Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] AGP-s királyok

Hozzászólások

(#1) quailstorm


quailstorm
nagyúr

HD4650 nem volt jobb a HD3850-nél? Vagy HD4670? Azt hiszem ezek voltak az utolsók. Bocs, ha hülye kérdés, nem néztem utána.

(#2) #68237056


#68237056
törölt tag

Úúúúúúúúúú... FX5950Ultra... Anno mit megadtam volna egy ilyenért...

(#3) Shing


Shing
őstag

Nagyon jó kis (egykor nagy) kártyák. :DDD Mivel akarsz tesztelni? Én bedobnék egy modernebb DX9-es játékot, pl. Payday 2 a poén kedvéért. Bár azt látom, hogy néhány kártyán nem indulna el, de azért kíváncsi lennék az eredményekre.

(#4) GAI válasza quailstorm (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

nem jobb a 4670, legalábbis elvileg... az ugye csak 128 bites, ezek meg 256

De ha sikerül szereznem, akkor belekerülhet de 4670-ből nagyon-nagyon ritka az AGP-s... a 4650 pedig biztosan gyengébb jóval.

[ Szerkesztve ]

(#5) GAI válasza Shing (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

a játékokat még nem szedtem össze, de mindenképp modernebb dx9 játékok lesznek

A tesztkonfig még kérdéses, de hajlok arra hogy marad a s478 P4... Hackelt-hybrid lappal 4 magos procit alátenni ugye nincs értelme, azokhoz nem vett senki AGP kártyát

(#6) quailstorm válasza GAI (#5) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És mi a helyzet egy Athlon 64 X2, vagy egy i775 65g-vel?
Ezekhez azért vettünk. Pl HD3450-et.

[ Szerkesztve ]

(#7) GAI válasza quailstorm (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezekkel is az a helyzet, hogy s939-hez meg LGA775-öz az esetek 99%-ában PCIE-s lapot vettek az emberek. Ezt már kifejtettem anno a nagy cikkemben is, hogy véleményem szerint 2 eset volt lehetséges:

- valaki a jól bevált régi (pl s478 vagy s754) konfigjához keresett egy erős VGA-t, és ezért vett egy AGP-s 3850-et
- valaki a régi jól bevált (3850-nél jócskán régebbi) AGP-s VGA-ját nem akarta lecserélni, ezért vett egy ilyen ritkaságnak számító AGP-s s939 vagy LGA775 lapot

Egyik esetben sem állhat elő az erős többmagos proci, és az erős AGP-s VGA kombinációja, hiszen ha mindenből újat vett valaki, akkor miért vette volna az elavult (és emellett sokkal ritkább és valószínűleg akkoriban már drágább) AGP csatolóval az alaplapot és a VGA-t is? És mivel számomra a 3850-es, valamint a többi erős AGP-s VGA szempontjából értelemszerűen a fenti két esetből az első az ami fontos, ezért azt gondolom, hogy úgy életszerű, ha egy korhű, megfelelően erős, de nem túlságosan modern alaplap+CPU kombót társítok melléjük...

(#8) quailstorm válasza GAI (#7) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Értettem.
Sajnos hibás választás miatt ilyen kései AGP-s lapok bőven voltak a családban. De már egy S478-as komolyabb P4 is korrekt lesz.

(#9) Speed® válasza GAI (#7) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

K8N Neo2 Platinum lapban X2-3800+@2.5GHz procival toltam anno X800XTt és 1950GT/512t..nem volt ez olyan ritka setup szerintem. Egyébként pont a procilimit kijátszása miatt akár a C2D+AGP hibrid témát is bevetném..a nagyvasak alá rém kevés egy P4, bármilyen is az kb.

(#10) quailstorm válasza Speed® (#9) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Havernak van ilyen konfigja még, abban van a HD3450. Apja használja most.

(#11) GAI válasza Speed® (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

hát nem tudom... esetleg egy kétmagos s939 vagy s775 (nem core2 hanem pentium d) kiépítése még megfontolandó lehet, akkoriban talán tényleg többen tolták még AGP-s lappal is... bár mind az x850, mind az x1950 neked is lehetett volna pcie-s, és alaplapból is sokkal gyakoribb az olyan :)

Tudom amúgy hogy kevés alájuk a P4, de pont ez lenne a teszt egyik lényege, hogy ki tudja-e futni magát egy ekkora kártya egy életszerű AGP-s konfigban? Hiszen egyébként nyilvánvalóan tudjuk, hogy a 3850 leveri az összes régebbi vasat mint vak a poharat, erről fölösleges lenne egy külön cikk, illetve ez jól kijön a nagycikkem PCIE-s részéből is.

Ez az új írás inkább azt feszegetné, hogy érdemes volt-e venni anno AGP-hez egy ekkora vasat? A nagycikkem egyértelműen azt hozta ki, hogy nem, de ott elavultabb játékokkal teszteltem a régi dx7-8 kártyák miatt, és az az új vasaknak nem annyira kedvez. Ezért gondoltam most arra, hogy rájuk eresztek erősebb játékokat egy hasonló tesztkonfiggal, mint az volt. De annak nem sok értelmét látom, hogy kvázi reprodukáljam a PCIE-s erősorrendet még egyszer AGP-re is, hiszen az már egyszer megvolt...

Gondolkozom még ezen, úgyis a jövő hét folyamán még el kell másznom a város másik felére a 9800XT-ért, és X850XT-m sincs még...

[ Szerkesztve ]

(#12) zoo8800


zoo8800
veterán

Egy átfogó prociteszt engem mondjuk még mindig nagyon érdelkelne :)

rip and tear, until it is done

(#13) GAI válasza zoo8800 (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

lesz majd az is... de nem ígérem mikor :)

(#14) GAI válasza GAI (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nos, akit érdekel a téma, az kérem szavazzon :)

(#15) Speed® válasza GAI (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lehetett volna..de anno az alap adott volt egy 6600GTvel, így X800XTPE lett helyette..dráva lett volna átállni nF4U lapra, így maradtam AGP vonalon, amíg már nem volt akkora érvágás. PentiumD/X2 szerintem elkél a kisebbek alá is. Procilimit mellett nem futják ki magukat, akkor meg fals a következtetés. Azt mindenki tudja, hogy gyenge procival mi a vége.

[ Szerkesztve ]

(#16) GAI válasza Speed® (#15) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hmmm... hát jó... akkor most vadásznom kell egy hybrid asrock lapot. Az AMD-s változatát gyűlöltem, ezért most azt hiszem az Intelessel teszek próbát.

(#17) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Váááá... de gyűlölöm az ATI drivereit! Kb dél óta azzal szívok, hogy találjak végre egy olyan drivert amivel működik az AGP-s 3850 WinXP alatt... Próbálkozásaimat eddig nem koronázta siker. Pedig valahogy leteszteltem anno XP alatt, csak sajnos nem raktam el a drivert. Se az AMD oldaláról, se a Sapphire oldaláról származó AGP hotfix-es driverekkel nem hajlandó működni. A 10.x-esekkel a driver telepítése, majd újraindítás után nincsen kép, a 11.x és 12.x-esekkel pedig átvált 640x480 16 színre és nem lehet feljebb állítani :W

Próbaképp felraktam egy Win7-et, ott szépen működik a kártya, 3DMark is lefut, úgyhogy a kártyának nincsen semmi baja. Csak az ATI drivertámogatása egy katasztrófa...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] AGP-s királyok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.