Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Hátha nektek ez egyszerű lesz.

Jelenleg úgy néz ki egy újra indításom, hogy GUI-ba BULK SHUTDOWN leállítom az összes VMet+CTt, majd a node rebootjára megyek.

Ezt szeretném megoldani egy .sh fájllal.

Szerencsére a shutdown az egyszerűbb>> poweroff parancs, elsőnek megállítja a futó VMeket, aztán a gépet is kikapcsolja.

Ugyan ezt szeretném megoldani reboothoz (tehát elsőnek a VMek álljanak le és csak utána élesedjen a proxmox reboot)

Nem tudtok esetleg egy poweroffhoz hasonló parancsot rebootra?

(#2152) ViZion válasza Shummo (#2151) üzenetére


ViZion
félisten

Miért nem állítasz be mindennek boot order-t? Shutdown-nál a fordított sorrendel áll le.
[link]
VM/CT options menüben van.
CLI-ben a reboot:
shutdown -r
Időt is adhatsz neki:
shutdown -r +1
[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2153) Shummo válasza ViZion (#2152) üzenetére


Shummo
aktív tag

Köszi. Kipróbálom.

(#2154) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Ismerkednék a Proxmox-szal, de már a telepítésnél elakadtam.

A konfig egy ECS mini-ITX alaplap intgrált Celeron 847 processzorral (Sandy bridge, 2 mag, 2 szál, 1,1 GHz, VT-x támogatás), 2×4 GB DDR3 ram, 64 GB sata ssd. D-sub-on egy monitor, usb-n egy tapipados billenytűzet, internet elérés kábelen.

Linux-os gépen készítettem a Proxmox telepítési leírásból másolt dd... utasítással a telepítőt egy 2 GB-os pendrive-ra, az említetteken kívül semmi nincs a gépre kötve.

A uefi beállítások:


Az indítási kísérlet eredménye az, hogy a monitor elmegy aludni. Az uefi beállítások jók, vagy kellene a csm? Sajnos a honlapon nincs sok infó, csak a secureboot-ot említik... A telepítő lehet rossz pl a pendrive)?

(#2155) ViZion válasza Pista0001 (#2154) üzenetére


ViZion
félisten

Balena Etcher-el írd ki a telepítőt, akkor bootolható pendrájvod lesz. CSM-et elvileg nem kell bekapcsolni.
Milyen Linuxod van? Itt egy GUI-s leírás, de rengeteg megoldás van.
Ha nem indul a PVE telepítő, akkor írj ki más linuxot, kiderül, h esetleg a pendrive vagy az írás metódusa, esetleg a letöltött ISO a rossz. Hash ellenőrzés letöltés után nem árthat, van progi, ami azt is elvégzi írás előtt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2156) Pista0001 válasza ViZion (#2155) üzenetére


Pista0001
addikt

Manjaro linuxom van KDE felülettel.

Ezt a parancsot használtam:
dd bs=1M conv=fdatasync if=./proxmox-ve_*.iso of=/dev/XYZ

Természetesen a file elérési útját és a pendrive nevét átírtam. A pendrive-ot felcsatolva látok rajta file-okat, könyvtárakat (BOOT, DEBIAN, PROXMOX, stb), szóval az adatok ott vannak. Így fest a pendrive a partíciókezelőben:

És a EFI Boot partition:

(#2157) ViZion válasza Pista0001 (#2156) üzenetére


ViZion
félisten

ohhh... a Manjaro és a KDE... :o
cpt.Pirk a Manjaro topikban biztos mond vmi progit, ami hibátlan EFI boot pendrive-ot ír. Hmmm... boot flag is van. Lehet kell a pendrive miatt a csm? Nálam nem emlkészem, h bekapcsoltam volna.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2158) Pista0001 válasza ViZion (#2157) üzenetére


Pista0001
addikt

"Ismerem" a palit, még annó a Chakra topikban nyaggattam eleget... :DDD :DDD :DDD

Teszek egy próbát a csm-mel, meglátjuk...

(#2159) Pista0001 válasza Pista0001 (#2158) üzenetére


Pista0001
addikt

Hát ez nem jött be... :(

(#2160) AiRLAC válasza Pista0001 (#2154) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én egy másik márkájú pendrive-al is megpróbálnám.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2161) Pista0001 válasza AiRLAC (#2160) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, az lesz a következő, csak tegnap már nem volt érkezésem. :R

(#2162) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Uj proxmox release: 8.2

Ha jol lattam az osszefoglalot, nativan bekerult az ESXi migralo

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2163) ViZion válasza tasiadam (#2162) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Azért az első hsz is említi: "Usually it's lot of bug with main version and we wait for x.x.1 and so."
Majd lentebb pár hsz-nél már jeleztek hibákat. Érdemes várni a frissítéssel pár napot szerintem is, bár sokszor a saját tanácsomat sem fogadom meg :D

Migráció tool dícséretes, lehetne egy PVE backup tool is. Opnsense-nél nagyon tetszik, h egyszerű xml-be menthető minden beállítás. Ilyesmi jöhetne azért. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2164) sh4d0w válasza Pista0001 (#2156) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az EFI particionak nem FAT32-nek kellene lennie?

https://www.coreinfinity.tech

(#2165) tasiadam válasza ViZion (#2163) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

PVE backup tool -> PVE backup server :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2166) ViZion válasza tasiadam (#2165) üzenetére


ViZion
félisten

...és azzal hogy állítomhelyre új telepítésnél a VM-eket? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2167) tasiadam válasza ViZion (#2166) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Bekotod az uj proxmox ala, es reroll, nemde?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2168) ViZion válasza tasiadam (#2167) üzenetére


ViZion
félisten

:D hát'azt én honnan tudnám? Még soha nem volt telepítve...
Az nem para neki, h változik a HW és változik a PVE telepítése is? Itt már LVM nélkül, debianra húzva pöntyögne. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2169) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

No, uj Proxmox backup server release szinten

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2170) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Van köztetek olyan, aki próbálta az usb 3.0-ethernet átalakítót a proxmox alatt? Borzalamsan felhúz, hogy egy Archer c7 nem képes egy seed/NAS servert, meg pár apróságot elviselni, és olyannyira belassul, hogy dobálja a connectionoket. konkrétan használhatatlan a net, ha letöltök valamit.
Gondoltam rá, csinálok egy router VM-et, ami dedikáltan kapná az ethernetet, onnan brdige a VM-ek fele, és a beépített ethernet meg menne az archerbe, ami meg AP-ként funkcionálna tovább

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2171) Pista0001


Pista0001
addikt

Újabb kérdés. :) Másik pendrive-ról sikerült telepíteni a proxmoxot, kezdek vm-eket létrehozni, telepíteni. A kérdés pedig az, hogy minden vm-et ugyanúgy kell telepíteni, mintha fizikai gépre telepíteném? Pl Linuxot grubbal, meg minden?

(#2172) AiRLAC válasza tasiadam (#2170) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez eléggé gombhoz a kabátot, ha szar a router miért nem azt cseréled ki?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2173) AiRLAC válasza Pista0001 (#2171) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2174) Pista0001 válasza AiRLAC (#2173) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi :R

(#2175) tasiadam válasza AiRLAC (#2172) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Vadászok majd egy AX-es linksys-t. Most lelőttem a 2 adguardot, 1 fokkal jobb. valami nagyon összeakad velük, vagy a dns.google/query-t kell kicseréljem simán a 8.8.8.8-ra és a 8.8-4-4.re, de az eddigi responsek borzalmasak voltak. hamarabb timeoutol 1 oldal, mit töltött be bármit.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2176) Pista0001


Pista0001
addikt

Ó, nagy boldogság van, működik, ahogy akartem egyelőre, holnap folytatom tovább. :DD

Egyelőre az állás proxmox, benne 2 vm, mindhárom webgui működik. Az egyik egy OMV, a másik egy headless debian csak webguis qbittorrenttel. A következő fokozat egy merevlemez lesz, amit egy az egyben átadok a nas-nak. 2 könyvtárat tervezek a nasra, az egyik a torrent fájloknak, ezt figyeli majd a qbittorrent, ami ide bekerül, az elkezdi letölteni. A másik a letöltéseknek. Na de ez itt már offtopic... :B

[ Szerkesztve ]

(#2177) tasiadam válasza Pista0001 (#2176) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

hát na :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2178) ViZion válasza Pista0001 (#2176) üzenetére


ViZion
félisten

OMV aranyos, de eléggé instabil tudott lenni nálam az extras telepítése után.
Ha csak egy-egy spéci feladatra kell, akkor célszerű LXC-t kreálni, kevesebb erőforrás. Pl. torrent az pont ilyesmi, de akár a SAMBA is. Nálam debian LXC-van, hozzá bind mount egy mappa a HDD-ről, UI-nak pedig Webmin, itt sokminden egyszerűen állítható.

tasiadam: meglepő, de nálam az AGH-val is volt baj... a cache frissítését nem tudtam megkedvelni. Egy unbound-ot rakj upstream-nek és az kapcsolódjon a kinti DNS szerverekhez. AGH caching kikapcsolva. Próbáld ki, ez flottul megy rég (amikor nem babrálok el valamit a tűzfalon :D ).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2179) tasiadam válasza ViZion (#2178) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Az adguard nekem is egyre kevesbe tetszik. Egyre tobbszor rohad le, lassul be. Marad az egyeni, bongeszoben, es kesz. Torlom az LXC-ket

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2180) ViZion válasza tasiadam (#2179) üzenetére


ViZion
félisten

Szűrésre jó, meg grafikonokra. A többi része kuka, DHCP egy rémálom benne... nagyon kezdeti még. Próbáld ki ahogy írtam... úgy műXik. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2181) Pista0001 válasza ViZion (#2178) üzenetére


Pista0001
addikt

Extras nincs tervben, csak amit leírtam. Ha egyéb funkcióval bővítenék, akkor a headless Debianra tenném, vagy újabb vm-et hoznék neki létre. Amit még esetleg teszek rá, az médiaszerver lenne. Ez a gép (Sandy Celeron, 2c2t, 1,1 GHz, 8 GB ram) sokat nem bírna, gondolom, ezt most csak ismerkedésre és ezekre az alapfunkciókra szánom. Semmi érzékeny vagy pótolhatatlan adat nem lesz rajta.

Az LXC-be egyelőre biztos nem vetem bele magam, ez az egész home server/virtualizáció vonal új nekem. :)

OMV-t használnék aztán komolyabb funkcióra is, szeretném jobban megismerni. Abban az esetben is extras nélkül, másik nas-t szinkronizálnék csak rá, szóval azért remélem, így kellően stabil. :)

(#2182) ViZion válasza Pista0001 (#2181) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalóban van link az LXC-ről. A telepítése egyszerű, gyors. Ram, CPU és HDD igénye minimális és akár futás közben is lehet módosítani. Unprivileged módon alap dolgokra (torrent, samba, AGH, print server, de nálam minecraft server is...) ez a jobb választás, főleg ha szűkös a HW esetleg. LXC-nél is headless debian az "alap" a legtöbb esetben. Összefoglalóban a Proxmox helper scripteket is nézd meg, sok érdekesség van ott is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2183) kutga válasza Pista0001 (#2181) üzenetére


kutga
nagyúr

Végül én is headless Debian mellett döntöttem erre a felhasználásra mint a tiéd. Előtte sokáig OMV-t használtam, nálam mondjuk stabil volt, csak lassú a webes felület és folyton menteni kellett a konfigot, akármit állítottam benne, ami hosszú percekig tartott.

Let the Zone take me if I am.

(#2184) Pista0001 válasza kutga (#2183) üzenetére


Pista0001
addikt

Jobban szeretem a céleszközöket, mint a multifunkciósokat, informatikában meg főleg. Inkább nem bízok egyéb feladatokat pl pont a nas-ra, ne amiatt bukjam akár csak a rendelkezésre állást, de főleg az adatokat. Van külön bolti dedikált nas-om, ahogy írtam, építeni is tervezek egyet, ezeknek semmi más dolguk nincs/nem lesz, mint az adattárolás és megosztás. A virtualizáció is ebben nyújt nekem segítséget, hogy egy gépen külön-külön célrendszereket futtassak. Megoldhattam volna csak headless debiannal is, csak /home-ba felcsatolom a plussz hdd-t, létrehozom rajta a 2 könyvtárat, megosztom mindkettőt a megfelelő jogosultságokkal, és ugyanazt tudja. Vagy az omv-be is tehettem volna torrent klienst, az is ugyanezt tudja. A célom kifejezetten az volt, hogy egyrészt külön legyen minden funkció, másrészt tanulgassam ezeket külön-külön, az omv-t, a debiant csak parancssorból meg a virtualizációt is. :)

ViZion: köszi, megnézegetem majd.

(#2185) itg válasza Pista0001 (#2184) üzenetére


itg
tag

hosszú-hosszú évek alatt én is erre a következtetésre jutottam.
feladatonként külön vm:


eddig még nem éreztem hátrányát, pedig vagy 2 éve (előbb ESXi, aztán pxmx) használom így őket.

(#2186) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok Sracok,

atolvastam az osszefoglalot, de okosabb nem lettem, sot

Egy 4th gen SSF gepen felraktam a 8.2-es VE2-t. PM egy 240es Sata SSD-n, tarhely 1TB HDD. GB lan, Merlin FW-s Asus ax56u-ra kotve

OMV-t mar sikerult beroffenteni, most egy torrent (QT) beroffentese lenne, az oszefoglalo ban linkelt githubos srac listajabol (https://tteck.github.io/Proxmox/

Nyitom a VM shellt ott jobb felul,

irnam a parancsot
bash -c "$(wget -qLO - https://github.com/tteck/Proxmox/raw/main/ct/qbittorrent.sh)"



De mar eleve ilyen furan jelenik meg.Enter, majd par mp varakozas utan visszad promptba

Ha ez rendben lefutna, lenne valami visszaigazolas a prompt-ba, de meg ha lenne is, fogalmam sincs, merre talalom

https://github.com/tteck/Proxmox/discussions/1988-n talaltam leirast, hogy docker

Mar ennel a lepesnel a shell dob egy olan hibat hogy curl 6 could not resolve host: get.docker.com

sh <(curl -sSL https://get.docker.com)

pigelni a halon levo NAS-t, router-t stb tudom, kifele viszont semmit. temporarly failure in name resolution, barmit probalok

Szerintem valami a halozattal alapban (is) nem okes valami. A routerben a PM .54-es IP-jere azt irja, hogy 1GB, LAN, ubuntu. DHCP ON

Ha kezzel akarok neki fix IP-t adni, akkor MAC cim szerint az .54-es vegu IP-t adja. Mintha a container nem birna kimenni a net-re.

Ezen a [link] en talalhato elso 5 lepest megcsinaltam, lehet hogy ezzel csak artottam?

Gondoltam mivel OMV-s VM-ben gyk semmit nem csinaltam, legyalulom (amugyis keves tarhelyet adtam ki neki), majd ulbol felrak-nam, de a halozati autokonfigulasnal elhasal

Mit tanacsoltok, merre kezdjem? Teljes Proxmox re-install?

Linux tapasztaltaim nagyon limitaltak, Mint/Ubi desktopot userkent neha hasznalom. Lehet, eloszor az OMV-nek kene inkabb nekiugrani kontenerekkel, nem pilotavizsgas Proxmoxxal kuzdeni, mint malac a jegen?

Koszi minden tippet!

Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2187) tasiadam válasza Balinov (#2186) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Udv

Dockert akarsz, vagy barmifele orchestartort? Vagy kubernetes kell? Ha cdak torrent kell, akkor es mashogy csinalnam

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2188) kutga válasza Balinov (#2186) üzenetére


kutga
nagyúr

Miért nem OMV alá teszed fel a torrentet docker alá?

Let the Zone take me if I am.

(#2189) Pista0001 válasza ViZion (#2182) üzenetére


Pista0001
addikt

LXC-vel kapcsolatban Balinov kolléga problémája megihletett egy kérdést. :)

A konténer, jelen esetben a qbittorrent webgui-ját milyen ip-n kellene elérni? A proxmox ip-jén más porton? Vagy ha headless debian alapú, akkor van saját ip-je?

Nálam egyszerű a helyzet, külön vm, csak megnyitom konzolban, és egy "ip address" paranccsal már meg is van az ip-je, a megfelelő porttal írhatom is be a böngészőbe. LXC konténereknél ez hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#2190) inspiroyhome válasza Balinov (#2186) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

"
Nyitom a VM shellt ott jobb felul,"

a qbittorent LXC-t a hypervisorra kell tenni, tehat a proxmox shelljebe kell beraknod a commandot.

(#2191) tasiadam válasza Pista0001 (#2189) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Attol fugg :D ha csinalsz LXC-t, akkor ugye opcio, hogy dhcp-n kapjon ip-t, azaz ott

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2192) Pista0001 válasza tasiadam (#2191) üzenetére


Pista0001
addikt

Tehát akkor lehet még a routerbe is belépni, hogy megtudjam az ip-jét? Vagy az lxc konténernél is van konzol, mint egy cli linux vm-él? Elkezdtem már olvasni a vm vs lxc cikket, de lassan haladok, csak a budin van nyugtom... ;] :DDD

(#2193) tasiadam válasza Pista0001 (#2192) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Az lxc-nek is van cli-je. Meg a kubernetes containernek is van, csak ip helyett id-val lepsz be. Utana pedig "ip a" es ott is van az IP.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2194) Pista0001 válasza tasiadam (#2193) üzenetére


Pista0001
addikt

Ah, ok :)

(#2195) Balinov válasza Balinov (#2186) üzenetére


Balinov
félisten

Koszonom Sracok (es bocsi, nem hit&run forumozok, csak a postom ota read only voltam a 7vegen)

Szoval, igyekszem valaszolni mindannyiotoknak, de elotte egy kis tortenet

Gubaztam egy HP ProDesk G1 400 SSF-t (i3(4th gen), 8GB DC memoria, 1TB vinyo, amibe belevagtam egy 240-es ssd-t a rendszernek. Amire most szeretnem hasznalni az NFS/SMB megosztas, torrent letoltes, DLNA kliens (valami alap, amennyi idom van tvzni, egy Plex agyuval verebre eset lenne). HA-t, IP camera elerest, esetleg PiHole szeruseget szeretnek elso korben futtatni, valszeg valami self hosted felhot (Nextcloud?) ill. ismerkedni a virtualizacioval, tesztelni , kiprobalni par megoldast

tasiadam: orchestrator nekem kinai, kubernetesrol mar hallottam hogy van olyan, de nem tudom miaz.

kutga: lehet az lesz, bar a linkelt (githubos) fel lehet tenni a PM/hypervisor ala

inspiroyhome. szentul meg vagyok gyozodve, hogy nem az OMV VM shelljeben, hanem a proxmoxeban probalkoztam, sikertelenul

igazabol OMV topikot kovetem egy ideje, meg tegnap atfutotam 2-300hsz-t a Home server / házi szerver építése topikban es ket dolog otlott be

Egy normalis VM-hez a jelenlegi vas valszeg keves lenne (4mag, bar gombokert lehet bele I5/i7-et venni, de a lap csak 16GB ramot tamogat, nincs NVME es csak 3 SATAIII van).

Ennelfogva lehet felesleges a jelenlegi es kozeljovoben varhato igenyeknek egy promxmoxot beizzitani - bar erdekel a tema, rengeteg kihivas van nekem benne es sokat lehet ebbol tanulni, es valszeg egy OMV kiszolgalna a kezdeti kivancsisagomat, ha meg belejovok, ido es paripa is rendelkezesre all, meg nem keso proxmoxot kiprobalni, OMV_nel megszerezett alapismeretekkel talan konnyebben megugorhato.

Roviden PM nekem overkill, kezdjek bele az OMV-nek a megismeresebe

Szerintetek?

udv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2196) tasiadam válasza Balinov (#2195) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Dobd fel az xpenologyt. Tobb, mint eleg lesz.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2197) ViZion válasza Balinov (#2195) üzenetére


ViZion
félisten

NVME nem akkora dobás, mert átlag homelab-nál nincs olyan IO, h indokolja. Most a költöztetés miatt HDD-re raktam mindent, nem lett lassabb semmi (érzésre)...
16 GB ram is relatív... attól függ, h mit szeretnél. ZFS-hez kevés, ha örökké plex átkódolnál akkor kevés, ha lenne 5 VM, ami sok ramot kajál, akkor kevés...
Samba-hoz meg sok. 16 GB nálam az AGH+Opnsense+CasaOS (dockerek) +debian + Home assisstant kombónak elég volt, ahogy a 2/4 proci is. Persze ha optikai neted van és sok kütyü, meg mittomén weboldalt hosztolsz, akkor kevés lesz...

Proxmoxnál ha van mentésed, akkor -kvázi- nem tudsz hibázni... Home Assisstant és OMV mellett ez nagy kincs. Nálam az OMV nem volt stabil, az extras-al akartam felrakni pár dolgot és öngyi lett... Ha samba miatt kell, akkor webmin egy debianra, ott is van minden, talán nem annyira egyszerűen, mint OMV-nél, de sok esetben jobban átláthatóan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2198) Pista0001 válasza Balinov (#2195) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha a tanulás is cél, akkor hajrá, könnyebb lesz komolyabb vason összerakni az igényeidnek megfelelő rendszert, ha már van tapasztalatod. Ha itt visszaolvastál pár napot, láthatod, hogy én a tiédnél is gyengébb gépen kezdtem ismerkedni a proxmox-szal. 2. gen Celeron, 2 mag, nincs HT sem, 1,1 GHz(!).

Ma sikerült megvalósítani, amit korábban célnak írtam, azaz 1-1 vm-ben omv és headless debianon qbittorrent. Az omv-n 2 könyvtár, egy letöltések és torrent, mindkettő megosztva nfs-sel és sambával is. Mindkét mappa nfs-sel felcsatolva a headless debianra, a qbit figyeli a torrent mappát, ha oda bekerül egy torrent fájl, automatikusan letölti a letöltésekbe.

Ha HT-s i3-ad van, akkor azért az elég sokat elbír, de ahogy te is megjegyezted, gombokért van bele i5 is, talán még az i7 se túlzás. Alapvetően a 16 giga ram se kevés, inkább az a baj, hogy olcsó 8 gigás ddr3-ról én még nem hallottam... :U Nálam a fent leírt 2 funkció momentán 2 terrenttel kb 40%-át viszi el a 8 giga ramnak.

A 3 sata se katasztrófa szerintem, az sff házba úgyse tudsz sok lemezt belepakolni. Ha sok tárhelyet akarsz, vagy mt-re kell válts, de abba is kell bővítőkártya plussz portoknak. A másik megoldás az usb-s külső vinyó.

Ha ilyen sok funkciót szeretnél egy gépre bízni, akkor a proxmox szerintem jó alap, kezdésnek minden funkciót külön vm-mel próbálnék megoldani, amit csak lehet, headless deviannal. A sajátommal így csinálom, mások is írták itt, hogy így csinálják. A docker nekem nem szimpatikus, az lxc-ben látok fantáziát, de a hsz-od kicsit elriasztott.

Ja, és én is tök kezdő vagyok virtualizálásban úgy általában, proxmoxban, és linuxban is messze vagyok a profitól. :)

[ Szerkesztve ]

(#2199) ViZion válasza Pista0001 (#2198) üzenetére


ViZion
félisten

Mi a félelmetes az LXC-ben? pl. torrentezésre jó, de nálam MC server is fut rajta, meg backup samba is... Templates-ből felraksz egy Debian-t, webmin és torrent kliens, alá csatolsz egy tárhelyet, kész. Mindenre van leírás, időben és erőforrásban is töredéke, mint egy VM-et összerakni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2200) Pista0001 válasza ViZion (#2199) üzenetére


Pista0001
addikt

A jelenlegi tesztelős/játszós gép most már olyan stádiumba ért, hogy nem szívesen b@sznám el, úgyhogy kell egy másik vas, amin tudok azzal gyakorolni. Félelmetesnek nem találom, sőt, az alapokat tekintve tetszik, csak az, hogy egy ilyen egyszerű(nek látszó) dolog nem jött össze a kollégának, kicsit elriasztott. Főleg attól, hogy a meglevő proxmox környezeten próbáljam ki. A hét hátralevő részében a vm backuppal leszek elfoglalva inkább, aztán lesz pár egyéb elfoglaltságom, júniusban meglátom, hogyan tovább. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.