Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) devil-k válasza kenwood (#200) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem támadás. :N

- mozi bolondéria -

(#202) Joeker67 válasza Predator2 (#168) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Szia!
Én egy WDTV Live-ot cserélek le HTPC-re! Próbáltam a költségeket leszorítani, de azért még olyan gépet összerakni, ami évekig jó lesz! Én ezt a lapot és procit vettem itt a prohardveren és ezt a házat, ami egyébként nagyon jól, könnyen szerelhető!
A fiam gépéből kivettem 4 Gb memóriát és egy 200 Gb-os vinyót (örült neki! :D ), és összeraktam, majd feltettem a 106 centis tv hátuljára a konzol helyére, így nem foglal helyet és nincs szem előtt!
Ezután a cikkben szereplő (ezúton is köszönet a cikkírónak :R ) programokat feltelepítve és egy amúgy is az asztalon hánykódó 8"-es tablettel egy nagyon jól használható, billentyűzet és egérmentes médialejátszót kaptam! A képen látható egér és bill. kombó csak netezéshez kell, de ezt ritkán használjuk, mert ott a tablet erre!
Így most ez konfig 30eFt, persze ehhez majd hozzájön majd 4 Gb ram, de azzal várok, amíg ismét emberi árak lesznek és tervbe van véve egy SSD a rendszernek, hogy gyorsabb legyen a boot, ami 6-10eFt körül lesz.

Szerintem egy FHD tv-hez, WDTV kiváltására ez a konfig még pár évig elég és nem is annyira megterhelő (+ még az eladás alatt lévő WDTV árát leszámíthatom a befektetésből!)


(#203) Teasüti válasza Joeker67 (#202) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felrakni a gépet a tartókonzol helyére, ez nagy ötlet! :R
Hogy oldottad meg fizikailag? Gépház aljába új lyukak + pár csavar?

[ Szerkesztve ]

(#204) Joeker67 válasza Teasüti (#203) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Négy lyukat fúrtam, kicsit besüllyesztettem, + a tv és a ház közé gumilábakat tettem, ami csillapítja a rezgéseket.

(#205) NGA válasza Joeker67 (#204) üzenetére


NGA
addikt

Nem melegíti a tv-t hátulról?

(#206) Joeker67 válasza NGA (#205) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Nem, a tv melegebb és van köztük a gumilábaknak köszönhetően 1,5 centi!

(#207) NGA válasza Joeker67 (#206) üzenetére


NGA
addikt

Akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#208) gordonfreemN válasza Teasüti (#203) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az antec ISK100 történetesen ezt is tudja alapból VESA rögzitőelem van hozzá gyárilag. De nem szeretném itt a reklámot, csak gondoltam megemlitem...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#209) gordonfreemN válasza devil-k (#177) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tény ebben igazad lehet. Számomra ez a ház a bordákkal inkább egy kis teljesitményü erősitőre hasonlit. Hogy őszinte legyek azt keresgéltem, hogy magad csináltd e a házat, mert nem ritka ilyesmi az erősitőt épitőknél.
Viszont ami kérdés, a 24p-t a cerka tudja? Ha már HTPC

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#210) NandoXXL válasza kenwood (#200) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez egy célhardver, passzív ház (illetve gép), az ára is ehhez mért, nem egy 'Codegen' ;] .
A körítés bizonyos árszegmensben, termék körökben elvárható, ilyen a világ. A célt teljesíti, árban sincs elszállva, jó kis gép lett.

Keress meg privátban megjegyzésed ide nem illő, kérlek szépen egy kis szakmaiságot is vigyél a dologba. Talán tanulhatunk is belőle.

Igaz szakértő kollégánk sincs tisztában a passzív házak fogalmával, árával. A többi kolléga pedig képtelen megérteni, itt a cél a hangtalan mozi gép (venti, és mozgó alkatrészek nélkül), minőségi táppal, ami nem cicereg, nincs interferencia zavar.

(#211) NandoXXL válasza devil-k (#201) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Jó kis célhardver lett. A termékek össze válogatásához gratulálok, úgy látom lett volna még rá keret, de az optimális ár/érték arányt választottad.

(#212) devil-k válasza gordonfreemN (#209) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még szép, hogy tudja. Enélkül meg sem épült volna! Ennél azért vannak sokkal "gusztustalanabb" kinézetű házak ám. :D

(#211) NandoXXL

Köszönöm szépen! Az egy dolog, hogy lett-e volna rá keret, de így se volt olcsó mulatság a dolog, s szerintem nem alkottam/alkottunk rosszat. :) Éljen a mozi!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#213) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Hali.

Végigolvasva a cikket,és hozzászólásokat komolyan elgondolkodtam hogy a minőségi mozizás itt kezdődik???? Mivel jobb a htpc-s filmlejátszás mint a sima pc-s, tv képmegjelenítésnél?
Nekem a kép hdmi-n keresztül megy a tv-be(47" Pana Led-lcd),a hang meg coaxilis digitális kábelen az erőlködőbe( Pioneer dx 912-s), onnan meg a B&W 300-as sorozat tagjai teszik hallhatóvá.
Filmet csak full hd mkv fáljba töltök Remux hanggal,amit mpc-hc lejátszóval játszok le. mit nyújt ennél többet (kép,Hang) terén a htpc???

(#214) syler123 válasza ctrlaltdel13 (#213) üzenetére


syler123
veterán

Semmiben, a htpc lényege hogy kompakt, kis helyen elfér, halk, szépen illeszkedik a nappaliba.

[ Szerkesztve ]

(#215) iMaverick válasza ctrlaltdel13 (#213) üzenetére


iMaverick
addikt

syler123 kolléga jól összefoglalta a lényeget! Gyakorlatilag ha nincs igényed arra, hogy ne legyen feltűnő a számítógépház, esetleg távirányító van hozzá, vagy hogy ilyen XBMC-s, egész TV képet kitöltő felület, akkor Neked nincs szükséged HTPC-re.

Amúgy kicsit én is "csalok" itt, hisz a Windows "sima" desktopját használom és wireless billentyűzet+egér kombóval tolom (távirányító helyett).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#216) ctrlaltdel13 válasza iMaverick (#215) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam a mozi szoba és a gép külön helységben van, igaz pont egymás mögött,így a fal átfúrásával minden gond megoldott. 1 méteres kábelek elegek, letöltök,indítom,és átmegyek mozizni, nem bonyolult,már a 8 éves gyerkőc is magától indít mindent (még a 3d-t is átállítja a tv-n), a pc hangja meg elenyésző egy Remux dts mellett,főleg hogy másik helységben van.:) Mindenkinék más az igénye és elvárása,de ez így is van jól.
Üdv. Jó filmezést mindenkinek.

(#217) fogtunder válasza iMaverick (#215) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem a windows eleve egy durva overkill HTPC-re, hacsak nincs játék is a tervben, feleslegesen drágítja a projektet, van egy csomó ingyenes alternatíva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#218) lajthabalazs válasza ctrlaltdel13 (#216) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Autentikus mozi élmény: nincs pause, rewind, resume. Elindul a film, és nem vár senkire :)

(#219) hcl válasza ctrlaltdel13 (#216) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, de nem mindenkinek van olyan fala, hogy a moziszoba(!) másik oldalán legyen a gép :D Van amikor nappaliban kell megoldani.

@lajthabalazs : Átvezetni egy USB-s infravevőt, és távirányítóval nyomható a pause... ;)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#220) Patice válasza fogtunder (#217) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem nem.

Jelenleg csak Win alatt tudok olyan módszerről, amivel tovább lehet javítani a kép minőségén, különböző külső szűrő algoritmusokat használva. Más OP rendszerre ez jelenleg nem elérhető.

A HTPC-s topikban ha visszalapozol párat olvashatod a részleteket erről. :K

Az eredmény többek szerint eléri, vagy akár meg is haladhatja pl. egy Oppo asztali lejátszó képét. Ami azért szerintem nem kis szó. És az Oppo árának felét, egyharmadát költötted csak el HTPC-re.

Más részről meg a saját megjelenítőd képességeihez hangolhatod a HTPC-d képét. Melyik más eszközön tudod ezt megtenni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#221) fogtunder válasza Patice (#220) üzenetére


fogtunder
nagyúr

részemről köszönöm szépen, az OpenELEC funkcionalitása tökéletesen kielégítő.

alapvetően nem a képminőség miatt HTPC-zek, hanem a kényelem, extra funkciók és a rugalmasság miatt. a kijelző sem annyira nagy szám, egy LG 42LK450, amihez ugyancsak jó áron jutottam hozzá 3 hónapos korában. biztos van, akinek ez megéri, de sem időm, sem igényem nincs rá, hogy képbeállításokkal buzuljak, a TV-t belőttem egyszer, mikor megvettem, aztán ennyi, és egy win árát tutira nem adnám ki pluszban, de hát nem vagyunk egyformák.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#222) devil-k válasza fogtunder (#221) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy pl. én a HTPC-t vetítőhöz használom moziszobában, erősítővel és 5.1. hangdobozokkal. Eltérőek az igények, s eddig a tapasztalatok alapján nem sok mindenkinek ez a fő cél a HTPC-vel.

- mozi bolondéria -

(#223) NandoXXL válasza devil-k (#222) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Kihagytad az időt állóságot:) (na jó korábban említetted) A jól megtervezett és összerakott alkarészektől ill. rendszertől kiemelkedő a géped. Egy htpc-ben ne legyenek már mozgó alkatrészek és vérszegény cpu. Ilyet nem egy évre épít az ember, és fontos hogy a későbbi igényeket is kiszolgálja a gép, mint ez :C

[ Szerkesztve ]

(#224) Teasüti válasza lajthabalazs (#218) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elég régóta vannak már ilyen alkalmazások ám! :K
Én néha még az ágyról sem kelek fel a másfél méterrel arrébb lévő pc-hez. Simán egerezek, meg bepötyögök pár szót ezzel is és már megy is a következő epizód. Vagy csak pause, play...

HTPC-hez sem kötelező az egér és bill, arra is van egy rakás alternatíva már. Akár BT egér+bill kombó, ha hagyományos vonalon gondolkodunk. De egy akármilyen okostelefon/tablet esetén mind pénzkidobás.

(#222) devil-k
Azt még tegyük hozzá, hogy ha htpc akkor már alapvetés egy Reclock és egy MadVR az MPC HC mellé. :K
Enélkül én hülyét kapnék hamar az időzítési hibás képtől, meg eldobált képkockáktól. Ha már minőség, akkor az a szinkronhelyes lejátszásnál kezdődik szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#225) iMaverick válasza fogtunder (#217) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezzel csak az a baj, hogy a filmnézős gépen ezen felül fut még ftp szerver, VNC szerver, ráadásul NAS funkciókat is elvárok tőle (5 user)... Szóval max. a Linux lenne alternatíva, ahhoz azonban nem értek annyira.

Vagy maradhatnak pl. az OpenElec + venni mellé egy "igazi" NAS-t. Arra átlehetne htk-zni a többit.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#226) hcl válasza iMaverick (#225) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megtanulod a Linuxot és plusz kiadás nélkül megoldva.
Ráadásul nem kell megvenned a következő windózt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#227) fogtunder válasza iMaverick (#225) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha egyben az a NAS is és nincsenek egzotikus igények RAID tömbökkel kapcsolatban, akkor jó választás lehet, az ismerős környezet sokat segít. bár van kvázi mindenhez guide linux alatt, azért tud vele szívni az ember, megfelelő mértékű elszántság szükségeltetik hozzá, ami néha nekem sincs meg.

én inkább a B verziódat választottam többek között azért, mert a HTPC hardvere kvázi adott volt (volt éppen otthon) és az több szempontból sem volt alkalmas rá, hogy lejátszónál több legyen. vettem egy szervert ami az általam belátható jövőben kiszolgálja az igényeimet, és behúzattam a házban minden szobába a Gigabit LANt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#228) #75912448 válasza Teasüti (#224) üzenetére


#75912448
törölt tag

A Haswell óta az intel tökéletesen pontos 23.976 Hz-et tud, nincs szükség időzítésre, nincsenek eldobott képkockák. Reclock annyiban kellhet, ha szükség van Wasapi LPCM audio kimenetre, más esetben nem. Modernebb AMD alapokon nyugvó APU-k (VGA-k) is hasonlóan pontosak gyárilag, ott sem szükséges ebben a tekintetben Reclockot használni.

(#229) iMaverick válasza fogtunder (#227) üzenetére


iMaverick
addikt

Látom érted a lényeget... Mivel két gép van, ezért a "raid"-et is letudtam ezzel. (Ami fontos, az ugyanabban a mappastruktúrában mind2 gépen megvan. Persze ez még egy szoftveres raid-nél is gyengébb (BioRAID?), hisz ha elfelejtem szinkronizálni, akkor lehet megvan a baj. :DDD

A gigabit-et én is behúzattam a villanyos emberrel, bár ő csak a drótot húzta be, bekötni már én kötöttem.

A NAS-sal meg már többször kacérkodtam, de mindig az volt a vége, hogy drága. (Az megint más kérdés, hogy nálam a Synology, vagy esetleg a QNAP lenne a beugró szint.) Az utóbbi időben még lehet ez a drágaság sem lenne akkor "baj": ott van a Synology DS115j, valami 30eFt... Komolyan, már majdnem megrendeltem az iPon-tól, de mégsem. Jó nekem ez a Kabini alapú rendszer. ;)

(#226) hcl: kössz... Azért egy egészen az elejétől Windows-on szocializálódott user majd hirtelen Linux guru lesz. Időm meg mint a tenger, majd Linux-ot tanulni, napokat szívni egy-egy problémával.

Emlékszem ám rád valamelyik Linux vs. Windows topicban volt már "vita" (? talán inkább egyet nem értés) köztünk, de akkor sem "békültünk"! :R

(#228) regger: ezt a frame dropot meg sync problémát én sem értettem, mire gondol a kolléga? Nem szoktam ilyesmivel találkozni. Illetve néha ezeknél a fránya BluRay mentéseknél, amit a neten talál az ember vannak időzítési problémák, de semmi olyan, amit ne lehetne az mkvmergegui-val helyesbíteni. (Már persze ha ér annyit az adott anyag.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#230) hcl válasza iMaverick (#229) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha akar valamit az ember, megcsinálja :) Amúgy az sem biztos, hogy lenne olyan baj, amivel napokig szívnál. S nem mondtam hogy hirtelen guru lennél, senki nem úgy születik (a windózt is megtanulta valahogy az eber használni - már amelyik...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#231) #75912448 válasza iMaverick (#229) üzenetére


#75912448
törölt tag

Arra, hogy maga a hardver nem tud korrekt, pontos 24p lejátszást, ahogy az Intel Ivy, Sandy sem tudott. Sandy ha jól rémlik kerek 24 hz-en játszott, ezzel 40mp-ként eldobott 1-1 képkockát, hogy a hang-kép szinkron rendben legyen. Az Ivy javult 23.973 Hz környékére, ami HTPC felhasználásra 5 perc/drop értékkel szintén pocsék. Ezzel szemben a Haswell 23.9760xx sebességgel játszik, ebből kifolyólag, ha nincs túlterhelve a GPU, tökéletesen pontos.

[ Szerkesztve ]

(#232) lajthabalazs válasza Teasüti (#224) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én is HTTP fölött vezérlem az XMBCbuntu-t, csak kolléga írta hogy "letöltök,indítom,és átmegyek mozizni,", ebből gondoltam, hogy ő nem használ ilyet.

(#233) iMaverick válasza hcl (#230) üzenetére


iMaverick
addikt

Amúgy az sem biztos, hogy lenne olyan baj, amivel napokig szívnál.

De biztos. Már voltam ott... A Win-t sem 1 nap alatt tanultam meg, ez igaz. Csakhogy már az "elejétől" ez tanulgatom, ezt ismerem... (Játékok végett.) Szóval nálam a Linux kilőve. Sajnos. Mindegy, el vagyok a Windows-szal, nincs bajom vele.

(#231) regger: nálam ezek az Intel-es integrált kártyák nem játszanak. Melóba jók arra, hogy a Windows-nak képet adjanak. Idehaza a gamer PC-ben egy Ati (bocsi, AMD) HD7970 mosolyog, a Kabininek meg a saját integrált kariját használom.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#234) Piftuka


Piftuka
veterán

Mindenek előtt gratulálok! Ez egy igazán érdekes, jól felépített, objektivitásra törekvő cikk. :C

Számomra még azért is fontos, mert rádöbbentett arra, hogy teljesen felesleges bármikor is HTPC-t építenem. (Megjegyzem, nem gondoltam volna, hogy ilyen "csillagászati" árai vannak az arra érdemes számítógép házaknak.)

Pedig egy ideje erősen gondolkodtam a témán, és hajlottam is rá, hogy ilyet építsek, de most elvetettem.

Mivel főleg eredeti DVD és Blu-Ray lemezeket játsszom le, fájlokat ritkán, így nincsen szükség a saját számítógépem mellett (amely egyébként HDMI-n keresztül egyébként is csatlakozik a TV-mhez) még egy számítógépre. Akkor sem, ha "dedikáltan" a "médiaközpont" része lenne.

Talán később választok még egy jobb médialejátszót, de egyelőre a Blu-Ray lejátszóm bőven megfelelő számomra. :K

Egy megjegyzésem, ill. kérdésem viszont van hozzád!

Ezt írtad az általad létrehozott rendszer előnyei között:
"- Hang: részletesebb, dinamikusabb, feszesebb, érezhetően nagyobb térhatás"

Egészen biztos vagy benne, hogy mindez nem csak "önhipnózis"? :N

"Aquila non captat muscas."

(#235) devil-k válasza Piftuka (#234) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Ez is volt a célom, hogy őszintén és objektíven leírjam ezt a folyamatot és hogy más is ha erre adja a fejét, előtte elgondolkozhasson, hogy kell-e neki ez. Egyébként a HTPC-be is lehet rakni BD olvasót, s akkor még inkább "all in one" eszközről beszélhetünk.

Kérdésedre a válasz:

"Egészen biztos vagy benne, hogy mindez nem csak "önhipnózis"? :N"

Amikor az embernek megvan a jól megszokott és összeállt és bejáratott rendszere, akkor ismerni annak erősségeit és gyengeségeit egyaránt. Főleg úgy, ha nem mindig más anyagokkal tesztel, hanem van 1-2 demo lemeze (anyaga), amit más kívülről fúj és meghallja/látja rajta, ha valami nagyon nem okés, vagy ha valami rendben működik. :)

- mozi bolondéria -

(#236) iMaverick válasza Piftuka (#234) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezért jó ennek a mozizásnak a mai széleskörű kínálata, hiszen mindenki megtalálja a saját "számítását"!

Mivel főleg eredeti DVD és Blu-Ray lemezeket játsszom le, fájlokat ritkán, így nincsen szükség a saját számítógépem mellett

Erre valóban kár lenne egy HTPC-t összerakni. A magam részéről, inkább fájlok lejátszása (most már ritkábban AVI, inkább MKV/MP4) a domináns, ráadásul NAS és FTP-server funkciókat is ellát a masina, így nem tudtam megkerülni a HTPC-t.

Megjegyzem, nem gondoltam volna, hogy ilyen "csillagászati" árai vannak az arra érdemes számítógép házaknak.

No itt azért a cikk írója "eltúlozta" a kütyőjét (szerintem), azért 10-12eFt-rt vannak már normális HTPC házak. (Oké, nincs rajta LCD kijelző, de az nem biztos, hogy mindenkinek kell. Nálam egy iMon UltraBay volt eredetileg beépítve: ez távirányító és LCD kijelző is volt egyben... Aztán rájöttem, hogy a távirányító helyett jobb nekem a wireless bill+egér, az LCD-t meg úgysem nézegetem, tehát feleslegesen világít... El is adtam a fenébe.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#237) devil-k válasza iMaverick (#236) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezen sincs LCD kijelző. :N Miért túlzás a ház? Azért, mert van 10-12.000 Ft-ért is? :D

- mozi bolondéria -

(#238) hcl válasza iMaverick (#236) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ez már olyan, hogy az egyik funkció hozza a másikat. Ha már van egy vasad, ami állandóan megy, akkor általában elbírja ezeket a dolgokat valamilyen szinten...

Mutogatni való hater díszpinty

(#239) syler123 válasza devil-k (#237) üzenetére


syler123
veterán

Mivel a korábbi hozzászóló annak sokallta az árát, én is sokalltam, persze pénztárca kérdése is, de attól még ez a ház nem fogja megfőzni a reggeli kávét, vagy pont hogy de, mert azért egy alap ventilátor már jobb hűtést biztosít a legtöbb passzív hűtéstől :)

Persze ehhez jó lenne egy összehasonlítás. Pl az én házammal lenne jó összehasonlítani (Az enyém egy olcsó ház, ennek töredéke (10k táppal együtt és mint írtad korábban papírból van, bár elég vastag papírnak tűnik :D)), csak sajna nem ez a configom. Itt lehetne nézni hőfokot, zajszintet, ami persze a tiédnél zéró, de talán nézési távolságból az enyémnek is az, pláne hogy vetítesz, amikor a vetítő hangja még egy asztali pc hangját is elnyomja :)

De minden tényleg nézőpont kérdése, de mivel te belekötöttél egy 10k-s házba, akkor én beleköthetnék azzal, hogy ezen a 10k-s házon vannak olyan minőségi usb csatlakozók, hogy az oldalsó usb-k is teljes értékűek :D

Az I3-at már nem kritizálom, sokan leírták az előnyét, szóval azt mondom jól választottál és jó kis mozigép lett, de mindenkinek lehet véleménye, pl házkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#240) devil-k válasza syler123 (#239) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jajjjjjjj! Ez a rész nagyon fájt most tőled:

"pláne hogy vetítesz, amikor a vetítő hangja még egy asztali pc hangját is elnyomja :)"

Tudod mekkora hangja a van a vetítőmnek? Meg fogsz lepődni: 21 dB! :)

Ezeknek az ára, hogy tetszik? Direkt olyan néztem, amiben nincs kijelző ;] :

1

2

"Az I3-at már nem kritizálom, sokan leírták az előnyét, szóval azt mondom jól választottál és jó kis mozigép lett, de mindenkinek lehet véleménye, pl házkérdés."

Ez a ház több rendszeremet ki fogja szolgálni. Pont beszéltük kollégával privátban, hogy ez a ház/táp évek múlva is vállalható lesz. Mindent mást ki lehet "lökni" belőle majd évek múlva.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#241) iMaverick válasza devil-k (#237) üzenetére


iMaverick
addikt

Tényleg nem kötekedésképp, de 50 ropi egy számítógépházra... De ahogy syler kolléga is írta, ki-ki a saját brifkója szerint. (Félre ne érts: megtudnék én is ilyet venni, egyszerűen sajnálom rá a pénzt!)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#242) devil-k válasza iMaverick (#241) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gondolj bele, aki napi szinten dohányzik és 1 doboz cigit elszív! 45 nap alatt meg van ez a ház! ;) Ezért sem dohányzom, inkább költöm a szórakozásomra ezt a pénzt. ;)

(#243) syler123

Csak úgy írtad, mintha a Cinema City egyik vetítőjével vetítenék, ami azért nem kicsi és hangos is. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#243) syler123 válasza devil-k (#240) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem 21db-nél az én házam sem hangosabb (Fractal Design Core 3000), asztali ház 3 ventivel :D Tehát a 21db-el nem nagyon cáfoltál :D

De egyébként nem kötekedni akarok, ez csak az én meglátásom, nem tudom miért érzed ennyire támadónak a hsz-met, hogy komoly védőakciót hajtasz utána végre. Ez is egy vélemény, a tiéd is egy vélemény, ennyi, szóval peace :)

Nyilván meglehet venne színaranyból is a htpc házat, drágakőverakással, de ez a funkcionalitását nem fogja növelni.

[ Szerkesztve ]

(#244) devil-k válasza syler123 (#243) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem hajtok végre védőakciót, csak nem akarom, hogy megtévesszünk másokat azzal, hogy a legolcsóbb vagy a legdrágább eszköz a legjobb, mert ez nem így van. Csak úgy jön le az egész, mintha unnám magam és nincs hova költeni a pénzt, ezért is veszel "ennyiért" HTPC házat. ;]

- mozi bolondéria -

(#245) syler123 válasza devil-k (#244) üzenetére


syler123
veterán

Nem ez a célom, de azt sem szeretném, ha itt jó páran eltántorodnának a htpc vásárlástól, mint 3-4 hsz-el feljebb írta egy fórumtárs. Csak szerettem volna leírni a másik oldalát, hogy úgy kb 70k-ból Kabini alapokon összehozható egy htpc, úgy hogy abban benne van minden, szóval aki sajnálja a 120-130k-t, annak is megvan a lehetősége a htpc-s mozizásra :)

Ettől még a drágább házaknak, pláne a passzívaknak is megvan a piaca és annak is van egy élménye, hogy a gép teljesen néma.

(#246) hcl válasza iMaverick (#241) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt én sem szoktam érteni, a legtöbb esetben a ház egy aludoboz :) És avlójában az összes eddigi gépem jól működött egy Codegen házban is... Persze nyilván nem voltak követelmények extrém tuningra és hűtésre, meg durván halk működésre sem.

Ellenben a legtöbb esetben filmnézéshez egy közepesen halk dolog elég, mert úgyis van hang :) :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#247) kovy79 válasza devil-k (#240) üzenetére


kovy79
őstag

Nem támadásból, de pl ezzel (vagy ezzel) mi történik évek múlva, hogy nem lesz vállalható?
Szerintem is drága a házad (persze szép), főleg, hogy kijelző sincs benne, de a lényeg, hogy neked tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#248) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ha már ház és ha már pénzt költünk: egy normális PC ház is legalább 10-15k-ba kerül önmagában, amit már nem hajtogatok össze és nem vérzek 300 sebből, ha szerelni kell. 5k-s ház az annyira a legalja minden téren*, hogy szinte kár érte pénzt adni.

*felhasznált anyagok, összeszerelési minőség, design, átgondolt kivitelezés és a belsőségek elrendezése, apró részletek, extrák, valamint innovatív felépítés (vízhűtés előkészítése, táp a ház alján, porszűrők, meg még ki tudja mik).

Aki 10k-ért vesz házat és tápot együtt, az a no comment kategória. A ház még hagyján, mert ennyi erővel ki lehetne pakolni az asztalra is a konfigot úgy ahogy van és azzal se lenne semmi baj, de ha már a tápon spórolunk az a nettó dilettantizmusról tanúskodik.

A témához pedig, sokat filóztam és szerintem ha csak magamnak élek (egy felhasználó, nincs párhuzamos géphasználat), akkor egy vízhűtéses játékos PC volna célszerű all-in-one gépnek. Halk és mindent visz.
Simán játszanék projektoron ugyanúgy, ahogy filmezni szokás.
Drága ugyan, jóval drágább egy ilyen konfig, mint egy drága HTPC, de ha nem kell a meglévő játékosgép mellé még HTPC-t venni, akkor a HTPC felárából megfizethető a halkítás és tuningolás.

[ Szerkesztve ]

(#249) Teasüti válasza kovy79 (#247) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezek passzív házak? Na ugye...
Ezen vhogy mindenki átsiklik. Meg lehet nézni mennyibe kerül egy normál PC passzív ház!
Utoljára a Zalman háza tájékán láttam ilyet, úgy rémlik súrolta a 200k-t. Csak a ház.
Ennyiből kijön egy fasza kis PC konfig, vagy egy belépő szintű projektor, vagy egy belépő szintű házimozi rendszer.

(#250) kovy79 válasza Teasüti (#249) üzenetére


kovy79
őstag

Ha te a HTPC-mben lévő 1db ventiről 1méterről megmondod, mikor megy e, fizetek egy raklap sört!
Szabad szemmel is látni, hogy forog (már ha éppen forog).
Nem beszélve arról, hogy nem némafilmeket nézek (gyk: a tv-nek, műsornak van hangja) és azt sem a HTPC-től 30cm-re... Na ugye...
Igazából HTPC esetében nem igazán értem ezt a passzív ház dolgot. Én vagy rádiót hallgatok, vagy filmeket, sorozatokat nézek. Ezeknek a legtöbb esetben van hangja. Egy normális, leszabályzott venti ennél a hangnál csak halkabb lehet. Vagy pl egy BR lejátszó mechanikája is hangosabb ennél a ventinél...

Egyébként egy HTPC háznál annyira nem mérvadó a lemezvastagság, mivel negyedakkora (vagy még kisebb) felületekről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.