Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- MasterDeeJay: ASRock B250M Pro4 coffeetime mod! (DDR4)
- Hieronymus: Pihole + Unbound
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Gurulunk, WAZE?!
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
-
LOGOUT
:::: Téma összefoglaló / lenyitható ::::
Új hozzászólás Aktív témák
-
olbaidhun
őstag
Ha valakinek van kölcsön egy ACC-ja, és ritkán/nem tudja kihasználni, nálam is landolhat.
"alávaló" gépből több féle is rendelkezésemre áll, sok tesztet, benchmarkot tudok készíteni
-
.LnB
titán
Kíváncsi leszek. Este mindenképp kipróbálom, ha hazaértem elindítom a letöltést, hogy estére leérjen ha ilyen lassan jön ahogy írjátok.
Rég Quakeztem, biztos szenvedni fogok az elején.Nda van egyébként? Vagy meg lehet osztani bármit a játékkal kapcsolatban?
-
sto1911
veterán
Nektek is lassan jon lefele? Nalam meg 7 orat ir, ill. a szerver is offline. Nalatok?
-
noisia
aktív tag
Ez nem igazság :/
... 
Pár óra játék után valami élménybeszámolókat szívesen látnék az első benyomásokról (ha már nem kaptam invit) !
-
Meggyutt
) -
atidzsiforc
őstag
akinek van betaja jojjon ide delutan [link]
-
olbaidhun
őstag
Ezt marhára megérthetnék a készítők is. Egy clean arena mod nagyon jót tenne a qc-nek.A doom reboot pl valóban visszakanyarodott az 1-2 részhez, ezt imádta a tömeg. Most is bejött.. Horrornak jó volt a 3, rész, de akkor inkább dead space. Igaz az is borzasztó, amit az EA csinál játék címen.
Multit ma már mindenképp nehéz kellő magasságokba emelni, hisz rengeteg a kihívó, emellett fellegekbe kerültek az elvárások. Köszönhetően a valóban jól sikerült q3 és társainak.
"Érzékenység" adódhat sok mindenből. Objektíven tekintve megértem, hogy egy jól bevált bug és/vagy egyéb megszokott speckók másképp működnek az új, fényesre csiszolt rendszerben. Lásd sc remaster példám, ahol a gém annyira retro maradt, hogy talán már unom is kicsit az egészet elővenni.
Hardcore ázsiaiak ellen úgyis esélytelen a világ 90% játékos tábora. Multiban. Akkor meg minek erőltessem

-
.LnB
titán
válasz
olbaidhun
#89
üzenetére
Azért a régi motoros Quakesek (és magamat nem feltétlenül sorolom közéjük) azért elég "érzékeny" közösség. Amit én teljes mértékben megértek. Nekem tetszik ha ragaszkodik az ember a hagyományokhoz, és jelen esetben a hc játékmenethez. Én játszottam OW-t. Borzasztóan meg is bántam, de ez az én hülyeségem volt. Mást nem kaptam attól a játéktól csak idegbajt.
-
olbaidhun
őstag
Fura, hogy sok régi motorost valahogy nem szippant fel az óváccs. Gondolom ahogy öregszünk már azt is jobban megválogatjuk, hogy mivel b*szuk el az időt.
Lásd pl a starcraft remaster gém annyira megmaradt retro, hogy talán még túlzásba is estek
Ilyet már 5-8 éve is kiadhattak volna egy patch formájában. -
.LnB
titán
Háh! Neked semmi se jó! Mennyé' óverváccsozni!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
oriic
HÁZIGAZDA
-
.LnB
titán
Ha valaki kap invet jelezze itt! Hagy tudjam szitkozódni.

-
dargelot
senior tag
-
saen
veterán
Április 6-án indul a closed beta, meghívók jövő héten mennek.
-
wjbhbdux
veterán
Duelben 3 előre kiválasztott Champion között lehet majd váltogatni. [link]
2GD azt mondta hogy jövő hónapban indul a beta.
-
-
olbaidhun
őstag
válasz
Synthwave
#69
üzenetére
Sokan lelassúzták már az új quake-et. Fegyverek, balance, megvalósitás tekintetében ezért jó elővenni bármilyen moddal a régit.
Magamból indulok ki, ha azt mondom, érdemes egy próbát tenni! Normálisan bekonfigolni és tolni pár kört. Emlékeimben csak a szépek éltek a játékról, közben meg csúnya szigorral darál le már pár meccs után.Fegyverek is mintha máasabbak lettek volna, de ez (tudom) mind csak az új érához szokás miatt van.
Adnál egy direct linket a Vanilla fájlokhoz?

-
olbaidhun
őstag
Legalább nagyot sebez! Q3-ban is gyakran megelőztem, a megfelelő mapon..
Talán DukeNukem, vagy ShadowWarrior-nál volt, hogy óriási fun kerekedett az RPG kerülgetésből lan során. Aztán valaki persze mindig "elfröccsent".1:50 -nél ! 2:23 -nál nuke

io quake-et javaslom vegyétek elő. Egy szép HQ texture packal vissza hozza a régi fílinget. Egyúttal rámutat arra is, hogy kiváló játék ellenére azért megszépíti az idő az emlékeket.
Sok bot és lan esetén még mindig ez a game a császár.
-
loosht
senior tag
válasz
atidzsiforc
#65
üzenetére
A rocket launcher elég lassúnak tűnik.
-
olbaidhun
őstag
válasz
atidzsiforc
#65
üzenetére
Nagyon jól fest. Kicsit doom feeling itt-ott. Találtam egy jó videót, ahol a fegyverek sebzéséről számolnak be.
https://youtu.be/5z9K0ny-JHE
-
atidzsiforc
őstag
uj map [link]
-
atidzsiforc
őstag
twitchen felkerult a jatek a listara
-
.LnB
titán
"Egy olyan játékot akarunk fejleszteni, ami esport-barát, látványos, minden szükséges eszközt felkínál a figyelőknek is. Úgy érezzük, miután beszéltünk több profi játékossal, egy 1v1 párbaj mód tényleg hiányzik ebből a közegből. Egy másik fejlesztés alatt lévő játékmód (Sacrifice) is a profik visszajelzései alapján épül. Szóval igen, kimondottan koncentrálunk az esportra."
És QuakeCon-on már verseny lesz a játékkal.
-
.LnB
titán
válasz
atidzsiforc
#59
üzenetére
Legyen igaza! Köszi az infót.
Mondjuk kétlem, hogy első körben kapok invet.
-
atidzsiforc
őstag
Zoot aszonta streamen vmelyik nap, h 29-en kezdodik a beta
-
#74018560
törölt tag
Closed beta-ról tudtok valamit? Mikor indul és mennyi esély van bekerülni?
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
válasz
atidzsiforc
#55
üzenetére
Játszani is baromi unalmas. Főleg pubon, ahol a CA-playerek 90%-a szellemileg visszamaradott.
Meg nem is Quake.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
atidzsiforc
őstag
válasz
olbaidhun
#53
üzenetére
A clan arena iszonyatosan unalmas nezo szemszogebol. Kezdodik a kor, mindenki go bridge, playerek 2/3-at fokusz shaftoljak a maradek meg nekiall bujocska railezni. A tobbi csapat jatekmod meg, foleg a jatekmenet dinamikajabol adodoan, sokak szamara kovethetetlen, nagyon nehez ugy kovetni es mutatni az esemenyeket kommentatorkent, hogy a laikus nezot megfeleloen informalva tartsd, idoben megtalalni kinel van/lesznek a powerupok, flagcapek, hol tortenik vmi erdekes a mapon stb. 1v1 ilyen szempontbol joval optimalisabb, egyreszt ezert is lett a quake fo versenyaga a legnagyobb prizepoolokkal stb. Masreszt meg mert kicsi jatekosbazis, plusz a kovethetetlensegebol adodoan alacsony erdekeltseg, szponzoroknak kevesbe eri meg penzelni egy 4-5 fos csapatot, ha a kutyat nem erdekli az adott jatekmod a hc fanokon kivul, akik ertik a jatekmenetet. Ezen probalnak javitani az uj quake eseteben, meglatjuk mi sul ki belole.
-
olbaidhun
őstag
Láttam már karon varjút.
Sokan temettek bizonyos játékokat / modokat / kategóriákat / technológiát.Annó olvastam John Carmack-ről és furcsának találtam, hogy a szem kutatásai mögött milyen őskövület könyvtárakban, elfeledett iratokból-könyvekből, adatokból kellett dolgoznia.
Miután mestere lett a kérdésnek, akár enciklopédiát is vezethetett volna a megvalósítás részleteiről, de inkább szabaddá tette a forráskódot. Ezzel az összes gyártó nyúlta az ötleteit, melyben korábban kevesen látták a potenciált.
Azt akarom mondani mindezzel, hogy amikor valaki elég mélyen leás és jó is benne, kis rajongó táborból hatalmasra duzzadhat célközönség. A Q Champions eSport játéknak készül, lehet, hogy éppen a clean arena lesz a befutó a sok ötletből.. ki tudja ?!
Abban egyetértek, hogy Owerwatch játékos bázisa elég tekintélyes, ez hatással van a piacra, akár a telefon van OS gyártóknál. Egymással versenyeznek és a piaci részesedés (%) a tét.
-
.LnB
titán
Rengetegen? Rengeteg mondjuk az OW játékosbázisa. Ez annyira sok embert nem fog vonzani. Aztán a kezdeti lelkesedés után, kb fél év múlva beáll majd a mostani QuakeLive számok fölé kicsivel. Oszt annyi.
Nem akarok károgni, de ez nem lesz világra szóló siker szerintem. Szeretni fogjuk mi quakesek, de a Quake ma már nem módi.
-
.LnB
titán
Kiváncsi vagyok tesznek e majd a játékba alap játékmódot, mikor nincs különbség a játékosok között, csak a skin. Se hp, se ilyen képességek.
Mert ha igen. Akkor ciki lesz, hogy a kis játékosbázisból se fog a kutya se ezzel a hősdimódi-val játszani.

-
atidzsiforc
őstag
Scalebearer [link]
-
bundásss
tag
válasz
atidzsiforc
#45
üzenetére
mi nem? Egyébként már Unreal Tournament-be is kezd elterjedni clan arena(ott elimination a neve). Az UT-val csak az bajom, hogy a fegyverek rosszul vannak balanszolva és a lövedék sebessége sem túl jó.
-
bundásss
tag
Jó lesz ez szerintem. Csak jó lenne, ha idővel a clan arena módot is beraknák. Videó
-
wjbhbdux
veterán
szóval a különböző karakterek másképp is fognak mozogni, Anarki a CPM féle pro mozgás, Slash a q4-es csúszkálás, Nyx meg UT féle falon ugrálás ami eddig kiderült
-
.LnB
titán
válasz
atidzsiforc
#38
üzenetére
Nem csípem ha én vagyok a kísérleti majom na.
Az még oké, hogy majom vagyok, na de kisérleti?! Azmá' nem. 
-
.LnB
titán
válasz
atidzsiforc
#33
üzenetére
Szerencsére én is így gondolom az eddig látottak alapján. De azért nem vagyok teljesen nyugod.
Az OW nekem egy akkora lelki törés volt... borzasztóan megbántam minden percét. -
.LnB
titán
Egyébként is számoltam idénre a játék megvásárlásával. Mégis csak benne van a nevében a Quake. De most ez a gameplay kicsit még tetszett is. Végre látszik a movement. Azzal meg nem lesz gond. A grafika meg szép. Csilli-villi, de legyen is az, ha egy átlag kereset többszörösét költjük VGA-ra. Aztán ha komolyabban játszunk majd vele, akkor úgy is lebutítjuk.

Az a baj ezzel a Quakerwatch-csal, hogy soká jelenik majd még meg. Azt mondták a QC-on is csak mutogatni fogják, az meg Aug. végén lesz. Szal' addig elvileg meg sem jelenik. :S
Ez a ládanyitogatás, karakter feloldás, szintlépés.. Tiszta Owerwacth, csak Quake skinnel és körítéssel. De! Ha azt nézzük, hogy ott a Reflex, ami tényleg csak azt nyújtja amit a régi Quake, és meg is marad nagyon sub rétegjátéknak, akkor kicsit érthető ha "modernizálják" a QC-t, még akkor is ha ez nem pozitív változás.
Kétkedek, de várom.
-
atidzsiforc
őstag
[link] hetvegen id-nel zartkoru duel teszt lesz prokkal
-
olbaidhun
őstag
Igen, valaki mondta, hogy lassú a game, nna ezt a #26-ot nézve leporoltam a q3a lemezt tegnap, feltettem rá mindenféle modot, patchot, extra textúrát, átturkáltam a configokat és szaladtam pár kört nightmare botok ellen.
Nem lassú ez a qc, egyáltalán.
q3a-ban viszont jól ledaráltak, alig kaptam el véletlenül párat
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
és a jó öreg q3 még mindig nagyon hangulatos, minden ízében verseny gém, ráadásul elfut bármin.Cégnél lehet felpakolom pár helyre és megkérem a kisfőnököt, hogy adjon egy esélyt
-
olbaidhun
őstag
#1 hsz-be leírta a dubstep nevű, hogy minek ez a topik..
Steam oldalán a rengeteg kép és videó nem túl rendezett.. ha gyűjtő topik kell, legyen inkább ez.

Ahogy dobáljátok az infókat, szép lassan bővülni fog az első 3 hsz.(#29) .LnB
shit
mindegy, úgyis inkább trance szól mostanában a fülesben..Melyik pax vidit mondod, ami bejött?
-
.LnB
titán
Bakker, mindig elfelejtem ezt a topikot, aztán a QuakeLive-ba írkálók a QC-ről..
Minek ez külön?! 
Az a PAX gameplay bizakodással tölt el kicsit.
-
wjbhbdux
veterán
Ez a menü interface eléggé mobilelefonos lehúzós f2p játék jellegű a 3 féle pénznemmel meg lootboxokkal, aztán valahogy összeér az ázsiai f2p modellel a bérelhető karakterekkel, + elmaradhatatlan skinek (quakeworld rocket launcher
). meglátjuk mi lesz belőle. -
oriic
HÁZIGAZDA
-
bundásss
tag

-
wjbhbdux
veterán
info az üzleti modellről [link]
tldr:
ingyen játszható lesz 1 heroval.
egyben megvehető egy nagyobb összegért az összes _megjelenéskori_ hero.
f2p játékosok az ingame farmolt pontokkal vagy valódi pénzzel vett pontokból kibérelhetik a többi herot rövidebb időre.
skinek is lesznek a pontokért. -
olbaidhun
őstag
Oké srácok, még több infót bele tettem az első hsz-be.
Amennyiben találtok még témához kapcsolód dolgot, írjátok nyugodtan hsz-ben. Lassacskán feltöltöm.Szeretnék majd egy összefoglaló írást a jelenlegi legizgalmasabb infókból, de ehhez ki kell próbálnom a gémet, hogy legyen egy kis tapasztalat is élesben.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
mdv
csendes tag
nem bánnám, ha kiemelnétek a magyar discord csatit https://discord.gg/Ecj5YcJ
-
bundásss
tag
-
bundásss
tag
válasz
atidzsiforc
#14
üzenetére
Annyival jobb az overwatchnal, hogy max. 2 képesség lesz karakterenként. Remélem meg is marad a max. 2.
Duelt és Clan Arenat beletenni meg alap lenne. Remélem megcsinálják. -
atidzsiforc
őstag
hivatalos quake discord csatit jo otlet lenne az osszefoglaloba biggyeszteni, eleg aktivak a fejlesztok, lehet toluk kerdezni ezt-azt. mar csak a kronikus felreinformaltsag elkerulese vegett.
[link] -
bundásss
tag
Hát ez nem olyan játék lesz, mint amire számítottam. Overwatch utánzat.. Semmi köze a Quake-hez.
UT után ebbe a Quake-be is csalódni kell. Ráadásul csak 5v5 lesz benne elvileg. Duel nélkül..
Szerintem kudarc lesz ez a játék. Rossz irányba indultak el a fejlesztők. Kár érte. -
olbaidhun
őstag
Quake rajongók! Képre kattintva megadhatjátok az adatokat.
2017.03.08. hír. Jelentkezést fogadnak a bétára!
..kezdődik..
-
wjbhbdux
veterán
John "ZeRo4" Hill hired as Esports Manager at id Software [link]
-
olbaidhun
őstag
Kezdünk kicsit mélyvízbe tévedni. Nincs is ezzel gond, témához kapcsolódik, ugyanakkor sokan szerintem az alapokat kellene hogy megismerjék és elsajátítsák! Kellene egy korrekt leírás pl a hagyományos quake skillekről.. Magyar megfogalmazásban.
Más: láttátok a pray2 előzetest? Valahogy a qchampions és a régebbi pray2 számomra tetszetősebb.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Mi az, hogy "gagyi kezelőfelület"? A Standalone teljesen rendben volt. A Steam meg Steam.
Ki használ menüt? : D
QL egy (zömében) feljavított Q3. És az (kivéve pár map QL-es módosításait). Lépcsőfizika sokkal jobb VQL-ben, mint VQ3-ban. Magasabb framerate cap, extra funkciók, sokkal több effektív cvar, aminek egyenesági következménye a jobb testreszabhatóság. Mondja neked egy olyan valaki, aki '99 óta Q3 (/QL) és fejből, üres text-dokumenttel kezdve ír *.cfg-t. : >
Akárki akármit mond, a netkód is jobb, mint egy OSP - Q3 vanillánál meg fényévekkel. Mostanra a beépített demo tool is magasan a régi rendszer felett van. Egy csomó király script is van a Steam-klienshez, melyeknek zömét a Standalone-os időkből mentették át hozzáértőbb lelkek. Van normális LAN-support is, 3rd party glicko-rendszer, stat hegyek, match history etecera.
-
Jinxb1rd
addikt
Sokat játszottam a Quake 3 Arenaval, volt próbálkozás a Quake 4-gyel is, aztán jött a quake live. Nem tudom, lehet az egésznek a körítése zavar, de hogy nekem nem jött át az biztos. És idegbeteg leszek, ha valaki a quake live-ot ajánlgatja. Nekem nem kell a populárosított gagyi kezelőfelületű Quake 3 klón.
A Quake Champions trailerét nézve engem rossz érzés fogott el, inkább gagyinak tűnik elsőre, de hát ez még korai stádium, bízom benne, hogy esetleg lesz valami jó folytatás.
-
olbaidhun
őstag
Védeni nem szeretném a mostani bethesda & id párost (igaz a d4 elég korrekt aréna fps lett), de jócskán találhatsz ignorálható fejlesztőt a piacon, akik fele annyit sem tettek az asztalra, mint az említett csapat egyes tagjai..
"hozzáértés meg a hithű hozzáállás annál kevesebb." ebben egyet értünk. Javíts ki ha tévednék, de kevés kivétel akad a piacon!
Soha nem voltam hardcore Gémer, de láttam az elmúlt 3 évtized nagyjait. Kiszúrtam az UT feelinget amitől annyira tartasz, de nagyon bizakodom. Ezért is készítettem ezt a szakmai topikot. Talán képesek lesznek egy újabb elképesztő és versenyképes rebootra.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Quake Live 10 EUR és van LAN-támogatás is.

QC: A magam részéről eléggé szkeptikus vagyok. No Carmack-engine, beinvitált 3rd party fejlesztők, ignoráns Bethesda / Zenimax égisz, SyncError / Sponge, lmao Tim Willits interjúk.. Ha az elmúlt néhány évben részese voltál a scene-nek, akkor tudod, hogy ezek nem jó jelek.
Emlékezzünk csak vissza arra, hogy mennyire tojtak a 10-15+ éve hűséges playerek arcába (a minden irányból érkező negatív feedback ellenére! - még a tesztercsoport is zokogott és elfogadhatatlannak titulálta) a pub loadout-ok bevezetésekor.
Meg ott volt az új, nemi identitászavarban szenvedő announcer prezentálása is. Aztán amikor már több, mint EZER (az aktív community méreteit ismerve ez komoly szám) online aláírás gyűlt össze, hogy márpedig Xian ikonikus hangjait akarjuk vissza, érdekes módon megjelent a cg_announcer 2 cvar.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A vicc úgy folytatódik, hogy egy későbbi update során már eltörölték a pub default loadout-okat meg az unified ammo pack-okat is, de az item timerek még így is maradtak. Ők se tudják, hogy mit akarnak (vagy tudják, csak azt nem egészen, hogy a quaker társadalomban körbesírják őket miatta), de azt legalább látványosan.
Végül ez a Steam-exkluzív vergődés.. van egy-két pozitívuma, de közel sem hozta a várt eredményeket. Bizonyos szempontból még visszalépés is volt.Mondjuk úgy, hogy még szerencse, hogy van egy maroknyi, komolyabb IT-s háttérrel rendelkező player, akik szabadidejüket nem kímélve próbálják a hiányosságokat foltozgatni, persze ingyen és bérmentve.
Szóval Texasban mostanában túl sok a kokó meg a fánk. A hozzáértés meg a hithű hozzáállás annál kevesebb.
Az sem segít a bizakodásban, hogy valami eszetlen és blaszfémikus UT-FEEL jött át a gameplay trailert nézve.. Komolyan, nekem így (kisebb kihagyásokkal) 20 év Quake után szó szerint fájt. Számomra ez nem "csak egy játék", hanem az fps-skill apoteózisa. Művészet. VALLÁS. Így talán érthető, hogy miért viszonyulok ennyire érzékenyen a dologhoz. Mondjuk nem vagyok ezzel egyedül; a Quake community különösen híres / hírhedt az ultrakonzvervatívságáról, amire valljuk be, jó okunk van. A tökéletességen fölösleges variálni, csak rontani lehet rajta.

Tény, hogy korai még temetni, de talán kisebbet koppanunk, ha nem ebbe fektetjük minden megmaradt hitünket. A jól sikerült DOOM single playert ne hozzuk fel, teljesen más tészta. A multiplayer meg ott is vicc - már, ha arena fps-mércével mérjük
Igazság szerint a magam részéről tökéletesen elégedett lennék, ha a QL-nek még biztosítanának cirka 40-50 év supportot, 1-2 ezer új (és MARADÓ) player érkezne, meg a pickupok mellett néhány rendszeres online kupa és LAN is maradna, hogy a kompetitív éhség is kielégítésre kerüljön.
Na jó, még 3 dolog kéne hozzá, hogy maximálisan Kánaán legyen a történet; javított 250 fps sound bug, ténylegesen korrektül működő ÉS 5.1-es sound subsystem, meg QuakeWorld netkód.
Azért persze várom. De már készítem a borítékot meg a ricint.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
olbaidhun
őstag
Több éve nem játszottam quaket. Az igazság az, hogy hiányoznak a jó kis meccsek és lan partyk. Valamint az ezekhez kapcsolódó megfelelő személyek és persze a játékok. A doom4 tetszett.. egész jó arena fps. Amikor az ember átlátja a képet és nem csak "ugrabugrás-lövőldözős" nek tartja , akkor a q3 arena is nagyon élvezetes tud lenni. Nyilván ehhez az is kell, hogy legyen nagyjából skill egyensúly a játékosok között és mindenki ösztönösen célozzon.
-
olbaidhun
őstag
Abban egyetértehetünk, hogy a játékipar egyik, (ha nem a) legmeghatározóbb kódja a quake I motor. Amellett, hogy kompetitívebb verseny fps, elmondható, hogy aki a 80' as években született nem lehet kiszúrni a szemét a mai ficsőrökkel, némi moding után egyértelmű, hogy a klasszikusok versenyben maradtak és napjaink játékai megrekedtek egy szinten. Tisztelet néhány kivételnek (legtöbb esetben exkluzív konzol zászlóshajó, célhardverre optimalizálva).
• Wolfenstein 3D - alapkő, tömegeket hív egy kis vadászatra, sok másolat készült
• DooM 1-2 - "2.5D" forkok: DukeNukem3D • Hexen • Heretic
• QUAKE 1 dobog - Valve GoldSrc - azaz Half-Life és modjai • CS alatt !
• QUAKE 2 dobog a - SiN • HERETIC2 • Soldier of fortune • Ion Storm..
• QUAKE 3 méltó helye - RtC Wolf • Medal of Honor • SW Jedi Knight • Alice és COD motorban
• DooM 3 dinamikus per-pixel • egységesített megvilágítás • textúra tükröződés
• RAGE megatextrure és még pár "apróság".. bethesda felel a kiadásértSajnos 22 év után John Carmack (alapító tag) kiszállt az id software programozó csapatából. A történethez tartozik, hogy Carmack 2013 augusztus elején csatlakozott az Oculus teamhez, mint technikai igazgató!
Számtalan populáris sorozat napjainkban is tartalmaz részben q1 forrást. Megannyi cím, technológia szempontból csupán klón. Az id motorok JC-nek köszönhetően fellelhetőek a neten, ráadásul ingyenesen.. talán épp emiatt közelít a végtelenhez a forkok száma.Nine Inch Nails zenekar komoly hatást gyakorolt a quake játékokra. Lőszerdoboz felirata megvan? NiN
www.bit.ly/ostquake • QUAKE • ost •
www.bit.ly/ostquake2 • QUAKE2 • ost •
www.bit.ly/ostquake3 • QUAKE3 • ost •
www.bit.ly/ostquake4 • QUAKE4 • ost •www.bit.ly/ostrage • Rage • ost •
www.bit.ly/ostdoom4 • DooM4 • ost •
www.bit.ly/osthalflife3 • Half-Life3 Ep3 • ost •
www.bit.ly/quaddamage • QUADE DAMEGE Compilation • ost •Q1 • GLQ • ezQ • nQ • quaddictedSP • 20th • darkplace
Q2 • méltatlanul hanyagolt SiN • Half-Life-Black Mesa
Q3 • GenerationsArena • Urban terror • más • vertexlight • picmip 3D1 • Doomsday
D2 • Brutal Doom
D3 • Lost Marine • Reborn és még sok más
D4 • Classic levels ingame2009. június 24-én a ZeniMax Media felvásárolta az id Softwaret, így a Rage kiadásáért is ők felelnek (az Electronic Arts helyett), illetve az összes id Tech 5 grafikus motort használó játék megjelenéséért is.
gamepod - eladták az id-t! • JC nyilatkozat
A ZeniMax Media vállalat egyik fejlesztő cége a Bethesda Softworks. Kiadói feladatokért Todd Howard felel. Több mint két évtizede foglalkozik videojátékok fejlesztésével és kiadásával. A Bethesda készítette el az első fizikán alapuló sportjátékot, ami a Gridiron! Legismertebb munkájuk az Elder Scrolls sorozat.
Gridiron! (1986) • The Terminator series(1990-95) • The Elder Scrolls: Arena (1993) • The Terminator: Future Shock (1995) • SkyNET (1996) • The Elder Scrolls II: Daggerfall (1996) • An Elder Scrolls Legend: Battlespire (1997) • The Elder Scrolls Adventures: Redguard (1998) • IHRA Drag Racing (2000) • The Elder Scrolls III: Morrowind (2002) • Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (2005) • Star Trek: Legacy (2006) • The Elder Scrolls IV: Oblivion (2006) • Fallout 3 (2008) • WET (2009) • Fallout: New Vegas (2010) • Brink (2011) • Hunted: The Demon’s Forge (2011) • Rage (2011) • The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) • Dishonored (2012) • Doom 3 BFG Edition (2012) • The Elder Scrolls Online (2014) • Wolfenstein: The New Order (2014) • The Evil Within (2014) • Wolfenstein: Old Blood (2015) • Fallout Shelter (2015) • Fallout 4 (2015) • Doom series (2010 - 2016) • Quake series (2016)
Prey 2 • The Crossing (fejlesztése szünetel) • Dishonored 2 (2016) • BattleCry (2016) • The Elder Scrolls: Legends (2016)
Nyilván érezhető, hogy elfogult vagyok a játékkal kapcsolatban, nos aki játszott valaha bármelyik címmel a leírtak közül, talán átérzi a lényeget. Tulajdonos változás után nagyon várom, mit szállíthat még az id és bethesda páros. Azt hiszem a doom4 jó példa arra, hogy van még pár cég, akik értenek a fejlesztéshez és nem csak tucattermékekre és lehúzásra hajt.
[ Módosította: Qru ]
-
olbaidhun
őstag
Utolsó szög volt a Doom "FPS klónok" koporsójában a valódi 3D ben pompázó quake1. Gyenge utánzat helyett egy új lépcsőfok az alkotók terve. Kijelentették, hogy pörgős multiplayer várható.
Gyorsan változó technológia, roppant elvárások és feszültség jellemezte az első Quake születését.
• évről-évre jelentek meg az újabb processzorok,
• nagyobb lettek a merevlemezek és nőtt a memória.
• a CD támogatásnak (650mb!) köszönhetően ledőltek az adatkorlátok
• GPU támogatás (3dfx), poligon grafika ontotta nehézkesen kiejthető hírnevét
• a programozási kihívásokról (felfedezés) nem is beszélve..
• olvasmány Dr. Milef Péter tollából - www.bit.ly/3dcoder• Mégis mi tette kiváló, intuitív harci versenyjátékká?
• Szinte hibátlan design művészetté?
• Tökéletes verseny játékká a quake-et?• WASD + egér = harmónikus pc GAMER elrendezés.. megesett, hogy ez az q1 alap billentyűzet kiosztás
• Speedrunning felvételek - Fraps, YouTube, Twich, Gamer Channel helyett: van a quake-ben rögzítésre lehetőség
• Hangulatos zenék, hangok és effektek, melyek végig kísérik az epizódokat, részletek lentebb
• 3D gyorsító kártyákkal szoros kapcsolódásbanA Q1 sikere világított rá először, hogy óriási lehetőség rejlik a grafikus gyorsítókártyákban. A 3dfx megkérte Carmackot, hogy készítse el a Quake OpenGL változatát, ami kihasználja a Voodoo kártyák képességeit. John egy hét leforgása alatt végzett, majd a patch-et feltöltötte a hálózatra.
3D-s kártyán a GL Quake mintegy 20%-al gyorsabb és lépcsőfokokkal szebb. Aki egyszer így látta a programot, már nem akart a "régivel" játszani.tippek - revilla • quake3world - mozgás
Innentől a grafika mánia a kockaság részéhez tartozik. Ahogy a csaláó kódok is mentek "fejből", a játék elég nehézre sikerült.
A quake és hasonló versenyjátékok egyre nagyobb térnyelésével kibontakozik az eSport.Ha szeretnétek követni a hazai és a külföldi legfontosabb eseményeket: facsén megtaláljátok
• 96' Quake 1 + Mission Pack: No. 1-2-3
• 97' Quake 2 + Mission Pack: The Reckoning, Ground Zero (1998)
• 99' Quake 3 Arena + Mission Pack: Team Arena (2000)
• 05' Quake 4
• 07' Quake Wars - Enemy Territory
• 10' Quake Live
• 17' Quake Champions[ Módosította: Qru ]
-
olbaidhun
őstag
Wolfenstein • Doom • Quake kitörölhetetlen örökség, mely új iparágat kovácsolt.
Szentségtelen hármas, ami szokatlan műfajban (cthulhu) feledhetlen akció játékot szült - ezzel örökre megváltoztva a pc játék történelmet.Az id software és legutóbbi játékuk a Quake Champions számára készítek egy átfogó(bb) topikot. Nosztalgiázás helyett egybe gyúrom az információ morzsákat. Téma összefoglalóban megtalálhatjátok a teljes qc leírást! #1 hsz a tartalomjegyzék.
FPS történelmi alapok és az id örökség. #2 hsz
Kapcsolódó leírások, engine, ost, mod és további érdekességek. #3 hszAz E3 előzetes hamar lefutott, volt néhány nyilatkozat,
azóta nagy a csend, az eddig látottak alapján sokan bizakodunk és várjuk az új trónörököst![ Módosította: Qru ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- PC Szervizeket, Gépépítőket keresek B2B szoftver partnerségre (E-számlával)
- Dobozos ÚJ ASUS TUF 17 Ryzen 9 7940HS 16 GB DDR5 512 SSD RTX 4070 (8 GB) 2.5K 240Hz Garancia
- Honor 200 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 0perces SAMSUNG DDR5 6400MHz vadiúj 2x16GB memória 1 év garancia (6400B)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

)

...


Ilyet már 5-8 éve is kiadhattak volna egy patch formájában.![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Minek ez külön?!
). meglátjuk mi lesz belőle.

