Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) HarleyCustom válasza Giovan! (#747) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tévedsz,olvass utána,hol tart Kína és miket csinál a világban.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#752) HarleyCustom válasza 7Heads Drago (#750) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:R Szintén köszönöm...egyesek nem akarják látni,pedig a napnál is világosabb.Nem értem Őket.Csak utána kelkene járni kicsit,de inkább hitegetik magukat még mindig.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#753) judas13


judas13
addikt

Max pirruszi győzelem lesz ez trámp számára szerintem...Mindegy azt is jól ki twitteli majd ez a közepesen fejlett celeb emlős.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#754) nyisziati válasza troviko (#707) üzenetére


nyisziati
veterán

Egyáltalán nem naivitás, amit írok, ez a realitás.

"Ennek fényében nem mondanám, hogy a világot védik, a saját jól felfogott gazdasági érdekeiket védik, és ezzel nem is lenne baj ha lenne rá jogalapjuk, csak igazából nincs, mivel ők is évtizedek óta azt csinálják, mint Kína."

1) azzal, hogy saját gazdaságukat védik, a világot IS védik. Gyakorlatilag ma mindenki őket másolja gazdasági szempontból (is).
2) egyáltalán nem azt csinálják, mint Kína. Önálló fejlesztések tömkelegével rendelkeznek, miközben állampolgáraik SOKKAL nagyobb szabadságot élveznek, mint a kínaiak.

"És mire lenne képes, ha hatalomra jutna egy Hitler féle diktátor...
Túl nagy hatalom ez egy államnak."
Ott nem fog. Előbb lövik le a demokráciaszerető állampolgárok, ebben biztos lehetsz. ;)

(#755) nyisziati válasza troviko (#716) üzenetére


nyisziati
veterán

"Többek között ezért nincs jog-, de főleg erkölcsi alapjuk pampogni, és önkényesen cégeket tönkretenni "
Ezt nagyon rosszul látod. Attól, hogy odavitték a gyártást, még nem lett volna joga Kínának ellopni a technológiát.

Én dolgoztam pl. a Cserpesnél, ami egy nagyon sikeres sajtmanufaktúra. Külön alá kellett írnom, hogyha elmegyek a cégtől, akkor a megismert technológiát nem adom át versenytársnak.

Na EZ erkölcsi és jogalap, amit a kínaiak abszolút nem tartanak tiszteletben.

(#756) nyisziati válasza csobi1 (#733) üzenetére


nyisziati
veterán

"Á,az USA semmibe nem szól bele a világban!?"
Szóljon csak be, még mindig jobb, mint ha Kína tenné.
Vagy te a Pax Americana helyett szívesebben élnél kínai fennhatóság alatt, ahol pontozzák a (!) viselkedésedet, és nagyobb elnyomás van, mint nálunk volt a '80-as években?!

(#757) mjani1172 válasza #88470784 (#724) üzenetére


mjani1172
addikt

A huawei-nek is.

(#758) tom_87 válasza joey04 (#744) üzenetére


tom_87
tag

Persze ezt tudom. De az látható, hogy az igazi "nagy kijelzős" trendet a kínai cégek indították el (nagy számban) és nem a 2011-ben megjelent Note I. Valószínűleg az Apple-t se ez a típus inspirálta évekkel később :) .

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#759) evo87


evo87
őstag

És máris egy kis lélegzetvételnyi idő...
[link]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#760) janeszgol válasza evo87 (#759) üzenetére


janeszgol
félisten

Erről van szó! Sajnáltam volna a Huawei/Honor termékeket, mert nagyon jók. Illetve a hálózatos részük is rendben van, hiszen nálunk két szolgáltató is épített rá anno. Meg kell egyezni és kész. A gerincre és a fontosabb, kritikusabb pontokra menjen az, amit az USA akar, a többire meg mehet a Huawei termékei. Mivel az 5Ghez sok cucc kell, így felesleges ezen vitázni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#761) Lami66 válasza evo87 (#759) üzenetére


Lami66
őstag

...megpróbálják megelőzni a hálózatok esetleges összeomlását... :DD
Huawei helyében csak ennyit reagálnék erre: bocs fiuk de a tegnapi közleményeteket mi komolyan vettük, a rolót lehúztuk. Ha esetleg problémáitok adódnának a hálózatokkal, azt sajnálattal és együttérzéssel tudomásul vesszük.

(#762) janeszgol válasza Lami66 (#761) üzenetére


janeszgol
félisten

90 nap alatt ki tudnak mindent cserélni Ciscora? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#763) DaveNo1 válasza HarleyCustom (#751) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nekem mondjuk az van meg, hogy még azt sem lehet tudni pontosan, hogy mekkora a valós GDP növekedés ott mert még azokat az adatokat is masszívan hamisítják.

You are not prepared.

(#764) 7Heads Drago válasza Lami66 (#671) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na mert az eddig csak kínában forgalmazott készülékeket hogy használtuk?
Ezt ezután is gondolom meg lehet csinálni. Az appgalery meg már valami google store utánzat.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#765) 7Heads Drago válasza #22743424 (#706) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:C
Hogyé adud tezstvír?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#766) evo87


evo87
őstag

Egyébként hihetetlen, mennyire türelmetlenek és felületesek az emberek. Megjelent tegnap a hír, ma meg már mindenhol (fórumok, fb hozzászólások) azt olvasom, hogy mindenki adja el, értéktelen ez a telefon... Stb.... Azért közel sem eszik ilyen forrón a kását.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#767) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Úgy néz ki nem állnak meg a telóknál..Itt az újabb adatlopási botrány - Kínai drónokat gyanúsít Amerika... [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#768) nozs23 válasza evo87 (#766) üzenetére


nozs23
addikt

Jelen allas szerint nem kapnak tobb foverziot a jelenlegi keszulekek. Akinek ez fontos ertheto modon akar rajtuk tovabbadni.

[ Szerkesztve ]

(#769) Quqesz válasza evo87 (#766) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tegnap kíváncsiságból ha már felmerült ránéztem a hv apróra. Új eladó huawei telefon 100 körül volt, samsung meg 246.....akkor most ott jobban pánikolnak? :D de tény, vannak akik meg akarnak majd szabadulni a készüléktől. Én nem.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#770) evo87 válasza Quqesz (#769) üzenetére


evo87
őstag

Egyelőre én sem szeretnék megválni tőle. Bár néha csábít az iOS, azért árban, akkuidőben és fotós képességekben a kis P30-am eddig jó döntésnek bizonyult. Bízom benne, hogy ez a válság megoldódik majd, amit ez a 90 napos, azaz 3 hónapos felfüggesztés is előrevetít.... azért a Google-nak is fájna ha kényszerűen kormányzati döntés miatt meg kéne válni az egyik legnagyobb partnerétől.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#771) cog777 válasza janeszgol (#762) üzenetére


cog777
senior tag

Persze. Ha nem, akkor hosszabitva lesz ujbol 90 nappal aztan megint... Kb olyan elorelatassal hoztak ezt a dontest mint ahogy a brittek kiirtak a brexit szavazast, nem gondolvan arra ,hogy megno a veszely az Egyesult Kiralysag felbomlasara.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#772) viera válasza B-L-A-C-K (#740) üzenetére


viera
őstag

:DDD

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#773) viera válasza B-L-A-C-K (#688) üzenetére


viera
őstag

+1
Ha váltanék,csak Apple. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#774) 7Heads Drago válasza csobi1 (#733) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Semmi gond! Megoldják. Mennek Indiába. Aztán pár év múlva amikor ott is ugyanez lesz, már csak Afrikát tudom elképzelni.

Én mondjuk örülnék egy komolyabb OS-nek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#775) 7Heads Drago válasza joey04 (#744) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak egyre kérlek: mutass már egy makulátlan céget ezen a szinten, mint az Apple, Samsung, Huawei, Microsoft.
Aki nem vesz át más gyártó ötleteiből, nem kémkedik a saját felhasználóinál, befizeti rendesen otthon az adót, és nem 2ft-é dolgoznak neki az összeszerelő üzemben. Ha van rá esélyük, zokszó nélkül meg is teszik kisebb cégeken keresztül. Vagdalkozni lehet itt nagy szavakkal csak pont nincs mögötte semmi. Csak a profit számít. Ha te ezt nem látod, menj el a szemészetre.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#776) Noukoum válasza 7Heads Drago (#775) üzenetére


Noukoum
veterán

+1

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#777) Jim Tonic válasza 7Heads Drago (#774) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És mire mész az OS-sel, ha semmilyen program nem lesz rá? Kínai appokkal fogsz nyomulni? Ki fog venni telefont kínai oprendszerrel Kínán kívül? Ki fog rá fejleszteni?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#778) papi77 válasza Radeon_5 (#749) üzenetére


papi77
addikt

Mégis nézd meg mennyien állnak a kommunista Kína mellé kis hazánkban!
Nem érdekli őket,hogy egy inkorrekt,tolvaj országot favorizálnak. :(

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#779) Noukoum válasza papi77 (#778) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert ha egy Usát favorizálsz, akkor nem egy inkorrekt tolvaj országot támogatsz?:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#780) 7Heads Drago válasza nyisziati (#754) üzenetére


7Heads Drago
veterán

miközben állampolgáraik SOKKAL nagyobb szabadságot élveznek, mint a kínaiak
Ahham Vágom. Csak akkor nem tudom minek volt szükségük az Amerikai Polgárjogi Mozgalomra.
Ma is létező mozgalom náluk a Ku Klux Klán, még mindig van rasszizmus.
De nyilván ott mézeskalácsból vannak a házak, meg cukorból a kerítés.

Az amcsik lőszert csak vitrinbe gyártanak ezek szerint. :)

Önálló fejlesztések? A legtöbbet külföldi tudósok által hozzák létre. Teli vannak odaemigrált hírességekkel. De attól ők még nem az USA szülőtei.

A többi részt inkább meghagyom másnak. Megyek aludni.
Érdekes elképzeléseid vannak. Nem is értem miért nem oda megy mindenki.
Az európát elárasztó migránsoknak is valami hasonló marhaságot nyomhattak rólunk és ezért jöttek ide.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#781) Totheground válasza Lami66 (#761) üzenetére


Totheground
addikt

Igazából sajnálom, hogy nem te és a hasonló okosságot leírói hozzák a döntéseket. Ezzel egy pillanat alatt nyirna ki magát a H, de talán az egész kínai elektronikai ipar. :C

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#782) joey04 válasza tom_87 (#758) üzenetére


joey04
titán

Szerintem egyik konkrét típus sem inspirálta, hanem önmagában a tény, hogy az embereknek láthatóan bejött ez a trend. Maga a trend pedig egyértelműen a Note-nak köszönhető.

Hozzáteszem: ahogy írtam is korábban, inkább haladjunk lassabban. Ilyen áron nem kell ez a gyors "fejlődés".

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#783) Quqesz válasza 7Heads Drago (#780) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy ez a nagy szabadságos dologról annyit, hogy a google twitterén nagyon sokan azt kérdezik mikor lett állami cég a google? Ugyanis ezt a szankciót benyelte csont nélkül, amit egy magáncégnek nem kellene. Pl az apple is többször szembement vele......fegyvergyárakról már ne is beszéljünk(hány meg hány szankcionált országban jelentek meg amcsi fegyverek).

A lényeg, ez erőfitogtatás volt, lesz megoldás.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#784) joey04 válasza evo87 (#766) üzenetére


joey04
titán

Én azt láttam, hogy az átlagosnál valamivel több huawei készülék került fel, és volt pár, ami valamivel a szokásos ár alatt. De nem volt összeomlás. Majd ha 100k alatt szórják a p30 prot. De a mai hír után ez nem valószínű. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#785) Totheground válasza Quqesz (#783) üzenetére


Totheground
addikt

Ez nem így van. Az Apple egy bírósági ügyben ment szembe az állammal, azt lehet. A sanction busting viszont baromi komolyan van véve, teljesen más kategória. A fegyvereket ne keverjük ide, tudjuk, hogy a CIA régóta ügyeskedik vele. Viszont privát cegeket úgy rúgnak seggbe érte, hogy csak pislognak.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#786) kali válasza mjani1172 (#330) üzenetére


kali
legenda

Mégis bejött nekik: [link]

(#787) nyisziati válasza 7Heads Drago (#780) üzenetére


nyisziati
veterán

"Érdekes elképzeléseid vannak. Nem is értem miért nem oda megy mindenki."
Nyilván ezért vezették be a Green card lottery-t, annyira kevesen akarnak odamenni.
Meg a mexikói határnál is ezért kell a kerítés, mert senki nem akar odamenni.

A többi hülyeségedre majd később reagálok, dolgozni is kell.

(#788) emvy válasza 7Heads Drago (#775) üzenetére


emvy
nagyúr

Gyakori ervelesi hibat kovetsz el. Ahhoz, hogy eliteljuk azt, hogy a Huawei-t ezerrel tolja a kinai allam (total egyenlotlen felteteleket teremtve), nem kell az, hogy a tobbi ceg makulatlan legyen.

while (!sleep) sheep++;

(#789) szkaroly válasza nyisziati (#787) üzenetére


szkaroly
senior tag

Azt azért remélem tudod hogy hívatalos statisztikák szerint tavaly például több mexikói hagyta el az usát mint aki bejött.

Poco X3 Pro

(#790) emvy válasza szkaroly (#789) üzenetére


emvy
nagyúr

Vajon miert?

a) mert Mexiko sokkal jobb hely
b) mas

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#791) #22743424 válasza szkaroly (#789) üzenetére


#22743424
törölt tag

Hivatalos statisztika szerint. Ez tetszik :D

(#792) papi77 válasza Noukoum (#779) üzenetére


papi77
addikt

Sajnos igen,de véleményem szerint különbséget kell tenni a rossz,és a még rosszabb között!

Az első: NOKIA 1611

(#793) Giovan! válasza 7Heads Drago (#775) üzenetére


Giovan!
addikt

A fórumon le lett már párszor írva, a huawei nem éppen úgy műküdik, mint a többi cég. A dél-koreai állam, vagy az USA például nem támogatja kb. korlátlan állami hitellel a Samsungot vagy az Applet. Szerinted tisztességes tud lenni egy olyan verseny, ahol az egyik versenyző mögött kb. egy nagyhatalom korlátlan anyagi lehetőségei állnak? Mert ugye az abszolút államnak semmi sem drága, ha a huawei pozicióba hozásáról van szó.

(#780) 7Heads Drago
Senki sem mondta hogy tökéletes lenne az USA, de hogy Kínához képest a szabadság fellegvára, az egészen biztos. Ahol az állampolgárokat az államhoz való lojalitásuk alapján osztályozzák, az állam szempontjából "káros" egyéneket jobb esetben átnevelő táborokba zárják (rosszabb esetben önkéntesen felajánltatják velük a szerveiket), ahol nincs szabad média, és erőssen korlátozott a gyülekezési jog, ahol a hatalmat semmi sem korlátozza, nincsenek szétválasztott hatalmi ágak, fékek és ellensúlyok, ott szerintem felesleges szabadságról beszélni. Nem is értem mennyire tájékozatlannak kell ahhoz lenni, hogy valaki akár csak egy lapon említse ezt az USA-val.
Az USA-ba bevándorló tudósokról meg annyit, hogy valamiért mégsem a saját hazájukban alkottak, szóval szerintem joggal tekinthetjük őket amerikainak, hiszen a tehetségüket a választott hazájuk szolgálatába állították.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#794) Ryoo válasza pit stop (#727) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ezek mind belebuktak, de akkor nem volt korlátozás, és használhattál akármit. Kínában, ha nem használhatod az androidot, csinálnak másik szoftvert, azt fogják használni, mert nem lesz más, és máris lesz hatalmas felhasználó bázis, szoftverbolt, átmennek Indiába, ott is lakik egy pár ember. Facebook helyett esetleg megnyitják nagyobb körben a weibo-t, mindenre van alternatíva, és akkor nyilván azt használják az emberek, ami teljes körűen működik.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#795) Ixion77 válasza Giovan! (#793) üzenetére


Ixion77
őstag

Hol is hallottam olyat hogy magáncégeket a politika közpénzből tol? Valami gázszerelős ügy volt, de hirtelen nem ugrik be... :) Na mindegy... :)

Amúgy természetesen igazad van. A versenygazdaságban ez nem elfogadott. A kommunizmusban viszont annál inkább...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#796) viewdetails válasza 7Heads Drago (#780) üzenetére


viewdetails
addikt

7Heads Drago
Az USA hagyományosan a "népek olvasztótégelye", mint nemzet egységes, de kevert etnikumú. Akik odamennek dolgozni és esetleg állampolgárságot kapnak azért mennek oda, mert 1, jobbak az életfeltételek 2, eredeti hazájukban hátrányos megkülönböztetés éri őket. Pl. Bartók mindvégig magyar állampolgár maradt saját akaratából odakint, de köszönte szépen ami itt volt. De W. von Braun is inkább oda ment mint a szovjetekhez. Meg a többmillió ír, olasz, magyar. Rejtély...
A polgárijogi mozgalmak a 70-es évek végére elérték céljaikat, felesleges idekeverni. Természetesen a los angelesi és egyéb balhék mutatják, hogy időnként a provokációk miatt nehéz a békés egymás mellett élés, de ha összehasonlítom az egykor állandósult északír helyzettel, vagy rendszeres Fradi-UTE rangadóval, akkor egész elszigeteltnek tekinthető esetek. A Ku-Klux Klán is épp azért van a mai napig, mert amíg nem kötnek fel senkit, addig hadd mondják a hülyeségeiket. Élni és élni hagyni. Élő példa ennek ellentétére, hogy a Magyar Gárda is csak masírozott, de az állampárt mégis betiltotta. :D
Senki sem mondja, hogy az USA-ban fenékig tejfel az élet, de elég demagóg duma egy elnyomó rendszert erkölcsileg feléjük helyezni, fegyvertartás ide vagy oda. Még nálunk is a legtöbben az USA fegyvertartási rendszerét látnák szívesen, lásd meglopott gazdák...

emvy(#788)
:R

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#797) judas13


judas13
addikt

90 nap alatt a Mehikói fal is már állni fog.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#798) mjani1172 válasza kali (#786) üzenetére


mjani1172
addikt

Csak ütemet tévesztettek. Ők még a szigorra irták. Pont fordítva. Kb mint a tőzsdén ahol folyamatosan írnak össze vissza, aztán majd valami bejön.

(#799) szkaroly válasza Giovan! (#793) üzenetére


szkaroly
senior tag

Kapásból tudnék mondani jópár olyan esetet amikor az amerikai kormányzat támogatott hazai cégeket külföldi cégek kárára.

Poco X3 Pro

(#800) Jim Tonic válasza szkaroly (#799) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mondj példákat nyugodtan. Persze lehetőleg olyat, ahol folyamatosan korlátlan, ingyenes hitelről van szó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.