Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza szetcsuszott (#48) üzenetére


Chaser
titán

Erdekes, nekem 3gb-os note 4 van, es legalabb a fele 90%-ban szabad, valoszinuleg ha tobb van tobbet lefoglal, meg nalam nem sok minden van feltelepitve, sokaknal meg az a standard h minden sz@rt feltelepitenek, aztan siras h lassu meg instabil, windows is osszeokadja magat ilyentol - ne vedd magadra -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Banano


Banano
tag

Hat ez elegge nogo lett...csak egy kicsit kene hozzatenni,es hasznalhato telefont kap az ember.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#53) szetcsuszott válasza Chaser (#51) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag


Ez az általános, ha minden be van zárva, ki van pucolva. De a legtöbb szabad ram amire emlékszem gyári zsír újan is csak valami 2.2 volt, soha nem volt több. A sebességével semmi bajom :N

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#54) kovy79 válasza janeszgol (#13) üzenetére


kovy79
őstag

A Nokia 1-et decemberben 19,9K-ért vettem asszonynak tartalék telefonnak a madaras boltban!
És ugye az nem hibrid dual simes hanem két kártya + mSD!
Abszolút használható telefon és annyiért ezerszer jobb vétel, mint ez a redmi.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#55) Jeanne d'Arc

Bulizós telónak kiváló.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#56) hombre[EU] válasza Masooo (#29) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Értem én, hogy mindenki azt tekinti etalonnak, a közizlés csúcsának stb, amit ő maga is képvisel, de picit lépjünk most ki ebből a bűvkörből
Micsoda? Vannak emberek,akik máshogy gondolkodnak/élnek,mint ÉN? Semmi értelme,ez hülyeség! :)
Az 512-be is bōven belefog férni,aki csak telefonként fogja használni. A Maps és a Gmail már csak bónusz.

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#57) Chaser válasza szetcsuszott (#53) üzenetére


Chaser
titán

Akkor ha tobb van tobbet foglal, ahogy a win es a vga-k is, meg nem fogytam ki a 3gb-tol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) twollah1976


twollah1976
őstag

Offline navigalason (IGO Szulinapp, IGO jogtiszta) kivul nem hinnem, hogy sok mindenre lehet hasznalni ezt a telefont.

Kicsivel kevesebb penzert hasznalt LG Leon 4G telefonokat kapni es abban legalabb cserelheto az akkumulator.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#59) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

70.1 mm X 140.4 mm X 8.4 mm

Ennek csak az emberi mérete tetszik.

Mondjuk csinálhatnának kisebb kávával, valami brutálabb hardvert is. Nem csak mindig ezek a tepsiphoneok..

(#60) Armagedown


Armagedown
őstag

Gondolom ezt is annyiért fogják árulni, mint a 2 GB ramos mobilokat, legalábbis eddig így volt a Go-s mobilokkal, rossz volt az ár-érték arányuk.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#61) TM. válasza twollah1976 (#58) üzenetére


TM.
kezdő

Hmm, szóval iGO meg használt LG Leon lenne a megoldás! ;)

(#62) janeszgol válasza twollah1976 (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

"Kicsivel kevesebb penzert hasznalt LG Leon 4G telefonokat kapni es abban legalabb cserelheto az akkumulator."

Az S410 gyengébb, mint az S425. Ugyan úgy 1 giga ram van benne, csak az MM többet eszik, mint egy Go. A kijelzője oké, a kamerája közepes alatt. Ráadásul gari nélküli, mivel a Leon régen kifutott. Zug GSMben talán még akad, de te használtat írtál, azok már szinte gari nélkül mennek.

Miért is jobb?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#63) MrOomen


MrOomen
tag

Csak épp most 30 ezer a Nokia 2.1, ugyanezzel a hardverrel, csak épp 4000 mah akkuval, és sztereó hangszóróval 😂

(#64) ates


ates
aktív tag

Nem. Van egy szint (2/32) ami alá nem szabad menni. (3/64 FHD LeEco van 100 dolcsiért)

(#65) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mindenképp érdekes készülék. Mivel a Snapdragon nem nagyon hozott újdonságot a 4xx szériában, így nem rossz ez sem. Talán 439 volt bejelentve, de készülék nem jött. A 450 jó volt, de nagyon kevés készülékbe építették

A fizikai paraméterei a Redmi 5A. Tehát feltehetőleg abból dolgoztak.

Futáshoz keresek épp ilyesmi méretet, mert a Palm újdonsága felénk nem jön.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) szetcsuszott válasza twollah1976 (#58) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Snap 410+1gb ram lenovo a6000 telefont most kukáztam ki a szekrényből a gyereknek YouTube meséket nézni meg játszani. Mint telefon KONKRÉTAN HASZNÁLHATATLAN! Ezt értsd szó szerint. Hosszú - hosszú másodpercek telnek el mire valamire reagál, ha reagál egyáltalán, aztán leáll, lefagy, stb. Böngészni sem alkalmas. A YouTube valahogy elindul rajta, és ennyi. Ahhoz képest az asszony redmi 4a - ja a maga snapi 425-ösével + 2gb maga az űrtecnika. És abszolút értelemben is teljesen használható. (megjegyzem az az lg már akkor is ipari hulladék volt aranyárban mikor kijött. Ezzel a fos levonóval karöltve.
Szerk : játszani alatt azt értem, hogy nyomkodja esztelen meg lapozgat az oldalak között, meg hajingálja a szobában (4 éves)

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#67) Dilikutya válasza szetcsuszott (#66) üzenetére


Dilikutya
félisten

2 GB teljesen jól használható. Van egy céges P8 Lite-om, telefon, e-mail, némi böngészés teljesen jól megy rajta, bár abban 8 magos Kirin 620 van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

2019-ben milyen eldugott kínai bunkerben akadnak még 1GB-s modulok? :U :U

All→M8

(#69) szetcsuszott válasza Dilikutya (#67) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

P8 litenál a 8 gb rom a szűk keresztmetszet, kolléganőmét én próbálom életben tartani, mert már a frissítéseket sem tudja letölteni úgy, hogy amit csak lehet sd kártyára tettünk, gyorsítótárazott dolgok törölve, fotók alapból oda mentődnek stb. Messenger, Facebook, mindenből lite verzió, így még húzza a belét egy darabig...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#70) emeritusz


emeritusz
csendes tag

Kutyulit eszembe nem jutna ajánlani, de csak hogy lássátok mit lehet kihozni ennyiért nyereséggel:

(#71) Graphics válasza emeritusz (#70) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha szar a minősége, akkor nem sok mindent lehet nyerni rajta....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72) GreatL


GreatL
őstag

1 GB RAM... megérkezett az első elcseszett Redmi telefon is. Xiaomit már nem írhatunk :)

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#73) Juhaszatti válasza emeritusz (#70) üzenetére


Juhaszatti
addikt

3/16, ilyet se láttam még sehol.

(#74) kovy79 válasza MrOomen (#63) üzenetére


kovy79
őstag

Nem, a Nokia 2.1 sokkal jobb ennél, mivel ott sem hibrid dual sim van, azaz két sim + mSD használható egyszerre!
A 4000-es akksi használati értékéről ne is beszéljünk.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#75) joey04 válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


joey04
titán

ebben az esetben az android go az életképtelen/fölösleges.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#76) #81733120 válasza kovy79 (#74) üzenetére


#81733120
törölt tag

Sztem o is erre gondolt.:)
Ennel csak a meret az elony.

Ez kb. egy Redmi 5A Lite

[ Szerkesztve ]

(#77) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Meg a másik ami eszembe jutott hogy azért a Xiaomi nem szokott ilyeneken spórolni, de úgy tűnik hogy ők is felültek erre a kollektív minimál android lehúzásra.

All→M8

(#78) Viktor0610 válasza callmeakos (#77) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[link]

Samsung Galaxy A54

(#79) Dilikutya válasza szetcsuszott (#69) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem a 16 GB-os verzió jutott, azzal ilyen gondok nincsenek. Céges telefonnak tökéletes, a 3 GB-os Mortal Kombatot nem arra töltöttem, amúgy mindent tud még most is, amit egy ilyen célra használt telefonnak tudnia kell.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80) Csóró™


Csóró™
senior tag

Ennek az Android GO-nak max akkor látnám értelmét, ha a régi telefonokra fel lehetne pattintani, hogy a Gizi néni 5 éves 1/8-as telefonja is tudjon még működni egy újabb androiddal.

De direkt ezért kiadni egy ilyen csöves telefont szégyen :U

(#81) Ájvé válasza Csóró™ (#80) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ezzel a gyártókhoz kellene fordulni, mert szerintem lehetséges lenne, csak egyik se fog foglalkozni egy 5 éves készülékkel.

(#82) Dilikutya válasza Ájvé (#81) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem lenne nagy mutatvány, hisz Snapdragon 425-re van támogatás, 3 évre visszamenőleg egy rakás készülékre ki lehetne szórni, valószínűleg a népszerűbb telefonokra lesz is még új custom ROM.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#83) Ájvé válasza Dilikutya (#82) üzenetére


Ájvé
veterán

De egyik gyártó se fogja megcsinálni, ez gyakorlatilag biztosra vehető. Custom ROM-ok se a belépő szintű készülékeknél dívnak általában, szóval én nem látok erre olyan sok esélyt, de neked legyen igazad.

(#84) forgonati


forgonati
őstag

Lesz itt lag kéremszépen. Minek ez már? 1GB, jesszus. Ez az Android GO egy rossz poén.

Keelah Se'lai!

(#85) kovy79 válasza #81733120 (#76) üzenetére


kovy79
őstag

Tudom, megerősítésképp írtam, kiemelve a "sokkal jobb" jelzőt. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#86) szetcsuszott válasza Dilikutya (#79) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

A tárhely hiányán kívül ez is elműködget, de az a sovány rom most már nagyon hamar a végét fogja jelenteni, egyszerűen már nincs jobb ötletem, mint a gyári állapot visszaállítása, és hátha...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#87) Chaser válasza GreatL (#72) üzenetére


Chaser
titán

egyébként az első redmi 1gb-os volt, nekem volt olyan, szerencsére túl pici volt a kezeimnek, eladtam gyorsan és vettem a note1-et, az nagyobb is volt meg 2gb-os, cpu-ban is sokkal erősebb, 3 évig kiszolgált amíg rá nem ültem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nekem az előző telóm (lenovo s750) még most is elég lett volna nekem, de cserélnem kellett. tudtam a határait, nem volt igényem erősebbre. simán lehet pica egy emberi méretű, 2-3 napot bíró telefonnak, amivel lehet szókeresőzni, ha már játék kell, amúgy meg lehessen telefonálni, sms-ezni, e-mailezni. 2 giga ram biztos nem kerülne sokba bele, de lehet, hogy az már saját másik telónak lenne ellenfele (nem ismerem a kínálatot)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#89) Kovax12


Kovax12
tag

Szerintem még vállalható. Mai napig használatban van nálam egy Redmi 1S, ami a telefonos funkciókon kívül még alap internetes igényeknek is megfelel. Pl.: facebook és böngésző. Ennél már csak jobb lehet a cikkben szereplő Redmi Go.

Nem írom alá!!! :D

(#90) logitech1


logitech1
tag

1GB Ram mire lesz elég?

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#91) yoshimitsu81 válasza mike1334 (#20) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Hát akinek van egy kis ideje, annak biztos jó, még bejön a facebook, vagy ameddig újraindítja a telefont, mert lefagyott. Azért manapság az 1 giga ram picsafüst, nem beszélve arról, hogy a 8 gb háttértárra már a rendszer mellett nem nagyon kell mást letölteni.xd 2019-ben a 3gb ram az alja. Átlagos mobilok 4 gb rammal jönnek ki.

(#92) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

De amúgy itt valaki látta a telefont működés közben, hogy mindenki ennyire dobálózik itt ilyenekkel, hogy úgyis szar?
Nem hiszem, hogy a Redmi beégetné magát egy használhatatlan fossal, mint amit a samsung csinál egy két készüléknél.. Érdekes azok még papíron is jobbak gyakorlatban meg szar.

Kb azért fikázni valamit, mert 1.0-ás motor van az autóban és az akkor biztosan szar. :U

(#93) kovy79 válasza yoshimitsu81 (#91) üzenetére


kovy79
őstag

Feleségem abszolút meg van elégedve a Nokia 1-gyel (1GB/8GB + 64GB mSD). Van 8-10 program, amiket használ, tehát semmi extra.
Azzal a 3-4GB-tal szerintem nagyon túllőttél, ha az átlagfelhasználók igényeit nézzük.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#94) Mrpingvan válasza kovy79 (#93) üzenetére


Mrpingvan
tag

Nem lőtt túl amúgy, csak nem érti a lényeget. A sima androidhoz tényleg jó, ha van 4GB. De az ANDROID GO-hoz, ami ebben a telefonodban és ami a Nokia 1-ben is van, elég az 1GB is, mert úgy van tervezve.

Sima Android =/= Android Go

(#95) kovy79 válasza Mrpingvan (#94) üzenetére


kovy79
őstag

Az az általad említett 4GB is feltételes, mivel a userek 95%-át nem érinti.
Csak olyanokat, akik folyamatosan programok tucatjait használják és kb. "függők" (röviden jellemezve). Az átlagembernek -aki 5-10 programot használ- bőven elég a 2GB. És ez a userek 95%-a.
Egy Redmi 1S (1GB ram) is hibátlanul használható ha kb ennyi 3rd party app van rajta: parkolás, whatsapp, viber, weechat, fb, messenger, 1-2 offline szótár, opera, angry birds meg még 2-3 hasonló játék.
Feleségem S5 minijén (1,5GB ram) még van kb. ezeken felül 5-6 orvosi app és szintén nincs semmi gondja.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#96) RedSwallow válasza Apollyon (#14) üzenetére


RedSwallow
tag

Opera minivel nem lesz gond a böngészés szerintem.

(#97) viktorhu válasza Ájvé (#46) üzenetére


viktorhu
veterán

Teljesen egyetértek. Eleve Android Go van rajta, ami erre készült, n a normál 8-as droiddal hasonlítsuk, a lite facebook és messenger nagyon jól működik és nagyon takarékos. A célközönségnek az sem lesz gond, ha újratöltögetnek az alkalmazások váltáskor. A kezelőfelület meg biztosan pörgős, mert arra a google a project butter óta kényes, és mivel erre a szintű hardverre készítették, biztos, hogy optimalizálták is rá.

Nemcsak ebben az értelemben indul ki mindig mindenki magából, elég fárasztó a fórumokon mindig azt olvasgatni, hogy mindenkinek az az ideális telefon, amit az aktuális posztoló választott magának, és aki valamiben erősebb / gyengébb specifikációt, nagyobb / kisebb méretet stb. választ, az nem tudja, mi a jó neki.

(#98) Mrpingvan válasza kovy79 (#95) üzenetére


Mrpingvan
tag

De ezeknél nem azt kell nézni, hogy mennyit, használ, ha nem, hogy egyszerre mennyit. Mert 10 appot senki nem fog használni egyszerre (kivétel ha véletlenül nem zárja be, de ezért van az, hogy néha magától zárja be ezeket a telefon). A sima Android (legalábbis az Oreo) elvesz üresjáraton 2-3GB-t (persze, ez is modell függő).

(#99) Mrpingvan válasza kovy79 (#95) üzenetére


Mrpingvan
tag

Oh, és azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy biztos vagyok benne, hogy a sima Android userek legalább fele 4GB vagy afelett van.

(#100) Dilikutya válasza Mrpingvan (#98) üzenetére


Dilikutya
félisten

Samsung Galaxy A5 (2017) belakott rendszer, épp nem futtatok semmit, 3 GB-ból 1 szabad. De nyilván gyorsítótárazva is vannak app-ok, mert a Chrome, Gmail, Facebook fürgén indul. Szóval azt a 2-3 GB-ot nem pusztán a rendszer használja fel, hanem a gyakran használt programokból is van a memóriában. Ez nem egy rossz dolog, végülis azért van a RAM, hogy használjuk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#101) Dilikutya válasza Mrpingvan (#99) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ebben én azért kételkednék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#102) viktorhu válasza Mrpingvan (#99) üzenetére


viktorhu
veterán

A környezetemben a többségnek 2 gb körüli rammal rendelkező mobilja van. Pl. egy redmi 5a tökéletesen pörgős ennyi rammal, pedig miui van rajta, nem go, szóval biztos vagyok abban, hogy go alatt az 1 giga is elég. A Galaxy S8-on meg a 4 giga is kevés.

(#103) Ájvé válasza Mrpingvan (#98) üzenetére


Ájvé
veterán

Tévedés, meglepődnél mennyire keveset eszik egy gyári Android rendszer minden hülyeség (így Gapps) nélkül. Lineagen 15.1 (Android 8.1) kb 1,2-1,5 GB-ot írnak üres járaton, de Android kihasználja a lehetőségeket így a több RAM-ot is vagyis több mindent gyorsítótáraz, a készülékekben amúgy 6 GB RAM van így van hova nyújtózkodni. A többit a Gapps használja el és más alkalmazások. Ha kevesebb RAM lenne valószínűleg még kevesebbet használna és azt is nézni kell, hogy mindig a lehetőségekhez képest több RAM-ot használ az Android, amit tud RAM-ba táraz a gördülékenyebb rendszer miatt.

(#104) Dilikutya válasza Ájvé (#103) üzenetére


Dilikutya
félisten

És ez a gyorsítótárazás rendben is van. A legtöbb ember úgyis pár alkalmazást használ sűrűbben, mintsem valóban nagy memóriaigényűeket, bár ott sincs gond, max. a rendszer kiüríti a nem használtakat. Én a 3 GB-al tökéletesen megvagyok, párhuzamosan elfér a zene, Chrome, Gmail, Facebook pl. utazás közben, ki se szoktam lépni csak nyomok egy home gombot, ha épp elindítok valami játékot.
Tény, a Gapps fele fölösleges szerintem.

Viszont 1 GB mellett ez a gyorsítótárazás aligha működhet hatékonyan.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#105) kovy79 válasza Mrpingvan (#99) üzenetére


kovy79
őstag

Ne "kocka" körökben, de ajánlom, hogy nézz szét! Jó lesz az 5%-nak is.
Az android memóriahasználatát pedig -mint már más is említette- befolyásolja a teljes ram kapacitása.
Tehát ha van a telefonban 4GB, akkor persze, hogy több mindent gyorsítótáraz a rendszer (ez jó dolog), így te megnézed, hogy épp ~3GB ram foglalt és megnyugvással veszed tudomásul, milyen szuper, hogy ezt a telót vetted 4 gigával....
Ellenben -mint már említettem- egy Redmi 1S is bőven élhető, hétköznapi telefon, ami megfelelne a mai userek 95%-ának.
3 embert ismerek a közvetlen környezetemben, akiknek 4GB-s telefonjuk van (S8, S9, Honor8), és akik telefon, fb, messenger, whatapp-on kívül semmit nem használnak (még maps-et, wazze-t sem). Ők biztosan hálásak az olyan tanácsokért, hogy "kella4gigasőt6meg8"...

(#98)-ra: 6-os android Galaxy S5 mini-n (1,5GB ram) 1,1-1,2GB-ot "eszik", a miui Redmi 1S-en ~750MB-ot... Oké, hogy pl utóbbinál 1GB a teljes ram, de akkor is tartózkodjunk az ilyen kijelentésektől. Annyit vesz el, amennyit tud. Ettől még lehet jó/sz@r az adott telefon.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#106) Ájvé válasza Dilikutya (#104) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem is mondtam hogy ez gond, de megtévesztő kicsit a rendszer igényt illetően. Nem lenne szükséges ilyen mértékű RAM fogyasztás, de a rendszer gördülékenysége érdekében sok mindent RAM-ba tesz a rendszer, ezzel növelve a felhasználói élményt úgymond. Ezt azoknak írtam akik értetlenkednek a mértéktelen RAM fogyasztáson és hogyan működhet 1 GB RAM-al ez a rendszer. Ehhez még hozzájön, hogy az Android Go egy "herélt" Android, sok funkciót kivettek és minimalizálták a rendszer fogyasztását is, nem gyórsítótáraz mindent.

"Viszont 1 GB mellett ez a gyorsítótárazás aligha működhet hatékonyan."
Ez így van, nem tud sok mindent RAM-ba tárolni, tud tárazni a flash tároló egy részében is de az is eléggé korlátozott, szóval Android Go-n a multi tasking eléggé gyenge és döcögős, de nem is erre találták ki, ebből a szempontból inkább egy Feature Phone, ami egy időben egy alkalmazást futtat. Ahogy Nokia 2.1 tesztjében ki is fejtették egyébként:
"Előfordul várakozás betöltéskor és dadogás görgetéskor, de alapvetően elfogadható belépőszinten a sebesség, inkább az alkalmazáskezelés jelzi, hogy költségsapkával dolgoztak. Meglehetősen lomha a tároló, ezért az indítás és a váltás is ráérős, plusz a szűkös memória miatt csak néhány kisebb app marad gyorsítótárban."
Android Go-ban a Gapps is erősen le lett korlátozva, térkép is böngészőből fut a szintén a tesztben írták.

(#107) Chaser válasza Ájvé (#106) üzenetére


Chaser
titán

biztos használható valamire, én azt nem értem ehhez mért adta a xiaomi a nevét, ezt qrta olcsón kell adniuk a legolcsóbb redmihez képest

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) Ájvé válasza Chaser (#107) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez lesz belépő szint, szóval szólj hozzá.

(#109) Ájvé válasza Ájvé (#108) üzenetére


Ájvé
veterán

*szokj hozzá, akartam írni.

(#110) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak aztán nehogy az legyen hogy az alsókategória csak Android Go-s telefonokat tartalmazzon.

Mert mondjuk 2 év távlataban már a 8gb/1gb ultra gáz lesz.

Ez itthon szerintem 29-30 ezer forint lesz, annyiért meg drága lesz.
Ha 20-22 ezer forint környékén menne még talán lehet opció...

(#111) Ájvé válasza aprokaroka87 (#110) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha jól optimalizálnak akkor nem lesz kevés. Nem maga az Android hardver igényes, hanem a sok funkció és szolgáltatás amit bele tesznek, ha ezeket kiveszik akkor lazán elfut az Android egy ilyen eszközön is.
Igen 30 kicsit sok, de majd idővel lemegy az ára.

[ Szerkesztve ]

(#112) aprokaroka87 válasza Ájvé (#111) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

végülis... már csak azt nem értem hogy ezeket miért nem az alap droid tudja.
Mert igazábol eddig is voltak törekvések arra hogy az Android kevesebb rammal is jobban menjen.
Persze sok app fejlesztő még akkor is cseszik optimalizálni, ha arra a Google akár kész megoldást ad.

(#113) Ájvé válasza aprokaroka87 (#112) üzenetére


Ájvé
veterán

Mert mindig bővítik, újabb funkciók, okos vezérlés meg mesterséges intelligencia, ami lesi minden szavadat és ez a felszín csak, ne feledkezzünk meg a grafikus felületről se, minden animált meg smooth, ha van elég jó vas a szerkezetben. Erre még sokszor rájön a gyártók saját felülete, vagy saját mesterséges intelligenciája stb.
Egyébként meg amit tud RAM-ba tárol az Android, ezért is olyan nagy a kihasználtsága, tartja az Android is a mondást, addig nyújtózkodj amíg a takaró ér, ezt be is tartja ha tudja. Ugyan úgy az app fejlesztők is szívesen tárba helyezik az appjukat, mert véletlen ráböksz akkor jó gyorsan töltsön be és fluid legyen.

(#114) Balint729


Balint729
csendes tag

Ha 30 alatt lesz itthon, akkor egyet megveszek kíváncsiságból.

Sokan rettenetes embernek tartanak engem. Pedig gyermeki szívem van. Az íróasztalomon egy befőttesüvegben...

(#115) #19235584 válasza #81733120 (#1) üzenetére


#19235584
törölt tag

Nem minden esetben szánalmas. Nekem a táblagépemben ami egy Lenovo Tab E7 1GB RAM van Android Go-val párosítva. Teljesen jó a rendszersebessége. Nem szokott lefagyni se akadni. Az alkalmazásokat is normálisan kezeli a multitasking-nál. De persze jobb lenne bele a 2GB RAM, de a táblagéphez tökéletesen elég az 1GB, mert teljesen jól fut a rendszer.

(#116) ironbed válasza Apollyon (#33) üzenetére


ironbed
aktív tag

A 8as droidhoz csak ennyit fűznék az Android Go oldaláról ;)

[ Szerkesztve ]

(#117) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nézegettem ezt a készüléket, és futáshoz keresek valami egyszerű telefont, most 20 ezer alatt megállna kézben ez a készülék, nagyon erősen gondolkozok rajta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.