Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) tasiadam válasza amargo (#2050) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Felmondtam a picsaba akkortajt es network automation engineer lettem. Scripteket irok csak es networkozok. CCNA es python

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2052) Patice válasza ViZion (#2027) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem van 1, de lehet két lapom is.
Még talán egy XP is akd az egyik IDE vinyón.
Privi és megbeszélhetjük a részleteket!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2053) amargo válasza tasiadam (#2051) üzenetére


amargo
addikt

Kíváncsi lettem volna mi vesz rá egy céget, hogy a cloud helyett ezt a megoldást válassza, de akkor ezt már Te sem tudod :)

Más:
Tudom ez itt proxmox, de azért nálam ez a téma eléggé kéz a kézben jár, ezt ismeritek: Windows in a Docker container (KVM, WebView): [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2054) tasiadam válasza amargo (#2053) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

a cég egyik részének gyorsabb volt a házon belüli fejlesztés, mint a cloudos, főleg az azure és aws tudás hiánya miatt. A másik részét nemtom.

Elég vicces ez a container, hogy átadja a kvm-et :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2055) amargo válasza tasiadam (#2054) üzenetére


amargo
addikt

áhh, így már értem, miért akarták ezt a vonalat.

Én most rakok fel win7-et kíváncsi vagyok mennyire fog szépen működni, mert így egyszerűbben tudom laptopon is használni :) (van egy diag eszközöm, ami csak win7 alatt megy)

Szerk: és fut, eddig szépen :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2056) szpeti40 válasza amargo (#2053) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálunk is on-prem környezet van cloud helyett melóhelyen 20 esxi hoszt-al, ~650 vm-el. Olcsóbb a fejlesztés és a tárhely mintha a felhőben lennénk.
Mondjuk most a vmware eléggé belekakilt a dolgokba. :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2057) AiRLAC válasza szpeti40 (#2056) üzenetére


AiRLAC
addikt

Broadcom kakilt bele :) De most migrálhatod Proxmox-ra mindet ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2058) szpeti40 válasza AiRLAC (#2057) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, a Broadcom, elírtam :D
Hát meglátjuk, hogy maradunk-e vagy migrálunk valahova.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2059) tasiadam válasza AiRLAC (#2057) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

igen, olvastam is redditen, hogy a proxmoxra sokat átmennek emiatt, úgyhogy a végén még ér valamit a skillünk :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2060) amargo válasza szpeti40 (#2056) üzenetére


amargo
addikt

Most license változásról eltekintve, én nem gondolnám olcsóbbnak főleg a fejlesztését, mert itt még az üzemeltetést is ki kell fizetned a kezdeti költségekről nem is beszélve, ha meg a skálázhatóságot nézem, akkor lesznek kifizetett, de fel nem használt erőforrásaitok, de lehet tévedek. Egy cloud provider-nél probléma, hogy régionként mondjuk milyen vasak érhetőek el, de akár ideglenesen másik régióból kölcsönözhetsz. Ha ez on-prem-ben van, akkor a vasat előbb be kell szerezned, ha a piacon nincs, akkor megint csak extra feladatok jönnek be.
Én ezt a megoldást, csak olyan helyen tudom elképzelni, ahol viszonylag egyenletes a terhelés vagy jól előre tervezhető. Tényleg érdekel ez a téma és nem vitatkozásként írom :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2061) tasiadam válasza amargo (#2060) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Ez ugye a CapEx és OpEx kérdés.
Mikor melyik éri meg, de nem mindig éri meg az egyik, vagy a másik. A legjobb megoldás a hybrid cloud az Azure esetében, szerintem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2062) szpeti40 válasza amargo (#2060) üzenetére


szpeti40
addikt

"akkor lesznek kifizetett, de fel nem használt erőforrásaitok"
Persze, hogy van, mivel ha kiesik az egyik terem, akkor a másikon is el kell tudjon futnia az összes vm-nek. Ezért muszáj az erőforrásokat is így kalkulálnunk.
Orvosi és érzékeny adatok tárolása a másik indok, ami miatt maradunk a "földön". :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2063) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
Tudnátok ajánlani pár megbízható cloud provider-t, ahol proxmox-ot tudnék futtatni?
köszi

(#2064) tasiadam válasza laracroft (#2063) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

üdv

Miért akarsz cloudban proxmoxot?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2065) laracroft válasza tasiadam (#2064) üzenetére


laracroft
aktív tag

Ja én arra gondoltam, hogy a mellettem lévő játszós proxmox szervert, amin egy freepbx+adguard+docker fut esetleg felhősíteném, hogy ne zúgjon mellettem.

(#2066) ViZion


ViZion
félisten

Ilyet találtam aprón (nem az enyém) [link]
Ezzel mennyire lehet otthon szervert kialakítani? A spec jóval jobb, mint amit most használok, árban meg kevesebb :U
Bonyolultab ilyenre Proxmoxot telepíteni? Eddig csak userként használtam servert, meg amikor takarítani kellett :D Mivel másabb ez? VGA gondolom nincs, SATA 4 db-ot ír raid kártyával, erről is bootolnak ezek? Vagy kell SAS HDD mindenképp?
Bocs a láma kérdésekért, hobbi csak, de érdekel. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2067) tasiadam válasza laracroft (#2065) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Mindegyikre letezik megoldas, de erre inkabb nezz passziv PC-t, mint cloudot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2068) tasiadam válasza ViZion (#2066) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Ami sasos, az satat is kezel. iLO-rol bootolhatod, nem kotelezo neki a monitor. Ha van iLO licence ra, akkor mehet. Amugy alaplapon van egy kis hurka VGA ami ad valami mozgokepet

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2069) ViZion válasza tasiadam (#2068) üzenetére


ViZion
félisten

nem tudom, h mi az az iLO. Ha van VGA out, annyi elég a cli-nek, csak PVE telepítés + Clonezilla mentés kellene ott eldöcögjön. Vagy az iLO-val lehet full remote-ban is bootolni/telepíteni?
USB-hez valami kártya kell, vagy van ezeken? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2070) tasiadam válasza ViZion (#2069) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Az iLO az olyan, mintha radugnal monitort es egyebekent, csak epp weben latod. Azaz mig van halozat es el az iLO benne, elered a gepet. Latod, ha a venti meghal, milyen stateben van a raid, stb. Eleg jo moka. Tudsz rola telepiteni ism mountolod az iso-t es atadja a szerveenek

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2071) ViZion válasza tasiadam (#2070) üzenetére


ViZion
félisten

:R iLO 4-et ír a hirdetés... :U Nem nagy összeg és sok mag+ram, illetve a kaland, h ilyenem még nem volt... fogyasztásban azért gondolom nem olyan, mint a 3470T :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2072) szpeti40 válasza ViZion (#2071) üzenetére


szpeti40
addikt

Meg mivel 1U szerver, süvölteni fog majd mint a vadászgép :D
A 2 proci miatt biztos többet fog enni, erre készülj fel.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2073) ViZion válasza szpeti40 (#2072) üzenetére


ViZion
félisten

el akarom engedni, most vertem el pízt okos kütyükre, és kismegszakító szekrényt is cserélnék (meglepően drágák, vagy rondák) valamikor. :(( de ez érdekes cucc, egyszer veszek ilyesmit. Max kiköltözik a kamrába, ott asszony sem látja, szal. bódottság :D
Köszi az infókat, itt mindig tanulok valamit :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2074) tasiadam válasza ViZion (#2071) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A v4-es procik, ha talalsz olyat, mar egesz jok, sot, van ahol meg hasznaljak oket aktovan, pl az AWS-nel is van v4. Az a skylake elotti generacio, azaz meg nem scalable, hanem boardwell v micsoda. Ha abbol talalsz L-est, egesz korrekt erot kapsz es fogyasztast. A v3 az haswell, a v2 meg a v1 az meg sandy es ivy. Azelottiek meg nehalemek, azok mar osi gepek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2075) Chal válasza ViZion (#2073) üzenetére


Chal
addikt

Az energiaárak növekedésével ezeknek a cuccoknak a sokadlagos piaca (értsd: az életciklusuk zúzda előtti utolsó állapotát, az otthoni barkács felhasználást) gyakorlatilag kimúlt. Az áruk is azért ennyi, szórják ki őket mindenhonnét, pár éve még jó buli volt, ma már kevésbé.

Ha nincs nagyon kitömve, és szanaszét optimalizálod, akkor is bekap 150-200W-ot idleben. Ez önmagában 100-120eFt-s költség évente. Számold ki, hogy mennyivel jobb vasat tudsz venni csak az áramdíjból mondjuk 2 év után.

[ Szerkesztve ]

(#2076) inspiroyhome válasza Chal (#2075) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Valamit valamiert. A linkelt szerver egyebkent nem fog idleben 200w-ot fogyasztani. Nekem a 2650v2 (ami egy tobbet fogyaszto CPU par) 120w korul idled felbootolt proxmoxsszal.

Illetve ha tanulasra kell, nem kell mindig jaratni. Oszinten szolva ha valakit erdekel a tema vagy tanulni akar, annak csak azt tudom mondani hogy csinalja. havi 5-10k egy hobbira apropenz, es akkor egesz honapbant ment a cucc. :)

egyebkent annyira nem uvoltenek ezek. Nyilvan hangosabb egy sima PCnel, de azert nem az a kategoria ahol nem lehet meglenni mellette (mint pl a 2-4U supermicro rack szerverek :D) a quanta, Intel, supermicro szerverek rettenet hangosak. A HP, Dell szerverek a sokkal vallalhatobbak koze tartoznak.

Ha csondes gep kell akkor Dell R720, R620, R630 R730 hangosabb, de mar V3-V4 xeon.

A mostani i5hoz kepes viszont romlik a single core performance. Ha konkretan azt szeretned lecserelni, ez nem feltetlen jo valasztas, mert a sok drawback.

[ Szerkesztve ]

(#2077) amargo válasza tasiadam (#2061) üzenetére


amargo
addikt

Igen, ehhez szerintem sok üzleti szempontot kell tudni, hogy valaki megfelelően tudjon dönteni egy ilyen kérdéskörben.

#2062 szpeti40 Az adatok manapság mindig érzékenyek, bár az orvosi, banki azért még megüt egy magasabb mércét szerintem is, az on-prem környezett szokott inkább kevésbé biztonságos lenni, ugye a cég belső szabályzatától és a kollégáktól függ innentől, ami nyilvánvalóan lehet nagyon jó is :) persze ugyan úgy a cloud-ot lehet aztán nyitni a vakvilágba főleg public cloud esetében, de egy hosted private cloud-nál már megint kapunk pár extra lehetőségeket.

Otthon ki mit tesz amúgy meg az adatok védelme érdekében, az illetéktelen behatolók ellen?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2078) inspiroyhome válasza amargo (#2077) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

mikrotik router, suricata, wireguard, leheto legkevesebb port nyitva, virtualizacio, firewall rule monitoring es logging, ZFS encryption, ssh csak passphrase-el ellatott key alapon.

(#2079) Chal válasza inspiroyhome (#2076) üzenetére


Chal
addikt

Én ilyenekkel kelek/fekszek, és továbbra is tartom, hogy otthonra semmi értelme. Tanulni bőven elég bármilyen virtualizáció egy modernebb PC-n, és ha az áram árát egy ehhez való vasra, releváns tanfolyamra, cloud előfizetésre stb.. költöd, biztosan messzebbre jutsz. Hw support mérnök tudáshoz még csak-csak jók lennének, de az meg ott bukik meg, hogy nagyon régiek, egy gen8-al nem lehet piacképes kurrens tudást összeszedni bárhogy gyakorlatozol rajta, meg ez eleve nem is otthoni műfaj (arra ott a HPE tanfolyam + vizsga, és ott kapsz kurrens vasat is).

A hobbi részét bár nehezen, de el tudom fogadni (vannak ennél furcsább hobbik is a világban :D), ha ilyesmire kell valakinek, akkor majd megírom ide ha lesz ingyen elvihető.

(#2080) inspiroyhome válasza Chal (#2079) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Kinek a pap, kinek a paplan. En ezt teljesen eltudom fogadni. :D en kifejezetten szerettem osszerakni a kis rackszekrenyem, bekabelezni, megtervezni, clustert epiteni, raid tombbot heggeszteni, kiserletezni.... :)

A tanfolyam meg sosem volt a kenyerem, ha lehet, akkor gyakorlatiasan tanulok, mert akkor meg is marad.

[ Szerkesztve ]

(#2081) Chal válasza inspiroyhome (#2080) üzenetére


Chal
addikt

Az nem üti a rackcszekrényt (lehet abba tenni mást is), meg a tanulást, hogy tartasz e otthon zsiráfot, vagy sem :)

(#2082) szpeti40 válasza inspiroyhome (#2080) üzenetére


szpeti40
addikt

Átérzem, én is ilyesmi buzériából vettem egy Dell torony szervert itthonra, hálistennek ez vezetett nagyjából oda (egyéb más dolgok mellett), hogy mostmár munkaidőben járkálok rendes szervertermekbe :D
Régi PC-vel kezdtem, onnan fejlődtem felfele, de bőven van még hova fejleszteni az itthoni környezetet is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2083) szpeti40 válasza amargo (#2077) üzenetére


szpeti40
addikt

Unifi router, nálam is minimális nyitott port, upnp off, virtualizáció, mindent egyedi jelszóval védek, amelyik konténernél nincsen webes authentikáció, ott authelia végzi ezt, fail2ban, a jelszó alapú ssh-t nálam is ki kéne vezetni, a belső hálót leginkább csak vpn-el érem el, pár webes felületet leszámítva, de azok is cloudflare-en keresztül.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2084) inspiroyhome válasza szpeti40 (#2082) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

T610-es HP thinclienttel kezdtem, onnan mentem fokozatosan szepen felfele. Manapsag mar custom Ryzen szervereim vannak amik mindig futnak, illetve 1 miniPC 7500T-vel. Ez a harom masina egyutt 200w korul kajal, ellenben van 12TB redundans SSD tarhelyem, 54TB redundans HDD tarhelyem, millio + 1 open source cuccom, csaladdal megoszott albumok, filmes oldal, jatekszerverek, sajat AI asszistens, AI kepgeneralo, threatlab es a tobbi..

Az elotte levo 3 nodeos 1TB rammal rendelkezo szerverfarm egy reszet eladtam, egy masik reszet a volt iskolamnak adomanyoztam. Nagyon orultek neki.

Most felmerult hogy lehet tennek egy R630-at vagy R730-at a BIXbe, mert lehet lenne annyi ismeros akinek kene olcso de eros VPS, hogy megerne azt a havi 45 k-t kidobni egy rendesen hosztolt szerora. Termeszetesen proxmoxsszal. :)

[ Szerkesztve ]

(#2085) szpeti40 válasza inspiroyhome (#2084) üzenetére


szpeti40
addikt

Azigen :D
Ez már kicsit más szint :R
A saját AI asszisztenst és képgenerálóról tudsz röviden írni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2086) tasiadam válasza inspiroyhome (#2084) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Telljesen jo az is, ha CSM vagy midele asus/asrock lapbol csinalsz custom szervereket. Ha meg ryzen, mehet az ECC is, ami olcso. Szoval ott vagy veluk, hogy halal megbizhatoak, es vallalati kornyezetbe keszultek. Es meg nem is draga

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2087) inspiroyhome válasza szpeti40 (#2085) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Roviden tomoren, megfelelo GPU-val, vagy akar erosebb CPU-val, tudsz open-source LLM (large language model = "ai")-t futtatni otthoni kornyezetben.

jelenleg erre a legegyszerubb megoldas az az ollama es az openwebui egyuttes hasznalata - ez meg ugy is nez ki mint a chatGPT.

A kepgeneralos dolog stable diffusion webui-al tortenik.

Ezekre van egy RTX 3090 24GB illetve egy RTX 3060 12GB.

Ez lenne a topikom, ami meg idohiany miatt kicsit hianyos, de aquark bemasolta amit neki irtam, abban van egy kis magyarazat.

tasiadam: yes yes, ha nem lett volna itthon RAM, akkor ment volna bele ECC, de majd a kovi iteracioba. :) Varom az uj platformot, mert sajnos a 128GB RAM kevesnek bizonyul a hypervisor / AI szerverben.

[ Szerkesztve ]

(#2088) szpeti40 válasza inspiroyhome (#2087) üzenetére


szpeti40
addikt

Nagyon menő, köszi :R
Sajnos vidikarim nincsen itthon, de majd úgyis kell tesztelni Nvidia Ampere A30-akat :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2089) ViZion


ViZion
félisten

Ennyire nem akarok/tudok belehasítani, de érdekelnek a szerver dolgok. PC összeszerelés, javítás, beállítás, stb. volt régebben a másodállásom, külsősként egy cégnél. De sok magán emberhez kiküldtek, fizetni senki nem akar, mert a házban beállítasz pár routert, AP-t, TV-t, akármit. Hiszen azt a szomszéd srác is megoldja. PC összeszerelést jobban szerettem, de ehh... Rájöttem, h igazán az emberek zavarnak :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2090) tasiadam válasza ViZion (#2089) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Nem sokkal masabb, pl a supermico sima ATX based. A raid es halokartyak, biosok ismerete tanulhato, meg a CPU is kb egy szep nagy csalad. De attol fugg, mit jelent a szerver, mert minden szerver, ami valami szolgaltatast ad

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2091) ViZion válasza tasiadam (#2090) üzenetére


ViZion
félisten

"attol fugg, mit jelent a szerver"
jogos, az "igazi" rack-ba építhetőkre gondoltam. Olyat még nem szereltem össze (takarítás volt csak). Cégnél a serverteremben elég nagy a káosz, de mindent külsős cég "csinál", igazán azt sem tudjuk, h mi hova miért. Ha kell bővítés vagy akármi, akkor csak rajtuk keresztül. Most épp egy kis tárhely dráma van, még az sem tiszta, h mit lehet bővíteni. Jó lenne átlátni, de a németek nem'tom mit gondolnak... még az IT vezér se fér hozzá a cuccok nagy részéhez.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2092) tasiadam válasza ViZion (#2091) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Az hagyjan, hogy a vezer, de meg a ceg sem mindig. Vllt mar olyan, hogy az i12-os RAID kartyat i8-ra akartak kicserelni. A problema az volt ezzel, hogy 9 darab diskunk volt, ugy meg roppant nehez beuzemelni a raidet, ha 1 disk mindig lent van, mert az i8 csak 8 disket kezel :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2093) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Az működőképes elképzelés, hogy egy LXB-ben fut egy Jellyfin szerver, és ugyanazon a node-on egy VM-ben pedig egy Linux desktop, ahol telepítve van egy Jellyfin lejátszó, és ezt szeretném rákötni HDMI-vel egy nem túl okos TV-re?

Mit kell tennem, hogy a HDMI portot (vagy az integrált grafikus kártyát?) átadjam a 108-as VM-nek?

Vagy felejtős az ötlet? Egy Intel N100-as mini PC-ről van szó.

(#2094) inspiroyhome válasza adabra (#2093) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Az integralt kartya atadasa a problemasabb muveletek koze tartozik, en nem eroltetnem. Egyebkent ugy kell mint a tobbi pci eszkozt. [link]

Csunya megoldas, de a proxmox melle feltudsz rakni desktop kornyezetet, igy konkretan a szervereden lesz desktop. Habar van errol leiras, hivatalosan nem tamogatott, es updatek eltorhetik.

https://pve.proxmox.com/wiki/Developer_Workstations_with_Proxmox_VE_and_X11

roviden tomoren en inkabb meghagynam szervernek. :)

[ Szerkesztve ]

(#2095) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Mindig keresgélek... néha találok érdekes dolgokat.
Pl. a VM-nél van ez az "use pointer for tablet" opció, kikapcsolva elvileg a VM idle CPU csökken. Két éves cikk, nálam nem volt csökkenés, az említett mértékűek végképp nem.
Viszon azon elgondolkodtam, h a NAS-t akár "proxmoxosíthatnám", nem akarok erre Samba-t, de a HDD-ket directory-ként is lehetne LXC-hez csatolni, amik takarékosabbak, mint a VM.

Spindown-t állítottam a PVE-nél, nem tudom, h mit ér ha a VM-nek vannak a HDD-k átadva :U

Mik az előnyök/hátrányok a VM + HDD vs. a VM + Directory esetnél? Smb van csak, az aktív HDD-t menti időnként a backup HDD-re (Timeshift a VM-ben).

Jah, raktam fel anno GUI-t a PVE-re a Timeshift-hez, de nem sokat használtam. Le is kellene szednem a cuccait :B
A Casa OS VM-en is van X, amire kell, arra OK, de csak egy ablakot nyitok, filmet nem próbáltam így nézni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2096) ViZion


ViZion
félisten

ismét én... :D
Elkezdtem méregetni. A setup 3 HDD, 1 SSD, a zigbee sticket még nem dugtam rá. 3 VM, 2 LXC. printserver, samba, stb. alap dolgok futnak csak.
Idle 27-30 W konnektoron mérve. CasaOS (2 HDD) induláskor 38 W, ami felugrik pár pillanatra 45-50 Wra is.
Gondoltam a VM helyett LXCre átállni, de 1 VMel is ua az idle. Majd mérek egyet minecraft serverrel is.

opnsense kisebb VMbe költözött, ZFS, több ramot használ, de ez elvileg normális. Nagyon jó ez a HDD átadás a VMek között.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2097) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

hogyan tudok 6 SATA eszköztől többet hozzáadni egy VM-hez?

plata o plomo

(#2098) ANOka válasza code1005 (#2097) üzenetére


ANOka
őstag

Sztem sehogy: jelenleg annyi a limit.
Ha virtuális meghajtó, akkor sztem szinte mindegy, hogy milyen csatlakozási interfészen (scsi/virtio) keresztül adod át a VM-nek.

[ Szerkesztve ]

(#2099) code1005 válasza ANOka (#2098) üzenetére


code1005
senior tag

Egy synology a VM, nem lát csak sata eszközt és egy 4 lemezes külső rack-et akarok hozzáadni, de ide és scsi eszközként nem látja a maradék 1 lemezt.

plata o plomo

(#2100) ViZion


ViZion
félisten

HA Directory-t adok egy LXC-hez, akkor ott is ki tudom kapcsolni a Backup-ot, mint a HDD-nél? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.