Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) draco31


draco31
veterán

Most aztán mindehol akciósak lesznek a telefonok, hogy kimenjenek a készleket, ne maradjon semmi a raktárakban, pár nap múlva már mindenki meghallja ezt a hírt és senki nem veszi ezt a márkát...

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#52) sfefe válasza Giovan! (#45) üzenetére


sfefe
őstag

Nem azt mondtam kinaba koltoznek hanem, hogy egyik 19 a masik.....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#53) adlersson válasza h3lios (#13) üzenetére


adlersson
aktív tag

"1 pillanatra ne legyen affelől kétséged, ha Kínai komolyan gondolná hetek alatt bedöntené az egész Amcsi gazdaságot. (Murica kínai hitelekből épült fel és brutál módon el vannak adósodva)" - Igen, és a "bedőlt Amcsi gazdaság" miatt kieső cuccot hova adja el azután Kína? Afrikába? :FHagyjátok már ezt a baromságot, hogy Kína egy csettintéssel leküldheti az USA-t a térképről, nem Burkina Faso-ról, vagy valamelyik kínai bábállamról van szó. (Meg amúgy nehogy azt hidd, hogy Kína ölelésekért hozta össze azt, amit...)

Másrészt meg ezt már a Huaweinek kellett volna meglépnie. Vannak kiváló szakemberei, ha ennyire megy a hazafias szájtépés akkor lehet fejleszteni saját rendszert a nyugati piacra is (meg megkérni a felhasználókat, hogy ezek után használják inkább azt a kieső Google termékek helyett).

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#54) tuki2200 válasza adlersson (#53) üzenetére


tuki2200
senior tag

Csak alapjában véve az a baj, hiába csinálnak saját oprendszert, ez a törvény minden amcsi céget kötelez.
Vagyis az új oprendszeren se Facebook, se Gmail, se Netflix, se Fortnite se semmi.. mégha a hazafiasságra alapoznak is, ott lesz mellette a Xiaomi amin minden van..

[ Szerkesztve ]

(#55) tony_snow válasza sfefe (#50) üzenetére


tony_snow
tag

Igazad van, nem kell szakertonek lenni ahhoz, hogy valaki elmondja mit gondol. Csak mokasak voltak a naiv, valosagot mellozo gondolatok olvasasa. Ami szemet szurt, hogy ha akarna kina par het alatt romba donthetne az usa gazdasagat (anelkul, hogy a sajtja nem dolne romba). Inkabb erre nem is reagalok, mar megtettek masok.

[ Szerkesztve ]

(#56) Komplikato


Komplikato
veterán

Hmmm. Az, hogy nem férhet hozzá egy OpenSource OS idő előtti verzióihoz és frissítéseihez, nem azt jelenti, hogy nem lesz OS, új OS vagy frissítés, hanem azt, hogy csúszni fognak vele sokat. Nem?

Amúgy érdekes ez a "komcsi" Kína vs USA demokrácia ügy is. Ami nem demokrata ország volt, van és "hozzányúlt" az USA külügy vagy a hadsereg ... melyik járt jól vagy nem járt nagyon rosszúl? Nem bízunk a kínaiakban, hiszen politikai berendezkedésük és gazdaságuk az EU-val szemben ellenséges? Pont mint USA vagy az Orosz Federáció? De megbízunk az USA-ban, akik 2000 óta kétszer buktak le azzal, hogy kanadai, britt (a kis árulók!), ausztrál segédlettel európai politikusokat és üzletembereket hallgattak le, gyakorlatilag gazdasági és ipari kémkedés folyt és megmagyarázták 9/11 előtt ÉS után is a terroristákkal?
Szerintem ennyire nem fekete vagy fehér az egész.

Ja, a weben kint kering a Google fejesének kongresszusi meghallgatása, amiből szépen lejön, hogy a döntéshozó arcoknak annyi köze van az IT-hez és annak megértéséhez, mint mici néni macskájának a kvantum mechanikához. Érdemes meghallgatni a sok idióta kérdést és a sok válaszon való értetlenkedést ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#57) Hoes válasza tony_snow (#48) üzenetére


Hoes
aktív tag

Tudod mi az USA? Mézes madzag...semmi más! Kívülről muratják a szépet, belül meg rohad ( lásd pl. Trump ).
Ne menjünk ebbe nagyon bele de igen, inkább élnék Kínában...ha emiatt te lenézel, ám tedd! :)
Milyen szép is az USA az amcsi filmekben, meg egy nyaraláson! A rendőr meg figyelmeztetés nélkül lő, ahogy a gimnazista is az iskolában, a szomszédod aki amúgy utál, fegyvert hordhat, megtehetsz szinte bármit, de arról tud is az összes hatóság. Ez csak egy kevéske elcsépelt példa volt, de igen, milyen szép az élet Dr. Szöszi országában, ahol minden reggel a kis családok a kertjükben USA zászlót húznak a magasba!

(#59) Bog válasza Hoes (#57) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Érdemes lenne egyszer beszélgetned egy Kínában élő kínaival is kicsinykét, mielőtt hirtelen odaköltözöl. Hidd el, megéri. (Igen, nekem volt erre alkalmam, nem a levegőbe beszélek.)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#60) Harsányi Cs


Harsányi Cs
csendes újonc

"a jövőben piacra kerülő, Androidot használó Huawei telefonokon pedig a Google Play Services nem fog működni" ez most azt jelenti hogy nem telepíthetik vagy hogy telepítés után nem fog futni?, mert ha nem telepíthetik fel a telefonra akkor én azt csinálnám hogy pl play áruház nélkül piacra dobnám a készüléket és mellé adnék egy használati utasítást hogy honnan és hogyan telepíthetik a play áruházat a felhasználók és ennyi

(#61) Bog válasza Harsányi Cs (#58) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A világért sem akarnám túlzottan árnyalni az ideális megoldásba vetett hitedet, de ha te vehetnél két azonos tudású autó ugyanazon összegért, de az egyikbe neked kéne otthon beszerelni a motort egy kézikönyv alapján, akkor melyiket választanád?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#62) Harsányi Cs válasza Bog (#61) üzenetére


Harsányi Cs
csendes újonc

szerintem nem egy túl bonyolult dolog, bár gondolom hogy sokaknak ez nehézségeket okozna

(#63) Hoes válasza Bog (#59) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ilyen alapon az USA-ban élőkkel is lehetne beszélgetni, ott is lehet hallani hideget-meleget!
Én annyit írtam, hogy inkàbb Kínában élnék mint az USA-ban, ha már a kettő közül kell választani.
Egy szóval nem írtam, hogy Kína maga Csodaország vagy a kánaán!
Tudom, hogy jártál ott, szinte az összes utazós videódat megnéztem már! Sőt, személyesen is találkoztunk már.

(#64) Harsányi Cs válasza Hoes (#63) üzenetére


Harsányi Cs
csendes újonc

hát igen, michael moore 4 dokumentum filmet is csinált az USA nem túl szép oldaláról

(#65) tony_snow válasza Hoes (#57) üzenetére


tony_snow
tag

Mostmar tudom, hogy az usa mezesmadzag. Akkor szo nelkul lelo a rendor az utcan? Hat az nem jo... De legalabb akkor a gimnazistak mar nem fognak tudni leloni..
Nem nezlek le, hanem kicsit elcsodalkoztam, hogy ezt komolyan gondolod. Vagy nincs eleg informacio a birtokodban milyen kinaban az elet, vagy neked bejonne egy black mirror reszben elni, ahol ha nem bologatsz, nem ugy gondolkodsz ahogy azt eloirjak neked, akkor olyan alapveto dolgokat nem tudsz megtenni, amibe valojaban bele sem gondolsz.

(#66) Hoes válasza tony_snow (#65) üzenetére


Hoes
aktív tag

Elég részletes leírást írtál az USA-ról! :D
Fejezzük ezt be, te ezen a véleményen vagy, én meg nem. Tudomásul vettem a te érveidet, de ha hülyének néznek azt nem szeretem!
Szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#67) Stevo80a válasza h3lios (#3) üzenetére


Stevo80a
kezdő

Kína nagyjából már kinyirta a Google appjait és a sajátjaival helyettesítette(érdemes elolvasni az angol nyelvű cikket is). Trump jól csinalja, hogy nem engedi őket az USA fejére nőni.
Remelem a többi Csingcsancsung mobillal is ez lesz es csak Samu+Apple+HTC+Sony stb. maradnak, amik azert tartosan minőségiek.
https://www.google.com/amp/s/amp.scmp.com/news/china/military/article/2184493/why-5g-battleground-us-and-china-also-fight-military-supremacy

(#68) Hoes válasza Stevo80a (#67) üzenetére


Hoes
aktív tag

Samsung, Apple? Tartósan minőségi? Ez hogy került nálad egy szövegkörnyezetbe?
Lehet jobb ha én is inkább aludni megyek!

(#69) tony_snow válasza Hoes (#66) üzenetére


tony_snow
tag

Egyetertek, mostmar egyertelmuve valt, hogy nincs ertelme folytatni az eszmecseret. Jo ejt neked is.

[ Szerkesztve ]

(#70) wwenigma válasza Stevo80a (#67) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Vegyed a zepolt, majd ha 10k USD lesz a legolcsóbb mert Amerikában kell osszeszerelni meg legyártani az alkatrészeket....

Továbbra is türelmesen várom a bizonyítékokat a Huawei ellen, mert csak a nyalat veri mindenki de valahogy sehol nem találnak semmit..... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#71) Bog válasza Hoes (#63) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem óhajtom ezt itt túlzottan cincálgatni, de azért az minimum mellbevágó volt, hogy az egyébként relatív sokat utazó (például Szlovéniában is járt) kínai idegenvezetőm (Steve :D ) elég meredek dolgokat adott elő teljes meggyőződéssel egy esti sétán, amikor a csapat női tagjai egy órás lábmasszázst választottak a fejtágítás helyett, így kvázi kettesben mászkáltunk Shanghai nem túl frekventált részén. Elhaladtunk egy újságos mellett, ahol igazából büszkén mondta, hogy ez szerencsére mind cenzúrázott lap, tehát nyugodtan meg lehet venni akármelyiket. És amikor próbáltam érdeklődni, hogy nem gáz-e, hogy csak a kormányzatnak tetsző hírek jutnak el az emberekhez, akkor simán elintézte annyival, hogy a kormány a kínai nép javát akarja, ezért ez így oké, mert a kormányban megbíznak. A kormány tutira mindent faszán csinál. És képtelen volt megérteni, hogy hát ha nem jutnak el a hírek a néphez, akkor nem is derülhet ki, hogy talán mégsem, mert az az ő fejében kizárt volt, mert azon az alaptézisen nem óhajtott változtatni, hogy a kormány az biztosan mindent jól csinál. És a kör bezárult.

Szóval izé, nem mondom, hogy itt okvetlenül választani kell, hogy Kína vs. USA, de azért aki járt már mindkét helyen, annak valahogyan ez kevéssé okoz dilemmát. Mondom úgy, hogy én a legdemokratikusabb és gazdagabb régiókban tébláboltam csak (Peking, Sanghai, Sencsen), de összefutottam egy román házaspárral, ahol a csávó matekprofesszori állást kapott valami belkínai nagyváros egyetemén, hát azok nagyon meleg dolgokat meséltek.

Mindettől függetlenül egy szemernyi kétségem sincs azügyben, hogy a világ technológiailag fejlettebb titkosszolgálatai ott mennek ki-be egy random telefonon/hálózaton, ahol csak kedvük szottyan, akinek ez egzisztenciális probléma, az úgy is védekezik hasonlóan fejlett megoldásokkal, az átlagemberek pedig mint egyének amúgy le vannak szarva, rólunk csak az az érdekes, hogy mit lehetne nekünk még eladni.

Ettől még erről az egész hajcihőről az a véleményem, hogy okostelefonos fronton eddig a pillanatig a Huawei-ben volt benne a leginkább az innovációs potenciál a piacon, amit már alátámasztottak egy-két dologgal, legutóbb azzal, hogy összehajthatós vonalon le bírták nyomni a Samsungot, bár még a Mate X-ről is kiderülhet, hogy problémás. Ha nem kijelző szarik be, mint a Foldon, akkor majd az lesz a baj, hogy nincs Play Store ;] De mint szakújságíró számomra okvetlenül szomorú, hogy ahelyett, hogy fasza új termékeket tesztelgetnénk, arról kell írnunk, hogy egyik nagyhatalom összeugrik a másik nagyhatalommal, szóval elkezdik fingatni egymás nagy cégeit, de végeredményben csak az enduser szívja meg a végén vagy így, vagy úgy.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#72) Stevo80a válasza Hoes (#68) üzenetére


Stevo80a
kezdő

Ha nincs ervetek jobb is aludni menni...
https://youtu.be/vIqVpTgjTA8

Inkabb arra lennek kivacsi, ha annyira jok a kinai termekek, akkor autoban vagy gepjarmuben miert nincsenek mar az europai piacokon?? Ami van azt inkabb hagyjuk(kinai motorok).
Meg miert nem jo nekik az SD card??

[ Szerkesztve ]

(#73) Totheground


Totheground
addikt

Az ember leírhatja azt is, hogy laposföld hívő, szabadság van. Csak aztán ne csodálkozzon, ha megmosolyogják.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#74) Komplikato válasza Harsányi Cs (#60) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha nincs PlayStore a telefonon, akkor böngészőből megnyitja a telefon vagy külső alkalmazás a PlayStore oldalát. Csak mondjuk a programok egyike se menne fel arra hivatkozva, hogy adott készülék ID egy nem támogatott készüléké. Persze így is fel lehetne tenni az appokat, de az meg már warez. A Gmail is megnyitható böngészőből vagy a YouTube is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#75) doooo


doooo
veterán

Lám... akkor itt a megoldás a Huawei (vagy a helyébe lépő többi kínai) ellen...? Megérné? Nem biztos... Meglépik egyáltalán? Az még annyira sem valószínű. De hogy a kínaiak elgondolkodhatnának egy kicsit a hozzáállásukon, az biztos. Fejleszthetnének ők saját rendszereket... de az első pár évben garantált bukta lenne. Mindenesetre biztató, hogy azért nem minden (látszólagos?) aduász van az ő kezükben. Kellenek a pofonok, vissza kell billenni az egyensúlyba, bármennyire is komplikált és sérülékeny az. Mert hát a túlzottan informálatlan, és/vagy naiv, és/vagy erősen Stockholm-szindrómás embereken kívül nincs olyan, aki Micimackó rezsimjét szeretné a nyakába (függetlenül attól, hogy senki sem szent).

(#76) juuzer válasza Stevo80a (#72) üzenetére


juuzer
addikt

Tudtommal pl a Volvo es a Jaguar kinai kézben vannak. Szóval közvetve jelen vannak :DD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#77) DraXoN válasza Komplikato (#74) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

megoldható lenne az utólagos playservice és más google holmik felrakása (mint ahogy most is azon kínai készülékekre amik gyárilag google nélkül jönnek).

de félek ez csak a kezdet lenne... idővel jönnének a koreai majd más ázsiai cégek.. mondván "konkurencia" és "saját gazdaság erősítés kell" ... idővel extra vámot kaphat a Kínában gyártott, majd a Kínából származó alkatrész...
persze ehhez Trumpnak még "uralkodnia" kéne egy ideig..

ha választanom kéne, hogy usa vagy kína ... inkább usa, de európa jobb hely.. még a jelenlegi zűrős európai vezetési módokkal is... hogy hatékonyabb legyen fel kéne adni valamennyi országnak némi önállóságát és egy kissé az amerikai modellre jobban hasonlító rendszert létrehozni (nem olyan erős elnökkel), de lényegében közös pénzügy és hadsereg vezetéssel... de ez már nagyon nem ide tartozik...

a lényeg: ez csak a kezdet lenne, ha létrejönne valóban a tiltás ... előbb-utóbb az ámokfutás folytatódna más platformokkal ... (de kéne valami európai OP-rendszer)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#78) nyisziati


nyisziati
veterán

Aki Kínába akár költözni, az most is megteheti... Pár hónap alatt azt hiszem kijózanodna. :DDD

Egy ott élő brit fickó (serpentza, YouTube csatornán) elmondta, hogy még a csecsemőtápszert is Hongkongból viszi, aki csak tudja, mert nem bíznak a hazaiban.
A szmogban úszó nagyvárosokról nem is beszélve.
Ha meg nem egyezik a véleményed a hivatalos pártállamival, akkor reszkethetsz.
Plusz a Nagy Kínai Tűzfal, plusz a vallási, etnikai elnyomás...

Nem is értem, mennyire kell elfogultnak lenni, hogy az USA és eközé a félig (se) szabad állam közé egyenlőségjelet tegyen valaki.

Amúgy meg Kína progressziója onnan indult, hogy nyugati cégek pénzt és innovációt vittek oda. Ha ezt elkezdik kivonni, bajba kerülhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#79) judas13


judas13
addikt

Éppen most vettem Huaweit. De nem bánom, ismét ezt vennék.
Trámp lépései miatt meg így csak azért is maradok már a márka oldlán - mindezek után pláne. Nehezen tudom elképzeni, hogy mondhatni a fél világ felhasználóival mindez megtehető.
Mindenesetre ez a gazdasági háború új szintet lépett és beláthatatlan következményei lesznek ez nem vitás.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#80) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sok mindent elárul az egész dologról, hogy az Apple, a Google (Alphabet) részvény árfolyama folyamatosan zuhan, addig a Huaweié nő.
Szóval valami történik a háttérben folyamatosan, amiről mi (még) nem tudunk...

Izgalmas meccs lesz ez. De sejteni lehet, hogy ki fog sírni....

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#81) Hank18


Hank18
csendes tag

Na akkor most kerek egy tanacsot. Eppen most vett asszony egy gyönyörű fekete Mate 20 pro telot, de meg fóliás a doboz. Vissza is veszi a bolt ha kerem. Szoval Full refund es vegyek valami ennel biztosabbat mint Samu vagy Oneplus? Eddig tamogattam a Huawei vasarlast, de ez azert most elbizonytalanitott. Nyilvan akkor ez a Honort is erinti majd.

Hank18

(#82) domerator válasza Hank18 (#81) üzenetére


domerator
veterán

Sajat velemeny: vidd vissza.
Egyszer hasznaltam Mate 10 lite-ot, hetkoznapi atlag hasznalaton tul egy fospunpa, soha tobbet Huawei. Agyonbonyolitott, tulhypeolt xar, a dragabb modellek araert meg van mas alternativa.
Ettol fuggetlenul ez egy varatlanul durva huzas lenne a guglitol, ha igaz a hir, akkor szerintem a kovetkezmenyek is durvak lesznek.
Apple hivo vagyok, de kenytelen vagyok droidot hasznalni, most vettem egy Note 8-at es hat az oreoval amugy a gugli is elmehet a verbe a csecse ikonokkal.... baszki, jatektelefont csinaltak az amugy kokemenyen profi telonak keszitett note-bol. (amugy az alma gui is elgurult az infantilizmus iranyaba, de ez az oreo mindent visz negativ ertelemben) :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#83) Lami66


Lami66
őstag

A teljes android platform hány százaléka fut kínai eredetű telefonon? Kb 70? Mert ne gondolja senki, hogy ez csak Huawei probléma lesz. Kína nem fog lefeküdni egy amcsi oprendszernek. Azt hiszem nagyon rövid időn belül lesz kínai oprendszer kínai ökoszisztémával, amely szerintem legfeljebb a logo színében fog eltérni a ződrobotostól. Aztán az androidnak marad a Samsung és az aprólék (HTC, LG, Sony stb). A júzernek lehet dönteni, hogy marad androidos és választ a maradék márkákból, esetleg átmegy ios oldalra, vagy választja az új platformot (amit egy sima frissítésben megkap, és nem is fog nagy változást észrevenni), Az új rendszer a kínai telefonok számát (és árát) tekintve őrült iramban fog terjedni. A google meg ugyanolyan tempóban fog zsugorodni.

[ Szerkesztve ]

(#84) emvy


emvy
nagyúr

Köcsög kémkedő Google, elveszít több százmillió felhasználót, pedig az USAban gimnazisták vadásznak rendőrökre. Az egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz. Remélem most majd bedől a kukacos Alma is! Biztos előjön majd a Huawei a saját OS-sel, és lenyomja az Androidot, az embereket úgyis a király SoT érdekli elsősorban. Akinek van egy kis esze, az még most kiköltözik Kínába, mielőtt a nyugati elkényeztetett társadalomnak vége (hiszen Kína nélkül semmit nem tudunk gyártani, még ennivalót sem).

:C

while (!sleep) sheep++;

(#85) nyisziati válasza emvy (#84) üzenetére


nyisziati
veterán

:Y
Kezeltesd magad.
Talán még nem késő. Talán.

(#86) nyisziati válasza Lami66 (#83) üzenetére


nyisziati
veterán

Kínai platform már eddig is volt (nem tudom, hogy egységes, vagy cégenkénti) , lévén, hogy Kínában tiltva van a Google. Meg az összes szabad sajtótermék, meg a szabad fórumok, megosztók, közösségi média, minden, ami a demokráciához tartozik, még a sokat szidott Facebook is... :U
Amúgy meg az első lépés a Google Play-képes rom ráhegesztése a kínai szürkeimportos telókra behozatal után. Az ottaniak meg "Global"-ként árulták a nem belpiacosakat, aminek a droidos szoftverezését (és a Play-t) ők oldották meg házilag, úgyhogy a különbségtétel már eddig is megvolt.

Úgyhogy "viharos gyorsasággal terjedő kínai oprendszer"-re ne számíts. :N
Főleg, hogy ezután nem sokan fognak bízni benne. Meg az átlagember úgyis javarészt azt veszi, amit a szolgáltató elétesz.

Majd nől egy nagyot a samu meg a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#87) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Olyan sok, és olyan mélyen integrált összefonódások vannak a két ország gazdaságában, hogy erősen kétlem, hogy bármelyik is drasztikus lépésekre szánná el magát végül. Ha mégis, akkor viszont nagyon borul a bili, ami valószínűleg senkinek sem érné meg. Olyat meg nemigen lépnek meg, amiből senki sem jönne ki jól.

Persze az is lehet, hogy már ma rámcáfolnak, de én nehezen tudom elképzelni.

(#88) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Egyre lejjebb süllyed ez az USA...

Life, Uh, Finds A Way

(#89) janeszgol


janeszgol
félisten

2013 óta a kedvenc gyártóm. Nagyon sajnálnám, ha eltűnne. Ha saját rendszerre vált át, akkor azonnal elpártolok a gyártó termékeitől.
USA gazdasága hitelválságban van, szóval eléggé le van szedálva. Ott sem fenékig tejfel az élet. Viszont demokratikus. Trump törvényeit bármikor leszavazhatják. Ezzel szemben nálunk, Kínában, Oroszországban stb az van, amit a vezír mond. Ha választani kell a kettő közül, akkor USA, de egyébként egyik sem.
Na mindegy. Attól júliusban még veszek egy Honor 8a telót.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#90) emvy válasza janeszgol (#89) üzenetére


emvy
nagyúr

Le van szedálva? Ez mit jelent Prohardveres körökben?

while (!sleep) sheep++;

(#91) androgay válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


androgay
kezdő

Pont erre gondoltam. Vagyis, elég egy mindenki által reflexből leokézott rendszerüzi mögé okosan megfogalmazni, hogy a huawei képviselhet egy kvázi pertársaság tagjaként a google-el szemben, és egyből 100 milliós bázissal "mehetnek nekik". De ahogy itt a cikkben fogalmaztak (pl indexen nem volt ez világos) a meglévőket ez nem érínti. Gondolom ezért sem volt véletlen, hogy rég kiszervezték külön cégnek a honort. Ha jogilag kellően független a huawei-től, elvben rájuk ez az egész nem is vonatkozik, szóval erről jó lenne valami közelebbit tudni. (És ez megmagyarázza, xiaomi is miért tett nemrég így. Ha kellően nagyra nőnek, nyilván ők következnek - ez az egész amúgy előbb-utóbb valóban egy új operációs rendszert fog eredményezni Kína részéről, gondolom kvázi android alapon, kvázi ios külsővel - ahogy eddig is...)
Nekem az a véleményem erről, hogy valami kvázi patent-trolling van az egész mögött USA részéről; valamit nekik bazi drágán adna Huawei amit Kínának nyílván gombokért, és egyszerűen bosszú/jogalap kell nekik, hogy kvázi legálisan használják/lenyúlják (azt, hogy az átlag emberektől adatokat gyűjtenek szerintem lexarják - ráadásul ezt mindenki csinálja, és az MI miatt kell is, hogy csinálja, amihez lett igazából az 5G fejvesztve, tehát valahol itt van a kutya elásva).

(#92) judas13 válasza nyisziati (#86) üzenetére


judas13
addikt

Aki meg az un kínai sajtószabadságot, demokráciát nézi, és kéri számon mondjuk lenne is mit - az azért előszőr talán söprögesen csak a saját háza táján egy kicsit. Hogy itt egy merjünk nagyot álmodni gázszerelő kezében öszpontosul lényegében a teljes írott és elektronikus média piac felügyelete, irányítása a helikopterező, bevándorlási kötvényező haszonlesőkkel karöltve? Az így rendben lenne? Minden más gazdasági, politikai szegmensre már nem is gondolok mert ez itt így már nagyon off lenne.
Mi csak vegyünk vissza inkább egy kicsit hisz ezekben a témákban köztünk és köztük már nem is akkora nagy a különbség.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#93) atike


atike
nagyúr

Remélem ez azért nem fog megvalósulni....

(#94) serpeti válasza Hoes (#35) üzenetére


serpeti
újonc

pfffff :D

Hidd el , nem akarsz te ott élni. Jártam Changsában üzleti úton többször és európai ember nem akar ott élni ;)

Amit te itt megszoktál , hogy viszonylagos jogállamban élsz és azt írsz amit akarsz a kormányról (többé kevésbé) az ott nagyon nem működik.
Mellesleg iszonyatos a szmog, nincs nyugdíj, tökig áll szeméttel az ország.

(#95) zzola


zzola
félisten

RIP.

(#96) pintermiki


pintermiki
csendes tag

Vásárolok 3-5 ezer forintért használt, de megkímélt Huawei Mate Pro 20 készülékeket! Mivel nincs rájuk frissítés, sem play aruház így semmire sem jók, főleg nem fizetésre, bankolásra, internetezésre frissítések nélkül, szóval még túl is fizetem őket! Hiába teszed fel jófogásra, ott is ennyiért fog elmenni, a kutya nem fogja megvenni őket, én meg most azonnal fizetek!

Emailben várok ajánlatokat!

[ Szerkesztve ]

(#97) emvy válasza serpeti (#94) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehogyis, hozzánk eleve közelebb áll Kína, szóval remélhetőleg a nagyképű és puhány nyugati államok most benézték, és a Huawei vasökle odacsap az elnyomó amcsi véleménydiktatúrának!!!

while (!sleep) sheep++;

(#98) janeszgol válasza emvy (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Sok a munkanélküli. Szerinted Trump miért szeretné, ha az Apple visszavinné a gyártást is? Még az adók bizonyos százalékáról is lemond. A nagyobb márkák, meg úgy a gazdaság úszik a hitelben. Egy haverom testvére jött haza 10 év után amcsiból és mikor mondta, hogy a világ egyik legnagyobb adósságán az USA ül, nem akartam elhinni. Ez 2006ban volt. Láttuk az eredményét. Lufi. Trump ezen akar változtatni, nagyon helyesen teszem hozzá.
Most kiment a másodunokatesóm. Ha nem lett volna protekciója, megnézhette volna magát. Azért ott sem úgy működnek a dolgok, hogy kimegyek és minden van, csak válogatnom kell.

Más: én elvagyok a Google Szolgáltatások nélkül is, csak a játszós telefonomra kell a Play. A hétköznapokban csak hívok, email és naptárat nézegetek, arra meg van más megoldás (MS). Tehát felőlem a mostaniakról is ledózerolhatják ezt a vacakot. De attól még másnak fontos lenne, aki egy ökoszisztémát szeretne egyenesen a dobozból, ráadásul használja is azokat. Tehát ez elég nagy érvágás lesz a Huaweinek.
Ha meg saját oprendszer ad, én azonnal elpártolok. Az már nekem sem fog kelleni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99) emvy válasza janeszgol (#98) üzenetére


emvy
nagyúr

3.6% a munkanélküliség. Az szerinted sok?

Persze, sok az államadósság -- csak épp senkit nem érdekel, mert dollárban van denominálva.

A helyzet persze tényleg nem csak rózsaszín, viszont ahogy én látom, az egyetlen hely a világon, ahol például van rendes kockázatitőke-kultúra.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#100) janeszgol válasza judas13 (#92) üzenetére


janeszgol
félisten

Annyit csak, hogy a letelepedési kötvények nagyobb részét (80% felett) kínaiak vették meg. Talán nem véletlenül. Családostul jönnek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.