Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Macc


Macc
aktív tag

A Windows egy Tamagotchi:)

(#52) gliskard


gliskard
senior tag

egyaránt dolgozom xp-n és osx-n, mindkettönél vannak problémák és hiányosságok, egyik sem "tökéletes". Vista-hoz van/volt szerencsém, egyenlöre nekem még problémás...

OSX esetében jobb megoldásnak tünik a folyamatos frissités. aki nem ismerné az osx-et, annak röviden. Anno 9-ig jutott a ma már csak classic néven emlegetett rendszer amely funkcionalitásban kb. a win 95 környékén volt (ez nem fikázás! a többszáluság kezelésére és felépitésre vonatkozik) Ez után jött az 10-es verzió az X. Jelenleg a 10.5.xx-ös változatnál tarta a fejlesztés. A 10. utáni változatok a fizetösek, a második tizedespont utáni verzió frissités ingyen letölthetö az adott rendszerhez. A frissitések elég gyakoriak ellentétben a MS-által preferált egyedi bugfix kiadásokkal, amolyan SP-szerü csomagok. Bár ennek is vannak hátrányai, mivel a kompatibilitásra jobban oda kell figyelni. Értelem szerüen a nagyobb változtatások és ujabb ficsörök, mindig az új kiadásokban jönnek. Itt is igaz a verziók közötti kisebb-nagyobb inkompatibilitás (pl. 10.4 és 10.5) attol függöen, hogy mekkorák a változások.
Az OSX-et egy kiforott, jól müködö alapra a BSD-re épitettek, e-fölé huzták a saját GUI-jukat és átvettek a NEXT-böl is elég sok mindent. Ez egy elég jó koncepciónak bizonyult. Természetesen a 9-es és a jól müködö 10-es rendszer közötti áttérés egyáltalán nem volt zökkenömentes. Elég sokan csak 10.2 verzió után tértek át a classicról, mert addig elég sok inkompatibilitás volt, részint a rendszernek köszönhetöen részint a SW-knek amelyek nem voltak kopatibilisek. Menet közben még lezajlott egy PPC / x86 arhitektura váltás is amely szintén hozta a maga problémáit. Röviden, a ma istenitett OSX egy több éves vajudás eredménye.

Windowz esetében az MS azt hirdette, hogy a Vista újrairodott az XP-hez képeset, ha ez igaz és nem követtek le valami kapitális hibát az alapokban, akkor várhatóan ez is egy több éves evolució lesz...

Személy szerint felhasználói szemszögböl az XP-vel a SP2-óta nincs problémám, persze nem telepitek fel és le rengeteg programot és egyéb kacatokat illetve eyecandy kiegészitöket. Ellenben a Vista számomra még problémás mivel az Adobe alakalamazásokkal még messze nem olyan összeszokott mint az XP. Illetve a beharangozott felhasználó barát felület szvsz néha körülményesebnek tünik mint az XP és fényévekre van az OSX-töl. A windows nekem kezd olyan lenni mint a word ami tele van irdatlan mennyiségü extrával amelyeket néhány egyedtöl eltekintve senki nem használ, de ott van bonyolitja a kódot, adott esetben hibát eredméynez és feleslegesen emészti az eröforrásokat. Egy letisztultabb alapfunkciók ellátására összpontositó rendszernek jobban örülnék, mindtsem a mostani minden egyben tipusúnak. Sajnos az OSX is ebbe az irányba látszik fejlödni, bár némileg biztató, hogy nem a rendszerbe integrálják a dolgokat hanem külön alkalamazásokként adják a rendszer mellé, de azzal jól együttmüködö kiegészitöként amelyet természetesen el is hagyhatok.

(#53) TokLac


TokLac
senior tag

Az egész cikk egy nagy baromság!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#54) tkazmer válasza TokLac (#53) üzenetére


tkazmer
addikt

uff, te beszéltél

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#55) bambano válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


bambano
titán

Ő fél vinyónyit írt, tehát minél nagyobb a vinyó, annál több a fél vinyó :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) VladimirR válasza bambano (#55) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha ezt tudom, az 540-esre teszem a vista-t ^^
vagy egy 8MB-os ramdrive-ra

(#57) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

where is moonman??? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#58) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Azért ennyire nem drasztikus a helyzet szerintem, mint ahogy állítják a cikkben. :DD
Ráadásul azért sem áll le a Windows, mert nagyon elterjedt. :DD

Sic Parvis Magna

(#59) Dr. Romano válasza 30z.Samu (#58) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A pestis is nagyon elterjedt volt, mégis "leállt" :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#60) VladimirR válasza Dr. Romano (#59) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a hulyeseg is, s az peldaul, kiirthatatlan

(#61) sh4d0w válasza 30z.Samu (#58) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Senki nem mondta, hogy leáll a Windows - pontosabban annak fejlesztése. Az elemzés csak azt mondja, hogy a köré épített üzleti modell az, ami esetleg befuccsolhat.

Moonman meg valsz azért nincs itt, mert nincs mit írnia. A winportal-on leírta, mi várható a jövőben, merrefelé fejlődhet a Windows.

https://www.coreinfinity.tech

(#62) Neil Watts válasza dabadab (#33) üzenetére


Neil Watts
veterán

:C

Apám... Most nekem vannak szövegértési problémáim??? :F
Idézem:

"Mert, ahogy Kolombusz is felvetette, jelent-e problemat Vista helyfoglalasa akkor, az 500 GB-os HDD-k koraban?"

:DDD

1492-ben voltak már 500GB-os HDD-k??? :DDD

(#63) Cathfaern válasza Neil Watts (#62) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A megoldás: [link] ;]

(#64) Neil Watts válasza Cathfaern (#63) üzenetére


Neil Watts
veterán

linuxot a népnek...

uff... én beszéltem... ;]

(#65) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hát nálam a Vista gyorsabban feláll, mint az Xp, gyorsabbak a programok, és szebbek a játékok (bár nem nagyon) ugyanolyan konfiggal. És sztem szebb is, jobban kezelhetőbb mint az Xp, az tény, hogy sajna erősebb vas kell alá. A felhasználó alapú licensz ötlete nagyon tetszik, de ha a MS 95%-át OEM adja el az oprendszereinek, akkor nem hamar lesz ilyen...

(#66) Dr. Romano válasza WonderCSabo (#65) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"...és szebbek a játékok..."

Mármint amelyik alatt be lehet kapcsolni a DX10-et gondolom :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#67) WonderCSabo válasza Dr. Romano (#66) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így igaz, ezt kihagytam. :)

(#68) glutamin válasza WonderCSabo (#67) üzenetére


glutamin
őstag

Elég béna ez a cikk. Linuxosoknak sír a szájuk az irígységtől.

- mi a baj az időszakos fejlesztésekkel? Érdei fejlesztések úgysem lesznek kéthetente. Az próbb kiegészítésekt meg ne nevezzük már új változatoknak. Linux alatt se cserélnek félévente fájlrendszert stb-t.

- a megnövekedett hardverigényre megint nem tudok mit mondani. Ha nő a funkcionalítás, akkor ez egy jogos igény. ennyi erővel elvárhatnánk, hogy a 20 éves xt-ken is elszaladgájon valami.

- nekem a legtöbb ismerősöm, aki csak használja a gépet és nem azon élvezkedik, hogy hány giga ram és társaik, azok egész jól elvannak Vistával is.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#69) Vladi válasza glutamin (#68) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Linuxosoknak sír a szájuk az irígységtől."
Megsértődsz, ha én most: :)) ?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#70) glutamin válasza Vladi (#69) üzenetére


glutamin
őstag

De hogy sértődök meg. De ez egy állandó nyavajgás (most nem elsősorban alinuxosok, hanem úgy általában mindenki szájából), hogy nőnek ahardverigények. Ezen már túl kéne lépni. Akinek kellenek az új funciók az venni fog új gépet. Ha pl akarok 7 légzsákot a kocsimba, akkor veszek egy új verdát, nem szerlnek be a régibe ilyesmit. És egy büdös szót nem szólok a gyártóra, hogy miértnem szereli be a 15 éves Astrámba a kisfogyyasztású dízelmotort mert nekem csak az kell. Sőőt, kéthetente cseréljenek hengerfejet vezérlőelektronikával a kocsimban, hátha csökken fél gyűszűnyivel a fogyasztás stb stb.

Egyetértek azzal, hogy sok probléma van az MS-sel, de a felhozott érvek többsége nem állja meg a helyét. A Windows sikerének egyik oka az volt, hogy nem 100 féle heterogén rendszer van belőle, mint mondjuk linuxból. Gyakorlatilag a linux tábor önmagát osztja meg. MS meg röhög rajtuk.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#71) dabadab válasza glutamin (#68) üzenetére


dabadab
titán

"Elég béna ez a cikk. Linuxosoknak sír a szájuk az irígységtől."

Szerintem sokkal jobb lett volna, ha eloszor elolvasod a kapcsolodo cikket, es csak utana irsz rola. Ideznem az elso mondat elejet, eleg lett volna idaig: "A Gartner vezető elemzői szerint". Namarmost, a Gartner egyaltalan nem irigykedo linuxosok gyulekezete.

"Akinek kellenek az új funciók az venni fog új gépet."

Erdemes lett volna ertelmezni akar a cikket, akar beleolvasni az itteni hozzaszolasokba, mert nem csak asztali PC-ken fut(hat) am a Windows, hanem egy csomo olyan mas HW-n is (mobiltelefon, PDA, UMPC, autok szorakoztato rendszere, stb), ahol nem megoldas az, hogy az ember uj gepet vesz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#72) vehement69 válasza glutamin (#70) üzenetére


vehement69
senior tag

"Akinek kellenek az új funciók az venni fog új gépet."

Hát erről csak annyit, hogy én spec úgy ahogy van utálom a linuxot és a nagypofájú linuxos közösséget, de amit az MS Windows megcsinál X hardverből, azt (sokszor jóval szebben/gyorsabban) Linuxból X/10 harverrel is röhögve...

VMNT

I am cancer in your bones

(#73) Dave™ válasza Dr. Romano (#59) üzenetére


Dave™
nagyúr

Milyen "szép" hasonlat :DDD

#74: látom nem bírod ki, hogy ne szólj be

[ Szerkesztve ]

(#74) VladimirR válasza Dave™ (#73) üzenetére


VladimirR
nagyúr

latom megtalaltad lelki tarsadat ^^

[ Szerkesztve ]

(#75) Dr. Romano válasza Dave™ (#73) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ne is törődj vele, majd elmúlik neki... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#76) Dave™ válasza Dr. Romano (#75) üzenetére


Dave™
nagyúr

sajnos nem szokott... szimplán ignorálni kell, és kész.

(#77) glutamin válasza vehement69 (#72) üzenetére


glutamin
őstag

Gondolom nem érdeke MS-nak h a régi gélpeken is fusson DX10 és társaik. Ezen nincs mit csodálkozni. Annak idejéna a win95 kívánt nagyon brutális hw fejlesztést. Ez így is marad még sokáig, amig MS megteheti. (és sokan szeretnék ezt vele együtt).

De mondok más példát: CISCO. Na ha az MS szemét, meg monopol, akkor a CISCO-ra már nincsenek is emberi szavak. Szóval mindehol ez van. Aki egyszer felült a trónra, az mindent megtesz, hogy ott maradjon.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#78) DarkByte válasza Dr. Romano (#57) üzenetére


DarkByte
addikt

Őt várom én is. :D Fura hogy nincs it, nem történt tán vele valami? :Y
Holnap pedig jobban átfutom a fórumot mert megint jó kis téma ;]

(#79) Vladi


Vladi
nagyúr

(#70) glutamin:

Akkor most a linuxosok, vagy a nem linuxosok? ;]
Valahogy én nem látom a megosztottságot... Bennem van a hiba? :F
A vista hardverigénye meg hidegen hagy. Engem a saját igényeim érdekelnek. Azokért pénzt is hajlandó vagyok áldozni. :K

(#72) vehement69:

Látom megjött az értelmiség... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80) v.tom


v.tom
őstag

Sok felelőlen kijelnetés van abben a cikkben.. pl hogy le kéne szoknia a Microsoftnak arról, hogy ilyen ritkn adja ki a következő oprendszerét. Ez szerintem értelmetlen lenne. gondoljunk csak bele az olyan szoftverekbe, amik pillanatok alatt lettek kifejlesztve. Nem egy ilyet lehet találni. Vagy legyen a Windows a mai divatos játékokhoz hasonlóan epizódikus? Most adunk egy pár dolgot, majd ha elkészült, akkor meg a többit... Ennek nincs értelme. Egy átlagfelhasználónak sokkal jobban emészthető, ha évente Windows-t kell telepítettnie a gépén egy szervízben, minthogy ő maga szenvedjen a nagyobb tartalom miatt nehézkessé váló állandóan megjelenő frissítésekkel...
A Windows-t a az OS-X rendszerrel nem lehet összehasonlítani, főleg a kernel-ek miatt sem. A windows hardver és szoftver támogatása sokkal kiterjedtebb, mint a mac-é, ehhez pedig ha tetszik, ha nem, kell a hely.
A verziók közötti kompatibilítással sem mondhatnám, hogy nagyon sok baj lenne. Én jó ideje kizárólag Vistát használok. Használtam belőle a Basic, Enterprise, Home Premium és Ultimate verziókat, 32 és 62 bitest egyaránt. Rengeteg hardverrel és szoftverrel próbáltam mindet, amik között voltak alapvatő felhasználói programok, régi és új játékok, valamint professzionális és tervező és egyéb "komoly" szoftverek is. Az összes hardver és szoftverproblémát ami esetleg(kiemelem:esetleg) a kompatibilítási hiányosság miatt volt, meg tudom számolni egy kezemen.

É még egy gondolat: az xp 2001-ben jelent meg, és még ma is, 7(!!!) évvel később is megállja a helyét gond nélkül. Csak gondoljunk bele, hogy a 7 év alatt mennyit fejlődőtt körülötte az informatika, a hardverek mennyit változtak, és még most is hibátlanul használható... Ezek után ki szólhatja le? Nem tökéletes, se hát semmi sem lehet az, és szerintem elenyésző a hibá száma a tudásához képest. Inkább elismerést érdemel a Microsoft, hogy egy ilyen rohamosan fejlődő környezetben ilyen időtálló dolgot képes alkotni...

(#81) v.tom válasza dabadab (#71) üzenetére


v.tom
őstag

Igaz hogy Windows fut telefonokon és egyéb rendszereken is, de ki örülne annak, ha a a telefonján lépten-nyomon frissítenie kell a szoftverét? Nekem a telefonomon os Windows van... Még a jó öreg Windows mobile 2003 se. Feltehetném rá a 2006-ot is, de lassú lenne. És nem is akarok panaszkodni, mert tudom, hogy amikor a telefonom vettem( ~3éve), akkor erős hardver volt benne, de mára már nem éppen csúcs, egyszerűen elavult.

(#82) orbano válasza gliskard (#52) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem annyira nem rossz koncepció a vista/új offisz féle. oké, hogy bonyolultnak tűnik (bár én inkább csak szokatlannak nevezném), de ha nulláról kezded, valahogy felhasználóbarátabbnak tűnik. csak épp másfajta használati mintákat propagálnak, mint amit megszoktunk.
abban pedig igaza van a cikknek, hogy a ms a saját súlya alatt kezd rogyadozni, de ez nem feltétlenül a ms "hibája", egyszerűen programozástechnológiai gond. megint sok helyen eljutnak oda a programok/fejlesztések, hogy a jelenlegi szoftverfejlesztési modellek nem működnek. és abban is igaza van a cikknek, hogy a kisebb léptékű, sűrűbb fejlesztés a célravezetőbb (lásd a Valve véleményét az epizód alapú játékokról), illetve egy kifinomultabb modularizáció.
a vista érése pedig szerintem lassabb lesz, az xp ciklusának másfélszerese legalább, elvégre bonyolultabb, ráadásul nagyobb volt a technológiai ugrás.

A vér nem válik VAZZE!™

(#83) orbano válasza v.tom (#81) üzenetére


orbano
félisten

azért havonta bemenni a szervízbe és ingyenesen rátolatni a frissítéseket nem egy olyan vészesen nagy dolog szvsz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#84) virkir válasza WonderCSabo (#65) üzenetére


virkir
veterán

Azért az nem semmi, hogy két mondaton belül sikerült ellent mondanod saját magadnak.

Hát nálam a Vista gyorsabban feláll, mint az Xp, gyorsabbak a programok, és szebbek a játékok (bár nem nagyon) ugyanolyan konfiggal. És sztem szebb is, jobban kezelhetőbb mint az Xp, az tény, hogy sajna erősebb vas kell alá.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#85) virkir válasza glutamin (#68) üzenetére


virkir
veterán

Ha nő a funkcionalítás, akkor ez egy jogos igény.

Sokaknak pont ez a problémája, hogy nem igazán nőtt a funkcionalitás csak a hardverigény.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#86) v.tom válasza orbano (#83) üzenetére


v.tom
őstag

Nekem pl egyáltalán nincs időm havonta bemenni a szervízbe a frissítések miatt. Egy átlagfelhasználó szemével kell látni a dolgokat. Eddig nagyon sok gépen telepítettem rendszert, és azt vettem észre, hogy az emberek többsége nincs különsebben meghatódva attól, hogy több éves Windows fut a gépükön. Kétlem hogy akár neked is lenne-e kedved havonta a vállad alá kapni a gépet és menni a szervízbe :) . Az embereknek még aok esetben az is sok hogy pár évente kell valami csinálni a géppel. Egyszerűen elviszik szervízbe 2 évente, 5 év mulva pedig vesznek egy új gépet ugyis, mert a régi már elavult, és az uj gépen már megy ugyis az éppen aktuáis windows.

[ Szerkesztve ]

(#87) biker


biker
nagyúr

Abban a verzióban igaza van a cikknek, hogy ha marad az, hogy a régi rendszert toldozzuk foltozzuk, és az lesz az új windows, akkor semmi maradandót nem lehet majd alkotni.

Nem szabad megijedni az újrakezdéstől.
Anno az apple meglépte 2000-ben, mikor a TELJES rendszert újraírták, és X alapú lett. kb 1.5 évig mélyrepülés volt, meg mindenki morgolódott, mára azért rendesen kinőtte magát.

Ha most tényleg újraírják a win-t, és nem csak beszélnek róla (lásd longhorn: tök új lesz), akkor van esélye megújulni.

De jelenleg a Vistában vidáman megtalálhatók a 3.11-ből itt maradt kódsorok és sokszor még az ikonok is. így nem lehet újítani...

Az meg egyenesen beromság, hogy a programok csak közös registry és közös DLL temető esetén tudnak kooperálni, mert OSX-en és Linuxokon nincs ilyen, mégis bármikor ha (ez csak egy példa) a DVD szerkesztőbe be akarok tenni zenét vagy képet, megnyitom az iPhoto vagy iTunes media library-jét, a program indítása nélkül, belehallgatok, megnézem, majd beszúrom, de ez ugyanígy megy akármilyen program esetén is.

Le kell ülni ahhoz a rohadt asztalhoz pár hozzáértő programozónak, és a nulláról, mint most ígérik a Win7-re, újra kell írni mindent, minden modulban átnézni a baromságokat, kiírtani a picsába, és lesz egy jó rendszer

szép GUI már van hozzá, mert ez a win aero nem rossz (bár mintha már 3éve láttam már volna valahol :) )

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#88) #35692544 válasza orbano (#83) üzenetére


#35692544
törölt tag

de ha mindenki szervízbe hordaná frissíteni a gépét szerinted mennyi ídő múlva kapnánk vissza 1-2 hónap? a magyar viszonyok figyelembe vételével.
mint mezei felhasználó a hsz-ek felét nem is értem, vistát használok a jogtisztaság miatt vettem, de nem bántam meg az xp pár hónap alatt nagyon belassul ilyet a vistán nem tapasztaltam, még csak 1x kellet újratennem vga csere (nvidia vs ati) miatt de lehet, hogy egy jobban hozzáértő megoldotta volna ennélkül is.

(#89) bambano válasza biker (#87) üzenetére


bambano
titán

Az intel egyszer már kipróbálta a 0-ról újratervezett procit, itanium lett a neve, nem is nagyon száguld a piacon...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#90) bambano válasza glutamin (#77) üzenetére


bambano
titán

A cisco mióta van monopolhelyzetben?
A cisco-t egyedül a low-end switching területén nehéz helyettesíteni, de ott sem lehetetlen. A high-end routerek területén a Juniper sokkal előrébb van, kábeltv-s technológiában a cisco sehol nincs, az Arris cuccok jobbak.

A low-end switchek esetén elvileg lehet dlink, 3com meg hp cucc is, a menedzselhetőségi kérdéseket ott nem ismerem.

Azt elismerem, a cisco szemét banda, viszont minőség és ár tekintetében messze nem a legjobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) Wolverine válasza orbano (#82) üzenetére


Wolverine
félisten

A HL2 epizódjai tudtommal nem sikeresek - pont, mert lassan jönnek ki. A Sam&Max működik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#92) bambano válasza glutamin (#70) üzenetére


bambano
titán

Ha már az autót hoztad példának: a te hasonlatodat helyretéve. Az oké, hogy nem sértődsz meg, hogyha a gyártó nem építi bele a mostani korszerű dízel motorokat a régi autódba (egyébként pedig jól tennéd, ha megsértődnél, mert legalább két gyártó is van, aki jól "legózható" autókat gyárt és minden további nélkül lehet össze-vissza pakolgatni az alkatrészeket ide-oda: VW csoport és BMW, vagyis az elméleted nem égtől-földtől elszakadt elképzelés).

A vistás hasonlatod autósra vetítve pedig azt jelenti: megveszed a tök új, korszerű dízel motorral felszerelt autódat, hogy most majd milyen jó lesz neked, ezek után rendszeresen cserélned kell a részecskeszűrőt, az egr szelepet, a szívósort, a porlasztó csúcsokat, stb. mert az autód nem úgy működik, ahogy a doksiban ígérték. Ezt tetézheti, ha automata váltós autót vettél, mert ott esélyed nincs a részecskeszűrő karbantartására.

Na ekkor van okod hisztizni a gyártóra.

Ja, a "de hogy sértődök meg" és a "dehogy sértődök meg" nagyon mást jelent, ez egy olyan helyesírási hiba, ami a mondat értelmét ellenkezőjére változtatja.

A röhögésről meg álljon itt egy Ghandi idézet:
“First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.” Csak jelzem: a nevetésen már túl van az ms.

#68: amikor azt olvasod, hogy sok-sok cég nem akar xp-ről vistára váltani meg ie6-ról ie7-re (volt ilyen cikk itt a ph! nemrég), akkor ott nem a linuxosok sírnak.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#93) bambano válasza sh4d0w (#61) üzenetére


bambano
titán

"Senki nem mondta, hogy leáll a Windows - pontosabban annak fejlesztése" pedig mondani kellene, mert minél nagyobb egy rendszer, annál tovább tart a fejlesztése azonos fejlesztési modellt feltételezve. A vista csúszások oka nem az volt, hogy Ballmer nem tanulta be a megfelelő táncot, amit majd előad a bemutatón, hanem az, hogy a windows elérte azt a méretet, amit azzal a fejlesztési módszertannal már nem lehet hatékonyan megoldani.

Azt én se hiszem, hogy leáll a windows fejlesztése, de azt el tudom képzelni, hogy az ms-nél paradigma váltásra van szükség a fejlesztésben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#94) t72killer válasza bambano (#93) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én csak abban reménykedem, h végre azon véltoztatnak, hogy pár újítással rákényszerítenek embereket a váltásra, +egy csomó hátrányos dolgot bevezetnek.

Kérdés: a gamertársadalom vajon váltott volna vistára, ha pl kijön egy olyan xpsp3, ami lekezel 4GB ramot rendesen, ill. tartalmazza a DX 10.1-et? tuti nem... (más előnyét meg nem látom az új cuccnak)

#44: fura, h ennyi fáradtságot beleölsz a régi rendszer átmentésébe, ennyi idő alatt simán felhúzol 1 friss rendszert:) Kíváncsi vok még, hogy mire használtad a gépet? volt-e közben 5-6 vírusirtó+tűzfal-újratelepítés/váltás, hibás driver leszedés, ilyesmi? mert ha ilyenek után is stabil, akkor vmi mesebeli win-od van :DD (v nagyon ügyesen bánsz a registryvel és egyebekkel:)))

#68: aligha hinném, hogy egy vérbeli linuxost érdekel ez a topic... szépen elvannak (hamarosan: "vagyunk") a linuxokkal, nemigen hiányzik nekik semmi. sokkalinkább nekünk win-hez szokott usereknek sír a szánk, h sz@rakodni kell a zárt forráskód/nem rendesen dokumentált OS miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95) Yooha


Yooha
aktív tag

Ezt a váltsunk-vagy-ne váltsunk-Vistára dolgot én így látom pl.:
Van egy VW Polo-m, ami nekem tetszik, elvisz bárhova, megfelel a fogyasztása, a szervízeléssel minden OK. Erre jönnek, hogy "Vedd meg a Ford Focust, mert jól néz ki, elvisz bárhova, jó a fogyasztása, korrekt a szervíz!" Na és? A mostani is ilyen! Miben több a Vista? Biztonságos? A nemhülye user mellett minden OS az, a kontár mindent tönkre tud tenni.
Szép? Van XP alá kismillió grafikai-buhera. (nekem is van, Vista-nak is nézték már páran ;))
Gyors? Az XP nekem elég gyors.
DX10? A játék nem film! A jó szórakozáshoz hangulat kell, ez már pl. a fallout-ban is megvolt a receszélű figurákkal is. Akinek a látvány a legfontosabb a játékban, annak rég rossz!
Ez az én véleményem.

megjegyzés: az autók csak random-példák, nem feltétlenül tükrözik az adott márka/típus tényleges specifikációit, vagy róluk alkotott véleményemet

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#96) t72killer válasza Yooha (#95) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a játékkal is az a helyzet, h egyelőre nincs még kint olyan, ami hasznot is húzna a DX10-ből.

A DX10 különben is inkább arról szól, hogy egyszerűbb a programozása ergo bugmentesebb, könnyebben optimalizálható játékokat lehet írni alá. Ehhez képest nézzük meg mennyi a bug egy crysisben vagy UT3-ban... Még engine szinten is van csiszolnivalójuk a játékíróknak. (+lenne a M$-nak is némi...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97) FTeR


FTeR
addikt

:Y

ez csóka sem látott még vistát, de NT szinten sincs túlzottan képen. a vista erősen új irányát, a ws2008 dolgait és a Seven-rőn hallottakat (mint ahogy a cikk is említést tesz róla) figyelembe véve, csávó frankón előadta azt amire ms most már ~7 éve törekszik.

ez olyan, mint hogy minden év a linux éve.

:C

[ Szerkesztve ]

(#98) FTeR


FTeR
addikt

mint ahogy más portálon kitérnek rá, az általam is említett okokból az egyetlen komoly félnivalója a winnek a webes alkalmazások térnyerése, azok multiplatformos volta miatt.
ám ennek semmi köze az ms félnivalójához. mert semmi sem zárja ki, h a végül elterjedő webes platform ne az ms-é legyen, megtartva az alkalmazások talaját adó birodalmát.

(#99) FTeR


FTeR
addikt

figyelembe véve, h azokon a területeken ahol a win részesedése még nem a plafont verdesi, ott folyamatosan előre tőr, elég meredek a bukását jósolgatni.
[link] (a "láthatatlan" piac kapcsán jusson eszünkbe a warez, az sem hoz bevételt...)

ms eddig ahova betette a lábát rövid időn belül komoly piaci szereplővé lépett elő, majd hasonló dinamikussággal vette át a vezetést. a webes szolgáltatások területén nyújtott vergődése kapcsán meg csak gondoljunk a játék konzolok harcában véghez vittekre.

(#100) Cathfaern válasza FTeR (#99) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért sajnos vagy szerencsére, kinek hogy tetszik, messze nem tart még ott a webes szolgáltatások terén, mint ahol az XBox1-el állt annó. Akkor elég keményen belépett a piacra, s a gép a legerősebb volt a mezőnyben (ami bármi állítás ellenére a játékokon is meglátszódott), ráadásul PC-hez szokott fejlesztőknek is könnyű volt átállni rá (ha megfigyeljük, az X kijövése előtt kezdődött meg az az időszak, amikor tömegesen megfordult az az állapot, hogy előbb PC-re adnak ki valamit, és utána portolják konzolra. Ezt a hullámot nagyon jól meglovagolta az MS ezzel). Aztán mikor már két lábon állt a piacon, behozta az internetet a konzolokra, ami ösvényt igaz hogy a Dreamcast már kitaposta előtte, de az MS épített oda beton utat, ezzel olyat mutatva, amit a tömegek még sose láttak konzolon.
Viszont most az MS a webes szolgáltatások terén úgy áll, mint a Ps2 állt az X idejében a nettel: tartogatja fel a kezét, hogy igen, ő is tud ilyet, de igazából egy szűk kört leszámítva nem sokan foglalkoznak vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.