Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tüzi válasza Lauda (#49) üzenetére

Ebben benne vannak ám az olyanok is, mint amikor két utcával arrébb a néni felhívott minket, hogy a macska fent ragadt a fán, és segítsünk.
Régen simán kimentünk, és lehoztuk a néni cicáját. (Volt, hogy másik macskát kötött C sugárral (az a tömlős cucc amivel házat oltanak, na az nem porlasztottként, hanem mint a slagból, csak 7-8 bar-ral. Lejött a macska)

Darázsfészek, és segítség, tűzoltók segítsenek.

Pincében víz, szivattyúzzuk már ki legyünk kedvesek..

Én mentettem őzet is 10 méteres kútból bejelentésre. Jó érzés volt megmondom őszintén.

Most már nem lehet ilyet...
Ezeket szűrik ki.
Amivel a tűzoltóság elérte azt a reputációt, amit... amivel elnyerte az emberek bizalmát, és tudták, hogy vagyunk ha kellünk.
És lehet fikázni, hogy miért szivattyúztunk... betudtuk szerelési gyakorlatnak, amivel ráadásul segítettünk is valakinek.
Miért vágtunk fát nyaraló mellől amikor (még) nem volt veszélyes a lakóépületre... favágási gyakorlat alpintechnikával.

Addig sem bent rohadtunk a laktanyában, hanem kint voltunk..

Ezért igényel a beavatkozást a hívások 20%-a (amire azért mondjuk kiváncsi lennék).

A hülyeséget régen is szűrte a híradós.
Többek közt ez is a dolga volt.
Marhaságra régen sem mentünk ki... ez semmit sem változott.

De volt például bérmunka.
Amiből belső fejlesztések voltak... étkészlet, tv, projektor, ilyenek.
Ezek már nincsenek...
wc papír se...

Érted a problémát?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#52) bambano válasza Tüzi (#51) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én mentettem őzet is 10 méteres kútból bejelentésre. Jó érzés volt megmondom őszintén.": ha hamarabb összefutsz bitpork kollégával, ő meg is sütötte volna neked :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) Lauda válasza Tüzi (#51) üzenetére


Lauda
félisten

Ha már nem lehet ilyeneket, akkor nem jobb ha kiszűrik?

(#54) Tüzi válasza bambano (#52) üzenetére

Testemmel védtem volna az őzet :) Nem esett volna baja, hidd el :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#55) dabadab válasza fordfairlane (#45) üzenetére


dabadab
titán

"Én ezt komolyan mondom, hogy egész Európában a 911-et kellene fenntartani segélykéréshez."

Vagy azt, hogy 0118 999 881 999 119 725 3.

DRM is theft

(#56) Tüzi válasza Lauda (#53) üzenetére

Azért nem lehet, mert nem engedik, meg már kiszűrik a 112-nél.

Amúgy nem jobb.
Én szerettem segíteni az embereknek, azért is mentem állományba.
Se a favágással, se a macskamentéssel bajom nem volt sose, sőt, volt, hogy utána hoztak nekünk sütit, és megköszönték, hogy milyen aranyosak vagyunk.

Emberibb volt az egész.
Sokkal.

Most meg egy szar fogaskerék vagy, nem csinálhatsz semmit.
Ja de.
Fingfűrészelés.
Na, azt egész nap csinálhatod, gyárthatod a papírt agyvérzésig, írhatsz mindent 25 helyre.
Csak gyártsd a papírt.
Az emberek meg le vannak szarva.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#57) bambano válasza dabadab (#55) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a 112-t és a 911-et minden telefonról fel lehet hívni, amiben van áram.

más számoknál ez nyűgösebb. ezért praktikus a két bejáratott számot fenntartani ilyen célra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) dabadab válasza Lauda (#53) üzenetére


dabadab
titán

"Ha már nem lehet ilyeneket, akkor nem jobb ha kiszűrik?"

Ha ennek az az ára, hogy meghal nehány ember meg leég néhány ház, akkor nem, nem jobb.

(#57) bambano: IT Crowd nincs meg?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#59) Lauda válasza Tüzi (#56) üzenetére


Lauda
félisten

Oké, hogy te szerettél segíteni az embereken. Ez egy nagyon szép dolog. Arra gondolok, hogy ha egyszer nem engedik már ezeket, akkor sokkal logikusabb csak azokat továbbítani a tűzoltók felé, amiben intézkedhetnek/intézkedni kell.

(#60) bambano válasza dabadab (#58) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nincs. nem nézek dokumentumfilmeket...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) Tüzi válasza Lauda (#59) üzenetére

100+ évig működött jól, sőt egyre jobban, akkor nem értem miért pártolod azt, amiről mindenki, aki ebben dolgozik alsóbb szinten, azt mondja, hogy szar, nem jó.

Ezt komolyan nem tudom megérteni.
Lassabb a 112.
Percekkel.
Bonyolultabb, az információ torzul(hat), olyan ember veszi fel, aki azt sem tudja, hogy Veszprém hol van a térképen, nemhogy a Tündérdomb Vilonya mellett.
Idő idő idő...

Amúgy fordítva nézed.
Nem azért szűrik, hogy ne lehessen, hanem azért, mert azt mondták, hogy szűrjék.

Én csak ennek a miértjét nem értem.
Mert így például pont semmi értelme nincs a híradós posztoknak a laktanyákban.

Aztán amikor kiérsz a kárhelyre, akkor nincs telefonszámod, se telefonod, nincs kit/mivel felhívnod, max a megyét rádión, ahol "majd mi megkérdezzük", majd visszaszólnak, megint információtorzulás... stb.

Agyon van bonyolítva az egész, tök feleslegesen.
Sok pénzért.
Életekkel, értékekkel játszva, vagy szarba se véve.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#62) XtremLor válasza dabadab (#55) üzenetére


XtremLor
őstag

:DDD Ezen jot rohogtem.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#63) Tüzi válasza dabadab (#58) üzenetére

ez kurva jó :DDD

"Fire!" még jobb

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#64) 8th válasza bambano (#37) üzenetére


8th
addikt

Az megvan, hogy plusz egy szemet beiktatnak a láncba ami miatt lassul az egész mentési folyamat? Ráadásul az ég világon semmi értelme az egésznek. Nem teljesen mindegy, hogy a telefonbetyár a mentősnek hazudik vagy valami operátornak aki aztán fals riasztásra kiküldi a mentőt? De legalább a ténylegesen bajban lévők kajak megszopják mint a torkosborz. Tényleg marha jó lesz. Alig várom, hogy bevezessék. :U

Verjünk szét egy jól működő rendszert aztán magyarázzuk meg, hogy a rossz az tulajdonképpen miért is jó az átlag parasztnak. Tipikus magyarisztán.

[ Szerkesztve ]

(#65) Lauda válasza Tüzi (#61) üzenetére


Lauda
félisten

Nem pártolok semmit. Próbálom megérteni ami történik.

(#66) bitpork válasza Tüzi (#61) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Segítek. Pont azért lett ilyen amiért az egészségügy is. Piaci alapú működtetést léptettek életbe. Nem szolgáltatást tagad meg az állami szerv, hanem kifizetést. Ha a tűzoltók kimennek gyakorolni, akkor a felszerelés kopik. Valamin meg kell spórolni a politikai vízfej üzemeltetését.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67) bambano válasza 8th (#64) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ráadásul az ég világon semmi értelme az egésznek": szerinted.

mennyibe kerül az a tűzoltóság, ahol a helyiek döntik el, hogy mikor kinek milyen témában segítenek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) 8th válasza bambano (#67) üzenetére


8th
addikt

Te tulajdonképpen most miről beszélsz? Nem tudlak követni.

(#69) Lauda válasza 8th (#68) üzenetére


Lauda
félisten

Arról amit a volt tűzoltó srác mesélt. Pinceszivattyúzás, macskamentés stb.

(#70) Tüzi válasza bambano (#67) üzenetére

Nem mi döntöttük el.
Mi csak hozzátettünk a kötelezőn felül. Emberségből.

Szerintem egy társadalom elég beteg már akkor, ha kizárólag az anyagi részét nézi mindennek, mindenhol csak a pénz, és a költséghatékonyság számít.

Szivattyúzási gyakorlat így is, úgy is lett volna. Max egy medencéből szívtuk volna a vizet a szabadba.
Akkor már nem jobb úgy, ha valakinek segítesz vele, és egyben letudod a kötelezőt is, ezzel javítva a megítélésedet? Nem véletlen van ám minden országban 90% felett a tűzoltók elfogadása, és 20% alatt a politikusoké, bankároké...

Favágási gyakorlat is van. Egyúttal segítesz valakinek. Nem jó érzés? Vagy baj netán?

Macskamentésbe bele lehet kötni, de a macska is élőlény, a néni pedig egész életében fizette az adót, a tűzoltó pedig jó fej, és segít.
Nem minden nap, de egyszer segíthetsz.
Morális okokból is akár.

Ennyi.
Ember vagy, nem fogaskerék, és nem gép.
Elvileg "sapiens" ugye... bár ez egyre ritkább.

Ez az egész 112 ugyan arról szól mint mostanában minden.
Egy látszat szarra, ami nem számít milyen szar, sok lóvét felvenni, lepapírozni, és 60%-át zsebre rakni.
Ezért kerül a media markt-ban típusra ugyanaz a fényképező 48ezerbe, a műszaki vizsgasoron pedig 220ba számlásan.
Ez sem vicc, nkh-s haverom mondta.

mod:
részemről a témát lezártnak tekintem, leírtam amit tudni érdemes, aki akar, elgondolkodik rajta, aki nem akar, az ne tegye.
szerintem teljesen felesleges, bonyolult, és jelentősen rontja a hatékonyságot, ráadásul sokba is kerül.
Lásd tetra rádiók...
úgy lenne értelme, ha a területileg illetékes parancsnokság tovább tudná kapcsolni egy 112-es központira, ahol beszélnek horvátul, lengyelül, franciául, spanyolul, akármi, hogy a külföldi is megértesse magát, hogy mi baja van.
de ez így ebben a formájában felesleges pénzkidobás, és emberélet kockáztatása.

pacsi mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#71) Lauda válasza Tüzi (#70) üzenetére


Lauda
félisten

Emberileg tényleg le a kalappal a tűzoltók előtt. Függetlenül attól, hogy a macskát szedik le a fáról vagy a gázpalackot/lakót hozzák ki az égő házból.

(#72) bambano válasza 8th (#68) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

megmondom konkrétan: pontosan ugyanilyen problémával küzdök a melómban, csak kisebb léptékben.
a saját életemből vett tapasztalatok alapján nincs más járható út, mint az erősen központosított, normális informatikával megtámogatott rendszer. az, ahogy eddig működtek, gyakorlatilag egy-két szempontot leszámítva minden más nézőpontból fenntarthatatlan és kezelhetetlen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) Lenry válasza bambano (#72) üzenetére


Lenry
félisten

ahogy eddig működtek, gyakorlatilag egy-két szempontot leszámítva minden más nézőpontból fenntarthatatlan és kezelhetetlen.

mégis működött.

de mondok mást: ha már ebben az országban bevett gyakorlattá vált, hogy nem simán csak szórjuk a pénzt, hanem felgyújtjuk, ráfosunk, aztán lehúzzuk a budin, akkor akár fenntarthatnánk ilyen dolgokat is, mint a nem-profitorientált tűzoltóság

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74) dabadab válasza bambano (#67) üzenetére


dabadab
titán

"mennyibe kerül az a tűzoltóság, ahol a helyiek döntik el, hogy mikor kinek milyen témában segítenek?"

Ha mondjuk számolunk extra tízezer forintnyi üzemanyaggal meg kopással egy ilyen szivattyúzós kiszállásnál, ahol ezzel megakadályoznak százezer forintnyi kárt, akkor ott nemzetgazdasági szinten beljebb vagyunk kilencvenezer forinttal.

Fogalmam sincs a konkrét számokról, de azt saccolnám, hogy a tűzoltóságnál (pont úgy, mint a szolgáltatószektorban általában) a költségek nagy része fix, vagyis olyan pénz, amit akkor is ki kell adni, ha a tűzoltók egész nap csak a laktanyában malmoznak (fizetés, ingatlan fenntartása, szimpla öregedésből eredő amortizáció, ilyenek) - ilyenkor meg az a megfelelő haszonmaximalizálási stratégia, hogy annyi értelmes dolgot csináljanak, amennyit csak lehet.

DRM is theft

(#75) Tüzi válasza Lenry (#73) üzenetére

Na jó, még ideírom az izzócserét, bár nem 112, de látszani fog a katasztrófavédelem nevű gittegylet agyhalottsága, és bődületes kreténsége.

4 db halogén izzó van egy fényárbócban.
Ebből kiégett egy.
Csere.

Első nap:
20-as (parancsnok), lejelentette megyére, hogy kiégett egy izzó, cserélni kellene.

Második nap:
Ők azt mondták, hogy szereljük ki, és vigyük be hozzájuk. (laktanya-megye (ez a megyei katvédet jelenti most) távolság google szerint 13.6 km.
20-as beül a szolgálati gépjárműbe, bekocsikázik a döglött izzóval, leadja, hazajön.

Harmadik nap:
Másnapra elbírálták, hogy tényleg döglött az izzó, és nem a békaemberek akarják a nemzetgazdaságot romba dönteni, sőt már tudjuk, hogy Soros sem ennek a szálnak a mozgatója, engedélyezték a cserét.
20-as keressen interneten egy olcsó boltot, ahol a legolcsóbb, kérjen árajánlatot. Kért, bekocsikázott megyeszékhelyre, bement a boltba, ahol a kinyomtatott papír várta, azt a hóna alá kapva elkocsikázott "megyére", ott leadta a papírt, majd hazakocsikázott.

Negyedik nap:
20-as reggel beér, felhívja megyét. Kocsiba ül, mivel elfogadták az árajánlatot, menjen be megyére.
Bemegy, majd onnan a szükséges mennyiségű pénzzel távozik a boltba, ahol megveszi az izzót.
Nem, itt nincs vége, 20-as a számlával, és az izzóval a tatyójában visszakocsikázik megyére, ahol leadja az izzót és a számlát.

Ötödik nap:
20-as reggel autóba pattan, irány megye, ahol végre kezei közé foghatja az izzót. Irány vissza a laktanya, ahol beszereltük.
Ö'öm é' bódóttá'.

Két nap múlva kiégett egy másik...

Ez az állami f.szkodás bevezetése előtt úgy nézett ki, hogy kiégett az izzó, kiszerelte a sofőr, felcaklatott az emeletre a TAP-oshoz, aki levett a polcról egyet, odaadta a sofőrnek aki beszerelte a jót a helyére.
Ez tarott kb 15 percig szereléssel együtt.
Majd ezt a TAPos pótolta abból a keretből, amit a laktanya kapott éves működéséhez az államtól. Ami persze nem volt elég, ezért bérmunkáztunk, és ment a kalapolás a környezetben lévő vállalkozóknál.
(Akik összedobták a beszállót az új vízszállítóba (15guriga asszem) meg pár év adománya még beleszállt, tök fasza, fél év múlva jött a katvéd, és államosította azt amiben a magánemberek pénze is vastagon benne volt. Szép?)

Szóval az, aki nekem innentől a szivattyúzás miatt, vagy macskaleszedés miatt, vagy favágás miatt azt mondja, hogy micsoda szar rendszer volt az, mert mi határoztuk meg mit csinálunk, és tarthatatlan, és rosszul működött, és ez a rendszer a frankó, azt pofán fogom röhögni.

A fenti sztorihoz adat:
Az izzó 825 forint volt.
A megtett táv 5*27km, azaz kb 130km-t kocsikázott a 20-as, nem számítva a boltba mászkálást.
Teljesen normális, ugye?

Ennyit a régi szar rendszerről, és a csodásan működő katvédről, ami tavaly mennyi is? 30 milliárdos veszteséget szedett össze?
:C

mod:
gondoljunk bele, hogy ez a laktanya meglehetősen közel van a megyei katvédhez.
van olyan, ami 50km-re.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#76) Egon válasza Tüzi (#75) üzenetére


Egon
nagyúr

Amióta a katasztrófavédelem betette a lábát ezekre a területekre, drasztikusan romlott a helyzet, ezt én is hallottam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#77) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Nem tartottam már korábban sem helyes döntésnek a központosított segélyhívó rendszert. Szerintem járásonként kéne hívásfogadó egységet fenntartani, aminek esetleges túlterhelődése esetén a rendszer egy környékbeli állomásra kapcsolna. Ezek az bázisok képesek lennének arra, hogy adott esetben (mondjuk egy balesetnél) mindegyik érintett szervet értesítsék méghozzá úgy, hogy az ott ülők rendelkeznek némi helyismerettel is a járásukkal kapcsolatosan.

Az persze más kérdés, hogy a kormány most is magasról tesz a szakma véleményére, és a saját feje után menve végigver mindent, amit a politikusai megálmodtak. Olyan jó lenne, ha a politikai elit felfogná: attól, hogy politikus, nem ért és nem érthet mindenhez. Nem is kell neki. Kérdezzék meg a szakmabelieket, majd ők segítenek...

(#75) Tüzi: Ez kísértetiesen hasonlít a KLIK és a Szakképzési Centrumok beszerzési "stratégiájára". Egyszerűen vicc az egész...

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#78) Tüzi

Egy a lényeg, papíron minden fasza, minden jó.
Ezt támasztja alá a hangulatjelentés is
:))

Lassan 30 évvel a rendszerváltás után...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#79) bambano válasza Tüzi (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nézzük a másik oldalt is:
régen volt:
1. tűzoltóság
2. rendőrség
3. munkásőrség
4. vpop
5. katasztrófavédelem

stb.
most van rendőrség meg katasztrófavédelem. most egy pillanatra tételezzük fel, hogy az összes beosztottat megtartották, akkor is harmadolni lehet a parancsnoki meg a kisegítő állomány létszámát. titkárnő meg irodavezető meg alezredes sokkal kevesebb is elég.

milyen hibákba lehet belefutni:
- azt mondja a dolgozó, hogy túl sok a túlóra. és mit csináltál túlóra alatt? válasz: vállrángatás.
és ugyanez pepitában még vagy 5-6 féle témakörben. és mivel a vezetőségnek semmiféle adata sincs arról, hogy valójában mi történt, így nem is tud lépni semmilyen irányba se. se azért, hogy több pénzt kapjatok, se azért, hogy kevesebbet, semmiért nem lehet hajtani, ha az első kérdésre rögtön pingvinezés a válasz.

ismereteim szerint a katasztrófavédelem iso minősítéssel működik. azt meg nem lehet úgy megcsinálni, hogy fogod magad, oszt kimész a polgárhoz. tetszik-nem tetszik, ez van srácok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#80) Tüzi válasza bambano (#79) üzenetére

Akkor most egy iso-tól boruljak hasra, miközben látom, hogy egy sapka szart nem ér az egész?
Gondolod, hogy attól, mert egybeolvasztották ezeket, kevesebb lett a tiszt? :) biztos? :)

mod:
miközben a fizetésük nem kevéssel nőtt? 25-30%ot hallottam anno. tth-ké pedig 5-el. ez átlagban 15% ugye :)

máshol is ugyan ez zajlott le.

olyan ez, mint a modernkori okostelefonok.
mindent tud egy modern készülék.
internetezni, telefonálni, zenézni, fényképezni, tényleg mindent.
csak az internet lassú, pötyögni kényelmetlen, a telefon hangminősége sokszor rossz, zenében nincs teltség, fényképezni pedig... nax bohóckodásra jó...
és 12 óránként lemerül.

tehét sok mindenre jó, de semmire nem lehet nyugodt szívvel használni.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#81) #33253120 válasza bambano (#79) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1 az eddigi összesedre. (És rejtett subscribe)

(#82) Agostino válasza Tüzi (#61) üzenetére


Agostino
addikt

személyes tapasztalat, lassú bizony és nem is tudom mi a jó szó, talán a felületes. nagyapám elesett, mázlija volt, hogy éppen nála voltam. combnyaktörés, laikusként is rámondtam és tudtam, innen ő önerővel nem kel fel, de még velem sem. bányász az öreg, jó nagy darab ember, de nem elhízott. hívom a 112-őt, elmondom mi van hol, város irsz, utca emelet, ledaráltam, kell a pontos azonosítás. na ezek után 2-3 percig újra felvittük az adatokat, mert bepötyögte, vagy a bánat tudja mit csinált a diszpécser. ekkor kapcsolt a szét a vonal. wtf. újrahívom, szerencsére uahhoz kerültem vissza, közli, hogy akkor jön a mentő és leteszi. mondom magamban, ember, az nem is fontos mik a körülmények? hívom vissza, letol, hogy úton vannak. oké, akkor már tökmindegy. két szerencsétlen mentős felmászik - lift a nincs az épületben - és engem csesznek le, miért nem mondtam, hogy kell szállítószék és hogy hány kilós a sérült. mert mondom végig sem hallgattak a központban...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#83) dabadab válasza Egon (#76) üzenetére


dabadab
titán

"Amióta a katasztrófavédelem betette a lábát ezekre a területekre, drasztikusan romlott a helyzet, ezt én is hallottam."

Teljesítik, amit ígértek: megvédik a katasztrófát.

DRM is theft

(#84) dabadab válasza bambano (#79) üzenetére


dabadab
titán

"ismereteim szerint a katasztrófavédelem iso minősítéssel működik. azt meg nem lehet úgy megcsinálni, hogy fogod magad, oszt kimész a polgárhoz."

Igazából de, az ilyen isos marháskodások a jól definiált felelősségi körökről, procedúrákról meg dokumentációról szólnak (volt szerencsém elszenvedni ilyen auditokat - gondolom neked is). Ha le van írva, hogy egy lakossági bejelentésnél x eszköz bevetéséig az ügyeletes tiszt dönthet, akkor az a folyamat.

Persze ehhez az kell, hogy olyanok írják le a folyamatokat, akiknek van valami elképzelésük arról, hogy hogyan kellene működnie a szervezetnek, nem olyannak, akinek nulla domain-specifikus tudása van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#85) Tüzi válasza Agostino (#82) üzenetére

Most gondold el ha éppen anafilixás lett volna, és éppen azon a két percen múlt volna amíg bohóckodtak a telefon végén...

(#84) dabadab
+1

mod:
de igazából ez egészen addig nem fog érdekelni senkit, amíg ő nem kerül bele a rendszer kíváló működése miatt egy olyan helyzetbe, amit senkinek nem kívánok.
addig megy a struccpolitika.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#86) Lauda válasza Tüzi (#75) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk a cégnél ugyan ezt csinálták. Itt te csak egy izzót látsz, de gondolj csak bele az egész országban hány izzót, meg isten tudja miket kell cserélni nap mint nap. Ez az egész arra megy ki, hogy nem tudjon senki mutyizni. Itt egy izzó, ott egy ecset stb stb.

(#87) Tüzi válasza Lauda (#86) üzenetére

Szóval egy pontosan 825 forintos izzóért teljesen normális dolog elkocsikázni mittudomén négyezernyi benzint?
Miközben az okf-nél tízmilliók folynak ki hetente marhaságokra? :)
Biztos, hogy az lenne a nagyobb baj, ha itt-ott eltűnne egy-egy ecset, vagy izzó?
Sutyi mindig lesz.
Csak nem mindegy, hogy egy ecset, vagy mondjuk egy havernak kijátszott vizesblokk építés, 2 zuhanyzóval, meg 2 wc-vel 66millióért ugye...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#88) Lauda válasza Tüzi (#87) üzenetére


Lauda
félisten

Nem számít, hogy érted-e, csak próbáltam megvilágítani az okot.

(#89) Tüzi válasza Lauda (#88) üzenetére

Pontosan értem, nálunk is volt mutyi. Régi rendszerben is.
De most is van.
Csak a mértéke sokkal nagyobb, igaz kevésbé feltűnöbb, mert szép kép mögé van rejtve.

na én off.
pacsi mindenkinek

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#90) #33253120 válasza Lauda (#86) üzenetére


#33253120
törölt tag

Más cégnél régen divat volt otthonról bevinni a nem működő fényforrást, kicserélni azzal ami a raktárban/wc/fürdő/stb helyeken van, mert a magyar nem "hülye" megtanulta a szoc alatt, hogy mindenki a munkahelyéből éljen meg, haza is hordták apránként.
Kolléga legtöbb ismerőse rendőr/tűzoltó lett a törzsfejlődés folyamán, és egy olyan környéken lakik ahol a rendőröket nem lehet megvesztegetni, de a tűztók "zsebpénzért" kijönnek ha pl útban van egy fa. Van egy nem hangosan kimondott összeg, és hirtelen egy fa az élet-és vagyonbiztonságot veszélyezteti... Működik.
De volt olyan gyakorlat is amikor véletlen tűzcsapot kellett piszkálni, és véletlen pont egy medencényi víz folyt ott el.
De semmi szándékosságot nem feltételezek. Az élet kegyetlen, ezek a velejárói. Viszont volt iskolatársam (állományban van) keselyűset játszik, ha leégett a házad, szerel bele villanyt. Megéri....

(#91) Lauda válasza Tüzi (#89) üzenetére


Lauda
félisten

Oké! ;)

(#92) qqcqqc válasza bambano (#72) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor biztosan tetszeni fog a csodálatos központosított rendszer, amikor egy stroke esethez hívsz mentőt. Te mondjuk egy olyan városban, vagy városrészben vagy, ahol van két Kossuth utca, a telefon csöng az ország másik végében, három perc, mire felfogja, hova kell menni, az ötödik percben tudja, mi a baj és kb a tizenötödik percben értesíti az illetékes mentő állomást. A harmincadik percben megérkezett a mentő, és tíz percig tart az út. A beteg rehabilitációs esélye a felére csökken.

(#93) Lauda válasza Tüzi (#89) üzenetére


Lauda
félisten

Egyébként a lényege az, hogy a jóskapista ne mutyizzon a tűzoltóságon. Hogy máshol mit csinálnak az megint más dolog. El se hinné ám az ember a sok apróság is mit tesz ki egy év alatt. Meg mindig a mohók cseszik el a rendszert, akiknek semmi sem elég. Ilyenkor az is szív, aki megelégedett a kevesebbel is.

(#94) Lauda válasza #33253120 (#90) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk is ez volt. A főnököknek mindnek olyan nyomtatója volt, mint az irodai, így ha kifogyott a patron, behozta, az újat meg hazavitte. De ez csak csepp a tengerben, az utolsó csavarral is ez ment. Na az ilyenek miatt kell most szarakodni nekik is egy izzó miatt. De volt olyan csopvezető is, aki direkt olyan autót vett mint a céges kocsik és onnantól fogva egy fillérjébe nem kerültek a szervizek.

[ Szerkesztve ]

(#95) Tüzi válasza #33253120 (#90) üzenetére

Sokkal sikeresebb törzsfejlődésen mentél keresztül, ha lenézed azokat akik a saját testi épségüket teszik kockára azért, hogy a Téged megmentsenek ha olyan helyzetbe kerülsz...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#96) bambano válasza dabadab (#84) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha az elmegyógyászod lennék, most azt mondanám, hogy végre nagy áttörést értünk el.

"Persze ehhez az kell, hogy olyanok írják le a folyamatokat, akiknek van valami elképzelésük arról, hogy hogyan kellene működnie a szervezetnek, nem olyannak, akinek nulla domain-specifikus tudása van.": tehát eljutottunk odáig, hogy nem az a baj, hogy egy callcenterbe tolnak mindent, hanem az, hogy annak az egynek a működése szerintetek nem megfelelő. ez utóbbi állítással nem fogok vitatkozni.

de akkor nem a változást kell megakadályozni, mert akkor még mindig két lovas lovaskocsin hurcibálnák a négy markos fickó által hajtott kézi fecskendőket, hanem a fejlődést hagyni kell menni és a hibáit javítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#97) bambano válasza qqcqqc (#92) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem eddig kétszer volt szükségem mentőre az elmúlt 25 évben.
viszont az adóm végig magas volt, mert pazarolva költöttek minden területen.
tehát akkor most mi is a jó megoldás? hogy maradjunk a lóvontatású fecskendőnél?

egyébként ti, akik ennyire fikázzátok ezt a döntést, beszéltetek mostanában a 112-vel és ez alapján mondtok véleményt (erről csak dabadab nyilatkozott eddig), vagy ti is benyaljátok az ilyenolyan érdekvédő akárkik siránkozását?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#98) Lauda válasza Tüzi (#87) üzenetére


Lauda
félisten

Eszembe jutott egy történet úgy 6-7 évvel ezelőttről. Magyarország legnagyobb kúthálózatának egy kútja, ami olyan helyen van és olyan a kútépület, hogy klíma nélkül képtelenség normálisan működtetni, mert megfőnek az 50 fokban a vásárlók (a kutas nem számít) és a csokik szétolvadnak. Elkezdett döglődni a beltéri, csörgött-zörgött. Ezt figyeld! Jeleztük a főnökünknek, ő jelezte a területi vezetőnek, ő pedig a szervizeseknek. Kb két hét múlva kijöttek és megállapították, hogy kell egy új klíma. Innentől fogva kb másfél hónap telt el, mire jöttek felszerelni az új kül és beltérit. Közben persze érdeklődtünk, engedélyeztetés, meg kell rendelni a klímát stb stb. Tőlünk két utcányira ott volt egy nagy klímás cég. Nem lényeges, csak az számít, hogy ne tudj elmutyizni tőlük egyetlen fillért sem. Persze ha megállt valamelyik kút , két órán belül már szerelték a kútkarbantartók, hogy az üzemanyagot el tudd adni. De ha megdöglesz az ráér. A csokikat is a hűtőben tartottuk. Ja és a füvet is nyírd le, ha megnőtt. Szóval abszurd.

[ Szerkesztve ]

(#99) Tüzi válasza bambano (#97) üzenetére

Tegnapelőtt hívtam őket melléképület tüze miatt.
Csak azért, mert a volt kollégáim telefonszámát elfelejtettem átmenteni az új telefonomba, de ezt hétvégén pótolni fogom.

Szerény véleményem szerint pont 7 (közel 8) évvel többet töltöttem hivatásos vonulós állományban mint Te.
Szóval lehet, hogy egy fokkal jobban rálátok mint Te.

De én csak egy értékvédő akárki vagyok, aki siránkozik, nem érdemes még csak elolvasni sem azt amit írok, úgyis hazudok, és félrevezetek, Soros úgyis küldi majd a havi apanázsom, amit a békaemberek kézbesítenek holnap, mikor elmegyek a strandra, és úszom egyet...
:)

Annyit kérek csak, hogy azt értsd meg:
Nem a fejlődéssel van a baj, hanem annak irányával.
Ez nem fejlődés, hogy egy 20%ban működőképes rendszerre cserélünk egy 90%ban működőt.
Csak azért, mert sajt. Mert kitalálta valaki, hogy van rá EU-s támogatás, és húdefasza, lesz új villám az Adrián...
Ezt eljátszhatod a számítógépeddel, de nem az életmentéssel.
Amikor pedig elkezded mondani a hibákat, akkor a "hülye vagy te" lemez kerül a lejátszóra, és mehetsz a bíróságram mert a jó káder feljelentett... Bakondi.

Hagyjuk már ezt.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#100) bambano válasza Tüzi (#99) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát attól, hogy 8 évet voltál hivatásos vonulós, már azt is tökéletesen tudod, hogy hogyan kell egy ilyet szervezni? nem a tűzoltással foglalkoztál, hanem más munkájába ütötted bele az orrod?

másrészt azon a ponton, mikor ilyen teljességgel mellékes érvekkel kezded bizonygatni a vélt igazad, fordul át a vita flame war-ba vagy trollkodásba. a pont, ahol én kiszállok, és nem kezdem el méregetni az e-perómat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.