Hirdetés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- droidic: Videó letöltés yt-dlp-vel (profi módszer)!
- vrob: Próbálkozás 386 alaplap újraélesztésre
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
válasz
slylecz13
#44641
üzenetére
A desktop verzióban be van kapcsolva az automata mountolás, valóban nincs szükség rá feltétlenül.
Ugyanakkor célszerű megnézni milyen jogosultságokkal, kinek a nevében csatolja fel a lemezt. pl. az ls -la /media/sly/1TB kimenete megmutatja, hogy a fájlok/mappák kinek a tulajdonában vannak, ki hogyan fér hozzá. Ez azért fontos, mert a Samba _és_ a fájl szintű jogosultságok összege határozza meg, hogy hozzáférsz-e a hálózat felül.
Ezért adom hozzá a felhasználót az users csoporthoz, és a megosztás mappáján fájl szinten úgy állítom be, hogy az users csoport legyen a tulajdonosa, és a csoportnak mindent megengedek (írás, olvasása, futtatás/belépés)-»7
Ezután a rendszerben létrehozott felhasználót(akinek megfelelő jogosultságai vannak a megosztott mappára) hozzáadom a Samba felhasználókhoz is, hogy a hálózat felöl is be tudjam azonosítani.Ha nem enged be, akkor
- a rendszerben létrehozott felhasználó/jelszó páros nincs hozzáadva (ugyanazzal a jelszóval) a Samba felhasználókhoz
- A Samba úgy lett beállítva, hogy az adott users korlátozottan, vagy sehogy ne férjen hozzá a megosztáshoz
- Fájlrendszer szinten nincs engedélye a megosztott mappáhozA /var/log/samba/ alatt vannak a naplófájlok, ott is megnézheted, mire panaszkodik, miért nem enged be.
De mondom, ha nem enged be, valami lépést kihagytál/nem úgy csináltad meg, mert ez egy többszörösen kipróbált jegyzet. Minden frissítéskor próbálom aktualizálni, ellenőrizni, hogy még mindég úgy működik-e ahogy anno leírtam.
Új hozzászólás Aktív témák
- Intel passzív csúcsgép: 4,7 GHz Intel i7 1255U, 10 mag / 12 szál barebone
- 15.gen! Intel Core Ultra 5 245KF +16-32GB DDR5 RAM +hűtött VRM-es B860 lap! GAR/SZÁMLA (Te nevedre)!
- -151 760 Ft KEDVEZMÉNY: ÚJ Lenovo ThinkCentre M70s G5 SFF:i5 14500, 16GB DDR5, 512GB, nVidia T1000
- Ryzen 7 7700X +hűtött VRM-es B650M lap +16-32GB DDR5 RAM! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre kiállítva)!
- Intel Ultra 9 285K teljes konfiguráció eladó egyben
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 500GB SSD RTX 3060Ti 8GB SilentiumPC Signum SG1 TG FSP 700W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3972
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- RAKTÁRKISÖPRÉS! Eladó projektorok!
- iPhone 17 Pro Max Mélykék - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok !!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
wassermann
