Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) ozveo


ozveo
tag

Sziasztok!

Ki milyen PCIe kártyát használ ha kevés az alaplapon a SATA port.
PCIe 3 -X16-os is szóba jöhet nem használok dedikált VGA-t.

AXAGON PCES-SA6, [link]
Köszönettel veszem ha bármilyen más javaslatot ötletet. PROXMOX alatt ráncigálnám. Nem fontos a HW RAID. :R

(#2102) ViZion válasza ozveo (#2101) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem fordíts egyet a dolgon és keress rá, h ubuntu pcie sata card not recognised, axagon pcie SATA controller not showing drives, stb.
Elvileg nem kellene gondnak lennie vele, azt írja az oldal, h Linux kernel 2.6.x and higher

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2103) tasiadam válasza ozveo (#2101) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Es miujsag egy regi HP, intel, vagy barmi i4, i8 i12 vagy i16 raid kartyaval? Nem dragak

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2104) szpeti40 válasza tasiadam (#2103) üzenetére


szpeti40
addikt

A HP nem más lábkiosztást használ a szerverbe szánt PCI kártyáinál?
Egy valamilyen DELL Perc kártya nem hasznosabb lenne, ami tud sima SATA kártyaként is működni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2105) tasiadam válasza szpeti40 (#2104) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

hát, szerintem nem is igazán maguknak gyártanak, hanem ők is veszik. De kb bármi jó bele, ami pcie. Úgyis mindben kb ugyan az a chip van, csak más a kábelezés

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2106) amargo válasza ozveo (#2101) üzenetére


amargo
addikt

Nem pont ezt típus, de ilyet használok én is volt 2 és 4 portos. Minden gond nélkül megy.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2107) inspiroyhome válasza tasiadam (#2103) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ezek sokszor nem tudjak a TRIM commandot atadni, igy ha valaki consumer SSDvel akarja oket hasznalni, fixen szamithat ra hogy egy ido utan nagyon komoly lassulas jelentkezhet felhasznalasi modtol fuggoen.

Illetve az en dell talan h200 HBAm 200mb/s korul maxol ki.

[ Szerkesztve ]

(#2108) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Megint én... :D
Azt olvastam valahol, hogy praktikus a Proxmoxot egy kis, saját SSD-re rakni, egy másikra meg a mindent is. Illetve egy HDD esetén külön PVE partíció és külön a VM/LXC, stb-nek.
Így Clonezilla backupnál rövidül az idő, mert a nagyobb VM-es partíciót nem kell backupolni.

Logikusnak hangzik, de ehhez gondolom Gparted-el át kellene szabni és/vagy újrarakni. Vélemény, tapasztalat? Feleslegesen nem szívnék ilyennel, de a ~ 35-40 GB-os mentések a töredékre csökkennének. A kérdés az ugye, h a kialakított adat partíciót hogy lehet csatolni, gondolom fstab erre megoldás. Van más buktatója?

Másik, h volt egy backup HDD, ami külső merevlemez volt. fstab-al hozzáadva (feleslegesen amúgy, de valami tutorialt követtem először), wipe, GPT, datacenter directory, stb... minden OK volt. Átvariáltam a rendszert, erre már nincs szükség. datacenterből törölve, fstab kitakarítva... de a mappáját újra és újra létrehozza restartnál...
Mi a franc csinálja? :U
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2109) amargo válasza ViZion (#2108) üzenetére


amargo
addikt

Én pont ezért használok csak a PVE-re egy kicsi gyors HDD-t és nem kell még külön a partícióval vesződni, stb. Ez lehet csak az én meglátásom, és hibás elgondolás is lehet.

Tehát nálam a PVE egy külön kicsi HDD-n van direkt nem SSD-n gyakorlatilag betöltés után semmi nem használja. Minden más SSD-n van vagy a nagyobb adatok HDD-n.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2110) ViZion válasza amargo (#2109) üzenetére


ViZion
félisten

gondoltam rá, van itthon kis SSD, de 3 sata hely van, foglaltak. PCIe M.2 adapterről nem bootol (netes infók szerint). PCIe SATA kártya lehetne még, mert van egy helyem. Akkor a 128-as mehetne a PVE-nek, az 500 a VM-nek, a 2 HDD meg a kártyára. Ez a B terv. Viszont fogalmam nincs, h milyen kártya kellene, mennyire válogatós a Dell deszka... Tippek jöhetnek :) :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2111) amargo válasza ViZion (#2110) üzenetére


amargo
addikt

Milyen Dell-ről van szó csak mert nekem egy HP Tower G4-ben vannak az eszközök. Ezen 4db sata port van + van benne egy bővítőkártya és bár a bővítő kártyáról nem próbáltam boot-ni, hiszen van 4 db az alaplapon + 2db nvme.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2112) ViZion válasza amargo (#2111) üzenetére


ViZion
félisten

Dell Optiplex 9010 sff, 3 sata, sok usb, lga1155, 4 ram slot, 2 pcie, egyikben 2 portos nic, másik szabad. Neten azt írták egy fórumban, h biosban nem lehet pcie bootra állítani. Majd meglesem, de elraktam az asztalomról, macera oda monitort vinni. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2113) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Megjelent egy ESXi-rol Proxmoxra valo migralo cucli, hogy az ESXi-bol kiabrandulo embereknek segitsenek a proxmxora atmenekulni. Berakjam az osszefoglaloba fricskakent?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2114) ANOka válasza tasiadam (#2113) üzenetére


ANOka
őstag

Sztem mehet.

(#2115) ViZion válasza tasiadam (#2113) üzenetére


ViZion
félisten

+1 a mehet-re :D
Láttam róla videót, h most azé' van baj, de nem estek kétségbe, a Proxmoxnak meg jól jön pár ezer új ügyfél...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2116) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

No, en meg utazom egyet, ha gepnel leszek, elso sorba berakom

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2117) ViZion válasza amargo (#2109) üzenetére


ViZion
félisten

"nálam a PVE egy külön kicsi HDD-n van direkt nem SSD-n gyakorlatilag betöltés után semmi nem használja."
hmm... ezen átsiklottam... :B
nekem van egy sata to usb3 bigyóm, adatmentésre használtam anno, laptop hdd és ssd vállalható sebességgel csatlakozik vele. kis ssd van, usb3 van és bootol róla. így az "élő" rendszer szétbarmoása nélkül is tudom tesztelni. jobb lenne a pve-t külön klónozni, VMeket meg menti a pve. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2118) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

van egy Synology VM gépem Proxmox alatt.
Szeretnék hozzá külső lemezt adni...
Mi a jobb, ha a külső lemezt hozzáadom a clusterben LVM-ként és ezt adom oda a Synology-nak, az meg csinál rajta egy btrfs fájlrendszert.
vagy
Directory-ként adom hozzá a node-on (ext4)és adom oda a Synology-nak ami csinál rajta ex4 fájlrendszert.

Mindkét módszer jó a Synology-nak.

Az érdekelne, ha szar van akkor a Synology nélkül, hogyan tudom elérni a lemezen lévő adatokat.
A directory verziónál van egy qcow2 fájlom ami mountolható.
Az LVM-mel lehet valamit kezdeni?

plata o plomo

(#2119) ViZion válasza code1005 (#2118) üzenetére


ViZion
félisten

tudom, az lvm csodákra képes, de én ehhez öreg vagyok... inkább fstab és átadni a vm-nek, ha a vm meghal, akkor az ext4 olvasható kvázi azonnal, lvm macerásabb. De lehet,h csak nekem. Még nem kellett onnan adatot mentenem, nem mertem kipróbálni, h mi van, ha gpartedben deaktiválom az lvm-et... ha meglesz az új ssd, akkor lehet a régin kipróbálom, h ne akkor bénázzak, ha tényleg behal...
szal. +1 az ext4-re, lvm nélkül. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2120) tasiadam válasza code1005 (#2118) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Én átadtam egy inicializált disket a VMnek és jóccakát kívántam. ha meghal a prox, csak attacholom a disket újra, és megy, mint standalone vm

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2121) code1005 válasza tasiadam (#2120) üzenetére


code1005
senior tag

Igen, én is ezt fogom tenni, szerencsére a 20 TB wincsin még nincs semmi.

plata o plomo

(#2122) code1005 válasza ViZion (#2119) üzenetére


code1005
senior tag

:R így éreztem én is!

plata o plomo

(#2123) ViZion


ViZion
félisten

ehhh... 2023-08-17 az SSD wearing 1% volt, most már 3 % (pár hete biztosan)
log2ram telepítve, temp az tmpfs-en a ramban. Ezekkel együtt is 6 hónap alatt -2%.
Az évi 4-5%, nem jó, de nem is tragikus. Samu 850 Pro SSD 250 GB...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2124) tasiadam válasza ViZion (#2123) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Van MLC 1.8" elado, 3e v mennyi fent. Az borzalmasan sokat bir. De par giga csak. Asszem liteon. De a pro is mlc, nem?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2125) ViZion válasza tasiadam (#2124) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg az. Használt, de nem lehasznált volt. Szerintem a HA és a grafana lehet itt a baj az adatbázisával. A HA-ba nem nagyon turkáltam, nem is lehet sok mindent ott.
Valahogy a VM-el írását is kellene néznem. opnsense is főleg ramból dolgozik, ZFS-re raktam, logok minimálisak, de majd megpróbálom ezt a külső szerverre irányítást, de ennél minden körülményes. Debian printserver és backup samba az kb. semmit nem ír, a mentések csatolt HDD-re mennek. Plex és a CasaOS sem sokat írkál szerintem.

Nézegetem az SSD-ket, mert a PVE-t külön raknám a VM-ektől. Láttam azt is, privire másnak nem válaszolt, csak BP átvétel, elérhetőség nincs... a megszokott SSD "dealer" (asszem már 3 SSD-t vettem tőle) annyit írt vissza, h beteg az egész család, nem akarom zaklatni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2126) inspiroyhome válasza ViZion (#2123) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Marmint az nem jo, hogy eszerint 20 ev alatt megy tonkre az SSD? Vagy nem ertem. Ugy erzem ebben a topikban kicsit tul van aggodva a proxmox ssd wearout.... :)

Az SSD arra van hogy hasznald. Az altalad bekuldott adatok szerint akar meg 10 evig is mukodhet ebben a konfiguracioban. Ezen miert akarsz javitani?

[ Szerkesztve ]

(#2127) amargo válasza ViZion (#2123) üzenetére


amargo
addikt

Nálam a samsung játszós QVO az havonta kb 1% megy.. már a fiókban van kb fél éve a csere darab csak még lusta (nem volt időm) voltam cserélni :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2128) ViZion


ViZion
félisten

Igen, jogos érvek. Alapból a PVE-t szeretném külön meghajtóra, h gyorsabban tudjam menteni. De csak 3 SATA csatim van, 2 HDD + 1 SSD, a NAS-nak is kellene kis tárhely, meg +1 SSD csak PVE-nek. A wearing értetlenkedésem annyi, h kb. mindent kikapcsoltam, minimalizáltam és meglepett, h ennyi. Azért nyugodtabb lennék, ha másikra kerülne, ami tényleg ilyesmire van tervezve, de nem rohanok a boltba -csak az aprót nézem.

SATA kártyákba is belezavarodtam... Láttam viszont ócón lapot (sata kártya áron/alatt...), 6 SATA-val, csak ismeretlen a márka számomra: Advantech AIMB-784 /Q87
Sok infót nem találtam, amúgy eléggé iparinak néz ki. kép

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2129) AiRLAC válasza ViZion (#2128) üzenetére


AiRLAC
addikt

Advantech az qrvajó ipari márka, ha működik vedd nyugodtan.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2130) ViZion válasza AiRLAC (#2129) üzenetére


ViZion
félisten

:R az lesz. RAMom van hozzá, proci megfelel, 6 SATA, NIC kari van, tápom meg mittomén bármik vannak. Mondjuk egy paneltáppal jobb lenne :B
OK, ez is betegség...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2131) tasiadam válasza ViZion (#2128) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

veheted az asrock-asus CSM lapjait is. ők 7/24-es használatra készültem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2132) ViZion válasza tasiadam (#2131) üzenetére


ViZion
félisten

nem nem :D túl sokat herdálok már egy pár VM-re így is :DDD
DDR4 ramom meg nincs is felesleges. A fenti lap egy picit újabb, picit több SATA, egyelőre elég lesz. Szép lecke lesz a PVE költöztetés is, készüljetek a kérdéseimre... ;]
Amit már kiterveltem, h Debian-ra fogom a PVE-t telepíteni, így a partíciókat előre be tudom állítani. LVM, LVM-Thin vagy ZFS lehet utólag is az EXT4-ből, ha mégis kellene. Visszafelé sokkal macerásabb. Igazán mindkét dolognál van rengeteg kérdésem, sokat kellene még olvasgatnom ezekről (pl. ZFS mirror, bitrot), h tényleg legyen értelme felrakni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2133) code1005


code1005
senior tag

Nem tudja valaki, hogy LXC ubuntu konténer alatt miért üres az fdisk -l kimenete?
USB drive-ot szeretnék alá rakni, az usb eszközt látja is de így nem tudom mountolni.

plata o plomo

(#2134) code1005 válasza code1005 (#2133) üzenetére


code1005
senior tag

Bocsi, az fdisk meg lett, hogy miért nincs kimenete.
Hogy tudok egy konténer alá usb rack-et csatolni?

plata o plomo

(#2135) code1005 válasza code1005 (#2134) üzenetére


code1005
senior tag

Bocsánat, elkapkodtam a dolgot és megtaláltam ezt is.
Bind Mount Points

plata o plomo

(#2136) ViZion


ViZion
félisten

Kérdés... :B
Jelenlegi felállásban egy teljes HDD-t kapott a PVE: Wipe, Add directory.
Ebből kapott egy szeletet az egyik LXC, ide készülnek a NAS HDD-ről a mentések, HA is ide rakja a mentéseit.
Ha a Proxmoxot újratelepítem, a Backup HDD-t csatolom FSTAB-ban (Wipe nélkül), majd directory-ként hozzáadom, ahogy az volt... akkor mi lesz az amúgy LXC-hez rendelt "szelettel"? A Dump mappában látom a logokat, meg .tar.zst fájlokat. Disk mappában ott a 102-disk0.raw
Ez újra fog csatolódni? Próbáltam angolul rákeresni, de nem volt nagy siker. Pedig biztos volt már ezerszer. Vagy mi a legkevésbé macerás módja az új proxmoxhoz csatolásnak (VM, LXC, directory van, más nincs)?

Gondoltam a jelenlegi klónozására és próba-szerencse alapon LVM-mentesítem, majd átszabom a partíciókat... de gyanítom, h tovább tartana, mint újrahúzni.

Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2137) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem kicsit inkább hálózat, de a proxmox fix ip-je miatt írok ide (meg azért is, mert itt tuti vannak hozzáértők :D ).

Adott egy 10 éves Telekomos modem/router (ZTE), ezt fogom részben kiváltani egy Mikrotikkal, a ZTE csak modemként fog a továbbiakban működni. Pass-through már be van állítva, de meglepetésemre ez nem azt jelenti, hogy a ZTE átvált csak modem módba, hanem hogy engedi a Mikrotikot is felcsatlakozni a Telekom hálózatára, saját publikus IP-t kap.

Jelenleg ez a helyzet:
ZTE egyelőre full működésben, a 192.168.1.254-en ül, 192.168.1.n hálózaton adja ki az IP címeket, a proxmox is ebben az alhálóban van a 192.168.1.252-n (fix).
A Mikrotik-ot előkészítettem (valóban kb. pilótavizsga kell hozzá, ilyenkor látom, a hálózati informatika milyen bonyolult és én milyen pici részét értem), az IP címe egyelőre a 192.168.0.1 és a 192.168.0.n subneten megy a DHCP szervere. (Értelemszerűen ha a Mikrotikra csatlakozom, akkor nem látom a proxmox szervert.)

Most jön majd az a lépés, hogy a ZTE kap egy hard resetet (a T-s support javasolta), így már csak a Mikrotik lesz az egyetlen router.

A kérdésem: milyen IP-t/alhálót állítsak be a Mikrotikon? Az alap ötletem az lenne, hogy megkapná a ZTE régi IP-jét, és így átvenné a helyét a 192.168.1.n tartományban. A proxmox és a többi fix IP-s észre sem venné a cserét.

Csak a ZTE alapértelmezett IP-je is 192.168.1.254, vagy összeakadnak, vagy ha nem (pass-through), akkor meg nem érem el a ZTE-t. (Állítsam át .253-ra pl?)

Vagy hagyjam a Mikrotikot a mostani 192.168.0.n helyén, és írjam át az összes eszköz fix IP-jét erre a subnetre?

Szóval nálatok mi a best practice?

(#2138) ViZion válasza nemurea (#2137) üzenetére


ViZion
félisten

engedi a Mikrotikot is felcsatlakozni a Telekom hálózatára, saját publikus IP-t kap
Ez így jó, ez a bridge mode, vagyis a modemed csak a fizikai kapcsolatot adja pl. a LAN és az optikai net között.

A routered és a PVE miért van külön alhálón? :U
DHCP-t állítsd más tartományra (192.168.0.100-200), az elejét hagyd meg a fix dolgoknak (vagy a végét, vagy ahogy tetszik) és rakd oda a PVE-t.

Ha sok kütyüd van fix IP-n, akkor az a logikus, h az új router a régi helyére kerüljön, nem kell mindent állítgatni. IoT dolgoknál erősen szopóág, ha módosítás előtt váltasz. Ezeket telefon hotspottal lehet becsapni és korrigálni, de sok idő.
Igen, nyilván a régi router -ami modem lesz- IP-t érdemes változtatni, az sokat már nem oszt a továbbiakban, mikrotik lesz a GW.

Nálam hasonló a helyzet, a router/modem a 192.168.1.1, a "rendes" router a 192.168.0.1 de ebben nincs bridge mode, készerből van még egy NAT.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2139) Chal válasza nemurea (#2137) üzenetére


Chal
addikt

Telekomnál ez normális, az IP TV miatt tulképpen nincs soha bridge/modem mód, csak kapsz lehetőséget +1 pppoe kapcsolatra a saját routereddel. Szóval Telekom esetén az a helyzet, hogy 2db logikai internetkapcsolatot kapsz 1db fizikai eszközzel. Összeakadás nem lesz, nem kell a ZTE-n IP-t állítani, mert a saját routerén belül fog csak létezni a 192.168.1.x subnet, a pppoe kapcsolaton pedig publikus forgalom fog majd menni (ugyanakkor egy dolog miatt, lehet, hogy mégis érdemes, lásd lent). Egyszerűen köss le róla mindent, és csak a Mikrotiket hagyd rajta ami majd pppoe-zik. A Mikrotiken használd nyugodtan a 192.168.1.x subnetet.

Pár bónusz probléma amire nem biztos, hogy gondoltál:

- Ha van IP TV boxod, akkor az a Mikrotik mögött ebben a formában nem fog menni, látnia kell direktben a ZTE-t. Multicast forgalom, tehát az sem játszik, hogy a Mikrotik NAT-olja majd. Ezt meg lehet úgy oldani, hogy az IPTV eszközöket rajta hagyod a ZTE-n. Én nem TV-zek, de hallottam, hogy van ezekhez mindenféle mobilapp, ami ilyenkor nem fog menni, mert ugye teljesen más routeren és hálózatban lesz a telefonod (vagy a ZTE wifijére csatlakozol vele, de akkor meg a saját, Mikrotik mögötti cuccaid nem éred el róla).

- A ZTE admin felületét nem fogod elérni a Mikrotik mügöl, ha marad azon is a 192.168.1.x subnet, ez kényelmetlen lehet. Ezt meg lehet úgy oldani, hogy a ZTE-n átállítód a subnetet valami másra, a Mikrotiknek pedig adsz egy IP-t ebből a subnetből, mégpedig arra az interfacére amin amúgy majd pppoe-zni fog. Ez minden további nélkül lehetséges. A publikus forgalom a pppoe kapcsolaton fog kimenni, a 192.168.1.x belül marad a Mikrotiken, az új ZTE subnet felé menő forgalom (ami tulképpen kimerül a ZTE webes felelületének az elérésben) pedig szintén ki fog találni a ZTE-hez. Persze amilyen ritkán kell, az is megoldható, hogy olyankor odasétálsz egy laptoppal, és bedugod a ZTE-be, ebben az esetben nem kell átállítani semmit.

Egyébként roppantul off az egész, javaslom inkább a Mikrotik topicot, vagy bármelyik hálózatost.

[ Szerkesztve ]

(#2140) ViZion


ViZion
félisten

Proxmox 7-ről frissítőknek rossz hír, hogy valószínűleg a klónozott mentések nem működnek. Megint SSD csere előtt vagyok, mentés, ajd a mentést felraktam és LVM hibával grub rescue fogadott. Ismert bug, a megoldást linkelem, benne van minden: [link] és [link]

Visszaraktam a korábbi SSD-t, megy rendben. A második link utolsó bekezdése a végleges javítás, akit érint az nézzen rá. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2141) nemurea válasza Chal (#2139) üzenetére


nemurea
aktív tag

Kedves ViZion és Chal, nagyon köszönöm a részletes válaszokat! És azokat is megválaszoltátok, amiket nem kérdeztem, de valóban felmerült mint lehetséges probléma :R Ez alapján működnie kell. Bocsi az off-topicért még egyszer, megnézem a Mikrotik subot.

(#2142) ViZion válasza ViZion (#2140) üzenetére


ViZion
félisten

Ma esti klónozás:
a frissítés után ismét Clonezilla, disk mentése fájlba, majd helyreállítás az új SSD-re.
Boot, van Grub, győzelem! :DDD ...azaz mégsem, OVS server hiba miatt leállt.
Guglizva csak 2014 és hasonló korú hibákra leltem, megoldás ott sem volt többnyire. Fain... ha az origi SSD is így indul, akkor rövid lesz az éjjszaka...
Még a recovery módnak adtam egy esélyt, hátha a logok vagy vmi, esetleg az interfaces-ban kivenni az OVS-t.
Recovery elindult, logokban semmi érdemleges nem volt. Még egy restart, csak úgy...
Hibátlanul indult :U Ez igen, ezt is "megjavíítottam" :D

Következő nagy lépés az LVM kikapcsolása, hátha menne újratelepítés nélkül.
Olyat találtam, ahol non-root partíciót kiszedtek LVM-ből, közben mindent töröltek... ez nem segít :o

RedHat leírás szerint kezdek majd neki vmikor. Van esetleg más javaslat? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2143) amargo válasza ViZion (#2142) üzenetére


amargo
addikt

Akkor, ha jól értem most a pve már egy külön disk-en csücsül?
Ez csak megerősített benne, hogy jó az elszeparált külön disk-es használat :K

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2144) ViZion válasza amargo (#2143) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, még nem. Mivel megtaláltam ezt a bugot -vagy inkább az talált meg engem-, biztos akartam lenni, h a mentések működnek. Éjjel ennyire volt idő. Valamelyik este majd LVM-ből a backup HDD-re költöznek a VM-ek, az megy GUI alól. Utána mentés és lehet gyakorolni. VM-ek nélkül olyan 5-8 perc a klónozás és az ellenőrzése, ha vmi esetleg félremenne.
Igen, a külön disk jó :K . LVM-et sem szeretnék, B-tev a debian-ra húzott PVE.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2145) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Emberek

Tekintettel arra, hogy a topicban sok a lomelab related kerdes, nem kene csinalni egy Homelab topicot, vagy ezt atnevezni arra? Mit gondoltok? Vagy van mar olyan topic, mas neven?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2146) ViZion válasza tasiadam (#2145) üzenetére


ViZion
félisten

Nem találtam homelab topikot én sem. A névben maradjon a Proxmox is szerintem, ha valaki keresné, előbb idetalál.
Vagy a PVE "mélyvíz" és a Homelab szétválasztása a terv? :B upsz, lehet sokat kérdeztem itt?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2147) tasiadam válasza ViZion (#2146) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Hat kulon van az ESXi-nek is topicja, ha ugy nezzuk, xpenologynak, meg windows/hyper-V is. Esrtleg proxmox es KVM lehetne meg a topic, mert a 2 nagyvonalakban ugyan az

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2148) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Ezittez majdnem az.

(#2149) tasiadam válasza rgqjx (#2148) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Jap, akkor mar van :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2150) KaqXar19 válasza rgqjx (#2148) üzenetére


KaqXar19
tag

De lomelab még nincs, tehát simán mehet.

;]

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.