Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Szia

Az egyik idősebb rokonnak hasonló tünetei voltak, a másik kettőnek pedig semmi az űrbelövés után. Szóval szólhatnál a házidokidnak. Ha úgy ítéli meg, hogy anafilaxiás reakcióról van szó, nem kapod meg a 2. adagot. A tüneteket ez esetben adrenalinnal kezelik.

(#2) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezz rá itt: [link]

⭐ Stella

(#3) edari


edari
őstag

Mi tesómmal szombat este kaptuk meg. Vasárnap egész nap láz (mindkettőnknek), hasogató fejfájás, izzadás. Ma reggelre viszont nagyjából minden elmúlt, kivéve a fejfájás.

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Muter holnap kapja, meglátjuk. Szerdán már mennünk kell önkormányzathoz, úgyhogy nem dőlhet ki, nehéz időpontot foglalni hivatalos ügyekre.

Én meg az állapoton miatt (semmi bajom) gondolom majd jövőre kapok bármit is.

(#5) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Astrazenecát kaptam.
Aznap este semmi. Másnap tompa voltam, meló után 4 körül beborultam az ágyba, legyengülve, betompulva, hőemelkedés.
Estére "kipihentem" magam, másnap és azóta (több, mint 1 hét), már semmi, hála Istennek.

(#6) xlfx


xlfx
újonc

Ezek a tünetek szerintem normálisak, dolgozik az immunrendszered, ez a dolga, ez az oltás lényege. Nálunk 70+ korú családtagok kapták a szputnyikot ketten, mindkettőjüknél hasonló tünetek voltak, fejfájás, álmosság, gyengeség, láz, de csak 1-2-3 napig. Fájdalomcsillapítót, lázcsillapítót nyugodtan lehet bevenni, csak túlzásba ne vidd, az ajánlott mennyiséget be kell tartani, többet nem szabad. Már túlvannak a másodikon is, ugyanazok a tünetek, ugyanúgy pár napig.

(#7) Adamyno


Adamyno
tag

Igazából csak hajnalban vettem be, azóta jól bírom.
Egyik kollégámat kérdeztem, aki velem együtt kapta, ő is sz@rul van de dolgozik mert nem érzi magát lázasnak.Mondjuk most jobb egy fokkal, hőemelkedésem van már csak de a fejem meg a szemeim még fájnak. Viszont most, hogy szellőztettem és ülök, járkálok kicsit így sokkal jobb :)

Mondta a 80 éves nagymamám, hogy neki is ugyanez volt 1-2 napig csak ha jól emlékszem ő Pfizert kapott.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Ismerősöm is megkapta a Szputnyikot. 3-4 napra rá fájni kezdett a torka. Csináltatott egy tesztet, pozitív lett.
Én a helyedben kérnék egy tesztet.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lenne az eredménye.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9) Geri Bátyó válasza Fr@nkieWilde (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hogyha jobban belegondolsz a pozitív teszt egy vakcina beadása után, azt jelenti, hogy működik a vakcina és reagált rá a szervezeted. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Fr@nkieWilde válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én eddig úgy tudtam nem lenne szabad a tesztnek pozitívnak lennie az oltás után.

Szintén ismerősi körből tudom, hogy jelenleg nagyon sokan az oltások után kerülnek be betegen a kórházakba.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#11) lev258 válasza Fr@nkieWilde (#10) üzenetére


lev258
veterán

Jelenleg két típusú teszt elterjedt. Az egyik a vírus örökítőanyagának (illetve specifikus fehérje) nyomait érzékeli, a másik a termelt ellenanyagot. Utóbbiból automatikusan következik a pozitív teszt, ha megindult a szervezet immunválasza. Ahogy már írták, tünetek is jelentkezhetnek pl. láz. Súlyosabb, kórházi kezelést igénylő tünetek akkor várhatóak, ha valami speciális érzékenység, betegség áll fenn vagy pedig már későn jött az oltás és az illető már eleve megfertőződött. Utóbbi esetben az oltás nem segít, nem fogja tudni segíteni a szervezetet.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#12) Anonymus7


Anonymus7
friss újonc

Szintúgy megkaptam a Sputnyik vakcinát. Pár órán keresztül utána magam is úgy voltam vele, ez lehet valami “placebo”, ámde délután elkezdtem furán érezni magam. Estére full láz és olyan ízületi és izom fájdalmaim voltak, kezdtem aggódni hogy én hülye minek oltattam be magam. Borzasztó fej- és fül fájás. Úgy éreztem hogy a vesém leszakad a májammal együtt. Nem akartam bevenni paracetamolt, mert azt olvastam nem nagyon kellene gyógyszert bevenni. Szóval küzdöttem mint gyerek a bilin, míg csaknem telefonáltam egyet. Végül győzött az 500mg-os paracetamol/koffein. Enyhültek a panaszaim azóta, de nem vagyok toppon még. Nem tudom meddig fog tartani ez a fájdalom. Attól tartok, a második után rosszabb lesz. Ez az én tapasztalatom. Egyébként vasárnap oltottak be.

(#13) cskamacska válasza Fr@nkieWilde (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

"Szintén ismerősi körből tudom, hogy jelenleg nagyon sokan az oltások után kerülnek be betegen a kórházakba."

Ha 60(!) másik beteg mellett kapták meg akiket egyszerre hívtak be, és bezsúfolták őket 100 légköbméterbe, akkor nem csoda. :( Van távoli ismerős kórházban, mert elment oltatni magát, és nem vitt alkalomhoz megfelelő oxigénpalackos hazmat ruhát.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#14) Tüzi

Csak jelezném, hogy az első oltás beadása után a hőemelkedés, enyhe láz, izzadás stb, teljesen normális tünet.
A második után általában némileg erősebben is jelentkeznek ezek a tünetek.
Ez azt jelenti, hogy működik a cucc, dolgozik az immunrendszer.
Persze nem 40 fokos lázról, és izomgörcsről beszélek, hanem mondjuk ilyen 37-37.5 fokról, emiatti levertségről, fáradékonyságról.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15) Adamyno válasza Anonymus7 (#12) üzenetére


Adamyno
tag

Üdv a klubban :)

Mondjuk most ha picit ülök és iszogatok rendesen akkor jobb.
Nem is a láz/hőemelkedés a gázos, hanem ami éjjel volt az a magas pulzusszám (remélem már nem lesz), a veséim fájtak nekem is meg az összes izmom. Most éppen csak izzadok meg fájdogál a fejem úgy 37 -37,2 körül beálltam de ez a hőmérős történet is megérne egy ajtócsapkodást, mert 3 féle lázmérő 3 különböző eredményt ad.

Van egy sima digitális, az nem hiszem, hogy 37 fölé is tud mérni :D
Van egy másik digitális a gyereknek, az olyan fél fokkal mutat kevesebbet, mint az analóg ami már elvileg nem higanyos de valami olyasmi. Na én utóbbinak hiszek mert azt 5-10 percet bent hagyom, akkor biztosan átmelegszi ka testhőmérsékletemre és azt mutatja, ami. Nem merül az elem meg semmi ilyesmi. Az a fura ezekkel a digitálisokkal, hogy érzem, hogy még hideg a vége de már csipog, hogy vegyem ki.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#16) akom válasza Adamyno (#15) üzenetére


akom
senior tag

Én nem tudom mi a helyzet az oltásokkal, de rajtam még december környékén ment át a vírus, és szóról szóra ugyan ezek voltak a tüneteim mint neked. Annyit tudok írni biztatásképp, hogy 3 nap után már semmi gondom nem volt.

(#17) Anonymus7 válasza Adamyno (#15) üzenetére


Anonymus7
friss újonc

Nekem még van egy utolsó darabos higanyos lázmérőm. Meg még az a régi jó kis higanyos pumpálós vérnyomásmérő. Csak érdekességképpen leírom hogy teszteltem és mutat eltérést az elemes vérnyomásmérőktől. Egyébként nekem a pulzusommal nem volt gond. Még...Jó egészséget kívánok :) :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

1. Ez itt rendőrségi fórum, vagy mindenki nyugdíjas? 68 éves anyám fél tucat krónikus betegséggel még időpontot se kapott. :U

2. Nemjól csináljátok. az orosz vakcila úgy működik, hogy megkapod, hazaballagsz és betöltesz legalább 100 ml vodkát. Akkor jól működik.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) Tüzi válasza Vladi (#18) üzenetére

de nem hitvány finn féle lőrét, hanem tökös ruszki anyagot, lehetőleg egy putyin kép alatt elfogyasztva.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20) bul07


bul07
nagyúr

Édesapám Pfizer/BioNTech
Nem panaszkodott semmi tünet, még a második után se

Édesanyám Kínai
Csak a helye fájt pár napig, mint a szokásos influenza elleni után is szokott

Én Oxford/AstraZeneca
Helye pár napig fájt mint a szokásos influenza elleni után is szokott
Viszont első éjszaka nem telt jól nyughatatlan voltam meg néha fáztam aztán melegem volt, és volt fázós izzadás is, fáztam a takaró alatt de izzadtam is
Viszont lehet hogy a tüneteket fokozta az akkor nagyot változó időjárás, mostanában érzékenyebb lettem a frontra. Pár hónapja is volt az a nagy széllel betörő front akkor is minden bajom volt.
De másnap estére elmúlt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21) zolikaDB válasza Vladi (#18) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, rendőr. :DD

(#23) dugo_ válasza Kaschi (#22) üzenetére


dugo_
veterán

Ezért az agitprop epehányásért kár volt beregisztrálni.

(#24) dabadab válasza Kaschi (#22) üzenetére


dabadab
titán

Akik azon háborognak, hogy előjegyzés után sokat kjell várni, azok menjenek panaszra Brüsszelbe. Ott ronmtották el a megrendeléseket

1. Az a "Brüsszel" nem valami mágikus hely, hanem a tagállamok vezetői (igen, többek között Magyarországé is) döntöttek.

2. Többek között azért késett a szállítás, mert az áron alkudoztak - amit (nahát) a magyar kormány is erőltetett, illetve ragaszkodtak ahhoz, hogy a cégek vállaljanak felelősséget az oltóanyagért.

3. A késés nagy része meg szimplán ellátási problémák miatt van, nehezen fut fel a gyártás.

Én biológuskánt kínai vakcinát kértem és kaptam. Semmi melléákhatása nincsen, az analóg vakcinák élettani hatásai évtizedek óta ismertek. Abszolut kockázatmentes. Nem így a génsebészettel előállított nyugati vakcináké. Azok hosszú távú hatásai beláthatatlanok, viszont nyugati cégek és EU-s ügynökök tarolnak vele.

Ez meg színtiszta hazugság. Egyrészt tudni lehet, hogy VANNAK mellékhatásai (vazze, ott a dokumentációja, egy igazi biológus nyilván tud olvasni), másrészt az mRNA vakcinák egyik előnye többek között pont az enyhébb mellékhatások, harmadrészt meg nem tarol vele senki, szimplán megveszik a gyártótól a piaci ár alatt (lásd fenn).
Ha tarolást akarsz látni, akkor nézd meg azt, hogy milyen cégen keresztül és milyen áron jön a kínai oltóanyag.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) ncc1701 válasza Vladi (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugye? Én nem panaszkodom, mert minél később kapom, annál jobb. Egyrészt mert jobban tesztelődik, másrészt pedig ha igaz az, h egészségi állapottól függően hívnak be, akkor ugye az van, h qrva jól tartom magam. Mondjuk ezt eddig is tudtam.

A 70 éves muterom ma kapja a szputnyikot. Anyós két hete kapta a kínait, jövő héten kapta volna a második adagot, erre kiderült, h elkapta a vírust, de szerencsére csak lázas, amúgy semmi baja.

(#26) Eastman válasza ncc1701 (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Anyós két hete kapta a kínait, jövő héten kapta volna a második adagot, erre kiderült, h elkapta a vírust...

Két 60-70 közötti barátom dettó.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) bul07 válasza ncc1701 (#25) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet pont az oltás segített abban hogy nem súlyosabb lefolyású

Amúgy én a Kínait nem fogadtam volna el, és nem azért mert Kínai, vagyis mégis van köze
Fő ok a titkolózódás, nem megfelelő tesztek és tanulmányok,

Na meg van még egy olyan felvetésem a Orosz meg Kínaival
Hogy miért adják el és nem oltják be a saját lakosaikat?
Pont ez a két ország ahol diktatúra van ha akarnák egy darabot se engednének ki az országból amíg a saját lakosságuk nincs beoltva,
Oroszban tombol a járvány(Erre is hivatkoznak mikkor szétverik a tüntetéseket),
Bár Kínában most nem sok fertőzött van adatok szerint, bár a valós számot ki tudja

[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28) oszi666


oszi666
őstag

ha biológus vagy hogy mondhatsz ekkora hülyeséget :D
analóg vakcina behalok komolyan
mi a baj a génsebészettel előállított vakcinával? az hogy az digitális?

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#29) ncc1701 válasza bul07 (#27) üzenetére


ncc1701
veterán

Igen, mi is örülünk neki, h már 2-3 hete megkapta, és már a láza is csillapodik, szóval javul. Állandóan mondtuk neki, h ne mászkáljon el, de nem tud megülni a seggén. Fújja a szájába, meg az orrába a sprét, ami elvileg jó a vírus ellen, ha hazamegy, még a cipője talpát is ledomesztoszozza, a banánt, meg a tojást is elmossa, mégis ő kapta el. Mi meg nagyjából hozzá képest leszarjuk, és semmi. Fura dolgok ezek.

Kínai mellett is vannak azért józan érvek. Ugye bevált teknológia (lehet rá mondani, h elavult, de legalább ki van kisérletezve), jó sokan kapták meg.
Ja, és h miért adják ki? Nézzük csak. Pfizer kb 10eft/adag, sinopharm meg 50-60eft tudtommal. Orosz sem a legolcsóbb. Kell a lovetta.

(#30) oszi666 válasza ncc1701 (#29) üzenetére


oszi666
őstag

mi a nagymamát (89 éves) találtuk meg egyszer az aldiban, megszökött a család által ráparancsolt karantéból, hogy őt előbb viszi el a magány mint a vírus. És egyébként lehet is benne valami, hogy az utolsó éveit négy fal között élje le vagy esetleg kevesebbet de azt úgy ahogy szeretné.
Imádom az öreglányt, túlélte a németeket oroszokat, rákosit rendszerváltást minden, ha menni akar akkor fogja a botját és megy, kész.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#31) oszi666 válasza dabadab (#24) üzenetére


oszi666
őstag

kis pontosítás az astrazeneca és a sputnik sem rns alapú szerintem szigorúan véve, azok adenovírusosak és így cDNS-t juttatnak be, amiről majd átíródik az mRNS-->fehérje.
A Pfizer és a Moderna azonban konrkétan mRNS-t juttat be ha jól tudom, és emiatt kell őket nagyon hűteni

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#32) bul07 válasza ncc1701 (#29) üzenetére


bul07
nagyúr

Kínai
Nem azt mondom hogy rossz vagy káros

Hanem hogy titkolózódás miatt én nem bízok benne, meg hogy nincsenek megfelelő adatok, mert oké hogy úgy néz ki hogy elég jó, de ugyan úgy lehetett volna rosszabb is az adatok hiánya miatt lutri volt, vagy lutri

Szerintem több kárt szenved a gazdaság a korlátozások a leállások miatt mint ami befolyik a vakcina árából, ami nem mellesleg nem is az államkaszába hanem egy céghez folyik be

És hogy abban a két országban diktatúra van egy rendelettel megtilthatnák hogy kivigyék, ez az itteni cégek estén nehezebben kivitelezhető főleg ha nemzetközi cég
Tehát továbbra se értem miért engedi mondjuk az orosz kormány hogy elvigyék tőlük, míg le nem oltottak mindenkit mert ott az oltást is kötelezővé tudják tenni

Egy nagyon jó informatív videó a vakcinákról, hogy melyik milyen, mi hogy

Furcsa hogy még nem szántották be ezt a fórumot a górék

Amúgy egy kis derültség is legyen
Hát ez hatalmas úgy megnéznék itthoni verziót is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33) ncc1701 válasza bul07 (#32) üzenetére


ncc1701
veterán

Kínában van még amúgy korlátozás? Nem nagyon olvastam erről semmit.
Nameg félig viccesen, ott "fejlesztették" ki a vírust is, nyilván ők tudják a legjobban legyőzni. :)

Be fogják zárni, nyilván, mint minden hasonlót. Csak még aslzanak tán.

[ Szerkesztve ]

(#34) bul07 válasza ncc1701 (#33) üzenetére


bul07
nagyúr

Ott kemények voltak, nem voltak restek milliós városokat körbezárni ha kellet
Vagy városos részeket hogy megállítsák

Ha lehet hinni annak az oldalnak amit linkeltem [link]
158 Aktív fertőzött van számontartva
(1,439,323,776 lakosságból, bár hiszi a pisszi :) )
Mondjuk az tuti hogy boldog boldogtalant tesztelnek

Amúgy itt volt egy poénosabb eset
Mezőgazdasági cég, olyan 20-30alkalmazottal (földművelés a profil)
Irodások megkapták
Alkalmazottak vitatkoztak a tesztről hogy ki akar ki nem
Főnök hozott egy olyan döntést hogy mindenkinek kötelező(aki nem az mehet persze ezt nem mondta ki :) )
És mi a poén
Mindenkinek negatív lett csak a neki a főnöknek lett pozitív így mehetett karanténba :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35) oszi666 válasza bul07 (#32) üzenetére


oszi666
őstag

igen én is így érzek.
nem az a baj, hogy régebbi a technológia
a sunyulás meg a gyanús közbeszerzések a problémásak

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#36) zolikaDB válasza bul07 (#27) üzenetére


zolikaDB
veterán

Beszél a kínairól is: [link]

(#37) bul07 válasza zolikaDB (#36) üzenetére


bul07
nagyúr

Index-nek lehet még hinni, nem süllyedt még le teljesen Origo szintre :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38) kenwood


kenwood
veterán

Nekem az egyik kotelezo oltas utan ket nappal olyan sulyos tuneteim voltak, hogy ket hetre korhazba kerultem.
Veseosztaly. Valami PSGN, vagy mi volt.
Szerintem az is ruszki vakcina volt, csak nem most,hanem '88ban kaptam :D
Eleve nem vagyok az oltasi lista elejen,emiatt meg hatrebb fogok szerintem kerulni. Raadasul nemreg szteroidot kaptam egy gyulladas miatt, ami utan szinten nem a legjobb oltasra menni.
Alig varom mar,hogy bejelentsek, iden nyaron oltas nelkul meg a wcre se mehetsz ki.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#39) ncc1701


ncc1701
veterán

Alig varom mar,hogy bejelentsek, iden nyaron oltas nelkul meg a wcre se mehetsz ki.

Na, én is ettől félek. Erre mondjuk az eleht a megoldás, h gyorsan elkapom, ha még nem lennék túl rajta.

(#40) Adamyno


Adamyno
tag

.

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#41) Adamyno válasza Vladi (#18) üzenetére


Adamyno
tag

A többieket nem tudom, de én BM alkalmazott vagyok.

Viszont nekem a 82 éves nagymamám megkapta 2 hete a pfizert. 3 napja fullad, ma megnézték a véroxigénjét mert már szürkült meg kékült. Tüdőgyulladás, teszt pozitív.
A 85 éves ismerős BP-en még nem kapott időpontot. Nem tudom mitől függ.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#42) Adamyno válasza bul07 (#27) üzenetére


Adamyno
tag

Szerintem tökmindegy, hogy mi az állam jogi berendezkedése.

Az üzlet az üzlet. Valószínűleg annyiért adják, hogy a profitból maguknak is tudjanak gyártani és így talán nullára vagy kissebb profitra kijön a gyártás.

Astra Zenecával volt ez a felfordulás ugye, hogy lehetséges, hogy a vérrögképződést elősegíti. A legtöbb EU országban felfüggesztették a tünetek után az alkalmazását. Alaposan megvizsgálták talán a finnek ha jól emlékszem és összefüggésbe hozták a vérrögképződést egy bizonyos génnel vagy valamilyen hajlammal amit elméletileg ki is lehet mutatni és adott pácienseknek nem javasolt adni mert náluk nagy eséllyel okozhat vérrögöt. Erre a britek mit csináltak? Hirtelen pár napra rá megvizsgálták a vakcinájukat és kiderült, hogy még csökkenti is a vérrögképződést. A svédek, akik társtettesek az AstraZenecában, legutoljára mikor néztem a statisztikákat még az volt, hogy 20%-ban oltanak a sajátjukkal és 70% fölött a pfizerrel. Miért?
Ilyen jó pénzért el tudják adni? Vagy ennyivel jobb a pfizer? Mi a lényeg most? A profit, az üzlet vagy az állampolgárok egészsége?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#43) cskamacska válasza kenwood (#38) üzenetére


cskamacska
addikt

"Alig varom mar,hogy bejelentsek, iden nyaron oltas nelkul meg a wcre se mehetsz ki."

Továbbra is tartom, hogy ezt nem tehetik meg. Ha ez bejön, akkor a szabálykövetési hajlandóság a minimumot sem fogja elérni, Gödény és a Mi Hazánk pedig nem csak hétvégente, de minden nap veri majd a tamtamot a köztereken.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#44) Eastman válasza Adamyno (#42) üzenetére


Eastman
őstag

Mármint az állampolgárok egészsége? Mármint hol? :U Kubában?

...pörgesd előre a kazettád negyven évvel... ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#45) kenwood válasza cskamacska (#43) üzenetére


kenwood
veterán

En is ugy gondolom, hogy ez nagyon necces lenne, de a multheti misen Kossuthon sajnos utalgatott mar ra a bolcs vezer. Azt nem tudom, milyen mertekben, de abban biztos vagyok, hogy valamennyire diszkriminalva lesznek az oltasra varok iden nyaron.
Nem baj,majd a beoltott nyugdijasok eletet lehelnek a vendeglatasba ... havi 47 ezerbol :C

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#46) sztanozs válasza Adamyno (#42) üzenetére


sztanozs
veterán

Egy diktatúrának (azaz egy diktatúra haszonélvezőinek) mindig sokkal fontosabb a bevétel, mint a "nép". Nézd meg csak a jelenlegieket és a már beszántottakat. Mindent kiárusítottak (sokszor áron alul), amit tehettek (ásványkincsek, nemzeti kincsek), hogy az diktatúra fenntartó erejét (katonaság) és elit életszínvonalát biztosítani tudják.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47) Sanya válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem azt jelenti.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48) ncc1701


ncc1701
veterán

Fentebb írtam, h anyós elkapta. Na, mivel már cirka 3 hete megkapta az első adag kínai szurit, gyorsba meg is jött a védettséget igazoló kártyája. Hát ennek így sok értelme nincs.

(#49) Sanya válasza Fr@nkieWilde (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ezek mendemondák.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50) zolikaDB válasza Adamyno (#41) üzenetére


zolikaDB
veterán

2 hét alatt nem túlzottan erős védettség alakult ki.
"Azt mondják az okosok", hogy az első oltás az első pár hétben arra elég, hogy ne halállal végződjön a sztori.
Aztán mittudomén, mi mire elég.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.