Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9771) lamiki válasza NdrewSunix (#9769) üzenetére


lamiki
senior tag

A játék részéhez nem értek, mert nem játszok, de a gyorsabb, az mindig jobb lenne, ha tudnád tuningolni a G41-es chipsetet. A legtöbb G41-es alaplap vagy 1 Mhz tuningot nem enged meg, 334Mhz FSB-vel már nem indul, némelyiknél esetleg 10-15 Mhz-et megenged. Én eddig egyedül egy Asus P5G41T-M LE alaplappal találkoztam amit lehetett valamennyire tuningolni 375 Mhz-en az biztos működött, nem próbáltam, hogy hol a vége, gyanítom nem sokkal fentebb. A tuningot megpróbálhatod, azonnal rájössz ha nem engedi, mert alapbeállításokkal fog indulni az alaplapod, és szól, hogy a tuning meghiúsult. Valamint a fogyasztással is gond lesz szerintem. A sima E5450 proci jobb lenne, az csak 80 W, ez meg talán 125W. Ha nem kell a tuninghoz feszültséget emelni akkor nem fog változni a fogyasztás ilyen kismértékű tuningtól. Pl L5408 Xeonnál kimértem, hogy feszültség emelés nélkül max. 2900 Mhz-en működött (a gyári 2130 Mhz) változatlan fogyasztással, de a 3200 Mhz-es tuninghoz már kellett 0,05V feszültség emelés, ami terhelésnél +20 W fogyasztást eredményezett.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.