Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) guni válasza gzbotii (#199) üzenetére


guni
tag

Hát annyiban igen, hogy os frissítést nem lehet kiadni, mert az újboli licenszelést jelenteni. Az nem teljesen világos hogy csak főverziót nem lehet updatelni vagy egyáltalán semmit.

(#202) #22743424 válasza Shyciii (#185) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerintem gondold át újra. A Huawei megszüntette a BL nyitás lehetőségét, nem lehet rá costum romokat tenni.A xiaomi telefonok egyik nagy vonzereje volt a hivatalos BL nyitás lehetősége. Most pont abba az irányba tart a xiaomi mint annó a Huawei.Fordult a kocka.
Amúgy kíváncsi leszek a Huawei saját op rendszerére..B terv

(#203) nyisziati válasza guni (#196) üzenetére


nyisziati
veterán

"Az usa kormánya pont leszarja kik az elsők a mobilpiacon."
Aha, ezért nem kapni Huaweit ott. Meg nyilván ezért nyilatkozott úgy az FBI főnöke, hogy ne vegyenek az emberek H. telefont.
https://www.theverge.com/2018/2/14/17011246/huawei-phones-safe-us-intelligence-chief-fears

(#204) Giovan! válasza guni (#196) üzenetére


Giovan!
addikt

Pontosan. Így is túl sokáig nézte ölbe tett kézzel az USA a kínai terjeszkedést, de azért az, hogy Európában is a kínai állami cég fejlesszen hálózatot, az szerintem kiakasztotta őket. És felesleges egyedül Trumpra terhelni a dolgot, erős az elnöki hatalom odaát, de szerintem egy ilyen szintű döntést nem egyedül hozott meg az öreg.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#205) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Na elokerulnek a fiókokbol a lumiak :DD és újra lesz csempe eljen:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#206) #91166208 válasza nyisziati (#197) üzenetére


#91166208
törölt tag

De most kérdezem én. Most jött egy friss cikk hogy a Gmail és a play áruház kukazzak a Huawei tol. Na akkor ha most a facebook vagy bármelyik mas egyéb program meghulyul vagy egyéb ok és újra kellene telepíteni. Ezt hogy teszem meg ha nincs play áruházam? 3! Napja vettem p30 pro t.

[ Szerkesztve ]

(#207) aelod válasza draco31 (#192) üzenetére


aelod
veterán

Igen eddig is saját chip-el mentek. Viszont ugye az is ARM alapon ment. Kirin SoC-ben ugyebár TSMC gyártástechnológiával készült ARM cortex magok vannak. Érdekes lesz. Kíváncsi vagyok mi lesz ennek a dolognak a végkimenetele.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#208) Graphics válasza Giovan! (#204) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont érdekli is USA-t a fikarnyi szétdarabolt EU....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#209) Shyciii válasza Graphics (#198) üzenetére


Shyciii
veterán

Bocs, de te is baromságot írsz. Huawei P9-emet minden további nélkül nyitottam, és próbáltam rá custom romot is, úgyhogy eddig se volt akadálya. Arról nem beszélve, hogy szinte minden telefonnál lehet BL-t nyitni, és custom romot használni, nem csak a Xiaominál (én az összes telefonomon rommolgattam, pedig volt Oneplus, Honor, Huawei, Motorola, Samsung telefonom is...)

(#210) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nem hiszem hogy ez csak USA vs Kínáról szól, különben miért csak a Huaweit szivatják, Xiaomi OPPOt miért nem? Egyáltalán nem hiszek ebben hogy a Huawei ártatlanul sínyli meg a dolgokat.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#211) nyisziati válasza #91166208 (#206) üzenetére


nyisziati
veterán

Apkmirror.
Vagy itt segítenek.

(#212) junior11


junior11
veterán

Azért várjuk meg a Google és a Huawei részéről is a hivatalos közleményt, infókat, aztán lehet tovább filózni mi a valós helyzet, mert eddig ez csak egy felfújt pletyka és a sok spekuláció.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#213) Graphics válasza Shyciii (#209) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben, akkor nem erősködök, ha nem érted mit írunk :)

Nem, nem lehet minden telefonnál nyitni, és nem a Kirin-re sem lesz akkora közösségi támogatás. De legyen úgy, ahogy mondod, nincs kedvem hétfőn reggel belefutni ebbe. :)

P9 óta már pár készülék megjelent viszont. LEhet nyitni természetesen a Huawei-t is.

Én kifejezetten örülök, hogy az összes telefonodon romolgattál. :R Neked van igazad.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#214) HarleyCustom válasza draco31 (#38) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Háború...előbb-utóbb...mert mindegyik így kezdődik/kezdődött.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#215) Giovan! válasza Graphics (#208) üzenetére


Giovan!
addikt

Végülis csak a legfontosabb kereskedelmi (és katonai) partnereikről van szó, miért is foglalkoznának vele, ha szépen csöndben Kína beengedi magát a hátsó ajtón...

(#205) kbyte1024:
Nagyon úgy néz ki, hogy 2020 végre a WP éve lesz :DD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#216) nyisziati válasza GeryFlash (#210) üzenetére


nyisziati
veterán

"Xiaomi OPPOt miért nem?"
Ez még csak az előkészítő, nehézbombázó fázis.
Azokat a - gépesített hadosztályokból álló - második csapásmérő hullám. :D

(#217) jacis


jacis
nagyúr

Kemény döntés.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#218) kbyte1024 válasza Giovan! (#215) üzenetére


kbyte1024
addikt

Fel is töltöm a 925 - t gyorsan ;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#219) ryke1


ryke1
tag

A mult heten vettem az asszonynak egy uj tablettet :W , sajnos mar hasznalatba vette, lehet hogy vissza kellene vinni?
Mi a velemenyetek?

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#220) diegho


diegho
nagyúr

Huawei telefonom van, mert ilyen cégeset kaptam, nem védek senkit, de ha Trump megtehet bármit, akkor a Huawei is. Azonnali hatállyal lekapcsolnám távolról az összes Huawei eszközt és csődöt jelentenék, majd várnám, mikor jönnek el személyesen tárgyalni arról, hogy mi legyen a bolygó sorsa, hiszen se telefon, se internet, se hírközlés, semmi nem működne.

(#221) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Egyébként bonyolult ám ez...Valami van a háttérben,amit sosem fogtok/fogunk megtudni.Az,hogy az USA ilyen lépésekre szánja el magát,ráadásul úgy,hogy Kínával óriási kereskedelmi kapcsolatuk van,az azért nem kis dolog.Valamin összerúgták a port és elkezdődik egy adok-kapok...a "selyemút" miatt (is) hívta Trump Orbánt dumcsizni,hogy szondázza,mi a helyzet most a keleti blokkal és Kínával...mi ez a nagy cimboraság...Szóval nem egyszerű a helyzet. :U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#222) nozs23


nozs23
addikt

...this means that Huawei users will still be able to update their apps via Google Play Store, as well as download new apps... Also, some of the most important Google services like Gmail, Google Maps, Search, and Google Assistant will continue to work on Huawei smartphones.
...Huawei will no longer have access to Android OS updates, the company's smartphones will still get security updates thanks to Google Play Protect

[link]

(#223) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Az Intel, a Qualcomm és más chipgyártók sem szolgálják ki többé a Huaweit........... [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#224) pit stop válasza Graphics (#177) üzenetére


pit stop
addikt

Kénye-kedve szerint variál?!? Betartja a törvényt....

Itthon már rengeteg törvényt szabnak egy-egy cégre, hogy akkor hol vannak a most felháborodott emberek azt tudnám...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#225) PowerBuldog válasza diegho (#220) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Azért ne csináljunk már úgy mintha nélkülük megállna a föld.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#226) nyisziati válasza diegho (#220) üzenetére


nyisziati
veterán

" Azonnali hatállyal lekapcsolnám távolról az összes Huawei eszközt és csődöt jelentenék"
Ez a létező legrosszabb döntés lenne. Egy darabig nem lenne net, de villámgyorsan (napok, esetleg hetek alatt) pótolnák a kieső kapacitást, miközben minden ujj Kínára mutatna.

Ezzel kb. a tech szektoruk rituális öngyilkosságot követne el.

(#227) Ringman válasza ProEvoFan (#193) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ ez is:
Nikkei reports that German chipmaker Infineon Technologies has also suspended shipments to Huawei, as have US memory chip makers Micron Technology and Western Digital.

(#228) Giovan! válasza PowerBuldog (#225) üzenetére


Giovan!
addikt

De milyen király katasztrófafilm lehetne belőle: 2019, az év, mikor megállt a Föld.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#229) Pjotr válasza HarleyCustom (#221) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nekem csak az tűnt fel, hogy a Mate20P-n iszonyat tolja az Emui a pofamba a kínai cloud-ot meg App store-t. Régen nem tűnt fel ennyire. De hála az égnek rég túladtam rajta, nem is tervezem újra venni.

(#230) #88470784


#88470784
törölt tag

Szóval annyit fognak elérni az usankok, hogy két részre fog szakadni a techvilág.
Mivel elég sokan élnek kína, ázsia, india stb régióban és használni szeretnék a technológiát, kénytelenek lesznek saját megoldásokat használni.
Ami nem is biztos olyan rossz dolog, túl nagy a függéa a googletól és hasonlóktól.
Ez nem fogja megállítani kínát, max lassítja.
Ez csak egy próbálkozás a világ második gazdasági hatalmától a volt elsőtől az USA tól.

(#231) Graphics válasza pit stop (#224) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább csak betart, maradjunk ennyiben.

Szép, meg jó dolog az Android. De lehet tényleg jobban járnak a gyártók, ha elkezdenek saját megoldásokat erőltetni.

A saját UI-t használóknak lesz a könnyebb dolga, idézőjelesen persze. Sok újdonságot nem tudnak kitalálni, valamit Linux alapra megcsinálnak, hogy az APK-k fussanak, csinálnak egy saját alkalmazásboltot és annyi...

Leírva egyszerű, gyakorlatban majd kiderül.

Elvileg ugye az érkező készülékeken nem lesz Gmail és a többi nyalánkság, ami igazából nem biztos, hogy akkora baj ,ha külön telepíthető lesz... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#232) guni válasza ryke1 (#219) üzenetére


guni
tag

Frsissítést nem fogsz kapni rá, de szerintem az asszonyt amúgyse érdekli hányas android van rajta szóval szerintem használhatja nyugodtan.

(#233) ollie válasza Hoes (#57) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kinában is figyelmeztetés nélkül lőnek, és ahhoz elég csak annyi, hogy kritizálod a pártot.

***

(#234) guni válasza nyisziati (#203) üzenetére


guni
tag

Aha, ezért nem kapni Huaweit ott. Meg nyilván ezért nyilatkozott úgy az FBI főnöke, hogy ne vegyenek az emberek H. telefont.

Mint ahogy én is írtam és a cikkben is benne van nem a piacot féltik, hanem a nemzetbiztonságot. Mi nem érthető ezen?

[ Szerkesztve ]

(#235) joey04 válasza guni (#166) üzenetére


joey04
titán

Legyen igazad. De a Nokia elkényelmesedett és nem tudott reagálni, a Samu csak tessék-lássék módon ment neki az egésznek, a MS idióta döntésekkel vágta maga alatt a fát, a Mozilla meg az Amazon számára szintén nem (volt) elsődleges kérdés. És egyiket sem támogatta korlátlan pénzmennyiséggel a kínai kormány. A Huawei kínában saját rendszerrel, saját lapkával, sok-sok milliós user bázissal ha bedob egy új rendszert ami tényleg kényelmes és jó, akkor sikeres lehet. Sajnos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#236) mjani1172


mjani1172
addikt

Ez csak egy piti dolog ami most történt, hamarosan a védővámok miatt komoly balhé várható.
Trump egy idióta, de ez most nem rossz húzás tőle, (sőt a múlt héten is egész okos dolgot művelt) lépéskényszerben volt,mást nem tehetett.
A kínai pofátlan és agresszív lopásnak,nyomulásnak már rég véget kellett volna vetni,ez most már nagyon nehéz,nehezebb mintha el sem kezdték volna, fájdalommal jár.
Ami a baj, hogy mi is a kínai vonalat erősítjük sajnos, ismét rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#237) guni válasza kbyte1024 (#205) üzenetére


guni
tag

Na elokerulnek a fiókokbol a lumiak :DD és újra lesz csempe eljen:)

Miért is? Szerintem van azért még pár androidos gyártó...

(#238) joey04 válasza Weeman1 (#167) üzenetére


joey04
titán

168-ban a válasz, röviden.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#239) Khelben válasza guni (#232) üzenetére


Khelben
nagyúr

De mi van, ha kiírja a facebook vagy a youtube, hogy nem megfelelő az android biztonsági szintje, ezért nem használhatod ezt a funkciót?

(#240) Máté94


Máté94
addikt

Beesett már a Huawei telefonok ára AliExpress-en, nem látom. ;]

(#241) Pjotr válasza ollie (#233) üzenetére


Pjotr
senior tag

Szerintem ezt hagyjuk. Az USA szerint tok mindegy hol mit csinálnak az emberekkel, amíg a gazdasági érdekeiket vagy a nagyhatalmi pozíciójukat ez nem fenyegeti. Anno tolták a ruszkikat is pénzzel+fegyverrel a németek ellen, aztán nem győztek hidegháborúzni velük. Most is csak ez van a háttérben. Az az USA, ami abból lett nagy, hogy elhordta az EU értelmiséget a háború előtt. Mondjuk ez nem az ő hibájuk, de vastagon profitáltak belőle. Csak az nem lopásnak számít. Megtehetik ezt most a Huawei-jel, meg is teszik. Régen indult a légicsapás, most ez. Szerintem inkább ez. Mi úgysem szólhatunk bele innen.

[ Szerkesztve ]

(#242) -=RelakS=- válasza Khelben (#239) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"hogy nem megfelelő az android biztonsági szintje,"

Jajj már ... "Nem kompatibilis készülék" nem hangzik jobban? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#244) guni válasza joey04 (#235) üzenetére


guni
tag

A Huawei kínában saját rendszerrel, saját lapkával,

Azt ne felejtsed el hogy ezek a saját lapkák is rengetek ameriaki szabványt és alkatrészt használnak hogy csak legfontosabbat, az ARM architektúrát említsem.

(#245) batai15


batai15
félisten

Én se értem ezt a kémkedés dolgot ,mert kb mindenki csinálja .

Viszont most komolyan elgondolkodtam hogy inkább gyorsan elpasszolni a honorom amíg valaki meg veszi .

[ Szerkesztve ]

(#246) persil válasza ProEvoFan (#117) üzenetére


persil
nagyúr

Vagod, hogy a legerosebb penze kuvaitnak van? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#247) janeszgol


janeszgol
félisten

Az igazsághoz hozzátartozhat, hogy ugye nem régiben volt hír arról, hogy az USA azt akarta, partnerei is távolodjanak el a Huawei hálózati eszközöktől. Ezt több európai ország (hazánk, Franciaország), illetve Kanada is megtagadta. Lehet erre volt válasz Trumptól, és valóban "csak" ennyiről szól a történet.
Ha a Huawei visszalép, akkor a mobilok mehetnek tovább.

kbyte1024 , Lumiánk van és nem félünk használni. Érinthetetlenek vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#248) Taci válasza Máté94 (#240) üzenetére


Taci
addikt

Most láttam egy Notebook.hu-hirdetést, miszerint Huawei hetet tartanak épp, leárazásokkal. Véletlen lenne? :P (Persze hogy az. :) Csak vicces egybeesés.)

(#249) guni válasza Khelben (#239) üzenetére


guni
tag

De mi van, ha kiírja a facebook vagy a youtube, hogy nem megfelelő az android biztonsági szintje, ezért nem használhatod ezt a funkciót?

100 milliós nagyságrendben vannak használatban olyan eszközök amiken nincs friss biztonsági szint. Ha ezt meglépnék, jól kiszúrnának magukkal. Amúgy tudtommal nincs is olyan api, amivel et ellenőrizni lehet.

(#250) csobi1 válasza Graphics (#208) üzenetére


csobi1
tag

Egyedül a német gazdaság harmadik vagy negyedik a világon! no comment..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.