Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) fordfairlane válasza rii (#250) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én kérek elnézést, ugyanis pontosan értettem, hogy mire akartál a példával rámutatni, mégis beírtam, amit.

x gon' give it to ya

(#252) Vladi válasza rii (#248) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na haggyábékén...

Európai, mert európaiak vagyunk. :)

Nem értem a felháborodást. Kutya, macska, gyerek tartáshoz nagyon kevés konkrét oktatás érhető el. Míg a számítógépet elvileg szervezetten oktatják minden gyereknek/fiatalnak.

Az írás is csak pár ezer éves. Az emberiség meg kb 100 000

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#253) hcl válasza fordfairlane (#246) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm. A Linuxnak nem erőssége a kompatibilitás? Ha valami a zárt forráskóddal kompatibilis tud lenni, akkor az azért már tu valamit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#254) hcl válasza fordfairlane (#247) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Linux a legtöbb esetben a shell szintjén különbözik a Unixoktól.
Persze ha egy rendesebb Unixra felpakolsz egy KDE-t meg egy bash-t akkor mezei Linuxos tudással egész jól használható.

PL. itt a gáz hogy van olyan info. szak ahol nem tanítanak Linuxot. És akkor kijön a végzett hallgató és ha a munkahelyén van egy Unix szerver, akkor csak néz.
(Mondjuk ezen a szakon végzettek jó része a Win. szerverre is csak nézne, de ez most nem az oprendszereket minősíti :W )

Mutogatni való hater díszpinty

(#255) dekoninck válasza hcl (#253) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Sósav,
Épp most akarok váltani Linuxra, de sajnos azt kell látnom, hogy a Linuxnak nem erőssége a kompatibilitás, mert tényleg nincsen mindenre driver. Biztosan lehetne, de mivel a fejlesztőknek nyilván nincs kapacitásuk mindent megoldani, gyakorlatilag nem lesz. Sajnos.
Most erre az lesz a válaszod, hogy "mivel megvan a lehetőséged", "drivert fejlessz magadnak", "fordíts kernelt magadnak", nekem meg az a válaszom, hogy "dugd fel magadnak" mondjuk a nem-kompatibilis laptopodat. :P

- Minek vettél nem Linux-barát hardvert?
- Mea culpa, mikor vettem, még nemigen hallottam sokat az Ubunturól, meg rólad se. Nem vagyok programozó. Tájékozatlan vagyok. Buta vagyok.

"Ha valami a zárt forráskóddal kompatibilis tud lenni, akkor az azért már tu valamit"
Tényleg tudnak valakik valamit, működik Vista alatt a mikrofonom, a hang, a kártyaolvasó, a PCCard olvasó, a TV-kimenet... varázslat!
Különben meg értelmezhetetlen a mondatod, mert a windows API-jai (ennyit kb még én is tudok) nyilván publikusak, kölönben hogyanan lehetne rá fejleszteni??????? Miért gyors a Photoshop, és miért lassú a GIMP?

Minden tiszteletem a Linuxoké, de ez a szomorú helyzet. Ami napról-napra javul, de hogy úgy mondjam, sok helyzetben nem versenyképes. Ma.

[ Szerkesztve ]

(#256) #56573440 válasza dekoninck (#255) üzenetére


#56573440
törölt tag

én valamilyen szinten tanultam linuxot, nem merültünk bele nagyon, de a bő alapnál azért több van, mégis kiakadtam amikor ubuntuztam. irodai munkára simán be lehet lőni rendesen, ahol úgyis csak office kell, meg egy messenger a titkárnőnek, esetleg dvd író.
amire nekem kellett arra csak komoly hegesztéssel volt jó és akkor sem mindig.
nekem ne mondja senki hogy az kompatibilis amit konzolból kell bszogatni hogy észrevegye a hdmi csati másik végén egy második lcd van és annak mekkora a felbontása.
ne mondja senki hogy isten módon van megírva ha az egyébként bőven megfelelő vason nem akar menni egy full hd film, pedig megvan driverezve rendesen, menne ha akarnám a csilivili felület maxon akadás nélkül (de nekem nem a csilivili az életem). a fórumokon ajánlott lejátszó sem akart menni, most xp alatt mindkettőre ki lehet tenni 1-1 filmet, meg sem reccsen, proc terhelés még az 50%-ot sem éri el.
nem vitatom hogy van sok jó ötlet benne, de sok esetben csak sok keresés és konzolozás után lehet rávenni hogy azt csinálja amire rá akarod venni. utána viszont nem kötözködik, megy. az meg hogy kinek mi az igénye az szuverén jog, az én igényeimnek csak akkor felelt volna meg ha sokkal többet szenvedek vele mint amennyit szerintem kellene.

(#257) sh4d0w válasza FTeR (#203) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Öntsünk már tiszta vizet a pohárba, miután már többször is megemlítetted: velem biztosan nem vitatkoztál ACL-ről, ahhoz nem értek annyira, hogy szakmai vitába szálljak bárkivel is.

https://www.coreinfinity.tech

(#258) t72killer válasza #56573440 (#256) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

na, épp a fullHD fimmel volt bajom Win alatt. A csodálatos legújabb nero vision + még a powerDVD 8 sem(!!!) volt hajlandó két VC-1 kódolású filmemet vinni. (végül a full ingyenes kLite pakkal simán lejátszottam mind2t)

sztem mind a win-nek, mind a konzolos linuxnak megvan a létjogosultsága, csak más a célközönség. (mellesleg jegyezném meg ám, h a win szerver OS-eket nem mindenhol használják GUI-val...)
szvsz inkább írok vmit konzolban, minthogy feltelepítsek 1 3rdparty progit, ami aztán bogukat okot a rendszerben azzal h itt-ott megváltoztat dolgokat (épp vista SP1-gyel és nero 8cal szívtam az imént: feltelepülés után kinyírta a control panelemet. persze van már rá gyógyír, csak ha véletlenül Te vagy az első, aki a bugot tapasztalja, kénytelen vagy újratelepíteni, lévén nem látsz bele a rendszer lelkébe)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#259) dabadab válasza fordfairlane (#247) üzenetére


dabadab
titán

"Az NT annyira hasonlít a DEC rendszeréhez, mint a Linux(ok) a Unixokhoz, vagy még talán annyira sem."

Khm, azert a kep ennel joval arnyaltabb: a MS az NT fejlesztesehez megszerezte a VMS fo fejlesztojet es jo par kollegajat, akik ezek utan termeszetesen megint valami hasonlot alkottak, mint elso nekifutasra. (Ezzel ellentetben a Linuxhoz a unixos osatyaknak kb semmi kozuk nem volt, Linus & co csak implementalta a POSIX-ot.)
(Az termeszetesen nem igaz, hogy a DEC-nek barmi koze lett volna az NT-hez.)

DRM is theft

(#260) sh4d0w válasza #56573440 (#256) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a driver-mizériát ne a különböző Linux-fejlesztők nyakába varrjuk már, ezért az adott hardver gyártóját kéne elővenni.

virkir #241: urban legend. Amikor utoljára néztem (nem ma volt), akkor nagyjából 500-as nagyságrendben voltak worm-ok Linuxra. Nyilván, nagyságrendekkel kevesebb, mint amit Windowsra írtak, de anno ott elég volt 1 is, hogy Dél-Korea teljes kommunikációs infrastruktúráját kiüsse 2 napra (SQL Slammer). Tehát nem a mennyiségtől függ a károkozás mértéke, hanem a rendszer alapvető biztonságán, a rencergizdák hozzáállásán.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#261) zso73 válasza dekoninck (#255) üzenetére


zso73
veterán

Suse linuxot próbáltad. Nem vagyok guru,de azt sikerült beállítanom idáig. Holnap majd próbálom a P35-ős alaplappal. Kíváncs ileszek........... :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#262) FTeR válasza Wolverine (#240) üzenetére


FTeR
addikt

lol, thx.

#257
k

(#263) dekoninck válasza zso73 (#261) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Sose. Amit ki tudtam hámozni a leírásokból, a kernellel van még dolgoznivaló. De ha tudsz valamit, akkor ne légy rest, áruld el. Mégegyszer: Acer Travelmate 6291 a kulcsszó :)

(#264) hcl válasza dekoninck (#255) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem állt szándékomban senkivel feldugatni semmit. Sem olyat mondani hogy fejlessz drivert. Olyat pl. én sem tudok sajnos.

Na most nekem eddig 1 olyan hardverem van ami Linux alatt nem megy.

(Volt pl. kínai gyártású USB-s LAN kártyám, amihez olyan CD járt, amin volt mindenféle driver, de hozzá voló Windows-os az nem. Tuti félre lett csomagolva. Amit a Windows kiírt, hogy milyen eszköznek ismerte fel, azzal a driverrel nem ment.. Mert az sem hozzá való volt. Ez egy P2-es laptopon kellett volna hogy szolgáljon. Volt rajta Windows 2000 meg RedHat 9. A RedHat 2.4-es (!) kernele meg csuklóból lekezelte. Megnéztem milyen eszköz is, leszedtem hozzá a winnyóz drivert, azzal ment winnyóz alatt is.)

Amihez nem volt drivere a Linuxnak : MA-620 USB infra adapter. Azaz az kemény hogy ne lenne hozzá drivere, mert van, csak béna (és lusta) vagyok beizzítani. (Infrát kezel soroson, az USB infra meg egy soros, csak van rajta egy PL2303 USB-serial IC. Na azt a PL2303-t nem tudom belőni Linux alatt, pedig van hozzá drivere. Másnak megy, tehát én vagyok a béna.) Viszont ez az adapter Vista64 alatt sem megy. 1-1.

A laptopomon (HP Omnibook XE3 :-) ) meg SuSE 9.3 / Win2000 kombó van. A Süsünek ott sincs semmi baja a hardverrel. Az asztali gépemen 1db Nvidia drivert kellett feltennem, de azt is csak azért mert 3D gyorsítást is szerettem volna - és azért mert az Nvidia nem adja ki a driverei forráskódját.

""Ha valami a zárt forráskóddal kompatibilis tud lenni, akkor az azért már tu valamit"
Tényleg tudnak valakik valamit, működik Vista alatt a mikrofonom, a hang, a kártyaolvasó, a PCCard olvasó, a TV-kimenet... varázslat!"
Hát, nem nehéz ha a MS kiadja a SDK-t. Nem erre gondoltam. Szerinted az hogy egy Samba szerver tud AD tartományvezérlő lenni, az nem egy kisebb csoda? Windows printer szerver megvalósítás Linux alatt? NTFS filerendszer írás/olvasás támogatással (sokáig tartott de már van :-) )
OK hogy az API-k publikusak, de a MS elég sok dolgot nem ad ki.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#265) hcl válasza #56573440 (#256) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Windowsban sem véletlenül van konzol. Meredekebb dolgokhoz itt a munkahelyemen is azt használjuk.
PL. az Active Directory kezeléséhez sokszor kell.

Mutogatni való hater díszpinty

(#266) hcl válasza zso73 (#261) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem Abit IP35-E -n csont nélkül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#267) hcl válasza dekoninck (#263) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi nem ment, leírod?

Mutogatni való hater díszpinty

(#268) bambano válasza fordfairlane (#246) üzenetére


bambano
titán

Ha bármely két xp-n, amin ugyanaz az xp és sp és office van, ugyanaz a dokumentum pontosan ugyanúgy néz ki, akkor esetleg lehetne kompatibilitásról beszélni.

De mindenki tudja, hogy elég, ha nem egyforma nyomtatódriver vagy nem teljesen ugyanazok a fontok vannak felrakva és akkor a word docok meg se közelítik egymást.

De lehetne beszélni a multimédiás codecekről is, reálisan találni lehet két gépet, ami nem egyformán képes elbánni egy filmmel még ugyanazon lejátszó program esetén se.

Fel lehetne emlegetni, hogy a codecek nem az xp hibája (szerintem igen, mert miért nincs benne minden rendes codec), de az, hogy a doksik teljesen másképp néznek ki két gépen, az egyértelmű ms hiba.

Én, mint linuxos, nem szoktam a pozitív windowsos megállapításokba belekötni. A kompatibilitás szerintem nem áll meg, ergo nem tartozik a pozitív megállapítás kategóriájába, tehát szabad belekötni.

A doc-okkal kapcsolatban: egyszer nézz meg egy dvi-t. Eltekintve attól, hogy nagyságrendekkel szebb, mint a doc, minden vason egyforma. Lehet utánozni.

Szerk: most az egyszer hagy kekeckedjek már: mekkora szellemi erőfeszítés kellett, hogy ilyen avatar mellett felmerüljön benned a gyanú, hogy linuxot használok?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#269) bambano válasza Vladi (#252) üzenetére


bambano
titán

"gyerek tartáshoz nagyon kevés konkrét oktatás érhető el." súlyos tévedés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#270) bambano válasza hcl (#254) üzenetére


bambano
titán

"A Linux a legtöbb esetben a shell szintjén különbözik a Unixoktól." marhaság. az alap shellek posix szabványúak szoktak lenni, ha ez neked nem felel meg, akkor van pdksh linuxra és ksh solarisra, azok meg xpg4 szabványnak felelnek meg.

"Persze ha egy rendesebb Unixra felpakolsz egy KDE-": solarison sokáig alapértelmezett volt a cde, ami a kde eredetije, csak szabványos. Nem nagyon volt különbség. Most meg solarison ugyanaz a gnome van, mint sok linuxos kiadásban.

A függvényhívási struktúra a legtöbb esetben posix szabványú, régebbi cuccokban bsd4.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#271) bambano válasza dekoninck (#255) üzenetére


bambano
titán

Bő fél évvel ezelőtti felmérés szerint a linux több eszközt támogatott, mint a vista.

De nincs abban semmi baj, ha valakinek az xp felel meg legjobban.
"sok helyzetben nem versenyképes": jaja, szerintem se versenyképes a vista sok helyzetben a linuxszal szemben... de javul :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#272) dekoninck válasza bambano (#271) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Természtesen úgy értettem, hogy ama hétköznapi júzer-lúzer számára nem versenyképes, akinek véletlenül "egzotikus" mainstream, windowsos driverekkel rendelkező hardvere van*... de értem a célzást, tisztelt Guru Úr.
Én nem láttam még ilyenfajtájú felsőbbrendűségi komplexussal küszködő windows-felhasználót (illetve ha igen, azok egyszerűen ostobák), de linuxost (akik ab ovo nem ostobák) annál inkább. Mondjuk ez nem tántorít el a váltástól, mert magasról teszek az arrogáns kockákra, a három oldal bármelyikéról jöjjenek is. Illetve.... e hozzáállás miatt már nem is bánom, ha a globális felmelegedés miatt legalább az antarktiszi pingvinek kipusztulnak ;]
Béke.

* ez persze leginkább a hardvergyártók rovására írható, de hát ők meg a rothadó kapitalizmus haszonélvezői és áldozatai - nem fognak egy pár százalékos piaci rés miatt megszakadni >>> ördögi kör, amiből csak az angyali, lelkes userek jelentik a kiutat (ösvényt).

"Bő fél évvel ezelőtti felmérés szerint a linux több eszközt támogatott, mint a vista."
Megható a naivitásod, vagy tisztelem a tudásodat a szerverekről (mi az a szerver?) , és nem akarok senkit megsérteni, de támogatásnak lehet nevezni egy düledező ház tessék-lássék, bár jószándékú kitámasztását az erdőből lopott gerendákkal is.
Én arról beszélek, hogy végignézve a héköznapi halandó által megvehető notebook-kompatibilitási listát, alig találtam olyat, amin minden részegység működik. Aztán nem is beszélek a szkennerekről meg azokról a dolgokról, amit még nem is kerestem. Persze, én vagyok a lúzer, hogy ilyen cuccokat vettem régesrég.

[ Szerkesztve ]

(#273) dekoninck válasza bambano (#271) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ja, a legfontosabb: tisztelettel és megelőlegzett hálával kérem az infó forrását és a támogatott eszközök listáját, de nem a 15 éves soros portos szkennerekét, hanem a valamivel újabbakét. :)

[ Szerkesztve ]

(#274) dekoninck válasza hcl (#264) üzenetére


dekoninck
aktív tag

De, csoda, hogy a Samba alatt a hd tud tartományizélő lenni, komolyan mondom :DDD de ez rajtam nem segít, pedig tényleg érdekel a Linux világa, bár lehet, hogy vaqágány lesz.
De még nagyobb csoda pl. a Winehq, azon lehidaltam.
Hogy mi nem megy (köszi a kérdést): az Acer TM 6291 (már megkaptam, hogy minek van ilyen inkompatibilis sz@rom) mikrofonja nem fog menni egy ideig, ami nekem kéne, mert a családomtól 9000 km-re vagyok, és Skypolni jó. Realtek AC268 driver. (Na, a Sykpe Linuxos verziójával meg sms-t nem lehet küldeni... :) ) Kártyaolvasó se jó állítólag (még nem próbáltam), pedig az itteni egzotikus képeimet szeretem néha USB kábelekkel töltögetni. Stb.

(#275) fordfairlane válasza dabadab (#259) üzenetére


fordfairlane
veterán

Khm, azert a kep ennel joval arnyaltabb

Direkt nem akartam árnyalni, de igazad van, az átcsábított fejlesztők mozzanat nem szerepel a Linux esetén. Viszont ott van az előzőleg megalapozott komoly tudásanyag újrahasznosítása. Illetve, talán ide tartozik a másik közkedvelt téma, a Windowsban a MacOS GUI elemek felhasználása. Az még inkább hasonlít a Linux esetére.

x gon' give it to ya

(#276) fordfairlane válasza bambano (#268) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igazad van, elnagyoltan fogalmaztam, nem tértem ki a részletekre, de egy mondatba ennyi fér bele. A kompatibilitás fontos eleme, méghozzá az alkalmazás kompatibilitás visszamenőleg. Az is igaz, hogy a Vistában megváltozott a driver modell, mint ahogy az ME-ben is megváltozott, de megnézném, mikor dobná ki a Microsoft a Win32 API-t, egy újért cserébe.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#277) hcl válasza bambano (#270) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nya, akkor ezeket benéztem. De legalább értelmesen igazítottak ki (KDE-CDE párhouzamról tudtam pl., csak még eredeti Unixon nem láttam CDE-t.)

A ksh-t meg köszönöm, már láttam (Agilent3070 ICT-ken... bár kis gyakorlás után frankón ment - na pl. ez a gép egy rendes Unix oprendszer alatt működik (van Windowsos is) de a Linux-os parancsokat gond nélkül tudtam használni. Aztán a Windózon szocializálódott munkatársak meg csak néztek.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#278) hcl válasza dekoninck (#272) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, én pedig nem egy fanatikus Windóz hívőt ismerek - nem PH-sokra gondolva - akiknek aztán a Windóz a minden, és azt senki ne merje szidni :F

Mutogatni való hater díszpinty

(#279) hcl válasza dekoninck (#274) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kártyaolvasó és az USB kábel az most hogy értve? A gépbe épített kártyaolvasód nem műxik Linux-szal, és USB-n vagy kénytelen a fényképezőgépből áttölteni a képeket?
(Nekem nincs kártyaolvasóm, USB-n húzom át a gépről a cumót :-) )

A Realtek hangkarinak viszont van drivere, nekem 888 -as van, és SuSE 10.3 alatt frankón megy.
A 10.2-vel kicsit szívni kellett mire összekapta magát, de azon is sikerült belőni :-)
Elvileg a Realtek chipekhez 1 driver van Linuxra, az viszi kb. mind.
(Ha a tiédet nem, akkor még bocsi, Linux + 268-as chip kombóval még nem találkoztam. Bár pl. nálam általában az a helyzet, hogy ha valami nem megy, akkor én vagyok a béna, és nem az oprendszer, és rengeteg megoldást szoktam találni a neten.)

Az meg, hogy a Linuxos Skype-al nem lehet SMS-t küldeni, meg nem a Linuxot minősíti.

Amúgy meg. realtek driverek. Csak nálam vagy 3 laptop járt az utóbbi időben, amin nem volt XP alatt hang. Mind Realtek HD chipes volt. MIndre a legújabb driver volt felnyomva. Nem szóltak. 1-2 verzióval azelőtti driverrel meg igen :-D Gratula Realtek :-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#280) dekoninck válasza hcl (#279) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Nem a kártyaolvasóval lesz a baj, hanem a PCMCIA-val, a leírások szerint. De még ez se katasztrófa, mert az a baj, hogy olyat még nem láttam a neten, hogy valakinek az Intel ICH8+Realtek 268 jól működjön. Hang van, hangfelvétel mikrofonról az nincs. Az alsa miatt. Vagy SUSE-n nem alsa adja (vagy mi) a hangot?
Azt nem mondtam, hogy a Skype -sms a Linuxot minősíti, ne légy túlérzékeny. :)

(#281) fordfairlane válasza hcl (#253) üzenetére


fordfairlane
veterán

A zárt vagy nyílt forráskódnak ehhez semmi köze.
És most nem a linux a téma.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#282) fordfairlane válasza hcl (#254) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Linux a legtöbb esetben a shell szintjén különbözik a Unixoktól.

Ezen még el lehetne morfondírozni, hogy melyik shell mennyire tér el a Posix-tól egy linuxos topikban, de a linux oktatás hiánya hogy kerül ide? :F

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#283) Vladi válasza dekoninck (#273) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyet tudok. A vista kb egy éve még nem támogatott egy olyan rendkívül ritka hardvert, mint az sb live. Amúgy meg rossza ajtón kopogtatsz. bambano több számgépet fogott már mint te kilincset. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#284) dekoninck válasza Vladi (#283) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Sejtettem, hogy többet fogott, ahol élek, főleg fotocellás ajtók meg tolóajtók vannak. Na meg a barlang, ahonnan az ősbunkó stílusommal jöttem, ugyebár. :DDD Bocs, ma harapós kedvem van a Linuxos csalódássorozat miatt. És igen, erről bambano tehet!!!!!! :O :D
Kit érdekel amúgy az SB Live? A Creative még nálam is tahóbb valami, nemrég olvastam a pofátlan hozzáállásukról a win xp vagy valami hasonló kapcsán.

(#285) Vladi válasza dekoninck (#284) üzenetére


Vladi
nagyúr

:F Szerintem menj és sétálj egyet, hogy lehiggadj.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#286) hcl válasza dekoninck (#280) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OSS is adhat hangot.
Amúgy nálam is megy a hangfelvétel mikrofonról (bár 88-as chippel).
Amúgy nem túlérzékenykedtem, csak odaírtam, hogy az azért a szoftver hibája :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#287) dekoninck válasza hcl (#286) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Remélem, majd kiokosodom idővel. :) A 88 chip sajnos nem ugyanaz. Abban reménykedem, hogy a kernel támogatja az összes alacsonyabb számú Intel chipet, IH7-ig, és a 8 is sorra kerül.
Monnyuk tudomásom szerint az OSS (mi ez, a CIA elődje?) "öregebb", fene tudja, hogy lesz-e támogatás benne.
Természetesen nyilvánvaló, hogy a Skype Inc. hibája!

[ Szerkesztve ]

(#288) VladimirR válasza dekoninck (#284) üzenetére


VladimirR
nagyúr

vista topic lehetett, a szarhaziak nem adnak ki drivert vista ala (szerencsere az ms is adott es vannak mas lehetosegek is)

(#289) bambano válasza fordfairlane (#276) üzenetére


bambano
titán

Én a driver modellt nem hányom az ms szemére, mert linuxban is felborogatják néha a kis éjjeli edényt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#290) FTeR


FTeR
addikt

a félreértések elkerülése végett, nekem nem az volt a bajom, h teljesen baromság amit mondanak. abba kötöttem bele, h ms már rég ezen az átalakuló úton halad. sőt, szvsz sosem állt egy helyben. ms általában 5 éves ciklusokat jár be és 10 évente változtat nagy dolgokat. mint minden más, vistával ez is kicsit elcsúszott, de még bele fér...

(#291) hcl válasza dekoninck (#287) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

ICH8-t támogat... vagy mi... :F :K

Az OSS meg lehet hogy öregebb, de ha véletlenül valaki írt rá drivert, akkor csak működik...

Amúgy meg hajrá...! :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#292) dekoninck válasza hcl (#291) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Oké, nem tudom, hogy mire kell a driver, az ICH8-ra vagy a Realteknek. Az se világos, hogy mi a chip, az ICH8, vagy a Realtek külön? Tökmindegy, nem láttam még elő vagy virtuális embert, akinek ment volna a mikrofon, de remélem, megoldódik, dolgoznak rajta, asszem. De köszi a bátorító szavakat!

(#293) zso73


zso73
veterán

Amég aZ OpenSUSE 10.3 natúr telepítés után nem képes elindulni, ettől nem kell félni.
Kevés memória......hibával nem indul el a rendszer.
A 10.2 ugyanarra a lemezre simán felment.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#294) Lortech válasza zso73 (#293) üzenetére


Lortech
addikt

Ha elolvasod a cikket, láthatod, hogy nem a vetélytársak előrenyomulását latolgatja a windows kárára, hanem azt, hogy a saját súlya alatt roskad össze majd.

Thank you to god for making me an atheist

(#295) zso73 válasza Lortech (#294) üzenetére


zso73
veterán

Látom......... :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#296) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Azért én nem látom ennyire tragikusan a helyzetet, de valóban sok a valóságalapja. Ezt a MS is érzi, a Vistaval kapcsolatban is, ezért is indulnak újabb területekre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.