adtam volna érte, de az olcsóbbak nem is adják azt a minőséget... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#26) copass válasza sixpak (#6) üzenetére


copass
veterán

most ez levan árazva elég rendesen a jyskben. kényelmes tartja a derekamat, fejtámla az határeset, oda még kell egy nyakpárna!:D

előtte egy ilyen volt, de napi 8órában 2 év alatt megadta magát a háttámlája. az otthoni jobban bírja 6 éve!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27) Apone33


Apone33
őstag

Grat a bemutatóhoz, én is szemezgetek ilyen székekkel egy ideje, hála a bemutatónak most már tuti, hogy veszek én is egyet. :R

Play Hard!!!

(#28) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jó székek, de soha nem tudtam megszokni bent sem őket. Itthonra lett egy kb. minden irányban állítható irodai szék, na az megéri a pénzt. Ennyiért ez nagyon sok, 100k-ból már szinte minden létező irányban paraméterezhető rendesen szellőző darabok vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) copass válasza Tikakukac (#28) üzenetére


copass
veterán

a meshszövet vagy mi az totál jól szellőzik. kényszerből ültem egy bőrszékben, hááát tojás sütőnek remek!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#30) Tikakukac válasza copass (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Bizony, ezért is vettem olyan széket ami abból van. Elképesztő a diffi. Gémer székben 2-3 óra tesztírás után már zsibbadtam és főttem meg. Itt meg 2 nap után sikerült a tökéletesre szabni a dőlésszöget, a háttámlát meg minden mást és azóta álom :K

De ha gamer kell akkor gamer kell :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) ribizly válasza Dilikutya (#23) üzenetére


ribizly
veterán

Közben megtaláltam milyen van nálunk az irodában:
[link]
A pontos márkát nem tudom, de eléggé jó és tudtommal baromi drága. Amit mondjuk el lehet róla mondani, hogy kb. 6 éve ilyenben ülök napi 6+ órát és meg sem látszik rajta. Szóval bármennyibe is került, itt nem spóroltak a minőségen. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#32) ttt1 válasza sixpak (#6) üzenetére


ttt1
őstag

[Ez] nem ugyanazt tudja? 42 e ft volt a múlt héten..

[ Szerkesztve ]

(#33) bozont válasza copass (#26) üzenetére


bozont
veterán

Én kb 1 éve vettem egy ilyen (vagyis hasonló kialakítású, de nem pont ugyanez) irodai széket a Jysk-ben, 45e-ről volt 25-re leárazva. Soha többet onnan semmit. :((( Nagyon silány minőségű, néhány hónap után baromi hangos lett, izeg-mozog az egész és a csavarok is potyogtak a helyükről. Most csak a rugós alátétnek köszönhetően maradnak a helyükön, de így is néha utána kell húzni. :W :( Ami előtte volt valami Tesco-s, 12e Ft-os szék is minőségibb, pedig azt is azért cseréltem mert huzamosabb ideig használva kényelmetlen és már az is hangos volt.

abban tud valaki segíteni, hogy honnan és milyen széket lenne érdemes rendelni? Az se lenne baj, ha próbálni is lehetne, Hatvan-Gödöllő-Budapest vonalon valahol. Én simán rászánnám azt a 60-80e Ft-ot, ha egy minőségi és kényelmes darabot kapok érte.

(#34) Tikakukac válasza bozont (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Officeplaza nekem bejött, relatíve olcsó hely, van bemutatóterem, értenek hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) haxiboy


haxiboy
veterán

Régóta szemezek én is valamilyen komolyabb ülőalkalmatossággal, elég sokszor fáj a hátam-vállam a sok ülés miatt.
50k körül már reálisnak érezném az árukat, de hát ez van.
Már csak kéne egy bolt ahol sok ilyen széket ki lehet próbálni.

Az lenne a kérdésem, hogy a kereket le lehet szerelni, nem vagyok oda a gurulós székekért, vagy van rajtuk fék?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36) bookninja


bookninja
tag

csodalom, hogy meg senki nem irta mi a tuti vetel a 40-50k-s arkategoriaban: ikea markus. 10 eves garancia, neten van rola jopar velemeny.

(#37) rudi válasza haxiboy (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

A kerekeket ilyen tappancsokra lehet cserélni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) rudi válasza ribizly (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez egy alapvetően nagyon jó modell, messze jobba legtöbb gémernél, amik fölöslegesen fixen tartanak. Mminden paramétre állítható (támla és a lap dőlésszöge együtt és külön is, fejtámla, kartámaszo magassága), különböző szilárdságú "szivaccsal" és mindenféle burkolattal kapható. Viszont rengeteg az olcsó átgondolás pl. a Jyskben láttam az IKEA verziójához képest féláron, de olyan labilis volt mint a fene.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) rudi válasza ttt1 (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően nem lehet rossz, de fix a támla és az ülőlap szöge, szóval ha nem kényelmes, akkor nem tudsz rajta állítani. A kartámasz is fix, elég magas, így nem biztos, hogy be tudod tolni az asztalod alá a széket (már ha ez szempont). A kartámaszon lévő rárpitozás tartósságára nem mernék túl nagy összegben fogadnil.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) rudi


rudi
nagyúr

Egy kis igényfelmérés: mennyire érdekelne benneteket ilyesmi gamer székek bemutatása? Nyilván a hosszú távú tartósságról nem tudnánk túl sokat mondani, de az egyes részleteket ki tudnánk fotózi közelről és le tudnánk írni az adatlapoknál részletesebben az egyes paramétereket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) Casoli válasza bookninja (#36) üzenetére


Casoli
őstag

Igen, én is a Markus-t venném, ha annyit szánnék rá. A 10 év garancia a mechanikára szól, és nem az anyagára. Markus mellett szól, hogy az ülőrész valódi bőr. Ha kezelve van pár havonta, akkor azért nagy eséllyel nem kezd szétesni az anyaga 2 év után.

Még egy fontos dolog. A székek ára. Ne gondoljuk azt, ha valami drága, akkor jó is. Nekem ilyenem van, ennyiért biztos nem venném meg (jóval olcsóbban vettem).

A következő fotelem majd valószínű ez lesz. Kényelmes és olcsó. Többet nem szánok rá :DDD

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#42) User64476 válasza rudi (#40) üzenetére


User64476
őstag

Inkább normálisak bemutatása, ezek a gémernek nevezettek szörnyen bazáriak.

(#43) sixpak válasza copass (#26) üzenetére


sixpak
nagyúr

& (#32) ttt1 :

Köszi, már mindegy...du. bementem a Jysk-be és kihoztam egy ilyet.
Nem egy szép darab, de ez volt a legkisebb kiterjedésű, ez fontos volt nekem, mivel kevés a helyem.
Hogy kényelmes-e?...egyelőre az.
Hogy ergonómikus, hosszú távon kimélő-e?...passz, ha jövő ilyenkor tolószékben gurulok ki a csontkovácstól, azt feltétlen megírom. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#44) RexpecT válasza haxiboy (#35) üzenetére


RexpecT
addikt

Pixel bemutatótermében van egy csomó amit ki lehet próbálni.

(#45) Jim Tonic válasza sixpak (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azzal nem jársz jól. Én 4 éve vettem kb., csak akkor még 30e volt. Egy retek. De tényleg. Lötyög, ha hátradőlsz, akkor oldalra billen enyhén, de az egész egy igénytelen, kényelmetlen vacak. Próbáld ki, lehet, hogy neked beválik, de ne dobd el a blokkot, mert lehet, hogy kihasználod a 3 napot.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Jim Tonic válasza rudi (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Engem nagyon. De nem kimondottan csak gémer, hanem bármilyen, normálisabb, otthonra megfizethető székek bemutatása. Szerintem erre komoly igény lenne. Én nagyon mellélőttem a jyskes vacakkal, és már nagyon szeretnék valami normálisat, elfogadható áron. Amiben jó melózni, jó játszani, jó videózni, tanulni, olvasni, stb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) sixpak válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat, bár rákérdezhettem volna előbb is...
A blokk megvan. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#48) Jim Tonic válasza sixpak (#47) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Elsőre nekem is nyerőnek tűnt, de összerakásnál, illetve használatban már hamar bebizonyosodott, hogy nem volt nyerő választás. Van olyan, hogy az ülőlap+háttámla rögzítője egy nagy kattanás kíséretében kicsúszik mikor hátradőlsz, és a tervezett szög helyett egy fél hanyatt vágódás lesz a vége. Sajnos nem ritka eset, és nincs köze ahhoz, meddig tolod be a rögzítőt. Ha nem rögzítesz, és hátradőlsz, a mechanika annyira gyenge, hogy az egész ülőlap enyhén balra dől. Aztán nem kizárt, hogy javítottak rajta, és új mechanikát kapott, de ritka az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) GoldhandRent válasza rudi (#40) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Jo lenne!
De tenyleg olyan, h megfizetheto, akar otthonra is. Akar lehetne kategorizalni is, pl: 0-20k, 20-40, 40-60, 60-elvetemult, stb..
Ne ugy, mint a heti szemle: monitor: 274k , eger 30k, stb :D

-

(#50) ttt1 válasza rudi (#40) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem is most ment tönkre a "mezei" főnöki bőrszéknek hirdetet csoda, szal valamit kell keresni. Engem érdekelne ez a fajta felmérés :)

(#51) lofagi válasza rudi (#40) üzenetére


lofagi
addikt

Szerintem biztos lenne rá igény, s mivel valamilyen szinten, még ha csak a nevében is, de kapcsolódik a technikához, tuti megférne. Esetleg lehetne bedobni melléjük egy nem gamer széket, hogy legyen viszonyítás vagy valami. De nyilván nem egy bútorbolt a PH. :D

Ahogy elnézem a hozzászólásokat szerintem érdekelne sokakat. :)

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#52) Füleske válasza ribizly (#31) üzenetére


Füleske
addikt

Ez egy Kinnarps plus 6 : [link]
3-400 ezer ha jól gondolom ?

(#53) ribizly válasza Füleske (#52) üzenetére


ribizly
veterán

Az az! :)
De tényleg durva, hogy milyen minőségűek amúgy. Gyakorlatilag bármilyen súlyú (van kollégám, aki bőven 140kg felett van és ugyanazt a széket használja évek óta ugyanazt a széket használja és bizony sokszor előfordul, hogy csak úgy belehuppan :DDD) ember használhatja. Kényelmes mindenkinek, de amúgy állítható is minden paramétere. Stabil és az anyaga szinte elnyűhetetlen (általában a kartámasz borítása kezd nekiindulni, de az ülőke borítása egyáltalán nem. A puhító, belső anyaga meg olyan, mint újkorában. :)
Ezzel tényleg egyetlen gond van, az pedig az ára. Azt csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, de ha tehetném én is ilyet használnék itthon is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#54) UnA válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


UnA
Korrektor

Hát nem tudom, nálunk két ilyen szék is van, és soha nem volt velük semmi gond a három év alatt. Persze nem tudom, hogy te hány kiló vagy :)

(#55) Redneck válasza GoldhandRent (#49) üzenetére


Redneck
veterán

Aztán jön egy jó játékos és bealázza géjmer cuccot halmozót egy 400 DPI-s Intellimouse-zal a legalapabb Logitech billentyűzettel egy műanyag kertiszéken ülve. 😆

A viccet félretéve, maximum annak való, aki mellette rendszeresen mozog, és nem csak a gép előtt tesped.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#56) ribizly válasza Redneck (#55) üzenetére


ribizly
veterán

Ez sajnos igaz. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#57) rudi válasza Redneck (#55) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez tényleg így van. Volt egy ping-pongos haverom, egy darab csempével a kezében agyonvert minket. Csakhogy versenyre ő is megfogta a méregdrága csodaütőt, mert ott minden apró pozitív körülmény számított. Még a mentális is. A hit, hogy mindig betaláló egér van a kezedben bizony hozzáad a teljesítményhez még ha technikailag nem is feltétlenül van pozitív hatása. Persze emellett tiszta sor, hogy a tartósan magas szintű szellemi teljesítmény tartásához erősen javaslott fizikailag is rendben lenni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#58) Jim Tonic válasza UnA (#54) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

85. Akkor nektek vagy más jutott, vagy eltérő fogalmunk van a normális székről. :)

Redneck: Mindig előjön ez a példa, pedig a legtöbben tisztában vannak vele, hogy egy jó felszereléssel magadnál és a veled egy szinten levőknél lehetsz jobb, nem a profiknál. Senki nem gondolja szerintem, hogy egy jobb felszereléstől a képességei is fényévekkel javulnának. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#59) sixpak válasza Jim Tonic (#58) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én azért bőven 100 felett vagyok ( de nem vagyok dagadt :D ), ezért hiú ábrándokat nem kergetek...mindegy, ha elfossa magát, akkor próbálkozok egy kategóriával feljebb. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#60) bozont válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem is jó ötlet és tényleg ne csak gémer székeket. Nézegettem azokat is, még ha kényelmesek is, de baromi rondák.

(#61) Tikakukac válasza bozont (#60) üzenetére


Tikakukac
titán

7202 UFO X-TRA lett nekem a befutó, kellően kemény és szellős, nálunk családi gond a derékfájás, volt már rengeteg drága székem, de ez toronymagasan a legjobb. Igaz, én nagyon magas és vékony vagyok, nagyobbaknak lehet szélben már annyira nem jó. De ezért van bemutatóterem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) lofagi válasza rudi (#57) üzenetére


lofagi
addikt

Abszolút egyetértek, kell az, hogy mentálisan, morálisan is jól érezze magát az ember.

Mondjuk azt azért nem érzem,hogy ettől jobban fogok játszani, de viszont kényelmes amitől jól érzem magam, s ettől jobban megy a játék is. :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#63) UnA válasza Jim Tonic (#58) üzenetére


UnA
Korrektor

Akik benne ülnek, azok könnyebbek :) És amíg nincs vele semmilyen hiba, addig nálam belefér a normálisba.

(#64) Jim Tonic válasza UnA (#63) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak nem a gyerkőcök? Mert tőlük feedbacket várni nem nagyon lehet. :)
Félreértés ne essék, nem tartozik rám, ki használja, de aki benne ül, és van összehasonlítási alapja, annak elég hamar egyértelmű lesz, hogy nem oké a szék. Azaz oké lenne, ha 10k-ba kerülne. 30-at nagyon nem ért meg, de még 20-at sem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#65) UnA válasza Jim Tonic (#64) üzenetére


UnA
Korrektor

Gyerkőc, de felnőtt korú és méretű mindkettő, szóval már alkalmasak ennek a megítélésére. Sőt, még igényesek is a dolgokra, és még így is megfelelő volt nekik eddig. Szerintem 30-ért még nem kapsz igazán profi széket (ez sem az), de 10-ért csak valami borzasztót lehet összetákolni. A munkahelyi székek 50-70 körül voltak, de nem nagyon vettem észre, hogy annyival jobbak lennének, mint a Jyskben vásároltak.

(#66) xEon1337


xEon1337
őstag

Ennyi pénzért már normális Herman Miller székeket is lehet kapni használtan, de teljesen jó állapotban.

"Less but better" - Dieter Rams

(#67) lionhearted válasza Redneck (#15) üzenetére


lionhearted
őstag

Igen, minden topik minden hszére egyesével rákeresek, hátha bele tudok kötni. Így történt most is. :N

Tegnap még működött...

(#68) koxx válasza xEon1337 (#66) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az embody tetszene csak nem 1200 $-ért :DDD

btw az AK székeknél vmi konstrukciós hiba lesz ez a csavarbehajtós dolog, konkrétan 1 órát szoptam csak azzal, hogy rendesen a helyére kerüljön. Máshol is olvastam, hogy volt ezzel probléma. De végülis összeállt a szék. A supportjukkal kapcsolatban már írtam tapasztalatokat a székes topikban.

(#69) Casoli válasza xEon1337 (#66) üzenetére


Casoli
őstag

Én biztos nem vennék más által összefingott széket.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#70) Jim Tonic válasza Casoli (#69) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kicsit túl őszinte a megfogalmazás, de amúgy tökéletesen ez a valóság.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#71) Tikakukac válasza Casoli (#69) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van pénze valakinek vegyen mindenből újat. Akinek nincs, az meg lefingottat vesz mindenből és használja a kárpittisztítót meg a szivacsokat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72) xEon1337 válasza Casoli (#69) üzenetére


xEon1337
őstag

Elsősorban olyan székekre gondoltam, amiknek hálós (mesh) szerkezetű az anyaguk, ezeken pedig a fing is könnyen átszalad. :DDD (Pl. Herman Miller Aeron, Vitra Eames Alu. Chair sorozat, stb.)

Egyébként mint a kolléga is említette, elég komoly kárpittisztító szerek léteznek már, bármilyen retket és szagot el lehet tünteti. De aki ezekre az ízléstelen, gagyi hatású (még a legdrágábbak is) gamer székekre izgul, azzal nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#73) Ghard válasza Redneck (#7) üzenetére


Ghard
őstag

Furcsa, hogy csak néhányan ismerik ezeket a labdákat, tized annyiba kerül mint egy állítólag jó gémer szék. Pedig nagyon jó, ha rendes széktől fáj már az ember háta. Én ilyet vettem pár hónapja, 8e Ft és a szállítás is ingyenes: Sitsolution irodai ülőlabda
Nekem nagyon bevált. Van, hogy 10 órákat ülök rajta, de a hátamnak semmi baja. Persze az első néhány hétben fokozatosan kell használni, max pár óra naponta.

(#74) rudi válasza Ghard (#73) üzenetére


rudi
nagyúr

Feneked nem izzad rajta? Próbáltam én is, mondjuk nyári, meleg időszakban, de eléggé izzadtam rajta.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#75) koxx válasza Ghard (#73) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Par oraig biztos vicces, de kizart, hogy ilyenen uljek napi 8+ orat. Szeretem ha a konyokomnel is meg van tamasztva meg neha jo hatradolni a szekben.

(#76) copass válasza Ghard (#73) üzenetére


copass
veterán

decathlonban olcsóbb!:D
nekem egyensúlypárnám van, székre simán rá lehet rakni, ezen is lehet egyensúlyozni rendesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#77) Napfénysüti

Érdekes cikk. Ez a szék akkor most pusztán a kinézete miatt gamer?
A 80k-s ár elég húzósnak tűnik főleg hogy azért akadtak kisebb bosszúságok vele (csavar behajtás, műanyag borítűs).

Més que un club!

(#78) Duree


Duree
veterán

Köszönjük a szék tesztet hiánypotló.Az ára nem is annyira vészes mert egy minőségi főnöki szék legalább ennyi vagy több.

duree54

(#79) Jim Tonic válasza Ghard (#73) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én vettem. Toltam is egy darabig, kezdeti nehézségek után bele is jöttem. Aztán egyszer visszaültem a székbe, és azóta nem akarok többet visszaülni a labdára. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#80) Tikakukac válasza Duree (#78) üzenetére


Tikakukac
titán

Villantáson kívül többet is tud.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81) Ghard válasza rudi (#74) üzenetére


Ghard
őstag

Nem izzad, ez szerintem nadrágtól függ+ pamut alsónadrág kell nyáron.
Nekem inkább eleinte kemény volt és fájt több óra után, de megszoktam.

(#76) copass
Ez nem ugyan az :) A sitsolution-nek vannak lábai, ha felkelsz róla nem gurul el.
(#79) Jim Tonic
A szék egész kellemes utána az biztos, de csak egy darabig.
Talán a gémer szék meg ez a labda is a lustaságot váltja ki. Ha mindenki rendesen megmozgatná a hátát meg az izmait naponta legalább 2x15 percet, az sokat segítene és a rendes széktől sem lenne hátfájás :)

[ Szerkesztve ]

(#82) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet. Szimpatikus, de az árát sokallom... :U

Nálunk a munkahelyen IKEA Markus forgószékek vannak. Alapvetően kényelmes, mivel "hálós" a háttámla, így nem izzadsz nyáron sem, a könyöklője (nekem) pont ideális, és nem nyekereg bő fél év aktív használat után se.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#83) koxx válasza Cifu (#82) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha beleül egy 120 kilós ember akkor a gázrugó kinyiffan. Gamer székek kicsit strapabíróbbak, bár kétségtelenül drágák.

(#84) Cifu válasza koxx (#83) üzenetére


Cifu
nagyúr

100kg vagyok, a tavasszal még 106kg voltam (francos bokaficam... :P). A gázrugója még bírja.

Nem állítom, hogy egy Ikea szék örökélet plusz egy napig szolgál (nem erről híres a márka), de azért számomra kellemes meglepetés volt, hogy ennyi idő után még nem nyikorog, nem látszanak kopás jelei, stb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#85) UnA válasza koxx (#83) üzenetére


UnA
Korrektor

Le kell fogyni, ugye ;] :)

(#86) koxx válasza UnA (#85) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én csak 105 vagyok nem 120 :P :DDD

(#87) szabieable


szabieable
aktív tag

A régi cégemnél ilyenekben ülhettünk... [link] Ha összeraktam a szükséges extrákat amik megvoltak akkor ~800$ az ára. Ez viszont tényleg baromi kényelmes volt :) mondjuk ritka sem volt a napi 14-16 óra benne de utána sem fájt az ember háta. Kár, hogy felmondás után nem vehettem meg a székemet amortizációval :D

(#88) gege997 válasza szabieable (#87) üzenetére


gege997
csendes tag

Én ilyenben ültem pár évig a cégnél, aztán kb 5 éve lecseréltem egy fitneszlabdára, mert volt, hogy fájt a hátam.
http://store.hermanmiller.com/Products/Aeron-Chair

(#89) D4v3


D4v3
őstag

Ha már valaki 80k-at kifizetne egy székért, nagyon tudom ajánlani az Oklahomát [link]
Fejtámlával szintén 80k és nagyon rendben van, mesh hálós, van benne anyag is azért, nagyobb embereket is elbír, deréktámasz hátul, ami állítható. 1 éve van meg lassan és nem vennék másikat ennyi pénzért.
Ha engedi a keret (200k), akkor az Ergohuman széket érdemes még megnézni, kipróbálni, gyakorlatilag az Oklahoma 2.0-ás verziója (bár más a gyártó).

(#90) Tikakukac válasza D4v3 (#89) üzenetére


Tikakukac
titán

Ültem benne. Nem tudom magasságra milyen vagy, de nekem nagyon nem jött be :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91) GreatL


GreatL
őstag

Ugyanezt a széket vettem DXRacer-ként ugyanennyiért, nagyon jó és minden ismerősöm elájul tőle ha kipróbálhatja.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#92) DeathAdder válasza DeathAdder (#10) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na az azóta eltelt 2 hét alatt amit írtam róla, a mai napon durrant el a híres high quality CLASS-4 - es gázrugója. Tavaly, november 6 - án vettem a széket azaz szinte napra pontosan 1 éve.

Állítólag 150 kg-ig jó, nomármost én még a 100tól is messze vagyok... 85 ezer kib@szott forintos szék, nem beszélve hogy már látszik rajta hogy szét van ülve az ülőkéje, és a könyöklője is jó ideje szétment már.

A csóró 10 ezer ft -os semmilyen székem gázrugója több mint 5 évig bírta.......

Márkás egy nagy sz@rt, egy rakás fosh :W

(#93) GreatL válasza DeathAdder (#92) üzenetére


GreatL
őstag

Mint írtam, én is ilyen széket vettem DXRacer branddel, tehát nem márkás a cucc, max. jó minőségű darab.

A gázrugót leellenőriztem megvásárlásakor és láttam hogy ugyanaz mint a régi 10000-es székem alapja. Innentől nem nehéz beszerezni a cuccot, minden második boltban ilyet adnak.

A széktől prémiumot elvárni... eleve textilbőr tehát csak ugyanannyira tartós mint bármelyik szék. Amit kifizetsz a 80000-rel az az ergonómia. Ha minőség is kell akkor 300000-ért vannak prémium székek.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#94) geotigris9


geotigris9
tag

Végigolvastam az összes hsz-t és arra jutottam, ha nem nyerek a lottón igazán jó minőségi székem nem igen lesz.

Egyébként azt nem értem lábtartó miért nincsen ilyen 8 + órás használatú székekhez. Ha nincsen a lábad felpolcolva és ülsz órákat évek folyamán szépen visszeres fájó lábaid lehetnek. Mivel a gravitáció miatt a lelassult vérkeringés (lévén csak ülsz) a lábadban lévő keringési részben összpontosul.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#95) boogie84 válasza geotigris9 (#94) üzenetére


boogie84
veterán

Sajnos az igazán minőségi székek tényleg jóval drágábbak.

Vásárlás előtt állok, de elengedtem a pró és középkategóriát. Lélektani határ kb 80. Több autós pályanapot átélve versenyautóban praktikusak a versenyülések, de ahogy szokott lenni ami pályára jó, az átlag utcai felhasználásra kevésbé. Nem is jönnek be a "versenyülés" másolt példányok.

Első gondolatom az volt, hogy legyen hálós/rácsos műanyag a háttámla. Abba mégsem izzadok bele annyira nyáron. Genius*HLC-1168F-1W . Tök jó lábtámaszos, tartja a fejem.
Második gondolat, miután beleültem egy deráktámaszos székbe, hogy a háló nemegyenlő deráktámasz.

Annak ellenére, hogy nem tetszik kipróbáltam ezt: SPEED* forgószék karfával . Speed. Mi mást jelenthet, ha nem azt h PUBG-ben gyorsabban futok, vagy vmi autófersenyben gyorsabban vezetek. :D
Furcsa mód baromi kényelmes volt! Bátran írhatom, hogy megtetszett. Mármint a kényelem. Mert a deráktámasz tényleg jó, fejtámla pont ott van ahol nekem kell. Textil, talán nem annyira izzadok benne, mint a műanyag, vagy műbőr, esetleg bőr székekben. Első gondolatra úgy érzem megtaláltam, bár csak műanyag csillagtalp. Vajon ez probléma-e?
Hasonló kategória lehet, mint a NITRO CONCEPT S300.

3. próba: DX-Racer 9*forgószék . Ezt a széket valamivel nagyobbnak éreztem. Kényelmes volt, de ugyan az, mint az előző. Sőt, ebbe legalább könnyedén megizzadok nyáron, mert műanyag. Ennek már fém+műanyag csillagtalpa van, de sajnos ez a pozitívum nem annyira jó, mint pl egy textil szék. Előzőnek és ennek is gagyi műanyag a kartámasza. Egykutya. Azt hiszem oldalról megnézve a döntés is úgy működik, sőt még a borítás is ugyan olyan. Valószínűleg anyaghasználatban (fejpárna, deráktámasz, műanyagok) azért a drágább jobb, de nem tudom ér e annyit. Végülis egyik sem profi, sőt.

Amit kipróbálnék, de Győrben nincs olyan hely ahol ki tudnám: AKRACING K7012 Gaming. Fém csillagtalp, textil, árkategóriás műanyagok. Ez még nem is lenne rossz! Nem vetem el.
Sejtésem szerint az Akracing, az Arozzi, és a Dx-racer hasonló anyagokat állít fel ebben az árkategóriában.

Lenne esetleg valakinek friss tapasztalata ebben az árkategóriában?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#96) lofagi válasza boogie84 (#95) üzenetére


lofagi
addikt

Én azt tudom mondani, így már pár év használat után,hogy még mindig az egyik legjobb vételem volt. Egyszerűen öröm beleülni a székbe a mai napig. Egyáltalán nem bántam meg,hogy egy kicsivel többet kellett érte fizetnem, mint egy sima forgószékért. A többi székről amit írtál nem tudok nyilatkozni, csak ami a cikkben is van.

Én bátram merem ajánlani bárkinek. S a legjobb az egészben, hogy még mindig nagyon tart. Nem érzem,hogy jobban megsüppednék benne, mint korábban, nyilván ha itt lenne egy új és abba kellene belülni akkor talán meg tudnám mondani a különbséget, de így most azt érzem,hogy pont úgy tart, mint az elején.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#97) boogie84 válasza lofagi (#96) üzenetére


boogie84
veterán

Köszönöm a megerősítést! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.