Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Frawly


Frawly
veterán

Ebből egyedül a 8k alatti lemezműveletek csak, amik érintik az átlag otthoni/irodai felhasználót. Bár azt olvastam, hogy nem NVM-e-s SSD-knél (SATA pl.) kisebb a lassulás, és HDD-knél még kevésbé jön ki (alig mérhető), azt hiszem a phoronix.com-on volt erről teszt nemrég.

Az a DAWbench-es -98% szerintem bug, annyit a patch nem lassíthat. A többinél meg elhanyagolható átlag felhasználó szintjén a lassulás. Az is nagyon valószínű, hogy még finomítani fognak a foltokon.

Amit még mérhettél volna, valami hálózatintenzív alkalmazás, de olyan, amit az átlag user is használ. Most épp ilyen nem jut eszembe, mármint olyan, ami mérhető is normálisan.

(#52) zsoltti


zsoltti
senior tag

Még jó hogy felhúztam 5.2ghz-ra :DDD

(#53) Male


Male
nagyúr

Köszönöm a tesztet, szép munka, és nagyon aktuális téma! :R

Ami esetleg jó lett volna bele: egy átlagos, SATA SSD-vel is lefuttatni a teszteket. Várhatóan ott sokkal kisebb a visszaesés, de a kérdés, hogy mégis mennyi. (illetve a teszt közben prociterhelést is mérni... mert a valóságban általában számol is a sok beolvasott adattal, és az csak egy része a problémának, ha lassabb az olvasás, de ha közben a proci terhelés is megnő, az további lassulást okoz a teljes folyamatot nézve)

[ Szerkesztve ]

(#54) thomasa


thomasa
senior tag

Na bumm, mégsem a felére esik vissza a sebesség, ahogy riogattak, sőt, elhanyagolható. Köszi a teszteket.

(#55) UnA válasza thomasa (#54) üzenetére


UnA
Korrektor

De ne már, te sem olvastad el pontosan az eredeti híreket? :N

Le volt írva, hogy az I/O nagyon belassulhat - és ezt ez a teszt is alátámásztja. Ez az end-user gépén általában nem olyan kritikus, de szerveres és virtualizációs megoldásokat eléggé megfektethet.

(#56) Viktor77 válasza UnA (#55) üzenetére


Viktor77
titán

Az legyen az ő bajuk. Engem nem érint, leszarom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57) scope2007 válasza Viktor77 (#56) üzenetére


scope2007
addikt

:) ennyi ;]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#58) Polllen válasza UnA (#55) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mint ahogy az Intel azt is mondta, h a legújabb generációnál lesz a legkisebb lassulás, és ahogy lépünk vissza, úgy lesz a mindig nagyobb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó lett!
A HDD-k azért lassulnak kevésbé gondolom, mert amúgy is nagy a késleltetésük...

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) DoItYourself válasza UnA (#55) üzenetére


DoItYourself
addikt

És mi a helyzet azzal, aki nem szerverekkel bajlódik, nem játékkal múlatja az időt, hanem pl. dolgozik a gépén? Pl. egy Access mennyit fog lassulni? Vagy bármilyen alkalmazás, ami a háttérben pl. egy lokális adatbankba ír-olvas?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#61) Frawly válasza DoItYourself (#60) üzenetére


Frawly
veterán

Az eddigi külföldi tesztek szerint az adatbázisokat nem igazán érinti, ezeknél nagyon minimális lassulás mérhető csak.

(#62) csongi


csongi
veterán

Koszi! :R
Arrol van e info, hogy az FX es FM2 szeriat mennyire erinti?

(#63) ribizly


ribizly
veterán

Szép munka! :C
Köszönjük szépen! :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.