Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) FTeR válasza bambano (#93) üzenetére


FTeR
addikt

az általunk ismert vistát alig több mint 2,5 évig fejlesztették vagyis hozta az átlagot. a csúszást 2 dolog következménye:
az egyik, h első nekifutásra teljesen .net alapokon akartak dolgozni, ám mivel akkoriban a .net is komoly átalakuláson ment át (lásd 1.1 vs 2.0) a dolog nem nagyon működött. ezért van pl az is, h a vistában lévő WPF még natív C++, addig a .net2.0-át felturbozó változat (lásd 3.0 felépítése) full felügyelt kód, miközben ugyanazt tudják. a fejlesztési menetnek megfelelően a 3.0 közel egy évvel követte a vistát.
a másik, h mire eljutottak a felismerésig, az xp kegyetlenül elavult és ezer sebből vérzett (ügye ekkorra a longhornnak már rég az RC-be kellett volna lépnie), ezért minden erővel az sp2-nek álltak neki, amit a már meglévő új/longhornos fejlesztési irányelvek mentén készítettek el (biztonság mindenek felett).

a ws2008 moduláltságát (server core, szerepkörök, iis7) és az eljövendő minwin-es kernelt figyelembe véve úgy érzem nyitott kaput döngettek.
a linuxos pajtik megjegyzésének szemrehányó/kárörvendő felhangját némiképp furcsának érzem (de nem lep meg), mivel ha jobban megnézzük a linux (és most a kernelre gondolok) sokkal monolitikusabb, mint az nt (lásd pl.: HAL).

(#102) fordfairlane válasza bambano (#93) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Windows egyik legfontosabb tulajdonsága a kompatibilitás, ami egyik nagy kerékkötője is. Régóta jósolják már, hogy a kompatibilitás miatt egy idő után fejleszthetetlenné, túl komplexé válik a rendszer, nem is beszélve az alapvető változtatások kivitelezhetetlenségéről, de a kompatibilitást nem adhatják fel, és egyelőre ez a fejlesztési modell működik. De talán most tényleg igaza lesz a Gartnernak, és elérték azt a pontot. A virtualizáció lehet a megoldás a kompatibilitásra. Én a miniwin koncepció publikussá válásában azt látom, hogy a Microsoft is keresi a kitörési pontot, teszteli a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#103) FTeR válasza Cathfaern (#100) üzenetére


FTeR
addikt

ms a software & services vonalat követi. ennek megfelelően a live-os mókák is inkább a meglévő win/ofisz kínálatának bővítése, semmint önálló alkalmazások.
ez mondjuk nekem szimpatikusabb, mint a nagy konkurens próbálkozásai. pl az ofisz mellett egy live workspace-el sokkal többre megyek, mint kugli féle docs. előbbi egy űrt tölt be, míg utóbbi számomra teljesen használhatatlan.

(#104) FTeR válasza fordfairlane (#102) üzenetére


FTeR
addikt

nemhogy működik, a kompatibilitás élteti. ennek a kényszernek a súlya alatt nyögött a w9x-es generáció és majdnem ez tett keresztbe a nt-re állásnak is. utóbbi eredménye volt a Me is. rakat innovatív fícsör a régi meg az új win kevert alapjaival (ezért ette meg a w9x-es és a 2k drivereket).

újból felhívnám rá a figyelmeteket, h nyitott kapukat döngettek. a vista bajait pont az adja, h az új fícsörök nevében teljesen feláldozták a kompatibilitást. az xp-s appok is csak azért futnak rajta, mert egy komplett xp gyúrtak bele.

(#105) fordfairlane válasza FTeR (#104) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem fícsörökről írtam. Új fícsör, és alapvető architekturális átszabás igen csak mást jelent.
Ami pedig a nyitott kapukat illeti, nahát. :) Én szégyellem magam, hogy ezeknek a nagytekitélyű szakértőknek nem láttam még a munkásságát, és le mertem írni a véleményemet.

De az is lehet, hogy a Gartner csupa irigy linux-fanaticból áll, mint ahogy az egy korábbi hozzászólásból kitűnik, és semmit nem értenek a témához, mégis azt mondom, érdemes elgondolkodni, hogy miről beszélnek.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#106) FTeR válasza fordfairlane (#105) üzenetére


FTeR
addikt

hiába vagy lekezelő...
összehasonlításképpen, mondhatnám azt, h néz utána jobban a fícsör fogalmának, vagy jelezhetném, h nem ugyanazt értjük a fícsör alatt. mert szemlátomást nálad fícsör fogalma véget ér a "kattintható" dolgok szintjén, míg valójában példának okáért a driver modell új felépítése is olyan új fícsörök összessége, amire a dx10 is építkezik, amelynek új fícsöreit az új generációs vidikarik is kihasználnak, amelyek új fícsöreire új generációs alkalmazások építkeznek és így tovább és így tovább.
(Web) feature sajátosság, tulajdonság, jellemző, jegy

az külön sajnálatos, h nincsenek saját gondolataid. korábbi hozzászólásaimban érvek hosszú sorával próbáltam alátámasztani, h miben és miért is téved a gartner egy embere. így az, h mennyire tartod relevánsnak magát a céget nem tekinthető súlyos ellenérvnek.

(#107) FTeR válasza FTeR (#104) üzenetére


FTeR
addikt

hopp, az innovatív linknél igazából erre gondoltam: [link]
ugyanez mástól angolul: [link]

a másiknál a cím miatt elsőre azt hittem ugyanaz van benne. valójában az a cikk inkább a jelenlegi témához kapcsolódik.

(#108) dabadab válasza FTeR (#104) üzenetére


dabadab
titán

"a vista bajait pont az adja, h az új fícsörök nevében teljesen feláldozták a kompatibilitást. az xp-s appok is csak azért futnak rajta, mert egy komplett xp gyúrtak bele."

:D

Igazad lenne, ha a DOS meg a WinNT viszonylatban mondanad ezt, de igy... ehh...

DRM is theft

(#109) FTeR válasza dabadab (#108) üzenetére


FTeR
addikt

kifejtenéd bővebben?
nem hiszem, h a dos vs nt különbségeihez lenne hasonlatos. már a felvetés is röhejes. ha már párhuzam kell, akkor inkább win9x vs nt. bár továbbra is kétlem, h képben vagy vista újításaival.
a WDM önmagában elegendő példa. de a creative féle hang modell használata is jó példa (lásd régi játékok hang effektjeinek hiánya vista alatt). de a win összes komponensét felsorolhatnám, hol sokat változtattak, hol teljesen újraírták, kisebb nagyobb kompatibilitási gondot hagyva maguk után.
vista windows mappájában majdnem 1g csak a compatibility pack.

szerk: a félreértések elkerülése végett, a vista is nt...

[ Szerkesztve ]

(#110) WonderCSabo válasza virkir (#84) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hol van itt az ellentmondás? :) Én ugyanarra a gépre raktam fel a Vistát, mint az Xp-t és a Vista gyorsabban feláll, stb. Dehogy Aerot, meg SuperFechet jól tudjad használni, viszonylag erősebb gép kell. De ha ez meg van akkor ugyanolyan erős gépen gyorsabb a Vista, mint az XP az én tapasztalatom szerint. Más megértette...

(#111) glutamin válasza virkir (#85) üzenetére


glutamin
őstag

Aki nem talál magának érdembeli új funkciókat benne, annak valóban nincs értelme váltani rá. Senki nem kötelez rá minket, hogy telepítsük.

Én akkor fogok váltani, ha majd lesz egy rendes dx10-es vga-karim. Lassan kiforrják magukat a driverek is. XP is igazából az SP2 után lett egy igazán jó kis rendszer. Vista most elérte az SP1-et, de akik vették a fáradtságot és jobban utánakeresgélteka szükséges dolgoknak, azoknál nincs is túl sok probléma vele.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#112) dabadab válasza FTeR (#109) üzenetére


dabadab
titán

"kifejtenéd bővebben?"

Ki: az NT-be tenyleg egy komplett DOS emulatort nyomtak, mivel az tenyleg nem volt kompatibilis a DOS-sal.
Ezzel ellentetben a Vista meg az XP az alkalmazasok szempontjabol binarisan tokeletesen kompatibilis (nyilvan ezert is hivjak WinNT 5.1-nek meg 6.0-nak oket), nincs a Vistaban komplett XP.

Mindenesetre udito valtozatossag, hogy ezuttal a Winrol beszelsz zoldsegeket.

DRM is theft

(#113) Gregorius válasza t72killer (#94) üzenetére


Gregorius
őstag

#44: fura, h ennyi fáradtságot beleölsz a régi rendszer átmentésébe, ennyi idő alatt simán felhúzol 1 friss rendszert Kíváncsi vok még, hogy mire használtad a gépet? volt-e közben 5-6 vírusirtó+tűzfal-újratelepítés/váltás, hibás driver leszedés, ilyesmi?
Pont azért "kínlódom" vele ennyit, mert rengeteg szoftverem van rajta, sokkal hamarabb végzek mindennel, mintha nulláról húznám fel a rendszert, még ha csak simán dvd->tovább->tovább->késszel rakok fel mindent, akkor is. A programok feltelepítése, a beállítások és minden egyéb átvitele jobb esetben csak napokig tartana, és közben nem ártana az állásomat is megtartani. Másrészt ha már egyszer megoldottam az adott hibát, akkor a javítás is sokkal gyorsabban megy legközelebb.
Válaszolván kérdésedre: igen, volt többféle tűzfalam, vírusirtóm. Egy esetben még alkalmanként kernel szinten össze is akadtak - eltartott egy ideig, mire kinyomoztam, hogy mitől nem indulnak el olyan banális alkalmazások, mint a jegyzettömb :)

(#114) bambano válasza fordfairlane (#102) üzenetére


bambano
titán

"A Windows egyik legfontosabb tulajdonsága a kompatibilitás": ahha...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#115) bambano válasza FTeR (#101) üzenetére


bambano
titán

Ha azt vesszük, hogyan készül el egy linux kiadás, akkor a linux valóban monolitikus, annak minden előnyével és hátrányával.

Viszont hiába van az nt-ben hal, ha igazából egyre kevésbé használják. Alig pár platformon fut a vista, ehhez felesleges hal-t faragni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#116) t72killer válasza bambano (#115) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

no igen, megnézném a powerPC-n vagy PS3-on futó vistát :DD (linux ugyebár mind2re van:)))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#117) hcl válasza Gregorius (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Be is szoktad kapcsolni azt a gépet? :-D Egy kicsit is ütött-vágott XP nem bírja tovább fél évnél. Ha vigyáznak rá akkor 1 :-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#118) hcl válasza FTeR (#101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja. Csak a Linux kernel működik. (És modulokat lehet bele tölteni. A monilitikus kernelbe)
És rendesen meg van írva.
És pár 10k-s (rossz esetben) eszközmeghajtókkal kezeli le (gyorsabban) a hardvereket.

Pl. az Avermedia TVphone 98 TV tuneremhez nem lesz soha 64 bites winnyóz driver, de lInux alatt semmit nem kellett vele csinálnom, telepítés után azonnal működött.

Mutogatni való hater díszpinty

(#119) sh4d0w válasza bambano (#93) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A paradigma-váltással egyetértek. A Vista csúszásának az oka azonban az volt, hogy az XP-t kezdték el továbbfejleszteni, majd kidobták az egészet és elölről kezdtek építkezni. A terjesztési módszer mindenképpen megérett a felülvizsgálatra - és azt sem bánnám, ha a MinWin önmagában is létező termék lenne, de erre jelenleg nem sok esélyt látok. Tán ha jelentős piacvesztést könyvelne el a MS a desktop piacon, de nyilván ők ott Redmondban előbbre látnak ilyen téren, mint én.

https://www.coreinfinity.tech

(#120) #56573440


#56573440
törölt tag

ezt imádom :DDD temessük a vindózt mert az új ophoz új gép kell. a dos után is új gépet kellett venni, a 3.1 ről is aki váltani akart az is kompromisszumokat kötött, és nem is olyan régen volt (najó azért nem is ma) hogy 98/me millenium vs xp miatt sírt a sajtó és a nép hogy ez használhatatlan lassú és nem fogják használni. nem azt mondom, xp most is gyorsabb, kevesebb memót zabál mint a vista még úgy is hogy azonos szolgáltatások vannak feltéve (aero mod, oldalsáv, stb), de ha nem omlott volna össze és az svhost nem foglalt volna le 100% memót és procit (vírus nyesta, többször ellenőriztem) akkor még mindig az lenne. így viszont mennyenek el a francba.

ez van. irodai munkára már olyan gépeket kell összerakni, amik 3-4 évvel ezelőtti játékgépekkel veszik fel a versenyt. fejlődik a hw megy utána a szoftver

[ Szerkesztve ]

(#121) sghc_toma válasza t72killer (#96) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Ehhez képest nézzük meg mennyi a bug egy crysisben vagy UT3-ban... Még engine szinten is van csiszolnivalójuk a játékíróknak. (+lenne a M$-nak is némi...)

az a sok bug véleményem szerint a 9-es és 10-es codepath keveréséből adódik.. a 10-es tényleg sokkal átláthatóbb, egyszerűbben programozható.

in asm we trust

(#122) hcl válasza #56573440 (#120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

DOS után hol kellett új gépet venni? Nekem 286-on a DOS is ment meg a W3.1 is.
486SLC-n ment a DOS, a 3.1 és a 95 is :-D

Amúgy én mostanában eladtam pár PIII-as gépet, és azokon még véletlenül sem XP volt, mert mindbe 256Mb RAM került, és az az XP-nek kevés. Windózkétezer volt rajta.

Na a sok hülye megveszi az 1GHz-s P3-as cuccot, és teszi fel a Zikszpét.
Aztán hívogat hogy lassú. Ja, kérem, az XP 256Mb-tal csak addig tűnik gyorsnak amíg nem akarsz rajta valamit futtatni...

Aztán meg teszik fel mindenre. Olyat is láttam már hogy 500MHz PII + 128Mb RAM + lassú winyó. 10 perc volt mire bebootolt. De neki a 2000 nem jó. Gratula.

(Hogy miért nem Linux-szal adom a gépeket? Adtam azzal is... és XP-t tettek fel helyette :C :Y :W :O :DDD :( )

Mutogatni való hater díszpinty

(#123) t72killer válasza hcl (#122) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Hogy miért nem Linux-szal adom a gépeket? Adtam azzal is... és XP-t tettek fel helyette"

igen, ez az oktatási rendszerünnkből származik, ahol azt tanítják, h a "gépen" az "OS" = win, a "szövegszerkesztő"= word, a chatprogi =msn

Ehhez jön még hozzá a jómagyar hozzáállás: ha el tudok lopni egy 50-60eFtos oprendszert, az tuti jobb, mint azok a pingvines ingyenes vackok :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#124) hcl válasza t72killer (#123) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ya Ya.

Meg amúgy sem tudják használni a Linuxot. De mondjuk a Winnyózt sem. Akkor meg nem mindegy? :-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#125) bambano válasza #56573440 (#120) üzenetére


bambano
titán

Nálunk az a gép, amin a család dolgozni szokott, majdnem napra pontosan 6 éves. Hogy pontosak legyünk: ez az a kor, amikor még a 2k volt elterjedve és ugyanez a rinya ment xp ügyben, mint most.

Az a gép, amit 6 éve vettem, minden akkori igényt kiszolgál most is, nem tudom, hány linux verzió fordult meg rajta. Se újratelepítve nem volt, se lassúnak nem lassú. Ugyanezt nem nagyon lehetne róla elmondani, ha windowsos cuccok lennének rajta. Úgyhogy szerintem nem teljesen alaptalan, hogy sírnak a hw fejlesztés miatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126) bambano válasza hcl (#124) üzenetére


bambano
titán

Egy évvel ezelőtt az akkor 12 éves lányom kezébe adtam az új pc-jét, meg egy debian telepítő lemezt. Nem állítom, hogy minden segítség nélkül, de felrakta az alap debiant. A 3d gyorsítót azt én konfiguráltam be, majd elmagyaráztam neki az apt-get meg az apt-cache használatát, azóta teljesen jól elvan a gépén. Azóta telepakolta a gépét debianos cuccokkal.

Azóta ha nekem valaki arról panaszkodik, hogy lehetetlen a linux használatát megtanulni, azt szoktam neki mondani, hogy azért egy 12 éves kisgyerek szintjét el kellene érni számítástechnikából...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#127) bambano válasza t72killer (#116) üzenetére


bambano
titán

Én meg azt a vízhűtéses nagy ibm vasat nézném meg, ahol lparokban fut egyszerre néhány 10 ezer linux... Valami nagy svéd isp web hosting szerverfarmját migrálták rá, mert nem fértek az épületben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#128) VladimirR válasza hcl (#117) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en pl nem, mert 7/24 megy, s nekem is volt mar ket eves xp-m, most meg mar tobb, mint 1 eves a vista-m

az, hogy te magadnak keptelen vagy karbantartani a rendszert, nem egyenlo azzal, hogy a windoz-zal van a baj

(#129) bambano válasza VladimirR (#128) üzenetére


bambano
titán

"az, hogy te magadnak keptelen vagy karbantartani a rendszert, nem egyenlo azzal, hogy a windoz-zal van a baj": abból, hogy ő nem tudja karbantartani a rendszert, sem az nem következik, hogy a windowszal nincs baj, sem az, hogy baj van vele.

Amellett, hogy nem tudja karbantartani a rendszerét, még lehet igaz, hogy a windowszal baj van. Mint ahogy az az állapot, hogy mindenki belepiszkít a \windows\system32-be és kénye-kedve szerint cserélgeti a fájlokat, az komoly baj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#130) t72killer válasza hcl (#124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kb... nemrég 1 ismerősöm mondta, h "megkéri az infós barátját, h segítsen msn-t csinálni" - mindezt 2006os egyetemi diplomával... kb mintha vezetés közben hívhatnám az oktatót, h mit is jelent ez a lefelé fordított 3szögletű tábla :DD :))

#126: aranyos:) igen, ha nyílt forráskód mellett nő fel, idővel elviselni nem tudja majd a wint (pl: "mijaz, h nem írhatok át egy rendszerfilet, h jobban fusson vmi", stb...)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#131) FTeR válasza bambano (#115) üzenetére


FTeR
addikt

az,h mennyire használnak ki egy fícsört nem jelzi annak fontosságát. wint nem azért nem portolják, mert túl sok munka lenne. azért nem teszik, mert nem éri meg nekik. emlékezz vissza, kijött az itanium és kevesebb mint fél év múlva már volt rá win.
az,h a linuxot mindenhova portolják nem jellemzi annak nagyságát. egyszerűen arról van szó, h átportolni egy új architektúrára nagyobb dícsőség, mint bugokat foltozni vagy doksit írni.
az viszont nyilván a licenszelési mód érdeme, h egy vállalat ezt választja beépített rendszernek, ahelyett, h sajátot írna. persze nyílván az is nyomós érdek, h ne a konkurens vállalat megoldását használják.

#114
pedig tényleg így van. ez persze nem azt jelenti, h nincsenek problémák vele. az nt már '95 után készen állt arra, h leváltsa a dos-os vonalat, csak épp alig volt rá értelmes app. ms nagyon megdolgozott érte, h átvezessék a népet.

//
a win bevallottan hibrid megoldás. bármilyen párhuzam monolitikus vagy moduláris rendszerrel teljesen félrevezető.

(#132) VladimirR válasza bambano (#129) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem mondtam, hogy a windoz-nak nincsenek problemai
azt mondtam, hogy az, ha felevente ujra kell tenni, tobb, mint valoszinu, hogy user error

[ Szerkesztve ]

(#133) FTeR válasza dabadab (#112) üzenetére


FTeR
addikt

nyilván félreérthető voltam. nem emulálásról beszéltem, csak érzékeltetni próbáltam a fontosságát. api szinten van vele probléma, nem binárisan. nem véletlen van benne Compatibility Mode, ahol az api xp (vagy korábbi) megfelelőjének küldi a kérést és nem annak amit a vista hozott.

(#134) bambano válasza VladimirR (#132) üzenetére


bambano
titán

Én másképp gondolom, ha a windows nem ad elég eszközt az önvédelemhez, ettől kevésbé képzett userek fél év alatt képesek porbadönteni, az nem user error.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#135) FTeR válasza bambano (#125) üzenetére


FTeR
addikt

"Ugyanezt nem nagyon lehetne róla elmondani, ha windowsos cuccok lennének rajta."
ez egyszerűen nem igaz. ezer példát lehetne hozni, de teljesen fölösleges.
a wint egyedül az lassítja, h a sok netről leszedett sz*r feltesz maga mellé legalább 1 másik sz*rt, ami aztán szépen bemászik a startupba, meg elkezd mindenféle service-eket futtatni.

#126
a helyzet az, h a ifjak sokkal fogékonyabbak. lásd, gyerek biztos gyógyszerdoboz. nem hiszem, h egy bizonyos szint felett már mérni lehetne rajtuk egy rendszer usabilitiségét.

#134
vista már elég keveset enged ezen a téren. ha normálisan mezei userként használja a gépet (és miért ne használhatná), akkor nem nagyon engedi hazavágni magát. ha ezen felül a júzer mégis ráerölteti a rendszerre, akkor az már tényleg user error. vhol meg kell húzni a határt a felhasználás szabadsága és a biztonság között.

[ Szerkesztve ]

(#136) bambano válasza FTeR (#131) üzenetére


bambano
titán

a linux sok architektúrára történő portolása nem feltétlenül dicsőség kérdése. ha egy cég összevásárolt heterogén vasakat, egy idő után lehet hasznos, ha egy közös rendszerre lehet migrálni mindent, mert csökkenti a management költségeket. Sok fejlesztő azért portolja a kernelt, hogy neki kevesebb munkája legyen utána.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#137) Dave™ válasza FTeR (#135) üzenetére


Dave™
nagyúr

h a sok netről leszedett sz*r feltesz maga mellé legalább 1 másik sz*rt, ami aztán szépen bemászik a startupba, meg elkezd mindenféle service-eket futtatni.

Azért ebben elég sokat segít a win is. Pl. IE csodálatos példája a szarrá gányolhatóságnak...

(#138) FTeR válasza Dave™ (#137) üzenetére


FTeR
addikt

és megint csak nem.
egyrészt xpsp2 óta sikít ha vmi fel akar mászni, másrészt vistában egy homokozóban fut. hozzá sem tud érni semmihez a gépen.

persze ettől a user még felnyomhat ezer toolbart is. de lássuk be, ha 3 figyelmeztető kérédsen keresztül is feltelepít vmit amit nem kéne, akkor az csak user error lehet.

(#139) Dave™ válasza FTeR (#138) üzenetére


Dave™
nagyúr

ja bocsi, ez most xp-re vonatkozott, 2007-ben már a Microsoft is eljutott oda, hogy nem rendszergazdai módban kell futnia a fióknak...

(#140) VladimirR válasza bambano (#134) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tetszoleges linux-ot kepes vagyok 2 nap alatt porbadonteni ^^

(#141) FTeR válasza bambano (#136) üzenetére


FTeR
addikt

nemtom minek kanyarodtunk el ide. arról volt szó, h melyik modulárisabb és melyiket könnyebb portolni.
technológia szempontból az, h vmiem üzleti okból az ms terméke eleve ki van zárva vagy hogy a licenszelés miatt melyik éri meg jobban, egyáltalán nem befolyásolja kérdést.
arról van szó, h azon lovagoltatok, h a winnek sokkal modulálisabbnak kellene lennie. erre reagáltam. ezután hülyén jön ki, ha elkezditek védeni a másik rendszer monolitikusságát.

(#142) VladimirR válasza Dave™ (#139) üzenetére


VladimirR
nagyúr

korabban sem volt kotelezo, csak programtelepiteshez, rendszerbeallitasok modositasahoz volt szukseges

(#143) FTeR válasza Dave™ (#139) üzenetére


FTeR
addikt

egyrészt sp2 nem 2007-ben jött, másrészt a homokozó egy olyan dolog ami nincs linuxon.
amikor jelenlegi (és elkövetkező) rendszerek képességeiről vitatkozunk, akkor teljesen értelmetlen a múltba révedni. ezer olyan fícsöert tudnék mondani, ahol a linux elképesztően későn kapcsolt és nyilván le is ugatnátok, h már évek óta nincs ez úgy...

olyan vagy, mint egy sértődött kisgyerek. nem kívánok a továbbiakban eszmecserét folytatni veled.

(#144) Dave™ válasza VladimirR (#142) üzenetére


Dave™
nagyúr

És ezt az érintettek is tudták? Mert szerintem aki előtelepítve, vagy bármi módon feltéve _nem munkahelyen_ használta, az bizony így használta. Meg azért elég vicces kijelentkezni meg újra bejelentkezni egy telepítéshez. De ez már a múlt, a MS is tud fejlődni, csak "kicsit" lemaradva teszi

Szerk:

Vista elterjedtségét tekintve nem annyira múlt az. SP2-től eltekintve elég sor szarrá szemetelt IE-t (meg startup appet) láttam már...

Dekemény:) Sértődött a fene. Jó. Beszélgess a hozzád hasonló gondolkodásúakkal, Ti úgyis jól megértitek egymást.

[ Szerkesztve ]

(#145) hcl válasza bambano (#126) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hajjaj, ha tudnád hogy hány embernek nem sikerül elérni azt a szintet...

És / vagy átlagon felül okos a lányod. Gratula hozzá :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#146) bambano válasza FTeR (#143) üzenetére


bambano
titán

mi az a homokozó, ami nincs linuxon?
mondj ezer olyan fícsört, amiben a linux későn kapcsolt.

szerk: én egyébként azt mondtam/gondolom, hogy kernel szinten eléggé egyformák modularitás tekintetében...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#147) Wolverine válasza VladimirR (#142) üzenetére


Wolverine
félisten

No meg jópár program csak rendszergazda fiók alatt volt hajlandó futni.

Egyébként nem vagyok képzett user, de májusban 3 éves lesz az XP-m. Oké, RegCleanerrel takarítok néha, de alapvetően arra se nagyon van szükség.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#148) hcl válasza VladimirR (#128) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én magamnak? Eddig akármit csináltam vele, mindig összefosta magát. De tulajdonképp a munkahelyemen is ez van. Ott is minden Win. alapú (kivéve a fileszervert, az valahogy azt mondja magáról hogy ő egy samba :-D ) egy akkora Active Directory-val hogy a vállalat brazil és finn részei magyar/román stb. gyárakkal egy tartományban szerepelnek...

Na most ebben az AD-ben tele van minden olyan gépekkel, amin csak egy IE megy, és ezen egy www felületen scannelik be termékek vonalkódjait. (Így nem kell bonyolult kliensprogit írni win alá). Ezek is 24/7-ben mennek.
És rendszeresek a filerendszer összeomlások, a vírusok, a fagyások, a szarakodás a perifériákkal (soros vonalkódolvasó / kártyaolvasó amit ActiveX-szel kezel), elhagy perifériákat, stb. Amit el bírsz képzelni. Meg az is amit nem.

Amúgy ha én magamnak képtelen vagyok karbantartani a rendszert, akkor miért nem ismerek egy embert sem (informatikus vagyok én is, és ismerek is sokat) akiknek évekig fent van a windózuk?

És a Linuxomat karban tudom tartani? Na azt még nem telepítettem újra rendszerhülyeség miatt (csak amikor én bénáztam szét root jogokkal :-D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#149) hcl válasza bambano (#134) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát nem. Az a rendszer hiányossága.

Mutogatni való hater díszpinty

(#150) VladimirR válasza Dave™ (#144) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt harsogta mindenki, mindenhol, hogy korlatozott fiokkal hasznaljak a gepet, illett nekik tudniuk (binux-on is lehetne root-kent netezni gond nelkul - de egy tre rendszer)
es bar megeskudni nem mernek ra, ugy remlik xp alatt is van runas, hogy ne kelljen atjelentkezni (sajnalom, ha Te nem talaltad, ez megint nem a windoze-t minositi)

mellesleg az, hogy ha a user ugy telepit, hogy next, next, next, anelkul, hogy elolvasna a "feltelepitesz egy 60. toolbar-t es 2-3 adware-t?" kerdesre nem ertem miben az os hibaja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.