Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5751) gombcomp válasza yakuza.tora (#5750) üzenetére


gombcomp
senior tag

Csak a bench-hobbymat csillapítom,amúgy elvagyok egy Core2Duo notival is. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#5752) yakuza.tora válasza gombcomp (#5751) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD
Milkyway@-t nem próbáltad? Óriásit tudna számolni 4db gpu-val!!! :Y :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#5753) csigi


csigi
addikt

Ma lecseréltem végre a Sapphire 6950 (nem refnyák) hűtését AC TWINTURBO PRO -ra.
Igen, ráment. Nem kellett mindenféle vrm chipet kombinálni, hűteni, az már megoldott volt a Sapphire-féle nemreferencia hűtővel.
Csak a gpu-val kellett játszani, azt nem ment simán. Az AC hűtőhöz ilyen kis műanyag távtartót adtak a csavarok alá. Megnéztem szerencsére mielőtt összeraktam. Sajna néhány tized milliméter csak, de a gpu és az AC réztalpa nem ért össze.
Reszeltem kicsit, jó lett. Eredmények nagyjából:
Alapon Sapphire hűtő 40 fok, AC 38 fok.
Fél óra Crysis2 74 fok, AC-vel 66 fok.

Nyolc fok nem sok, de nem is ezért cseréltem. A Sapphire hőcsöves nyolc centis ventije veszettül visított terhelés alatt. AC alig hallható 50% -on is, úgy lett a 66 fokos erdemény.

nofene

(#5754) yakuza.tora válasza csigi (#5753) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nekem AC Xtreme plus van a ref 6970-en - még egy bő hétig, amíg össze nem áll a vízhűtés - és tényleg nagyon korrekt cucc! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#5755) Tökmindegy válasza yakuza.tora (#5754) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Utána nem adod el a hűtőt?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#5756) gera021


gera021
aktív tag

mennyi idöt kell tesztelnem a vga-t h tuti stabil legyen? a HEAVEN-el tesztelem...

(#5757) csigi válasza gera021 (#5756) üzenetére


csigi
addikt

Tapasztalataim szerint nem is kell sok idő, inkább sokféle program.
Bootol a gép, megy a windows, megy a Heaven, megy a szőrös fánk, megy a kedvenc játék. Ekkor már reménykedem, aztán pár hét múlva felteszek egy új játékot és az meg elhasal egyből. Így megy ez.
Nyúzzad mindenféle progival.

yakuza.tora: Nézegettem én azt az Extreme verziót, de nekem túl nagy, túl jó volt, nincs szükségem rá. Meg az enyém nem refnyákos, nem kellett kompatibilisnek lennie a sok apró bordácskának, csak a GPU furatoknak.
Ezt hittem tegnapig. Aztán kiderült a magasság probléma is...

[ Szerkesztve ]

nofene

(#5758) gera021 válasza csigi (#5757) üzenetére


gera021
aktív tag

pontosan mit takar a +20%? csak akkor van értelme felhuzni ha van pl AB?

(#5759) yakuza.tora válasza Tökmindegy (#5755) üzenetére


yakuza.tora
addikt

De, úgy terveztem, hogy felteszem az apróra. Persze, előtte itt beharangozom, mert mégiscsak az "AMD-s vértestvéreknek" szeretnék előnyt biztosítani! ;]

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#5760) Pug válasza csigi (#5753) üzenetére


Pug
veterán

Korrekt értékek :K

Miután letettem az AC Xtreme-ről (nem igazán lehet hozzá a kiegbordákat beszerezeni) a Shaman lett a befutó, elvileg csütörtökön érkezik, kíváncsi vagyok, hogy az majd mit produkál :U

(#5759) yakuza.tora: ha ezt előbb tudom ;]

[ Szerkesztve ]

(#5761) yakuza.tora válasza csigi (#5757) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Ezt hittem tegnapig. Aztán kiderült a magasság probléma is..." - Miért, mi történt? :U

Roba: Én nem biztos, hogy reklamálnék a helyedben, ha egy ref áráért ASUS CU II-t kapnék... A mod nem biztos hogy ér annyit, mint az ASUS hűtője! :U

Pug: Az a helyzet, hogy már olyan régen készül a kártyához a fesszab blokk, hogy szinte már le is tettem róla, hogy valaha kész lesz. :DDD Addig meg ugye nem hirdetem meg...

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#5762) Whit3Rav3n válasza csigi (#5757) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ennek kapcsán arra is érdemes figyelni hogy ne futtasd pont a stabilitás határán tartós ideig mert egy idő után degradálódik a gpu és kevesebbet fog bírni tuningban. Szal keress meg egy már stabil értéket és vagy vegyél utána egy kicsit vissza belőle vagy adj neki még egy kicsit több feszültséget.

(#5763) Pug válasza Whit3Rav3n (#5762) üzenetére


Pug
veterán

A plusz fesz szintén csökkenti az élettartamot... :U , szóval azt javasolni élettartam növelésere...hááát :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#5764) Whit3Rav3n válasza Pug (#5763) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Jobb mint a stabilitás határán tartani, mert akkor még nem zárnak rendesen a tranzisztorok és az ebből keletkező áramok károsabbak a kártyára mint egy kis plusz fesz de rendesen záró tranzisztorok.

(#5765) Pug válasza Whit3Rav3n (#5764) üzenetére


Pug
veterán

Hát ebből kiindulva akkor meg továbbra is a minél kisebb fesz mellett a még jócskán stabil órajel a legkímélőbb a GPU-nak :U

(#5766) Tökmindegy válasza yakuza.tora (#5759) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Akkor ne fogd vissza magad,ha eladó lesz én biztos megveszem. :)

Mert jó ez a ref hűtés de azért van egy hangja :XD

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#5767) yakuza.tora válasza Tökmindegy (#5766) üzenetére


yakuza.tora
addikt

OK. Gondolok rád! ;)
Nálam a refhűtések mindig új állapotban vannak, akikor továbbadásra kerül az adott alkatrész... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5768) Whit3Rav3n válasza Pug (#5765) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Persze a legjobb ha nem tuningolsz egyáltalán, de ha már tuningol az ember akkor érdemes úgy csinálni hogy sokáig menjen a kártya.

(#5769) Pug válasza Whit3Rav3n (#5768) üzenetére


Pug
veterán

+1 :K

(#5770) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy érdekes és érthetetlen problémám van:

Múlt hétvégén írtam egy hibás(nak tűnő) ASUS 6950 miatt. Frissen összerakott új gépben azt csinálta, hogy 3D alatt teljesen szar volt a kép, tele volt csíkokkal, háromszögekkel, hibás textúrákkal. Megnéztem másik gépben is, ugyanaz volt a helyzet.

Visszavittem a boltba, ott letesztelték, és náluk a hiba nem jelentkezett. Amikor értementem, kértem, hogy hadd nézzem meg én is, és tényleg jó volt.

Itthon megint megnéztem, és a bekapcsolást követően ismét rossz volt. :W Mérgemben már otthagytam Heaven Benchmark alatt, és meglepődve tapasztaltam, hogy 3-4 perc alatt fokozatosan eltűntek a hibák, és utána már teljsene jó volt, majdnem egy óráig futtattam.
Ugyanez a helyzet pl 3D Mark 11 alatt is.

Tehát egy újraindítás, vagy bekapcsolás után mindig rossz a kép, aztán pár perc terhelés után megjavul, és utána már rendesen működik. Olyan, mintha be kellene melegednie.

Ti láttatok már ilyet? :F Mitől lehet ez? Illetve hogyan leehet orvosolni a problémát? Mert azért ez eelég bosszantó.

Imi

(#5771) radi8tor válasza ImI87 (#5770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek szerint jól átvágtak az üzletben, mert bekapcsolás után náluk is rossznak kellett lennie...
Én a fejükhöz vágnám a kártyát és kérnék egy újat.

⭐ Stella

(#5772) Tökmindegy válasza ImI87 (#5770) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Kezd el lenyomni a torkán a kártyát az eladónak ,garantálom gyors csere lesz.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#5773) Roba válasza Tökmindegy (#5709) üzenetére


Roba
tag

Lehet, hogy talán mégis.

http://www.geeks3d.com/20110202/tested-asus-radeon-hd-6950-directcu-ii-review-overclocking/

A mellékelt oldalon ezen a vga-n be is karikázta a Bios kapcsolót. Ezen a 3 slotos szörnyetegen a csendes hűtéssel igazi ajándék lenne a kapcsoló.

Kikapcsolom és meglesem azon a helyen. :DD

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#5774) Roba


Roba
tag

Megtaláltam. Egy kb. 6 x 3 x 2 mm-es fekvő "téglatest" jobb oldalán egy kb. 1 x 1 x 1 mm-es kis pöcök van. A pöcök mellett balra egy kis mélyedés található, gondolom a Bios váltásakor balra csúsztatható.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#5775) Whit3Rav3n válasza Roba (#5773) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja van a directCU-n is bios kapcsoló.

(#5776) Pug válasza Roba (#5749) üzenetére


Pug
veterán

Az sajnos nem BIOS kapcsoló :( :
Ooops, I received the answer some days ago: according to ASUS, it’s a switch related to DVI linking, nothing to do with dual-BIOS.

A cikkben annak írják, de elírta a cikkíró, le vannak írva a részletek a commentekben....
Szóval ne próbáld meg moddolni :N ;)

[ Szerkesztve ]

(#5777) Whit3Rav3n válasza Pug (#5776) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Bár ennek ellenére moddolható a directCU is.

(#5778) Fail3D! válasza Whit3Rav3n (#5777) üzenetére


Fail3D!
addikt

akkor lehet az en saphirom is moddolhato!:D

(#5779) Pug válasza Whit3Rav3n (#5777) üzenetére


Pug
veterán

Ezek szerint nem :U

Dobj már egy linket, hogy hol taglalják azt hogy moddolható lenne, mert eddig én nem találtam ilyet sehol se....

Mert itt is azt erősíti meg a review, hogy nem moddolható :N

[ Szerkesztve ]

(#5780) Whit3Rav3n válasza Pug (#5779) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Angol oldalt most nem tudok de ezen a német hardwareluxx fórumon van egy külön thread ami a directCU 6950 unlockolásról szól és itt sokak unlockolták sikeresen a kártyát

link

(#5781) Whit3Rav3n válasza Whit3Rav3n (#5780) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Bár ahogy nézem azóta van egy B2-es verzó a kártyából ahol nem lehet már unlockolni.

(#5782) Pug válasza Whit3Rav3n (#5781) üzenetére


Pug
veterán

Hát akkor gyanítom majd hamarosan megtudjuk Roba-tól, hogy pontosan melyik rev is van nála :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5783) csigi válasza yakuza.tora (#5761) üzenetére


csigi
addikt

Itt írtam:
Lényeg, hogy alaphelyzetben a nemref. nyákos Sapphire kártyám gpu-ja, nem ért hozzá a felszerelt AC Twintorbo PRO réztalpához. Kicsi, de lámpa felé tartva látható légrés maradt.

nofene

(#5784) Fail3D! válasza csigi (#5783) üzenetére


Fail3D!
addikt

csicsi es a nem fer nyakos karidat tudtad moddolni?:D

(#5785) BotaN


BotaN
senior tag

Szeretnék valami nagyon durva léghűtést tenni a HD6950-re, az a lényeg hogy nagyon hatékony és csendes legyen terhelés közben is.

Ami kinétzem az ez Thermaright Shaman, a maga 140milis légkavarója miatt, ez biztos nem csap nagy zajt.

A másik pedig egy Accelero XTREME Plus, ahogy láttam ezen 92milis fan van, ami nem biztos hogy a leghalkabb.

Az érdekelne még hogy láttam hogy azt a 140milis fan-t nem lehet rádugni a video kártyára, nem fog érte sipítozni a kártya? Plusz ha rákötöm egy alaplapi aljzatra akkor hogy működik majd a szabályzás, mert ugye az alaplap nem tudja a GPU hőmérsékletét.

Van esetleg más alternatíva? Ár nem számít, vizet most ne vegyük figyelembe.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#5786) Tökmindegy válasza Fail3D! (#5778) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Annyit foglalkoztat ez a kérdés:) ,hogy én aszondom próbáld ki. Tölts le egy biost aztán tedd rá.
Gyorsan meg fogod tudni a választ,vagy beindul,vagy nem:))

Különben a dupla bios az csak annyiban előny ,hogy nem kell egy másik vga,ha vissza akarod tenni rá az eredetit.
Szerezz be egy pci os kártyát és cselekedj:)))

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#5787) Pug válasza BotaN (#5785) üzenetére


Pug
veterán

Én a Shaman mellett tettem le végül a voksom, nálam ventiszabályzó panelről fog üzemelni, a kártya biztos nem fog sipitozni :N

(#5788) yakuza.tora válasza BotaN (#5785) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"A másik pedig egy Accelero XTREME Plus, ahogy láttam ezen 92milis fan van, ami nem biztos hogy a leghalkabb." - Ezt miből szűrted le? Pusztán a venti méretéből? Azért azt ne feledd el, hogy 3db van rajta, így alacsonyabb fordulaton is nagy légmennyiséget tud átküldeni a bordákon, másrészt az AC-nek egyáltalán nem rosszak ezek a folyadákcsapágyas ventijei.

A Shamanról nem tudok nyilatkozni, mert még nem volt a kezeim közt, de az Xtreme-ről tapasztalatból mondhatom, hogy nagyon korrekt darab! :K

csigi: Az szívás!

Alléz Olympique de Marseille!

(#5789) Fail3D! válasza Tökmindegy (#5786) üzenetére


Fail3D!
addikt

nyuszi vagyok!:)

(#5790) Tökmindegy válasza Fail3D! (#5789) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

És ha valaki meggyőz arról,hogy de igen is moddolható a kártyád?:))
Mert ha ezen múlik üsse kavics:)
Addig úgyis ott lesz a kis ördög benned,amíg ki nem próbálod:XD

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#5791) SzlobiG válasza Fail3D! (#5789) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ki kell próbálni nem nyusziskodni.:D Ha van másik VGA, akkor úgy is vissza lehet csinálni.

(#5792) Tökmindegy válasza SzlobiG (#5791) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

:C :R ;]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#5793) Pug válasza SzlobiG (#5791) üzenetére


Pug
veterán

+1 :D

(#5794) mpierre válasza Fail3D! (#5789) üzenetére


mpierre
veterán

Írogatják egy páran... Egy próbát megér. :K

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#5795) Fail3D! válasza mpierre (#5794) üzenetére


Fail3D!
addikt

aztan majd ha rakenyszerulok az alaplapi vid kartyara majd megsiratom ezt a teljesitmenyt miert akartam 3 fps tobbet:D

(#5796) Tökmindegy válasza Fail3D! (#5795) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Egy férfinak néha nehéz döntéseket kell meghoznia.:)
Ha van alaplapid akkor meg semmi vész:XD
Aszondom csapj bele a lecsóba.
Azért az nem 3 fps:) van az 4 is

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#5797) mpierre válasza Fail3D! (#5795) üzenetére


mpierre
veterán

Te döntesz. ;]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#5798) yakuza.tora válasza Tökmindegy (#5796) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"néha"? - Folyamatosan! :DDD

Fail3D!: Ne hagyd magad! Azt a 3-4 plusz fps-t egy laza tuninggal is ki tudod csikarni a CUII-ből! ;)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#5799) Tökmindegy válasza yakuza.tora (#5798) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Itt nem a teljesítményről van szó:)
Maga a tudat ,hogy neki csak egy 50 ese van és akár lehetne 70 es is ,na ez a fusztráló:)
Befészkeli magát az elmébe a tudatalattiba , és nem hagyja nyugodni,ezzel kel ,fekszik,,már nem tud a munkájára,a családra koncentrálni stb:)
Jobb ezen túlesni ,és utána béke van:)
:D

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#5800) Whit3Rav3n válasza Fail3D! (#5795) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Egyébként ha nem sikerül az unlockolás a directCU-nál az nem abban mutatkozik hogy egyáltalán nem ad képet a kártya vagy hibázik hanem hogy egyszerűen marad 1408 shaderen a gpu, szóval nyugodtan rátehetsz egy unlockolt bios-t a legrosszabb ami történhet hogy továbbra sincsenek feloldva a shaderek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.