Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) spect80


spect80
senior tag

Azt tudjuk, hogy mi lenne a nyugattal a kínai gyártókapacitás nélkül. Sokszoros árak.
Jó lenne látni azt is, hogy mi lenne a Kínai termékekkel ha a saját lábukon kéne megállniuk, nyugati technológia (google, android, FB, stb. nélkül).

(#252) Pjotr


Pjotr
senior tag

Ha ezt az infót jól elultetik az emberek fejeben, a következő negyedévi eladásokra kiváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#253) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Közben az Intel, a Broadcomm és a Qualcomm is beállt a sorba. Biztos gonosz gugli meg trámp, és csak a Huaweijel a többi kínaival meg nem :DDD A nagy csapás egyébként az lenne ha az ARM is blokkolná.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#254) janeszgol válasza batai15 (#245) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is megijedtem, de nem hozom előrébb a Honor 8a vásárlását. Remélem kapok még júliusban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#255) Giovan! válasza #88470784 (#230) üzenetére


Giovan!
addikt

Lehet lemaradtam valamiről, de pontosan mikor is előzte meg az USA-t a kínai gazdaság (a folyamatosan lassuló növekedése ellenére)? A szavaidból úgy veszem ki, te örülsz a totális állam sikereinek. Miért is? Mármint miért jó az nekünk, ha Kína beelőzi az USA-t?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#256) Taci válasza spect80 (#251) üzenetére


Taci
addikt

Előbbi sokkal hamarabb bedőlne, mint az utóbbi (ha az megérezné-e jelentősebben egyáltalán).

(#257) Graphics válasza guni (#244) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó azért nehogy 1985-re ugorjunk, mert az ARM1 akkor készült el....

Az ARM licenszelhető (És 2016 óta semmi köze Ámerikához... ), és ezt a Huawei meg is tette a Kirin létrehozásakor.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#258) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Ahogy átolvastam másnál még nem merült fel, de ez a google tiltás a custom romok esetére is vonatkozna? Mert ha ezt így meglépik akkor csak ráteszek egy főzött romot és voilá, nem?

Redmi Note 11 Pro eladó

(#259) guni válasza spect80 (#251) üzenetére


guni
tag

Régen nem csak a fizetések miatt gyártatnak kínában. Egy hatalmas gyártókapacitás és ellátói hálózat van kínában, ami sehol máshol nincs meg a világon és a pótlása rohadt hoszadalmas vagy egyenesen lehetetlen lenne.

(#260) guni válasza Graphics (#257) üzenetére


guni
tag

Persze, amúgy a google services is licenszelhető, feltéve ha nem vagy az USA tiltólistáján. ;) De pont arról van szó hogy a Huawei most épp rajta van.

(#261) #22743424


#22743424
törölt tag

Még jó, hogy nem olyan régen kötött kormányunk startégiai megállapodást a Huawei- el az 5G hálózat kiépítésére. Pfff

(#262) #88470784


#88470784
törölt tag

Amúgy a google most levágta az egyik kezét éljen!

(#263) NGA válasza Khelben (#239) üzenetére


NGA
addikt

Páromnak 4.1.2-es android van a telefonján. És simán megy a facebook meg a youtube. Miféle androidos biztonsági szintről is beszélünk?

(#264) guni válasza ktomcat (#258) üzenetére


guni
tag

Ahogy átolvastam másnál még nem merült fel, de ez a google tiltás a custom romok esetére is vonatkozna? Mert ha ezt így meglépik akkor csak ráteszek egy főzött romot és voilá, nem?

A custom rom soha nem volt legális, inkább a megtűrt kategória. (nem véletlenül kell külön beleflashelni a google appokat) Viszont a legtöbb ember nem szokott főzött rommal szórakozni szóval ez nem igazán járható út üzletileg.

(#265) PowerBuldog válasza guni (#264) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Főleg ha nem lehet bootloadert nyitni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#266) guni válasza #88470784 (#262) üzenetére


guni
tag

Amúgy a google most levágta az egyik kezét éljen!

Nem nagyon volt más választásuk, valószínűleg ők se örülnek túlságosan a dolognak. Azért nagyon nagy bukó nem lesz nekik, majd Huawei helyett vesznek mst az emberek.

(#267) guni válasza PowerBuldog (#265) üzenetére


guni
tag

Főleg ha nem lehet bootloadert nyitni.

Nem állna semmiből sem engedélyezni a Huaweinek,

(#268) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Honor 20 bejelenteset vartam de igy nem fogok olyat sem venni. Pixel 3a-t vennek de az meg nincs hivatalosan magyarorszagon. Kurva anyad google

(#269) batai15 válasza guni (#266) üzenetére


batai15
félisten

És akik most vettek ?vagy nem olyan rég ? Ja hogy ők le vannak szrva ...
És legyünk őszinték rengeteg ember van,mert azért nem véletlen a helye a huaweinek az eladási listákon sem.

(#270) Man0gatya válasza #22743424 (#261) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

az ezt nem érinti

(#271) Man0gatya válasza spect80 (#251) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Nagy bajuk nem lenne...

(#272) Man0gatya válasza Man0gatya (#271) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

egyszerűen polgári pert kell indítani a google ellen ugyanis, ezt nem teheti meg globálisan

(#273) Exodius válasza Giovan! (#149) üzenetére


Exodius
őstag

Senki sem szereti. De nálunk hibrid rezsim van, Amerikában meg burkolt "diktatúra". Legalább is abban van valami, hogy azért ott gyönyörűen rohad a rendszer, csak kívül meg minden szép.
Én egyik mellé sem álltam, ha olvastad volna normálisan a hozzászólásomat. Egyik országban sem élnék szívesen, de ha választani kéne, inkább akkor az USA valamelyik állama. :)

(#274) persil válasza batai15 (#269) üzenetére


persil
nagyúr

Es ebbol mennyien szeretik az androidot, akik nem akarnak mas takolt szar os-t hasznalni, az iOS meg egyeb okokbol nem opcio, de mellette szeretik a huawei keszulekeiket.

Ez az egesz semmi mast nem bizonyit csak azt, hogy tenyleg az usa-ban van a letezo legnagyobb sotetseg az egesz univerzumban.

A sok gyoker, aki meg itt eljenez, hogy fu de jo eltunik a huawei meg hasonlo kommentek... Most oszinten, ha valamit nem szeretsz, nem veszed meg, miert kene orulni annak, ha egy gyartot megszopatnak...? Ennek az egesz nagyhatalmak kozti szarakodasnak csak az lesz a vege, hogy a vegfelhasznalok szopjak be a magasabb arakat es a kisebb valasztekot. Ha valaki utal egy gyartot, a jelenlete akkor is csak elonyos a felhasznaloknak. En sem veszek sony-t, mert utalom, mint a szart, de ha eltunne nekem semmivel sem lenne jobb.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#275) batai15 válasza persil (#274) üzenetére


batai15
félisten

Az effejta emberek csak a szegénységi bizonyítványt mutatják fel.

(#276) Exodius


Exodius
őstag

Finoman hozzátenném gyerekek, hogy nem a 30-as évek végén vagyunk. Egy háború nem reális, mert mindegyik hatalom fél a másiktól annak irdatlan erejű fegyver-arzenálja miatt.
Kinek érné meg úgy lenullázni valakit, hogy közben saját magát kis elpusztítja teljesen? Senkinek. Túl sok már a gazdasági kapcsolat szuperhatalmak meg kisebbek között is.
Talán ez mindannyiunk szerencséje. :U

(#278) jano_77 válasza GeryFlash (#253) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez így elég kiábrándító, annak fényében, hogy szombaton rendeltem meg a Mate 20 Pro-t és vasárnap meg megjelentek ezek a hírek! :O :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#279) aelod válasza batai15 (#245) üzenetére


aelod
veterán

Szerinted a G, Face, nem kémked? Nem gyűjt adatot. Emiatt eladni egy telefont pff :U

(#274) persil

+1

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#280) mjani1172 válasza persil (#274) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne hergeld magad,ne gyökerezz.Ha más a véleményed, írd le.
Nem szabad szűk látókörűnek lenni.
Sokkal komolyabb dolgokról van szó, talán te is sejted.
Én sem bánom hogy ez megtörtént pedig Huawei-t használok.Attól hogy maga a készülék nekem tetszik, még nem oka arra amit a kínai állam művel.

[ Szerkesztve ]

(#281) HarleyCustom válasza batai15 (#245) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ezzel a lépéssel a Huawei telefonok ára csökkenni fog és nagyon nem fogják keresni szolgáltatóknál.Az egyszeri ember innentől kezdve,ha meglátja/meghallja,hogy Huawei,nem fogja megvenni,az biztos.(persze,ha értesül a dologról) ....Mert ugye mit hall,lát: ...jáááájjjj,nem lesz ándroid a huávejen....nem kell,ekeádni...nehogyvegyééé...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#282) #16820480


#16820480
törölt tag

Hú, de szörnyen sajnálom őket ;]

(#283) persil válasza mjani1172 (#280) üzenetére


persil
nagyúr

"még nem oka arra amit a kínai állam művel."

De ez egyreszt tovabbra is csak vadaskodas usa reszerol, masreszt meg nyilt titok, hogy konkretan mindenki tudja mikor megyunk aludni, meg mit veszunk a spar-ban.
Sokkal inkabb csak irigyseg es felelem. Na majd jol megmutatjuk csunya kinanak, hogy itt bizony nem fognak terjeszkedni.
Kozben meg csak "mi" veszitunk es nem tortenik mas.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#284) batai15 válasza aelod (#279) üzenetére


batai15
félisten

Nem erről van szó ,olvass vissza normálisan .
Arról beszélek hogyha ez meg történik használhatatlan lesz ha igazak a hírek .

(#285) junior11


junior11
veterán

Megszólalt a Google a Huawei tiltásáról

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#286) GeryFlash válasza jano_77 (#278) üzenetére


GeryFlash
veterán

15 nap elállásival élnék a helyedben mindenképp.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#287) CptAdamica válasza persil (#274) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez sokaknak megnyugvás gondolom, már ez ment az összes HTC hír alatt is az elmúlt években, hogy jaj de jó, hogy végük.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#288) Maxtreme válasza #16820480 (#282) üzenetére


Maxtreme
addikt

Az a baj hogy (szerintem) itt nem csak erről van szó. Ezt Kína 100% hogy nem fogja annyiba hagyni. Az apple is Kínába rakatja össze pl a termékeit.... és ez csak 1 dolog a nagyon sok közül amiből itt nem kis huzavona lehet.
Szerk: Én abban sem vagyok biztos hogy a többi kínai mobilgyártó nem fog idővel így járni.

[ Szerkesztve ]

(#289) #77646080 válasza GeryFlash (#286) üzenetére


#77646080
törölt tag

14 napja van a szerződéstől történő elállásra, amennyiben on-line rendelte meg. Amúgy igen, ez lehet számára a megoldás.

(#290) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

szerintem a google ezt nem teheti meg globálisan itt európában a huawei egy népszerű márka ezért az eu meg fogja bas*ni kurvakeményen az usában azt csinál amit akar a google de az euban nem..úgyhogy ezzel várjunk még hogy mit csinál a google meg mit lép erre az eu...

(#291) Timer válasza HarleyCustom (#281) üzenetére


Timer
veterán

Értesülni fog róla, mert a retekklub meg a vajnakettő leadja a hírt. Azt már nem, hogy majd egyszer, valamikor, talán, és hogy Play nélkül se áll le a világ.

(#292) HarleyCustom válasza Man0gatya (#290) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Azért ez igen komoly...EU-nak itt kuss...semmi beleszólása a Google dolgaiba szerintem...
[link]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#293) #16820480 válasza Maxtreme (#288) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztos vagyok benne, hogy nem fogják annyiban hagyni. De mondjuk nem hiszem, hogy nagyon érintené az Apple-t, ha betiltanák őket kínában, majd megveszik Hongkongból vagy máshonnan, és úgy használják.
Bár lehet, hogy már kiterjedtebb a kínai agymosás, és majd szerveznek az agitátorok almaégetést meg hasonlókat.

(#294) jano_77 válasza mjani1172 (#280) üzenetére


jano_77
nagyúr

"amit a kínai állam művel" - ezzel arra célzol, hogy kémkedtek esetleg!? Mert szerinted a GOOGLE mi a lófütyit csinál!? Konkrétan mindent, de tényleg mindent tudnak rólunk, rólad, mindenkiről, aki csak bármilyen formában is használja a produktumukat - gmail, google kereső, android! Ha csak rá gondolsz vmire, az biztos, hogy holnap már megjelenik a kereső kis reklám felületén, többször is tapasztaltuk, nem kitaláció.
Szal a GOOGLE csak ne törjön pálcát senki felett vagy Nekik lehet, mert ŐK a nagy amerika!? :F :W

(#289) German_TD: igen, élni is fogok vele. Valszeg, ha holnap megjön a telefon, kibontás nélkül viszem vissza a boltba. Pedig annyira vártam, hogy kézbe vehessem és nyomogathassam, mert annyira tetszik. :O :((( És mi marad alternatívaként? OP7 Pro-t sem fogok venni, mert akkor valszeg idővel minden kínai gyártót kicsinálnak, vagyis vehetek Samsungot, amit sosem szerettem volna (S10 vagy Note9). :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#295) HarleyCustom válasza Timer (#291) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ha értesülni fognak,akkor csak azt fogják látni,amit korábban írtam és olyan egyszerűen,ahogy írtam... :K elhiheted. :U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#296) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Olyan amerikai, ha nem tudsz valakit elnyomni a szabadpiacon, akkor szemét ipari kémek és lehetetlen helyzetbe kell őket hozni. :C

Be ne szívják, ala Harley esete.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#297) kali válasza Micsurin (#296) üzenetére


kali
legenda

Rájöhettek már, hogy maguk alatt is vágják a fát: [link]

[ Szerkesztve ]

(#298) deka10


deka10
senior tag

Már a Symbian kinyírása óta lehetett sejteni, hogy egyszer lesz ilyen szankció valakivel szemben csak akkor a más volt a befutó. Két évvel korábban nem gondoltam volna, hogy Huawei tulaj leszek, de amilyen ütemben fejlődtek, ez is bekövetkezett. Kíváncsi vagyok ki lesz a következő aki az amcsik szemét szűrni fogja, és a többi gyártónak mikor esik le, hogy velük is megtörténhet hasonló szankció, hisz amcsi kézben összpontosul a telefonos oprendszerek 99.9%.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#299) Timer válasza deka10 (#298) üzenetére


Timer
veterán

Felkészül: XIAOMI, OPPO...

(#300) Giovan! válasza jano_77 (#294) üzenetére


Giovan!
addikt

Az USA-ban a törvényeket nem a Google hozza, ugye tudod?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.