Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Teasüti válasza kovy79 (#250) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy én meghallom-e a <20 dBi ventilátorodat film közben. Hanem a tény, hogy ez egy passzív ház, aminek ára van. Ennyi. Nem ördögtől való dolog.
És ez egy meddő vita.

(#252) gordonfreemN válasza kovy79 (#250) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Pontosan. Meg annyit hozzatennek hogy a htpc-be valo 10-30W-os cpuk alig termelnek hot. Nekem volt mar sokfele hutesi megoldassal dolgom de az athlon 5150 gyari ventillatoranak hangjatol leesett az allam. A vizhuto szivattyujanak vagy a notivinyonak a hangja elnyomja de meg azok nelkul este egy suket szobaban is csak a ledekrol veszem eszre h megy a gep. Na nem fikazni szeretnem a cikket csak a haz arabol en megvettem a minosegi kaegorias antec hazat tappal meg az alaplapot cput hutovel.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#253) Mezga Aladár válasza kovy79 (#250) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ha te a HTPC-mben lévő 1db ventiről 1méterről megmondod, mikor megy e, fizetek egy raklap sört!"

Múltkor mértem h., mennyi a szobám zajszintje, ha ablak/ajtó be van zárva, 20/30 dB között van
Tökéletesen hallható a t-home box-ban levő 4200 hdd.

Szóval ez csak attól függ, mennyire zajos a szoba amiben a htpc lakik.
Film és zene közben, számomra elfogathatatlan bármilyen egyéb zaj.
Mind a zenelejátszó pc-ben (0dB), mind a popiban ssd van.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#254) gordonfreemN válasza Mezga Aladár (#253) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mivel merted?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#255) Mezga Aladár válasza gordonfreemN (#254) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sima mezei telefon+sound meter, tehát nem pontos, de roppant csöndes a szoba.
A tabon 40/50 dB között mutat, szerintem az h@lyeség, mert nem megy ezen érték alá soha. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#256) devil-k válasza Mezga Aladár (#255) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hol érdemes parafát vennem a NAS-om alá? :D Máris csendesebb lenne a szoba. Nálam az az ami zavar egy picit.

- mozi bolondéria -

(#257) gordonfreemN válasza devil-k (#256) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Obi. De kis kiszerelesben nem fogsz kapni sehol.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#258) devil-k válasza gordonfreemN (#257) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kár.... :( Majd akkor megnézem a Praktikerben/Baumaxban, hátha.

- mozi bolondéria -

(#259) Mezga Aladár válasza devil-k (#258) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Legegyszerűbb, száműzni a szobából! :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#260) XtremLor válasza devil-k (#258) üzenetére


XtremLor
őstag

A Baross Utca 17 van szakuzelet, de mivel a nas nem nagy lehet eleg lenne ha vennel ala parafabandazst ebbol van gumirozott kivitel is, kerekek parafazasara hasznaljak vekony csik, es lehet venni meretre vagva is! :K
Mezogazdasagi boltban 100% kaphato...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#261) devil-k válasza XtremLor (#260) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :R :R

- mozi bolondéria -

(#262) kovy79 válasza devil-k (#256) üzenetére


kovy79
őstag

Te is debreceni vagy? :)
Mikor otthon voltunk, a Baumax-ban láttam többfélét és darabra is van ("piri" pénz).

:D
Szerintem megéri beugrani. A Baross utcai bolt is jó, de nem tudom, hogy árulnak e darabra is.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#263) devil-k válasza kovy79 (#262) üzenetére


devil-k
nagyúr

Oh, most látom, hogy Te is! :D Üdv!

Akkor ezek szerint érdemes oda elmenni. :U

- mozi bolondéria -

(#264) Zsoleszhun válasza devil-k (#263) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Óó itt mindenki debreceni, mindjárt átmegyek megnézni élőben a konfigot :D

¯\_(ツ)_/¯

(#265) iMaverick válasza Zsoleszhun (#264) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért nem mindenki... ;] Én szolnoki születésű vagyok, de már 25 éve Pesten élek... :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#266) devil-k válasza Zsoleszhun (#264) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akár lehet róla szó. :D

- mozi bolondéria -

(#267) kovy79 válasza iMaverick (#265) üzenetére


kovy79
őstag

Senki sem lehet tökéletes. ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#268) lajthabalazs válasza devil-k (#261) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem biztos, hogy a parafa segíteni fog. Ha párnát teszel alá, sokkal halkabb lesz?

(#269) devil-k válasza lajthabalazs (#268) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kispárnára gondolsz? ;]

- mozi bolondéria -

(#270) lajthabalazs válasza devil-k (#269) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Jó puha toll párnára, amibe belesüpped, de nem ér le alul.

(#271) Skillet válasza devil-k (#269) üzenetére


Skillet
addikt

én is mondok egy harmadik verziót :D szerintem hungarocell. a parafa túl kemény, nem fog annyi rezgést elnyelni. a hungarocell inkább. nekem egy akvárium bútor aljában, az egyik ajtó mögött van a külső szűrő. lehetett hallani a hangját a cuccnak, úgyhogy kibéleltem teljesen a bútornak azon részét hungarocellel. azóta baba. ha a szűrőre teszem a kezemet, érzem a rezgését, de ha a bútorra, akkor semmit sem érzek.
esetleg még a szivacs jöhet szóba. az is mindent elnyel.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#272) devil-k válasza Skillet (#271) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyre jobb! :D Köszi a tippet tőled is! :D

- mozi bolondéria -

(#273) Mezga Aladár válasza devil-k (#272) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Polifoammal kibélelni a belsejét (nem zavarja a légáramlást),
tüskét alá, szekrénybe rakni egy nagy párna alá. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#274) devil-k válasza Mezga Aladár (#273) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyre jobb. :D Inkább elviselem ezt a minimális "zajt". :D

- mozi bolondéria -

(#275) Mezga Aladár válasza devil-k (#274) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az eleje az tuti, a tüskét patice próbálta, a többi m@rhaság. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#276) Patice válasza Mezga Aladár (#275) üzenetére


Patice
nagyúr

Ácsi!

A tüskét egy nagyobb jószág alá tettem (Fractal Design Node 304), nem a két lemezes DS213-am alá!

Amúgy mostanában tettem pár vékony csíkot egy csomagolóanyagból a HDD tartó keretek alá és azzal is jobb a helyzet a Node 304-ben. :K

DS213 alá a hungarocell nem is olyan rossz ötlet. :K Kipróbálom majd. Akad itthon az is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#277) Mezga Aladár válasza Patice (#276) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:U :B

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#278) Zsoleszhun válasza devil-k (#274) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Polifoam kapható a baumaxxban, de Nekem van itthon egy-két darab, ha kell szivesen adok, keress meg privátban :)

¯\_(ツ)_/¯

(#279) Gabesz26 válasza devil-k (#256) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Könnyebben tudsz szerezni parafa poháralátétet/edényalátétet stb. szinte bármelyik nagyáruházban (ha bp-i lennél azt mondanám menj el az IKEA-ba :) ), a célnak az is tökéletesen megfelel.

Ja és gratulálok a cikkhez! :R Nagyon jól összefoglaltad, és szerintem nagyon hasznos annak, aki valódi házimozihoz (AVR + 5.1 hangfalszett + normális megjelenítő) szeretne HTPC-t, de nem tudja merre induljon el, mire kell figyelnie.

Átfutva a kommenteket, a célközönség sajnos nem feltétlenül itt van. Sokan nem veszik figyelembe, hogy mindenki preferenciája más, és ehhez próbálja megtalálni az optimális megoldást. Egy passzív házat sajnos ennél olcsóbban nem lehet megúszni (én sem véletlenül megyek majd ebbe az irányba, a Scythe Big Shuriken 2 rev.B még Noctua ventivel, teljesen leszabályozva is hallható volt számomra komolyzene egyes részei alatt).

Egy IT fórumon ha valaki 70-80-at kiad egy alaplapra (pedig lehet kapni 10-ért is ;] ), vagy épp épít 100+ért egy komoly vízhűtést (pedig szinte mindenhez jár gyári hűtés) az általában elismerésnek örvend, de egy passzív HTPC ház az felesleges pénzkidobás :F. Van akinek a PC a hobbija (és vesz meg néha más számára értelmetlenül drága komponenseket), van akinek pedig más, ezt el kellene tudni fogadni...

[ Szerkesztve ]

(#280) devil-k válasza Gabesz26 (#279) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm, és a sok tanácsodat is! :) De Te sem panaszkodhatsz! ;)

- mozi bolondéria -

(#281) DonK


DonK
aktív tag

Ezek a HD-Plex házak brutálisak, össze nem lehet hasonlítani más gyártók HTPC-s házaival. Tömör alu, nagyon sok anyag van benne, és ügyes a koncepció.

Egy pici problémám volt velük, hátha a cikk íróját is érdekli:

Amikor rendeltem a házat (H10.SODD) táppal, akkor kihagytak a csomagolásból egy 4-pines táp adaptert, így forrasztós/zsugorcsöves móka lett helyette. Mikor elpanaszoltam nekik, akkor azt mondták, hogy küldenek egy ilyen adaptert (már későb volt, de úgy voltam vele, hogy legyen), erre küldtek egy ODD tálcát :W (ami ugye volt már a csomagban). Ekkor megint írtam nekik, hogy "ez így nem frankó, felejtsék el, vettem egy mások tápot" (nem vettem...) nem kérem a kábel újraküldését. Válaszukban elnézést kértek, megkérdezték, hogy mennyibe került a hiányosságot pótolnom, és szó nélkül elutalták az árát. Persze a ház árához mérten, nyilván ez nem jelentett problémát :)

(#282) #75912448 válasza DonK (#281) üzenetére


#75912448
törölt tag

Valóban nagyon jók, ha valaki kézben tartja, utána nem jut eszébe ócska, háznak nevezett fémlemezeket ajánlani helyette.

(#283) devil-k válasza DonK (#281) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hál' Istennek én mindent megkaptam amit kellett, így nem volt velük semmi probléma. Korrekt cég, főleg, hogy még megkaptam azt a kis pénzt is, amit akkor adnak, ha a kész házról feltöltesz képeket valamilyen nyilvános fórumra, oldalra, blogra. :)

- mozi bolondéria -

(#284) kovy79 válasza #75912448 (#282) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem mégis eszembe jut... Van, akinek annyi az anyagi kerete a teljes HTPC-re, mint a szóban forgó ház. Valamint kenheted a hajadra a vastag, erős felépítést, ha egy olcsóbb, vékony házban sincs semmilyen mozgó alkatrész és ugyanúgy egy helyben ücsörög a tv alatt...
Pl akkor egy drága autó tulajaként én is hordjam fent az orrom és nézzek le egy pl Corsa-t?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#285) DonK válasza kovy79 (#284) üzenetére


DonK
aktív tag

Én ezzel nem szállok vitába, azonban attól mert áldoztam(áldoztunk) egy kicsit a minőség oltárán, még nem hordom fenn az orrom. :R

"Valamint kenheted a hajadra a vastag, erős felépítést, ha egy olcsóbb, vékony házban sincs semmilyen mozgó alkatrész és ugyanúgy egy helyben ücsörög a tv alatt..."
Amúgy a vékony lemezes házban vannak hornyok a hőcsöveknek, amivel a ház oldalán lévő bordákra disszipálom a hőt? Mert nem kis utánajárás előzte meg azt, hogy rábökjek az order gombra.

[ Szerkesztve ]

(#286) kovy79 válasza DonK (#285) üzenetére


kovy79
őstag

Dehogy mondom én azt, hogy fent hordja az orrát, aki drága cuccot vesz (én is szoktam)! Csak az sem korrekt kijelentés, hogy "csak ezek érnek valamit, más nem ajánlható".

Tisztában vagyok a hócsövekkel és a hőelvezetés megoldásával, de nem mindenkinek van 40-50+W-ot fogyasztó HTPC-je. No meg szerintem egy kicsit magasabb üzemi hőmérséklet is belefér.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#287) #75912448 válasza kovy79 (#286) üzenetére


#75912448
törölt tag

De pont itt nem igaz a "fennhordja", "más is jó kijelentés". Ha igény a passzív kialakítás (és ezt tiszteletben tartjuk), a szóban forgó ház szinte a legolcsóbb megoldás, ráadásul meglepően jó minőségben. 50-e forinttól a csillagos égig kb.

(#288) kovy79 válasza #75912448 (#287) üzenetére


kovy79
őstag

Hogyne tartanám tiszteletben, én is vettem a 300-as Zent még 2006-ban vagy 20.000.- Forintért...
Még egyszer: ha passzív igényről van szó, oda is elég lehet olcsóbb ház, ha a konfig keveset fogyaszt.
Részemről lezártam...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#289) DonK válasza kovy79 (#288) üzenetére


DonK
aktív tag

Részemről is :) így akkor mindenki boldog, örül, hallgatgatja csendben a passzív gépét, és magyarázkodik az asszonynak, hogy ez igazából nem volt drága, és fontosabb, mint az új mosógép :)

(#290) Probert75


Probert75
addikt

Az XBMC-ről van már leírás! Teljesen korrekt. Nem mondom, hogy nem lehetne aktualizálni KODI-ra, de aki elolvassa, az szépen meglel mindent a KODI-ban is.

(#291) devil-k válasza Probert75 (#290) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, 2 éves írás.

- mozi bolondéria -

(#292) Zsoleszhun válasza devil-k (#291) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Na meg lvl 1-2 szerintem.

¯\_(ツ)_/¯

(#293) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Köszi a cikket hasznos volt számomra :K

(#294) stig330


stig330
csendes tag

Üdv!
Arra még senki nem gondolt, hogy nem kell feltétlenül pc ház!!!

Be lehet rakni a nappaliban található akármilyen szekrénybe is a gépet csak ki kell alakítani a hűtést.
(A cpunak vízhűtés van , mert azzal ki tudtam vezetni a hűtést )

[ Szerkesztve ]

(#295) stig330


stig330
csendes tag

[L:/dl/upc/2016-01/17/354940_mlwmp9cbyz36klqi_image_6.jpg](IMG:/dl/upc/2016-01/17/354940_mlwmp9cbyz36klqi_image_6.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#296) stig330


stig330
csendes tag

(#297) stig330


stig330
csendes tag

(#298) devil-k válasza stig330 (#295) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szép :) Alakul!

- mozi bolondéria -

(#299) zsolt1122


zsolt1122
újonc

Üdv mindenkinek!
Egy kis segìtségre lenne szükségem..
Adott egy ibm 9210 asztali gép P4 3ghz HT 2G ram intel 945G int vga 200mb.
Kodiubuntu 14.0 video stream inditásnál kapok a képernyő közepére egy kis x-et és visszatér a főképernyőre. Zene stream üzemel Kodi 16.0 ugyan ez a helyzet bármelyik kiegészìtőt választom. Win 7 alatt futtatva hibátlan 720p is! Hardveres gyorsítás kikapcsolása sem segít.
köszi
z

[ Szerkesztve ]

(#300) funkmester


funkmester
aktív tag

CAD 8.1. script ilyen script windows 10 -hez letezik? milyen esetekben mukodik ez a script?zene lejatszas?youtube?film lejatszas?
kodi hazsnalat soran mukodik hasonlo funkcio, script?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.