Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) viktorhu válasza bambano (#105) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem így történt, hanem Te kérdőjelezted meg, hogy van-e tapasztalata a kérdésről, vagy csak úgy mondja, amit mond - erre volt a válasz, hogy igen, neki van tapasztalata. És nem is egy dologról vitatkoztok, mert Te arról beszélsz, hogy a központosítás elvben helyes irány, ő pedig arról, hogy egy rossz rendszert vezettek be, ami sokkal lassabban működik a réginél.

(#152) Tüzi válasza bambano (#100) üzenetére

Képzeld, híradós is voltam, mivel amikor jött ez a marhaság, kijelöltek olyas valakit az állandó híradós mellé, aki nem sírja el magát egy hibaüzenettől :D vagy "terheléses gyakorlattól", amikor ezernyi hívást tettek a rendszerre, ami a 20 perc után összefosta magát (szakadozott/torz/telejesen eltűnt hang), de ezt már nem írták bele a jelentésbe :D
Tudom, mert nekem k.rták el egy estémet azzal, hogy kétszer húsz percen keresztül folyamatosan csörgött két telefon, és 8 kézzel, 40 ujjal gépeltem/írtam a "káreseteket", rendeztem őket fontosság szerint, és a közben fellépő hibákat időpontokkal, amiket utána k.rvára nem olvasott el senki :)

Vettem/adtam káreseteket.
Úgy a régi, mint az új rendszerben.
A "pajzs"-os (katvédes riasztási rendszer) késéseket sem hasraütésből mondtam.
A 112-t sem.

De mindegy, vitatkozhatunk itt, Te mondod az iso-t, én pedig a tapasztalatot.
Te papír oldalról közelíted a dolgot, én gyakorlati oldalról.
A gyakorlat pedig azt mutatja, hogy ez a rendszer a jelenlegi formájában lassabb, rosszabb mint az, amit leváltottak vele.
Tették ezt mindenféle _valós_ tanulmány, vagy kérdezésl,és a jogos kritikák/kérések figyelembe vétele nélkül.

Nem tudom ezt egyszerűbben leírni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#153) Mister_X válasza dabadab (#74) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"ilyenkor meg az a megfelelő haszonmaximalizálási stratégia, hogy "

Állj, állj, állj. Hogy micsoda, milyen stratégia?
Szóljatok, ha lemaradtam valamiről, tudtommal még nem Nemzeti Katasztrófaelhárítási Zrt. a tűzoltóság neve.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#154) Rive válasza Mister_X (#153) üzenetére


Rive
veterán

Szóljatok, ha lemaradtam valamiről...

Szólok: a jelek szerint vagy végigolvasni, vagy értelmezni nem sikerült.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#155) dabadab válasza Mister_X (#153) üzenetére


dabadab
titán

"Állj, állj, állj. Hogy micsoda, milyen stratégia?"

Lehet, hogy ez neked újdonság, de a tűzoltókat (ellentétben pl. az államilag kitartott focistákkal) nem hobbiból fizetjük, hanem azért, mert társadalmi hasznosságuk van, és ezt a hasznosságot érdemes maximalizálni.

Mi nem világos ebben?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#156) Mister_X válasza dabadab (#155) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A megfogalmazás, én is azon az állásponton vagyok, hogy vannak dolgok, amiken nem kellene spórolni. Ezerszer inkább vigye el a tűzoltóság a pénzt, hogy ha kell, fenntartsa a jóhírét azzal, hogy kimegy kidőlt fát vágni a ház elől, mintsem... francba is, unalmas meg elcsépelt már leírni, de inkább, mint stadion épüljön.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#157) batmanéhes


batmanéhes
tag

most hogy elkardoztatok az efecskendőkkel, idebiggyesztenék pár valóban lényeges gondolatot:

-van-e otthon egy vagy több méretes tűzoltókészülék, mindenki által ismert helyen?
-van-e füstjelző?
-van-e bárminemű jutub ismereted arról mi van, ha akárki összeesik körülötted?
-van-e családi orvosok összes (mobil...) száma mindenki telefonjában?
-van-e eszközöd (mondjuk öv vagy erős kendő, legalább vmi kés ilyesmi) és jutub ismereted artériás vérzés esetére? (nehéz túlélni)
-van-e eszközöd és jutub ismereted infarktus, ilyesmi esetére? (mondjuk aszpirin meg víz, akár só, cukor)
-van-e a kocsiban egy működő olló, aranyfólia, esetleg res-q-me vagy hasonló?

ahogy eddig is, magad uram ha szolgád nincsen. a listával persze lehet vitatkozni, de kezdetnek megteszi.

(#158) Rive válasza batmanéhes (#157) üzenetére


Rive
veterán

most hogy elkardoztatok az efecskendőkkel

Az ugye megvan, hogy igazából csak beszálltál a buliba :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#159) bitpork válasza batmanéhes (#157) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oszt tégedet Dzson Rambónak hínak-é?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#160) DeFranco válasza batmanéhes (#157) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én válaszolhatok? :DDD

(#161) olloczky válasza bambano (#29) üzenetére


olloczky
senior tag

Hali

Elolvastam pár kommentet (mind a 200at most nem :D), és lenne egy-két meglátásom. Miskolci vagyok és nagynéném és barátnőm édesanyja is a 112nél hívásfogadók. Ahogy bitpork és bambano írták, a helyismeret okozhat esetleg gondot, de térképről megnézik. Sajnos a térkép amit használnak több éves adatokkal dolgozik, van ahol autópálya részek nincsenek rajta, illetve a városokon elvégzett kisebb-nagyobb átépítésekről ne is beszéljünk.. és nem használhatnak külsős (pl google maps) alkalmazást. Ebből kell gazdálkodniuk, illetve az éppen betelefonáló információiból.

A tűzoltó fórumozó írta, hogy 10 perc eltelik mire megkapják a bejelentést. Én úgy tudom az ott dolgozóktól, hogy legfeljebb 1 percig lehet nyitva az adatlap, azon belül küldeni kell az illetékes hatóságnak a bejelentést, és ezt nagyon komolyan veszik. Ezt most csak azért említem meg, hogy valaki az ő védelmükben is beszéljen, mert mint mondtam, nekik sem áll minden lehetséges módszer a rendelkezésükre és erről nem ők tehetnek, ők próbáljak a lehetőségekhez képest a legtöbbet kihozni magukból és a helyzetből.

Igen, ez a rendszer még nem tökéletes, de szerintem arra pl nagyon is jó, hogy a telefonbetyárokat, valamint véletlen hívásokat kiszűrjék és ez tényleg ne a mentőállomás 2-3 diszpécserére terhelődjön, ahol esetleg már tényleg életek múlhatnak rajta, hanem szóródjon szét 50-80 ember között.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#162) nemlehet válasza olloczky (#161) üzenetére


nemlehet
őstag

Senki sem magukat az operátorokat szidta, ők a legkisebb probléma az egészben. De pl gondolj bele abba, hogy 1 percig lehet megnyitva az adatlap. Az 60 mp. Az semmi. Lehet hogy elő van írva, de hogy nem tartható az szinte tuti biztos.

De amúgy pont ebből, hogy az operátoroknak nem áll készenlétben minden ami munkához kell mutatja az egész rendszer elbaszott voltát. Innen látszik, hogy az eszetlen spórolás (papíron) és még azon belül is a minél több pénz lenyúlása volt a cél, semmi más.

persze ez nem a központi operátorok hibája, vajmi kevés beleszólásuk van bármibe is. Ez Pintér ügylete mert az olajszőkítps milliárdok úgy tűnik kezdenek elfogyni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#163) dabadab válasza olloczky (#161) üzenetére


dabadab
titán

"tényleg ne a mentőállomás 2-3 diszpécserére terhelődjön"

Most se azok terhelődnek, vannak nekik is regionális callcentereik, sok ügyintézővel, akik eddig is elboldogultak a hívásokkal. Ráadásul ezek képzett egészségügyisek, szóval azt is meg tudják csinálni, hogy a segélyhívás keretében levezetnek egy szülést, ahogy az megtörtént pár hete.

A 112 bevezetése csak annyit jelent, hogy ezentúl a vészhívások valamennyi késéssel érkeznek be ezekhez az ügyintézőkhöz, semmi mást.

DRM is theft

(#164) batmanéhes válasza bitpork (#159) üzenetére


batmanéhes
tag

én vagyok a batman. tök mindegy, amíg valaki fel nem mutat egy, az enyémnél hasznosabb posztot a topikból. puszta jószándék vezérelt, ez megint nyilvánvaló lehet ha érteni akarja az ember.

@DeFranco: tűzoltókészülék vane? éjszakai családos riadógyakorlat kisgatyában házból kiszaladással vane?

[ Szerkesztve ]

(#165) DeFranco válasza batmanéhes (#164) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amennyiben a porral oltó tűzoltókészüléknek számít.

zsákos homok nincs.

(#166) bitpork válasza batmanéhes (#164) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A hivatásos világvégerettegés nem érintett a topik által. A topikban csak és kizárólag az alanyi jogon járó élet és értékmentés állami megvalósításával foglalkoztunk eddig. Ha neked az a megoldásos, hogy szájból lógó izzó gömbvasat szívva, fél kézzel porral oltasz, miközben a másik kezeddel a benzinmotoros daraboló fűrésszel oldod meg a saját problémádat akkor sok sikert hozzá. Mindenki másnak ott van a mentő és tűzoltó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#167) Tüzi válasza olloczky (#161) üzenetére

Ha visszaolvasod, akkor én a "pajzs" nevű katvéd rendszerre írtam a(z akár több mint) 10 perces késést. Átlag 2-4 perc.
A 112 erre csak rátesz közvetlenül 1 percet (minimum), közvetve (újboli kikérdezés, stb) még 1et, vagy kettőt.
Ez már három perc minimum ami plusz.

Egy infarktusos betegnek ez minimum 30% esélycsökkenés.
Egy agyvérzésesnek nem tudom... 50?
Autóba szorultnak? Főleg ha kigyulladt?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#168) Lauda válasza bitpork (#166) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem arra céloz, hogy a legtöbb ember borzasztó okos, mikor az állam által működtetett mentő/tűzoltó rendszert kell minősíteni. Közben pedig önmaga gyakorlatilag semmit sem tesz a saját biztonsága/élete védelme érdekében. Nincsenek hozzá eszközei és nincs hozzá ismerete. Általában ugyan ez a helyzet az egészségüggyel. Azt szokták mondani, hogy csak betegségügy van, mert akkor foglalkoznak veled, ha már beteg vagy. Igen? Magaddal nem neked kellene foglalkoznod? Nem a te érdeked, hogy egészséges maradj? Mit teszel azért, hogy egészséges legyél? Tapasztalataim szerint az emberek 90%-a semmit. Csak pofázni tudnak, megmozdulni már nem. Nem érek rá, nincs kedvem stb stb, mese az egész.

Gyakorlatilag az emberek 100%-a abban a hitben van, hogy ő sosem betegszik meg. Mint az autóbaleseteknél, velem úgy sem történik ilyesmi. Dehogynem történik. Abban is biztos lehet mindenki, hogy meg fog majd betegedni. Előbb-vagy utóbb, de biztosan meg fog. Na emiatt kellene az olyan szenvedélyektől amik nem olyan fontosak megszabadulni és minden nap kicsit edzeni a szervezetet, hogy legalább a saját ellenálló képességét fenntartsuk vagy amennyire lehet, megerősítsük.

[ Szerkesztve ]

(#169) bitpork válasza Lauda (#168) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az egészségügyi faktorokat lehetne szankcionálni (pl vki nem megy el szűrővizsgálatra akkor emelkedik a biztosítási díja) De a mentő szolgálatoknál hallgatni kellene a benne dolgozókra, szerintem. Kórházakkal/egészségüggyel kapcsolatban van tapasztalatom (a teljes családom ott dolgozott, még magam is fél évet lehúztam ott az IT-n), de valahogy a konyhán kívül nem nagyon volt olyan terület ahol menekíteni lehetett haza dolgokat. Édesanyám pl raktár vezető volt 26 évig ott, és soha nem volt nagyobb baja mint pár eltűnt toll, egy-két tönkrement munkaruha. Más kérdés h az orvosok a nyakára jártak , hogy Marika teCCene-e tudni adni telefonszámokat és neveket, hogy a magánrendelőmet kivel rendeztessem be...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#170) nemlehet válasza Lauda (#168) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez jogos, DE.... Én egyszer mentem kocsival, előttem elcsaptak egy motorost , nem túl nagy sebességgel, de azért a kocsiban is szépen lefejelték a kormányt, a motoros szépen betörte a szélvédőt és repült pár métert.

Megálltunk, hívtuk a mentőket, a motoros nagyon el akart menni (nyilván sokkot kapott, azt mondogatta siet). Rendes protektor cucc volt rajta és teljesen jól mozgott, de azért biztos ami biztos beimádkoztuk stabil oldalfekvésbe és a 2 autóban ülőt meg nyugtatgattuk, próbáltuk megakadályozni, hogy mozogjanak, mert féltünk a nyaksérüléstől. Pár vágás volt az egyikőjük tenyerén, ezt elszorítottuk. Elég lassan értek ki a mentősök, mert máshol is volt baleset.

Meglátják a motorost stabil oldalban, erre vörös fejjel elkezd üvölteni az egyik, hogy ki volt a díszfasz aki ezt csinálta, hát ha nyaksérülése van tuti lebénul... Aztán látta, hogy a vérző kezű embernél szorítja egyikünk a gézt, ott is megkaptuk, hogy biztos faszán belemaszíroztuk a mocskot, így mehet majd mit tom én mire... Ergo amit legjobb tudásunk szerint tehettünk az inkább csak ártott. (amúgy a motorosnak nem lett semmi baja, de a csaj keze tényleg elfertőződött, bár erről nem vagyok meggyőződve, hogy a mi hibánk).

Másik eset: Raktárban dolgoztam diákmelón, meleg volt, olajsáros volt egy sarok, valahogy belobbant. Hívtuk a tűzoltókat, az egyik első kérdés volt, hogy van-e elektromos dolog a közelben. Mondtam nem tudom, szerintem nincs. Mondták, hogy akkor inkább ne kezdjek oltani, mert nagyobb baj lehet, menjünk ki, úgy sem a miénk a raktár, nem a mi kárunk lesz.

De mondhatnám a számtalan tűzvédelmi oktatást ahol rendszerint az hangzik el, hogy inkább ne csinálj semmit az értesítésen túl, mert nem tudod jól felmérni a dolgokat és sokszor inkább árt a laikus beavatkozása mint használ.

Innentől én hót ziher, hogy sehol se fogok harcos rambóként előlépni... A kocsimban van tűzoltókészülék, meg otthon is 1 CO2-es, mást nem tudok tenni. Balesetnél már inkább oda se megyek, csak telefonálok, mert azt mégegyszer nem akarom átélni, hogy amúgy is remeg kezem lábam és még vörös fejjel üvöltenek velem, hogy mekkora díszf*sz vagyok...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#171) #78693120


#78693120
törölt tag

Pár napja kellett hívnom a 112-t, szerencsére jobban lett a sérült.

Viszont, ha a 112-n múlik, akkor akár a hívás közben is meghalhatunk. Mire az adatokat felveszik duplán, addig bármi történhet, meg ugye ki is kell jönni (ez érthető).

(#172) Eastman válasza #78693120 (#171) üzenetére


Eastman
őstag

+ nemlehet

Valóban, ha egyedül vagy a sérülttel, dilemma lehet, hogy a segélyhívás során hosszan csevegj, vagy ezidő alatt cselekedj és próbáld ellátni. Telefonálni kell, az nem kérdés. A diszpécsernek kellene jól szabályoznia a beszélgetés maximális (optimális) idejét.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#173) #78693120 válasza Eastman (#172) üzenetére


#78693120
törölt tag

Persze, nem kérdés a telefonálás. Csak amíg korábban egy (valamennyire) szakember vette föl és akár telefonon is adott tanácsot, most "Mari" a szomszédból, aki csak továbbítani tud, hogy a szakembernek mondjam el megint minden adatomat, mert "Mari" kihagyott valamit.

Ez pont az az idő, amin egy emberélet múlhat.

Ráadásul az adott esetben érthetően elmondtam a címet, meg mi a gond és kb. 5-8 perc volt csak a 2 emberrel beszélés, pedig egyszerű eset volt. Elsőre még nem is tudtak kapcsolni, mert a mentőknél mindenki foglalt volt.

Szerencsére nem halálos baleset volt, így túlélte a sérült, de pl.: szívrohamnál akár rögtön a hullaszállítót is lehetne hívni ezzel az erővel, mert mire egy mentőhöz eljut az információ, addigra kétszer is meg lehet halni...

(#174) Eastman válasza #78693120 (#173) üzenetére


Eastman
őstag

(munkaerőhiány) Sajnos.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#175) Tüzi válasza Eastman (#174) üzenetére

Nem.
Ez vegytiszta kreténség... sajnos.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#176) Gdi


Gdi
senior tag

Kis thread-necro:
http://index.hu/belfold/2017/09/11/vaja_helyett_bajara_is_inditott_mentot_a_112-es_segelyhivo/

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#177) Lauda válasza Gdi (#176) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ez előfordulhat a 104-nél is.

(#178) Eastman


Eastman
őstag

Ömlenek a sztorik a 112-ről

"A tájékoztató kampányt ezért saját szakállukra az operátorok kezdték meg, akik Facebookon terjesztik a következő kisokost. Mi tehát a teendő, ha az ember a 112-n szeretne minél hamarabb mentőt vagy orvosi segítséget:

1.
Mutatkozz be.

2.
Közöld, hogy pontosan milyen címen van a beteg, akihez a mentő kell (település, utca, házszám, ha van, akkor emelet és ajtó, valamint kapucsengő, kapukód). /Pl. égő búzatábla./ Ha könnyen összekeverhető nevű a település, akkor az irányítószám is hasznos.

3.
Egyetlen rövid mondatban mondd el, hogy miért kell a segítség. Pl. "Egy idős ember rosszul van", "Betegszállításra van szükség", "A terhes testvéremnek fáj a hasa" stb. Ne kezdj bele a komplett kórtörténetbe, azzal a 112-es operátor nem tud mit kezdeni, azt majd a mentősnek meséld el.

4.
Várd meg, amíg létrejön a kapcsolás. Ez jellemzően Budapesten és Borsodban kicsit lassabb szokott lenni, egyébként általában gyors. Éjjel is lassabb lehet, ha alszik a mentős ügyeletes és a csengés ébreszti fel.

5.
Ha orvos vagy (akár kórházban, akár ügyeleten vagy háziorvosként), akkor is a fenti lépéseket kövesd és ne játszd a primadonnát. Az "Azonnal kapcsolja a mentőket, ne is kérdezzen semmit" hozzáállással az operátort akadályozod a munkájában és lelassítod az ügymenetet."

(6.)
Térdelve, a kezeiden összekulcsolt ujjakkal fohászkodj...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#179) Eastman


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#180) Eastman


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#181) Lauda válasza Eastman (#178) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ebben semmi extra.

(#182) Tüzi válasza Lauda (#177) üzenetére

Elég nehezen fordulhatott volna elő, mert cellainfó alapján a legközelebbi mentőállomásra kapcsolt a rendszer :D Volt benne valami 0.5% hibafaktor a gsm tornyok erőtérpárbaja miatt, de akkor max a szomszédba kapcsolt a hálózat, ők meg átadták a jelzést az illetékesnek.

Ugyenez volt a 105 is.

107 meg úgy rémlik, hogy megyére kapcsolt, alapos okkal.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#183) cskamacska válasza Lauda (#181) üzenetére


cskamacska
addikt

Cikket is olvastad a horrortörténetekkel megtűzdelve? :)

És szerinted ez sötétben bujkáló ellenforradalmi propaganda, minden jó ahogy van, esetleg az elvtársak még nem szoktak hozzá a jobb rendszerhez, de majd megszeretik, ill meglehet hogy szenvedünk vele még kicsit, sajnálatosan megnyomorodik vagy elhuny pár arra nem rászolgáló szerencsétlen, de majd újabb pár milliárdból visszaállíthatják a régi, jobban működő rendszert mint világújdonságot, és végül mindenki boldog lesz? :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.