Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4022) Alteran-IT válasza bnorci71 (#4021) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából ha újrakapcsolódik, azt internet használatkor észreveszed, mert ez a modem nem áll fel olyan gyorsan és percekig nincs internet, másrészt a főoldalon (Status) a System Uptime-nál látható, hogy mikor kapcsolódott újra.
Alapjában véve amúgy nálad azon is csodálkozom, hogy 200/20-as nethez ezt adták, mert először csak 800-as netekhez osztogatták, aztán mikor rájöttek, hogy az 500-hoz is kevés bizonyos esetekben a TG1652s (plusz az árkülönbség se túl sok), akkor elkezdték 500-as netekhez is adni, de kisebbhez általában nem adnak, mondván hogy nem szükséges, hacsak a hálózat nem eléggé túlterhelt és a 8/4--es csatornakötegelésű modemek nem tudják az 500 alatti sebességeket hosszan garantálni, na de pont az a vicces, hogy ezek a modemek általában kisebb sebességeknél, illetve átlagos használatnál stabilak, nagyobb sebességnél, illetve átlagon felüli kihasználtságnál viszont jóval instabilabbak, gyakran ezért is bontják a kapcsolatot ha nincs más tényező még a szar hálózaton kívül, sajnos elég sok dologra érzékeny ez a modem ha közvetlen rajta a forgalom, ezért ajánlanak általában egy routert mögé, ami nem lenne szükséges ha a PC is maga egy router, csak valószínűleg generál olyan csomagokat, ami nem tetszik ennek a szarnak függetlenül attól, hogy nem a modem a címzett, sajnos elég könnyen megakasztható és most néztem utána, még mindig nem sikerült szoftveresen sem az Intelnek, sem az Arrisnak egy modem esetében sem stabillá tenni, ahol próbálkoztak vele, ott jelentős teljesítménycsökkenést értek el, eddig nem igazán érdekelt a téma, mert úgy sem akartam nagyobb internetet ennél a szolgáltatónál, de most kicsit jobban utánanéztem, sajnos elég sok a probléma még ezekkel a modemekkel, egyedül a UPC-nek sikerült a Compal-al egy kicsit használhatóbb modemet tákolni a Connect Box-ból, de az is nagyon sok időbe került, elég sok hír volt róla és még mindig vannak vele problémák, már ahol még az van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.