Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) maximilian4 válasza Micsurin (#494) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem az is egészről a kommunista időszakot idéző koncepciós perek jutottak eszembe. Egy lehetőség van, az pedig a bűnösség. Nincs helye bizonyítanak. Eleve annak kéne bizonyítani aki vádol, nem a vádlottnak kell az ártatlanságát. Hála istennek a politikai rendszer bukott be végül. kivéve Magyarországon. Itt még nyomokban tartalmazza a rendazerátvétel.

Maxi

(#502) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Egyébként, Tajvan nem veszélyes? Títsuk ki a Gigabyte-ot, az ASUS-ot,az MSI-t sőőőőt az ASrock is potenciális veszélyforrás. ;]

Bővítés mivel nagyon szétszórt vagyok:
- Acer
- Lenovo
- ADATA
- BenQ
- Foxconn
- HTC
- Realtek
- Silicon Power

Második blikkre így ők mind nagyon gyanúsak és veszélyesek.

Ixion77 Közel vannak a tűzhöz, nem megbízhatóak! :P És kiszerkeszti. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#504) maximilian4 válasza _cHAos_ (#495) üzenetére


maximilian4
addikt

Csak bírják majd szusszal az otthon gyártás előnyeit. Olcsó high tech gyárak és az olcsó amerikai munkaerő, meg a kedvező adók. És itt az olcsó mind idézőjelben van.

Maxi

(#505) #88470784


#88470784
törölt tag

Most már az amcsi chipgyártók részvényei zuhannak a hír bejelentése után.

(#506) mateo91


mateo91
tag

Egy kérdésem lenne következő android frissítés elérhető lesz vajon? (android q) p30 pro

(#507) Hoes válasza mateo91 (#506) üzenetére


Hoes
aktív tag

Igen!

(#508) Ixion77 válasza Hoes (#507) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem!

Jövő heti lottó nyerőszámokat megírná valaki PM-ben? :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#509) Hoes válasza #88470784 (#505) üzenetére


Hoes
aktív tag

Az Alphabet részvények vajon hogy fognak zárni ma? :)

(#510) maximilian4 válasza mateo91 (#506) üzenetére


maximilian4
addikt

Várjunk még szerintem. Nem lesz ebből végül semmi ha jól sejtem. Csak pár napig nem unatkozik a sajtó.

Maxi

(#511) Atomgeszi válasza persil (#283) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, imádom amikor kilépek a boltból, 1 percre rá meg megkérdezi a google, hogy milyen volt a bevásárlás? :D De még a kocsmát is megkérdezi kb. milyen volt az italozás.

Egyébként miért nem megoldható, hogy oké, megveszik a Huaweitől a dolgokat, de saját fejlesztőik nézzék át a biztonsági réseket, ne legyenek benne téglák. Kína meg megkapja a pénzt a termékekért, cserébe nem kér felettük hatalmi jogot. Miért ilyen nehéz felnőttesen gondolkodni. Káposzta is megmarad és a kecske is jól lakik. Az állandó marakodás helyett tegye el mindenki a pénzt azt cső. Úgyis csak az számít.
Meg, hogy kémkedik mindegyik. Persze, de nem is tudom hol olvastam, hogy az apple legalább kiad minden infót, ha kérik, a google pedig nagyon nem.

Olyan mintha lenne egy hatalmas poker parti a világon jelenleg, és mindenki pokerarccal dobja be az infókat, csak nem tudják kinél van nagyobb ütőlap.

(#512) Atomgeszi válasza NGA (#457) üzenetére


Atomgeszi
veterán

TV előfizetésem sincs úgy 8 éve. :D

(#513) csorbajeno válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem egy telefon megvételekor te csak az eladóval kötsz szerződést(aki jelen esetben a Huawei), nem pedig minden komponens gyártójával(RAM, CPU, IGP, szoftver) és a vásárláskor te az eladónak fizetsz, aki ezeket a licenc díjakat kifizeti. Ergo Te szerződsz a Huawei-jel, ők pedig szerződnek a Google-lel(többek között). Szóval, szerintem csak a Huawei-t van jogod ily módon perelni, de őket meg minek, nem ők tehetnek róla. :(

(#514) #88470784 válasza Hoes (#509) üzenetére


#88470784
törölt tag

Öntökönszúrás level9999

(#515) balazs_pro


balazs_pro
tag

"For the existing Huawei devices, Google has confirmed users will continue to be able to update apps through the Google Play Store. However, the blacklisting also prohibits Huawei and Honor from sending out newer updates to their smartphones, and if it does, it will be forced to remove Google Play Services and Google apps from the existing devices too."

COD HC MP 3000 óra

(#516) -=RelakS=- válasza Atomgeszi (#511) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"De még a kocsmát is megkérdezi kb. milyen volt az italozás."

Pedig csak előtte álltál a pirosban :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#517) Ribi válasza balazs_pro (#515) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én nem értem, hogy egyik oldalról azt írják semmi sem fut majd, másik oldalról meg hogy a minden szép és jó. :F

(#518) Motion_Blur válasza csorbajeno (#513) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És amikor én megveszek egy google applikációt, akkor kivel szerződök?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#519) Atomgeszi válasza Motion_Blur (#518) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem csak "bérleti" jogot veszel?

Pont, mint Xbox és PS digitális játéknál.

[ Szerkesztve ]

(#520) tom_87 válasza joey04 (#161) üzenetére


tom_87
tag

Értem én, hogy nem kedveled a két céget (nem tudom, hogy miért), de sajnos ez így ebben a formában elég érdekes hozzászólás.

Túl nagyra szerintem a Google-t és a Facebook-t hagyták nőni és hát adót is csak mérsékelten akarnak ők (is) fizetni, még se akarja senki ezt a két céget bojkottálni (legalábbis ilyen szinten).

Szerintem - ha a Xiaomi nem is - a Huawei-nek köszönhető pár fejlesztés, ami előre vitte az iparágat. Én személy szerint egyáltalán nem örülök ezeknek a lépésenek, mert csak a fejlődést gátolja a mobiltelefon szektorban.

OFF: az Apple még lehet, hogy a mai napig a kis kijelzős telefonjait gyártaná a home gombbal..

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#521) Atomgeszi válasza tom_87 (#520) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Szerintem - ha a Xiaomi nem is - a Huawei-nek köszönhető pár fejlesztés, ami előre vitte az iparágat. Én személy szerint egyáltalán nem örülök ezeknek a lépésenek, mert csak a fejlődést gátolja a mobiltelefon szektorban."

Egészséges versenyt teremtett a gyártók között a kínai mobilok piacrakerülése. Legalább is először, aztán mindenki emelte az árat, és utána már árban is versenyeztek, mindenki nagyobbat akart harapni az almából. :D

(#522) Hoes válasza Ribi (#517) üzenetére


Hoes
aktív tag

Van már hivatalos közlemény mindkét fél részéről!
A lényeg az, hogy a már eladott és kereskedelmi forgalomban lévő készülékek ugyanúgy futnak tovább, mindenféle korlátozás nélkül!
Az újonnan megjelenő Huawei eszközök viszont Google szolgáltatások nélkül maradnak, se Play, se semmi, csak a nyílt forráskódú AOSP.
Itt már az a fő kérdés szerintem, hogy mi lesz az új Huawei eszközökkel Google nélkül? Milyen rendszer lesz rajta, hogy futnak majd olyan alkalmazások amik Google nélkül nem működnek?
Lesznek majd új Huawei telefonok, saját oprendszerrel, de nem lehet majd beállítani rajta Google e-mail címet, nem lehet Youtube-ot használni? Sok a kérdés még.

(#523) ZS3NI


ZS3NI
őstag

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#524) Noukoum


Noukoum
veterán

Azért akik itt az Usának szurkolnak, de jó lesz ha a következő iPhone 1millió forint lesz Magyarországon, mert nincs kínai vetélytárs. Ja a bérek ugyanott vannak. De jó lesz majd akkor, legalább csúnya kémkedő Kína nem lesz, de lesz sohasem kémkedő Google/Apple páros. Gyönyörű. (Nyomokban erőteljes túlzást tartalmazott, de azért na)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#525) Ixion77 válasza Hoes (#522) üzenetére


Ixion77
őstag

"mindenféle korlátozás nélkül!"

Ezt hol olvastad? Mert én azt olvastam a közleményekben, hogy a jelenlegiek sem kaphatnak új főverziót, sem pedig rendszerbiztonsági frissítést. A Play és a Play security frissítések maradnak a régiben.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#526) Hoes válasza Ixion77 (#525) üzenetére


Hoes
aktív tag

(#527) doooo


doooo
veterán

Azért elég vicces, hogy a többség (pozitív vagy negatív értelemben, de) akkora hatalmat képzel Trump kezébe, vagy, hogy az ő döntése, csak ő tehet róla, meg hasonlók. Pedig a valóságban fogalma sincs semmiről. Van mögötte egy hasonló idiótákból (de azok az idióták azért még mindig többet tudnak a világról) álló vezetőség is, azok mozgatják a szálakat. Azok miatt van iráni feszültség, meg azok miatt van tagadás a klímaváltozás létével kapcsolatban, meg azok miatt van ez a kínai (ezen belül Huawei) mizéria is. Annyi a különbség, hogy utóbbiban a fejlett országok nagy része egyetért. Ha nem is ilyen módokon, de a szankciók tervei már régóta értek a fejekben (még az előző kormányok idején is (amik mondjuk megint republikánus többséggel működtek az utóbbi időben, kb. azóta, hogy Micimackó is hatalma csúcsára került Kínában), bár mindenféleképp előbb kellett volna lépni. Akkor néhány ország talán még nem került volna Kínával szemben vazallusi pozícióba...

(#528) Lami66 válasza Hoes (#522) üzenetére


Lami66
őstag

"A lényeg az, hogy a már eladott és kereskedelmi forgalomban lévő készülékek ugyanúgy futnak tovább, mindenféle korlátozás nélkül!" Legalábbis addig amíg a fehér házban másképp nem döntenek....mondjuk pl. holnap reggelig.

(#529) nozs23 válasza Noukoum (#524) üzenetére


nozs23
addikt

Az USA-ban, ami az Apple első számú piaca eddig sem volt Huawei, tehát kétlem, hogy bármilyen hátassal lenne az iPhone-ok árazására.

(#530) Hoes válasza Lami66 (#528) üzenetére


Hoes
aktív tag

A jövőbe senki sem lát, maradjunk a jelen tényeinél!

(#531) Atomgeszi válasza nozs23 (#529) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem amiatt lesz, hanem azért, mert az eddig olcsón előállított apple munkásokat áttelepítik máshova, és mivel az apple úgyis tartani akarja magát a profithoz, ezért maga a teló költségét a megemelt gyártási költség és munkások bérével fogja emelni.

(#532) Lami66 válasza Hoes (#530) üzenetére


Lami66
őstag

A jelen tényei azt mutatják, hogy a gugli nagyhatalmi játékszer lett. Innentől kezdve bízzon meg bennük az aki adrenalinfüggő.

(#533) Ixion77 válasza Hoes (#526) üzenetére


Ixion77
őstag

Igazad lehet. Nem teljesen egyértelmű hogy melyik fél milyen frissítésekre gondol. Majd meglátjuk mi lesz.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#534) nozs23 válasza Atomgeszi (#531) üzenetére


nozs23
addikt

Őszintén kétlem. Az 1000+ USD iPhone-ok óta stagnál vagy csökken az eladás. Csak a 750-es XR tarol. Egyszerűen még a nyugatiak torkán sem tudják letolni az 1000+ iPhone-t. Szeptemberben meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#535) #88470784


#88470784
törölt tag

Amúgy kézzel fogható bizonyítékot mutatott már valaki arra hogy tényleg kémkednek a huawei hálózatai?
(Kódrészlet, hardwer stb)

Vagy ez ilyen higgyük el hogy az úgy van.

Biztos volt már ilyen valamelyik hírben csak lemaradtam róla.

(#536) atike válasza #88470784 (#535) üzenetére


atike
nagyúr

A Huaweiblogon úgy jelent meg, hogy semmi konkrétum nincs, más cikkekben meg úgy, hogy vannak konkrétumok. Publikálva bármit is részemről nem emlékszem, hogy láttam volna...

(#537) Noukoum válasza #88470784 (#535) üzenetére


Noukoum
veterán

Valamivel riasztani kell a népet. Nagyon elszomorító mennyi birka van a világban, és durva hogy a média mennyire átmossa az emberek fejét.
Szerinted mit szólnának hozzá az emberek ha úgy adnák elő hogy cél kína visszaszorítása?

Magyarul aki túl nagy már és veszélyezteti a hatalmunkat, azt likvidáljuk...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#538) #88470784 válasza Noukoum (#537) üzenetére


#88470784
törölt tag

Én tök komolyan kérdezem, ha ennyi informatikai cég stb benne van az ügyben akkor csak találtak vmit ha ennyire hisznek benne.
Ha meg tényleg találtak, miért nem publikálják, hogy tessék itt van ottan megy az adat a kínába bele.

[ Szerkesztve ]

(#539) Hoes válasza Lami66 (#532) üzenetére


Hoes
aktív tag

Én eddig sem bíztam a Googleban, de ha használni akarsz funkciókat ( Gmail, Drive, Youtube, stb...) kénytelen vagy "megbízni" bennük!
Lehet semmit sem érek el vele, de én 2-3 éve minden új mobilomon tiltok, korlátozok bizonyos Google funkciókat.
Engem így nem "kísér" a Google a boltba vagy kocsmába, nem figyeli feltűnő módon a beszélgetéseimet, stb...tényleg próbálok arra odafigyelni, hogy mikhez férhet hozzá! Ugyanezt a telefon gyártójával is megteszem, nincs félnivalóm, de ha lehet ne figyeljen.

(#540) Lami66 válasza #88470784 (#535) üzenetére


Lami66
őstag

Bizonyítékok? Hát persze, hogy vannak, oda tették az iraki háborút kirobbantó bizonyítékok mellé.

(#541) Hoes válasza atike (#536) üzenetére


Hoes
aktív tag

Időrendben nézed?

(#542) Noukoum válasza #88470784 (#538) üzenetére


Noukoum
veterán

Hivatalosan nincs semmilyen bizonyíték.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#543) _cHAos_ válasza Hoes (#539) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Alusapka nélkül számomra nem vagy hiteles. :DDD
Attól, hogy kereskedelni, marketing, fejlesztési, etc. célokra felhasználják az adataidat még nem fognak elrabolni a gyíkemberek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#544) Micsurin válasza #88470784 (#538) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én tök komolyan kérdezem, ha ennyi informatikai cég stb benne van az ügyben akkor csak találtak vmit ha ennyire hisznek benne.

Értsétek már meg, nem a cégek vannak benne. Jogszabály, törvény tiltja a cégeknek a Huawei és leányvállalataival való együttműködést. :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#545) Ribi válasza Micsurin (#544) üzenetére


Ribi
nagyúr

És attól, hogy usában nem adtak el sok telefont, EUban ugyan úgy érvényes a dolog és az már inkább érinti őket.

(#546) Giovan! válasza v.tom (#354) üzenetére


Giovan!
addikt

Ez szerintem egy remek meglátás, és valószínűleg ez is szempont volt a döntés meghozatalakor. Ugyanakkor én hajlamas vagyok arra, hogy komolyan vegyem az USA vezetésének a huawei-el, mint a kínai államérdekek eszközével kapcsolatos aggályait is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#547) Hoes válasza _cHAos_ (#543) üzenetére


Hoes
aktív tag

Bocsmá! :D

(#548) nyisziati válasza Atomgeszi (#511) üzenetére


nyisziati
veterán

"Ja, imádom amikor kilépek a boltból, 1 percre rá meg megkérdezi a google, hogy milyen volt a bevásárlás? De még a kocsmát is megkérdezi kb. milyen volt az italozás."
:D
Én se kedvelem, de inkább a gugli kérdezze meg ÍGY, mint CsingCsengCsöng őrmester gépfegyverrel a kezében...

"tegye el mindenki a pénzt azt cső. Úgyis csak az számít. "
Dehogy. Ezen a szinten már csak a hatalom számít. Ki az, aki PARANCSOL a másiknak.

(#549) maximilian4 válasza Noukoum (#537) üzenetére


maximilian4
addikt

Itthon hasonló riadalomkeltéssel nyertek választásokat. :D "Ez veszélyes!" Terroristák milliói lepik majd el az országot, nem lesz többé kereszténység, elveszik a munkánkat, minden naposak lesznek a terror támadások.

Amúgy ha lenne bizonyítékuk már a vádirat is meg lenne írva. Ha meg csak egy biztonsági rés van, azt lehet orvosolni, nem kell mindjárt hadat üzenni Kína ellen.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#550) Atomgeszi válasza #88470784 (#535) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Amúgy kézzel fogható bizonyítékot mutatott már valaki arra hogy tényleg kémkednek a huawei hálózatai?"

Nem arra van bizonyíték, hogy kémkedett, hanem, hogy voltak biztonsági rések. Emiatt nemzetbiztonsági veszély.

Kb ugyanaz, hogy a suliban nálunk nem volt szabad cigizni, de, ha haverom a kezében végigment az udvaron, hogy kimenjen cigizni, egyből kapta az igazgatóit, mert "ráutaló magatartás".

Itt is ez van, kezükben a kommunikációs eszközök, ott vannak a rések, aztán vagy kihasználják vagy nem.

Mint a cigi, hiába van a kezében, még nem biztos, hogy meggyújtja, a lehetőség adott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.