Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gézengúz


Gézengúz
addikt

"Emberek közt szeretnék élni, egy vederrel a kezemben átsétálni, ha látom betakarítás van. Elfogadni egy szívélyes pohár bort s elbeszélgetni. Este lavórban lemosakodni, a vánkost a fejem alá igazgatni s ha elhantolnak, akkor tudni, hogy Itt nyugszik. Valaki évek múlva rám talál, megkapál, ejt egy könnycseppet, tovább áll. Mint az elszáradt fűszál, kis idő és emlékezet sem rólam."

Szép lett ez is...

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ecsééém, paff vagyok. Keresgélhetném a szavakat, hogy méltassam az írást, nem teszem. Szerintem tőlem két szó is elég.

Nagyon tetszik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) guga


guga
Közösségépítő

Üdv, maxi thx :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egyszerűen nem létezik, hogy ennyien nem akarnak inni egy tiszta forrás vizéből.

Mi a fenéért van, hogy piti dolgok okán kismillió hozzászólás születik, ám az igazi érték nem kap elég megbecsülést?
Mindegy. Pirit. A bolondok aranya. Csillog, ám értéke nincs. Az igazi érték csak az avatottak számára látható.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) guga válasza Vakegérke (#4) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az ok egyszerű, mert nincs mit hozzátenni :D a megtekintések száma elég magas szokott lenni, viszont minek leírni ezerszer, hogy guga jó volt, tetszett, stb.

Amit írok, az általában alkalmatlan a megvitatásra.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#6) rainmen


rainmen
aktív tag

Röviden és tömören:

:R

(#7) xdx@ válasza Vakegérke (#4) üzenetére


xdx@
aktív tag

Egyetértek.
Más:
Az írás nagyon felemelőre sikerült, minden elismerésem. :R :R :R

(#8) zazahoho


zazahoho
őstag

röviden tömören :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#9) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Nagyon tetszik, grat :R

Dave666

(#10) guga


guga
Közösségépítő

maxi thx újra :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#11) TrollMetal válasza guga (#5) üzenetére


TrollMetal
tag

Szerénységed lehengerlő.

Azt azonban elismerem hogy nem vita tárgya eme írás.

Az életérzés nem kommentálásához azt fűzném még hozzá hogy a jelenleg az országban élők 95%-a sosem élt még, így nem tudják miről is van szó, nem tudnak hozzászólni.

Nagyon jó írás :R :R :R

Tisztelettel a Hegylakó

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#12) guga válasza TrollMetal (#11) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Szerénységed lehengerlő."

Ez csak látszat, kurva nagy arcom van, egoisták éllovas táborába tartozom :DDD

Megmaradt bennem egy kép, családi vacsorák alkalmával a nagymamám, aki cselédként szolgált és átélt két háborút, a sarokba ülve megette a gyerekek által ott hagyott maradékot.
Elég sokat éhezett, tudta, hogy a maradék, mint olyan nem létező fogalom.

S, van egy másik kép, a jelen. Ahol élek, a földek ott vannak hagyva parlagon. A fiataloknak nem ízlik a munka. Otthon ülnek, segélyből élnek, bagóznak, telenyávogják a közösségi oldalakat, hogy semmi se nem jó, szar a kedve, meg fasz kivan. Ahelyett, hogy ön gondoskodna szépen, mert, hogy alkalmas lenne rá.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#13) rainmen válasza guga (#12) üzenetére


rainmen
aktív tag

Manapság a munkának nincs becsülete. :(
Saját tapasztalat alapján a dolgozónak se, csak a s*ggnyalóknak. Tisztelet a kivételnek, de nekem alaposan betettek a volt munkahelyemen.

(#14) guga válasza rainmen (#13) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Ha nem munkahelyen dolgozol, hanem önmagadnak, akkor ez kivédhető.

Aki vállalkozó, az saját magát ösztönzi, hogy sikeres legyen, s nem követ el olyasmit, amit önmagának nem kíván. Ez így kommersz, de igaz.

Én is melóztam munkahelyen, a munkám sem megfizetve, sem megbecsülve nem volt, s még ki is rúgtak :D 12 éve saját lábon állok, megfizethetetlen öröm.

Mások attól rettegnek, hogy nehogy elveszítsék a munkahelyüket, én meg attól, hogy soha ne kerüljek abba a helyzetbe, hogy el kell, hogy helyezkedjek :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#15) djculture válasza guga (#14) üzenetére


djculture
félisten

Ez szép és jó addig míg az ember le nem robban...
Amúgy szokásosan jót irtál megint.

(#16) guga válasza djculture (#15) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ha lerobban, akkor bármire igaz. Maxi thx. az olvasatot.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17) TrollMetal válasza guga (#12) üzenetére


TrollMetal
tag

Üdv.

Reméltem kiveszed belőle az iróniát :D

Nekem is hatalmas az egóm, szintén évek óta a magam ura vagyok s szintén megvetem az ingyenélő semmirekellő léhűtő, f@szcimbáló emberek.

Sokan kérdezik hogy csináltam hogy 25 éves koromra x éve saját számtech cégem van... egyszerű, megnyitottam és magamnak dolgoztam/illetve édesapámmal. Ezt most továbbadom öcsémnek és új dologba kezdek. Én se nagyon tudnám magam elképzelni egy kocsog főnök segge alatt nyalakodni alamizsnáért...

Az írásért meg respect...

Dédim 91 évesen tavaly hunyt el... tudom miről beszélsz... velünk élt. Nagy űrt hagyott...

Az írásod emlékeztetett rá és jó érzéssel töltött el... :R

Tisztelettel a Hegylakó

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#18) lorcsi


lorcsi
veterán

szt hittem már eltűntél és nem olvashatunk tőled ...végre :D

(#19) guga válasza lorcsi (#18) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ezt most nem értem :D vagy naponta, de minimum hetente posztolok, ehhez képest hogyan tűntem el :F :DDD vagy a nélkülem töltött minden egyes perc végtelennek tűnik ;]

Bocs, de néha aludnom is kell, meg vannaok olyan marhaságok, hogy a gyerekeimmel játszani, a nejemről nem is beszélve, meg még van két idióta macskám is :DDD

maxi thx.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20) guga válasza TrollMetal (#17) üzenetére


guga
Közösségépítő

Csak gratulálni tudok a saját számtech céghez. Én egyszer már elhasaltam vele, s nyögte Mátyás bús hadát, de sekerált talpra állnom újra, és az akkori tapasztalataimat felhasználva, ma már óvatosabb vagyok.

Ill. én is idén másba "is" fogok.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#21) TrollMetal válasza guga (#20) üzenetére


TrollMetal
tag

:C :R :R :C

Sok sikert neked is...

Néha még majd lesem mikor írsz valami kellemest.

Üdvözletem a Hegylakó

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#22) lorcsi válasza guga (#19) üzenetére


lorcsi
veterán

nem figyelek eléggé

(#23) rankesz


rankesz
veterán

Ismét csak gratulálni tudok... :R

Az azonban nem tiszta hogy hogyan tudott betrippezni Samu a 17. században... gondolom az első bánki űrhajós járt nála, és rejtett papírt a fa tüvibe rejtett butykosba?

Csak így történhetett, viszont akkor jó kis adag lehetett, nem bántak szűken a mikrogrammokkal ha egy kiadós alvás után is rajta maradt Samu gazda! Egyik haver tolt egyszer egy durva mennyiséget, ő mesélte hogy szívárványos fraktálokban látott ragyogni mindent! Bár alkohollal keverve váratlan hatásai lehetnek, de a vén földmíves szerencsére nem élt át bad trip-et... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) guga válasza rankesz (#23) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ezt már az olvasóra bízom :D

Az ember, mióta kapcsolatba került a közvetlen környezetében található természettel, azóta kísérletezik a növényekkel.

Én pl. baromira sajnálom az indiánok varázslóit, néhányan rákeféltek a kísérletezésre, hja a magyarok sámánjai is beleszaladtak pár kéretlen pofonba. Meghaltak, rosszabb esetben megőrültek. Pedig funkciójukat tekintve akkoriban ők számítottak orvosoknak.

Beléndek, meg hasonló növények.

Olvastam egy vak festővel készült riportot. Beléndektől vakult meg, szedegette, és transzba esett állapotban festett, aztán egyszer túltolta. Többször volt a pszichiátrián is. Bátor emberek, egyáltalán nem irigyelem őket :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#25) .mf


.mf
veterán

Kösz az írást! :R

"Üdv! Ha nem munkahelyen dolgozol, hanem önmagadnak, akkor ez kivédhető.

Aki vállalkozó, az saját magát ösztönzi, hogy sikeres legyen, s nem követ el olyasmit, amit önmagának nem kíván."

Na ja, csak nem mindenkinek adatik meg, hogy a tanult szakmájával vagy a választott területtel úgy tudjon vállalkozni, hogy abból nem csak önmaga megéljen, hanem a családja is, és még félre is tudjon tenni ínségesebb napokra (ha vele történik valami, elesik munkától, vagy úgy látja, hogy nem lesz nyugdíja). Én is már mióta otthagynám az alkalmazotti szerepet, de attól félek, hogy nem tudnám a fentieket teljesíteni :(

Rankesz: "Az azonban nem tiszta hogy hogyan tudott betrippezni Samu a 17. században... "

Belegondoltál már abba, hogy a kábítószerek mind ilyen-olyan növényi alkaloidák? ;) Ahogy Guga is írta, sok növény van még manapság is szerte-széjjel, ami megfelelően előkészítve valamilyen kábítószer-hatással rendelkezik, s ezeket már az ókorban is ismerték. Viszont ezek roppant veszélyesek is, mert mindegyik méreg, kicsit nagyobb mennyiségben károsodást vagy akárt halált is okozhat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) guga válasza .mf (#25) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Na ja, csak nem mindenkinek adatik meg, hogy a tanult szakmájával vagy a választott területtel úgy tudjon vállalkozni, hogy abból nem csak önmaga megéljen, hanem a családja is"

Ilyet azt mond, aki feladta :D

Aláírom, hogy az élet nem könnyű, sőt ultra nehéz. De egy pénztáros ne engem terheljen nehéz pillantásokkal, hogy szarul ébredt, s nincs kedve dolgozni, ha senki sem kényszeríti arra a munkára.
Azt vallom, hogy mindenki azt élje meg, amit szeret csinálni, kényszer nélkül, s örömmel tegye. Életünk csak egy van, s nem attól leszünk boldogabbak, ha folyamatosan másokat hibáztatunk, terhelünk a nehézségekért.

Én fehérre nyalom az ügyfeleim ülepét, nem kényszerből, hanem én is ezt várom el, ha engem szolgálnak, nekem örömet okoz másokat szolgálni, s hogy elégedettek velem, s a munkámmal.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) Geller72


Geller72
veterán

..a legtöbb ember néz, de nem lát. Mert nem is akar. Pedig lenne mit, mert itt van előttünk az egész. Tragédia, trauma kell ahhoz, hogy észhez térjünk. Vagy nem..

(#28) guga válasza Geller72 (#27) üzenetére


guga
Közösségépítő

Toleranciaszint kérdése, van aki apró pofonokból, s van aki súlyos tragédiákból veszi észre, hogy mások is vannak körülötte.

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#29) Geller72


Geller72
veterán

..közel kellett kerülnöm a 4. X-hez, hogy tovább lássak az orromnál..:D.. e most már minden rendben..;).

(#30) guga válasza Geller72 (#29) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ezzel én is így vagyok, csak most látom át azokat a dolgokat, amit fiatal koromban a szüleim, tanáraim megpróbáltak belém verni :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#31) Yeffy válasza guga (#26) üzenetére


Yeffy
veterán

"Ilyet azt mond, aki feladta."
Hát, hááát, nem értek egyet, de most fáradt vagyok elkezdeni érvelni. :D

Azt írásaid meg... áhhh, hihetetlenek. Mindig felidézik bennem kis takonykorom éveit falun, el kéne menned írónak. Nem semmi módon tudsz publikálni, "öregem". :R

Tényleg, lett DJ a múltkorira, mikor kérdeztél? :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32) guga válasza Yeffy (#31) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hja, a fiam :DDD

[link]

[dj.levi]

A többiért, és a figyelemért maxi thx. :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#33) guga


guga
Közösségépítő

[link]

[link]
;]

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#34) Elmör


Elmör
senior tag

Szép történet, már csak az nem világos, hogy ez most létező mende-monda vagy Te találtad ki guga? :)
Na megyek a következőt olvasni kis meló közben.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#35) guga


guga
Közösségépítő

Természetesen kitalált történet :D maxi thx.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.