Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Gratulálok,nem kis munka és idő lehetett ennyi játékkal letesztelni a kártyákat.
3870 még mindig egy jó kártyának mondható,ahogy látom a tesztekből :D

(#2) luw2win válasza Hawk1979 (#1) üzenetére


luw2win
őstag

És még az X1950XT is jo kártyának mondható, ha a korát nézzük (cod4-be jól megállja a helyét)
Grat a teszthez. :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) Pecc


Pecc
őstag

Grat a teszthez, jó lett! :C

(#4) Gyusz


Gyusz
őstag

Jó teszt, csak nekem kissé átláthatatlanok a grafikonok ezzel a sok értékkel és színnel.

A Doom III egyébként 2004-ben jelent meg link.

(#5) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

A teszt jó lett, de a grafikonok elég átláthatatlanok. Sok esetben nem lehet leolvasni az FPS értékeket.
Különben meg tetszik a cikk, nekem is HD2600XT - m van. Messze nem gondoltam volna, hogy a X1950XT jobb, mint a HD2600XT. Régen még arról volt szó, hogy a régebbi játékokban jobb az X1950, viszont az újakban a HD2600 - as a jobb. Hát nekem nem ez jött le a tesztekből. :U
Ezek szerint még mindig jobb vétel az X1950XT / XTX, mint a HD2600Pro / XT. Bár fogyasztásba biztosan jobb a HD. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6) TomBoy1986 válasza HUNNIA1920 (#5) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Minden grafikon nagyítható 1200x600-asra, ha rákattintasz a képre. Ráadásul minden esetben azonos a sorrend a kártyák között, így ha egyszer sikerült meglelni, akkor mindig sikerült.

"Messze nem gondoltam volna, hogy a X1950XT jobb, mint a HD2600XT. Régen még arról volt szó, hogy a régebbi játékokban jobb az X1950, viszont az újakban a HD2600 - as a jobb. Hát nekem nem ez jött le a tesztekből."

Arra figyelj, hogy X1950XT-ről van szó és nem Pro-ról. A 2600XT az X1950Pro-nak volt házon belüli konkurenciája.

Ó és köszönöm a gratulációkat!

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) barnam_


barnam_
nagyúr

Még nem olvastam végig, de biztos vagyok benne hogy jó lett. Azonban lenne két észrevételem: a táblázatokban a piros háttéren a fekete betű nem jól olvasható; illetve jobb lett volna úgy készíteni a grafikonokat, hogy ne kelljen kinagyítani hogy el tudjam olvasni.

Amúgy grat :R

[ Szerkesztve ]

(#8) gtasystem


gtasystem
őstag

nagyon fincsi kis teszt.. :)

Ha az első táblázatot és az eredményeket hasonlítom össze akkor nekem az jön le, hogy a ROP-ok és a textúrázók száma a lényeges a kártya teljesítményében. A többi különbség a 3870 és az xt között csak a két gyártmány között eltelt időből adódó fejlődés miatt van..

nagyjából.. :)

1280*1024-es felbontásokat nézve, de a mai átlag pc monitorok többségében már ezen mennek..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#9) Raymond


Raymond
félisten

Nekem inkabb az jott le a cikkbol hogy mekkora tuti kartya (nemcsak volt, meg az is) az 1950XT :) Az 1950XTX-et talan masfel honapja adtam el a havernak €40-ert. Jol jart vele :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) HUNNIA1920 válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igazad van, anno tényleg az X1950 Pro - val hasonlították. Én arra gondoltam, hogy azóta már volt pár driver frissítés és azokkal már lenyomja vagy legalábbis egy szinten lesz az XT / XTX - el. Ezek szerint tévedtem.:)
Viszont még mindig vannak értékek, amiket nem lehet leolvasni a grafikonról. Lehet az én monitorom sz*r, de kinagyítva pl.: a COD4, a Crysis és a WiC grafikonjába egy - két érték nehezen leolvasható. Ha másnak jó, akkor nekem is jó, ezek szerint csak nálam ilyen.

Nem megszólni akarom a művedet, csak számomra nem mindegyik érték vehető ki teljesen. Viszont a te grafikonjaid fényévekkel jobbak még így is, mint egy - két cikkben látott "fektetett", meg % - os graf.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#11) TomBoy1986 válasza barnam_ (#7) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na ezt javítottam, jó is hogy mondtad. Amúgy nem igazán értettem a "szemcsésségét" sem a táblázatnak, mert az OpenOfficeban viszont jól olvasható a piros-fekete viszont így jpg-esítve meg nem. :F

A túlzsúfoltságot sajnos nem tudom csökkenteni, mert már így is csak a fele van benne azoknak az eredményeknek, amit akkor készítettem (megnéztem még 2200 és 2750MHz-es Phenom mellett is az eredményeket).

HUNNIA1920:

Sajnos azzal már nagyon sokat nem tudok csinálni, mert alapvetően a grafikon széthúzásából származnak a torzult betűk. Azt tudom javasolni, hogy a bal oldalt lévő osztást figyeld, s akkor remélem könnyebb lesz.

Egyébként próbálkoztam 3D-s grafikonokkal is, de azok aztán még rosszabbul olvashatók :(

gtasystem:

Igen, manapság az 1280*1024 átlag, sőt inkább már átlag alatti, hiszen enyhén szólva olcsók a 20-22"-os wide TFT-k (pl. az enyém vásárláskori árához képest), amiknek a felbontása már eléri az 1650*1080-at is. Egyébként tudnék feljebb menni felbontást tekintve, mert van itthon egy LG 900B-m (19" CRT), aminek a maximális felbontása nem kicsi, mai szemmel nézve sem, hiszen 2048*1536 :K
De ilyen kártyák mellett sok értelmét ennek nem látom.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#12) Raymond válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Szvsz a kepekre a megoldas:

1) fektetett helyett allitva legyenek igy lesz hely mindennek
2) jpg helyett png-be mentsd, akkor nem lesz szemcses

Az attekinthetosegel nincs gond, a szinek es a sorrend ugyanaz mindegyiken, jol lathato mi micsoda.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) troller válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


troller
senior tag

Csak egy tipp, a képeket ne jpg-ben, hanem png-ben rakd fel, mert a szöveges részek jobban olvashatóak lesznek. Volt erről valakinek írása a logouton, én is onnan tudom ;)

Raymond megelőztél

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#14) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

OK, köszi, legközelebb úgy csinálom.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15) WesTM


WesTM
senior tag

Tetszik a cikk,nagyon jó lett. :R Érdekes látni hogy az 1950 xt milyen jól tartja még mindig magát. Nem hiába az ati egykori majdnem csúcs kártyája volt. :R

(#16) csakegyreg válasza Gyusz (#4) üzenetére


csakegyreg
tag

ja átláthatatlanok a grafikonok de egyébként sok fáradságal elkészitett jó cikk

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#17) Raymond válasza TomBoy1986 (#14) üzenetére


Raymond
félisten

Valami ilyesmire gondoltam:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) ollie válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A cikk jó, de tényleg kéne egy kicsit pofozni a grafikonokon.

A túlzsúfoltságot könnyen kiküszöbölheted, ha a különböző felbontásos teszteket, külön grafikonba ábrázolod. És akkor meg lehetne azt is oldani, hogy ne kelljen nagyítani a képeket, mert az plusz macera, ami nem tesz jó az olvasottságnak.

De ne értsd félre, nagyon értékelem a munkádat!

***

(#19) Thunderzolee

Gratulálok! Biztos sok időbe tellett, de jó teszt lett :C

Engem nem zavar, h nagyítani kell, vagy az apró betűk nehezen olvashatók, a lényeg úgy is látszik. HD2600XT-ből felesleges CF rendszert építeni, nem sok hoz FPS-t, bár valóban alkalmazása válogatja. Egyszerűbb egy 1950XT/XTX karit beszerezni, meglepően jól teljesít még ma is, és néha egész olcsón ki lehet fogni itt az apróhirdetésekben.
H3870... hát igen, ez meg egy jó kártya, mint eddig is tudtuk. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) NovaBlue válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

Szép teszt!

Én még most is inkább vennék egy x1950XT-XTX-et minnt egy 2600 valamilyet vagy 8600GT-t jobb náluk érezni hogy van kraft, az új játékokról most nem beszélve!

[ Szerkesztve ]

(#21) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez igen, nem semmi meló lehetett. Nagyon szépen köszönöm a tesztet. Jah, és nekem tökéletesen olvashatóak az eredmények. ;)

Atya úristen, az X1950XT alázza 3870-et a COD4-ben szűrőkkel. :Y

Hát igen az NV ellene indította a 8800GT-ét. Valami hasonló aduászra lesz szüksége az ATI-nak 2009-ben mint anno a X1950XTX volt akkoriban (eszméletlen dezsávűm van most, mivel akkoriban csak 2 gpu-s megoldással tudta megszorongatni az NV ezt a karit).
Mert az NV készül valamire, és lesz még itt ne mulass. De hát remélem az ATI sem ül a babérjain.

Szvsz a 2600XT CF felejtős. Az a baj, hogy hiába az új driverek, az ATI nem foglakozik már a 2000-es szériával. Gondolom azért is ilyen szar a CF ezen a szérián. A 3000, és a 4000 szériánál már nem itt járunk hálistennek.

(#22) cizoe válasza tzsolesz (#21) üzenetére


cizoe
őstag

"Mert az NV készül valamire, és lesz még itt ne mulass."

Hát valamit lassan mutatni kell technológiailag is, a physix meg a cuda nem sok vizet zavar, ha vga-t vesz az átlag. [link]

TomBoy1986: Jó kis teszt, grat! nekem is volt 1950xt-m pár hétig, nagyon szerettem, csak a gyári blower az őrületbe kergetett, rákölteni nem akartam így 4850 lett belőle, aztán vissza 3870.. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) tzsolesz válasza cizoe (#22) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Most elég jól eltalálta a 216sp-és GTX260-at a 4870 elen. Ráadásul jött a 180.48, ami ezt még tetézi is. Hát igen válasz az mindíg lesz. De ez már csak ilyen. Az ATI-nak is lépnie kell, ha tartani akarja a bestbuy szintet minden szegmensben, mert szerintem most egy kicsit megingott a felsőház.

Jah, és gratula az új avatarodhoz, Király! :)

(#24) TomBoy1986 válasza tzsolesz (#21) üzenetére


TomBoy1986
veterán

COD4-nél azért olvasd el az apró betűs részt is :) De egyébként tényleg elképesztően jól teljesít benne az X1950XT. Mintha csak arra lenne írva :D

2600XT CF meg hát igen... nem egy nagy durranás. Őszintén én azt vártam tőle, hogy ennél valamivel fényesebben fog teljesíteni, de hát nem :(

Viszont legalább halk volt :DDD

Amúgy ennek a tesztnek a mérése (pláne mivel több CPU órajelen is megnéztem). Tényleg nem kis idő volt. S ráadásul semmi nem volt készen előtte :(

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) mmdms válasza TomBoy1986 (#24) üzenetére


mmdms
addikt

ismét nem csalódtam benned!
szép munka!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#26) forras2


forras2
őstag

Nagyon jó lett a teszt!
Amint látom elég sok munkád van benn,nagy gratula! :R

Nem hittem volna én sem,hogy az x1950 az jobb lenne az új játékokban mint a 2600...

(#27) gbors


gbors
nagyúr

Jó kis teszt! :C Egyetértek Raymonddal, tényleg az X1900XT-k nagykirálysága jön ki belőle - meg az, hogy a Catalyst fejlődésével az X1000-es kártyáknak is folyamatosan javul a teljesítménye - respect ATI :R

Őszintén szólva, én számítottam arra, hogy a 2600XT CF így fog szerepelni - arra nem, hogy a szimpla 2600XT ennyivel lassabb az X1900XT-nél - még AA nélkül is :Y

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#28) Dyno válasza TomBoy1986 (#24) üzenetére


Dyno
veterán

Nagyon szép teszt, ismételten le vagyok nyűgözve gratulálok, viszont tényleg a grafikonokon nehéz kiigazodni, de azért kilehet. ;)

Amúgy tényleg elképesztő az X1950XT, sok tesztben szinte alig rosszabb a HD3870-nél.Nem hiába keresgélek mostanság X1950XTX-et. :DDD X1950-es szériát kiemelten tisztelem nagyon jól sikerült volt, hasonlóan fogott meg engem mint anno a 6800Ultra/GT, vagy az X1950-ek útán a G80-as GTS-ek.

2600XT CF-re azt mondom hogy nem éri meg, valahol egészen kiemelkedő, de hát vahaol szigorúan mintha csak egy kártya lenne bennt :((( .De én még mindig ki vagyok akadva a X1950XT-n. :R :R Még egyszer gratulálok.

(#29) TomBoy1986 válasza gbors (#27) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ha visszaemlékszel, akkor nem véletlen, hogy ennyivel lassabb az X1950XT-nél, ugyanis az X1950 Pro és X1950XT között teljesítményben 20-33%-nyi különbség van, köszönhetően az architekturális felépítésnek.

Ugyanakkor a 2600XT az X1950Pro-val harcolt akkoriban "házon belül", s kevés esetet leszámítva alulmaradt.

És az X1950XT valóban egy király kártya volt, pláne az enyém, ami a 620MHz-es órajelet a gyári 1.45V helyett 1.2V-on is tudta. Aki azt megvette - ha ért hozzá - nagyon jó kis kártyához jutott potom pénzért :K

Ez még egy olyan kártya volt ugyanis, aminek a feszültségét minden nehézség nélkül lehetett ATT-vel állítgatni. 1.475V-on, megfelelő hűtéssel 742MHz-et is tudott a GPU-ja: [link]

Egy tönkrement X1950Pro után kaptam, 12K-t ráfizetve arra, gariztatva.

Dyno:

Legközelebb majd jobban vigyázok erre a grafikonos dologra, bár szerintem a nagyíthatóság az továbbra is megmarad majd.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#30) Dyno válasza TomBoy1986 (#29) üzenetére


Dyno
veterán

Nagyíthatósággal nincs baj, de ha felnagyítottam úgysem lett az igazi.Valahogy kicsit életlen, de hét a lényeget így is kilehet olvasni.Alapjában véve csak ez volt gyenge pont a tesztedben, de részletesen írtad le és érthetően.

(#31) gbors válasza TomBoy1986 (#29) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem az rémlik, hogy 2600XT és 1950Pro nagyjából pariban volt - AA nélkül az előbbi sokszor még előrébb is végzett. ezek a külünbségek pedig nem 20-30%-osak :)

én javasolnám amúgy, hogy hagyd el a nagyíthatóságot - egyrészt Neked is extra macera, másrészt sokkal jobb úgy olvasni egy cikket, hogy a lényeges dolgok "belemásznak az arcodba". a zsúfoltság elkerülésére kombinálnám Raymond és ollie javaslatát :K

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#32) Gábor vitéz válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Érdekes teszt. Szerintem is jobban fogsz járni egy második 3870-essel.
A 2600-as szerintem alapból kiegyensúlyozatlan (mert ugye egy megynyirbált 2900) ettől lehetnek a változó eredmények.

A grafikonoknál legközelebb arra figyelj, hogy az összetertozó értékeket próbáld egy színnel és azon belül eltérő árnyalattal jelölni. Így ránézésre hamarabb el lehet igazodni rajta, még kinagyítás nélkül is.
Másrészt ha nagyon sok adatot akarsz megjeleníteni egy ábrán akkor próbálkozz meg a fekvő oszlopos grafikonnal. Akkor talán nem is lesz szükség nagyításra.

Most: látom a fekvő elrendezést már javasolták.

[ Szerkesztve ]

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#33) Zolaash válasza Gábor vitéz (#32) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Fülig érő szájjal olvastam ezt a remek kis tesztet egy Sapphire által matricázott Built by ATi X1950XT 256mb boldog tulajdonosaként... :B

Rip and tear

(#34) Suker10 válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ez nem így van, az X1950 Pro is gyorsabb nála. :D
Az X1950 XT pedig egyértelműen gyorsabb.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#35) plaszy


plaszy
őstag

Gratula a teszteléshez, jól sikerült cikk lett belőle!
Mondom én ezt egy 3870-es tulajaként :)
Egyébként nekem nincs bajom a grafikonokkal, igaz egy kicsit másak mint a megszokottak, dehát aki akarja az át tudja látni :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#36) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Remek teszt, köszönjük!

A 2600 vs. 1950 versenyről csak annyit, hogy én anno AGP-s X800XT-ről váltottam 2600xt-re, de semmilyen gyorsulást nem érzékeltem, max. annyi, hogy elindultak azok a játékok, amik előtte nem voltak hajlandóak (oké, ez itt 100%-os gyorsulás :DDD ), de régiek kb. ugyanannyit hoztak sebességben. Ezután cseréltem 1950 pro-ra, és a gyorsulás erős másfél-kétszeres volt majdnem minden játékban.
Aki ezt a 2 kártyát egy szintre taksálja, talán nem próbálta ki mindkettőt ugyanabban a konfigban, csak a 2600 pro/xt körüli marketingre alapozhat. Én személy szerint a 2600-akat nem ajánlom, főleg hasonló upgrade-re, mint nálam volt (~X800-ról). PCI-E szintjén természetesen sokkal nagyobb a választék.
Talán segített ez az info valakinek.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.